Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49351) Bukk900 válasza enginev3.0 (#49350) üzenetére


Bukk900
őstag

Egy fehér, akciós Beyerdynamic DTX 350p? [link] A fület csak ennyire öleli körül [link], de hordozható.

(#49352) GML


GML
őstag

Azt hiszem itt az ideje hogy beszerezzek egy zárt lehetőleg circumot.
A következők jöttek velem szembe:
-K272HD
-K551
-SRH840
-MSR7
-MDR-1R

A 701-esem mellé keresek egy zárt fejest. Elsődlegesen a XEO-ról hajtanám, de nem baj, ha megszólal valahogy telefonról is. ;) Lehetőleg kiegyenlített hangzást szeretnék, de valamivel több mély jelenléttel.
Esetleg keresgessek még, vagy emeljem a keretet?

[ Szerkesztve ]

(#49353) Bl@tty


Bl@tty
tag

Sziasztok!
Ismét tanácsot kérnék a hozzá értőktől. A lassan 4 éves Panasonic RP-HTF600 fejpántjának műanyag csatlakozásai lassan kezdik megadni magukat. Egyelőre mellé, aztán majd helyette keresnék most fejhallgatót. A hangja számomra megfelel, így hasonlót keresek.

Tehát többnyire játék és zene (kb. 60-40%) a cél, csak a gépnél használnám, Musiland 02 US Dragon forrással hajtom. Csakis circumaural érdekel, de hogy nyitott/zárt, most nem határolódok el semmitől. Szeretem a dinamikus, szép mélyeket és a tiszta magasakat (V karakter?), többnyire elektronikus zenét hallgatok, de szinte minden stílust meghallgatok. Ja és itthoni beszerzést szeretnék. Keret kb. 20, esetleg kicsit fölötte.

Amiket eddig néztem (nem hallgattam még):
- Superlux HD 681 EVO (A fejpánt tartóssága itt aggaszt kicsit a netes vélemények alapján...)
- Hyperx Cloud (a II verziót csütörtökön meg tudom hallgatni...)

Tudnátok ajánlani valamit ezen az árszinten?
Köszi :R

(#49354) darvinya válasza Bl@tty (#49353) üzenetére


darvinya
titán

JVC RX széria nagyon hasonló Panasonic hangzásához.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49355) assemble válasza balisz (#49347) üzenetére


assemble
addikt

Igen, az is sokat szamit. A screen-rol ezt olvastam:
Sennheiser replaced the Black Acoustic Silk damping material with an Acoustic Metallic Mesh, as the silk had a tendency to sag and become loose over time in humid and warm climates. The only thing that caused the old ones to sound different to folks was the fact that the silk material changed its acoustic properties due to time and temperature, making older pairs smoother and more rolled off in the treble. The metal mesh stands up to climatic changes much better, allowing even well used pairs to sound brighter in comparison to older versions of the HD580/600. Fresh from the factory, i'd wager both pairs would be identical. [link]

(#49356) EyElEs?!


EyElEs?!
tag

Sziasztok!

Otthonra szeretnék egy fejhallgatót venni, zenehallgatásra, maximum 50e ft-ért. Nem zavar, ha használt, de áfát el tudom számolni, szóval valószínűleg újonnan venném. Kinézet és márka nem érdekel.
Mindenféleképp zárt, circumarual típust szeretnék. Hangzásba a kiegyensúlyozottabb hangzású cuccokat szeretem, de azért legyen benne mély is (HD555 van még, amiből nekem kicsit hiányzik a mély). Főleg laptopról és mobilról lenne hajtva első körben.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#49357) .DLL válasza GML (#49352) üzenetére


.DLL
veterán

ATH A900X.

(P.H.)

(#49358) tipuka


tipuka
addikt

Sziasztok!

Fejhallgatót szeretnék venni. Mielőtt vennék bármit is, felmennék Bp-re meghallgatni párat, de azt sem tudom hol érdemes, na meg mit. :) Studio Monitornál is hasznos dolog volt, hogy felmentem, gondoltam rászánom ennél is magam.
1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
99%-ban Othhon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Főleg zenehallgatásra, majd játékra és sorozatokra. Zenéből nagyon sokfélét meghallgatok, de, ha belegondolok, legtöbbet olyan hardstyle-t, dnb-t, trane-t és dubstep-et, hallgatok, amiben énekel is valaki, mellékesen klasszikus zenét, power és volk metalt, rap-et, meg indulókat is hallgatok.
(Valószínűleg egy melegebb, világos, populárisabb fejhallgatóra lesz szükségem, de ezt csak kikalkuláltam, laikus vagyok eléggé)
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
35-40k körül terveztem venni, de ha valami annyival jobb, hogy megéri azt a pár ezer pluszt, én hallgatok a jó szóra.
4.) Új vagy használt?
Új lenne a fő cél, de egy patika állapotú használttól se riadok el.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural. A lényeg, hogy szemüveges vagyok és 1-2 óra után ne nyomja a szemüveg szárát. :)
6.) Zárt vagy nyitott?
Mindegy.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Ne tehénkedjen a magas semmire se, mert a sok magastól megőrülök egy idő után. (tudom érdekes a megfogalmazás). Viszont szeretem + mélyt és teret.
8.) Honnan vásárolnál?
Mindegy, jó árban legyen, külföld esetén PayPal-lal, itthon kp-val fizetnék.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Musiland Monitor 01 US USD 2012 -om van.
+1 Hova érdemes elmenni hallgatózni? :) Júniusban meg is venném. Köszönöm szépen előre is a segítséget. :R

(#49359) GML válasza .DLL (#49357) üzenetére


GML
őstag

Egyrészt az nem jött velem szembe és a másik, hogy messze a keret fölött van (~70). Az A500X-et volt szerencsém meghallgatni, a 900-ast nem. Talán, ha megy ki valaki amcsiba, akkor veszek onnan egyet. (~45)
Jut eszembe, van valakinek 700/900-asa hallgatózni egy kis időre?

BTW, a felsoroltakból mit lenne érdemes?

[ Szerkesztve ]

(#49360) gaborka8x8 válasza GML (#49352) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Ha a fő szempont, a "lehetőleg kiegyenlített hangzás", amiben azért a K701-nél több mély van, akkor én biztosan az Audio-Technica ATH-MSR7-et választanám. Főleg azért, mert az árához képest meglepően jól szól, és a felsoroltak közül ez a legkiegyenlítettebb hangú.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#49361) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

Korábban kérdezgettem, ki mit ajánlana egy olyan valakinek, akinek a Grados SR60i hangja jön be, de nincs annyi pénze, amibe az kerül.
Jelentem, meglett a kiválasztott egy Superlux HD681F "személyében". Most ellenben újabb problémával szembesült ifjú barátom, mégpedig azzal, hogy hosszabb távon a műbőr fülpárna anyaga nagyon ellenére van.
Lehet valahol hozzá olcsón plüss párnát venni?

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#49362) zsocy válasza gaborka8x8 (#49361) üzenetére


zsocy
őstag

Lehet, én ebay-en láttam sokat, bár én akkor AKG k240 sextet-re kerestem párnákat. A két fejes méretben kb ugyanaz.
Azt biztos tudod hogy a plüss párna megváltoztatja a hangzást (elhúzza magasba, K240 és Superlux HD660 tapasztalat), ezt érdemes figyelembe venned a cserénél.

(#49363) .DLL válasza GML (#49359) üzenetére


.DLL
veterán

Japán Amazonról rendelve az A900X is kb. ez az árkategória. AKG-ból én inkább a K545-öt venném be a listába, a felsoroltjaid közül pedig a Shure 840-et venném ha újra megtehetném, de ha K550-hez jutsz olcsón (30-40k) akkor egy kis tuning után az is szerethető.

(P.H.)

(#49364) gaborka8x8 válasza gaborka8x8 (#49361) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Köszönöm! :R

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#49365) GML válasza .DLL (#49363) üzenetére


GML
őstag

Használtan már ~30 körül láttam, újonnan 45-50. (A900 USÁból/ban)

-K550 (38)
-K551(26)
-SRH840 (25)
-MSR7 (40)
-MDR-1R (31)
-K545 (29)

[ Szerkesztve ]

(#49366) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

Korábban egyszer már rákérdeztem, ki mit ért, kinek mit jelent néhány, a hangzással kapcsolatos alapfogalom.
Most újból megteszem. Jelenlegi kis körkérdésem a "Kiegyenlített hangzás"-sal kapcsolatos.
Kinek mit jelent, ki mit ért az alatt, hogy egy fejhallgató "kiegyenlített" hangzású?
Belefér-e pl. a "kiegyenlített" hangzású fejhallgatók közé az igen erős mélykiemeléssel rendelkező Shure SRH840?

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#49367) GML válasza gaborka8x8 (#49366) üzenetére


GML
őstag

Nem tudom,hogy kinek mit, de nekem a referencia a Q701. Szerintem az nem nagyon húz semerre, csak nincsenek mélyei, úgy igazán.
A listához az hozzátartozik hogy
-K550 Telefonról/előző hangkártyáról hallgattam, akkor tetszett.
-K551 állítólag ugyan az, mint a K550, másik kábellel
-SRH840 nem hallottam
-MSR7 telefonról, FiiO E18-ról hallgatva szépen muzsikált, de ez inkább supra és enyhén V
-MDR-1R Nem hallottam
-K545 Sheratan példányát hallottam, de azt neki is mondtam, hogy valami baj van vele. lehet, h egy egészségesebb példányt kellene kipróbálni.
-A500X-et hallottam, ami tetszett, de valahogy kevés volt.
-A900X előző hangkártyáról, telefonról nagyon borús képet mutatott.

(#49368) schawo válasza gaborka8x8 (#49366) üzenetére


schawo
titán

"kiegyenlítettebb" szokott lenni a kifejezés, fejhallgatóban nem létezik kiegyenlített, az mindegyik összevissza hangképű. Egyik jobban, másik kevésbé.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49369) dgyuri0123 válasza gaborka8x8 (#49366) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem nem fér bele.
Írod is, hogy "igen erős mélykiemeléssel rendelkező" . Ami lineáris, vagy kiegyenlített, semmiképpen sem túlozhat egyik irányban sem, de más egyéb szempontoknak is meg kellene felelnie. Pl. tér, dinamika, hanghűség, középtartomány, színezettség, stb. Szigorúan szerintem.

"csak a zene van"

(#49370) krichd1 válasza gaborka8x8 (#49366) üzenetére


krichd1
addikt

Azért érdemes megjegyezni, hogy az SRH840 nem rendelkezik igen erős mély kiemeléssel, csak egy enyhével. Bár egy mély hiányos nyitott fejhallgató után feltéve annak tűnhet. Inkább a gyorsaság hiánya és a zárt konstrukció miatt tűnhet többnek, ami van.[link]

(#49367) GML: A K550 és a K551 nem ugyanaz hangra.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#49371) GML válasza krichd1 (#49370) üzenetére


GML
őstag

Na szép. Akkor teljesen tanácstalan vagyok. Melyik milyen? :D

(#49372) krichd1 válasza GML (#49371) üzenetére


krichd1
addikt

Volt már róla szó, keress vissza, DAC-os topikban is.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#49373) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

A régi jó öreg Sennheiser HD 485-ömre kapok szerintetek fülpárnákat? A plüss megvan oldalt, de ami benne volt tömés az elporladt az idők folyamán, és csak lötyög.

(#49374) Bukk900 válasza GML (#49371) üzenetére


Bukk900
őstag

Segítek! ;] A K550-nek van egy újabb K550 MKII kiadása és létezik a K553Pro is. Ezek sem egyformák hangra, csak kinézetre.

(#49375) #71562240 válasza gaborka8x8 (#49366) üzenetére


#71562240
törölt tag

Igaza van schawónak abban, hogy a fejhallgató eleve kiegyenlítetlen, össze-vissza, tehát inkább kiegyenlítettebb típusokról beszélhetünk. Amint pedig krichd1 jelezte, az ön által felvetett Shure nem tartozik az erős mélykiemelésűek közé, inkább a kiegyenlítettebbek közé, enyhe mélykiemeléssel, egyúttal enyhe magaskiemeléssel, mégis többé-kevésbé középsávorientáltként számontartva - a fejhallgató önmagában véve eleve oximoron, sőt paradoxon.

A kiegyenlített hangzás, amint a neve is jelzi, ugyebár azt jelenti, hogy az átvitt frekvenciasáv és a megjelenített zene egyik összetevőjét sem emeli ki - és lehetőleg nem is nyomja el a készülék. Egyenletes, arányos, az erdő összes fáját arányosan mutatja, de azt se hallgatja el, hogy a fák erdőt alkotnak. Fejhallgató esetében ez ugyebár az eleve abszurd, virtuális akusztikai körülmények mellett azért sem nagyon valósítható meg, mert többségükben egyetlen szélessávú hangszóró kényszerül megjeleníteni próbálni a hangsávot, ezért amelyik hangszóró az általa átvinni képes frekvenciatartományban viszonylag egyenletesen, kiegyenlítetten dolgozik, az a sávszéleken vagy legalább az egyik sávszélen jellemzően lekonyul. A sávszéllekonyulást egyrészt akusztikai módszerekkel próbálják ellensúlyozni a tervezők, ami persze visszahat a frekvenciasáv egyéb részeire is. A problémakezelés másik fő módszere a hangszórómembrán alakjának-anyagának speciális kialakítása, miszerint a fejhallgatóhangszórók membránjának többsége egyszerre kíván kónuszos és dómkupolás hangszóróként működni - ami persze szintén számos nehézséget okoz. Tehát katyvasz. A planár hangszórós fejhallgatók kicsit jobb eredményeket szoktak elérni a kiegyenlített hangzás terén.
Ha esetleg egyszer elterjednek a kétutas zenei fejhallgatók, akkor kicsit könnyebb lesz megvalósítani a kiegyenlítettebb hangzást, de persze számos új problémát behozva - nem véletlen, hogy egyelőre nagyon ritka a kétutas zenei fejhallgató.
És akkor még mindig megkerülhetetlen probléma, hogy a fejhallgató csak játékszer, tehát a kiegyenlített hangzású fejhallgató tónusa elég távol áll a valóság tónusától, azaz a kiegyenlített hangzású fejhallgató elég feltűnően csak fejhallgató, kevéssé tudja felidézni a szobai hangsugárzók és a valós zene arányait.

(#49376) Sonja válasza lugosi (#49373) üzenetére


Sonja
veterán

Tőlük kérdezd meg, de szerintem kapsz. ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#49377) Samtya válasza tipuka (#49358) üzenetére


Samtya
senior tag

Ha jól értem, akkor visszafogott magasakkal és erős méllyel keresel fejhallgatót. A legutóbbi szerzeményem - Magnat LZR 580 - megfelelő lehet. Mindenképp a mély dominál benne, de a közepek és magasak is jelen vannak azért. A bejáratás előtt szinte tompa volt, kevés volt a magas, de kb 30 óra alatt kitisztult. A középtartomány végig jó volt, szerintem elég részletes, az áráért mindenképp korrekt a hangzása. A tere átlagos mivel zárt a fejes. Nyitottból viszont most hirtelen nem tudok olyat, amiben nem kifejezett a magastartomány. Volt egy kis kényelmi gondom vele, de azt rögtön első nap orvosoltam. A fülem felső csücskét nyomta egy belső műanyag él, arra ment egy kis ragasztható szivacscsík + egy negyed körívnyi zsepimod a párna alá. Ne ijedj meg ettől, lehet, hogy csak nekem kellett és másnak alapból kényelmes. Jó tapintású anyagokból van összerakva az egész fejhallgató, nem ropog sehol.
Persze 40ezerig van még más is, pl Audio-technica ATH-M40X, meg kell hallgatnod, hogy megéri-e. Fejhallgatópláza, Nomono fejhallgatóbolt, Extreme Audio.

(#49378) tipuka válasza Samtya (#49377) üzenetére


tipuka
addikt

Köszönöm, hogy írtál. :R
Ha szánok még rá még pár ezrest, akkor ezen a kettőn kívül érdemes még valamit meghallgatnom? Beyer-eket néztem még, de eléggé drága némelyik. :D Többiek véleményére is kíváncsi vagyok persze.

[ Szerkesztve ]

(#49379) lugosi válasza Sonja (#49376) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi szépen!

(#49380) Samtya válasza tipuka (#49378) üzenetére


Samtya
senior tag

A Beyereknek eléggé "beyeres" a hangjuk :) ezért nem írtam őket. Kifejezett magastartomány, egyesek szerint már túlzottan karcos, fémes. DT990 és 880-ra igaz, 770-et nem tudom, de szerintem az is.
A fentebb említett ATH-MSR7 van jófogáson 40-ért. Hasonló felépítésű Sony MDR-1A 57ezer újonnan. Vagy kérdezd meg Bodzot, hogy a Focal Spirit Classic-ját mikor adja el? :))

(#49381) Dorien válasza tipuka (#49378) üzenetére


Dorien
veterán

A Beyerekben van magas azért rendesen, meg kell hallgatni őket. Én otthonra nyitott fejest ajánlanék. Talán a Pioneer SE-A1000 jó lenne neked.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49382) GML válasza Dorien (#49381) üzenetére


GML
őstag

Nyitott fejest csak akkor, ha egyedül hallgat zenét. Két nyitott egy háztartásban semmi jót nem eredményez.

(#49383) Dorien válasza tipuka (#49378) üzenetére


Dorien
veterán

Van egy nyitott AD500X aprón: [link]
NAGYON kényelmes szemüveggel, igen jó 3D tere van, a magasai nem bántóak, cserébe nem egy basszus bajnok, de ami van, az jó feszes. 25k-ért szerintem tuti vétel. Ha valamiért nem jönne be (kétlem), akkor max. eladod ugyanennyiért.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49384) tipuka válasza Dorien (#49381) üzenetére


tipuka
addikt

Köszönöm szépen srácok, ezeket fel is írom magamnak és megnézem a fórum keresőjével mik róla a vélemények, meg hátha vannak magyar tesztek is róluk, mert ezekből csak 1-ről olvastam eddig. A meghallgatásuk lesz a legmacerásabb rész. :)
A használt árak amiket mondtatok/mutattatok nagyon jók a bolti árakhoz képest, meglepődtem, hajlok rá, főleg, ha megbízható embertől van. :) Még biztosan lesz egy-két kérdésem, addig is figyelem a topikot most már, nagyon szívesen elfogadom a tanácsotok és az ajánlásotokat továbbra is. :R

GML: egyedül hallgatnám, azért is írtam ,hogy mindegy milyen a fejhallgató (nyitott, zárt vagy félnyitott-e), de köszönöm az észrevételt azért. :)

(#49385) GML válasza tipuka (#49384) üzenetére


GML
őstag

Páromnak egy AD500X-et vettem, mert hogy szépen szól... Tényleg. Minden nap megbizonyosodok róla ;] És tényleg kényelmes, 3-4 órát simán elvagy benne szemüvegben. Ha gondolod Budán össze tudunk hozni egy hallgatózást.

(#49386) Sinesol


Sinesol
veterán

Gear4music-rol rendelt már valaki valamit?
Ahogy nézem, jo árak vannak, Magyarországra is szállitanak és a posta is gyors. Ráadásul van 60napos visszafizetési lehetöseg és öt év garancia is váltható a bizalmatlanoknak, bár szerintem egy brit céggel nem hiszem, hogy tul sok gond lenne. :)

A fórumon gyakran ajánlott Shure 840 van 40k forint körül, ami igen jó árnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#49387) tipuka válasza GML (#49385) üzenetére


tipuka
addikt

Köszönöm szépen a felajánlást, de szegedi vagyok. :DDD
Most elgondolkodtam, hogy árértékben, pont ez az AD500x lenne a legjobb használtan, mert lehet egy másik jobb a számomra, de nem mindegy mennyivel olcsóbban tudja ezt kb. :)

(#49388) eastsider


eastsider
nagyúr

Szerintetek mennyire probléma gari érvényesítéskor, hogy fejhallgatóplázában elírták a füles sorozatszámát két karakterrel? csak otthon vettem észre :(
lehetetlenség elérni őket

(#49389) Dorien válasza tipuka (#49387) üzenetére


Dorien
veterán

Hangban, térben szerintem egyetlen fejes tudja ezt olcsóbban, a Takstar TS-671, de az nem lenne ennyire kényelmes szemüveghez. A Takstar HI 2050 is kényelmes és jó hangú (a basszusa ennek a legdögösebb a 3 közül), de ezt nem ajánlom, mert írtad, hogy kényes vagy az éles magasokra.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49390) EyElEs?! válasza Sinesol (#49386) üzenetére


EyElEs?!
tag

Hmmm, ez a 840 nekem is tetszik, holnap írok nekik, hogy mennyiért szállítanak, számla hogy megy stb.

(#49391) Bl@tty


Bl@tty
tag

Sziasztok!
ERRE az érdeklődésemre eddig nem érkezett válasz.

Ma meghallgattam a Cloud II fejest és véleményem szerint jobb mélyben (nagyon bejött) és magasban is a Pana HTF600-nál, de a közepe mintha gyengébb lenne. Féltem tőle, hogy zárt, de meglepett... Tetszett.

A Superlux 681 EVO-t nem tudom kipróbálni. Valakinek van tapasztalata vele a Cloud-dal szemben? Tudom egyik félig nyitott, a másik zárt, de mégis... Megéri a 9-10 ezres felárat a Cloud?

A Musiland 02 US Dragon mellé én a Cloud-ra gondoltam, de hátha van valaki aki konkrétumokkal tud szolgálni.

Köszönöm! :R

Szerk.:
Néztem a JVC HA-RX900 típust is, de kicsit bumfordinak találom a méretét, így elvetettem.

[ Szerkesztve ]

(#49392) Pete55555 válasza Pete55555 (#49348) üzenetére


Pete55555
addikt

Nos pár szó a Pioneer SE M531-ről - laikuskánt.

Kényelem: A plüss párna szépen körbeöleli a fülem, nem nyomja, és nem róg rá sehol. Pár óra elteltével is kényelmes, nem izzad bele az ember feje.
Jól tartja magát az ember fején a füles, ha megrázom a fejem nem akar leesni.

A kábel masszív, de puha, strapabírónak tűnik, az egyoldalas elvezetés nálam előny.

Hang:
Sokfajta zenét hallgatok, az elektronikustól a metálig szinte mindent, kivéve komolyzene, és nyálas pop.
A HD2000-el összehasonlítva:
Egyértelműen V karakter, de szerencsére nincs elnyomva a közép tartomány, énekhangokat visszaadja. A magas néhol sziszeg, de számomra nem zavaróan. Mélykiemelése van, de nem annyi mint pl ennek a borzalomnak (MM-ben próbáltam, majdnem lerepült a fejemről)
Érdekes, mert valahol több, valahol kevesebb a mélye mint a HD2000-nek, én ezt úgy veszem, hogy pontosabb.
Tere egyértelműen nagyobb a nyitott kialakításnak köszönhetően.

Hirtelen ennyi, remélem nem írtam - szakmai szemmel - hülyeséget. Kíváncsi lennék egy profi véleményére egyébként, MM-ben meg lehet hallgatni, érdekelne a véleménye.

Összegezve: Nem bántam meg, hogy váltottam, nagyon kényelmes füles, a teret, és a mély tartományt amit a HD2000-ben hiányoltam pontosan kompenzálja.

...Szeretem leracsniztatni...

(#49393) Samtya válasza Bl@tty (#49391) üzenetére


Samtya
senior tag

Mind az EVO és a Cloud1 (22eFt) hasonló - nagyon jó - ár/érték arányú, nem lehet eldönteni, illetve a rászánt keret dönt. Mindkettőnél előfordultak itt a topikban anyagminőségből eredő hibák, de csak ritkán. Ha türelmes vagy vadászhatsz használtan is Cloudot, 16-17 körül láttam az utóbbi pár hónapban néhányat. Méretileg az EVO is elég nagydarab.

(#49394) EyElEs?! válasza Sinesol (#49386) üzenetére


EyElEs?!
tag

Írtak reggel egyből választ. 14 euró kb a magyarországi postázás, ha van EU adószámod, akkor pedig nettót fizetsz ugye, csak azt külön kell írni nekik, mert a webshop nem tudja kezelni

(#49395) Exom


Exom
tag

Az alábbi két fejhallgató közül melyik a jobb (ajándékba kapnám telefon mellé, választható)
JBL SYNCHROS E30
AKG Y40

(#49396) Dorien válasza Bl@tty (#49353) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem ezzel járnál a legjobban: [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49397) lugosi válasza Exom (#49395) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem az AKG.

(#49398) ArGab


ArGab
őstag

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Munkahely
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zene: rock, indie, country, metal
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Max 20000
4.) Új vagy használt?
Új
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt, minél kevesebb szűrődjön ki
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Kicsit mély-kiemelt, de ne legyen túlzó a mély, tiszta közép, ne legyen túl sok magas
8.) Honnan vásárolnál?
Mo
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Valószínűleg alaplapi, esetleg valami USB-s kártya ha IT engedi

Otthon van egy Superlux HD681B velúr párnával. Ezzel igazából elégedett vagyok, bár a közép részletessége mintha néha kevés lenne és a magas pedig sok kicsit. Ajánlott listából már leszűrtem erre a háromra:
Superlux HD660
Shure SRH240
Audio Technica ATH-M30x
A fentiek ismeretében melyiket ajánlanátok? Velúr párnát lehet beszerezni valamelyikhez?

(#49399) .DLL válasza ArGab (#49398) üzenetére


.DLL
veterán

Én az M30X-et vagy egy Taktar Pro 80 variánst vennék (pl. LDSystems HP800 Pro, Hyperx Cloud) ezekhez adnak is plüss párnát, M30X-hez nem tudom van-e hivatalosan.

(P.H.)

(#49400) eastsider válasza .DLL (#49399) üzenetére


eastsider
nagyúr

vajon ez mennyire lehet valid? [link] (ki lehet választatni az m30x-et is)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.