Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49901) petata válasza petata (#49885) üzenetére


petata
őstag

Erre valaki?

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#49902) Bodz válasza petata (#49901) üzenetére


Bodz
Topikgazda

M30X.

(#49896) B1T3: Mivel tetszik neki az Evo így szerintem a legegyszerűbb, ha veszel egyet. :)
Esetleg HD661. Alul kevesebb, felül több (nagyon leegyszerüsítve).

(#49890) mattew: Grat!

[ Szerkesztve ]

(#49903) gaborka8x8 válasza .DLL (#49899) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Én a saját erősítőjével hallottam, és a két dobozos Metrum DAC-al, de számomra csalódás volt.
A Beyer T1-ese és Sennheiser HD-800-asa is sokkal jobban szólt (Beyer A1-ről) szerintem.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#49904) gaborka8x8 válasza biokox (#49900) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Érdekes, hogy a saját idejében, még az elsősorban német Hi-Fi-t favorizáló német Audio magazin is lehúzta, miközben mára egy méregdrága kult. tárggyá vált.

[ Szerkesztve ]

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#49905) biokox válasza gaborka8x8 (#49903) üzenetére


biokox
tag

Azok fejhallgatók mármint a beyer és a seni

(#49906) Bodz


Bodz
Topikgazda

Vacak egy nap... Minden szarul szól, visít, bántja a fülem. Pedig nagyon szeretnék zenét hallgatni. :O

(#49907) petata válasza Bodz (#49902) üzenetére


petata
őstag

Köszönetem Uram! :R

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#49908) minek?:S válasza .DLL (#49838) üzenetére


minek?:S
őstag

Köszönöm. Kellemes csalódás volt ez a fejes, nem gondoltam volna, hogy egy -számomra- ismeretlen gyártó képes ilyen hangzásra, nekem maximálisan tetszik.

Esetleg valami videót vagy magyar nyelvű leírást tudtok linkelni, mondani, hogy, hogy tudom lecseréln ia fülpárnát?

Üdv.:M.

(#49909) Dorien válasza Bodz (#49906) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem az igazán vacak nap az, amikor még zenét hallgatni sincs kedved. Nekem a tegnapi olyan volt. Ma már jobb kicsivel...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49910) malphitee válasza Bodz (#49906) üzenetére


malphitee
senior tag

Vess véget a magas emelt fejesekkel ;)

(#49911) .DLL válasza Bodz (#49906) üzenetére


.DLL
veterán

Hol van a Victor [elfelejtettemaszámát] fejesed? :))

(P.H.)

(#49912) EQMontoya válasza Bodz (#49906) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerezz be egy W1000x/z-t vagy egy w5000-et, a fa ATH-k elég meleg hangon szólnak.
Nem mondom, hogy tökéletes, de visító és bántó tuti nem lesz. :)

Same rules apply!

(#49913) Bodz válasza minek?:S (#49908) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Megfogod, kicsit alányúlsz, lehúzod finoman, adja magát a dolog. Csak elsőre nehéz talán.

(#49910) malphitee: Nincs már ilyen fejesem.

(#49911) .DLL: HP-DX1000. A szekrényben. Nem egy kellemes nyári viselet, meghalnék benne. :)

(#49912) EQMontoya: Igazából csak ilyen pillanatnyi dolog volt. Hangulattól, lelki, testi állapottól, meg sok egyébtől is tud minden szarul szólni.
Biztos volt már mindenkivel ilyen.

Ma már minden fasza. Élvezem az új dac-ot is végre. :C

[ Szerkesztve ]

(#49914) malphitee


malphitee
senior tag

Beyer dt770 pro 32 es 80ohm kozott hallhato valami kulonbseg? Eros amp eseten ami meghajtja boven mindkettot? Melyiknek mi lehet elonye/hatranya.

(#49915) kampobasszo


kampobasszo
csendes tag

Üdv.

A régi Sony mdr-v55 fejhallgatóm megadta magát.
Eddig a következőket találtam AKG K92 / K72 , ATH-M20X
Fontos lenne, hogy minden tartomány a helyén legyen. (ha kicsit mély hangsúlyos nem gond)
Otthon használnám, zenehallgatásra,(hiphoptól metálig elég sok műfajt hallgatok)
Egy Msi Mpower z87 alaplappi hangkártyájával használnám.
A keret 20e, lehetőleg alulról.
(Nekem a 2 akg szimpatikus, valakinek tapasztalata velük, ajánlaná őket vagy sem, esetleg mi lenne ezeknél jobb választás)

http://500px.com/Illes-

(#49916) Dorien válasza malphitee (#49914) üzenetére


Dorien
veterán

32 ohm - műbőr párna, 1.6m egyenes kábel
80 ohm - plüss párna, 3m egyenes kábel

Otthonra én csak az utóbbit venném.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49917) malphitee válasza Dorien (#49916) üzenetére


malphitee
senior tag

Kifejtened bovebben miert a 80ohm sat hasznalnad? Itthonra kell nekem is termeszetesen.

250ohm?

[ Szerkesztve ]

(#49918) Sinesol


Sinesol
veterán

Épp nemrég olvastam egy Beyeres tesztet és bár ez a DT880-asok összehasonlítása, de talán hasznos lehet a kép és az idézet a 32Ohm-os verzióról:

"I felt the sound quality was degraded (likely by the poor damping factor) to the point that the price/performance ratio was poor. Essentially, you are not going to get DT 880-like performance from this pairing. I suggest that if you are looking for a portable headphone, the DT 880 32 ohm is a poor choice from a sound quality perspective"

Gondolom a DT 770 esetében is hasonlóan alakulnak a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#49919) malphitee válasza Sinesol (#49918) üzenetére


malphitee
senior tag

Ez nem mond nekem sokat.

(#49920) Bukk900 válasza malphitee (#49914) üzenetére


Bukk900
őstag

Épp ma olvastam ezekröl. [link]

(#49921) schawo válasza malphitee (#49919) üzenetére


schawo
titán

A 32-esnek jól láthatóan gyenge a dampingja (csillapítása), jobban beleng a tekercs. A 250 és a 600 kb ugyanazt hozza ebban. De ez számolva is kijön, a 250-es majdnem 10x-es dampingot tud, mint a 32.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49922) malphitee válasza schawo (#49921) üzenetére


malphitee
senior tag

Ertem, es ez hangban miben nyilvánul meg?

[ Szerkesztve ]

(#49923) schawo válasza malphitee (#49922) üzenetére


schawo
titán

Búg, mély és mélyközép lomha, erősebben színezett, jobban torzít, magas zeng, pontatlanabb.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49924) Varoz válasza schawo (#49923) üzenetére


Varoz
őstag

Ehhez képest krichd1 pont mást írt a 32-esről. :))

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#49925) darvinya válasza Sinesol (#49918) üzenetére


darvinya
titán

Hogyan lehet koordináta rendszeren Hz/dB, mikor minta 300Hz.?
Ez így valami krikszkraksz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49926) malphitee


malphitee
senior tag

Igen,én is elolvastam most. 32nek atlathatobb kozép,jobb magas,jobb vezethetőség. Erdekes, most főképp nem tudom melyik lenne jobb.

(#49927) schawo válasza darvinya (#49925) üzenetére


schawo
titán

az x-tengely idő

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49928) PuMbA válasza Varoz (#49924) üzenetére


PuMbA
titán

Sajnos körülbelül 500 féle dolog befolyásolja, hogy éppen miként hallasz egy rendszert :) Mindenkinél létezik például az a pillanat, amikor az ő rendszere a világ legjobbja :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49929) Varoz válasza PuMbA (#49928) üzenetére


Varoz
őstag

Így van, ezért sem ér kb. semmit se a grafikon, ami be lett rakva. :)
Az eredeti cikkben is inkább csak annyit olvastam ki, hogy egyikhez x féle meghajtás kell, másiknak y.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#49930) kampobasszo válasza kampobasszo (#49915) üzenetére


kampobasszo
csendes tag

Erre valaki?

http://500px.com/Illes-

(#49931) darvinya válasza schawo (#49927) üzenetére


darvinya
titán

Idő van odaírva? -Nem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49932) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Válasz E2E4 kolléga korábbi hozzászólására. Azért itt, hogy a beszélgetést a megfelelő topikba tereljük.

32 Ohmos 880-at/770-et ne szerintem, ha van valami alap erősítőd. Az emlékeim alapján egyik sem a precizitásáról híres, rosszabbul szólnak, mint a nagyobb impedanciás változataik. DT880-ból a 600-as az igazi, a 250-es nagyon vékony hangú. A 770-nél lehet próbálkozni a 80-as és a 250-es változattal is.

De 880-at csak otthoni használatra, különben az utca zaja elnyomja. ATH-A szériát ne itthon nézegesd, valamiért elég magas az áruk, ebayről rendelve még vámmal-áfával is jobban jársz, ha jól emlékszem.

És még egyszer "figyelmeztetlek", hogy a speckóban írt 600 Ohm marketingfogásnak sem utolsó! :D

[ Szerkesztve ]

(#49933) schawo válasza darvinya (#49931) üzenetére


schawo
titán

Nem az, de ha feltételezed, hogy aki készítette, az nem tudja, mit csinál, akkor tévedsz. Egyszerűen elírta a tengelyt, de a mérés és a grafikon helyes.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49934) E2E4 válasza BigBlackDog (#49932) üzenetére


E2E4
aktív tag

Köszönöm a megfelelő választ a megfelelő helyen. :K

- A félig nyitott (880-as) valóban csak otthoni használatra ideális,
a.) különben az utca zaja elnyomhatja a zenét;
b) megjelenése nem éppen az utcai "irányvonalat" képviseli.

- Az Audio-Technica ATH-A szériáját valóban itthon nézegettem, s elég különös, hogy ekkora a különbség a külföldi / hazai beszerezhetőség között.

- Tisztában vagyok a marketing fogás "nagyításának" lehetőségével, de nem hinném, hogy az LG a V10 esetében élne ezzel. Konkrétan még azt sem nagyon "reklámozták", hogy a készülék ESS Sabre 9018C2M DAC és ESS Sabre 9602C AMP IC-ket tartalmaz, de még csak azt sem írták le, hogy Sabre. Pedig más készülékeknél ez egy remekül alkalmazott "hívószó".
Természetesen itt is - mint a Hi-Fi terén amúgy hatványozottan - a puding próbája az evés, azaz esetünkben a meghallgatás. :)

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#49935) schawo válasza E2E4 (#49934) üzenetére


schawo
titán

Korábban azt olvastam róla (keresem a forrást, de most nem találom), hogy low gain módban nem megy át a jel 9602-n, hanem más műveleti erősítőket (valószínűleg a Snapdragonba építetteket) használ. És szintén nem megy át a jel vonali módban, akkor is más opampok (szintén Snapisok) erősítik fel a DAC jelét a szükséges szintre. Tehát a 9602 fülespuffert csak high gain módban használja.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49936) darvinya válasza schawo (#49933) üzenetére


darvinya
titán

Tegyük fel barom a készítő hibázott, akkor mutasd már meg mekkora részlet látszik 0-0.01s/±0.05dB között 300Hz-ből.?
Szimpla egyenes vonal.
Ne képzelegjünk már, vagy beszíjja, kérem szépen.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49937) Bodz


Bodz
Topikgazda

Válaszom Grado SR225i kérdésre.

Van 225i-m évekkel ezelőtt, meg ugye DT 990 Prom is. Előbbinek szerettem a hangját, de egy idő után fájt tőle a fejem. :D 200 dolláros (40-50000 Ft kb) fejhallgató volt akkor, annyit is ér. Soha nem éreztem jobbnak a Pronál, szintén csak másabb. Közepe sokkal harapósabb, gyors, agresszív hangú. Amiben kikap viszont azok a mélyek, legalul hiányos.

(#49938) Tulku válasza schawo (#49935) üzenetére


Tulku
veterán

Akkor viszont végképp nem értem miért kell ez a haccaccáré az opamp variálással...
Ha EU-s szabály tiltja, akkor low-high gain módot iktassanak be, a rákötött impedancia függvényében...de az erőlködő maradhatna...

Met akkor ugye alapból létrehoztak egy szerkezetet, amit kizárólag fejesek tudnak kihasználni (50 ohm fölötti füles azért ritka mint a fehér holló) amik meghajtására viszont nem igazán telefont használunk, akkor sem ha Sabre IC van benne...

Remélem lesz áthidaló megoldás..(alternatív szoftveres kapcsolási lehetőség, nem imp illesztő buhera)

(#49939) E2E4


E2E4
aktív tag

(#49935) schawo ha megtalálod a forrását annak, amit olvastál, kérlek tedd közkincsé.
Egyenlőre csak remélem, hogy ez még sincs így. :(

(#49938) Tulku
Ha EU-s szabály tiltja, akkor low-high gain módot iktassanak be, a rákötött impedancia függvényében...de az erőlködő maradhatna... Így van. Ugyanolyan felesleges jogi hacacáré lenne ez, mint a "volume" skála 100-ról 75-re korlátozása. (Gyakorlatilag minden telefonnál le van szbályozva a "volume" skála emiatt.)
Érdekes, hogy egy külső app. telepítése megengedhető, csak kap a felhasználó egy figyelmeztetést, hogy vigyázzon.
A hangerőnél miért nem lehetne így?
Ha a figyelmeztetés ellenére nagy hangerőn használja hosszú ideig, és halláskárosodást szenved, akkor a felelősség a felhasználó lehetne, ha a figyelmeztetés ellenére nagy hangerőn használta.
(Ez kb. olyan, mint ha egy "Fára mászni tilos!" táblánál valaki résen lenne, és ha Pistike mégis menne a fára, akkor rácsapna a lábára.) Engedtessék már meg, hogy a felhasználó eldöntse ezt, mit szeretne a saját fülével!

Remélem lesz áthidaló megoldás..(alternatív szoftveres kapcsolási lehetőség, nem imp illesztő buhera)
Erre eddig semmi sem utal. A "buhera" amúgy nem egy nagy ördöngösség. Csak annyi esztétikai hiba lesz a végén, hogy marad egy (elméletileg zéró ellenállású) L-Extender a kimeneti láncban. Pl. övtáskában hordva a telefont, ez még jól is jön, hogy nem lefelé áll ki a fejes/füles jack dugójának kábeles vége, hanem oldalra. (Így kényelmesebb a viselet. - Pl. lásd. lehajolás, és jack dugó hasba állása.) :K

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#49940) schawo válasza darvinya (#49936) üzenetére


schawo
titán

A 300Hz szépen látszik az ábrán. Az első hullámfront kb 0,0002 mp-nél érkezik, a második kb 0,0035-nél. A periódusidő leolvasva kb 0,0033s, azaz 300 Hz. Az y tengely láthatóan nincs bekalibrálva (a szoftver, amivel készült nem ilyenekre stackelt ábrákra van kitalálva).

Ha túl sokat törődsz a külalakkal, akkor fölöslegesen eldobod a hasznos infót.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49941) darvinya válasza schawo (#49940) üzenetére


darvinya
titán

Mennyi is az annyi.
300 hullám hegy/völgy 1 másodperc alatt, ez a 300Hz.
1÷300=0.0033333333 egységnyi időpont
Mekkora a X idő tengely tartománya?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49942) Tulku válasza darvinya (#49941) üzenetére


Tulku
veterán

"1÷300=0.0033333333"

:F

(#49943) szakibá... válasza darvinya (#49941) üzenetére


szakibá...
senior tag

Rossz irányban vizsgálódsz. Azon az ábrán azt kell nézni, hogy a felfutó él utáni belengés amplitúdója mekkora, valamint a négyszög jel tetőesése mennyire meredek. Láthatóan az adott erősítővel a 32 ohmos adja a legrosszabb eredményt, a 600 ohmos a legjobbat, mert ennél a tetőesés is laposabb.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#49944) Leigazoka válasza szakibá... (#49943) üzenetére


Leigazoka
tag

Ez, hogy tettszik. Az Audeze Sine-é ilyen.. legalábbis Innerfidelytiék szerint.

(#49945) darvinya válasza Leigazoka (#49944) üzenetére


darvinya
titán

Ez már hihetőbb.

szakibá... (#49943)

Miért?
Amikor tények jobb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49946) .DLL válasza darvinya (#49945) üzenetére


.DLL
veterán

"Ez már hihetőbb."

Ugyanazt látod itt is, csak a korábbi képen nincs a három jel egymásra tolva, és félreírás történt az alsó tengelyen, igen hibás a koordináta-rendszer, de itt még nem történt semmi olyan amit ne lehetne érteni, szóval ahogy mondani szokátk értsd jól! :U

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49947) darvinya válasza .DLL (#49946) üzenetére


darvinya
titán

Ja…dB/Hz egyenlő V/Idő-vel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49948) .DLL válasza darvinya (#49947) üzenetére


.DLL
veterán

Ja igen azt is elírta... :( de ez a lényegen nem változtat.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49949) schawo válasza darvinya (#49941) üzenetére


schawo
titán

Bocs, de ezt nem értem :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49950) f4lcon


f4lcon
őstag

http://www.head-fi.org/t/413900/how-to-equalize-your-headphones-a-tutorial

ezzel foglalkozott már valaki korábban? milyen eredményekkel?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.