Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49151) Bodz válasza .DLL (#49148) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Látom már te is átlépsz automatikusan a kiegyensúlyozott hangzást kereső mondatokon bizonyos ár alatt. :DDD

(#49145) rubinho: Jó lehet mindkettő, ha az M40FS tetszik.

(#49150) eastsider: Egészségedre! Örülünk hogy bejön a hangja! :)

(#49149) syler123: Jobb, persze.
Ha esetleg hibásat fogsz ki... Na akkor bánni fogod, hogy nem itthon vetted. Ilyen kis összegnél én még nem szórakoznék a külföldi rendeléssel.

[ Szerkesztve ]

(#49152) #01478400 válasza .DLL (#49148) üzenetére


#01478400
törölt tag

Köszönöm szépen a gyors választ ! :B

Invotone HD2000, - Maxell Retro DJ vacilálok , szerinted melyik lenen a jobb a kettő közül ? :)

(#49153) .DLL válasza #01478400 (#49152) üzenetére


.DLL
veterán

A HD2000.

(#49151) Bodz: Mivel ilyen nincs :D vagy valójában az nem is lesz jó.

(P.H.)

(#49154) Exom válasza .DLL (#49138) üzenetére


Exom
tag

Voltam ma a Pécsi MM-ben, fejhallgatót próbálni.
Sajna a K92 nem volt. Megpróbáltam a K511 -et, hát valami kétségbeejtő mechanikája van annak a fülesnek.
A Maxell HP6000 Pro Studio egész kellemes meglepetés volt. Olcsó és klnyelmes volt, és egész jól is szólt.
Ellenben megpróbáltam a Sony MDR-V150 -et is. Ez azért volt érdekes, mert meghallottam milyen egy irtózatosan szar füles. Abszolút 0 mély és magas + brutális közép kiemelés.
Szóval a lényeg. Tudja valaki hol lehet kipróbálni egy AKG K92 -őt Pécsett?

(#49156) Bodz válasza Exom (#49154) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tajti Music, Global Hang- és Fénytechnika. Én náluk érdeklődnék.
De ma már nem guglizuk többet senki helyett. :P

(#49155) pepetech: Van erre külön topik, ott találkozunk! :)

[ Szerkesztve ]

(#49157) Dorien válasza syler123 (#49149) üzenetére


Dorien
veterán

Ezt a kategóriát még nem hamisítják, de Superluxéknál a minőségbiztosítás amolyan ISO AS (ahogy sikerül) - nem ritka a kábelhiba, kontakthiba, eltérő hangerő a két oldalon, stb. Szóval én az esetleges hajtépés elkerülése végett inkább javaslom a hazai garis boltokat. (Muziker, Árkádia, Hangszerdiszkont, stb.)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49158) DEJVID


DEJVID
őstag

A szürke és a fekete plüss beyer párna között anaygban, hangban van különbség? Superlux hd330-hoz melyik mehet jobban?

(#49159) Bodz válasza DEJVID (#49158) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Van. A szürke.

[ Szerkesztve ]

(#49160) DEJVID válasza Bodz (#49159) üzenetére


DEJVID
őstag

Köszi!

(#49161) pepetech válasza Bodz (#49156) üzenetére


pepetech
őstag

Köszönöm a segítséget :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#49162) devil-k válasza .DLL (#49141) üzenetére


devil-k
nagyúr

M40X-nél a kábel hosszúsága csak 1 méter? :(

- mozi bolondéria -

(#49163) Dorien válasza devil-k (#49162) üzenetére


Dorien
veterán

Nem, két cserélhető kábel jár hozzá:
1.2m - 3m spirál + 3m egyenes

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49164) devil-k válasza Dorien (#49163) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ohó! Így már más a leány fekvése! :) Köszönöm :)

- mozi bolondéria -

(#49165) sittes79 válasza Exom (#49154) üzenetére


sittes79
addikt

Pécsett az Árkáddal szemben van a Tajti, nincs nagy választék, de M30x és M40x is van nekik, illetve rendelni is lehet náluk.

(#49166) adalbert1


adalbert1
veterán

Sennheiser HD451-et próbált már valaki? Ilyen árkategóriában (kb 16k-ig) milyen zárt fejhallgatót lenne érdemes venni (esetleg AKG 511)? Külföldi review-kat nézegetve elég vegyes véleménnyel vannak róla a userek.

(#49167) SOAD19 válasza adalbert1 (#49166) üzenetére


SOAD19
addikt

Szia!

Az összefoglalóban van egy lista ajánlott fejhallgatókról: [link]

[ Szerkesztve ]

(#49168) syler123


syler123
veterán

Hát érdekes, írtam chat-en a gearbest-nek, meg akartam kérdezni hogy 2 ilyen fülpárnával jön vagy 1-el.

Tudom az angolom elég gány, de értették mit akarok :DD

I cant see in the description
Viktor
at 17:58, May 18:
2 earpad comming with package or 1?
Viktor
Viktor
at 17:59, May 18:
Are you here?
Zerach
at 18:00, May 18:
Sorry for my delayed response.
Zerach
at 18:00, May 18:
Only 1 earpad comming with package
Viktor
at 18:01, May 18:
So this isn't original package?
Viktor
at 18:01, May 18:
The original have 2
Zerach
at 18:03, May 18:
It is original pacakge but it acutally has one
Viktor
at 18:03, May 18:
one more question
Viktor
at 18:04, May 18:
does it come with velour or "leather" pads?
Zerach
at 18:06, May 18:
velour actully
Zerach
at 18:07, May 18:
If you order it now, we will try our best to send you extra leather
Zerach
at 18:07, May 18:
We are very glad to help you. Is there anything else i can do for you?
Viktor
at 18:08, May 18:
Can i write it to order below, and i come it with an extra "leather" pad?

Erre írta hogy persze. Bár én ezt kétlem hogy így működne.

Miért nincs benne alapból a csomagban, hiszen nálunk is úgy árulják nem? Nem értem ezt, világosítsatok fel. Ha bontatlan a csomag, akkor benne kellene lennie, gondolom én...

[ Szerkesztve ]

(#49169) eastsider válasza syler123 (#49168) üzenetére


eastsider
nagyúr

dat english :DDD

szerintem bennevan a csomagban, csak fogalma sincs a kis kínainak

(#49170) Dorien válasza syler123 (#49168) üzenetére


Dorien
veterán

A régi verzióhoz csak a "leatherette" fantázianevű műbőr párna volt, kb. 2013 nyarán kezdtek megjelenni az extra plüss "velvet" párnával csomagolt példányok. Olyanról én nem tudok, amihez csak plüss jár, műbőr nem, de ettől még persze lehetséges. Ha biztosra akarsz menni, akkor inkább magyar webshopból rendeld.

Amúgy szerintem ehhez is kétféle párna van (lásd customer review fotók), csak hülye az eladó. :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49171) syler123 válasza Dorien (#49170) üzenetére


syler123
veterán

Igen, a review-ok alatt én is 2 párnát látok. Megmondom őszintén azért kínlódok ezzel ennyit, mert 10k-nál többet nem szánok fejhallgatóra. A jelenlegi is egy évig volt eltemetve a szekrényben, de néha viszont jól jön, akkor pedig szeretném az elérhető legjobbat venni adott áron. Még ha a magyarra nem jönne rá a szállítás, akkor azt mondom oké, de 14k-ért nem bestbuy kategória, ha 9 alatt is megkapható...

(#49172) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

Ki mit ajánlana egy olyan jellegű kérésre, amikor valaki kimondottan magasba húzó, karcos hangú fejhallgatót keres, olyan Grado Prestige SR-60i típusú hangot (vagy még olyanabbat), de a Grado-nál olcsóbban, kb. olyan húszezer forint körüli áron újonnan.

Ja és zárt, supra-aural kellene.

[ Szerkesztve ]

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#49173) .DLL válasza gaborka8x8 (#49172) üzenetére


.DLL
veterán

Bár nem Grado-san fémes a hangja de azért ajánlható "e célra" a Takstar Hi 2050 (és ugyanez más néven), valamint a Beyer DTX 910 is, de azért van ezekben egész jó mély is (remélem nem zavarja az ileltőt).
A Takstar TS-671 emlékem szerint egyáltalán nem karcos, de összességében mégkönnyedebb, világosabb karakterű (úgy is lehet mondani, hogy az alja kevés, és a közepek sem éppen testesek, viszont a tere nagy és szórakoztató).

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49174) gaborka8x8 válasza .DLL (#49173) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Van Hi-2050-em is, TS-671-em is, mindkettő volt a fején, és mindkettő hangját "túl konszolidált"-nak találta. A Grado már tetszett neki, de mint írtam, "még olyanabbat" szeretne, még több magassal, csak sokkal olcsóbban.
A DTX 910-et nem ismerem, lehet, hogy az esetleg megfelelő lenne.
(Nem, nem zavarja a sok mély sem :) , de az elvárás a nagyon sok magas.)

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#49175) schawo válasza gaborka8x8 (#49174) üzenetére


schawo
titán

Hát, Grado az Grado. Ami eszembe jut: Superlux 668B De azért az se Grado

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49176) Bodz válasza schawo (#49175) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nekem is ez jutott eszembe rögtön.

Polk Audio Buckle. Kb. 17640 Ft. Akinek érdekes esetleg, olvasson utána a hangjának. Ennyit talán megérhet.

[ Szerkesztve ]

(#49177) Pete55555 válasza Bodz (#49176) üzenetére


Pete55555
addikt

200 helyett 32 $ ???

...Szeretem leracsniztatni...

(#49178) Bodz válasza Pete55555 (#49177) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Gondoltam hátha megér valakinek ennyit kíváncsiságból, vagy mert hallotta, de drágának találta, stb.
Itthon 75-80000, angol Amazonon 149 font, németen 110 euro most éppen.
Egy mérés.

[ Szerkesztve ]

(#49179) syler123 válasza Bodz (#49178) üzenetére


syler123
veterán

Hááát, csak mekkora az esély rá hogy eredeti?

Pont én is fejhallgatót nézek és ha akkora király ez a füles, a Superlux hd 681 evo-val szemben, ami egyébként pont ennyiben lenne, akkor berendelem a Polk Audio-t.

Mondjuk ehhez még hozzájön a szállítás. Igen már látom hogy a gyártótól van, akkor csak eredeti :D

31 dodó a Gearbest-en az Evo, monjuk a polk-ra rámegy még 5k a szállításra.

[ Szerkesztve ]

(#49180) Bodz válasza syler123 (#49179) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A gyártótól? Csak nem hamisítvány. :DDD

Drágább, mint az Evo. Mi lett veled? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49181) Sarge


Sarge
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy fejhallgatót ami:

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? -- Otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? -- Játék, Zene
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? -- 20 körül (nem baj ha 25)
4.) Új vagy használt? -- ha 20ért(max 25) vagy a körül van jobb minőség akkor nem zárkózom el tőle
5.) Circumaural vagy supraaural? -- circuaural
6.) Zárt vagy nyitott? -- zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? -- szeretnék jó erős mélyeket.
8.) Honnan vásárolnál? -- hát ahol a legjobban járok
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? -- sima ASUS N550J laptopról hallgatom.

Köszi előre is,
Gábor

[ Szerkesztve ]

(#49182) Bodz válasza Sarge (#49181) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Magnat LZR 580.

(#49179) syler123: Olvass, nézd meg a mérést, aztán mérlegelj! :) Én egyébként nem hallottam, csak bedobtam érdekességnek.

[ Szerkesztve ]

(#49183) Sarge válasza Bodz (#49182) üzenetére


Sarge
csendes tag

Köszi a tippet!
Ebből az S-es változat jobb vagy rosszabb?

(#49184) Bodz válasza Sarge (#49183) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Annyi a különbség tudtommal, hogy a S változathoz csak 1 kábel jár, nincs cipzáros tok (csak egy szütyő), meg kevesebb színben kapható.

[ Szerkesztve ]

(#49185) Sarge válasza Bodz (#49184) üzenetére


Sarge
csendes tag

Mármint a lecsatlakoztatható?
nem igazán értem :(

(#49186) Bodz válasza Sarge (#49185) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Igen, a simához 2 db kábel jár, az S-hez 1 db (a mikrofonos).

[ Szerkesztve ]

(#49187) Sarge


Sarge
csendes tag

Értem, köszönöm!
Esetleg még ebben a kategóriába eső (amiket a menü alapján felsoroltam)
miket ajánlasz még? Nem azért mert hogy ez nem tetszene csak hogy mégis
tudjak válogatni néhány lehetőség közül :)
Köszi mégegyszer!

(#49188) schawo válasza Bodz (#49178) üzenetére


schawo
titán

Ez a mérési eredmény nagyon kemény :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49189) Sarge válasza Bodz (#49186) üzenetére


Sarge
csendes tag

Értem, köszönöm!
Esetleg még ebben a kategóriába eső (amiket a menü alapján felsoroltam)
miket ajánlasz még? Nem azért mert hogy ez nem tetszene csak hogy mégis
tudjak válogatni néhány lehetőség közül :)
Köszi mégegyszer!
(Bocsi most láttam h elrontottam az előzőt)

(#49190) Pete55555 válasza Bodz (#49178) üzenetére


Pete55555
addikt

Hmm... még a végén rendelek egyet... ;]

Francokat, most látom alig van hely benne az ember fülének :W Vagy csak rosszul látom :F

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#49191) adalbert1 válasza SOAD19 (#49167) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi, a listát nézegettem, leginkább azért kérdeztem a Sennheiser HD451-ről, mert a listán nem láttam, és itt is csak 1 kommentben volt megemlítve, az is kérdés volt (ráadásul elég új széria, így nem tudtam, hogy azért nem szerepel a listán, mert nem ajánlott, vagy azért, mert senki nem találkozott vele).
Mindenesetre tegnap elmentem kipróbálni, és annyira nem nyerte meg a tetszésemet: tényleg nagyon műanyag, olcsóbb hatású, a fület körülölelő párna kicsi, és kicsit nyomott is, illetve a hangzása se tetszett annyira (persze ez erősen szubjektív), a kábel sem cserélhető, és csak 1,2 m hosszú.

Kipróbáltam mellette egy Shure SRH440-et (igaz, ez kétszer annyiba kerül, szóval nem fair összehasonlítani), ennek sokkal szebb hangzása volt / sokkal hangosabb volt, egyedül talán az nem tetszett, hogy kicsit nehéznek tűnt - azt, hogy ez hosszabb távon mennyire zavarna, csak hosszabb teszteléssel tudnám eldönteni.

Talán a legnagyobb gond, hogy otthon egy HD558-at használok, és számomra az nagyon kényelmes, a hangzásával is elégedett vagyok - viszont így mindenképpen valamilyen kompromisszumot kellene kötnöm, ha a munkahelyre olcsóbb zárt fejhallgatót szeretnék venni. :N

Esetleg, ha tudnátok tanácsot adni:

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Leginkább munkahely
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás, hogy elnyomja a kollégák beszélgetését
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
kb. 30k, de jó lenne olcsóbban
4.) Új vagy használt?
új
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Kifejezett elképzelésem nincs, egy HD558-am van, annak tetszik a hangja
8.) Honnan vásárolnál?
magyar webshopokból/áruházakból
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
laptop, esetleg telefon

(#49192) Bodz válasza Sarge (#49187) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha van lehetőséged próbálni, akkor tulajdonképpen szóba jöhet még az M30X vagy a Hyperx Cloud/LD Systems HP 800 Pro is.

(#49188) schawo: :D Elég fülbarát, könnyen hallgatható lehet. Nem tűnik egy izgága, karcos jószágnak. :)

(#49190) Pete55555: Nem tudom. Attól függ melyik képet nézem. :)

[ Szerkesztve ]

(#49193) Samtya válasza Bodz (#49192) üzenetére


Samtya
senior tag

Könnyen hallgatható, kb mintha két mélynyomó ládát a fejedre tennél... ;]

(#49194) .DLL válasza schawo (#49188) üzenetére


.DLL
veterán

Azz igen :D! 30Hz +10dB; 6kHz -30dB Az impedancia-görbe is gyönyörű, beleáll a magasakba keményen :D

(P.H.)

(#49195) darvinya válasza .DLL (#49194) üzenetére


darvinya
titán

Elmehet BassHead-nek. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49196) Samtya válasza Samtya (#49193) üzenetére


Samtya
senior tag

Ezt kerestem az előzőhöz. 2:56 - 3:28 :))

(#49197) Bodz válasza Samtya (#49193) üzenetére


Bodz
Topikgazda

De legalább nem panaszkodhatnak pl. az 5-6kHz körüli tüskére érzékenyek... :D
Én isten bizony kíváncsi vagyok rá amúgy. Nincs valakinek, csak eddig nem említette? :)

[ Szerkesztve ]

(#49198) syler123 válasza Bodz (#49197) üzenetére


syler123
veterán

Mit kell nézni ezen a tesztgörbén, jó eredménynek számít? Mély túlsúlyos lehet vagy miért írják ezt?

Teszteken jól szerepel.

Highs

Powerful, distortion-free sound
Rich, well-defined midrange
Heavy-hitting bass
Built-in iOS control
Great value

Leginkább Filmekhez, sorozatokhoz használnám, szóval nem baj ha ütősek a mélyek. Mondjuk ezt a Superlux evo-ra is írják, hogy a mély az rendben van. Ha minden igaz (ha jól olvasom) vámtól és adótól mentes, azért fizetünk rá? Tehát abban a 17k-ban benne az extra költségek?

18200ft-ra jön ki Otp-nél. Így árban duplája a Superluxnak.

[ Szerkesztve ]

(#49199) gaborka8x8 válasza Bodz (#49178) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Megnéztem ezt a frekimenetet és rögtön a Sony MDR XB700-as jutott róla eszembe.
Valahogy az nem tetszett, és tartok tőle, ez sem lenne a kedvencem. :)

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#49200) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nemrégiben vettem egy AKG Y50-et (a topik tanácsának ellenére).

Nagyon jól tettem, az itt olvasott negatív véleményeket nem tapasztaltam vele kapcsolatban, nagyon jó vételnek tartom, és akik hasonló árkategóriában nézelődnek, mindenkinek ajánlom, jó fülesnek tartom.

Amit kiemelnék vele kapcsolatban, hogy egy kb 20 óra járatás jót tett neki, ennyit szerintem érdemes rászánni. A füles nagyon kényelmes, volt hogy 2 napig majdnem egész végig, míg ébren voltam rajtam volt, ez a korábbi fejeseimre nem volt azért jellemző. Az első olyan fejesem, aminél észrevettem azt, hogy jót tesz neki egy kis erősítés. Sima ipod classic esetén (ezen vannak a tömörítetlen zenéim, a kapacitás miatt) a max hangerőn se mondanám hangosnak, azt mondanám hogy annak a max hangerején átlagos. Érdekes, iphone jobban meg tudja hajtani, de azon (szintén méretbeli okok miatt) tömörített zenék vannak.

Az asztali géppel külső dac amp használatával érzem azt hogy nagyon jó párosítás. Így nagyon meg vagyok elégedve a hangminőséggel.

Érdekes, amúgy először a Grado SR80-at vettem volna ami karakterében is nyilván más, és drágább is, de végül úgy döntöttem, hogy ezt az akg-t meg tudom rendelni úgy, hogy áruházban veszem át, tehát ha nem jön be akkor visszaviszem és elállok, egy postán rendelt fejessel meg mehetne a vacakolás, visszatérítés stb. Bár még benne vagyok a 14 napban de teljesen tuti biztos, hogy megtartom a fejest, ami amúgy is jól passzol a két másik fejesem közé (sennheiser Px-100-II mint nagyon kicsi, nagyon könnyű, nagyon hordozható, sennheiser hd 485 mind relatíve nagyobb méretű, szóval ez méretben is pont a kettő közötti). Érdekes még hogy mint látható eddig csak nyitott fejeseim voltak (és a grado is az lett volna) de ez zárt, így ebből a szempontból is egy érdekes próba volt. Azon kívül a grado ellen szólt még hogy nem cserélhető a kábele, lehet hogy soha nem lett volna rá szükség de ezt ilyen kis praktikus dolognak gondoltam.

Szóval jó és meg vagyok vele elégedve, kíváncsi vagyok hogy hosszabb távon mik lesznek vele a tapasztalatok. Ja, bár utcára sose vennék fel már egy ilyen közepes méretű fejest se, azért a feketét vettem belőle, az elég visszafogott, és a többi színvariációval ellentétben matt festésű.

Ja! Mivel a mikrofonos kábel egyáltalán nem volt feltétel, és felesleges hibaforrást látok benne, illetve potenciális minőségi rést, a kábelét lehet hogy lecserélem. Tudtok ajánlani valami jó kis fejeskábelt?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.