Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49101) .DLL válasza darvinya (#49100) üzenetére


.DLL
veterán

Nem csak. De valóban off, nincs értelme folytatni...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49102) lugosi válasza Pinting (#49099) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem a kettő közül inkább az AKG Y40.

(#49103) Samtya válasza Pinting (#49099) üzenetére


Samtya
senior tag

Szerintem a kettő közül inkább a Sony. :)

(#49104) .DLL válasza Pinting (#49099) üzenetére


.DLL
veterán

E kettő közül én is a Sony-t venném, de csak ha tényleg szemtelenül olcsók.

(P.H.)

(#49105) Dorien válasza Pete55555 (#49082) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem nézegess a nagyobb, nyitott Takstarok közül: HI2050, TS671
A Superlux HD681 EVO is nagyon jó fejes az áráért, de szerintem a két Takstar felülmúlja.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49106) Keeperv85 válasza .DLL (#49096) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Thévenin-tétel. Amire gondolsz. Nem Norton. Az áramgenerátorra van, ami neked nincs a képeiden..

"Ez csak nem igaz, tehát nincs így. Ez esetben is kisebb-egyenlő lesz a vezeték ellenállás."

Két soros ellenállás nálad ugyan akkora, mint két párhuzamos... Na ennél nincs lejjebb. Szerintem nem nekem lenne átnézni valóm...

"Ez szintén nem igaz. Az ellenálláson átfolyó áram feszültséget hoz létre az ellenálláson, Ha csak alul kötöd össze nem kapcsolódik rá a másik oldalra, a felül is összekötöd (magyarán egy vezetéket csinálsz belőle) rákapcsolod a másik oldalra azt a feszültséget."

Fizikaórán nem ártott volna figyelni. Nem az áram hoz létre feszültséget, hanem éppen ellenkezőleg. A feszültség hoz(hat) létre áramot.

"Ez az alapfelállás.

Legyen a bal oldalon a pillanatnyi feszültség 1,3V. A jobb oldalra nem küldünk jelet, ki is szürkítettem.

Az össz ellenállás kb. 64,2Ω, ezért mindegyiken átfolyik kb. 20mA, ami a vezetékek ellenállásain is feszültségkülönbséget hoz létre."

Eredő ellenállás megvan még? Itt van egy súlyos tévedés, amivel ugyanis magad alatt vágtad el a fát. Azok ott feszültséggenerátorok, amit ideális esetben 0 ohm-nak tekintünk.

Na most akkor attól, hogy te jobbra nem küldesz semmit, a kapcsolásod bal oldalán lóg párhuzamosan egy fokozat, tehát a te áramod úgy fog kinézni itt, hogy adott a bal oldal eredője:

2 ohm + 0,2 ohm + 60 ohm = 62,2 ohm

Ez most PÁRHUZAMOS a GND-vel,

Ugyan így a baloldal is:

2 ohm + 0,2 ohm + 60 ohm = 62,2 ohm

Szintén párhuzamosan lóg a GND-vel

Mivel egymással is párhuzamos a két oldal, ezért a mostani kapcsolásod ~ fele az általad számított eredő ellenállásnak, így a főági áram pont a duplája lenne a számítottnak. Nyilván a bal hurokban és a jobb hurokban van ~fele-fele belőle...

"Most nézzük meg mi történik ha ezt a feszülséget elkülönítjük a másik oldaltól csillagpontos bekötéssel:"

Nézzük!

Ha most az egyik ágban nincs feszültség és áram sem, amit te adtál meg kikötésnek, akkor ha a pirossal jelölt helyen van egy kötés, akkor a két GND párhuzamos lesz, ami miatt fele ellenállással kell számolni. Ha ott nem kötöd össze, akkor dupla akkorával. Tekintetbe véve, hogy attól, hogy nálad az Y alja tökéletes nulla, ez nem így van. Márpedig ha ott van ellenállás és igenis van, akkor már a te kapcsolásod is pontosan ugyan az, mint ami most lett belőle, csak másképp berajzolva. Megmutatom miért!

Pont te emlegetted nekem a huroktörvényt: hát ott a hurkod, amiben nem csak a föld felé megy az áram, hanem át a másik csatornába is. Hogy mennyire nagy, az kizárólag attól függ, mennyire közelit a nullához az alsó pont ellenállása...

(#49107) fattyu válasza Keeperv85 (#49106) üzenetére


fattyu
veterán

esetleg még az offolást is be lehetne fejezni?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#49108) Keeperv85 válasza szakibá... (#49094) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Az áthallásról beszélni fejhallgató kábel esetén teljesen fölösleges, nincs gyakorlati jelentősége."

Ne tegyünk úgy, mintha én nem ezt mondtam volna...

"De ha egyszer találnál ilyet, akkor feltétlenül értesíts!"

Már találtam párszor. Lehet hely szűke miatt egyszerűbb volt, mint feltekerni egy 60 ohm-os tekercset. Nem mondtam, hogy én beletenném, de van amiben van. Ezt annyira nem lehet roncsolás nélkül lebontani, hogy kiderüljön. Itt remélem nincs meg...

"A "sodrat hullámimpedanciája" szövegen végképp kiakadtam. Emberek! Hangfrekvenciás tartományról beszélünk!"

Pont azt írtam én is, hogy a sodratnak itt nincsen számítható jelentősége. Sem hallható, sem mérhető. Mi a gond? Azért említettem meg, hogy ha csak elektronikailag és jelátvitel szempontjából kábelezünk, akkor lehetne vele számolni, de itt és most felesleges...

" Van olyan típus (DT48), amihez a gyártó 120 ohm kimenő impedanciás erősítőt, vagy ekkora értékre kiegészítést javasol, pedig 25 ohmos a driver. A gyakorlatban én nem vettem észre hallható különbséget."

Nem is fogsz, bár az illesztett állapota ugye párban lenne. 60-as driver mellé 60-as fejes. Stb. Megmérni meg lehet, gyakorlatilag mostanra értelmét vesztette.

"Védelmi célból viszont találhatsz a driver előtt párhuzamosan diódákat, amik a túl nagy feszültséget fogják meg. (pl. Beyerdynamic, Stanton...)"

Zener-t is láttam már bepakolva, igen. Stimmel. :K

@fattyu:

Fejhallgató topicban a fejhallgató kábelról beszélni off? Érdekes...

[ Szerkesztve ]

(#49109) fattyu válasza Keeperv85 (#49108) üzenetére


fattyu
veterán

kábelről beszélni nem.

ilyen szinten elektromosságról igen. ezzel az erővel a műanyagok összetételéről és gyártástechnológiájáról is lehetne merthogy a fejesek nagy része abból van...

és ha felnézel oda jobb sarokba akkor amikrofonos fejes itt eleve off.

Sokakat zavar már.

hagyjátok abba please.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#49110) Keeperv85 válasza darvinya (#49100) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Azt hogy földet emleget test helyet üsse kő"

Nehéz felfogni, hogy csak a szánalmasan alacsony színvonalú magyar fordításban van erre két szó? A "ground" mióta "test"? Csak egy helyet mutass nekem ANGOL szakirodalomban, amiben "test" szerepel és elfogadom, hogy van értelme! Egyet sem fogsz...

@fattyu:

Akkor a mikrofonos HyperX ki is eshetne innen. ;) Részemről én végeztem: a hitvitákkal nem megyünk semmire...

[ Szerkesztve ]

(#49111) darvinya válasza Keeperv85 (#49110) üzenetére


darvinya
titán

Ground gyűjtőnév

Offoffoffoffoffoffüffüffüff eeeeennnd.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49112) Keeperv85 válasza darvinya (#49111) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ezzel csak az az én nagy bajom, hogy a:

Chassis > alváz magában. Az chassis ground, amire ez is utal és földeléscsatlakozó a magyar neve. Ha nem hiszed, lapozz fel egy angol szótárat, vagy Google Translate, vagy Webfordító, vagy ami tetszik. Mindegyikben az lesz.

A "signal" sem használatos így, az is "signal ground",aminek a magyar fordítása jelföld, nem jeltest és nem test... Szóval ezen kár lovagolni. Az hogy a magyar szóhasználatban a jelföldet "test"-re keresztelte valaki, az egyéni szoc. problem. Fizikailag nincs különbség...

(#49113) schawo válasza Keeperv85 (#49110) üzenetére


schawo
titán

Nem létező problémák megoldásán lamentáltok. Értem én, hogy ha belegabalyodtatok a vitába, akkor szeretnétek kimászni is belőle, de itt semmi értelme. Az egész vitát én egy szóval le tudom zárni: És?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49114) plck


plck
tag

Sziasztok.

Szeretnék segítséget kérni a vásárláshoz. Íme a válasz a kérdésekre :U

1. Csak itthon használnám, PC-hez.
2. Játék(CS:GO)/Zene
3. 20.000-tot szeretnék rászánni, de +- pár ezer belefér, ha esetleg akad valami kihagyhatatlan.
4. Új mindenképp
5. Circumaural
6. Zárt, illetve olvastam az összefoglalóban, hogy a nyitott fejeseknek általánosságban jobb a hangzásuk, ergo nembaj ha nyitott csak jó legyen na :D
7. Első sorban nagy mélyet illetve tiszta hangzást szeretnék, illetve ha lehet jó hangos legyen (tudom nagyok az elvárásaim :DDD )
8. Edigital, Aqua.hu, stb...
9. Egy SB Audigy hangkártyám van, de később ebből is vennék újat, szóval ha lennétek kedvesek egyúttal azt is ajánlhatnátok mellé.

Köszönöm a válaszokat és a türelmet :)

(#49115) .DLL válasza plck (#49114) üzenetére


.DLL
veterán

Ha a nyitott kialakítás nem zavar sem téged, sem a környezeted, akkor Beyerdynamic DTX-910, Takstar Hi-2050, IMG Stage Line MD-6800 és alteregói első körben. :)

(P.H.)

(#49116) plck válasza .DLL (#49115) üzenetére


plck
tag

Köszi!
Ha jól tudom ezekkel jobban járok mint zárt illetve mikrofonos társaikkal. Mikrofon mindenképp kell, de az olvasottak alapján jobb lenne ha azt külön venném igaz? :)

Szerk.: Azt elfelejtettem mondani, hogy olyan kéne, amin van hangerő szabályzó. Ezeken nem látom, hogy lenne. Vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#49117) Dorien válasza plck (#49116) üzenetére


Dorien
veterán

A fejeseken használt hangerő szabályzó tudtommal rontja a hangminőséget, így a jobb fejeseken nem találsz ilyet. Ha fontos, akkor vegyél majd később egy olyan külső hangkártyát, DAC/AMP-ot, fejhallgató erősítőt, amin van. (Fiio E10K, Creative X-Fi HD, stb.)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49118) plck válasza Dorien (#49117) üzenetére


plck
tag

Ohh értem...akkor nemfontos :D

(#49119) szakibá... válasza Keeperv85 (#49108) üzenetére


szakibá...
senior tag

Bevallom, nem mindig értem, amit írsz, pl: "60-as driver mellé 60-as fejes" (az illesztésnek amúgy sincs értelme hangszórók esetén).
Valóban érdekel, hogy milyen fejhallgató hangszórójában találtál "műterhelés" smd ellenállást. A vita elején azt állítottad, hogy a HyperX -ben van ilyen, majd később, hogy roncsolásmentesen nem lehet megállapítani, de reméled, hogy nincs. De ha többször találkoztál már ilyennel (ahogy állítod), mondj rá konkrét példát, mert ez engem valóban érdekel. Ha én szétgyilkolnék egy fejhallgató hangszórót és találnék benne egy ilyen logikátlan, értelmetlen, mechanikailag kivitelezhetetlen dolgot, arra emlékeznék. Csak azért kérdem, hogy ezek után nyugodtan átugorhassam-e a hsz-eidet.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#49120) Tim82


Tim82
nagyúr

Fostex T40 ("MK I").

Kb. 4-5 napja van meg, azóta próbálgatom, milyen. Természetesen eBay-es vétel, kanadai eladótól, elég hamar, kb. 2-2,5 hét alatt megjött. Az aukció leírásában benne volt, hogy nincs hozzá gyári kábel, egy egyenes végű noname kábelt mellékelt hozzá az eladó, egyelőre azzal hallgatom. Korábban kérdeztem arról a topikban, hogy vajon milyen kialakítású L alakú jack csatlakozós kábel lesz jó hozzá a gyárin kívül, de igazából kézbe véve és nézegetve nyugodt szívvel rendeltem a Bodz által korábban említett, most épp akciós JuiceBitz kábelt, aminek pár napon belül meg kell jönnie. A későbbi T40RP, T50RP, T20RP változatokhoz való gyári Fostex kábel amúgy valószínűleg jó lenne ehhez is, de egyelőre nem érzem a késztetést, hogy szállítással együtt kb. 8k-ért megrendeljem UK eBay-ről.

A párnákat leszámítva amúgy jó állapotban van a fejes. A párnák sem vészesek, de lassan kezd kirepedezni a felületük. Enyhén érezhető rajtuk valamilyen bőrápoló kence szaga, gondolom, a korábbi tulaj próbálta a kirepedezést megakadályozni. Méret és forma alapján valószínűleg 1:1-ben rámegy az AKG K240 és a Beyer DT770-DT880-DT990 párnája, szóval nem aggódom amiatt, hogy mi lesz akkor, ha végleg leamortizálódnak. Az MK II és MK III változatoknál viszont már ovális a párna, szóval azokkal nem kompatibilis.

Ha valakinek újdonság lenne, hogy pontosan milyen fejesről van szó, ez egy 1990-es években gyártott, 50 Ohm környéki impedanciával rendelkező, zárt, circumaural planár fejhallgató. Kényelmes, jó zajszigetelésű darab, kívülre sem ereszt ki hangot; megfelelő kábellel talán még utcai fejesnek is jó lehet, ugyanis nem nehéz, köszönhetően annak, hogy a driveren kívül az egyedüli fém résznek a "tartóvilla" tűnik - már ha lehet ennek nevezni.

Tudomásom szerint nincsen moddolva a fejes, szóval remélhetőleg közel gyári állapot alapján van róla benyomásom. Hallgatásra elsőre úgy voltam vele, hogy "semmi különös". Ez azért van, mert nincsen semmilyen elsőre kiugró erénye vagy hátránya. Nem jön szembe zenehallgatás közben ismeretlen részlet, nem tol az arcba eddig rejtett felvételi hibákat a megszokott zenék alatt. Ez a fejhallgató "bedolgozza" magát, anélkül, hogy tudatosulna az emberben, hogy tetszik neki, amit kap. Talán azt lehet kiemelni, hogy szokásosan "planárosan" kellemes, meleg tónusú mélyei vannak és azok egy picit hangsúlyosabbak, mondhatni azokkal vezet a zenén végig. Ezzel együtt nincsen hiányérzetem sem közép, sem magas terén. Rokona, a "Mikiegérfül" Fostex T20 v1 azért ebben hagy kívánnivalót maga után.

Eddig a Steinberg UR12 + Digidesign Studio 882 (mint fejhallgatóerősítő) párosról, illetve a Cowon D2 DAP-omról hallgattam. Meglepő módon az utóbbiról is teljesen élvezhető, ezért is kockáztatom meg, hogy akár utcai fejesnek is jó lehet. Jelen pillanatban ez a kedvenc zárt fejesem, a vintage DT770-nél egyértelműen kellemesebb, valószínűleg a Sennheiser HD265 Linear (HD600 velúrpárnákkal) közelítheti meg, az hasonlóan prezentál (meleg tónusú és hangsúlyos mélytartomány, de nincs elnyomva a közép- és magastartomány sem).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49121) SOAD19


SOAD19
addikt

Sziasztok!

Van nekem egy AD1000-esem, aminek a gyári párnája igencsak viseltes már. Nem tudjátok, velúr párna létezik rá, hirtelen ezt találtam, igaz ezt az X-es verziójúhoz ajánlják, de szerintem méretben talán jó lehet az enyémre is. [link]

Mondjuk ár alapján nem tudom, hogy jó lehet-e?! :F

(#49122) #16820480 válasza SOAD19 (#49121) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem hasonló áron már majdnem eredetit is kapsz. Az ilyen kínai utángyártott párnákkal nem volt olyan jó tapasztalatom eddig, igaz, hogy én ennél olcsóbbakat próbáltam még csak. Azok nem voltak egyenletesen kidolgozva (dombos, hupnis volt mind), kellemetlenül szúrós anyagból voltak, így viselni sem volt kényelmes őket, és a hangra sem voltak jó hatással.

(#49123) Pete55555 válasza Dorien (#49105) üzenetére


Pete55555
addikt

Ez a TS671 tetszik. Mindenképp szeretném meghallgatni a Supreluxot, és legalább ezt a Takstart is, mert a HD2000-be is hallgatás nélkül ugrottam bele, vesztemre :D

Esetleg szóba jöhet még Beyerdynamic: DTX 710 Ezt ki is fogom próbálni szerintem.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#49124) gaborka8x8 válasza Tim82 (#49120) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

" Hallgatásra elsőre úgy voltam vele, hogy "semmi különös". "
38 évnyi Hi-Fi-zés után már pont ez a legfőbb elvárásom egy általam ismeretlen készülék első meghallgatásakor, mert azt vettem észre, hogy ami elsőre valamiben "Hűű meg ha meg wow :Y !!!! ", az általában később hosszútávon "fárasztó".

Természetesen az is igaz, hogy ami egyikünknek elsőre "semmi különös", az a másikunknak -szintén elsőre-lehet mély orientált, magas hiányos, stb.

[ Szerkesztve ]

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#49125) Tim82 válasza gaborka8x8 (#49124) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam, de úgy értettem, hogy nem volt semmi kiugró jellegzetessége, amire fel kellett volna figyelnem. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49126) gaborka8x8 válasza Tim82 (#49125) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Nem, nem fogalmazott félreérthetően. Tökéletesen értettem, és ezért is írtam, hogy 38 évnyi Hi-Fi-zés után már pont ez a "semmi különös" érzés az, amit várok egy ismeretlen készüléktől az első meghallgatás alkalmával.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#49127) Dorien válasza Pete55555 (#49123) üzenetére


Dorien
veterán

A Nomono szerintem tart készleten Takstar fejeseket, meg talán ilyen Beyert is.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49128) SOAD19 válasza #16820480 (#49122) üzenetére


SOAD19
addikt

Az eredeti párna 10k felett van, amit még lehet rá is áldoznék. Viszont valami strapabíróbb párnát szeretnék venni, mert ez az eredeti elég gyengus. Egy vékony szövetréteg van a párnán, ami 1-1,5 év alatt elkezd szétfoszlani. Velúr párna lenne a legjobb, az jóval tartósabb lenne szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#49129) darvinya válasza SOAD19 (#49128) üzenetére


darvinya
titán

Szerintem ez sem jobb mint az eBay-s, csak drágábban adják.
Mint tipikus márkabolti ár, ugyanaz a kínai termék, csak márka jogdíj nélkül.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49130) #16820480 válasza SOAD19 (#49128) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem ezek jobban néznek ki, bár a 10 feletti ár tényleg nem olyan olcsó már. Abból indultam ki, hogy a Beyer párnák ilyen 8 ezer felett vannak éppen itthon. Viszon azok kicsik lesznek szerintem az ATH-ra. Esetleg az AKG párnák jók lehetnek (K701/702/712/Q701), vagy a HRM7 párnái is ilyesmi méretűek.

(#49131) Exom


Exom
tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget kérek. Van egy ezer éves Sony MDR-XD200 -as és egy Invotone HD2000 -es fejesem.
A Sony már teljesen szétmállott, a HD2000 -et meg nem tudom elviselni a fejemen, mert széttöri a fülemet, és hamar beleizzadok.
Szóvak másik fejest keresek otthonra, PC -hez alaplapi hangkártyával, és telefonhoz.

- kényelmes legyen szemüveggel is
- plüsst szeretnék
- Circumaural
- lehetőleg zárt, mivel kizárólag akkor használom a fülest, ha mást zavarnának a hangok
- Hallgatott tartalom: kis zene, kis film, sok beszéd (oktató videók beszédhangja)
- 20 - 25 eFt keret

Lenne egy elvi kérdésem is. A félig nyitottból mennyire jönnek ki hangok? Félig?? Vagy kevésbé? Láthatjátok mindkét fejhallgatóm zárt, nincs tapasztalatom nyitott ill. felnyitott fejesekkel.

(#49132) Samtya válasza SOAD19 (#49121) üzenetére


Samtya
senior tag

Ebben a videóban ugyanez az ebayes párna egy 2000-esen van, annyit mond róla, hogy a hangja nem változik és egy kicsit komfortosabb a gyárinál. Bocs, ha te is innen találtad meg.

#49120 Tim82: köszi a beszámolót.

#49131 Exom: félig nyitottból nagyjából félig jönnek ki a hangok vagy egy kicsit kevésbé. :)
A Superlux HD681 Evo-t nézegeted? jó lehetne neked, csak innen nehéz megítélni, hogy a környezetedet mennyire zavarná a cincogás. Egyébként a HyperX Cloud szokott lenni a plüssös és zárt javaslat (21e Ft). Sok szövegre elég lehet egy Sennheiser HD451 is (16e Ft).

[ Szerkesztve ]

(#49133) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,
Azt hiszem eldöntöttem (több forumtars segítségével) és az m30x-et fogom választani a 681 evo utódjának (irodába szerintem hangos) . sajnos a plüss párna így a múlté, a cserélhető kábelt nem használtam ki... Viszont gondolom nyáron elég meleg lesz hosszabb távon. De zárt fulesnel sejtesem szerint így jártam:). A hyperxel az a bajom, hogy elég gagyinak tűnik a leirasok alapjan a felépítése (tartossagra) meg nem igazán tetszik ez a gamer stílus. Jól döntöttem ugye? (Forrás egy hp noti, spotify prémiummal, és leginkább klasszikuson kívül mindent hallgatok)

[ Szerkesztve ]

(#49134) .DLL válasza szakibá... (#49119) üzenetére


.DLL
veterán

Én már nyugodtan átugrom. Ha még csak ott tartunk, hogy nem látja át mi van sorosan és mi párhuzamosan kapcsolva, akkor jobb ha nem folyok bele, mert izomból lenyom, olyan mondatokkal amiket nem is írtam, csak félreértette. Ha megmérné az talán bizonyíték lenne végre. Ja mégsem, mert ezek után hibásan mérné, és hamis eredmény jönne ki. : D

(#49120) Tim82: Fostex T20 v1-el is pont ez volt az első benyomásom, hogy semmi különös. :K Aztán hosszabb távon kijöttek az erényei. Majd a hiányosságai is... de összességében kellemes jó felbontású darab. Ha a T40 mégjobb, akkor máris kíváncsi vagyok ;D (főleg, hogy milyen teret tud).
De a többi planár is ilyesmi volt amit hallottam, hogy elsőre nem nyűgöz le. Kivéve az LCD3 a Sileo-ról, na az lenyűgöző volt :D (oké a zene is kissé "hatásvadás" volt ami szólt, de az ott igen élethűen hangzott)

(#49131) Exom: Bár nem plüss párnás, de nagyon kényelmes és könnyű az AKG K92-es fejese. nagy párnák, puha anyagból. De nyáron izzadós lehet. Úgy tippelem, hogy a Superlux 681 Evo plüss párnája jó lesz rá, mert ugyan az az "AKG" méret a kettő.
Vagy marad kicsit többért a HyperX Cloud és LD Systems HP-800 Pro, ezekhez alapból jár kétféle párna, de kicsit kisebb és nehezebb a fejes.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49135) Tim82 válasza .DLL (#49134) üzenetére


Tim82
nagyúr

T20 v1-nél azért szerintem szembetűnő az elején is, hogy alig van magasa. A T40-nél meg nem.

Megjön a kábel meg a HD 265 Linear-hoz a velúrpárna és kölcsön is adom majd őket.

samtya: :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49136) Exom válasza .DLL (#49134) üzenetére


Exom
tag

A HyperX Cloud -ből találtam 2 verziót is. Egy sima, és egy II -t. Melyik közülük a javasolt?
A 681Evo plüss párnát hol lehet beszerezni?
Van esélyem arra, hogy az MM -ben fel tudom próbálni ezeket a füleseket?
Az ATH M30X és az AKG K511 esetleg jó lehet nekem?

[ Szerkesztve ]

(#49137) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

PS4-hez szeretnék fejhallgatót. Kb. 30.000 Ft-ig és újat. Mit tudnátok ajánlani?

- mozi bolondéria -

(#49138) .DLL válasza Exom (#49136) üzenetére


.DLL
veterán

Az I. és II. között a fejesben nincs különbség, a II-höz jár egy virtuális térhatással próbálkozó mini hangkártya is.
Azért az AKG K511 nem egy kategória az M30X-szel, de végülis tananyaghoz, podcast-okhoz az is jó, 8-9k között szokott menni, annyit megér. Nem túl tartós (bár aki vigyáz rá annál az lehet, de barátosném kinyírt már egyet) viszont a kényelme egész jó. Ebben a kategóriában megfontolandó még a Maxell Pro Studio HP6000 is, ennek viszont keményedős fülpárnája van (1-2 év és kirepedezhet).

Superlux párnát hirtelen nem tudom biztosan hol lehetne kapni.

(#49137) devil-k: Az összefoglaló tartalmaz egy egész széles ajánlót ezen árkategóriáig, pont az ilyen esetekre. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49139) devil-k válasza .DLL (#49138) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm! Azt olvastam is, csak úgy érdekelne, hogy van olyan kifejezetten erre a célra szánt füles. Egyet ott találtam, ahol írják, hogy "gamereknek".

- mozi bolondéria -

(#49140) Samtya válasza Exom (#49136) üzenetére


Samtya
senior tag

A magyar MM nem forgalmaz Superlux fejhallgatókat és HyperX-et sem.
EVO párna van Alin és Ebayen, valamint thomann.de-n de innen vicces a szállítási díj.

#49139 devil-k: van gamer fejhallgatós topik. ;)

(#49141) .DLL válasza devil-k (#49139) üzenetére


.DLL
veterán

Ha nem fontos a mikrofon akkor, nagyjából mindegyik megfelelhet, mivel nem specifikáltál egyéb igényt. Én valamelyik Takstar-t vagy az ATH M30X-et vinném, illetve ha egy akcióban becsúszna 30 ezerre az ára akkor M40X-et.

(P.H.)

(#49142) bkercso


bkercso
nagyúr

Sziasztok! Headset topik létezik itt a PH!-n? :F

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#49143) Tim82 válasza bkercso (#49142) üzenetére


Tim82
nagyúr

Összefoglalót megnyitva látod a lehetőségeket.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49144) SOAD19 válasza #16820480 (#49130) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi a válaszokat mindegyikőtöknek! :)

(#49145) rubinho


rubinho
csendes tag

Sziasztok. Mobolrol vagyok es sajna nem tudom elolbasnu az osszefoglalot ugyhogy vocsi ha volt mar ilyen.
Szeretnek egy hordozhato fejhallgatot ami naturalis hangzasu. Android vezerlovel es pipa jack csatlakozoval... en a sennheiser hd25 ot neztem ki vagy a sennheiser amperiort... hasonlo arkategoriaban (max 60k) tudok ajanlani? Jelenleg otthoni hasznalatra egy audio techica m40fs em van. Annal lejjebb hangminosegben nem nagyon szeretnek menni...Koszi

[ Szerkesztve ]

(#49146) #01478400


#01478400
törölt tag

Sziasztok ! fejhallgató ügyben kérném a segítségetek ! hogy a lentebb meg válaszolt kérdésekre milyet tudtok nekem ajánlani ? :D

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
- Otthon , utcán , tömegközlekedésen ( buszon ) !
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
- Csak Zenehallgatás ! Zenei stílus : Dance - Electro House - Electro Swing -Rap - Blues !
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
- 6.000 Ft
4.) Új vagy használt?
- Új
5.) Circumaural vagy supraaural?
- Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
- Lehet Zárt is és Nyitott is ! 6 ezer forintért milyet lehet majd kapni ! :D
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
- Kiegyensúlyozott hangzást várnék ( magas , közép , és a mély hangok kellemesek- egálban legyenek )
- Ne torzítson nagyon durván , gondolok a magas hangokra , és a torz mélyre !
8.) Honnan vásárolnál?
- Itthon - Magyarországról !
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
- Csak telefonról hallgatnám !

- Annyi extra kérésem lenne ,, hogy a külső az lehetne hogy is fogalmazzam fiatalos , modern ,, hogy mikor
pl : a csapattal megyek meccsre és előveszem , akkor ne tűnjön égőnek - gáznak :D

[ Szerkesztve ]

(#49147) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy ez eredeti Superlux hd681evo? Azért kérdezem, mert sokkal olcsóbb, mint idehaza, remélem minden rendben van vele, túlélhet egy utat kínából? Mondjátok hogy eléggé törékeny darab.

Viszont még 285ft-os dollárral számolva is 8800ft alatt van, idehaza meg 13k + posta 1k (14k összesen). Azért ez nem mindegy, ha eredeti, akkor megkockáztatom.

(Ha megjött megírom mi a helyzet vele, mert idehaza nagyon kelendő és nagyon dicsértétek, itt pedig bestbuy)

[ Szerkesztve ]

(#49148) .DLL válasza #01478400 (#49146) üzenetére


.DLL
veterán

Invotone HD2000, a fehér változat, Maxell Retro DJ és Rocking Residence One , ezekből többféle színvariáció is létezik.

(#49147) syler123: Egész pontosan így : Gearbestbuy! :D
Amúgy nem tudom, szerintem eredeti, vond le az itthoni árakból a vámot, áfát, hasznot, és máris nem olyan nagy a különbség. Olyannyira nem, hogy a garancia miatt én mégis itthoni boltból venném.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49149) syler123 válasza .DLL (#49148) üzenetére


syler123
veterán

Hát áfa nélkül szállítással számolva 8,7k vs 14k, ebben a formában 60%-al drágább idehaza, ami rengeteg. Áfával számolva ha megfogják akkor pedig 11k, szóval akkor sem lennék szomorú, persze nem is örülnék. Nah majd beszámolok mire jutottam, holnap berendelem, remélem nem csalódok a fejesben mert eddig a legjobb fejhallgató a Panasonic RP-HTF295 . Ennek már foszlik a borítása. Ettől csak jobb a Superlux nemigaz? Film/sorozat nézésére, jobban fogalmazva hallgatására szeretném használni.

[ Szerkesztve ]

(#49150) eastsider


eastsider
nagyúr

sziasztok,

némi rágódás után megvettem az m30x-et. fejhallgatóplázában kipróbáltam, utána az m40x-et is. hát igen volt különbség, illetve ott a rejtett kábel + cserélhető jack, plusz ami feltűnt hírtelen, hogy hangosabb volt. de irodába jó lesz bőven. (majdnem azt vettem meg, csak annyit nem szerettem volna költeni).
nagyon bejön az m30x, első hallásra is. ilyen nem volt még velem (681 evot, illetve eddigi füleseimet is mindig járatni kellett, hogy tetsszen a hangja (VSD3S stb) ), remélem tartós lesz a hardver :) (kábel). és tényleg sokkal jobb minőségű, mint ami a képeken látszódott. és a basszus nekem pont elég.
szóval köszi mindenkinek

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.