Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48251) mettek válasza Bodz (#48250) üzenetére


mettek
addikt

A Solo 2 az akg után tetszett és kb mást nem is tudtam próbálni mert a pécsi mediamarkt olyan szinten van mint egy bolhapiac.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#48252) mettek válasza Bodz (#48248) üzenetére


mettek
addikt

Lehet az lesz....a dt990 prom nagyon tetszett. Csak azt studiozáshoz vettem, 250 ohmos volt igy teloval nem lehetett használni csak szgépen. Viszint egy 80 ohmot meg tud hajtani a telefon is, nem? A fiio pedig még többet is...

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#48253) Bodz válasza .DLL (#48249) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Igazából a NAD se tud többet mélyben, mint a K550, csak a karaktere megtévesztő.

(#48252) KnockOut87: Nem hiszem hogy probléma lenne. De amúgy tényleg, ha meg tudod oldani vásárlás előtt hallgass meg minél több mindent.

[ Szerkesztve ]

(#48254) .DLL válasza Bodz (#48253) üzenetére


.DLL
veterán

Ha a felsőbb tartomány kevésbé süvölt nagy hangerőn az már elegendő, és a NAD ezt tudja. :D A DT770 viszont olcsóbb, és kényelmesebb is talán! :K

(P.H.)

(#48255) mettek válasza .DLL (#48254) üzenetére


mettek
addikt

Mondjuk ahogy nézem annyival puritánabb is. Nem az a felvágós fejes :DDD azért az se lenne rossz ha kinézne valahogy illetve cserélhető lenne a kábele. Momentum 2 over ear vélemény? Túlárazott a 100ezres árával ugye? :D

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#48256) fattyu válasza mettek (#48255) üzenetére


fattyu
veterán

hallgatni akarod vagy nézni? amit elad a hangja is azt nem kell bazárira csinálni...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#48257) schawo válasza mettek (#48255) üzenetére


schawo
titán

Amperior?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48258) Bodz válasza .DLL (#48254) üzenetére


Bodz
Topikgazda

És milyen jól tudja... Nagyon kellemes füles, néha hiányzik is picit.
Egy gyengéje van. Bár kényelmes a párna, de hagytak túl sok helyet a fülnek.

(#48259) fericske válasza mettek (#48247) üzenetére


fericske
addikt

Speciel a k550-en párnamoddal milliméteres változtatásokkal úgy belehet lőni a basszust mint egy potméterrel. El lehet menni egész addig mintha egy szubládát akasztanál a füledre - idézőjelesen - és akkor még mindig van egy pontos fejesed. Nekem kb. 2 mm-rel van emelve a párnamagasság, amivel számomra a legoptimálisabb hangot tudom kicsikarni a k550-ből, az nélkül, hogy lényegében változna a hangkaraktere.

A HA-SZ2000-et hallottam már egy focusrite scarlett 2i4-ről, az 1000-eset nem. Ennél populárisabb hangú fülest - ha ez odaverős basszust jelent - még nem hallottam. (Telóról meg hordozható forrásokról nem próbáltam)
Nagyhangú, fejet-fület betöltő élményt nyújtó füles. Basszusban nagyon ott van, bár inkább egy jobb minőségű 2.1-es rendszerre hajaz a hangélmény mint egy korrekt 2.0-ásra. Nagyon mélyre lemegy és ezt elég részletezettséggel, jól skálázhatóan teszi. Inkább L karaktere van mint V, de nem túlzottan. A mélyek vannak előtérben mindig, de nem igazán a közép-magas rovására, hanem inkább csak az, hogy ez egy nagyon nem vékony hangú füles. Középben és magasban mondjuk, hogy rendben van. Nem visszafogottak, mély által nem elnyomottak, élesség, karcosság egyáltalán nem jellemzi őket, de csillogás sem, és szerintem európai árának megfelelő részletesség sem (a k550 részletesebb, legalábbis annak hangzik), ugyanakkor eléggé nyílt, nem dobozos hangú műszer.
Ha már szóba kerültek a Tré cuccok is, akkor talán ez lenne az a hangzás amit a beats-ek szerettek volna elérni, de sohasem sikerült nekik.
Aki egy T70 hangjába szerelmes, az ezt nem fogja szeretni, de aki basszus orientált, annak érdemes a ha-sz2000-et feltenni a listára.

(#48260) #16820480 válasza mettek (#48255) üzenetére


#16820480
törölt tag

A K545-öt nem tudom miért nem ajánlotta senki, szerintem tökélees lenne a célra. Esetleg Onkyo HF300, annak is jó basszusa van, csak eléggé vigyázni kell a kábelére.

(#48261) Bukk900 válasza fericske (#48259) üzenetére


Bukk900
őstag

Én a K550-et egy 6mm-es, 28 centis kötélgyűrűvel tömtem ki, tényleg mélyebb lett, de alapon sem keveslem. A térhangzásba zavart bele, a gyári állapot jobban tetszett, így az maradt.

(#48262) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni a fejhallgató vásárláshoz.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Otthoni felhasználás
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Filmezés elsősorban, kevés játék
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 20k leginkább (de esetleg fel lehet menni 25k-ig, de ott már húzom a szám)
4.) Új vagy használt? új
5.) Circumaural vagy supraaural? circumaural
6.) Zárt vagy nyitott? zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? kiegyenlített legyen, nagyon erős magas és a túlzottan sok mély is tud zavaró lenni
8.) Honnan vásárolnál? net, pl valamelyik itthoni megbízható webshop, xtreme digi, vagy amit ajánlotok, hogy megbízható
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? számítógép: integrált hangkártya és xifi extreme gamer hangkártyám van

+ minimum 3,5 m kábel kell

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#48263) Bukk900 válasza bagyulajuve (#48262) üzenetére


Bukk900
őstag

AKG K92 megfelelhet az elvárásoknak, de fél méterrel rövidebb a kábele[link].
Hosszú kábelest (6m) a Pioneer SE A1000-et ismerem, semleges, jó hangú, de ennél duplán húzhatod a szád, mert nyitott is. :)

[ Szerkesztve ]

(#48264) Dorien válasza bagyulajuve (#48262) üzenetére


Dorien
veterán

Kingston HyperX Cloud, ATH-M30X
meg hozzá valami jack hosszabbító igény szerint

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#48265) fericske válasza Bukk900 (#48261) üzenetére


fericske
addikt

Az már sok, a 3-4 mm is, ha az egyenletesen fut körbe, épp azért amit írtál, illetve amit én írtam, hogy az alapvető hangkarakterisztikáján ne változtasson a modding.
Én háztartási szivacskendőt teszek a kék memó szivacs alá, az kb. 2mm.
Nálam most mondjuk ez így néz ki:

A kék és zöld is szivacskendőt jelöl. Tehát egyik sem ér teljesen körbe, nem egyenletes az emelés.

[ Szerkesztve ]

(#48266) Tombi válasza bagyulajuve (#48262) üzenetére


Tombi
senior tag

Szia! Én beruháztam egy itt ajánlott "Invotone HD2000" fejhallgatóra.
Igaz nekem is rövid volt a kábele, de egy minőségibb 2 méteres jack hosszabbítóval elég jó a hangminőség.
8000+jack hosszabbítóba fájt.

Nekem nagyon megfelel a hangja most járatom be, de egyre jobban jön a basszus is :)
Ráadásul nagyon kényelmenyes, nem nyomja a fülemet, ami a legfontosabb szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#48267) Zsoó válasza Bodz (#48240) üzenetére


Zsoó
tag

Köszi választ a Beyerdynamic T 70-et veszem, amúgy is az volt a szimpatikusabb. A magaskiemelése még jól is jön.
Már csak az a kérdés melyik változatot vegyem? A 32 vagy a 250 Ohmosat? A 32 Ohmos gondolom jobb utcára teló alá, viszont annak nagyobb a torzítása mint a 250 Ohmosnak jól tudom? Ez a gyakorlatban mennyit számít?
Köszi!

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." - Petőfi Sándor

(#48268) fattyu válasza Zsoó (#48267) üzenetére


fattyu
veterán

ne a P-t vedd. rosszabbul szól még akkor is ha gyenge forrásról hajtod.

nagyon érzékeny a 250 ohmos is nem nehéz jó hangot előszedni belőle.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#48269) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Sziasztok.

Tegnap hallgattam Denon AH-D600-at, igaz csak a telefonommal, de amit művelt, az "lenyűgözött". Pl. Sennheiser 598-as mellette csak virnyákolt. De valami 200k-s Sony sem rúgott labdába. Tudnátok mondani róla valami közelebbit? Már ha valaki hallotta "normális" forrásból szólni? Köszi.

"csak a zene van"

(#48270) Zsoó válasza fattyu (#48268) üzenetére


Zsoó
tag

Köszi neked és mindenkinek a tanácsot! Segített a döntésben.

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." - Petőfi Sándor

(#48271) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Köszi a segítségeket! Ha még vannak ötletek, ne tartsátok magatokban :)

esetleg erről vélemény?

Resistencia eterna

(#48272) lowzor válasza bagyulajuve (#48271) üzenetére


lowzor
veterán

HyperX Cloud-ra csapj le szerintem, míg 20-21k-ért meglehet kapni. Az összes elvárásodat teljesíti, amit leírtál. A hozzá járó 2 hosszabbítóval összesen 4 méteres a kábele gyárilag.

(#48273) Toncos


Toncos
tag

Sziasztok!

Kérdésem a tisztes társasághoz, hogy pót párnára és védőszivacsra ismert-e valami bejáratott forrás. Egy Superlux HD-330-ashoz (~Beyer DT-770?) keresek plüss, valamint egy Sennheiser HD-202-höz akármilyen cserepárnákat, de aprón nem leltem. Jó lenne, ha itthon tudnék venni, és nem kellene ebayezni.
Előre is köszi a segítséget!

(#48274) Toncos válasza Toncos (#48273) üzenetére


Toncos
tag

Természetesen utángyártottra gondoltam, tuti lehet márkaboltból is venni, többért, mint a fejhallgató értéke...

(#48275) bagyulajuve válasza lowzor (#48272) üzenetére


bagyulajuve
addikt

biztos az a 4 méter? mert a hyperx oldalon ott 1+2 méter van :F

Resistencia eterna

(#48276) .DLL válasza Toncos (#48273) üzenetére


.DLL
veterán

A HD202-re én egy fillért sem költenék már, van egy csomó jobb alternatíva hasonló áron, szal. inkább lecserélném.

(P.H.)

(#48277) lowzor válasza bagyulajuve (#48275) üzenetére


lowzor
veterán

Igen :K
A fejesé 1m+3 méternyi hosszabbító jár hozzá.

(#48278) bagyulajuve válasza lowzor (#48277) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Mivel ajánlottátok többen is, így kedden már érkezik is :) . Köszi

Resistencia eterna

(#48279) Toncos válasza .DLL (#48276) üzenetére


Toncos
tag

Hát ha meg kellene venni, én sem ilyet vennék. De ezt még mindig olcsóbb 1200-ból rendbe tenni, mint 8-10000-ért venni egy jobbat, plusz nem gyártottam szemetet... Amint teszek rá új jacket, meghallgatom (sok éve nem volt a fejemen), de arra, hogy munkában 20 percenként levegyem a fejemről, mert csörög a telefon, szerintem jó lesz.

(#48280) .DLL válasza Toncos (#48279) üzenetére


.DLL
veterán

Én az életciklusa végefelé már úgy használtam, hogy a fülpárnáról ledörzsöltem és lemostam a maradék műbőr hártyát. Kicsit kevesebb lett a mély ami nem is baj, mást nemnagyon változtatott emlékeim szerint, bár az átmenet azért több éves volt. :D Ha amúgy nem szakadt a párna, akkor ez a legkörnyezetkímélőbb és legolcsóbb megoldás. :) Itthonról amúgy nem tudok róla, hogy lenne hozzá olcsó párna, e-bay-ről szerintem a Boce QC1-re való utángyárott az jó lesz erre is, ez kb. 700-800Ft/pár.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48281) .DLL


.DLL
veterán

End-game zárt planár fejes? Mr. Speakers - Ether C (Innerfidelity, Youtube), aszongya a legjobb zárt fejhallgató. Amit eddig hallott.

(P.H.)

(#48282) schawo válasza .DLL (#48281) üzenetére


schawo
titán

dátum

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48283) .DLL válasza schawo (#48282) üzenetére


.DLL
veterán

?
Szeretném hinni azt, hogy egy ekkora oldalon, ilyen teljes cikkek nem születnek poénból, annak bárminemű jele nélkül, pl. annyira nem volt túlzó még Tyll-tól sem...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48284) Strucc válasza .DLL (#48281) üzenetére


Strucc
csendes tag

Akitől az LCD-XC-t vettem, Ether C-re cserélte azt le. Biztos van benne valami.

(#48285) Bodz válasza Zsoó (#48267) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Így a jó, még próba nélkül is. A felsoroltak közül ez jön ki legjobban Plus-szal. :K
A HD650 kész öngyilkosság lett volna.

(#48271) bagyulajuve: Mennyiért vennéd? Nem rossz fejhallgató egyéként, kellemes, meleg hangja van, kényelmes is, egyedül a hártyás párna borítást nem bírom rajta.

[ Szerkesztve ]

(#48286) #16820480 válasza dgyuri0123 (#48269) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én mondjuk csak normálisabb DAP-ról hallgattam, de nem volt rossz cucc. Viszont a benyomásom inákbb az volt, hogy erős V a hangképe, elektronikushoz szuper, jól adja a mélyeket és magasakat, de mondjuk egy zúzós metált, ahol a középben ott tolong 2-3 gitár, már nem tudott rendesen felbontani.

(#48287) schawo válasza .DLL (#48283) üzenetére


schawo
titán

Igazad lehet

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48288) dgyuri0123 válasza #16820480 (#48286) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszönöm a válaszod.

Sejtettem, mert túl szép lett volna. Irgalmatlan basszusa van és nagyon nagy tere, kb. ennyit tudtam telefonnal megállapítani róla. A közép és magas tartományt telefonon pont nem lehet tesztelni, csak tippelni.
Akkor ilyenem sem lesz. :)

"csak a zene van"

(#48289) Bodz válasza dgyuri0123 (#48288) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha telefonról tetszett, akkor inkább próbáld meg meghallgatni normálisabb cuccról is. Hogy más mit mond, az kb. lényegtelen ebben az esetben. :)

[ Szerkesztve ]

(#48290) krisz242


krisz242
tag

Múlt héten kaptam egy ilyet Kínából. Ha valakit érdekel, akkor viszem a fejes találkozóra. Kis fülűeknek circumauralnak is elmegy. (57mmx37mm párna belső méret)

(#48291) dgyuri0123 válasza Bodz (#48289) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nagyon fáj érte a szívem, de drága nekem, bár nagyon megfogott. Kb. 60-ért el tudnám hozni, kiállított darabként, de le kell mondjak róla, sajnos. Inkább nem fájdítom tovább. :O

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#48292) Tulku válasza krisz242 (#48290) üzenetére


Tulku
veterán

APT-X-es nem szólhat annyira rosszul....

Na már most pár APT-X fejes és füles meghallgatása után rájöttem egy fontos dologra: felbontásuk pazar, terükkel sincs probléma, manapság már a dinamikával sem...mégis...
Az jött le, hogy minden hangszer ugyanakkora hangerővel és egy síkban szólal meg...tehát nincs tér mélységi kiterjedésük, miközben a szélességben elfoglalt helyük sziklaszilárd és pontos, kontúros....emiatt többé-kevésbé művinek hatnak...
...eddig a legkevésbé a Sennheiser Momentum Wireless...ott van mélységi rétegződés, de ott sem olyan mint egy vezetékes fejesben...

(#48293) Bodz válasza Tulku (#48292) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Lelki füleimmel szinte hallom a 30 dolláros apt-x füles pazar felbontását... ;]

(#48291) dgyuri0123: Használtan 30-35-ért is ki lehet fogni eBay-en kis szerencsével. :)

[ Szerkesztve ]

(#48294) dgyuri0123 válasza Bodz (#48293) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nnna, most lettem ideges igazán... :D

"csak a zene van"

(#48295) Tulku válasza Bodz (#48293) üzenetére


Tulku
veterán

Én csak saját anyagra hivatkoztam...ott 150 dolláros volt az alja, de az is füles volt nem fejes....persze viszem a fejes találkozóra, majd mindenki eldönti, mit is hall... :)

(#48296) schawo válasza Tulku (#48292) üzenetére


schawo
titán

Attól hogy aptx, még kell bele dac, erősítő, akku, vezérlő elektronika, mikrokapcsolók. Meg egy füles is, ugyebár. Filléres kategóriában filléres szart kapunk mindenből. Az APTX-től nem szól jobban, csak nem szól rosszabbul.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48297) Tulku válasza schawo (#48296) üzenetére


Tulku
veterán

Eddig úgy tudtam, hogy a kodekért keményen fizetni kell a qualcommnak...márpedig filléres cuccok nem engedhetik meg maguknak ezt a luxust...de azt kell látnom itt is falak dőlnek le...persze amit írsz teljesen igaz...

(#48298) schawo válasza Tulku (#48297) üzenetére


schawo
titán

Kifizetik a három dollárt (sacc), beleteszik a Qualcomm vezérlőt, és ennyi. Legfeljebb még kevesebb jut a többire. De még az is lehet, hogy megoldották reverse engineeringgel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48299) 5150head


5150head
senior tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni fejhallgató vásárláshoz.
Egy kis adalék: "zenész" vagyok, uh szeretném meghallgatni majd a kiszemelt példányt, cserélhető legyen a kábel, strapabíró, üszecsukható legyen, az Urbanears Plattan designja nagyon bejön. (letisztult, braided kábel)
ha headsetként is funkciónál az király, de nem feltétel. Ha van tokja is az meg hab a tortán.
Preferált márkák: Sennheiser, ATH, AKG
Egy Klipsh S4a agybadugósat váltanék le.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Utcán, buszon, bringázás közben.

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
csak Zene. Leginkább rock, modern metál,

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
20e körül.

4.) Új vagy használt?
Új

5.) Circumaural vagy supraaural?
supraaural

6.) Zárt vagy nyitott?
zárt

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
kiegyensúlyozott,

8.) Honnan vásárolnál?
itthon, bolt vagy webshop

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Leginkább Nexus telefon, Line6 UX1 külső kártya

Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#48300) -FreaK- válasza .DLL (#48281) üzenetére


-FreaK-
veterán

Az LCD4-et meg jól lehúzta. Így már nem is akarok venni...
:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.