Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49601) Tin válasza lcee79 (#49600) üzenetére


Tin
veterán

menj el, és hallgasd meg mindkettőt. friendlyhouse-ban és a hitspace-ben van mindkettőből kiállított darab, csak telefonálj oda előtte, hogy van-e mindkettőből. ott 5 perc után tudni fogod, melyik kell.

nézd, én a melóhoz egész nap elektronikus zenét hallgatok, mert ez zavar be a legkevésbé a gondolkodásba, és ez vonja el a legkevésbé a figyelmet. szóval ha neked erre kell, hát inkább a dt770.

[ Szerkesztve ]

(#49602) lcee79 válasza Tin (#49601) üzenetére


lcee79
őstag

Ja hát ezzel van a legfőbb problémám, itt kaposváron :)
Nem nagyon vannak hifi boltok, 1ről sem tudok :(

Közben felpróbáltam a Sony MDR-CD780-m (már nagyjából megszáradt mosás után:)
Hát ebbe nem sok basszus van :)
Inkább a magasak és a közepek dolgoznak, de részletesebb mint a v700-as dj fejhallgató...
és amúgy érdekes, először kevés a mély, de ha nem figyelek akkor már nem is tűnik fel, de azért nem ütős :)
Szóval ettől több basszust el tudok képzelni :D
De viszont alig érzem hogy a fejemen van :) És a párnák nagyok is, puhák is, ebbe már akkor ilyen memory foam-os szivacsot raktak 12 éve :) Ilyen szempontból nagyon kellemes :)

A DT770nek mekkora kábele van? Bolt oldalán nem látom feltüntetve

És a DT770 és a 990 közt mi a különbség? Egy áron vannak.

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#49603) Tin válasza lcee79 (#49602) üzenetére


Tin
veterán

akkor berendeled mindkettőt netről, és amelyik nem tetszik, azt visszaküldöd: ez is egy járható út. de az biztos, hogy olyat vegyél, ami kényelmes, mert megöli az egészet egy kényelmetlen fejes.

dt770: a 32 ohmosnak 1.5 méteres egyenes, a 80-asnak 3 méteres egyenes, a 250-esnek meg 3 méteres csavart kábele van.

(#49604) Luck Dragon

Sziasztok. 6 év után kis sennheiserem nem szólalt már meg , tudtok ajánlani 35E kategóriában újat?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#49605) #16820480 válasza lcee79 (#49602) üzenetére


#16820480
törölt tag

A 770 zárt, a 990 pedig nyitott. A hangjuk is ennek megfelelően viszonyul egymáshoz: a 990 szellősebb, tágasabb terű, viszont nem használható bárhoz a ki- és beszűrődő hangok miatt.

Egyébként én is inkább a Beyer felé hajlanék, bár nem vagyok nagy támogatója a márkának (annak ellenére, hogy kényelemben a legjobbak közt vannak a termékeik), de az M50 egy szörnyű fejes, lusta mélyekkel, aminek az egyik hatalmas baja, hogy lassú a lecsengése, ettől soknak tűnik, viszont el is mossa a részleteket.

(#49606) lcee79 válasza #16820480 (#49605) üzenetére


lcee79
őstag

És mi a helyzet az MSR7-el (mindenkitől kérdezem, aki tud róla :) )

Arról azt írták, a legtöbb helyen hogy a legrészletezőbb hangja van.
Csak a mélyeit keveslik több helyen, viszont itt nemsokkal ezelőtt egy fórumtárs azt írta, hogy nagyon ütős a mély...
Az még azért lenne érdekes, mert ahhoz a 70.000 körüli árához képest 40.000-ért hozzá lehetne jutni.
és az cserélhető kábel is, kényelmességet nem tudom, bár annak van írva, de erről írtak ilyet is olyat is :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#49607) .DLL válasza lcee79 (#49606) üzenetére


.DLL
veterán

Az MSR 7 nagyona dja a részleteket, kérni sem kell, van egy magas kieemelése, kicsit máshol, mint a DT770-nek, és a mélye picit talán kevesebb, de tényleg feszes, pontos, ezzel nem lesz bajod, szerintem. A kényelme valóban egyénfüggő, nem nagyok a párnái, és szorítóereje is van, de jó puha, szerintem ez is memóriahab. Persze az anyaga ennek is izzasztó lesz nyáron, de hát 30C fok felett tök mindegy. :D

Szerk.:
Szóval nem azt mondom, hogy ez a legrészletesebb fejes széles e vidéken, csak a karaktere olyan, hogy nagyon tiszta, transzparens, friss érzetet kelt, emellett persze kellően gyors is, hogy ne csak illúzió legyen, hanem van azért ott bőven részlet is.
Hasonló a jelenlegi fülhallgatóm is, Soundmagic E50, nem lehet 100e feletti részletességet elvárni tőle, de az egész annyira tisztának, átláthatónak, kristályzserűnek tűnik, hogy hiába tudom, hogy csak egy ólomüveg, elhiteti, hogy valami drága kristály, és jól csinálja.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49608) Tin válasza .DLL (#49607) üzenetére


Tin
veterán

ja, a dt770 is fűt melegben... de ott legalább ott a plüss párna.
nyáron majd jöhet a hd555, a "szellőztető" :D

(#49609) contaxg válasza lcee79 (#49606) üzenetére


contaxg
veterán

Az ütős mélytől elég messze van. Csak meleg hangú forráshoz ajánlanám.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#49610) Tulku válasza #16820480 (#49605) üzenetére


Tulku
veterán

Tökéletesen egyetértek a jellemzés minden szavával...én is a 770-re szavaznék...én 1 percig sem tudtam elviselni az M50x-et...mintha ráborulna egy vödör öblös mély mindenre...abban mi a jó?
770 is V persze, de sokkal kulturáltabb....technóhoz szerintem teljesen ideális....

(#49611) #16820480 válasza lcee79 (#49606) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az MSR7 nem rossz, de szerintem ott a kényelemmel lehetnek gondok esetleg. Egyik kollégám vett (az ajánlásomra), és imádja a hangját (főleg egy iHifi 770c-ről hajtja, meg aztán vett hozzá egy Onkyo hordozható erősítőt), de a kényelmére folyamatosan panaszkodott, főleg hogy a felső pánt nyomja a feje tetejét. Aztán végülis pár hét után fogta, és elkezdte hajlítgatni, és miután kicsit ráigazította a feje formájára, hogy ne csak egy ponton támaszkodjon, utána azt mondta, hogy jó lett.
Bár ha nincs valami hűtött (légkondis) helyed, ahol hazsnáld, akkor szerintem a műbőr elég gyorsan ráízzadhet a fejedre.

40-ért jó vétel, ha szép állapotban van. Még igazából 70 sem olyan nagyon sok érte.

[ Szerkesztve ]

(#49612) lcee79 válasza #16820480 (#49611) üzenetére


lcee79
őstag

Köszi a választ!

A kérdésnél odalinkeltem az oldalt is, ott van 1 kép is
(csak a dj börzén le kell kapcsolni az adblockert, mert nem is mutatja, hogy egyáltalán van kép, ha be van kapcsolva)

Én nem hordozom nagyon, meg nem is fogom egész nap hordani, csak este/éjszaka :)
Főleg az lenne a vágyam, hogy minél jobb fejhallgatót vegyek, minél kjobb áron, amivel meg is leszek elégedve, anélkül is akár, hogy meghallgatom...

Ja azt még meg akartam kérdezni, hogy a
traktor kontrol s5 technikai specifikációnál ez van:

Headphone Output
Load Impedance: 32 - 600 Ohm
Maximum Output Level (33 Ohm load): +10 dBu
DNR (a-weighted): 107 dB
THD+N: <0.08 %
Frequency Response: 20 Hz - 20 kHz, + 0.0 /- 0.4 dB
Phase deviation: <0.15 deg

ez azt jelenti, hogy akár 600 ohm-os fejhallgató is mehet rá?
ja a sony-m ami tönkrement az csak 24-es volt...
És asztali számítógépbe, ha dugnám a leendő fejhallgatóm, (egy realtek hangkártya) ott mi a maximum, itt a leírásban nem látom? Gondolom nem érdemes 250 ohm-os, stb fejhallgatót venni, de mindkettőhöz passzolnia kell :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#49613) #16820480 válasza lcee79 (#49612) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem mindenki minél jobbat szeretne venni, minél jobb áron. :)

Az impedancia nem így működik amúgy. Nem fog elfüstölni egy atomvillanásban semmi, ha rákötsz egy 600 Ohmos fejest, csak legfeljebb nem nagyon jön ki hang belőle, mert nem bírja eltolni.

(#49614) lcee79 válasza #16820480 (#49613) üzenetére


lcee79
őstag

"Nem fog elfüstölni egy atomvillanásban"
köszi, ezt gondoltam :)

Csak azért kérdeztem, mert ennél fel volt tüntetve...
A hangkártyánál mindenféle ki van írva, csak ez nem...

És a fordítottja sem okoz problémát?
hogy a 24 ohm-os fejhallgatóm, esetleg azért mehetett tönkre pont most, miután megvettem a keverőt, mert nem tetszett neki? (csak azért jutott eszmebe, mert pont azután ment tönkre miután 2-3x használtam a kontrollerrel a sony fejhallgatóm)
ebben a kérdésben nem vagyok jártas még. Lehet hogy hülyeség, csak

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#49615) .DLL válasza lcee79 (#49614) üzenetére


.DLL
veterán

Inkább a fejesek maximális teljesítményére kell odafigyelni ez esetben. Némelyik DJ pult akár Wattokat is képes a fejesre leadni :D némelyik csak pillanatnyilag, de az lehet hogy elég is a fejesnek és kész.
A tied elvileg max. 10dBu-t tud, ami majdnem 2,5V RMS, ez 32 Ohm-os fejes esetén nem éri el a 200mW-ot, ha jól számoltam. De ha a fejes csak 100mW-os max terhelhetőséggel rendelkezik, akkor ki lehet nyírni vele, bár a DJ fejesek pont ezért bírni szoktak akár 1000mW-ot is, de ez szerintem csak Club-ban fontos.
A másik tényező az érzékenység: milyen hangosan tud szólni 1mW teljesítményen (100 dB/mW és efölött már teljesen jó érzékenységről beszélhetünk, ez azt jelenti, hogy már 1mW hatására is 100dB hangerőt nyom).

(P.H.)

(#49616) #16820480 válasza .DLL (#49615) üzenetére


#16820480
törölt tag

A HRM7 tud 2000mW-ot is fogadni :D Gondolom akkor ezért, mert amúgy meg is lepődtem, hogy ez általában a planárok sjaátja, hogy ennyire bírják a kakaót.

lcee79: Azt akartam inkább mondani, hogy az nem igazán értelmezhető önmagában, hogy ráírják, hogy 600 Ohmig, mert az egyrészt nem ilyen éles határ, másrészt meg sok más dologtól is függ.

(#49617) lcee79 válasza #16820480 (#49616) üzenetére


lcee79
őstag

A linken az előbbi hozzászólásnál ott a teljes specifikáció, azért is raktam be, bár a fejhallgatóra vonatkozót, azt teljesen kimásoltam

A sony specikációira ezt találtam
ha a teljesítmény az amit keresünk, akkor az 3W

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#49618) .DLL válasza lcee79 (#49617) üzenetére


.DLL
veterán

Wow, 3W :DDD Akkor biztos nem az új pult miatt ment tönkre a fejes. Már nem emlékszem az előzményekre, de nem lehet hogy csak a csatlakozó körül szakadt meg egy vezeték?

(P.H.)

(#49619) lcee79 válasza .DLL (#49618) üzenetére


lcee79
őstag

Szétbontottam, addig nem nyugodtam amíg meg nem lett
mert ha megkopogtattam a jobb oldalát, kicsit erősebben akkor visszajött a hang.
A hova be volt türködve a forgó alkatrészeknél ott volt a hiba, leginkább úgy tűnt hogy elöregedett az anyag
a fekete borítás több helyen nem is volt rajta, de addig babráltam amíg már nem tudtam visszarakni mert volt hely ahol nem csavaros volt már hanem ragasztott. Szóval mst már nem jó tényleg :)

A csatlakozó körül már régebben szakadt meg :) , az meg lett csinálva jól, csavaros fém csatlakozóval, de ott hiába mozgattam, attól nem változott semmi.

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#49620) .DLL válasza lcee79 (#49619) üzenetére


.DLL
veterán

Megcsinálhatod úgy is, hogy egy új kábelt kívül elvezetsz, mint pl. a Beyereknél is van, vagy a Shure 840-nél (ez nem a gyári állapot, de teljesen jó, sőt) és akkor nem kell betömködni a forgó zsanérok alá/közé.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49621) lcee79 válasza .DLL (#49620) üzenetére


lcee79
őstag

Ja ez még 1 hete jó is lett volna :)
De sajnos a ragasztásnál széttört, az amúgy is vacak műanyag, és tovább törtem már idegességemben :)
Most már megérett a cserére :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#49622) gaborka8x8 válasza lcee79 (#49621) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

"A "szakember", ha nem javít, akkor ront, de sosem tétlenkedik." :D

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#49623) Tulku válasza gaborka8x8 (#49622) üzenetére


Tulku
veterán

Vagy a tudatalatti már korábban eltökélte, hogy kell az a több basszus :)

(#49624) lcee79 válasza gaborka8x8 (#49622) üzenetére


lcee79
őstag

Amúgy nálam pont így van, ha valami elromlik én szétszedem és megcsinálom, vagy jó lesz a végére, vagy nem, ez pont nem lett :)

Igazából jó volt, de a recsegős ropogós műanyagját nehéz volt megszokni.
Hangja sem volt tökéletes, de már megszoktam, és gondoltam ha megcsinálom akkor jó, ha nem az is :)
sőt most néztem frequency response-t nem valami szép képe van :)

(#49623) Tulku: a tudatalattim is meg a tudatom is elhatározta, hogy nehogy már ezzel szenvedjek mikor 2 tank benzin árán lehet sokkal jobbat venni :)
Csak azért mégis...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#49625) schawo válasza lcee79 (#49612) üzenetére


schawo
titán

Nyugodtan ráírhatták volna a 10kOhmot is, mert azt is elvinné, hiszen a nagy impedancia alacsonyabb terhelést jelent, nem nagyobbat. Ha egy füles kellően érzékeny (haha), akkor akár 10kOhmos is lehetne. Magyarról magyarra fordítva ez csak azt jelenti, hogy őket ku..ára nem érdekli, hogy milyen fülest kötsz rá.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49626) Xaels


Xaels
félisten

Az lehet szerintetek, hogy nem bírja a fejem a Koss szivacsát? Mindkét fülem felett nagyjából ott ahova a comfort zone szivacs esik.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49627) magyargyerek válasza #16820480 (#49611) üzenetére


magyargyerek
tag

ATH-MSR7-hez szólnék hozzá. Igen a pánt most így két naposan úgy érzem jó szorosan fogja a fejemet.De mondjuk csak mikor felveszem akkor szoros aztán mintha hozzásimulna a fejem alakjához. De picit tényleg szoros, de ha lötyögne akkor meg az volna a baj. Nem igaz hogy kevés a mély. Szerintem pont elég de azt hiszem ez inkább ember függő. Ki mit szeret. Én azért (is) tértem át a fülesekről fejesre, mert bár van vagy 6 féle fülesem, de mind cincog (nekem legalább). Még egy senn.c300 1-est is alig hordtam mert a magasai ok, de mélyei sehol pedig anno vagy 5 éve lapul alig használtan egy fiókban az akkori 11K ára ellenére.[C300]

[ Szerkesztve ]

(#49628) .DLL válasza Xaels (#49626) üzenetére


.DLL
veterán

"Mindkét fülem felett nagyjából ott ahova a comfort zone szivacs esik" ...

Nem érzem befejezettnek a mondatot, néhány példa:

... bevörösödött.
... pukli nőtt.
... kidörzsölődött.
... megfájdult.

Valami ilyesmi történt? :\

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49629) Samtya válasza Xaels (#49626) üzenetére


Samtya
senior tag

Mégis hogy érted, hogy nem bírja és melyiket? Mindhárom fokozatot kipróbáltad?

(#49630) lcee79 válasza magyargyerek (#49627) üzenetére


lcee79
őstag

MSR7 mellett:

-40.000-ért ami majdnem félár mint a boltban (Kaptam ma képeket róla, olyan mintha új lenne...)
-Többihez (m50x, dt770) drágábban lehet hozzájutni.
-Sonymhoz képest biztosan jobb a hangja, anyagminősége is jobb.
-Sony MDR-V700 az rendesen szorított (nem szoktam megnézni, de biztosan piros volt a fülem pár óra után, de lehet hogy hamarabb is :) ) és recsegett ropogott, több helyen is javítottam, hogy használható maradjon
az anyagával voltam legkevésbé megelégedve.

Ellene:
-esetleg, de nem biztosan nem leszek megelégedve a mélyekkel...
bár ez a frequency respose-okból amit a neten találtam nem derült ki...
-nem új, csak alig használt.

Van még valami indok ellene? (ha tud valaki ilyet most mondja vagy tartsa magában mindörökké :)) )

Köszi

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#49631) #16820480 válasza magyargyerek (#49627) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem az ilyen kemény pántos fejeskből igazából eddig csak a Beyerek voltak kényelmesek. A szalagpántos megoldás általában nekem jobban bejön, kényelmesebb, egyáltalán nem nyom (nem is tud hogyan). De gondolom ez amúgy fejformától is függhet.
A CX300-ban kb semmi magas nincs, csak ömlengő lusta mélyek :)

[ Szerkesztve ]

(#49632) malphitee válasza lcee79 (#49630) üzenetére


malphitee
senior tag

Gurulj el a legközelebbi boltba és buy m50x ne varialj :)) Vilaghiressegek kevernek vele ne idegesíts hogy neked nem lesz jó .

Kettő : mondhat itt neked bárki bármit kb semmit nem tudsz levonni belőle. Lehet valaki azt mondja sok a melye , valaki ezzel hallgat jazzt még klasszikust. Minden fül másképp hall és más az ízlés. Az is lehet akinek sok a mély, neked az is kevés lenne. Meg kell hallgatni és veszed , ennyi.

(#49633) Xaels válasza .DLL (#49628) üzenetére


Xaels
félisten

Begyulladtak a szőr(haj) tüszőim.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49634) lcee79 válasza malphitee (#49632) üzenetére


lcee79
őstag

Kaposváron egy darab boltról nem tudok, ahol árulnak ilyeneket :(
Különben már rég hallgattam volna :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#49635) Plazmacucci válasza Bodz (#49583) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Megjött a Beyer, tesztelem. Addig is van valami tanács telefonos zenehallgatáshoz azon kívül, hogy Poweramp és közvetlen hangerő vezérlés? :R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#49636) contaxg válasza lcee79 (#49634) üzenetére


contaxg
veterán

75% hogy a Beyer DT770 lesz a Te fejesed.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#49637) Tulku válasza lcee79 (#49634) üzenetére


Tulku
veterán

Pedig hallgatózni elég fontos lenne, főleg ha "munkaeszközként" szerepelne...

..na de ha 40-ért megveszed a fejest használtan gondolom max 5 ezer bukóval el tudod adni...ha nem tetszik...bár most nem fejes szezon van inkább füles...head-fi-n is tolonganak a jobbnál jobb fejesek...

(#49638) .DLL válasza lcee79 (#49634) üzenetére


.DLL
veterán

Ez is egy vélemény ... :D

De az MSR 7, 40k-ért sokkal jobb fejes szerintem.
Szerk.:
Az sajnos teljesen igaz, hogy rá kéne szánni egy utat. Kivéve talán a használt fejest, mert azt kb. ugyanannyiért tovább is tudod adni. Plusz előny még hogy az elvileg be van járatva. Egy dobozból kivett nyers fejesnek úgysem a valós, beállt hangját hallani, olyankor még elég nyersen szólnak.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49639) lcee79 válasza .DLL (#49638) üzenetére


lcee79
őstag

Tegnap miután megnéztem a képeket, és láttam, hogy gyakorlatilag újszerű állapotban van,
gondoltam sokat nem veszthetek (a számla is rajta volt az eladó nevére volt kiállítva 199 font volt eredetileg)
Legközelebb pécsen van ilyen bolt, oda max hétvégén el tudok menni, de akkor nem is biztos hogy nyitva vannak a kis hifi boltok... (nem is néztem meg)
Szóval nem egyszerű ez innen
Ha lenne kereslet inkább nyitnék kaposváron egy hifi boltot, de azért nincs mert itt nincs igény rá, csak kínai ruha boltokra, a sz@r fizetések miatt...

Még kitalálom, mi legyen :)

Mindig elhatározom, aztán elbizonytalanodok :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#49640) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

[Új fejhallgató a Focal-tól.]

[ Szerkesztve ]

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#49641) malphitee válasza lcee79 (#49639) üzenetére


malphitee
senior tag

Minel tobbet kerdezel, annal bizonytalanabb leszel;) sajnos ez a hallas ilyen maceras. Nem egy ferrarii amit mindenki lat, es elajul tole. (Mar akinek van izlese😂).

Adnek ket opciot:. Megveszed msr7 es megbeszeled vele 3 nal probagaranciat kersz, ha nem tetszik visszakuldheted neki.

Megveszed m50x neves boltban es ha nem tetszik visszakuldod.

Ha huzza a zsebed a sok apro, akkor mindkettot berendeled boltban, es egymas mellett hallgatod, az az igazi. Listara tedd fel a sennheiser hd25 1ii fejest. Ott tuti kapsz kiegyenlitettseget es komoly sub basszust. Azaz nem maszik ra a kozepre hanem alul ut nagyot 50hz kornyeken.

[ Szerkesztve ]

(#49642) malphitee válasza malphitee (#49641) üzenetére


malphitee
senior tag

Amperiorra faj a fogam most. elvileg arukereso szerint 2 helyen kaphato meg 50k ert.ami anno 90k volt. Eleg best buy lett szerintem.

(#49643) Plazmacucci válasza Plazmacucci (#49635) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát, nem vagyok lenyűgözve. KZ ED10 agybadugós fülest (4e huf) használtam, igaz más világ, de ehhez képes majdhogy nem csak visszalépés az új DTX501p fejes. Mivel túl sok fejhallgatót nem halottam, ezért messzemenő következtetéseket nem akarok vonni, amit írok csupán az általam hallgatott cuccokhoz való viszonyítása.
Ami zavar, hogy az agybadugóshoz képest egyértelműen vödör hangúbb, illetve a mélyek is elvesznek az éterben. Bizonyos zenéknél hallani hogy pattog, recseg a membrán. Ezekhez nem vagyok hozzászokva. A többi fülesemhez, meg az otthon összerakott hifi rendszerhez képest teljesen mást hallok ezen, mintha színezné az egészet, mélyközepeket megemelve. Lehet csak az én zenéimhez nem való fejes. Olyan érzés, mintha egy V hangszínre kevert lemezben kiegyenesítené a hangképet.
Ami pozitívum, hogy a magasak szépen csilingelnek, nem bántják a fület és nagyon kényelmes. Szóval most nem tudom, hogy mi tévő legyek, próbáljam e szokni, vagy ha már most érzem, hogy valami nem stimmel mindig szúrni fogja e a szeme (fülem).

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#49644) schawo válasza gaborka8x8 (#49640) üzenetére


schawo
titán

From $3999

Na azért ennyire nem tudnak fejhallgatót csinálni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49645) lcee79


lcee79
őstag

digibestnek írtam egy kérdést egyik fejhallgatóról, erre ők a Sennheiser momentum air-t ajánlották :)
Az még nem volt ma :D

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#49646) .DLL válasza lcee79 (#49645) üzenetére


.DLL
veterán

Biztos abból kell a hónapban kicsit többet eladniuk... :D

(P.H.)

(#49647) schawo válasza lcee79 (#49645) üzenetére


schawo
titán

Már régóta áll a készlet, el kell szórni pár baleknak :D

Nem mondom, hogy hol történt, de a múltkor egy zenész és producer kollégám/haverom vett volna egy M50X-et. Az eladó kihozta, kinyitotta a dobozt. Kipróbálta, és borzalmas, hibás darab volt. A süket is hallotta, hogy döglött, de az eladó erőlködött, hogy ez az új "X" ilyen. Olyan varázsszavakat használt, hogy lineáris, meg természetes, meg transzparens egy hót torz, teljesen tropa hangú fülesre, bármi áron ránk akarta sózni azt a szart (a kollégának volt már egy M50-e, csak kellett egy másik is). Nem volt hajlandó kibontani új dobozt, hogy legalább neki megmutassuk. Ha rutintalan balf..zok lettünk volna, ránk is sózta volna, az tuti. Kifelé menet véletlenül pont belebotlottunk egy kiállított darabba, amit levettünk, természetesen rendben volt. Ráadtuk az eladóra, behúzta fülét-farkát, hozott is egy jó darabot. A haverom ennek a cégnek dolgozik különböző marketingesemények során, és cserébe elég komoly százalékos kedvezmény jár neki a fejhalgatókból is. Erre az eladó átvágta a kedvezményszámítással is, úgy kellett másnap visszaszólni, hogy nem úgy van az, 10ezerrel többet fizettettek vele, mint ami járt volna. Szóval a boltokkal és az eladókkal légy nagyon óvatos. Te vagy az utolsó, akivel törődnek, még akkor is, ha egyébként egy kupac pénzt hozol nekik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49648) lcee79 válasza schawo (#49647) üzenetére


lcee79
őstag

Akkor ezek szerint ez a momentum nem jó? :)

pedig valami mellett meg kéne állapodnom végre :D

Amúgy többféle ajánlatot is tett
nem csak ezt az egyet, erre a momentumra mondta, hogy jól viszik
de ajánlott yamaha-t, meg JBL-t is... :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#49649) contaxg válasza schawo (#49644) üzenetére


contaxg
veterán

3999? hülyeség spirál tekereg rendesen.. :B

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#49650) .DLL válasza lcee79 (#49648) üzenetére


.DLL
veterán

Én egy DT770 Pro-t vagy azt a használt MSR 7-et venném, mert jó áron van. Állapodj már meg végre :D

(P.H.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.