Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48701) sanzi89 válasza sanzi89 (#48684) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi mindenkinek az ötleteket!

IMG Stage Line MD-6800: Talán ez a legszimpatikusabb az összes közül, a linkelt boltban személyesen át is tudnám venni, a keretbe is belefér, szóval ha nincs ellenvetés ez lesz a választott.

Superlux HD681 EVO BK: Ez se volna rossz, csak nem tűnik olyan masszívnak. Youtube videókat néztem róla, és elég nyekli-nyaklinak tűnik az egész. Lehet, ha meg tudnám nézni/ki tudnám próbálni élőben, akkor más lenne a véleményem, de inkább nem kockáztatok vele.

Somic MH 463:Képről ez is nagyon baba, de neten sok helyen olvastam, hogy mégse olyan kényelmes, így inkább nem kísérletezek vele. Persze itt is áll az, hogy ha ki tudnám próbálni, akkor lehet más volna a véleményem...

Sennheiser HD 518: Ez is szimpatikus volna, Amazon-on meg is találtam, de nem enged itthonra rendelni, azt mondja válasszak másik címet...

CREATIVE AURVANA Live: Kép alapján kevésbé szimpatikus, mint pl az első versenyző, továbbá két cuccom volt korábban Creative - 2.1-es hangrendszerek - és azokon keresztül eléggé megutáltam a márkát.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#48702) darvinya válasza Crytek (#48700) üzenetére


darvinya
titán

Hülyeség van írva, mert RX500-tól van neodímium mágnes.

Neodímium mágnes, egy erős mágnes, ami által precizebben tudja membrán visszaadni a hangokat.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#48703) Bodz válasza Dorien (#48697) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ugy emlékszem regebben irtam rola, bar lehet meg az elozo topikba.
Mindenesetre előrelépés lenne a Taki utan. :D

(#48701) sanzi89: Nincs ellenvetés, jo lesz az MD-6800. :) Ha megis kozbejonne valami, akkor az Evo vagy a CAL (bar ez nagy fülek esetén mar nem feltétlen circum), HD518-at ne szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#48704) Crytek válasza darvinya (#48702) üzenetére


Crytek
veterán

Lehet ,hogy hülyeséget kérdezek ,de ezeken nem lehet cserélni a fülvédő részen lévő "műbőr" vagy miből van?
Mert nekem van hasonló vagyis csak volt mert nem használok szétfoszlott rajta és ha felveszem tiszta fekete "anyagdarabos" lesz a fülem.

Next PC Upgrade: 2022

(#48705) darvinya válasza Crytek (#48704) üzenetére


darvinya
titán

Dehogynem.
Nekem RX300-am van, de már fülpárna műbőrje foszlott, helyette vettem új párnát eBay-ről 1200Ft-ért.
Technics fülpárnát raktam rá.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#48706) Crytek válasza darvinya (#48705) üzenetére


Crytek
veterán

Tudnál linket adni arra amilyet vettél?

Ilyenem van most Ezen foszlott szét. Ehhez nem lehet kapni valahol?

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#48707) Sonny C.


Sonny C.
tag

Sziasztok!

A következőben szeretnék segítséget kérni: 2 hetes topik olvasás után 2 fejhallgató maradt versenyben nálam: a Takstar TS-671 és a HD 681 EVO. A Takstar a mostani árával ~ 16.000 Ft még éppen határeset.
Többen is írtatok róla véleményt, sőt volt akinek mindkettő volt a birtokában és úgy írt tapasztalatokat viszont én még mindig nem tudok dönteni, hogy melyik legyen!?
Jelenleg egy Terratec Headset Master 5.1 USB-t használok sztereó módban. Főleg zenehallgatásra és filmnézésre lenne használva, alkalmanként az LCD TV-re is csatlakoztatnám a családi béke kedvéért, ha késő este/éjjel NHL meccset nézek.
A Takstar mindenben szimpatikusabb, egyedül a kevés? mély az, ami egy kicsit visszatart jelenleg. Nem szeretem ha berezonál a füles a sok mélytől és leesik a fejemről viszont azt sem, ha egy filmben az ágyúlövés csak egy pezsgősüveg durranásnak hallatszik. Tehát az a visszafogott, korrekt mély legyen meg, de ne dübörögjön!
Sajnos kipróbálni nincs lehetőségem egyiket sem (nem Pesten élek és a környéken nincs az egyikből sem) Ezen igények alapján vehetem a Takstar-t vagy inkább az EVO legyen? Vagy ebben az árkategóriában bármi más, ami jó lehet?
Köszi a segítséget és a választ is!

(#48708) darvinya válasza Crytek (#48706) üzenetére


darvinya
titán

Pl: ez [link]

De egyszerűbben méretekkel azonosat kell keresni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#48709) drowns


drowns
csendes tag

Sziasztok!

Sennheiser HD 380 Pro-m van. Le kell cserélnem a fülpárnákat és a fejpárnát, mert foszlásnak indultak. Fülpárnákat találtam "olcsón" ebayen, de a fejpárnát nem találom. Esetleg nem tudjátok, hogy melyik egyéb típussal lehet kompatibilis vagy hol tudnám jó áron beszerezni, hogy lecserélhessem?
Köszönet!

(#48710) Crytek válasza darvinya (#48708) üzenetére


Crytek
veterán

A fejhallgatóról leszedve a párnát 105mm a magasság és 87mm a szélessége a műanyag résznek.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#48711) Dorien válasza Sonny C. (#48707) üzenetére


Dorien
veterán

Nekem inkább kényelmi problémáim voltak hosszú távon a TS-671-gyel (nehezebb, nagyobb, az óriási kagylók az állkapcsot is tudják nyomni), ilyen szempontból a HD681 EVO biztosabb választás. A Takstar mélye sokkal feszesebb, kontrolláltabb, de inkább a közepek és a magasok kapnak főszerepet - meglepően kiegyensúlyozott hangkép, óriási térrel. A Superlux basszusa terjengősebb, a közepei, magasai visszafogottabbak (szerintem kevésbé is tiszták), így melegebb, sötétebb hangzás a végeredmény, jó, de a Takstarnál kisebb térrel.

FYI: TS-671 - HI 2050 - PRO 80

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#48712) Sonny C. válasza Dorien (#48711) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!

Köszi a választ! Ha esetleg harmadiknak ezt is: IMG Stage Line MD-6800 beleteszem a kalapba, akkor a 3 közül melyik a legjobb kényelem és hangminőség szempontjából? Az utóbbi szempont azért fontosabb!

(#48713) gtamate2 válasza Sonny C. (#48712) üzenetére


gtamate2
veterán

Stage Line = HI 2050
Poén hogy még a linkbe is az van :)

*Sn0w

(#48714) Dorien válasza Sonny C. (#48712) üzenetére


Dorien
veterán

Az MD-6800 = HI 2050 - én ez utóbbit tartottam meg.
Hangra bizonyos stílusoknál jobb nála a TS-671. Tér szempontjából feltétlenül. Apám boldogan használja. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#48715) Sonja


Sonja
veterán

Megjött a JVC HA-RX900. :) Szép nagy, és kényelmes is (egyelőre). Nem olyan nagy a "nyomóerő" a párnáknál, mint ahogy vártam, tehát a Shure SRH440-től jobb (nekem). A fülemet körülöleli, ezzel szerencsére nincs gond, legalábbis rövidtávon. Elkezdem hallgatni, meglátjuk mi sül ki belőle. :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#48716) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sokat gondolkodtam rajta, hogy mi legyen de nem tudok dönteni. Ezért a segítségeteket kérem.

Múlthéten kérdeztem, hogy mit vegyek. Most ott tartok, hogy Sennheiser HD555-öt cserélnék HyperX Cloud-ra. Az érdekelne, hogy jelentős előrelépés lenne a Cloud? Hallható? Ami a Cloud mellett szól így látatlanban az a mikrofon és a sok kiegészítő. Na meg gamer vagyok, arra kellene, de eddig mindig ódzkodtam ezektől a gamer cuccoktól. Legtöbbször semmi értelmük. Viszont ez elvileg egy Takstar Pro80, amiről sok jót olvastam már itt, ez meggyőzött. Ellenben külsőre baromira nem tetszik a Cloud kinézete (de ez nem fontos), viszont a HD555 műanyag háza már kezdte megadni magát nálam, hajszál repedések vannak mind két oldalon rajta. Ezért a Cloud strapabíróbb cuccnak tűnik.
Asus Xonar DX-szel lenne hajtva a füles.

Fórumtársunktól hozzá tudnék jutni egy jó állapotú HD555-höz. Ezért érdekel, hogy előrelépés e a HyperX Cloud ahhoz képest?

Előre is köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#48717) drowns válasza drowns (#48709) üzenetére


drowns
csendes tag

valaki tudna segítene ebben?

(#48718) Landon


Landon
őstag

Elnezest sikerult a rossz topicba postolni...

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#48719) Samtya válasza drowns (#48717) üzenetére


Samtya
senior tag

A gyári alkatrész itt van. A cikkszáma: 531464.
Dobj egy emailt az audiopartnernek, hátha be tudják szerezni.

(#48720) Dorien válasza .LnB (#48716) üzenetére


Dorien
veterán

Én mindig nyitott párti voltam a jobb térérzet és a természetesebb hangzás miatt, így inkább az IMG Stage Line MD-6800 (Takstar HI 2050) fejest javasolnám a zárt HyperX Cloud (Takstar PRO 80) helyett + hozzá valami csíptetős mikrofon. Bármelyiket is választod nagyon masszív, kényelmes fejhallgatót kapsz a pénzedért - feltéve hogy nincs nagyon nagy fejed, mert a fejpánt állíthatósága erősen limitált mindkettőn.

A Xonar DX nem kifejezetten fejeshez készült, nagy kimenő impedanciája van, érdemes mögé kötni valami fejhallgató erősítőt a megfelelő damping-hez (csillapításhoz). Kontrolláltabb lesz mindegyik tartomány.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#48721) pulutodurumo válasza Dorien (#48720) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én is HI 2050-nel játszom. Elsőre szinte biztos hogy fura lesz a hangkép, de a részletesség és a térérzet elvitathatatlan.

Bocs, .LnB-nek akartam.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#48722) .LnB válasza Dorien (#48720) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Megrendeltem közbe a Hyper X-et. :((( :) . Olyan sokáig nem válaszolt senki. De sokan dícsérik a Pro80-at, gondoltam rossz akkor nem lehet. Na majd meglátjuk. Kíváncsi leszek a zárt fülesre, a HD555 is nyitott, szóval új dolog lesz nekem.

Tudom a Xonar mögé kellene valami. Majd még átgondolom. freak fórumtársunk is mondta már nekem párszor.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#48723) Dorien válasza .LnB (#48722) üzenetére


Dorien
veterán

A zárt kb. annyi, hogy izolálja a külvilágot. Süketszoba-feeling és kisebb tér.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#48724) .DLL válasza Dorien (#48723) üzenetére


.DLL
veterán

Pro-80 ebből a szempontból szerencsére nem olyan vészes, pláne a szövet párnákkal. :)

(P.H.)

(#48725) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Csak így a közepébe vágva írnék egy kérdést, mindenféle bevezetés nélkül:

Olyan fejhallgatót keresek aminek ilyen a karakterisztikája:

A zöld az alsó tartománybeli "javítása" egy SRH-840 karakterisztikának, tehát legyenek sub mélyek is, de ne túl sok, csak hogy hallani lehessen őket. A közép és magas maradjon ott ahol vannak, csak a sub mélyekből legyen kicsit több.

Ár mindegy, egyetlen kitétel van, hogy lehessen rá rakni velúr/plüss párnát.

[ Szerkesztve ]

(#48726) .DLL válasza Vasinger! (#48725) üzenetére


.DLL
veterán

Kipróbálhatnád az AVX-en hirdetett Hifiman HE-400-at. ;) 100-tól lefelé 20Hz-ig elég egyenes, de kell neki áram, nem olyan könnyen hajtható, mint a Shure 840.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48727) BigBlackDog válasza Vasinger! (#48725) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem is egy planárt kéne megpróbálnod. :P Mélyek tekintetében szerintem az lesz az, amit keresel.

[ Szerkesztve ]

(#48728) Dave™ válasza Vasinger! (#48725) üzenetére


Dave™
nagyúr

AKG K550, ha teszel be a driver mögé némi csillapítást (a magasakat megfogja), és melegebb forrásról szól. Plüss párnát mókolnod kell hozzá, mert az alap műbőr.

Esetleg az eredeti ATH-AD2000, ha az ár nem számít és találsz egyet valahol a nagy világban, ennek alapból plüss a párnája. Ez szól most a fejemen :)

[ Szerkesztve ]

(#48729) drowns válasza Samtya (#48719) üzenetére


drowns
csendes tag

Köszi, de pont ezt írtam, hogy máshogy szeretném megoldani

(#48730) .DLL válasza Dave™ (#48728) üzenetére


.DLL
veterán

Fej-fej mellett összehallgatva a K550-et és az SRH840-et azt kell mondjam az utóbbi sokkal természetesebben, dinamikusabban szól. Oké, az a K550 nem volt módosítva, de ez pl. a dinamika természetességén nem fog változtatni. Azt kell mondjam reális volt amikor a két fejes közé becsúszott egy 10-20k-s árkülönbség, tény, hogy amikor 30k-ért osztogatták az AKG-t az azért eléggé best-buy volt, 40-ért is megérte, 50k-ért pedig OK volt (figyelembe véve a jó építési minőséget is).
Node a lényeg, hogy természetesen egy kipróbálást megér a dolog, lehet hogy jobban bejön neki! :K

(P.H.)

(#48731) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Így egybe válaszolva mindenkinek:

Az ár nem számít dolgot azért írtam be, hogy legalább létezik e ilyen fejes. Most, hogy kiderült, hogy igen, akkor belőném max 50-60k-s új árhoz a limitet. A planárral az a bajom, hogy azt nehéz kihajtani, megint 40-50k-ért venni DAC/AMP-ot meg nem szeretnék.

Így marad a dinamikus vonal. A 840-nel az a másik baj, hogy egyáltalán nem tartós a szerkezete, ha veszek biztosan fém fejpántosat akarok, az később nem fog kitágulni se.

Az AKG nem győzött meg túlságosan a külső alapján, eléggé műanyag szagú így kép alapján, könnyen eltörhet ránézésre, de lehet élőben máshogy látnám.

(#48732) .DLL válasza Vasinger! (#48731) üzenetére


.DLL
veterán

AKG vonalon akkor a K545-öt is próbáld ki, kevésbé világos, mint a K550, ütősebb, és az illeszkedéssel is kevesebb gond van. Egyébként könnyűfém öntvény, acél lemez és műanyag keveréke a szerkezet.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48733) krichd1 válasza .DLL (#48726) üzenetére


krichd1
addikt

Ez attól is függ melyik He400 változatot árulják, ezt is hangolgatta mindenfelé a Hifiman gyártási ciklus alatt.

(#48725) Vasinger!: SRH-840 utódjának jó lehet a NAD Viso HP50.
Plüss párnát is lehet rá rakni, csak nem érdemes. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#48734) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Akkor a következő kérdés:

Lesz-e a közeljövőben fejhallgatós találkozó, ahol egy NAD-ot vagy egy AKG-t is meg lehetne hallgatni? (BP-n)

(#48735) .DLL válasza Vasinger! (#48734) üzenetére


.DLL
veterán

Most volt, 10-én szerintem inkább privizz a tulajokkal egy célirányos tali ügyében.

(P.H.)

(#48736) Samtya válasza drowns (#48729) üzenetére


Samtya
senior tag

Nem találtam másik olyan Sennheisert amelyik ezzel a fejpánttal készül. Ezek szerint a meglévőt kellene felújítanod. Újrabőrözni vagy akár a szivacscsíkot is leszedve egy új csíkot bebőrözve visszaragasztani. Én teszkós "baby soft" babafürdőszivacsot használtam már fejhallgatók tuningolására. Jó puha és nem serceg úgy mint egy normál szivacs.

(#48737) Vasinger! válasza .DLL (#48735) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, láttam, de gondoltam rákérdezek. Egyébként ha jól láttam még boltokban is meg lehet hallgatni, pl.: Octogon Audio, bár sose hallottam még róla.

(#48738) Fleto93


Fleto93
tag

Sziasztok!

Pozitív vélemény:
Kb fél éve vettem egy Superlux HD681 EVO-t az Árkádia Hangszernél. Elkezdett recsegni az egyik hangszórója (mondjuk nem tudom mitől, sosem terheltem halálra), bevittem egy hete az üzletbe, és tegnap már egy zsír új példány volt a fejemen, és a garancia is újraindult.

Bátran ajánlom a fejhallgatót is és az üzletet is mindenkinek, ha valaki ilyesmiben gondolkodik.

(#48739) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

NAD Viso HP50-et 70k-nál olcsóbban nem lehet venni valhonnan? Itthon elég borsos az ára, külföldről meg nem tudom, hogy honnan lenne érdemes venni.

(#48740) Samtya válasza Vasinger! (#48739) üzenetére


Samtya
senior tag

Francia amazonon 199 Eur + 8,8 Eur a szállítás, ha jól látom, úgyhogy nem nagyon olcsóbb.

(#48741) Sonny C. válasza Dorien (#48714) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!

Köszi ismét! Hosszas gondolkodás után úgy döntöttem, hogy bár az IMG Stage Line MD-6800 (Takstar HI 2050) a legdrágább a 3 fejes közül, de mégis ezt veszem meg, mert a hangzás mellett a tartósság is fontos és erről azt írtad, hogy bírja a gyűrődést! Meg amúgy sem 1 évre vesz az ember fejhallgatót, a mostanit is már 10 éve használom.
Az ára éppen a határ felett van kicsivel, de ennyit még be tudok áldozni rá, úgy gondolom! Szerencsére a család is így gondolta! :)
Köszönöm még egyszer a válaszokat!

@gtamate2 Neked is köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#48742) .DLL


.DLL
veterán

Mitől függ, hogy egy fejhallgatónak jó-e a tere? Nem értem. Egyiknek-másiknak miért nem jó? :F (azonos kialakításba tartozva)

(P.H.)

(#48743) regener


regener
veterán

Retro DJ-hez nincs valakinek fülpárnája vagy olyan amit rálehetne tenni?
A mostani már szinte beton kemény.
Illetve fehéríteni lehet valamivel az anyagát vagy éppen feketíteni?

Kedvem támadt megint zenéthallgatni "értelmesebben", de arra nem jó a "játékos" SteelSeries Flux.
Újra meg sajnos nem tellik most. (Vicces, hogy majdnem 4 éve vettem 4990-ért most meg 5790 alatt nincs is.)

(#48744) Tim82 válasza regener (#48743) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kereső alapján.

Egyébként legtöbb Interspar-ban fel-fel szokott bukkanni még mindig 4,5-5k közötti áron.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48745) dgyuri0123 válasza .DLL (#48742) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hangfalnál ugyanígy fennáll ez a probléma. Vajon miért? :F

"csak a zene van"

(#48746) darvinya válasza .DLL (#48742) üzenetére


darvinya
titán

Hallás képalkotás szubjektív dolog.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#48747) #16820480 válasza .DLL (#48742) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem a ház kialakítása, a belső visszahangok és rezonanciák (intenzitása) az, amiből a füled a térre következtet.

(#48748) GML válasza .DLL (#48742) üzenetére


GML
őstag

Ez egy érdekes dolog. Megpróbálom megfogalmazni egyszerűen. (nehéz lesz) :B

Egy pár dolgot érdemes az elején tisztázni. A fülünk 2 (tér)mikrofonként működik. Nagyjából 1 füllel is meg tudjuk határozni, hogy melyik irányból jön a hang. Igaz ehhez az agyunk erősen hozzáadja a többi információt. :K

Kezdve a legelején. Ha felveszed a fejesedet/fülesedet (csak a szeparáció miatt mondom) és egy darab jelforrás szól az egyik füledbe, akkor azt csak azon az oldalon hallod. Amennyiben mindkét oldalon azonos fázisban megjelenik a jel, akkor egy sík mentén középen, eltolva hallod ugyan azt a hangot. (pl amikor mono forrást balanszolsz).

Ahhoz, hogy élőnek érezzed az adott hangot, kell némi visszhang. pl megszólal valami a bal füledben, de a jobb oldalon 10ms-os késleltetéssel megszólal ugyan az, de 3-6dB-lel halkabban, akkor máris élőbbnek érzed a hangot. Ha esetleg torzul az adott jelalak, akkor visszaverődésként érzékeled (mármint az agyad) és máris "érzed", hogy hol a fala a térnek. Kb ez a rövid levezetése mitől is hallasz valamit térben. (Sokkal hosszabban, részletesebben is el lehetne mesélni, de én erre nem vagyok képes :N )

De, hogy ezeket reprodukáljad, ahhoz kell valami hangkeltő eszköz. És itt van a rákfenéje az egésznek, mivel egy egyszerűbb membránnal szerelt, lomhább, lustább, pontatlanabb driverrel szerelt eszköz, amihez, ha hozzáadjuk az erősítő magas(abb) áthallását, a torzult, mosott kivezérlést, máris eltűnnek ezek az apró, minimális késések és torzulások a visszhangban elvesz(het)nek, mivel az adott driver nem csak a másik oldal visszhangját szolgáltatja, hanem az adott oldal "fő szólamát".

És természetesen e mellé még ott van, hogy az adott driver milyen "csomagolást" kapott, hiszen az is merőben befolyásolja, megtározza az adott eszköz hangját. Hangdoboz esetében pedig még az adott tér akusztikája és a hallgató elhelyezkedése is beleszól ebbe az egész miskulanciába. így röviden ;)

Szóval nem egyszerű.

(#48749) .DLL válasza GML (#48748) üzenetére


.DLL
veterán

Köszönöm, csak hogy két konkrét példával is szolgáljak, egy nyitott és egy zárt esetben, de a rantot az utóbbi váltotta ki belőlem. Noha nem újdonság előttem a jelenség de akkor is na, nemár! (:Đ)

Szóval, 1., nyitott:
Beyer DT331 - tér semmi (oké túlzok) noha ugyan az a friss, beyeres karakter.
Beyer DT880 - planetárium (oké túlzok, és itt van kategória különbség is)

2., zárt:
AKG K92 - tér nuku (túlzás nélkül) de megszokás után viszont pontosan elkülönülnek a hangok, és részletesebb, transzparensebb is mint az lentiek, ezt meg hogy?
Maxell HP6000 - planetárium! (és itt elvileg kisebb kategóriáról, de legalábbis olcsóbb fejesről beszélünk) a hangja nem pontosabb, kissé tompa, kissé mosott, bár a mély tartománya meglepően részletes (ilyenkor csodálkozik rá az ember egyes tartományokra), és nem kell sokáig szokni sem, felteszed és kész, már jól szól, zárthoz képest hatalmas térrel.
BONUS: AKG K44 - van TÉR (abszolút entry level cucc, a Maxell-hez képest mégkevesebb részlet, mégis egy térben vagyok benne) WHYYY? Fos hallgatni, mégis jó hallgatni!

A zárt HP6000-nek nagyobb-egyenlő a tere, mint a nyitott DT331-nek...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48750) GML válasza .DLL (#48749) üzenetére


GML
őstag

Itt szintén belejátszik az erősítő<->fejes kapcsolat, hogy mennyire könnyen tudja megjeleníteni a színpadot. Egy olcsóbb, kisebb fejest lehet könnyebben meghajt a tied, mint a 331-et, K92-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.