Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49851) Tulku válasza koshmar (#49849) üzenetére


Tulku
veterán

"egyszer kipróbáltam, és majdnem kiestem a fotelből, úgy szólt."

Ez kétértelmű...jelentheti hogy annyira jó volt, de azt is hogy annyira rossz....

(#49852) schawo válasza koshmar (#49849) üzenetére


schawo
titán

Az evo jobb a marshallnál.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49853) knoxhu válasza Samtya (#49850) üzenetére


knoxhu
senior tag

Köszönöm!
A Takstar TS-671 biztos, hogy nem, a fejre tapadó / nyomó kivitel számomra egyáltalán nem kényelmes.
A IMG Stage Line MD-6800 külalakra, párnázásra jónak tűnik, viszont érdemleges review-t nem találok róla.

(#49854) koshmar válasza Tulku (#49851) üzenetére


koshmar
őstag

Eddig számomra ismeretlen hangok jöttek elő, szóval annyira jó volt. :P

schawo Akkor 100, hogy EVO lesz :R

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#49855) .DLL válasza knoxhu (#49853) üzenetére


.DLL
veterán

Az IMG-t Takstar Hi2050 néven is keresd, úgy több találatot fogsz kapni róla. A TS-671 ennél nagyobb méretű, a párnázása hasonló, viszont méretéből adódóan a tömege is nagyobb, ez adhat okot némi komfort veszteségre. Kényelem alapján a Hi2050 inkább kis fejőeknek, a TS-671 inkább nagy fejűeknek ajánlott. Persze a hangjuk is más, az utóbbié világosabb, szellősebb, az előbbié rockosabb. :D

(#49849) Tibii91: Ha a Marshall egy Major volt (kocka alakú) akkor az tényleg nem túl jó azért a 30k-ért. Ha viszont Marshell Monitor volt, akkor azt nem ismerem, de állítólag nem rossz, viszont nem is 30k... :))

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49856) knoxhu válasza .DLL (#49855) üzenetére


knoxhu
senior tag

Ez az? Mert ha igen, akkor ilyen már volt a fejemen egy ismerősömnél és kicsi volt, ezáltal nem volt túl kényelmes. Úgy tűnik, nagy fejű vagyok :D

(#49857) koshmar válasza .DLL (#49855) üzenetére


koshmar
őstag

Major van neki :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#49858) schawo válasza knoxhu (#49856) üzenetére


schawo
titán

Nagyon szorított, vagy mi volt vele a baj?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49859) knoxhu válasza schawo (#49858) üzenetére


knoxhu
senior tag

Nem teljesen frissek az emlékek, de igen szorított, mintha rá lenne passzírozva a fejemre. Összehasonlításképpen a Razer Orca inkább rajta ül a fejemen, mintsem hogy rátapadna.

(#49860) Samtya válasza knoxhu (#49856) üzenetére


Samtya
senior tag

Lehet, hogy fentebb kell menned árban és akkor Audio-Technica ATM-AD500X vagy Beyerdynamic DT990 Edition. Illetve bizonyos tipusoknak lehet tágítani is a fejpántját. A HI2050-nek pont nemigazán, viszont nem is túl szoros. Tényleg hatalmas fejed lehet.

(#49861) knoxhu válasza Samtya (#49860) üzenetére


knoxhu
senior tag

Kössz :D

Igazából azért nem gondolnék többet az ár szempontjából, mert hangzásban nincsenek nagy igényeim, csak kényelemben.

(#49862) Samtya válasza knoxhu (#49861) üzenetére


Samtya
senior tag

A kényelmet is csak igazából felpróbálással lehet megállapítani. Mindenesetre akkor vedd fel a próbalistádra a Superlux EVO-t is plüsspárnával, ez nem olyan drága.

(#49863) knoxhu válasza Samtya (#49862) üzenetére


knoxhu
senior tag

Igen ezt mindenképp fel kéne próbálnom valahol, mert a pánt rész nem tűnik túl kényelmesnek.

(#49864) Dorien válasza Samtya (#49860) üzenetére


Dorien
veterán

A HI2050 nálam is max. állásban van használva, pedig nekem nincs nagy fejem. Viszont számomra nagyon kényelmes a nagy ovális fülpárnáival és a párnázott fejpántjával. Nagyobb fejűeknek inkább az ATH-AD500X-et ajánlanám, az ráadásul pihekönnyű is. (235g) Most hétvégén megint hallgattam a TS-671-et: a hangja, tere továbbra is fantasztikus, de megőrülnék, ha hosszú órákon át a fejemen lenne...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49865) mattew


mattew
tag

Sziasztok. Átnézve az ajánlott fejhallgatók listáját, és a kritériumokat
(Otthon/kollégiumban, zenehallgatás-rock/metál, 50 euró, új, ha lehet circum, zárt/félnyitott, sennheiser hd201-nél jobb :), magyarországi/szerbiai bolt, mobiltelefon/alaplap) 5 fejhallgató maradt a listámon.

BEYERDYNAMIC DTX 710 - 35euró
BEYERDYNAMIC DTX 910 - 50euró (bár azt hiszem ez nyitott)
SUPERLUX 681 EVO - 42euró
SUPERLUX 662 - 33euró
SUPERLUX 661 - 38euró

Ezekből a két beyert tudnám legegyszerűbben beszerezni (két sarokra van a boltban készletkisöprés).
A superluxokért utazgatnom kellene +100km-t (ugye csak Magyarországra postáznak a boltok).
Elsősorban a 710 és a 681 evo tetszenek, így kézenfekvőnek tartom a beyer mellett letenni a voksom.

1. Ha jól vettem ki a kommentárokból a két modell hangzásban nagyon hasonlít egymásra és nincs egyértelmű "jobb" közülük. Igaz ez?
2. A beyer felépítése is van olyan stabil mint a superluxé (gondolom a kábellel nem lesz gond :) )?
3. A 910 miben nyújt többet mint a 710 (miben más/jobb a hangja) ami indokolja +50% felárat?

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#49866) Bodz válasza mattew (#49865) üzenetére


Bodz
Topikgazda

DTX 710, ha már ott van közel, és gondolom ki is lehet próbálni. Nem éppen szuper minőségi műanyagból van (az Evo se különb), fülnek sincs túl sok hely, viszont a kábele elpusztíthatatlan. 35 eurót kérdés nélkül megér, a hangja szerintem kárpótol a műanyagért. :)

[ Szerkesztve ]

(#49867) Samtya válasza Dorien (#49864) üzenetére


Samtya
senior tag

Nálam 6 pöttyre kell kihúzni minimum és azt gondoltam eddig, hogy nincs kicsi fejem. Max álláson (7 pötty) is jó nekem is, viszont eddig azt hittem, hogy ezt legalább 8-9 pöttyre ki lehet húzni. Nem lehet, most szembesültem vele, nagyfejűeknek tényleg lehet ebből gond.
Szerk: szólj, ha megunnád és eladod a 671-et, engem érdekel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#49868) knoxhu válasza Dorien (#49864) üzenetére


knoxhu
senior tag

Igen pontosan ilyen kialakításra lenne szükségem mint a HI2050 csak olyan méretben ami rámegy a nagy fejemre :D Sajnos a többi ajánlat nem igazán az amit keresek kényelemben.

(#49869) mattew válasza Bodz (#49866) üzenetére


mattew
tag

Köszönöm.
Tehát akkor a hangminősége megegyezik az EVOéval?
És a 910 hez képest hogyan szól (ha jól olvastam a nagy testvér magasak felé húz ez pedig kiegyensúlyozottabb)?

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#49870) Dorien válasza knoxhu (#49868) üzenetére


Dorien
veterán

Akkor vadássz egy használt Beyer DT770 / 880 / 990 -re. Kb. ugyanez a design, csak kerek fülpárnákkal.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49871) knoxhu válasza Dorien (#49870) üzenetére


knoxhu
senior tag

Nem akarok kukacoskodni, mert tényleg nagyra értékelem a segítséget, de használt fejhallgatót semmiképp se vennék, 46 ezer meg eléggé kint van a büdzsémből :(

(#49872) .DLL válasza knoxhu (#49871) üzenetére


.DLL
veterán

Pioneer SE-A1000? vs. Hi2050 - (Head-Fi forum)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49873) knoxhu válasza .DLL (#49872) üzenetére


knoxhu
senior tag

Párnázat jónak tűnik, de ez a fejre feszülős pánt kialakítás nekem sose volt kényelmes.
Hi2050 van a legközelebb ahhoz amit keresek, csak le kéne faragni a fejemből...

(#49874) .DLL válasza knoxhu (#49873) üzenetére


.DLL
veterán

Nekem a két megoldás közötti péntok fekszenek a legjobban. Az, hogy van egy külön pánt amit csak megtartja a fejest az nagyon is jó, és az oldalsó szorítóerő menedzselése ettől függetlenül a felső pántok "feladata", szerepe. Ami ezeknél általában nem jó az a rugós/gumis állandó feszítés, nem mindig tudják jól belőni a rugalmasság erejét, ezért én azt szeretem, amikor ez a pánt manuálisan állítható a felhasználó által, és úgy is marad. Lásd: régi Beyerek (pl. DT931) vagy az újabb HifiMan fejesek (pl. HE560). De amúgy az A1000 nagy fejnek szerintem kényelmesebb, mint a Hi2050.

(P.H.)

(#49875) knoxhu válasza .DLL (#49874) üzenetére


knoxhu
senior tag

Írtam korábban, hogy a Hi2050 volt a fejemen és sajnos ilyen méretben tényleg nem volt a legkényelmesebb, de ez nem a fejhallgató hibája hanem az én fejméretemé. Az A1000 pántos kialakítása kapcsán néztem most róla videót és ez még inkább meggyőzött arról hogy nekem nem kell. (A hangzásáról viszont nagyon jókat írtak)

(#49876) .DLL válasza knoxhu (#49875) üzenetére


.DLL
veterán

Ezt be tudnád linkelni, hogy miért, mi alapján? :( Én próbáltam mindkettőt, a Pio kevésbé szorít, kevésbé érezni, hogy a fejen van - szerintem. Mást egyébként nemnagyon tudunk, elfogytak az ötletek. :D Lehet, hogyha a Hi2050-et kinyújtod egy kicsit, akkor már pont jó lesz a fejesre, de előbb próbáld ki a Pio-t is vagy az ATH AD500X-et, az is nagyon fotel, és pille könnyű.

(P.H.)

(#49877) knoxhu válasza .DLL (#49876) üzenetére


knoxhu
senior tag

Én hiszek neked, de sajnos Pécsen nem hiszem hogy tudok ilyet bárhol is próbálni. :(

(#49878) Bukk900 válasza knoxhu (#49877) üzenetére


Bukk900
őstag

Szia, ez Pécsen van kipróbálhatod, nyitott, ovális plüss párnás, ránézésre is kényelmes. :D [link]

(#49879) knoxhu válasza Bukk900 (#49878) üzenetére


knoxhu
senior tag

És használt :D

(#49880) Bodz válasza mattew (#49869) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Simán meg.
Kiegyensúlyozottab? Hm, kevesebb a magas, több a mély, melegebb a hangja.

(#49881) Athos1987


Athos1987
csendes tag

Kedves Fórumozók!

Hőn szeretett Sennheiser HD201-esem vezetéke végleg megadta magát (tudom, hogy messze nem a legtökéletesebb termék, de annyi pénzért nekem megfelelt). Most úgy döntöttem, hogy valami komolyabbra szeretném cserélni.

A következők a preferenciáim:
1. Elsősorban otthon használnám
2. Zenehallgatásra (főleg metál és rock) és játékra
3. 20.000 Ft-ig elmennék mindenképpen
4. Mindenképpen újat szeretnék
5. Circumot szeretnék, mert tapasztalatim szerint kényelmesebbek, elég sokat lenne használva
6. Zárt jobb lenne, hogy ne zavarjam a körülöttem lévőket
7. Elsősorban azt szeretném, ha minden tartomány szépen, tisztán szólna, egyik sem lenne túlhangsúlyozva, de azért ott lenne, remélem érthető, hogy mire gondolok ;) Nem szeretném azt se, hogy a basszus leszagassa a fejem, de a nagyon cincogós magasakat sem szeretem. Egyszóval minél tisztább, teltebb hangzásvilág lenne a cél
8. Egy normális itthoni webáruházból venném, lehetőleg garival.
9. A forrás egy Creative Audigy hangkártya lenne, semmi DAC vagy erősítő nincs a birtokomban ;)

Amit eddig néztem az ajánlottak közül az a Creative Aurvana Live! volt, ott a tesztekben egy dolog zavart, hogy azt írták, hogy nem jól szűr. Ha a kinti zajokat nem szűri, az annyira nem zavarna, mert nagyobbrészt itthon lenne használva. Viszont az érdekelne, hogy a zene kihallatszik-e, mert az már probléma.

Illetve érdekelne még, hogy ebben az árkategóriában miket tudtok még javasolni a fenti paraméterekkel.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#49882) .DLL válasza Athos1987 (#49881) üzenetére


.DLL
veterán

Az új kedvencem az AKG K92, a többiek majd mondják a többit :D

(P.H.)

(#49883) dgyuri0123 válasza Athos1987 (#49881) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ilyenem van és valóban nem egy süketszoba...viszont kifelé elég jól szigetel szerintem. Gondolom én, mert asszony még egyszer sem panaszkodott az éjszakai zenehallgatások során, pedig nagyon közel van hozzám.
Azért jóval többet szűr befelé is, mint egy nyitott.

Viszont csodálom, hogy még kapható egyáltalán. Ha ilyet szeretnél siess, mert már régóta kifutó típus.

Különben meg nagyon szeretem. Jobban, mint a Beyer DTX910-et.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#49884) f4lcon


f4lcon
őstag

Denon AH-D600 hallotta már valaki?
most lenne MediaMarktban 49.990-ért

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#49885) petata


petata
őstag

Sziasztok!

Nővérem meglepné a barátját egy fejhallgatóval, ehhez kérem a segítségeteket. A gitárját csatlakoztatná külső hangkártyához (a típusát sajnos nem tudni), erre lenne rádugva a fejes is. Fontos a jó izoláció, az ár pedig 20 ezer körül (ha van valami nagyon tuti tipp, esetleg kicsit több).

Tudom, hallgatózás nélkül nem szabad választani (én is kipróbáltam jópárat míg míg meglett a Beyerem :) ), de most mégis kellene.

Előre is köszi a segítséget!

Peti

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#49886) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, most egy Sennheiser HD202 fejhallgatóm van ami lassan 6 éves. Mintha kiment volna az ereje, tök szarul szól. Szigorúan 10 000 alatt keresnék egy olyat, ami jó hangosan tud szólni ami fontos, erős basszusa legyen, üssön ne puffogjon.

Igazából semmilyen igényem nincs nem hallom ki a szép hangzásbeli különbséget, youtube on hallgatok zenét, felőlem lehet nehéz is könnyű is rózsaszín is csillámpónis. Legyen hangos meg jó basszus. Persze ne egy repedt fazék legyen nyilván legyen egy HD202 nél jobb hangminőség, de értitek a lényeget.

[ Szerkesztve ]

(#49887) BigBlackDog válasza kmisi99 (#49886) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...ami jó hangosan tud szólni..."

Hallássérült vagy, vagy csak azzá szeretnél válni? :D Nem jó ez a hozzáállás szerintem. Ha sok a környezeti zaj, akkor izolációt akarnék, ha meg bizonyos tartományok elhalkulnak néha-néha, akkor meg tisztességes erősítőt szeretnék, ami meg tudja hajtani minden tartományban normálisan (de ez nem egyenlő a hangossal!).

(#49888) .DLL válasza kmisi99 (#49886) üzenetére


.DLL
veterán

Talán Superlux 662B, bár az erős basszusai mellett a magasak is azok...

(P.H.)

(#49889) Samtya válasza kmisi99 (#49886) üzenetére


Samtya
senior tag

Most mondok egy olyat, amit egyébként itt nem szokás: Steelseries Siberia V2. Használtan láttam már 8-10eFt körül. Leviszi a fejed a mélye, a többi tartomány max a RetroDJ szintjén van, viszont kényelmes. A gémer fejes topikban is próbálkozhatsz, mert itt nincs választék 10e alatt.

(#49890) mattew válasza Bodz (#49880) üzenetére


mattew
tag

Köszönöm a segítséget! Tegnap elmentem vásárolni és arra a következtetésre jutottam, hogy nekem jobban tetszik a 910 hangja mint a 710-é, így végül szubjektív okok miatt amellett döntöttem. Nagyon elégedett vagyok vele mert kényelmes (+3 órát elvolt a fejemen gond nélkül), és jól szól.

Egy kis SZUBJEKTÍV élménybeszámoló akkor a Beyerdynamic 910-ről:

Elsősorban azért választottam a drágább modellt mivel mindenki azt tanácsolta, hogy azt vegyem amit én jobbnak hallok, és jobban passzol a zenei ízlésemhez. Meglepődve tapasztaltam, hogy a 710 sem izoláltabb a 910-nél (szerintem mindkettő korrekt, azon a hangerőn ahol hallgatom 1 méterről már csak teljesen üres szobában lehet meghallani, de pl egy szobában ahol más is tevékenykedik már nem igazán lehet megkülönböztetni az alapzajtól). A 710 egyértelműen tisztábban szól (gitárszóló, talán az ének is). A 910-en hallgatva viszont ugyanabban a zenében sokkal erőteljesebb a dob és a basszusgitár. Igen, az a bizonyos feláll a szőr a hátamon érzés. Így összességében lehet hogy a 710 pontosabban adja vissza a zenét (ahogyan azt a stúdióban megálmodták), nekem a 910 erősebb basszusai (ahogyan azt én egy koncerten hallom) (nem tudom hogy a 100 és 500 hertz közötti tartományra illik-e ez a jelző, én ezt hívom basszusnak) jobban tetszettek. Amiben biztos vagyok hogy egy ilyen kényelmes és részletgazdag fejes után elég fanyalogva rakom vissza a fülembe az utcán használt olcsójános pioneer fülhallgatómat.

[ Szerkesztve ]

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#49891) malphitee válasza mattew (#49890) üzenetére


malphitee
senior tag

Mi volt a lejátszó?

(#49892) mattew válasza malphitee (#49891) üzenetére


mattew
tag

Egy LG Nexus 5 mobiltelefon Rocket Playerrel.
Mivel célhardverrel nem rendelkezem és ezt tervezem a jövőben is használni hozzá mint forrást.

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#49893) footy


footy
addikt

Sziasztok,

egy Superlux HD660-nak mennyi realisan a hasznalt ara? Tervezem hogy veszek egy konnyen Stagg SHP-5000H-et helyette, mert az erositot(Fiio E1) mostanaban se en se az asszony nem dugja az ipadbe es anelkul pedig halk a Superlux. Annyi aggajom meg van hogy nagy fejre nem tudom mennyire jol passzol a Stagg. :F

koszi

(#49894) zsocy válasza footy (#49893) üzenetére


zsocy
őstag

Beárazásban itt nem nagyon fognak tudni segíteni, arra ott az árazós topik.
Én évekkel ezelőtt 5000-ért vettem az enyémet doboz és gari nélkül, pici kopásokkal a párnáján, de hibátlan műszaki állapotban. Mondjuk szerintem az egy nagyon jó ár volt érte.

(#49895) Dorien válasza footy (#49893) üzenetére


Dorien
veterán

Aprón árultak már DTX910-et is 8k-ért hónapokig, szóval szerintem is ilyen 5-6k, ha gyorsan el akarod adni...

Beárazós topik: [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49896) B1T3


B1T3
addikt

Üdv!

Tesómnak tervezek venni egy fejhallgatót 10-15 ezer környékén. Van egy Superlux HD681 EVOm, így ennek a hangzását ismerjük, tetszik is neki. Ha szempont a circumaural, félnyitott vagy zárt kialakítás, illetve hogy a mély hangok szépen meglegyenek (nem feltétlenül kiemeléssel, bár az sem baj, ha cserébe elég mélyre le is megy, és nem csak valahol nem sokkal 100 Hz alatt van pukli), akkor van még valami megfontolandó ajánlat ennyiért?

Én úgy gondolom, a HD681 EVOval nem igazán lehet mellényúlni, de hátha átsiklottam valamin. :)

(#49897) .DLL


.DLL
veterán

Lent csinálom a vacsorát, megy a Barátok közt, valami rádiós jelenet... és a stúdiós srác fején egy AKG K1000 van... :O Van egy olyan érzésem, hogy az a K1000 jobb sorsot érdemelt volna, de ez csak egy érzés.

(P.H.)

(#49898) gaborka8x8 válasza .DLL (#49897) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Hallott már a K1000 "fejhangsugárzót"?
Én igen, és nem egy nagy truváj. A térérzete valóban felülmúlhatatlan, de pl. sok hangszeres zenén már alacsony hangerőn is összezavarodik, és még van "néhány" hiányossága. Tehát szerény véleményem szerint olyan helyre való, ahol nem a hang, hanem a műszaki különlegesség, vagy a dizájn a lényeg, mint pl. egy gyűjtemény, vagy egy TV sorozat.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#49899) .DLL válasza gaborka8x8 (#49898) üzenetére


.DLL
veterán

Hallottam :K csak 2 szám erejéig... :\ egy találkozón 2-2,5 éve; mondjuk az egy tuningolt változat volt, és ha jól emlékszem valami látványos Latin zene volt az egyik és egy blues szám a másik, ezeken fenomenális volt. Forrás: H.A. Muto és Sileo. ;]

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49900) biokox válasza gaborka8x8 (#49898) üzenetére


biokox
tag

Na akkor mondom a fejhallgatozás alapvető kritériumát nem teljesiti, kell hozzá egy süketszoba hogy téged se zavarjanak és te se zavarj senkit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.