Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48551) #16820480 válasza silver1400 (#48550) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tudom ajánlani az Audeze LCD4-et akkor :K

(#48552) Montesantos válasza #16820480 (#48551) üzenetére


Montesantos
senior tag

:DD ez jó

Gabi

(#48553) Tulku válasza #16820480 (#48551) üzenetére


Tulku
veterán

Én ma hallgattam az Ether-t...azt is ajánlhatnád...olyan tiszta magasakat még nem hallottam...

(#48554) silver1400


silver1400
újonc

Azert vagyok kicsit bajban mert ma meghallgatzam egy Bose-t es ez egyaltalan nem volt olcso viszont nagyon gagyi volt es sajnos ahol lakom nem tudom kiprobalni oket. Olyat szeretnek vasarolbi ahol halk hangero mellett is gyonyoru szep mély hangzast illetve magas hangzast is hallhatok. Nekem csak zene hallgatasara kellene. Jatszani nem szoktam vele

(#48555) schawo válasza silver1400 (#48554) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48556) .DLL válasza Vasinger! (#48537) üzenetére


.DLL
veterán

Egy tizessel olcsóbban azt mondanám, hogy igen. Egyébként hangra jóval zsírosabb, dögösebb karakter, mint a 840. A840 nem is lenne olyan jó, ha a dinamikája és a transzparenciája nem lenne olyan jó amilyen. De az,. hogy mélyben elfogy (a közepekhez képest) sajnos tény. Ez az egy fejesem amit még nem tuningoltam :D Lehet hogy ezzel is lehetne kezdeni valamit, bár amúgy kellemes meleg a középtartománya ezért nem zavaró, vagy vékony. De a momentum biztos hogy bassy-nek fog hatni mellette. :)
Azon kívül, hogy nekem csak egy tizessel olcsóbban érné meg, neked azt javaslom, hogy próbáld ki, pláne kockázat nélkül, mert ha kiderül, hogy ezt a hangot kerested, akkor bármennyit megért.

(#48538) paavoo: Javítható. Első körben azt kell kideríteni, hogy a levehető kábelen van-e a hiba, vagy a malacfaroktól fölfelé. Első esetben könnyű: cska egy új jack kábelt kell venni hozzá. Második esetben szét kell szedni a fejest és újra forrasztani, vagy kicserélni azt a kábelszakaszt.

(#48554) silver1400: Ha olcsóbb kategóriában keresel, akkor az Audeze LCD 3 is megfelelhet, az csak fele annyi, mint az LCD 4.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48557) Vasinger! válasza .DLL (#48556) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Pontosan erre jutottam én is, ha tetszeni a fog a hangja és kényelmes lesz, akkor simán megér ennyit, tekintve, hogy vadi új és 2 év garival lesz.

(#48558) Sinesol válasza Bodz (#48408) üzenetére


Sinesol
veterán

Amugy ez a Yamaha nem tul nehéz ezzel a fél kiloval? :B
Na és térben nem tul összenyomott a hangzása, mint pl az srh 440-nek?
Nagyon tetszik az infók alapján ez a Yamaha, de ez a fél kiló kicsit azért meredrknek tünik, bár igaz nem baj ha valamiben van anyag. :K

Egyelöre munkahelyváltozás miatt költöznöm kell uj lakásba, de csak hétfön tudom meg a pontos cimet, jelenleg csak a várost tudom. Szoval nem akartam belemenni rendelésbe, mivel nem volt raktáron és mire ideérkezik, már lehet nem leszek itt.

Na de nem baj, van még több idő filózni rajta.
Shure 940et vslaki hallotta már? Azt olvasni rola nagyon jól, kiegyensúlyozottan szól és térben is olyan mintha nyitott lenne. Tetszett a korábbi Shure hang, szal azért jut eszembe mindig.

Na meg most látóterembe került a Nad viso hp50, egész jokat irnak rola, bár fogalmam nincs milyen lehet ez a room feeling...az viszont gond, hogy a kábel nagyon rövid, szal filmezésre nem jó. Tudom lehet kábelt csináltatni, de nincs kedvem rögtön az elején ügyeskedni vele, plusz rögtön az elején még egy tizest rákölteni.

Kiprobalni továbbra sincs esélyem, vagy 100+ kmt kéne utaznom csak oda, ahol van pár füles, de legtöbb helyen csak rendelésre.

[ Szerkesztve ]

(#48559) .DLL válasza Sinesol (#48558) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem nincs az fél kiló, max az egész csomag. Maga a fejes egész könnyűnek tűnt (de lehet keverem az MT120-szal, bár külsőre ugyan olyannak tűnnek.... rég volt már a mancsaimban.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48560) silver1400 válasza .DLL (#48556) üzenetére


silver1400
újonc

Koszi megnezem :)

(#48561) Bodz válasza Sinesol (#48558) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Dehogy fél kiló. :N Nem annyira szűkös térben, mint a 440.
A 940 annyira Shure, hogy akár Beyer is lehetne a hangja alapján. :D

HP50-hez lehet készen is venni kábelt nem túl drágán. Csak valami vékony fejű 3.5mm-es darab kell. Amúgy zárt létére egész szellős is tud lenni, viszonylag nagy térrel, ez lenne a Room Feel.

[ Szerkesztve ]

(#48562) Sinesol válasza Bodz (#48561) üzenetére


Sinesol
veterán

Valamelyik tesztben láttam, hogy talán 440 gramm. Mondjuk ha fél kilo nem is...
Hajlok amugy nagyon erre a Yamahara. :K

Még a Nadnál az a fényes müanyag kagylo nem tetszik, biztos gyüjti a karcokat.
Viszont zenéhez, filmekhez lehet jobb, mint egy monitorfejes.

Ha a Shure940 meg nem is Shure, akkor lehet meggondolandó elvetni.

Köszönöm az infókat. :R

[ Szerkesztve ]

(#48563) samu2062


samu2062
aktív tag

Sziasztok!
Csak egy gyors kérdés:Mi a véleményetek,az AKG K301-ről?
Csak mert találtam egyet használtan,jó áron.
Lecserélném rá a szintén nem mai Pioneer se-m285tv típusú fejesemet.
Érdemes?

(#48564) R3plica70


R3plica70
aktív tag

Üdv a fórumozóknak :)

Segítséget szeretnék kérni fejhallgató választásban.
Már régóta szeretnék egy jó fülset venni, többször nekiestem a fórum, logoutos leírások, tesztek olvasásának, de mindig az lett a vége hogy belezavarodtam a lehetőségekbe és inkább hagytam az egészet.
Ma ismét rááldoztam úgy 3-4 órát és a végeredmény ugyanaz, totál káosz :F
Sajnos vidéki létemre nincs lehetőségem elmenni olyan üzletekbe, stúdiókba ahol ki lehetne próbálnom hogy melyik feküdne az én fülemnek.
Kezdetnek a kérdőívet kitöltöm:
1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Itthon, számítógépen, a család többi tagját nem zavarva
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zene hallgatás, youtube, kis százalékban FPS játék
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Az optimális a max 20-25k lenne, de ha kell elmegyek 50k-ig is ((mondjuk meghallgatás nélkül nem adnék ki ennyit)
4.) Új vagy használt?
Új
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt hogy lehetőleg ne zavarjak mást, bár így is panaszkodnak hogy kihallatszik a jelenlegiből a zene
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Elsődlegesen Rock/Metal zenét hallgatok és szeretem ha a kellően jelen van a basszus és a lábdob szétüti a dobhártyám :D , de az se lenne hátrány ha nem csak brummogást hallanék hanem emelett még relatív jó közepe és magasa van, valamit jó tere/színpadképe, ha V karakterisztikája van akár az is jó lehet
8.) Honnan vásárolnál?
Magyar webshop
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Pc-ben Sound Blaster Z hangkártáyról (elvileg 600 ohmig jó füles erősítő van benne, de ebbe ne menjünk bele :D )

Amik eddig lecsapódtak az olvasgatás közben mint lehetőség:
Superlux HD660, 662, 662B amik zártak
Ha jól tudom Takstar 80Pro klónnak számító Kingston Hyperx Cloud headset (nem kritérium de ha van mikrofonja az előny), de erről olyan véleményeket olvastam , hogy nincs kellő mélye.
Superlux HMC681EVO, tudom ez félig nyitott, de ha minden kötél szakad és ez jobban ajánlott akkor feláldozom a zártságot a kellően jó hangzás oltárán, de csak végszükség esetén.
Esetleg Beyer DT 770 Pro , de ez már árban elég nagy ugrás...
A miheztartás végett , jelenleg egy Philips SHP2500-assal szenvedek, amit TV nézéshez vettem... amúgy meglepődtem, hogy mennyi mélye van :DDD
Minden építőjellegű hozzászólást előre is megköszönök, és bocs ha hosszú lettem :R

(#48565) silver1400 válasza .DLL (#48556) üzenetére


silver1400
újonc

Koszi. Megnézem

(#48566) lowzor válasza R3plica70 (#48564) üzenetére


lowzor
veterán

Cloud 1-nek a műbőr párnával szerintem van elég mélye. Ennél nagyobb mély már elnyomna mindent. Én még így is adtam +10%-ot a magasnak a hangkártya szoftverével, a mélyhez nem kellet nyúlni, mert már alapból bőven elég.

(#48567) R3plica70 válasza lowzor (#48566) üzenetére


R3plica70
aktív tag

Nagyon köszönöm a gyors válaszod :R
Én is a Cloud 1 felé hajlok leginkább, csak az ütős mélye miatt félek, hogy nekem nem lesz elég esetleg. Bár ha ez a SB hangkártya szoftverével "javítható", és elő lehet csalogatni, akkor meg lenne a választottam.

(#48568) lowzor válasza R3plica70 (#48567) üzenetére


lowzor
veterán

Tudsz még hozzáadni a szoftverrel, persze. Plusz ha webáruházból rendeled, akkor visszatudod küldeni 14 napon belül, ha kevés lesz neked a mélye, de ezt erősen kétlem.

(#48569) R3plica70 válasza lowzor (#48568) üzenetére


R3plica70
aktív tag

Köszi, kosárba is helyeztem :R

(#48570) .DLL válasza R3plica70 (#48569) üzenetére


.DLL
veterán

Ez adekvált döntés volt, szerintem nem fogsz vele mellé. Dinamikában persze egy DT770 messze jobb, de 20k körül eléggé best buy, még 25k-ért is jó!

Egyéni megjegyzésem: elég hamar le fog rokkanni a füled, ha olyan hangerővel hallgatod, hogy egy zárt fejesből is úgy kihallatszik, hogy megjegyzik a családtagok. A dobhártya "szétütését" nem tartanám elérendő célnak.

(P.H.)

(#48571) Djsaba


Djsaba
senior tag

Sziasztok!

Hogy jutottunk el oda, hogy a Takstar Hi2050 drágább lett, mint a Pro80? (forrás:Aliexpress) :F :Y

Anno 10 alatt vettem a Hi2050-et, mikor a Pro 20fölött volt, most meg :U

[ Szerkesztve ]

(#48572) #71562240 válasza szakibá... (#48539) üzenetére


#71562240
törölt tag

Megoldás?!?!?!

A szóhasználat ugyebár fontos. Lehetni sokmindent lehet, amit nem szabadna, mert ellentétes a jóerkölccsel, kultúrával, civilizációval... - amely fogalmak persze emberi konstrukciók, sokan sokfélét értenek alatta, ellenben az már eléggé fizika, hogy a fejhallgató kirívóan alkalmatlan, és az alkalmatlanságát ellensúlyozni kitalált "megoldások" csak rontanak a helyzeten. Részfeladatokra másod-harmadlagos eszközként igénybeveendő a fejhallgató is a stúdióban, de még ezen részfeladatokra is csak más, alkalmasabb eszközök elsődlegessége és kontrollja mellett. Mert a fejhallgató kirívóan alkalmatlan hangfelvételek paraméterei döntő többségének hallási megállapítására, azaz mindenre vannak nála sokkal kevésbé alkalmatlan eszközök.

(#48573) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

Mint megrögzött audiophile és ortodox Hi-Fi-s tartózkodóan viszonyulok az equalizer (Osztott sávú hangszínszabályozó, merthogy van magyar neve is.) használatához, azaz, azt tartom, alapból legyen az a hangmérnökök játéka, és ne a zenehallgatóé, mert még a legjobb analóg equalizerek is többet rontanak nem értő kezekben* a hangzáson, mint amennyit javítanak.
És a hifista is max. kísérletezgetésképen játszódjék ilyesmivel. Amikor pedig visszavált "zenehallgató üzemmódra", akkor hagyja a hifista homokozójában ezt a "lapátkáját".

De ezt a fórumot olvasgatva látom, hogy itt sokan szeretik az osztott sávú hangszínszabályozás szoftveres változatát használni. És ha már szeretik, akkor engedjenek meg nekem egy kéretlen jó tanácsot, miszerint, ha már mindenáron bele akarnak nyúlni a felvétel hangzásába, és saját szájízük szerint akarják azt átfesteni, akkor legalább ne a hangkártyák általában igen primitív szoftveres eq-ét használják, hanem valami -ha nem is teljesen professzionális, de komolyabb- hangszerkesztő program terc osztású equalizerét.
Ezekkel is akkor érünk el jobb eredményt, ha nem a lejátszásba nyúlunk velük bele, hanem a felvételt szerkesztjük velük az általunk elképzelt hangszínre, és az így szerkesztett felvételt a lejátszáskor már a lehető legkisebb mértékű szoftveres beavatkozásnak vetjük alá.

*: Természetesen tisztában vagyok vele, mindenki azt hiszi, nála értő kezekben van egy ilyen jószág, de a személyes tapasztalataim mást mutatnak.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48574) Bodz válasza Sinesol (#48562) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szerintem a 440 gramm se valós, esetleg kábellel együtt talán. :)

Ujjlenyomatot vonzza rendesen a Viso, karcot is valószínűleg, vigyázni kell rá.

[ Szerkesztve ]

(#48575) s4tch válasza Bodz (#48574) üzenetére


s4tch
veterán

Piros HP50 nem karcolódik látványosan (igaz, csak lakásban használom). Kábelt aliexpressen kaptam hozzá, 2 méteres, a saját rendszeremben nem tűnik rosszabbnak a hangja, mint a gyári kábelé. Az egy olcsó drót, kb bármi jó helyette, amin elég kicsi a jack foglalat átmérője.

[ Szerkesztve ]

(#48576) Bodz válasza s4tch (#48575) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem tom, annyi ideig nekem nem volt meg, hogy a karcállóságát felfedezzem. :) De ha nem hajlamos rá az csak jó.
Én egy 3 méteres JuiceBitz kábelt vettem hozzá, szintén olcsó, nem volt vele semmi gondom.

(#48577) Sonja


Sonja
veterán

A Takstar TS-671 fejhallgatóm mellé keresnék egy zárt, nagy fejhallgatót olyan 20eHUF-ig. Az Audio-Technica ATH-T400 és a JVC HA-RX700 között vacilálok. Esetleg más ajánlás? Nem hallotta valaki mind a kettőt (+/-)? :F Bodz? :B :D Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#48578) R3plica70 válasza .DLL (#48570) üzenetére


R3plica70
aktív tag

Köszönöm Neked is a válaszod :R
Igen, észrevettem hogy az utóbbi időben túlterheltem a fülem, így most már jobban odafigyelek a hangerőre :)

(#48579) Bodz válasza Sonja (#48577) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Jövök... :D
Hangra hasonló legyen, mint a 671?

(#48580) Sonja válasza Bodz (#48579) üzenetére


Sonja
veterán

Nem, hanem pont az "ellentéte" kellene. Kevesebb tér, több mély, de ne túl sok, mint pl. Sony fülesekben. :K

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#48581) Bodz válasza Sonja (#48580) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tessék, az Aquánál jó áron van az RX900. Több mély (de még véletlenül sem túlzóan mélytúlsúlyos), mint a 671-ben. Szép nagy, kényelmes darab ráadásul.
Még mérést is kerestem neked hozzá unalmamban... :))

[ Szerkesztve ]

(#48582) Sonja válasza Bodz (#48581) üzenetére


Sonja
veterán

Na, ez jó is lesz akkor. :D Köszöntem! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#48583) Dorien válasza Djsaba (#48571) üzenetére


Dorien
veterán

Már eleve érdekes volt, hogy miért drágább a zárt, műbőr párnás változat a nyitott, plüss párnáshoz képest...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#48584) .DLL válasza Dorien (#48583) üzenetére


.DLL
veterán

Annó mikor nálam járt a Hi2050 és a Pro-80 is, én jobbnak, részletesebbnek hallottam a Pro-80-at. Mintha teljesen más driver lett volna bennük. Az a 2050 nem is volt világosabb úgy összességében, mint a Pro-80, és nem volt az az éle 7kHz körül amiről te is írtál, inkább puha hangúra emlékszem. Azonban egy másik meghallgatásnál már én is olyannak hallottam, mint Te. :F

(P.H.)

(#48585) samu2062 válasza samu2062 (#48563) üzenetére


samu2062
aktív tag

Erre valaki?☺
Csak az érdekelne,érdemes lenne e váltani.

(#48586) .DLL válasza samu2062 (#48563) üzenetére


.DLL
veterán

én pl. nem ismerem őket, de ha jóáron tudsz hozzájutni, akkor nemnagyon van vesztenivalód, max tovább adod ugyanannyiért, ha nem jönne be, viszont gazdagabb lettél egy fejhallgató tapasztalattal.

(P.H.)

(#48587) chosa91 válasza csƵ (#48527) üzenetére


chosa91
aktív tag

Nem vagyok 100% audiophile, viszont számomra sokkalta kényelmesebb és a hangzásában is több jellemzőre leltem rá, amitől a hátam borzongani kezd, mint a k550-ben.

"Find something boring, and make it funny!"

(#48588) samu2062 válasza .DLL (#48586) üzenetére


samu2062
aktív tag

Igazad van,igen.
Szerintem megveszem,aztán eldöntöm melyiket tartom meg.
6,5k amúgy.
Köszi a választ és a tippet!

(#48589) Bodz válasza Sonja (#48582) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nincs mit. Aztán majd beszámolót kérünk! :)

(#48590) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

Hellosztok!

Utcára szánt fülesek mai kínálatában nem vagyok annyira otthon, szóval egy tájékozottabb kolléga segítségét kérném.

Kéne nekem egy füles az utcára, ami:

-közép orientált/mély orientált/semleges (inkább a mély, de nem a tökéletes hangzás az első)

-használat: főleg zene (rock, metal, classic, akusztikus, kis electro), de azért van egy hordozható tabom amin azért néha nézek filmet/játszom is.(ez tényleg csak másodlagos)

-supraaural (utcára elég furán nézne ki szerintem egy batár nagy darab, szóval inkább egy kis kompakt kéne), zárt (fontos, nem akarom hogy a a bkv-n másnak is az én zenémet kelljen hallgatni! hordozható.

-legyen strapabíró/hajtható. Sokat fogom hordozni. és igen nagy plusz ha összecsukható!

-max ár 10 000-15 000, ideális ár: 5 000-10 000FT.

-extra: Jól tartson! Elég nagy vehemenciával robogok néha az utcán (nekem a gyaloglás olyan mint sokaknak a kocogás), ezért olyan füles kell ami nem fog lecsúszni 2 lépés után. inkább szorítson hosszú távon, mintsem leessen rövid távon.

-vezetékes felé hajlok, nem sok jó tapasztalatom van a vezeték nélküli fülesekkel, de ha van valami nagyon jó akkor az is jöhet.

-NEM kell mikrofon,de nem hátrány. NEM kell a kábelen vezérlő, de nem hátrány.

-rendelés: bárhonnan jöhet. Külföldi rendelés sem gond, de ebben az esetben vám+szállítás is legyen belekalkulálva a költségbe. Legideálisabb ha BP belvárosában át tudnám venni.

-használtat nem biztos hogy akarok, bár ha jó állapotú, és alacsony árú akkor talán jöhet.

-Megköszönném ha nem csak 1-1 fülest írnátok, hanem ha tudtok többről is ami belefér ebbe a kategóriába akkor jöhet mind, én még úgy is válogatok vásárlás előtt :)

:R :R :R

(#48591) .DLL válasza Sotyks94 (#48590) üzenetére


.DLL
veterán

OFFtopik, és ha nem bírod a FÜLhallgatókat akkor ez a rész figyelmen kívül hagyható, de én ebben a sub-10000 ft-os kategóriában már nem látom sok értelmét a supra fejeseknek. Kényelmük általában nem túl jó, hangjuk sem az a bátran ajánlható fajta, és a hangszigetelésük sem kiemelkedő, tehát egy IEM (In-Ear Monitor) szerintem megfelelőbb választás lehet e célra, 5-15k között van sok jó, többféle hangkarakterrel (pl. mélyorientált) amennyiben bírja a füled a dugózást. Tény, hogy van aki nem, ezért ott marad tényleg a FEJhallgató.

Egyébként Circumban is vannak visszafogott külsejűek, pl. a JVC HA-M750 egész vállalható  méretű. No de ezt sem hallottam még, gondolkodom is rajta, hogy ez legyen a következő beszerzésem a topik érdekében. :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48592) Bodz válasza .DLL (#48591) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Elmondhatom, hogy milyen... :D Ha vasarolhatnekod van, akkor lehet tudnek erdekesebbet is ajánlani.

(#48593) .DLL válasza Bodz (#48592) üzenetére


.DLL
veterán

Azt hittem ezt még senki nem ismeri innen. :B Nosza, ez esetben érdekel. És a tipp is, hasonló kategóriában. :D

(P.H.)

(#48594) samu2062 válasza samu2062 (#48588) üzenetére


samu2062
aktív tag

Végül lealkudtam 5k-ra,mert a fejpánt ki van lazulva és belül a hangszóró előtti szivacs el van porladva,aminek a darabkái belementek a hangszóróba,valamint a fülpárna itt-ott ki van bújva.Ezeket majd megjavíttatom.
Ennyiért bőven megérte.
Szép részletes hangja van és van tere is.Olyan kiegyenlítettnek tűnik.Dinamikája kisebb és jobban kell hajtani,mint a pioneert,de majd megszokom.Én ennyit értek hozzá,többet nem tudok írni róla.
Szóval ez marad és megy a másik eladásra. :)

(#48595) Montesantos


Montesantos
senior tag

Sziasztok!

A fejes találkozó után döntöttem úgy hogy lecserélem az ath a500x-et a meghallgatott fejesek közül a bayer fülesek jöttek be. ( Köszönet vodkaboy22-nek érte) Ma reggel megérkezett egy 990-es edition (250 ohm) még járatni kell (10 óra van benne) de már most jobb a kis sense-spartan a párossal mint az ath.

Összerektam sense v1 nélkül is a rendszert, elég durva lett a végeredmény (nem jó)

Gabi

(#48596) kingpython


kingpython
aktív tag

Sziasztok!

JBL SYNCHROS E40 Bluetooth fejhallgató szeretnék venni és érdekelne, hogy mik a vélemények róla? Telefonomhoz szeretném zenét hallgatni.

Előre is köszönöm!

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#48597) Bodz válasza .DLL (#48593) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A megítélése foleg az aktualis aratol fugg... Melykiemelt, kicsit tompa, sotet hangja van. A közepe az elmegy kategoria, magasban gyenge. Ellenben a mely tok korrekt, mondjuk trap meg ilyesmik tok elvezhetoek vele.
Superlux HD562? Ideje lenne mar valakinek kipróbálni. :D Vagy a varázslatos Somic MH463? Valamelyik szimpi fa Kruger&Matz?

(#48595) Montesantos: Grat! :)

[ Szerkesztve ]

(#48598) .DLL válasza Bodz (#48597) üzenetére


.DLL
veterán

A Somic-ról van már iromány, a Supralux egyelőre nem hoz lázba :D de egy K&M lehet hogy befigyel.

Egyébként a K92 driverei mögé került 1-1 pamut korong középen kivágva, BluTack-kel rögzítve, ez nagyon rendbe tette a mély tartományt, visszafogottabb, jóval kevésbé úszós lett így, erre Vodkaboy hívta fel a figyelmem, mert amúgy szeretem a basszust, de igaza volt. :D

S még így is amikor felteszem a fejemre utálom, de 5 percig hallgatom és nem akarom levenni, részletes, így már kellően gyors is, a szeparációja pontos, és a bejáratással a transzparenciája sokat javult. Monitor fejesnek (nem a hangmérnöknek) egyszerűen kiváló az áráért (feltételezve azt a kis géz korongot, ami persze nem várható el minden usertől), nem sokat hazudott a marketing videó az apró részletekről. Zenehallgatásra viszont egyelőre van jobb, amit nem kell ennyire szokni, és természetesebb hangja van, bár 5-10 perc nem nagy áldozat, főleg ha nem hangolja el a fülem a DT880. :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48599) Arinisar


Arinisar
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném én is kérni a segítségeteket fejhallgató vásárlásához:

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon.

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Játék, film, YouTube (és minden egyéb igazából, ezt az egy hangforrást használnám az idő 99%-ában, de ez a három a fő, különös tekintettel a játékra). Mikrofon nem kell rá semmilyen formában.

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Max 40e Ft, ideálisan valahol 30e körül.

4.) Új vagy használt?
Inkább új, ha nincs nagyon erős ellenérv.

5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural. Elég fontos lenne, hogy kényelmes legyen, és semmiképp ne nyomja a fülemet.

6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt, fontos a külső zaj szűrése, mert a környezetben bömbölni szokott egy tévé.

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Mivel elég általános a felhasználás, úgy gondolom, hogy minél kiegyensúlyozottabb, semlegesebb hangzás lenne előnyösebb.

8.) Honnan vásárolnál?
Nincs preferenciám (azon kívül, hogy inkább újonnan venném). Lehet külföldről is, ahogy jobban megéri.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Realtek® ALC892 (GA-B85M-D3H rev 1.0 alaplapon). Annyira nem tervezek hangkártyát vásárolni, de a közeljövőben veszek új gépet, ott szeretnék figyelni, hogy a lehetőségekhez képest jó onboard audiot válasszak.

Egyéb:
Nem túl fontos, de előny, hogyha hosszú a vezetéke.

Nincs konkrét elképzelésem modellről, az ajánlott listából annyira egyik sem fogott meg, szóval mindenféle javaslatot szívesen fogadok. Ha esetleg tudtok mondani helyet, ahol fel lehet próbálni őket, akkor az is segítség lenne.

(#48600) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Lenne pár kérdésem a Beyerdynamic DT770 Pro 32 Ohm-os fejhallgatóval kapcsolatban:

- Ebből a verzióból csak műbőrpárnás, egyenes kábeles verzió létezik, igaz?

- A párnáját le lehet cserélni plüsre esetleg? (Ha igen hol lehet kapni hozzá olcsón)

- Van e valami köztudott hibája ennek a szériának?

- A fejpántja mennyire tartós? (SRH-840-emből kiindulva)

Köszönöm előre is a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.