Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49401) Xaels


Xaels
félisten

Sziasztok. Átnéztem Bodz féle ajánlót, de nem igazán találtam benne olyat amit keresnék.
1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon, külön szobában és néha akár utcán is.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás és játék. Zeneileg Hard Rock, Heavy Metal és ezek alműfajai. Mikrofont veszek különállót.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Fizutól függően, de max 20k-ig nézelődnék.
4.) Új vagy használt?
Nem vagyok finnyás, de ha használt akkor legyen patent állapotban és tiszta.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Supraaural inkább, nagyon kevés Circum marad meg a fejemen úgy ahogy kell.
6.) Zárt vagy nyitott?
Elsődlegesen most nyitott/félnyitott érdekelne, mert azok jobban szellőznek.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Kiegyensúlyozott, maximum egy kicsit mély orientált.
8.) Honnan vásárolnál?
Lehet külföldről is akár ha hamar megjön, de inkább szeretném felpróbálni ha lehet.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Samsung Galaxy S6 illetve PC integrált egyelőre(esetleg a hangfalon keresztül).

Köszi a segítségeteket.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49402) Bodz válasza .DLL (#49399) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nincs.

(#49401) Xaels: Nem egyszerű 20 alatt nyitott supra fülest találni. Shure SRH144. Esetleg ott van még a Fostex TH-5 is, de erről kb. semmit se tudok.

[ Szerkesztve ]

(#49403) Xaels válasza Bodz (#49402) üzenetére


Xaels
félisten

Koss PortaPro esetleg vagy az manapság már felejtős?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49404) schawo válasza Xaels (#49403) üzenetére


schawo
titán

Dehogy. Hajrá.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49405) .DLL válasza Xaels (#49403) üzenetére


.DLL
veterán

Az részemről is ajánlott, de kíváncsi lennék az új Shure-ra is. :)
bár hivatalosan nem nyitott, de plüss párnás, talán egy próbát megérne: Beyerdynamic DT235

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49406) whited


whited
addikt

üdvözlöm az urakat !

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
munkába járáshoz, tömegközlekedés ( metro, vonat ) , sétálás
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zene
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
20-25k
4.) Új vagy használt?
mindkettő érdekel
5.) Circumaural vagy supraaural?
6.) Zárt vagy nyitott?
Csak zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Tiszta magasakat sok mélyet
8.) Honnan vásárolnál?
Bárhonnan
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Egy iPhone 5 hajtaná meg
Köszönöm előre is :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#49407) Bl@tty válasza Dorien (#49396) üzenetére


Bl@tty
tag

Köszi a tippet, tetszik. Ennek a középtartománya milyen? Ahogy írtam, míg próbálgattam a HyperX Cloud (II)-t, úgy éreztem az kicsit elnyelte őket. A nyitott kialakítás javít ezen?
Ja és abban fémnek éreztem a pántot végig. Ez is hasonló?

[ Szerkesztve ]

(#49408) EyElEs?!


EyElEs?!
tag

Sziasztok! Kipróbáltam egy Shure SRH 840-et telefonról és valahogy az igazán mély hangokat egyáltalán nem hallottam benne, de minden más stimmelt ( pl. London grammar hey now-ba 1:20-nál van egy rész, amit hallgattam, és itt szinte teljesen lemaradt a mély rész) Ha van valakinek tapasztalata az tudna segíteni, hogy ez a fejhallgató tulajdonsága, vagy csak a mobilom nem tudta meghajtani? (több fejhallgatót is próbáltam, azokba jól kijött ez a rész, de minden más nem tetszett bennük hangzás ügyileg)

Köszi a segítséget!

(#49409) gaben1993


gaben1993
tag

Sziasztok.
Érdekelne, hogy plantronics rig fejhallhatókról mi a vélemény? A kategóriájában jónak számít? Van valami különbség a sima rig, a ps és a surround között?

(#49410) Tomacko válasza ArGab (#49398) üzenetére


Tomacko
senior tag

Én ezeket a műfajokat legszívesebben a JVC HA-M55X fejessel hallgatom. 15k alatt van az ára már.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#49411) Tomacko válasza EyElEs?! (#49408) üzenetére


Tomacko
senior tag

Én így látatlanban azt mondanám elsőre, hogy a telefonod kevés a fejesnek, nem szolgálja ki megfelelően. De majd a hozzáértőbbek is meg mondják talán.

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#49412) #71562240 válasza EyElEs?! (#49408) üzenetére


#71562240
törölt tag

Is is.
Az igazán mély hangokon az SRH-840 lekonyul. Erre rájátszik a telefonod - amelyről nem írtad, hogy micsoda, de most már mindegy.

(#49413) .DLL válasza EyElEs?! (#49408) üzenetére


.DLL
veterán

Sajnos ez valós a 840 esetében, a mély tartomány energiája nem jól van elosztva, 100Hz környékén és fölött kicsit több van a kelleténél, alatta viszont kevesebb, úgyhogy ilyen elektronikus zenékre nem annyira ajánlott. Ilyesmire ott az AKG K545.

(P.H.)

(#49414) ArGab válasza .DLL (#49399) üzenetére


ArGab
őstag

M30X-hez nem találok én sem, ez így kizáró ok. Mindenképpen ez kell, különben teljesen beizzad a fülem körül. :(
Takstart nem látok már itthon semerre. Ez az LDSystems/HyperX Cloud pont ugyanaz hangzásra is vagy csak a külső egyezik meg? Látom hogy ajánlva volt sokszor, de erre nem találok egyértelmű választ és ami tesztet, leírást fellelek ott is gamerként tesztelik.

[ Szerkesztve ]

(#49415) sexymusprime válasza ArGab (#49414) üzenetére


sexymusprime
tag

(ugyanaz a Takstar "átmatricázva")

(#49416) .DLL válasza ArGab (#49414) üzenetére


.DLL
veterán

Sőt hallottam egy olyan pletykát, hogy a Kingston le is foglalta magának a Pro-80 típust, és a gyártó csak neki szállít.
Egyébként utángyártott plüss párnát szinte bármire lehet rendelni, a kérdés az, hogy menyire befolyásolja a fejes hangját.

(P.H.)

(#49417) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Egy kicsit agyalgatok hogy mennyire lenne jó egy nyitott fejes.
Szerintetek mekkora különbség van a Grado SR80e és a 125e között? Lesz alkalmam meghallgatni egyelőre úgy tűnik, csak kiváncsi vagyok hogy mire készüljek, mennyi pénzzel 😀

(#49418) EyElEs?! válasza .DLL (#49413) üzenetére


EyElEs?!
tag

Azt is próbáltam, az nekem nagyon furcsán szólt, egyáltalán nem tetszett. Otthon két Rokit 6-osom van, ha hasonlót szeretnék hangzás ügyileg, akkor ezek szerint mélyebben a zsebembe kell nyúlnom fejhallgató téren :(

(#49419) .DLL válasza EyElEs?! (#49418) üzenetére


.DLL
veterán

Értem. Volt Rokit 5-ösöm, gyorsan el is adtam :D Ez esetben talán Audiotechnica M50X, őt próbáltad már?

(P.H.)

(#49420) Xaels válasza .DLL (#49405) üzenetére


Xaels
félisten

Nem kisérletezek inkább most. Koss PortaPro volt pár éve a fejemen és pozitívak az emlékeim. 1-2 helyen még rendelhető is ahogy nézem.

Köszönöm neked is meg schawo-nak is a megerősítést.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49421) gaborka8x8 válasza Xaels (#49401) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

" Zeneileg Hard Rock, Heavy Metal és ezek alműfajai. "
" Nem vagyok finnyás, de ha használt akkor legyen patent állapotban és tiszta. "

Ezeket figyelembe véve egy Grado Prestige SR60i az ön fejhallgatója, amiből 20 000 Ft-ért már lehet találni nagyon szép állapotú használtat.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#49422) Tin


Tin
veterán

srácok, beyer dt770 pro plüss fülpárnák mosásáról valami infót tudna írni, aki már csinálta?

a levételt megoldom, de mivel és hány fokon kell mosni, és mennyi ideig szárítsam.

tudom, csak fél éves, de én napi átlag 12 órát használom, és szerintem már ráférne.

(#49423) gaborka8x8 válasza Tin (#49422) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Kézmeleg vízben, szappannal, és kézzel. Alapos kinyomkodás után pedig szárítani addig kell, amíg meg nem szárad.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#49424) Tin válasza gaborka8x8 (#49423) üzenetére


Tin
veterán

köszi. bár nem használok szappant, de a tisztítószer kérdését majd megoldom.

(#49425) schawo válasza EyElEs?! (#49418) üzenetére


schawo
titán

M50X kiváló ajánlás.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49426) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
Ilyen kábelt keresek headsethez. A közepén lévő fekete izé, az mikrofon.
Előre is köszönöm szépen a segítséget.

(#49427) balazs1956


balazs1956
senior tag

Bocs, a kép lemaradt

(#49428) darvinya válasza balazs1956 (#49426) üzenetére


darvinya
titán

Mint a másik topikban írt válaszom az itt is érvényes:

Ezt fénykép alapján senki nem mondja meg.
Lehet sima osztónak a teste.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49429) balazs1956 válasza darvinya (#49428) üzenetére


balazs1956
senior tag

Ok. Köszönöm szépen,válaszoltam is rá.

(#49430) Pinting


Pinting
csendes tag

Sziasztok,

Korábban írtam a topikba, mert nem tudtam dönteni egy AKG és egy Sony között. Azóta eltelt néhány hét és egy Sony MDRZX660AP büszke tulajdonosa lettem.

Ha valakit érdekel a fejhallgató, azoknak szólva írom le a következőket. Kicsit - hogy is mondjam - olyan doboz hangja van, de amúgy teljesen korrekt ebben az árkategóriában. A mikrofonjára nincs panaszom (kábelre szerelt a drága), vezetéke kiváló, kicsit súlyos, prémium szerű a külleme. Viselése hosszútávon az enyhén szétálló füleim miatt nem igazán kényelmes, mivel on-air és over-air között van félúton. Szóval nem bújnak el a füleim benne, de közben eléggé szoros és 4-5 óra után kényelmetlen tud lenni, ahogy a fejemhez passzírozza őket. Mostanság állandóan ezt használtam és kezdtem megszokni. Összegezve, nem egy rossz darab, főleg az általános fejformával rendelkező embertársaim számára.

Ami miatt írok azaz, hogy statikus zajt hallok amikor laptopról használom, ami be van dugva. Valami bibi lehet a töltővel, mert amikor leföldelem a testemmel gépházat a hang elmúlik. Továbbá ma azt vettem észre, hogy ugyanez a zaj egy rövid ideig a sorozat vagy zene leállítása után is hallatszik - hasonlóval már találkoztam korábban Android alatt, szóval ez lehet szoftveres hiba is. Ám ami igazán felháborított, az a telefonálás. Használhatatlan! Recseg, pittyeg, zümmög, feltételezésem szerint a rádióhullámok miatt. Van néhány testpóz, amikor egész elviselhető, de valós környezetben nem igazán tudom mindig ezeket felvenni.

Na és a feketeleves! Érdekes módon az ATH-AX1iSBL fejhallgatóm hibátlan mind az eddig felsorolt összes esetben. Egy pisszenést sem ad ki. Borzasztóul zavar a dolog, mert leszeretném az ATH-t gariztatni és 3 hétre ki kellene vennem a forgalomból, de addig nehezen boldogulok a Sonyval.

Mitévő legyek?

Dénes

(#49431) sexymusprime


sexymusprime
tag

Üdv!
Mivel úgy érzem, hogy minden második kérdés pont ugyanez, igyekszem gyors lenni :b

1) utcán, kollégiumban & munkahelyen
2) zenehallgatás, nagyrészt elektronikus, bár jöhet, és jön is minden
3) 20k simán, 25k legyen, 30k sírva
4) új :/ nem sok kedvem van a kockázatvállaláshoz
5) inkább circumaural
6) zárt, sem a metrón, sem a munkahelyen nem szeretik a zeném ;p
7) leginkább V (és duruzsolós mély > dobhártyaszaggatós mély)
8) honnan: ¯\(ツ)/¯
9) két alaplapi hangkártya, és egy Letv One, bár gyanús, hogy mindhárom eszköznél bele fogom kötni a körbe az extrabelépőszintű erősítőm

tl;dr: ki tudom próbálni valahol a HyperX Cloud-ot?

[ Szerkesztve ]

(#49432) schawo válasza sexymusprime (#49431) üzenetére


schawo
titán

sem a metrón, sem a munkahelyen nem szeretik a zeném
Épp ezért van rá különösen nagy szükség, hogy mindenki megismerje és megkedvelje. Nem kell zárt. Legalább a munkatárs is jó zenét fog hallgatni. Mindig azt, amit te. ;]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49433) Bodz válasza sexymusprime (#49431) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Magnat LZR580.

(#49422) Tin: 40 fok, mosozsák, kímélő program, többi ruhával. Opcionális az alacsony fordulatú centrizes, ha a mosogeped kímélő programja nem állítja be.

[ Szerkesztve ]

(#49434) emiki6


emiki6
veterán

Szevasztok!

Megjött a Hyperx Cloudom. OMG. Nagyon meglepődtem, hogy micsoda minőséget és mennyi kiegészítőt kaptam hozzá, arról nem is beszélve, hogy egy ajánlott fejes az "alapja". Na, de nem ez a lényeg.

Szoftveres hangerőszabályzót használjak vagy azt, amit adtak hozzá fizikait? (az amit adtak elég gagyinak tűnik és méretéből adódóan sem tűnik ajánlottnak lehet, hogy a szoftveressel jobban járok)

Szerk: Megválaszoltam magamnak. Tesz rá zajt az a kis dobozka, nem is keveset, inkább kihagyom!

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#49435) Samtya válasza Pinting (#49430) üzenetére


Samtya
senior tag

A Sonynak kell legalább 50 óra zenehallgatás mire nagyjából beáll a hangja, ennyi megvan már? Nem biztos, hogy a fejhallgatóval van a gond, inkább a laptoppal. Nehéz innen diagnózist megállapítani, másikkal kellene próbálni. Az érdekes, hogy az ATH meg jó vele, de azt miért gariztatod akkor? Egyébként ha 5 óráig a fejedenen tudsz tartani egy suprát, akkor hős vagy! :D

(#49436) Pinting válasza Samtya (#49435) üzenetére


Pinting
csendes tag

Szeretem a fájdalmat és a hosszú vonatutakat a MÁV jóvoltából. :))))

Az ATH-nak sajnos megtört valahol a forrasztása a hangerőállító pitykénél a kábelen. 15 perces munka lenne, de kicseréltetem, majd gari után forrasztgatom magamnak.

Ez az 50 óra elgondolkoztat, lehet nem is én szoktam meg a fejhallgatót, hanem ő változott az ízlésemhez. Viszont a laptop töltős probléma csak az egyik. A statikus zúgás telefonos beszélgetésnél tuti, hogy nem a telefonom baja, hanem a fülessé. Lehet megpróbálom a Sony supportot, hátha nem formalevéllel válaszolnak.

[ Szerkesztve ]

(#49437) didros


didros
senior tag

egy kollégám szeretné feljavítani a sennheiser HD435 fejhallgatójának a párnáit, mert már ahogy mondja "szétmállik" . Nem tudtok valami olcsó ebayes, aliexpresses párnát, amit biztosan rá lehet applikálni erre a fejesre?

(#49438) Bodz válasza didros (#49437) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ahogy nézem 2328 Ft az Audiopartnernél a gyári párna.

(#49439) Rotcsa


Rotcsa
tag

Senheiser HD 429 megéri az árát? Esetleg más alternatíva ebben az árkategóriában? 20.000 Ft-30.000 Ft

(#49440) .DLL válasza Rotcsa (#49439) üzenetére


.DLL
veterán

Nem gyakran írok ilyet, de −> go to:összefoglaló;

(P.H.)

(#49441) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok! Párom apjának szeretnénk venni majd egy fülhallgatót, mert a jelenleginek a szivacsa/borítása eléggé mállik már. Nem kell drága cucc, szóval bőven 10.000 alatti összegre gondolok, nem kell eget rengető hang, csak játékra használja (régi játékok, pl. Vietcong, CoD régebbi részei). Lehetőleg újonnan vennénk. Otthon használná csak, laptoppal, úgyhogy pl. hosszú kábel sem szükséges. Leginkább zárt Circumaural fülhallgató érdekel (játékra gondolom amúgy is ezek jók). Nekem egy Takstar HD2000 van, amit nagyon szeretek, csak picit talán lehetne nagyobb a párnája. Úgyhogy lehetőleg ennél picit nagyobb lenne a jó. Mit tudtok ajánlani?

(#49442) lcee79


lcee79
őstag

Hi!

Sajna tönkrement a régi fejhallgatóm (Sony MDR-V700DJ)
igazából otthoni körülmények közt kellene használnom, nem megyek fellépni vagy ilyesmi (sajna :) )
Szóval kellene egy új dj fejhallgató amivel tudnék mixelgetni, van egy Traktor Kontrol S5-öm is ehhez kellene.

Nem akarok túl sokat áldozni (80-100ezer semmikép) de jó lenne ha fele ennyi sem lenne :)
Lényeg, hogy hosszan használva ne váljon nagyon kényelmetlenné, és ne recsegjen ropogjon (a mostani sony az ilyen volt :( ) Persze szóljon jól, hangminőség is legyen, ne csak hangerő...
Ja és a kábelből a spirálost részesíteném előnyben mindenképp... (bár láttam hogy többféle kábellel is lehet kapni bizonyos modelleket).

Van valami jó ajánlat?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#49443) .DLL válasza Gabesz87 (#49441) üzenetére


.DLL
veterán

AKG K511, Maxell Pro Studio HP6000

(#49442) lcee79: Legjobb lenne egy Shure SRH-840, de lehet ez már drága. Audiotechnica M30X, AKG K550, mkII, 553 Pro.
Sony MDR 100AAP-nek is egész jó volt fülre a frekvenciamenete, nem "DJ stílus" de nekem kényelmes volt.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49444) Gabesz87 válasza .DLL (#49443) üzenetére


Gabesz87
addikt

Köszönöm. Ahogy elnézem, az AKG-nek nem valami nagy a párnája. Szinte még kisebbnek is tűnik, mint a Takstar. A Maxell ebből a szempontból jobbnak tűnik, csak ahogy elnézem, alig lehet kapni, de majd még szétnézek jobban, hátha találok valahol. Árukereső csak egy boltot dob ki.

(#49445) .DLL válasza Gabesz87 (#49444) üzenetére


.DLL
veterán

K511-é nagyobb, mint a HD2000-nek (belső átmérő, mélység).

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49446) emiki6


emiki6
veterán

Egy éjszakányi bejáratás csodákat tett a Clouddal :C, de lehet csak képzelődöm.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#49447) Gabesz87 válasza .DLL (#49445) üzenetére


Gabesz87
addikt

Komolyan? Wow...nem gondoltam volna, képek alapján egyáltalán nem úgy néz ki...de megnézem, kipróbálom majd élőben valahol, úgy láttam, MM-ben van.

(#49448) lcee79 válasza .DLL (#49443) üzenetére


lcee79
őstag

Köszi a választ!

Nézegettem őket, mindegyik majdnem egy áron van 56-60 közt...
Az audio technika olcsóbb egyedül...29500-ért is láttam, ilyen szempontból legjobban ez felelne meg :)

Az már jobban hangzik árban :)

meg van még egy dj fejhallgató amiről nem sok mindent találtam, csak a régebbi verziójáról...
De arról meg azt mndta valamelyik oldal, hogy nem bírja a strapát... De hangminőségre legjobb volt a teszteltek közt...
AKG K181 DJ UE itt 38500...
Ez milyen lehet?

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#49449) .DLL válasza lcee79 (#49448) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem más célra van egy fellépésre szánt DJ fejes (strapabíró, ütős basszus, nem kell, hogy kényelmes legye, összecsukható, kifordítható, stb.) és más célra egy otthoni mixelős fejes (nem kell olyan elnyomó basszus, nem kell a tömeget és a zenét is átüvöltenie, a kényelem előny, stb.) szóval előbb azt kell eldönteni melyik irány kell, szükséges-e a "DJ" kialakítás. fura, hogy a K550-nek megint felment az ára, pontosabban már nem is nagyon lehet kapni, csak a mkII változatot, pedig az I. volt már 30k is párszor.
Mindenesetre akkor én maradnék az M30X-nél, esetleg M40X.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49450) lcee79 válasza .DLL (#49449) üzenetére


lcee79
őstag

30-asnál is van 2 kábel, vagy csak a 40-esnél?
Csak annál láttam feltüntetve

És van még egy kérdés, láttam bontatlan csomagban pioneer hdj700-ast 30.000-ért
az milyen? Csak a név, vagy jó?

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.