Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48301) p_adam válasza -FreaK- (#48300) üzenetére


p_adam
addikt

Először azt mondja hogy az SR009 a legjobb (és a honlapon is ezt írja most is), aztán meg jön egy hangmérnök aki szerint jobb az SR007 és egyetért vele, akkor most hogy van ez...
Persze még mindig jobb, mint azok a 'tesztek', amiknek az alján ott virít egy amazon-os link, hogy hol vedd meg...

(#48302) YceBear


YceBear
tag

Sziasztok,

Musiland Monitor 04MX melle milyen fejhallgato ajanlott otthoni hasznalatra? Osszefoglaoban levo tobbi kerdesre nem igazan tudom a valaszt mert nincs tapasztalatom fejhallgatok teren, szoval az erdekelne, hogy ehez a keszulekhez milyen ar kategroiat erdemes megnezni. 1 tipust probaltam eddig ha jolr remlik AKG 550 talan Fiilo X3 -al de annak em tetszett a hangja.

Koszonom

[ Szerkesztve ]

(#48303) BigBlackDog válasza YceBear (#48302) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mi volt a gond annak a hangjával? Én kb. eszközzel azonos árkategóriában nézegetnék fejhallgatókat hozzá. Nyitott vagy zárt fejes kéne?

[ Szerkesztve ]

(#48304) YceBear válasza BigBlackDog (#48303) üzenetére


YceBear
tag

Nem tudom pontosan megmondani, de uresnek tunt. Lehet a fulem meg nincs hozza szokva a minosegi cuccokhoz. Zart fele hajlok, hogy ne zavarjam a kornyezetemet.

[ Szerkesztve ]

(#48305) BigBlackDog válasza YceBear (#48304) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha használt is szóba jöhet (én így gondolkozok), akkor zártban pl. Beyerdynamic DT770 (80 vagy 250 Ohmos változat) vagy Audio Technika ATH-M40x, ATH-M50x, (fél)nyitottban Beyerdynamic DT880, DT990, Audio-technica ATH-AD500X, ATH-AD700X, ATH-AD900X típusokat mondanám így elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#48306) Bodz válasza 5150head (#48299) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hogy is mondjam finoman, nincs ilyen. Legalább a cserélhető kábelről le kellene mondanod, és akkor az ATH-M30X megér egy meghallgatást.
Egyébként ha bejön a Klipsh hangja, akkor valószínűleg jóban lennél a Superlux HD661-el is, ennek cserélhető a kábele, viszont nem lehet összehajtani.

(#48307) 5150head válasza Bodz (#48306) üzenetére


5150head
senior tag

De itt mindkettő Circumaural. Én supraaural-t keresek, szóval kis méretűt. :U

(#48308) Dorien válasza 5150head (#48307) üzenetére


Dorien
veterán

Az olcsó suprák szerintem szimplán sz@rok.
Kicsi, occó és jó circumok:

Beyer DT235

Takstar (Invotone HD2000)

Superlux HD661

Suprák közül talán ezt lenne érdemes meghallgatni:

Beyerdynamic DTX 501 p

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#48309) EQMontoya válasza 5150head (#48307) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ebayen lőjj beyer t50p-t vagy t51p-t, ki lehet fogni 20 körül. Igaz, nem új, de elég szép állapotúak szoktak lenni.

Same rules apply!

(#48310) 5150head válasza Dorien (#48308) üzenetére


5150head
senior tag

Köszi. :R Ez a Beyerdynamic DTX 501 p elég szimpatikus. :U

(#48309) EQMontoya Újat szeretnék mindenképpen! :U

[ Szerkesztve ]

(#48311) Bodz válasza 5150head (#48307) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ó, és tényleg, ezt elnéztem.
Ha már szóba került a DTX 501, a Muzikernél még mindig "ingyen" osztogatják a fehéret.
A Shure SRH145 sem rossz, érdemes meghallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#48312) 5150head


5150head
senior tag

(#48313) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Hi.

Ma vettem egy Creative Aurvana Live-ot. (is) Nem tudtam otthagyni 9900 pénzért újonnan 1év garival. Valakinek nem kellett és visszavitte, szerencsémre. Denon AH D600 nem jön össze, asszonyfaktor miatt. Tudom, kicsit sem azonos a CAL vele, de valahol ez is egy Denon. :) Meg vagyok döbbenve, mekkorát szól. Beyer DTX910-nél kicsivel "modortalanabb", populárisabb, de azért nagyon szerethető. Mélyből valóban akad gazdagon, de a magasait nem érzem tolakodónak DA300-al hallgatva, sőt...
Nem hiába ajánlgattátok, valóban remek ár/érték arányú kis fejes. Beyer nekem kicsi sajnos, így még nem tudom mi lesz vele.. :U

Elég sokféle zenével etettem eddig Acoustic Alchemy-től ZZ Top-ig, de nem nagyon fog ki rajta semmi. ZZ Top olyan "kerek", hogy csak ámulok.
Bocs, a "beszámolóért", de ki akart jönni belőlem. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#48314) Popes


Popes
őstag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném hogy egy adott kereten belül megtaláljam a nekem legmegfelelőbb fülest.
Régen benne voltam a hangtechnikában ezért csodát nem várok ennyiből, de remélem valami használhatót kaphatok.
A keret kb 20k
Elsősorban otthoni használat, játék(BF4) zenehallgatás(főleg elektronikus de a régi kedvenc tesztlemezem sem ártana ha jól szólna benne :) LINK)
Csak újat szeretnék, zárt vagy nyitott abból a szempontból mindegy hogy senkit nem zavarna ha kihallatszik valami.
Hangzásban egy nyílt terű de nem mély hiányos részletgazdag fülest keresek.
Kényelmes fület eltakaró kialakítás(régen használtam RP-DJ1200-at de az nem itthonra való)
Egyelőre az elméletileg nem rossz alaplapi cucc hajtaná LINK de nem vagyok biztos benne hogy elég lesz.

Az ajánlóban a BEYERDYNAMIC DTX 710-et néztem de várom a javaslataitokat. :R

Deus ex machina

(#48315) .DLL válasza Popes (#48314) üzenetére


.DLL
veterán

Ezen és a DTX-910-en kívül pl. Takstar Hi2050 és alteregói; Somic MH463 bár ezt még nem hallottam.

(P.H.)

(#48316) stefi81 válasza .DLL (#48315) üzenetére


stefi81
tag

Én jó ideje használom a dtx910-et és szerintem sokkal kényelmesebb mint a Takstar ha ez is számít.

A Retro Dj 2 van olyan jó mit a régi, valaki próbálta már?

[ Szerkesztve ]

(#48317) schawo válasza dgyuri0123 (#48313) üzenetére


schawo
titán

calt is szoktuk ajánlani. 10 pénzért jó vétel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48318) .DLL válasza stefi81 (#48316) üzenetére


.DLL
veterán

Puhább a párnája az biztos (idővel túl lapos is lesz), de pl. nekem a DTX hosszabb távon kicsi volt.

A R. DJ 2 szerintem nem jobb csak a mélye több, zsírosabb, a tere kisebb. Van benne mély meg magas, oszt kész. Szerintem. (nyilvánfel lehet fedezni a középhangokat is benne, de az egész túl divatosra lett hangolva szerintem) Kényelem szempontjából vegyes, a párna puhább, minőségibb, de a belső átmérője mintha kisebb lett volna.

(P.H.)

(#48319) Bodz válasza 5150head (#48312) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Puffogó, mosott, nem ajánlott.

(#48314) Popes: Jó választás. Esetleg megpróbálhatod a Superlux HD330-at szürke Beyer párnával, ennek így sokkal harapósabb hangja van, olcsóbban ott a HD681 Evo, de szerintem az előbbi párosítás jócskán felülmúlja.

[ Szerkesztve ]

(#48320) mcs


mcs
veterán

Lehet, hogy váltanám a jelenlegi JVC HA-M55X fejesemet. Mire lenne legalább érdemes, ami ha nem is hasonlóan, de mélyhangsúlyosnak számít? :)

(#48321) Bodz válasza mcs (#48320) üzenetére


Bodz
Topikgazda

M50X? Lenne öröm meg bódogság szerintem. :)
Vagy LCD2. :D

[ Szerkesztve ]

(#48322) Popes válasza .DLL (#48315) üzenetére


Popes
őstag

A DTX-910 hangképben és kivitelben is másabb mint a 710 vagy csak a +1 decibel érzékenység a felár oka?
Nem tudom mennyire képes a linkelt alaplapi cucc meghajtani egy ilyen fülest ezért mondjuk nem árt ha minél jobb az érzékenység.
Sajnos ami még zavar hogy nem tudom meghallgatni a mostani füleseket ebben az árkategóriában és nem tudom mennyire kompromisszumosak mert azért amikor benne voltam akkor is 40-50-től indultak a használható fülesek.(nem akarok sz..t venni ezért ha azt mondjátok hogy még meg kell pótolni hogy tűrhető minőséget kapjak akkor lehet bővítem a keretet)

Bodz Most látom amit írtál, Superluxra lehet rakni valami plüss párnát? (mert ami rajta van az ahogy ránéztem már foszlott :DDD )

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#48323) mcs válasza Bodz (#48321) üzenetére


mcs
veterán

Huhh, nem szívesen áldoznék most ennyi pénzt a váltásra. :Y :D
Esetleg később, ha stabilizálódik az anyagi helyzetem. :)
Igazság szerint a Superlux HD 681 Evo-t nézegettem egyelőre. Talán 20ig is elmegyek, ha akörül van mégjobb ajánlat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#48324) YceBear válasza BigBlackDog (#48305) üzenetére


YceBear
tag

(#48305) BigBlackDog

Koszonom az infokat. Korbenezek a hasznalt piacon is.

(#48325) Toncos válasza .DLL (#48280) üzenetére


Toncos
tag

Hát, ez az állapot nekem sincs messze, de azt a szivacsot nem merem már a fejemhez érinteni... :)
Akkor marad az ebay, köszi az infót.

(#48326) moli.hu


moli.hu
őstag

Sziasztok,
Kerlek, segitsetek talalni egy ilyen fejhallgatot:
* csakis nyakpantos lehet!
* egyoldali kabelelvezetes lehetoleg
* otthon
* zenehez es videojatekhoz es filmhez es tevehez (szamitogepen)
* 6600 ft
* uj
* supraaural
* zartat szeretnek, de tudom, hogy nem lesz ilyen, lehet nyitott
* kiegyenlitett hangkep, vagy melykiemelt. Nem magaskiemelt, nem V.
* elektronikus zenehez peldaul: The Prodigy
* magyarorszagi
* forras: integralt hangkartya
Koszonom!

(#48327) coves8 válasza Popes (#48322) üzenetére


coves8
tag

Szia!Nekem is az alaplapomon a 1150-es hangchip van.1hétig használtam így a fejesem,de valami hiányzott,túl "egysíkú"volt.Aztán vettem egy Sound Baster-Z hangkarit,és jött egy más világ!Ha tényleg jó élményt akarsz,mindenféleképpen javasolt a hangkártya beszerzése!

(#48328) .DLL válasza moli.hu (#48326) üzenetére


.DLL
veterán

A KOSS jó fejeseket készít ebben, a hordozható kategóriában (ott a híres Porta Pro)
Pl. KSC17, KSC21, Sporta Pro - ennek elvileg elfordítható a pántja, hogy nyak mögött legyen.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48329) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
Tudnátok segíteni?
1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Film/Zene. Nem szeretem a mélyhiányos fejhallgatókat.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
30k
4.) Új vagy használt?
Új
5.) Circumaural vagy supraaural?
circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
Nem igazán fontos, mivel csak itthon használnám.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Mint írtam, szeretem a mélyeket :D
8.) Honnan vásárolnál?
magyar boltból
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Alaplapi hangkártya.

Jobban járnék ha ebből a pénzből (30k) inkább egy olcsóbb fejhallgatót + egy hangkártyát vennék? Viszont abból csak külső jöhet szóba. Előre is köszi a segítséget

(#48330) contaxg


contaxg
veterán

Fejhallgatós találkozó jelentkezési lap :)

(#48311) Bodz
A pletykák szerint a Muziker spéci státuszban volt ebben a témában, de visszavették tőlük ezt a pozíciót. Gondolom a spéci státusznak az volt az ára, hogy be kellett tankolniuk. Most meg szabadulnak tőle, ahogy tudnak. :P

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#48331) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
sajnos nincsen topicja annak a dolognak ami miatt idevetődtem, de remélem ti tudtok segíteni.
Szóval elég sokat hallgatok zenét, bár nem külön lejátszóról csak az iphone 6 telefonomról.
Most egy garanciás ügyintézés eredményeképpen lehetőségem lett levásárolni a régi termék árát (ami egy fülhallgató volt), viszont füles nem kell már, ezért gondoltam, hogy levásárolnám és egy erősítőt választanék.
Erről a két termékről van szó:
[link]
[link]

igazából arra lennék kíváncsi, hogy ezek az eszközök szerintetek megérik az árukat? tehát, hoznak valami misőégbeli javulást?
két fejlhallgatóm van: beats studio és egy soul by ludacris sl300. ezeket szoktam felváltva használni :)
mégegyszer bocsánat, hogy ebbe a topicba írtam.
köszönöm :R

(#48332) EQMontoya válasza smallmer (#48331) üzenetére


EQMontoya
veterán

Near miss. :)

Ezt a topikot keresed.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#48333) smallmer válasza EQMontoya (#48332) üzenetére


smallmer
őstag

köszönöm ˇˇ :R

(#48334) pendre54 válasza contaxg (#48330) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Az eddig leadott jelentkezésekről nem lehetne egy listát kirakni, hogy nagyjából képben legyenek az érdeklődők, hogy milyen cuccok várhatók a talin?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#48335) contaxg válasza pendre54 (#48334) üzenetére


contaxg
veterán

A jelentkezés után elvileg látható ez a lista, de majd valamit kitalálok :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#48336) BigBlackDog válasza pendre54 (#48334) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Erre tessék! :)

(#48337) Varoz


Varoz
őstag

Nos. Sikerült hallgatóznom párat. Bár nem pont azokat, amiket kinéztem, mert nem volt mind.
A German Maestro GMP 240-es nem volt az igazi. Abból a 450 Pro jött be. De még arra sem éreztem azt, hogy azt akarom mindenképp.
Audiotechnika ATH-M50X, túl sok a mély. Nem jön be.
Shure SRH440, nem volt jó. Bár sajnos nem emlékszem mi volt a bajom vele. Nem tudom a 840 hol van hangban hozzá képest. Mert, ha hasonlót ad, akkor az is kiesik.
Beyerdynamic. Ebből egy 880 Prot sikerült meghallgatni. Ez majdnem jó. Akkor volt fasza, ha teljes tenyérrel fogtam a hangszóró hátulját, tehát a rácsot. Illetve még annyi, hogy erősítőre kötve itt-ott kicsit éles volt a magas. Egyébként nagyon bejött, plusz kényelem szempontjából is ez volt a legjobb. :)
AKG K271-et próbáltam még. Az olyan volt nekem, mintha vödörből szólna vagy nem is tudom.

A DT770-re hajlok nagyon. A fenti élménybeszámolóm alapján jól gondolom? :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#48338) .DLL válasza Varoz (#48337) üzenetére


.DLL
veterán

Na ezt most kipróbáltam :D Nemsokat változott szerintem a hang, mondjuk ez már egy moddolt változat ütősebb méllyel, de pl. nem lett sokkal több attól, hogy befogtam a rácsot. Tehát a DT770-ben több mély lesz erre készülj fel amúgy stimmel kb. a kapott eredmény: kisebb tér, közvetlenebb, harapósabb hang, ilyen lesz a DT770, több méllyel.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48339) mettek


mettek
addikt

Ma beszámolok nektek egy JBL Everest Elite 700 bluetooth fejesről. Hátha érdekel valakit ez a vonal... :).

Tesztekben dícsérik de nem sokat lehet róla hallani, elég új és nem annyira felkapott.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#48340) .DLL válasza mettek (#48339) üzenetére


.DLL
veterán

Csak egy javaslat: a beszámolót írd majd be mindenképp a vezetéknélküli fejhallgatók topikjába (is), ott még úgy is elég kevés a tapasztalat, és az érdeklődők elsősorban -elvileg- úgy is ott keresik majd.

(P.H.)

(#48341) mettek válasza .DLL (#48340) üzenetére


mettek
addikt

Ok, meglesz :)

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#48342) contaxg válasza BigBlackDog (#48336) üzenetére


contaxg
veterán

:R :R :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#48343) motyodlee


motyodlee
újonc

Sziasztok!

Fejhallgató vásárlás előtt állok! Ezt a két modellt néztem ki eddig
[link] és [link]
Mit gondoltok, melyik érné meg jobban?
Válaszaitokat előre is köszönöm! :))

(#48344) schawo válasza motyodlee (#48343) üzenetére


schawo
titán

csak a DTX

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48345) zsocy válasza motyodlee (#48343) üzenetére


zsocy
őstag

Ezek közül a Beyer, de miért nem írod le mit szeretnél, és mennyid van rá? A kollégák lehet mondanak valami jobbat is.

[ Szerkesztve ]

(#48346) dgyuri0123 válasza motyodlee (#48343) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szia. Írtam privit. :)

"csak a zene van"

(#48347) Varoz válasza .DLL (#48338) üzenetére


Varoz
őstag

Na, valami ilyesmit tapasztaltam én is. :)
DT770 lesz szerintem a befutó. Talán a 80-as. :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#48348) Gabor901127


Gabor901127
tag

Sziasztok!

Biztos sok ember írt már ugyan ilyen paraméterekkel de azért én is leírom, mert munkában sajnos nem sok időm van olvasgatni és a mostani fülesem már nagyon nagyon kivan.
1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon, de jó lenne ha hordozható lenne és munkában is jó lenne a hangzás
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Elsősorban játék, másodsorban teljesen összevissza zenehallgatás
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
30-35ezer
4.) Új vagy használt?
Mind1 a lényeg, hogy ne legyen agyonhasználva
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
Mind1
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Kb csak anynit hogy ne süketítsen meg jobban mint amennyire már most vagyok. Nem kell a legjobb hangzás, de azért legyen egy szint
8.) Honnan vásárolnál?
Budapest(Buda, Pesti belváros)
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Alaplapi hangkártya kimenet, telefon , tablet

Előre is köszi:
Gábor

(#48349) .DLL


.DLL
veterán

Asszem bepróbálok egy AKG K92-t, nagyon izgatja a fantáziámat. Kéne valami friss, aktuális fejes a Pro-80 után közelgő űrbe. Bár ott az M30x, ami egy egész jó fejes, de nem mindenkinek kényelmes, ez az AKG pedig hagyományosan jó nagynak tűnik. :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48350) vodkaboy22 válasza .DLL (#48349) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Szépnek szép de hangban? Én az új AKG-től nagyon elhatárolódok.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.