Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48751) .DLL válasza GML (#48750) üzenetére


.DLL
veterán

"Egy olcsóbb, kisebb fejest lehet könnyebben meghajt a tied, mint a 331-et, K92-t."

Ezt a részt nem egészen értem. Ezek sem hűde kategóriás fejesek, utóbbi kifejezetten könnyen hajtható,
de több-mindenről is kipróbáltam őket, és ugyanaz jött ki egymáshoz viszonyítva, de a referencia ugye az X-Szekeres 2, ami egy igen transzparens, jó terű erősítő, őszintén szólva ezért választottam egy másik, Bkercso erősítővel szemben.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48752) GML válasza .DLL (#48751) üzenetére


GML
őstag

Akkor ebben az esetben valószínűleg maga a fejes az, ami ilyen...

(#48753) floratm


floratm
senior tag

Haho!
Behatárolást kérnék. Alig használt itthonvett 8 hónapos Takstar pro 80 kb mennyibe megy?

(#48754) regener válasza Tim82 (#48744) üzenetére


regener
veterán

Utoljára mikor kerestem (pár éve) akkor még nem volt rá ötlet ezért nem kerestem, de igaz most kellett volna.
Köszi ígyis :R

Bose QC1-est rendelem is, márcsak az elsárgult részre kitalálnom valamit (meg megforrasztani az egyik fülében a kábelt ami levált még anno.)

(#48755) Tim82 válasza regener (#48754) üzenetére


Tim82
nagyúr

Samtya fórumtárs beszámolója alapján a Technics párna jobb lehet kényelemre és hangra is, de a QC1 párna is egyértelmű előrelépés a gyárihoz képest kényelemben.

A keresést csak azért linkeltem, mert egyszerűbb volt, mint leírni. :)

Fehérítés: talán hidrogén-peroxid alapon (ld. fodrászat: "hidrogénszőke" hajszínezés alapanyaga) érdemes utánajárni, hogy mit lehet kezdeni.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48756) Sonja válasza floratm (#48753) üzenetére


Sonja
veterán

Ezt itt kérdezd! ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#48757) leviske


leviske
veterán

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
otthon

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
zenehallgatás, játék, filmek

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
30k felett már húznám a szám :D, de érezhető minőségkülönbségért még a 35, esetleg 40k beleférhet

4.) Új vagy használt?
új, használtan max egy jobb állapotú HD555

5.) Circumaural vagy supraaural?
circumaural, mégpedig lehetőleg nagy, mert a fülem is az (méretben pl az ASUS Strix tetszene, de a minőségről nem olvastam jókat. meg az ugye headset)

6.) Zárt vagy nyitott?
nyitott, zártban megfájdul a fejem

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
nem vagyok szakértő, így megpróbálom körbeírni a dolgot (elnézést a YT linkekért, de jobb minőségű forrást nem nagyon tudok linkelni):
[Minta1] Van egy olyan érzésem, hogy ebben a jobban kéne hallanom a gitárt. Ehelyett jelenleg a végét járó 5.1-emen dübögést hallok inkább és a gitár nem annyira hangsúlyos.
[Minta2] Itt valahogy nálam nincs egyensúlyban az ének és a zene. Maga a zene akkor is totál erőtlennek érződik, mikor ének nincs... :( De legalább a magas, háttér-ciripeléseket azt jól hallom most is. :DDD
[Minta3] Itt meg jelenleg a mélyeket hiányolom.
[Minta4] Arra határozottan emlékszem, hogy még megboldogult Sony fejhallgatómon is több ereje volt az éneknek.
[Minta5] Itt meg vicces módon az egész számot a mély viszi el nálam. Gyakorlatilag búg. És pont a kedvenc részem vész így el benne.
[Minta6] Itt gyakorlatilag nincs olyan eleme a számnak, aminek ereje volna.
[Minta7] Bár yt-on már végképp el is tűnik szinte a zongora, de anno, mikor először hallottam a számot, még a Sony-val, sokkal hangsúlyosabb és valahogy szabadabb(?) volt.

A lényeg, hogy nem igazán tudom meghatározni, hogy melyik zenei tartományra van szükségem, mert igazából mindegyikre érzékeny vagyok olyan eszközön, amelyiken mind rossz. :DDD Ha az ár miatt limitálva vagyok, akkor mindenképp a közép/mély fontos, mert cicergésre nem vagyok kíváncsi.

8.) Honnan vásárolnál?
legutóbb, mikor külföldről (ebay) vásároltam, addigra jött meg a cucc (telefon tok), hogy el is felejtettem, hogy rendeltem valamit szóval preferálnám az itthoni boltokat

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
jelenleg alaplapi, pár hónap múlva kapni fog valami xonar-t vagy SB-t

+10.) Fontos, hogy stapabíró legyen, mert a közvetlen előd Superlux-ot azzal vágtam tönkre, hogy néha meghúzódott a zsinór. Ezt az emlegetett Sony MDR-CD270 jobban viselte és nem is ebbe halt bele.

u.i.: Még fontos infó lehet, hogy a Superlux HD681-et nem szerettem. Nehezen is szoktam meg arra a pár hónapra, míg élt.

[ Szerkesztve ]

(#48758) vodkaboy22 válasza leviske (#48757) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Használt vagy új DT990Pro :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#48759) zsocy


zsocy
őstag

Mit szóltok a Massdropos Hifiman HE-350-hez? Nagyon rendben lévőnek tűnik a 100 dolláros ára (+15 szállítás) pedig különösen szimpatikus. Azt látom hogy ez nem planár hanem dinamikus fejes, de ennyiért lehet ez jó?

(#48760) dorkababa


dorkababa
aktív tag

Sziasztok

Otthoni használatra keresek egy helyes döntést, főleg zene, emellett a szokásos ballaszt játék plusz film.
Mindenképp zárt legyen,hangforrás egy o2 amp dac lenne. Hangzásban elvárás kb az eredetivel jobban megegyező hangzás lenne, ami így leirva nyilván hülyén hangzik, mert kb kinek a pap, kinek a papné :D
Teszteket átrágva Beyer dt770 vs Audio technika ath 50x maradt állva nálam.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#48761) veector válasza zsocy (#48759) üzenetére


veector
senior tag

Én is elég erősen nézem :F

(#48762) Bodz válasza zsocy (#48759) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Lehet jó, persze. Lehet én is veszek egyet, még átgondolom.

(#48763) sanzi89


sanzi89
addikt

Van-e arra valami módszer, hogy egy fejhallgató pántját kicsit "lazítsam"? Egyik ismerősömtől kaptam ajándékba egy fülest, ami igazából jó is volna, de nagyon szorítja a fejemet, mert elég "szűk". A füleim elférnek a párnában, de a két oldalt összekötő pánt nagyon erősen tart. Talán műbőrrel van bevonva, amit le lehet szedni, alatta egy darab műanyag. Szóval, ötletek?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#48764) dgyuri0123 válasza sanzi89 (#48763) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Egyik ismerősömtől kaptam ajándékba egy fülest, ami igazából jó is volna, de nagyon szorítja a fejemet, mert elég "szűk""

Na, ezért adta ajándékba... :D

"csak a zene van"

(#48765) Bodz válasza sanzi89 (#48763) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Par napra feszitsd ki valamire, néhány vastag konyv pl.

(#48766) sanzi89 válasza Bodz (#48765) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi, kipróbálom!

@dgyuri0123
Asztali géphez volt nekik, de a fene nagy modern világban asztali PC-jük sincs, csak a telefont nyomja mindenki, ahhoz meg nem nem kell egy ilyen batár cucc szerintük.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#48767) Samtya válasza sanzi89 (#48763) üzenetére


Samtya
senior tag

Milyen tipusú fejhallgató? Ha fémvázas lenne, azt mondanám, hogy lehetne erőből is feszíteni. ha csak műanyag, akkor kellően szélesre összetekert plédre vagy díszpárnára rátenni, hogy táguljon. Szélesebb legyen egy kicsit, mint a fejed.

#48754 regener: Domestos-szal is lehet fehéríteni. Nekem sikerült egyszer véletlenül egy világosbarna farmergatyámat totál fehérre változtatnom. Direkt is fehérítettem már besárgult műanyagdobozokat. Először kihígitva próbálkoznék, ha nem elég jó, akkor hígítás nélkül.

(#48768) dgyuri0123 válasza sanzi89 (#48766) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Csak poénkodtam, de jó hogy vannak akik ajándékoznak, nem pedig felteszik apróra. :)

"csak a zene van"

(#48769) Samtya válasza leviske (#48757) üzenetére


Samtya
senior tag

Valami baj lehet azzal amivel hallgatod.
Pl. nálam a minta2-nél a zene nem erőtlen, mélyek ütnek, közép-magas tartomány is "fullos".
Minta3: vannak mélyek, igaz a középtaromány is erős.
Minta4: női vokál kellően erős, a férfi? gyengébb.
Minta5: nem búg, sőt az előzőekhez képest kevesebb a mély.
Minta6: nincs erő? Levitte a fejemet, le kellett tekernem a hangerőt és meg is ijedtem, mikor belépett a gitár. :)
Minta7: lehet hallani a zongorát, igaz visszafogottabb mint az ének.
Ráadásul csak egy egyszerű kis RetroDJ-vel hallgattam most. Ha feltettem volna a Sony V55-öt még durvább lenne, mert az pont az ilyen youtube videóknál brillírozik.

(#48770) Samtya válasza leviske (#48757) üzenetére


Samtya
senior tag

Elfelejtettem ajánlani. :B
Kár, hogy nem szereted a zártat, a Magnat LZR580 hangja szerintem tetszene és már beesett az ára 20k alá.
Nyitottból valami Beyer, vagy a Beyer-klón Takstar HI2050-nek --> a klónjai. :D (IMG Stage Line MD-6800)

(#48771) veector válasza zsocy (#48759) üzenetére


veector
senior tag

Najo rendeltem egyet. Majd augusztusban meglatjuk, hogy jo dontes volt-e.

(#48772) leviske válasza vodkaboy22 (#48758) üzenetére


leviske
veterán

Köszi! Kényelmesnek tűnik, de a lélektani keretemen nagyon túlugrik az ára. Van ez annyival strapabíróbb/minőségibb és jobb hangzású, mint amennyivel drágább mondjuk a HD555 régi áránál? Ill. ennek tényleg 3m-es vezetéke van, vagy csak copy paste-el beírták a webáruházban mindegyikhez ugyanazt a méretet?

(#48769) Samtya: Tudom, hogy gáz van vele. Csak azért szedtem elő, mert a fejesemnek megszakadt a vezetéke és csak akkor szólt, ha féloldalasan tartottam a fejem. Valami olyasmit akartam kihozni a leírtakból, hogy milyen stílusú zenékbe mi lenne a fontos nekem.

A Magnat LZR580 hirtelenjében elég kicsinek tűnik a képek alapján. Nem fekszik rá a fülre? A Takstar-t már a Superlux vásárlásakor is néztem, csak nem lehet itthon sehol kapni. Erről az IMG-ről viszont még nem hallottam. Jobban bírja, ha véletlen meg van rántva a zsinórja, mint a Superlux?

Bár az már önmagában elgondolkoztat, hogy mindkettőtök felhozta a Beyereket is. Csak azzal pénzügyileg a hangkártya vásárlást tolom akkor későbbre. Pláne, hogy gondolom a Beyer mellé a fedett SBZ alá nem lenne értelme adni.

(#48773) .DLL válasza leviske (#48772) üzenetére


.DLL
veterán

Én vadásznék arra a használt DT990-re az új ára is kb 6k-val több mint a kereted, használtan simán befér alá a Pro változat, szerintem 30-ért is ki lehet alkudni, ha jó állapotú.
Én egyébként az asztalon vezetem el a kábelt, és csak egy kis félhullám lóg le az asztalról, amennyi a szabad mozgáshoz kell, de közel sincs a földhöz, és sosem rántottam meg emiatt a kábelt.

(#48760) dorkababa: A kettő közül inkább a DT770, az M50X-ben a mély uralkodik, egyesek szerint pont ettől lesz jobb, mint a valóság, hát nem tudom, a valóság szerintem részletes, mennyiben nincs túl távol :D M40X-ben egy fokkal kevésbé túlnyomó a basszus ez még lehet hogy tetszene, de végső soron meghallgatás kéne hogy emgelőzze a döntésedet. Láttam egy csókát a F.plázában aki végigpróbált egy csomó fejest majd mosolyogva távozott egy M50x-el... van ez így.

(P.H.)

(#48774) Tin válasza .DLL (#48773) üzenetére


Tin
veterán

ja, aztán rárohadt a fülére:D hd555 után az m50x/m40x méret kín! inkább a beyer, az tökéletes, de persze zárt, kicsit melegszik.

(#48775) Samtya válasza leviske (#48772) üzenetére


Samtya
senior tag

.DLL megelőzött, :) de azért válaszolok a kérdéseidre.
Az LZR 580 nem fekszik rá a fülre, a Superlux EVO-nál egy kicsit kisebb lehet. Itt egy teszt képekkel, hátha segít.
A Takstar kábele elég brutális, kb irodaszékkel keresztül lehet menni rajta és nem lesz baja, IMG szerintem ugyanilyen.
A Beyerek azért lettek felhozva, mert a mély hangokra igényed van és ráadásul nyitottat akarsz. Nyitottaknál nem mindig jön össze kellő mennyiségű mély a basshead-ek számára. Pl. Audio-Technikák kiesnek emiatt.
Ha Beyert veszel, azt is meg kellene előtte hallgatni, mert megtréfálhat. Bizonyos tipusoknál a közepek túl visszafogottak, ellenben a magasak erősek, ércesen csilingelnek, van akit ez zavar. 250 Ohmosak a Prok, valami kell alá.

(#48776) Samtya


Samtya
senior tag

Kiléptem, pedig sejtettem, hogy valamit kihagyok.
DT770-ből van 32 és 80 Ohmos is. Itt egy táblázat.

(#48777) Dorien válasza leviske (#48772) üzenetére


Dorien
veterán

IMG Stage Line MD-6800 = Takstar HI 2050
Az alacsonyabb ár mellett még annyi szól mellette, hogy könnyebben hajtható (60 ohm), a kerek Beyer párnák helyett oválisak a plüss párnák - ebbe szerintem kb. mindenki füle belemegy, és egyenes kábele van (a DT990 Pro csavart kábelű - én ettől pl. meg tudok őrülni). A hangjáról már sokszor írtam, kellemes V karakter, a mély feszes, ütős, a közepek tiszták - pl. elektromos gitár baromi jó vele, a magas tartomány kiemelt és sajna éles tud lenni bizonyos felvételeknél, szóval ide nem árt némi EQ neki. (mondjuk a DT990 Pro is ilyen) Nekem volt egy ATH-AD500X is mellette, szerintem a HI 2050 (és a böszme tesója a TS 671 is) az általad linkelt stílusoknál valahogy realisztikusabban, természetesebben szól az Audio-Technica fejesnél, pedig az sem egy rossz darab, sőt...

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#48778) leviske


leviske
veterán

Köszi mindenkinek a segítséget! :R

(#48776) Samtya: A 32/80/250/600 Ohm-os cuccok közt a különbség miben keresendő azon túl, hogy nehezebb őket meghajtani? Csökken a háttérzaj?

(#48779) Blade148


Blade148
csendes tag

Sziasztok!

Nővéremnek szeretnék fejhallgatót vásárolni és ebben kérném a segítségeteket. Itthon használná csak a fejhallgatót, filmezésre meg zene hallgatásra a laptopjáról. Fontos lenne, hogy zárt és circumaural kialakítású legyen (a lehető legjobban szűrje a külső zajokat). Maximum 25 eFt-ot szánnék rá. De nem feltétlenül kell kimaxolni a keretet :) Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#48780) Bodz válasza Blade148 (#48779) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Pedig itt szeretjük kimaxolni a keretet. :D Azt nem tudod esetleg, hogy milyen hangot szeret, vagy mire vágyik?
Mit szólnál, ha vennél neki egy ATH-M30X-et?

(#48781) lalawr


lalawr
tag

Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
-othon
Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
- játék
Új vagy használt?
- új
Circumaural vagy supraaural?
- circumaura xdxd
Zárt vagy nyitott?
- zárt
Honnan vásárolnál?
pcx
Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
- alaplapi
Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
20-25k
[link] erre gondoltam mert mikrofon is jó lenne + jó a kialakítása

A két legfontosabb nap az életünkben, a születésünk napja, és a nap, amikor rájövünk, miért születtünk.

(#48782) Bodz válasza lalawr (#48781) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha már PCX, akkor Flo.

(#48783) Blade148 válasza Bodz (#48780) üzenetére


Blade148
csendes tag

Szia! Köszönöm a gyors választ!

Szerk. Közben megtaláltam a kérdésemre a választ :)

[ Szerkesztve ]

(#48784) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Jelenleg 100 USD postával együtt külföldről újonnan a HiFiMAN HE-350. (be kell hozzá jelentkezni, hogy lássad a terméket)

Ennyiért ez nagyon megéri? Érdemes lecsapni rá? Mennyire kell neki erős forrás?

[ Szerkesztve ]

(#48785) s4tch válasza Vasinger! (#48784) üzenetére


s4tch
veterán

Azaz inkább 115$, augusztusban szállítanak, és igen, amúgy jó vételnek tűnik. Persze megvárhatsz néhány review-t, és biztos lehetsz benne, hogy lesz még ilyen drop.

(#48786) Vasinger! válasza s4tch (#48785) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

100 a vége, mert a posta elvileg ingyenes és május végén postázzák, ami azt jelenti, hogy kb. júniusban ér majd ide valamikor.

(#48787) Aureal


Aureal
senior tag

Sziasztok!

Megkímélt hibátlan állapotú AKG K501-et tudnék használtan ismerőstől szerválni. Árról még nem beszéltünk, én egy 20-ast tartok reálisnak. Nem tudom sok, kevés szerintetek?
Évek óta nem használja már, áll a dobozában. Helyette egy Sen. HD600-at nyúzogat.

Vagy, másik ismerős ajánlotta a Stagg SHD5000H-t. Sajnos nem tudom ezt meghallgatni, mert csak rendelésre hoz a bolt ahol kérdeztem, tehát nem is tudok különbséget tenni így, viszont ez egy ugyan olcsóbb noname márka az AKG-hoz képest, de mégis 0km-es volna.

Várom tanácsotok!
(a naturális szép hangzást szeretem, szemben a ma divatos "agyonbasszusozott" csinálmánnyal!)

Köszi!

(#48788) .DLL válasza Aureal (#48787) üzenetére


.DLL
veterán

Az a Stagg eredeti nevén Takstar HD2000, keress rá itt a topikban, lesz nem kevés vélemény, és az ajánlóban is okkal szerepel, de a 10K alatti kategória azért messze van egy K501-től, ami ha hibátlan én azt venném.

(P.H.)

(#48789) Samtya válasza leviske (#48778) üzenetére


Samtya
senior tag

Erre a kérdésre maga a gyártó ad választ itt. A felhasználók részletesebben is kifejtik a témát az egyik Head-Fi topikban.
Az egyre nagyobb impedanciájúaknak részletezőbb, precízebb a hangzása ha nekik megfelelő láncról vannak hajtva. Háttérzaj nem csökken, nem is szabad háttérzajnak lennie ezen a szinten magától a fejhallgatótól. Ha van, akkor az a zenében van, amit lejátszasz vagy a számítógép adja. Ezt a jó minőségű fejhallgató készségesen vissza is adja. Jól ismert jelenség itt, ha valaki jobb fejhallgatóra vált, akkor a meglévő zenéinek egy részét ki kell dobálnia, mert a jó minőségű rendszere megjeleníti azokat a felvételekben lévő hibákat, amelyeket a régi fejhallgatója még nem tudott.

(#48790) Bodz válasza Vasinger! (#48786) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szóval 115 és augusztus. :) Valamit nem jól látsz/értelmezel.
Hogy mennyire reális ez az ár (+áfa)? Nem tudni még. Ha biztosra akarsz menni, akkor jelenleg még hanyagold. Tud a Hifiman nagyon rosszat is csinálni...

(#48787) Aureal: K501, HA van hozzá megfelelő forrásod.

[ Szerkesztve ]

(#48791) Aureal


Aureal
senior tag

Köszi a válaszokat! Igen, jó ismerősöm a tulaj, anno Oktopusba együtt jártunk...
A 20 pezó akkor reális lehet? (kicsit dohos szaga van a fülpárnáknak már a K501-en amúgy hogy sokat állt használatlanul, ezért is gondolok annyit érte, aztán majd kimosom úgy is...)
:F

Még annyi, hogy van egy K240 is eladó (a studio standard). Arról mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#48792) gaborka8x8 válasza Aureal (#48791) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Ha a K-501-esnek meg van a doboza, szép állapotban van, akkor szerény véleményem szerint teljesen reális ár érte a 20 000 Ft.
Sőt, inkább nagyon baráti ez az ár, ha figyelembe vesszük, hogy egy másik fórumon kb. két hónappal ezelőtt árultak egyet doboz nélkül 38 000 Ft-ért, és elég gyorsan elkelt. (A pletykák szerint 35 000 Ft-ért ment el.)

[ Szerkesztve ]

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48793) tyccon


tyccon
tag

Sziasztok! Zenehallgatáshoz keresek circumarual fejhallgatót,elsősorban basszus hangokhoz, árban max.20e ft-ig.
Köszi előre a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#48794) Tomacko válasza tyccon (#48793) üzenetére


Tomacko
senior tag

Én a JVC HA-M55X fejest ajánlanám.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#48795) Aureal válasza gaborka8x8 (#48792) üzenetére


Aureal
senior tag

Ez egy 2002-ben 35-ért a MM-ban vásárolt K501, a blokk is a dobozban van.
Az eltelt 14 év, a kihasználatlanság miatt hogy állt és bedohosodott, mások szerint sem ér meg rajta 20-nál többet.
Zsinórja ép, de végigeresztettem egy 6 perces szinusz sweepet most rajta 20kHz-ig és bizony vannak benne balansz kiegyensúlyozatlanságok is némely frekvenciákon fül alapján (mint ha panorámát tekergetnénk rajta) és 12kHz után kb. komolyan vágja a magasakat. A mélye viszont nekem ideális.
Azért jó lenne mellette valahogy a Stagget is meghallgatni... :U

[ Szerkesztve ]

(#48796) Nekmate


Nekmate
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon nagy dillemába estem és szeretném a segítségetek kérni még pedig gamer fejhallgatókról lenne szó,
az egyik STEELSERIES Siberia 200 (ami ugye a v2-nek a felvarrása) a másik pedig Kingston HyperX Cloud stereo headset fekete-piros. Na most a tények és az érvek most rendeltem meg az asus xonar dgx (pci-e) hangkártyát amiről hajtani fogom, ugyebár a a cloud az stereo a siberia pedig 2.0-ás hangzással rendelkezik ez a hangkártya 5.1-es és a kérdés h lenne-e hangzásbeli különbség a kettő közt ebből a szempontból (bocsi ha hülyeség nem értek hozzá) és ha igen ezáltal melyik az érdemesebb, ill a hyperx cloud sokkal jobb felszereltséggel árulják(értem ez alatt a cserélhető füllpárnák hangszabályozó kábál stb). Eleinte a cloud-on gondolkoztam semmi másom aztán egy ismerősöm ajánlotta a v2-őt mert ő azt már két éve használja es semmi baja azonban azt már szinte sehol nem forgalmazzák és gondoltam ez a 200-as ugyan olyan vagy még jobb is lehet mint elődje. Még a siberia mellett szól az is h a cloud már majdnem 2 éve a piacon van a 200-as pedig nem olyan rég jelent meg a sokak által kedvelt v2 utódjaként.

https://ipon.hu/webshop/product/steelseries_siberia_200_arany/1339974

https://ipon.hu/webshop/product/hyperx_cloud_headset/676350 -->a termékek

A válaszokat előre is köszönöm :R

Do or Do Not, There is No Try!

(#48797) gtamate2 válasza Nekmate (#48796) üzenetére


gtamate2
veterán

A Cloudnak egy minőségi hi-fi fejhallgató az alapja és igazából csak egy mikrofon van ráaggatva, a hangzása nagyon jó. A Siberiánál pedig inkább csak a nevet kell megfizetni, a hangzása egy normális hangkártya mellett a közelébe sem ér a Cloudnak. Sokkal strapabíróbb is a Cloud, nem műanyag az egész, hanem fémből vannak a fontosabb elemei.
A Siberiat azért használják ennyien mert a Steels. nagyon sokat költ promóra. Otthonra a gémerek is Cloudot vesznek.
A Siberia sem rossz, de a kettő közül egyértelműen a Cloud a jobb vétel.

*Sn0w

(#48798) #16820480 válasza Nekmate (#48796) üzenetére


#16820480
törölt tag

A sztereó és a 2.0 szerintem ugyanaz :) De egyébként mindegy is lenne, a fejhallgató kialakításából nagyjából adódik, hogy a térhatáshoz egy-egy hangszóró kell oldalanként, az most lényegtelen, hogy a hangkártyád 6 csatornát tud kiadni, úgyis a sztereó jack kimeneten használod majd a fejest. Illetve talán a Cloudnak nem tenne már rosszat, ha vonalkimenetre kötnél valami kis fejhallgató erősítőt, és azzal menne.

(#48799) Nekmate válasza gtamate2 (#48797) üzenetére


Nekmate
csendes tag

köszi szépen a gyors és hasznos választ :D :R

Do or Do Not, There is No Try!

(#48800) Nekmate válasza #16820480 (#48798) üzenetére


Nekmate
csendes tag

hmmm fejhallgató erősítőről még nem hallottam ...
milyen beruházást jelent egy olyan ? linkelném nekem egyet h konkrétan mire gondoltál ? :R
de ha már lesz hangkártyám ahhoz megéri külön egy erősítő ?
am a fejhallgatón kívül egy philips mcm2150 es hifi-t fogok használni csak még szerelőnél van esetleg annak az erősítője megfelelne a célnak amit mondtál ?

Do or Do Not, There is No Try!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.