Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49051) Keeperv85 válasza .DLL (#49035) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"A kábele amúgy nem levehető, innentől ha cserélni kell akkor kb. mindegy milyen "egyedi" kábele volt, bármilyen normális minőségű jó."

Egyáltalán nem, mert 6 eres kábel kell hozzá, amit y-ra szerelt dugókkal nem kapsz bárhol. Vehetsz TRRS véggel, ami ott kezd röhej lenni, hogy utána oszd szét y-ra, hogy be tudd dugni abba a gyári hangerőszabályozóba, ami utána TRRS-re zár vissza. Vagy csináltatsz valakivel ilyet, aki tud fröccsöntött gyöngyöket is rátenni, másképp az y szakad középen. Vagy fogsz egy 6 eres kábelt, leharisnyázod, bedugózod, zugorcső... Jó móka...

Opcionális: kihagyod a mikrofont...

"De lehet hogy te hibás darabot fogtál ki, ami persze előfordulhat mással is, de sokan vettek és nem sok panasz érkezett rá."

Nem véletlen ám, hogy a kábele pont nem garanciális... Fröccsöntött dugók vannak a harisnya mellett. Bárhogy is vigyázz rá, ez ott kiszakad, ha ki kell húzgálni. Persze lehet mondani, hogy dugd be és hagyd úgy, de ne legyünk nevetségesek...

(#49052) darvinya válasza Keeperv85 (#49051) üzenetére


darvinya
titán

De minek kell 6 eres kábel?
Amúgy van 2/3 eres kábel is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49053) Keeperv85 válasza darvinya (#49052) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"De minek kell 6 eres kábel?"

jobb audio + bal audio + gnd > 3 ér
jobb mic. + bal mic + gnd > 3 ér

Ha a két gnd közös lenne, akkor is a végén két Y-ban el kell osztani.

(#49054) .DLL válasza Keeperv85 (#49053) üzenetére


.DLL
veterán

Jobb mic, bal mic... :F szerintem mono.
De abban igazad van, ha normálisan akarjuk megcsinálni akkor 6 eres kábel kell, de az is olyan felállásban, hogy L+GND, R+GND, Mic+GND. :R És akkor egymás jelei nem mérődnek össze a közös vezetéken. 6x0,22mm²-es réz kábelt amúgy szinte "mindenhol" lehet kapni ahol kábelt lehet venni. Még vastagabbak is az erek mint általában a gyáriak, árnyékoltat is lehet kapni, szóval tökéletes a feladatra.

(P.H.)

(#49055) darvinya válasza Keeperv85 (#49053) üzenetére


darvinya
titán

Jack ketté van osztva, értem:
1Jack sztereó audio+test
2Jack sztereó mikrofon
Mind2 3 PIN-es jack?

Vagy 1db 4 PIN-es jack, de akkor nem sztereó mikrofon.

Kábel fonással könnyen kivitelezhető Y leágazás.(párat már csináltam).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49056) Keeperv85 válasza .DLL (#49054) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"szerintem mono"

Szerintem meg nem, sőt..

Persze hogy lehet kapni kábelt, de a szakadásgátlókat nem könnyű pótolni házilag. Ha pedig csatornánként akarsz árnyékolni, akkor fel kell találni a jack dugó utáni életben magad, mert ott nem fogsz, nyilván mert 4 pin-t enged max. a szabvány. Ha csak nem TRRS kimenetet teszel a végfokba az extra gnd miatt... Én még nem láttam erre példát...

(#49057) Keeperv85 válasza darvinya (#49055) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A fő egység két 3 pin-es jackban végződik, de van hozzá két TRRS átalakító telók mellé. Nyilván az utóbbi monosítja a mikrofont.

(#49058) darvinya válasza Keeperv85 (#49057) üzenetére


darvinya
titán

Na most teljesen összezavarodtam.
2db 3 PIN(TRS) kell csatlakoznia a sz.audio kimenet+sz.mikrofon bemenet(2db 3 PIN-es aljzat).
Ennek a végek mennek fülhallgatóhoz/mikrofonok-hoz.
2db 3 PIN-eshez adtak 1db 4PIN(TRRS) közösítőt, ami 4 PIN-es aljzathoz való.

Test (nem GND, mert a föld) audio és mikrofon esetében azonos eszközön ugyanaz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49059) contaxg válasza #16820480 (#49050) üzenetére


contaxg
veterán

Custom One Pro Plus vagy vmi ilyesmi...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#49060) kurtzyx válasza #16820480 (#49046) üzenetére


kurtzyx
tag

Custom: Anno a headset gear miatt lett ez. Mivel azt már cseréltem így tárgytalan a továbbiakban.
CA: Yep, ahhoz is van használva alapvetően. Gépre van rákötve további elosztóra meg az asztal miatt nincs hely úgyhogy perpillanat aligha lesz mellé külön füles erősítő.

(#49061) Keeperv85 válasza darvinya (#49058) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"2db 3 PIN(TRS) kell csatlakoznia a sz.audio kimenet+sz.mikrofon bemenet(2db 3 PIN-es aljzat)."

Stimmel. Papíron ez 6 szál. Mit nem értesz?

"Ennek a végek mennek fülhallgatóhoz/mikrofonok-hoz."

Papírforma szerint így kéne lennie. Majd mindjárt megmutatom, mert szétszedtem, hogy nem így van... (lásd lejjebb a képet!)

"2db 3 PIN-eshez adtak 1db 4PIN(TRRS) közösítőt, ami 4 PIN-es aljzathoz való."

Egyet adtak, egyet korábban én vettem, ezért van most kettő, amint írtam is. Ezzel, minthogy ugye 4 pin van csupán a 6 helyett a mic. meg lesz nyirbálva, egy csatorna kiesik, plusz egy jelföld is (Mindjárt visszatérünk rá, hogy a signal ground, miért nem test, hanem gnd, ha akarod, de az bizony GND!)

Az ott egy mono jack aljzat, két szállal:

Kipróbálni nem tudom a mikrofont most külön, mert csak a telón van mono bemenet, de a kábelen lévő dugóban már össze van kötve a két csatorna. Tehát egy szál felszabadult, 5-ös kábel elég... lenne... de ez két hármas, nem fonva, mert külön szigetelésben mennek.

Emígy:

3 szál jön be, jobb, bal, gnd, gnd megy tovább és a jobb, plusz kettő jön végig a mic kábelben, a harmadik el van csípve.

Szabvány elnevezések:

Mint hogy az angol L, R (left, right) egyértelmű, a GND nem, így az látom magyarázatra szorul. Signal ground, jelföld. Nem, nem jeltest, nem test. Otrombább magyar félre fordítás nem sok van. A szabvány nem ír le külön jelföld jelölést, így minden földpont gnd!

(#49062) darvinya válasza Keeperv85 (#49061) üzenetére


darvinya
titán

Bocs azt nem értem, hogy egyoldalon bejövő vezetékhez(3 szál jön be, jobb, bal, gnd…) miért kell Y elágazás?

…de ez két hármas, nem fonva, mert külön szigetelésben mennek…
Ez azt jelenti, hogy két oldalas betápos fejhallgató, mert nem ezt írtad.
De minek kell külön harisnya?

Egyoldalas betápos vezetékhez van sok lehetőség, …3+1; 4+1; 5+1 kábel.
Kétoldalas betápos dupla vetetékhez van, 2×1+1; 2×2+1; 2×3+1

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49063) Bodz válasza s4tch (#49042) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ennyit bőven megér. :K

(#49047) Sonja: Igazán nincs mit. Örülök hogy tetszik. :)

(#49050) sheratan: A Studio már más hangú elvileg, egyáltalán nem borzalmas.

(#49038) eastsider: Az eddig említetteken kívül ott van még a JVC HA-RX900 is.

[ Szerkesztve ]

(#49064) Keeperv85 válasza darvinya (#49062) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

:O

Egy oldalas, fizikailag egy harisnyában fut kettő kábel együtt, mindkettőben 3-3 szál. A főkábel két végén a két kábel ki van vezetve a harisnya alól két y-t alkotva.

Ez a pc felőli y, audio trs és mic. trs.

Emitt pedig egyben fut be:

A mic. jack belül két pólust közösít, így odabent a két különálló kábelből csak 5 ér él, a mikrofon két jelcsatornája közös.

(#49065) darvinya válasza Keeperv85 (#49064) üzenetére


darvinya
titán

eBay, Ali, stb. Lehet kapni szerelhető ketté osztót.
De ezt fonott vezetékkel könnyen kivitelezhető, és fonásból adodóan törésnek jobban ellenáll. Pl: [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49066) Keeperv85 válasza darvinya (#49065) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Vissza jutott a téma az elejére. Igen, lehet kapni kettéosztót, igen, fonatot is készíthetek... csak majd a szakadásgátlót a szentlélek növeszti a helyére a házban, mert fröccsöntőgépet lehet kapni ugyan, de azért azt talán mégsem kéne...

Tehát ott tartunk, amit elsőre írtam:

a, csináltatsz kábelt
b, csinálsz magad kábelt
c, veszel (ebay-en nem nagyon) egy tetszőleges kábelt, megpróbálod lefixálni, ha kell szétvágod (ebay: extension kábelek vannak főleg, mindkét felén szerelt...).
d, úgy hagyod, ahogy nálam van... ez esetben idővel jó nagy darab kábelt le lehet nyesni, mire megtalálod miért recseg... lásd feljebb...

(#49067) darvinya válasza Keeperv85 (#49066) üzenetére


darvinya
titán

csak majd a szakadásgátlót a szentlélek növeszti a helyére a házban,

Mivel szövetes ezt a törésgátlóból egyszerűen kihúzható és nem kell vágni.
De vető is törésgátló:[link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49068) Samtya válasza .DLL (#49037) üzenetére


Samtya
senior tag

Kihagyod??? Na de kérem, mi lesz így a műveltséggel? :D

(#49069) .DLL válasza Keeperv85 (#49056) üzenetére


.DLL
veterán

"Szerintem meg nem, sőt.."

Értem, tehát az egy oldalas, egy szem mikrofonkapszula sztereó. De nem baj, a következő HSZ-edben a képről is bebizonyosodott, hogy mono.

Egyébként azt hittem DIY-ra gondolunk mindketten, de ha jól értem készen megvehető, szerelt kábelre gondoltál, amit valóban nehezebb beszerezni egy ilyen gamer fejesnél, ha megszakadt... :\

Amire egyébként gondoltam nem igényel semmilyen különleges csatlakozót:

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49070) eastsider válasza Bodz (#49063) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi.
eddig az AKG a legszimpibb (nagyon tetszik külsőre, de nem ez a fő szempont).
"hogy viszonyulnak" ez a fülesek a HD681 Evo-hoz, illetve a VSD3S-hez? (ezt a kettőt használom jó ideje együtt, így tudok hozzájuk viszonyítani)

előre is köszi :)
néha úgy van, hogy hallgatnám hangosabban is a zenét, de a 681 EVO-nál eléggé kihallatszik minden, irodába nem ideális szerintem sajnos.. pedig imádom (a gagyi összeszerelést, meg anyagminőség más), a plüss párna is jó cucc nagyon

jah és nincs nagy fejem, szóval az se gáz, ha nem olyan nagy (681 evo hatalmas, de nembaj, mert kényelmes is mellé, hosszabb távon is)

[ Szerkesztve ]

(#49071) Keeperv85 válasza .DLL (#49069) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Értem, tehát az egy oldalas, egy szem mikrofonkapszula sztereó. De nem baj, a következő HSZ-edben a képről is bebizonyosodott, hogy mono.

Nem, a következő hsz.-ben azt mutattam meg, hogy a neki kialakított aljzat mono. Maga a mikrofon fizikailag két csatornás (nézd a dugót a képen, megmértem, ott nincs összekötve egyik láb sem!), de nyilván a méretei miatt mérhető jelkülönbség nem lesz bal és jobb oldal között. Már csak azért sem, mert mindkét csatornába egyetlen picike lyukon jut be a hang.

Egyébként azt hittem DIY-ra gondolunk mindketten, de ha jól értem készen megvehető, szerelt kábelre gondoltál, amit valóban nehezebb beszerezni egy ilyen gamer fejesnél, ha megszakadt... :\

DIY sem egyszerű kialakítani, mert a két szakadásgátló közül a felső is csak talán bontható, utána nem biztos, hogy bármit is fog érni az ott, az alsó -y-ba tett- pedig ahogy már mondtam párszor: fröccsöntött. Pont az y elosztása miatt necces ez. Oda lehet kapni y zsugorcsövet helyette, de nem remélem, hogy az megközelíti ezt a tartást... Nem lehetetlen tehát, én is meg fogom csinálni, mert már megint recseg és a balos fele ismét kontaktos, de bütykölni vagy zenét hallgatni szeretne vajon valaki?!

Készen ilyet kapni nem lehet, csináltatni nyilván... Az utóbbi nem lesz sétagalopp, sem anyagilag, sem időben. Nem véletlen írtam a negatívumok közé a kábelét tehát. A legnagyobb baj az, hogy merev viszonylag a kábel, inkább műanyag körben, nem rugalmasabb gumi. (Sony használ gumisabb megoldásokat, azokkal nem szokott ilyen lenni). Így szépen a jack tövénél előbb kibontja a harisnyát idővel, aztán ott elkezd hajlani. Nyilván eltörik...

Amire egyébként gondoltam nem igényel semmilyen különleges csatlakozót:

Csak az a baj vele, hogy így pont nincs értelme. Pont azt csinálod meg a dugóban, amit a kábel belsejében el szerettél volna kerülni. Összekötöd a két csatorna jelföldjét. Attól kezdve hogy a kábelben fizikailag hány ponton ér össze vagy végig egy-e, tökéletesen mindegy.. Sőt... Ha kettő lóg végig, szépen szedi fel a zajokat, mint egy dupla antenna és ráadásul dupla akkora ellenállása lesz csatornánként a kábelnek...

Itt ennél következetesebbek:

Az eszközben mint látod a balos felén van egy vaksziget kialakítva. Egyszerű szerepe van: megfogja a bejövő R jelkábelt, aminek egyből neki is van kötve a tovább menő kábele, ami áthalad a fejpánton. A GND közös, a maradék egy láb pedig értelemszerűen a bal bemenet. >>

Ezekben van minden csatornában egy 60 ohm-os műterhelés is a hangszórók belsejében, kerülendő a zárlatot.

--------

Kábelt már találtam jó minőségben, olcsón, nem túl vastagot. Rátenni két dugót nem nagy művészet. De ha tudsz esetleg szövet kábelharisnyát emberi áron árusító boltot, az ne tartsd magadban kérlek, mert amiket én találtam, az vagy műanyag vagy teflonos, ami finoman szólva is... k...drága tud lenni... (9 ezer Ft/m... khm... na mennyen má...oda...).

(#49072) darvinya válasza Keeperv85 (#49071) üzenetére


darvinya
titán

utána nem biztos, hogy bármit is fog érni az ott, az alsó -y-ba tett- pedig ahogy már mondtam párszor: fröccsöntött. Pont az y elosztása miatt necces ez. Oda lehet kapni y zsugorcsövet helyette, de nem remélem, hogy az megközelíti ezt a tartást...

Mint írtam van nem zsugorcsőves osztó: [link], [link], [link], [link]

Gumi kábel meg magától szétfoszlik.

Etc.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49073) Keeperv85 válasza darvinya (#49072) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Gumi kábel meg magától szétfoszlik."

Nem véletlen nem azt írtam, hogy gumi kábel, hanem hogy gumisabb, rugalmasabb. Ez a típus nem beharisnyázva:

Összehajtottam ott....

...de most azon vitázunk, hogy ez a kábel pótolható-e úgy, hogy csinálsz vagy csináltatsz, vagy azon hogy van-e olyan minőségű, hogy csak használd?! Mert a kettő azért durván nincs egymással köszönő viszonyban sem....

(#49074) darvinya válasza Keeperv85 (#49073) üzenetére


darvinya
titán

Mivel gyári kábel sz…r, ezért vagy csinálsz/csináltatsz kábelt.

De mint mostanában tapasztalom, hogy legtöbb gyártó kábel minőségén spórol a gyors amortizációhoz.
Emiatt lesz folyamatos bevétele.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49075) rappit4


rappit4
őstag

Megjött az akg K271. Nagyon meg vagyok elégedve. Még barátkozunk és járatom be, de már most szeretem a hangját. A kábel nem a legjobb, nagyon kemény anyagból van. Szerencsére van itthon ilyen mini xlr csatim meg 90°-os jackem is. Tudnátok ajánlani valami jó TRS kábelt?

(#49076) darvinya válasza rappit4 (#49075) üzenetére


darvinya
titán

Elektronikai bolt(ok)ban kapható.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49077) rappit4 válasza darvinya (#49076) üzenetére


rappit4
őstag

Azt tudom, csak nem tudom pontosan milyen jó. Pl ez jó fejhallgatóhoz?

(#49078) darvinya válasza rappit4 (#49077) üzenetére


darvinya
titán

Milyen típusú kellene?
Pl: 2+1, 2×1+1, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49079) Tomdriver


Tomdriver
őstag

"hanem hogy gumisabb, rugalmasabb."

Nekem ezekről a "bb"-re végződő melléknév fokozásokról mindég a Pogány Madonna jelenete jut eszembe, mikor a Kern odateszi a fantomrajzot a Kállai elé mire ő:
- nem kérem, ez az illető is lófejű az igaz, de akit én láttam az LÓÓBB fejü volt kérem, LÓÓBB fejű! :DDD

Bocs! :R

(#49080) .DLL válasza Keeperv85 (#49071) üzenetére


.DLL
veterán

"... a neki kialakított aljzat mono. Maga a mikrofon fizikailag két csatornás"

Nem. Kérlek, hidd el nekem (vagy ha nekem nem, akkor kérlek szedd szét) fizikailag is egy csatornás a mikrofon. Csak valamiért sztereó dugót tettek rá, ennyi. (pl. későbbi modellen noise cancelling funkció, ne kelljen átállítani majd a gyártósort) De az aljzatról konkrétan 1 csatorna, azaz két szál jön le róla, és megy be a gépbe, ezek után nem tudom mit szeretnél bizonyítani még. 1 csatorna jön róla.
Az Audacity-ben valószínűleg azért látszik két sáv, mert a madzag végén lévő dugóban a tip és a ring ugyan azt a vezetéket kapja, a másik pedig a gnd megy a sleeve-re, de azon, hogy kettő szál megy a mikrofontól le végig a kábelben nincs mit tovább ragozni.

"Oda lehet kapni y zsugorcsövet helyette, de nem remélem, hogy az megközelíti ezt a tartást..."

Én a törésgátló miatt aggódnék a legkevésbé, a jó minőségű kábel, ahogy mondod sokkal fontosabb. Ezek a merev törésgátlók sokszor nem csinálnak semmit, és pont ott törik meg a kábel.
A DT880-amaon cseréltem kábelt, zsugorcsőből van a törésgátló (lépcsős, 2 rétegben) és másfél éve jól van, köszöni. (oké, utóbbi időben kevesebbet használom.) De maga a kábel nem egy tömör valami, a vezetők is el tudnak mozdulni benne, normál használat mellet 5 évet saccolnék neki, szóval ha van egy hasonló kábel, akkor a törésgátló inkább csak annyi, hogy hatékonyan növelje a hajlítási sugarat, erre a zsugorcső is alkalmas. Persze DIY vonalon (ha valaki nem szereti nézni, mert nem esztétikus más megoldást kell keresnie)

Na de haladjunk,mert vannak itt még érdekes kijelentések. Csak a végével kezdem, aztán haladunk sorban:
"...ráadásul dupla akkora ellenállása lesz csatornánként a kábelnek..."

Ezt gondold át egy picit. ;) Vegyünk többféle esetet a GND vezetékre.
Elsőként nézzük meg az általad felvázolt lehetőséget, hogy a két vezető így olyan, hogy akár több ponton is összeköthetném, sőt, össze is sodrom, hogy végig össze legyen kötve. Ekkor az eredeti célomat kevésbé értem el, de kaptam egy dupla vastag keresztmetszetű vezetőt. Akkor most nagyobb lett az ellenállása vagy kisebb? Kisebb.

Most vegyük azt az esetet, hogy 1 darab GND vezető fut végig a kábelen. Nézzük meg mit is csinál egy ilyen vezető: ellenáll. Van neki ellenállása. nem is kevés, 1-3 Ohm is sem ritka. Tételezzük fel, hogy a jobb csatorna felé folyik áram, a jobb hangszóró szól. Ez az áram visszatér a GND szálon, és a rajta átfolyó áram saját belső ellenállásán feszültségkülönbséget eredményez. Nem nagyot, mert pl. 2 Ohm sem nagy és nem is Amperek szaladgálnak, de ha ugyan ez a GND szál megy a bal csatornához is, akkor ez a kis feszültség bizony rákerül a bal hangszóróra, az erősítő kimeneti impedanciáján keresztül. Ez bizony hibafeszültség, csatornaáthallást okoz, és a mai érzékeny drivereknek nem mindegy hogyan van megoldva a kábelezése.

Ha két GND vezeték van, akkor az ellenállásukon eső feszültség tökre elkülönül, nem rángatja egyik hangszóró a másikat, javul a szeparáció és a sztereó tér, nem mellesleg két vezeték, dupla keresztmetszet, mégkisebb ellenállás is hozzá tartozik.
Persze az lenne a legjobb ha az erősítő kimenete előtt is földfüggetlen lenne a két csatorna, de tételezzük fel, hogy a fejhallgató-erősítőnket jól kivitelezték, akkor ez már első körben elég amit megtehetünk.

"[...]Az eszközben mint látod a balos felén van egy vaksziget kialakítva. Egyszerű szerepe van:"
Láttam már ilyet, nem 1, nem 2 fejhallgatót szereltem már. :)

"60 ohm-os műterhelés is a hangszórók belsejében,"
Műterhelés? Itt most ugye a hangszóró impedanciájára gondolsz, mert az valóban van neki, ami rendelkezik egy kb. 60 Ohm-os egyenáramú összetevővel is, de az nem "műterhelés", nem a zárlat elkerülése miatt "van ott", hanem mert a tekercs vezetékének is van ellenállása, amiből felépül a tekercs.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49081) darvinya válasza .DLL (#49080) üzenetére


darvinya
titán

3 PIN-es jack-nél áthallás mindig is lesz, mivel közös GND.
Kivéve, ha kábel 50Ω-os, és nem 1-3Ω.
Áram merre is folyik áramkörben, −>+.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49082) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok!

Tavaly karácsonykor vettem egy HD2000-est, de úgy néz ki, csak nem sikerül megszokni. Egyszerűen kényelmetlen a nyitott, plüss PHILIPS után - persze a hangja sokkal jobb, de hiányzik a nyitott füles tere.
Szóval gondolkozom egy másik vételén, ma az MM-ben meghallgattam a Pioneer SE-M531 és 521 párost. A plüss kényelmesebbnek tűnt.
Kérdésem az lenne, szerintetek érdemes lecserélni? Hangminőségben hogy viszonyul egymáshoz a 2 füles? Vagy feljebb kéne lépnem árban?

...Szeretem leracsniztatni...

(#49083) rappit4 válasza darvinya (#49078) üzenetére


rappit4
őstag

Hát az AKG-hez egy jack-mini xlr kell. Mindegyik TRS szóval ezért gondoltam, hogy egy 3 erű öaszekötő kábel jó lesz. Vagy nem?

(#49084) .DLL válasza darvinya (#49081) üzenetére


.DLL
veterán

"3 PIN-es jack-nél áthallás mindig is lesz, mivel közös GND."

Lesz egy kicsi, minimális mindig, ez az aszimmetrikus megoldás egyik hátránya, de a hangsúly a minimálison van, ha teljesül a csomópont minél ideálisabb kivitelezése. Egy, azaz 1 darab csomópont, ahol minden elemnek és résztvevőnek a GND vezetéke összefut. Ha a fejes-erősítő jól van kivitelezve, akkor ezt a pontot közvetlen közel tették a fejhallgató kimenethez. Ha a két hangszóró GND vezetéke külön-külön csak ott annál a csomópontnál kerül összekötésre (közel hozzá -> a csatlakozóban) akkor már jók vagyunk.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49085) Ribi válasza darvinya (#49081) üzenetére


Ribi
nagyúr

De az elektronok meg a másik irányba mennek :)

(#49086) darvinya válasza Ribi (#49085) üzenetére


darvinya
titán

Már most is fordítva van. :D
− > +

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49087) Keeperv85 válasza .DLL (#49080) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"De az aljzatról konkrétan 1 csatorna, azaz két szál jön le róla, és megy be a gépbe, ezek után nem tudom mit szeretnél bizonyítani még. 1 csatorna jön róla."

Megmértem a mikrofon lábait, mint írtam korábban. Nyilván nem a fejes aljzatába dugtam közben, ahol össze vannak kötve! A két csatorna a mikrofon sztereó dugójáig 1 kohm. Egyik lehetőség lenne: egyik láb be sincs kötve (mérési hiba): így a gépre dugva egyik sávon semmi jel nem lenne. Másik lehetőség: már a mikrofon dugóban össze van kötve: ekkor nem lenne kohm-os nagyságrendű ellenállás a jobb és a bal oldal között. Ez nincs összekötve direktben itt és a mikrofon kapszulába lazán beleférhet kettő mono egység. Nem fogjuk megtudni ez van-e benne, mert nem vágom szét a házat ezért rajta.

"Ekkor az eredeti célomat kevésbé értem el, de kaptam egy dupla vastag keresztmetszetű vezetőt. Akkor most nagyobb lett az ellenállása vagy kisebb? Kisebb."

Fele akkora. Stimmel.

"Most vegyük azt az esetet, hogy 1 darab GND vezető fut végig a kábelen."

Ezt vettük most. Egy darab sodrott vezető a két csatorna körül, fele ellenállás... lépjünk tovább....

Nem nagyot, mert pl. 2 Ohm sem nagy és nem is Amperek szaladgálnak, de ha ugyan ez a GND szál megy a bal csatornához is, akkor ez a kis feszültség bizony rákerül a bal hangszóróra, az erősítő kimeneti impedanciáján keresztül.

Helyette a dugóban, amire te ugyan úgy bekötötted elektronikailag, mint ha össze van sodorva végig...

"Ez bizony hibafeszültség, csatornaáthallást okoz, és a mai érzékeny drivereknek nem mindegy hogyan van megoldva a kábelezése."

Teljesen mindegy neki, minden megoldásban analóg opamp van a végén. Annyira érzékeny, mint mikor feltalálták őket.

Ha két GND vezeték van, akkor az ellenállásukon eső feszültség tökre elkülönül, nem rángatja egyik hangszóró a másikat, javul a szeparáció és a sztereó tér, nem mellesleg két vezeték, dupla keresztmetszet, mégkisebb ellenállás is hozzá tartozik.

Bár a rajzodon továbbra is EGY van, mivel egy ponton már összekötötted őket, így a elektronikailag egy.

Ez lett volna az alap elképzelésed, két GND,szeparatív módon, egymástól földfüggetlen a bal és jobb csatorna:

Ezen nincs mit szépíteni, ennek az eredő ellenállása a pont a duplája az alap megoldásnak, amit mellesleg te magad is felrajzoltál:

Ennek:

Itt tehát nem sodortad össze a kábelt, kizárólag a dugóban van összekötve, a két GND vezeték ellenállása majdan a végfok nagyon kicsi impedanciája miatt párhuzamosan kapcsolódik, ahogy a hangszórók is....

Ha összesodrod:

Ezzel ugyanazt csináltad, mint amit lerajzoltál, illetve lásd feljebb. Az az összekötés ott elektronikailag semmit sem jelent. Ha elhagyom is tökéletesen ugyanaz az eredmény. Abba pedig most ne menjünk bele, hogy a sodrat hullám impedanciája milyen hatással van a hangfrekvenciás jelekre. Röviden: fogadd el, hogy semmilyennel. Megmérni sem tudod,nem meghallani. Sokkal komolyabb kábelekben, amiket magas frekvenciás hálózatokban használnak, GHz-es tartományban (lásd: koax antennák) van értelme, itt nincs...

"Itt most ugye a hangszóró impedanciájára gondolsz, mert az valóban van neki, ami rendelkezik egy kb. 60 Ohm-os egyenáramú összetevővel is, de az nem "műterhelés", nem a zárlat elkerülése miatt "van ott", hanem mert a tekercs vezetékének is van ellenállása, amiből felépül a tekercs."

Nem, egy 60-100ohm közötti smd-re gondolok, amit szépen bepakolnak bizonyos hangszórókba a tekerccsel sorba, így nem sül meg a végfok, ha összeégne a tekercs véletlen. A impedancia frekvenciafüggő, ne keverjük most ide! Vagy ha tudod a tekercs induktivitását, két határértéket számolhatunk belőle 20Hz-20kHz között, tuti biztos lehetsz benne, hogy egyikre sem 60 ohm jön ki... A tekercsnek van ellenállása: ideális esetben 8-10 ohm max., nem 60...

[ Szerkesztve ]

(#49088) darvinya válasza .DLL (#49084) üzenetére


darvinya
titán

Teljesen mind1 hol van összekötve, végeredménye ugyanaz.
Az amp végfokja mérvadó miként van kiépítve, mert független visszafelé ezáltal nem lesz áthallás.
Vagy 50Ω-os vezető, hogy maga kábel adjon védelmet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49089) Bodz válasza eastsider (#49070) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az RX900 hangja inkabb az Evohoz hasonló, mint a vsd3s-hez. Ugyanakkor valamivel simább szerintem, plusz kényelmesebb is.

(#49082) Pete55555: Ha meghallgattad a Piot es jobban tetszik, mint a HD2000, akkor megveheted nyugodtan, ne mas véleménye számítson. :)
De én inkabb vennék egy 681 Evot es feldobnam ra a plüss párnát.

[ Szerkesztve ]

(#49090) eastsider válasza Bodz (#49089) üzenetére


eastsider
nagyúr

Akkor gondolom ez melyorientaltabb. Tudsz mondani hasonló paraméterekkel rendelkezot(hosszabb távon kenyemes, zárt, irodaba, nem hurcolni, 20k korulig), csak kiegyenlítettebb?
Előre is koszi

[ Szerkesztve ]

(#49091) Pete55555 válasza Bodz (#49089) üzenetére


Pete55555
addikt

Tetszik, meg kényelmesnek is tűnt az alatt a 2 perc alatt, viszont meghallgatnám a 681-et is, csak Debrecenben nem tudom hol lehetne. Fejhallgatóplázában Suprelux-ot nem is forgalmaznak... :(

...Szeretem leracsniztatni...

(#49092) eastsider válasza eastsider (#49090) üzenetére


eastsider
nagyúr

Viszont van egy erzesem, hogy az aquas ár elég kedvezményes, és ennyiért jobbat nem nagyon lehet kapni hasonló kategoriaju fülest (zárt) (vagy csak régen volt túlárazva)

[ Szerkesztve ]

(#49093) Bodz válasza eastsider (#49090) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kevesbe mint az Evo, personalaudion van meres is rola.18-24k reális érte, 30 felett annyira nem jo vétel.

Talan az AKG K92, .DLL irt mar rola a topikba. En meg nem hallottam.

(#49091) Pete55555: Debreceni Evo tulajok jelentkezését várjuk!

[ Szerkesztve ]

(#49094) szakibá... válasza Keeperv85 (#49087) üzenetére


szakibá...
senior tag

Elismerésem, hogy mekkora energiát fektetsz abba, hogy magadtól, majdnem tippelgetés útján akarod megtudni, hogyan működik egy mikrofonos fejhallgató. Egyszerűbb lenne olvasgatni, mint találgatni és méricskélni, hogy mi lehet a mikrofon kapszulában (megsúgom, FET is van benne). Ezek a kapszulák nem sztereók, soha nem is voltak. Viszont be lehet kötni 2, vagy 3 vezetékkel is, attól függően, hogy külön akarom-e a tápot vezetni hozzá, vagy milyen üzemben akarom használni benne a tranyót.
Ha én gyártó volnék, én is használnék 6 eres kábelt, ha nem is volna szükségem rá, de olcsóbban megkapnám, mint a kevesebb érrel rendelkezőt az adott pillanatban, valószínűleg itt is ez történt.
Az áthallásról beszélni fejhallgató kábel esetén teljesen fölösleges, nincs gyakorlati jelentősége. Évtizedekig jól elvoltunk a lemezjátszók 20-25 dB-s áthallásával is, maga a műsor tartalma sem igényli ezt a fajta hisztériát. Ehhez egyébként sincs köze a driverek érzékenységének.
A "sodrat hullámimpedanciája" szövegen végképp kiakadtam. Emberek! Hangfrekvenciás tartományról beszélünk!
Nincs semmilyen 60-100 ohmos smd ellenállás sehol, tökéletesen értelmetlen, De ha egyszer találnál ilyet, akkor feltétlenül értesíts! Védelmi célból viszont találhatsz a driver előtt párhuzamosan diódákat, amik a túl nagy feszültséget fogják meg. (pl. Beyerdynamic, Stanton...)
Honnan vetted, hogy a tekercs ellenállása "ideális esetben 8-10 ohm " ? Ilyen sincs, én 5-től 2000 ohmos ellenállású fejhallgatókat ismerek, nem csak ezen múlnak a dolgok.. Van olyan típus (DT48), amihez a gyártó 120 ohm kimenő impedanciás erősítőt, vagy ekkora értékre kiegészítést javasol, pedig 25 ohmos a driver. A gyakorlatban én nem vettem észre hallható különbséget.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#49095) GZB01


GZB01
tag

Sziasztok !
Az lenne a kérésem ,hogy tudnátok egy jó vezeték nélküli fejhallgatót ajánlani ?
A tvhez lenne plusz zene hallgatáshoz .
Köszi !

(#49096) .DLL válasza Keeperv85 (#49087) üzenetére


.DLL
veterán

Sorban téves állítások. Nézd át a Kirchhoff törvényeket és a Norton tételt, ha nem érted, akkor pedig szimulálj, vagy vedd a fáradtságot, hogy LEMÉRED. Hidd el én is túl vagyok elég sok mérésen, nekem nem kell elmondani, de még ez elmélet is tök egyszerű mögötte... Csak azért tépem itt még a számat, hogy ezt a sok hibás elképzelést ne terjesszétek.
Bkercsooo, Vodkabooy, hol vagytok? :D

"Ezen nincs mit szépíteni, ennek az eredő ellenállása a pont a duplája az alap megoldásnak, amit mellesleg te magad is felrajzoltál."

Ez csak nem igaz, tehát nincs így. Ez esetben is kisebb-egyenlő lesz a vezeték ellenállás.

A képekről rendre lehagytad a végfokozat kimeneti impedanciáját, ami elég fontos, és talán úgy könnyebben átlátnád, hogy mi merre miért.

"Ezzel ugyanazt csináltad, mint amit lerajzoltál, illetve lásd feljebb. Az az összekötés ott elektronikailag semmit sem jelent. Ha elhagyom is tökéletesen ugyanaz az eredmény."

Ez szintén nem igaz. Az ellenálláson átfolyó áram feszültséget hoz létre az ellenálláson, Ha csak alul kötöd össze nem kapcsolódik rá a másik oldalra, a felül is összekötöd (magyarán egy vezetéket csinálsz belőle) rákapcsolod a másik oldalra azt a feszültséget.
Ábrákkal, hogy miért, hogyan:


Ez az alapfelállás.


Legyen a bal oldalon a pillanatnyi feszültség 1,3V. A jobb oldalra nem küldünk jelet, ki is szürkítettem.

Az össz ellenállás kb. 64,2Ω, ezért mindegyiken átfolyik kb. 20mA, ami a vezetékek ellenállásain is feszültségkülönbséget hoz létre.
Haladjunk tovább:


Most takarjuk le a bal oldalt, és nézzük meg mi történik a jobb oldalon. A nem épp ideális GND vezetékünk most feszültséggenerátorként viselkedik, és az a 40mV rákapcsolódik a jobb oldali kör 64,2Ω-jára, amin 0,62mA áramot hajt át, tehát a bal oldal jele kis mértékben áthallatszik a jobb oldalra is.

Most nézzük meg mi történik ha ezt a feszülséget elkülönítjük a másik oldaltól csillagpontos bekötéssel:


Semmi. Az áthallás gyakorlatilag megszűnt.

"Abba pedig most ne menjünk bele, hogy a sodrat hullám impedanciája milyen hatással van a hangfrekvenciás jelekre. Röviden: [...] semmilyennel."

Egy szóval nem hoztam fel a hullámimpedanciát, és hogy az komolyabb hatással lenne hangfrekire.
A "sordást" csak képletesen értettem, a példa kedvéért, miszerint minden ponton össze van kötve a két vezeték, ennyi.

"Nem, egy 60-100ohm közötti smd-re gondolok, amit szépen bepakolnak bizonyos hangszórókba a tekerccsel sorba [...] A tekercsnek van ellenállása: ideális esetben 8-10 ohm max., nem 60...[/B]"

Azt hittem ezt nem gondolod komolyan, és pedig de. :Y Nyilván majd egy 300 Ohm-os fejesbe 300 Ohm körüli műterhelést tesznek, egy 600 Ohm-os fejesbe pedig egy 600 Ohm-os ellenállást? Nem. Csak egyszerűen nem.
A fejhallgatókat így tekercselik, olyan vastagságú és hosszú huzalból, hogy ekkora értékek jönnek ki. Egy plusz soros ellenállás agyoncsapná a damping faktort is.

Elnézést, ha a képek nálam sem teljesen korrektek, de így elég jól szemléltetik a történéseket.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49097) .DLL válasza darvinya (#49088) üzenetére


.DLL
veterán

Tess, egy kis olvasni való: [link] :)

(P.H.)

(#49098) Bodz válasza GZB01 (#49095) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Nem, de vezetékest tudunk (összefoglaló!!!). :)

(#49099) Pinting


Pinting
csendes tag

Sziasztok,

Viszonylag jó áron tudok venni a T-től két fejhallgatót, de nem tudom melyiket érné meg jobban.

Az egyik egy Sony MDRZX660AP, míg a másik egy AKG Y40. Kb 7 ezerbe kerülne mind a kettő. Az AKG on-ear kialakítású és a specifikáció alapján gyengébb a Sonytól, így hiába efelé a márka felé húz a szívem, nem vagyok benne biztos, hogy ez lenne a legjobb vétel.

Szerintetek?

(#49100) darvinya válasza .DLL (#49097) üzenetére


darvinya
titán

Nem leszólni, de pont olyan hibát vét amiről írtam, hogy rosszul kiépített végfok agyoncsap mindent.
Azt hogy földet emleget test helyet üsse kő, de föld mint védelem/zavar elvezetés.
Földhurok elkerülése véget kell minden földet a bejövő ponthoz kötni.

Off end

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.