Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49651) #90933760


#90933760
törölt tag

Hali.

Tudtok ajánlani valami kis egyszerű progit, amiben van EQ, loudness meg az alap dolgok? Kicsit módosítani szeretnék a hangon, de úgy hogy lehetőleg minden kimenő hang változzon, film, zene mindenhonnan, játék etc., ne csak egy programé. Szóval a zenelejátszóba épített dolog nem jó.

Az alaplapom hangprogija nem valami acélos, mondhatni semmitérő, a Win tud mélyhangkiemelést ami egész jó is butasága ellenére, de magashang kiemelés opció már nincs itt se.

[ Szerkesztve ]

(#49652) Tulku válasza lcee79 (#49648) üzenetére


Tulku
veterán

Az momentum on ear...a többiekhez képest fos...
Az AT és a Beyer is köröket ver rá...

(#49653) schawo válasza #90933760 (#49651) üzenetére


schawo
titán

Nem egy egyszerű feladat, ami meg szeretnél oldani. Csak bonyolult, és hol működő, hol nem megoldások vannak. Virtual Audio Cable

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49654) Leigazoka válasza Tulku (#49652) üzenetére


Leigazoka
tag

Hát az E3 közvetítésen az egyik vonós csajon egy Momentum on - ear 2 -t vettem észre.
Lehet csak marketingből volt a fején.. :D

(#49655) Tulku válasza Leigazoka (#49654) üzenetére


Tulku
veterán

Vonósokat monitorozni jó...mert semmit nem hall a másikból...közepei ugyanis nem túl erősek...így nem zavarta gindolom hogy a fején volt...
Nagy Momentum sokkal jobb de más árfekvés....

(#49656) Golota válasza #90933760 (#49651) üzenetére


Golota
aktív tag

Amit keresel az a Peace APO. A Peace benne a user interface, ami vezérli az APO equalizert és nem kell fájlból paranéterezned. Kifogástalanul működik win 7 alatt, minden eszközt vezérel, beleértve az USB-s külső DAC-ot is. Előtte ne felejtsd el az apo configuratorral (felrakja a progik közé) beállítani az eszközöket.

Ha akarod, saját magad is adfhatsz frekiket hozzá, nem kell a meglévő palettához alkalmazkodni. Stabil, ingyenes. Mire vársz még...? ;]

(#49657) Dorien válasza .DLL (#49650) üzenetére


Dorien
veterán

+1
Ha bírod a bőr / műbőr párnát, akkor én a helyedben bevállalnám az MSR7-et, jó áron van, max. továbbadod.
Ha plüss párna kellene, akkor inkább Beyer DT770 80 ohm - ennek egyenes kábele van.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49658) Dorien válasza lcee79 (#49648) üzenetére


Dorien
veterán

Most olvasom, hogy te a spirál kábelt szereted, akkor a DT770 Pro 250 ohm lesz a te fejesed.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49659) lcee79 válasza Dorien (#49658) üzenetére


lcee79
őstag

Ha minden jól megy, szombaton meghallgatom az összeset, pécsen (amik ki vannak állítva)
Ott lesz az az MSR7 is amit néztem a dj börzén :), ettől jobban nem is tudtam volna összehozni direkt sem :)

És a végén veszek egy fejhallgatót, addig nem jövök haza :D

De most a dj ismerősöm, szerint csakis a Sennheiser HD25 1 II vegyem, az a legjobb szerinte dj-knek

De elvileg a boltban az is lesz kiállítva :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#49660) K1LLMy53Lf válasza lcee79 (#49659) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

ohh hol lesz ilyen lehetőség Pécsett?:B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#49661) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Volt már itt olyan valakivel, hogy ha fáradt akkor semelyik zene nem szól jól még a világ legjobb fejesén sem? :D Minden tompán szól, unalmas,

Néha észreveszem magamon, hogy nagyon befolyásolja a hallásomat a közérzetem is, vagy hogy ittam e kávét / alkoholt és persze hogy mennyire vagyok fáradt. Más is észrevett ilyet?

(#49662) Dorien válasza Vasinger! (#49661) üzenetére


Dorien
veterán

Akkor inkább feküdj le aludni. :) Vagy rossz zenéket hallgatsz. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49663) Tin válasza Dorien (#49662) üzenetére


Tin
veterán

hülye kérdés, de ezt a verziót már valaki régebben linkelte (lehet hogy pont te): az énekes hangja itt meg van effektezve a magasabb hangoknál?

[ Szerkesztve ]

(#49664) Sinesol válasza Dorien (#49662) üzenetére


Sinesol
veterán

Ha belegondolok, hogy a Youtube max 160 kbit/s-re képes, akkor a highend fülesekkel itt már több zajt hall az ember mint zenét? ;]

[ Szerkesztve ]

(#49665) .DLL válasza Sinesol (#49664) üzenetére


.DLL
veterán

Na-na, 192kbps AAC! ;) De azért bírom, amikor egyes videókhoz odaírják, hogy HQ FLAC version... :D pl.: [Link]

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#49666) Tomacko válasza Tin (#49663) üzenetére


Tomacko
senior tag

Emberünk jól képzett énekes, nincs effekt. Illetve csak annyi mint másoknál max. :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#49667) petata


petata
őstag

Hali!

Nem hirdetni szeretnem, de mennyi lehet most egy 80 Ohmos DT 770 Pro piaci ara? Imadom de valszeg nem igazan lesz alkalmam hasznalni a jovoben. :(

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#49668) Tin válasza Tomacko (#49666) üzenetére


Tin
veterán

az hallatszik, az élő felvételen egyértelműen. de mondom, már másodszor hallom így ismeretlenül (a s&g eredetit persze ismertem), és másodszor ugrik be ez az effektes dolog a stúdió verziónál. persze lehet, hogy csak a hajlítások miatt, bár inkább a magasaknál a túl tiszta hang nekem. aztán lehet, hogy csak jó napja volt a felvétel előtt:) mindegy, felejtsük el, nem kritizálni akartam.

(#49669) Dorien válasza Tin (#49668) üzenetére


Dorien
veterán

3 órán keresztül vették fel a vokált a stúdió verzióhoz, itt beszél róla: [link]

petata: Van megint beárazós topik: [link]
30k körül reális szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49670) lcee79 válasza .DLL (#49665) üzenetére


lcee79
őstag

ebben a válogatásban van "24bit hd audio" is írva, de nem találok olyan infót, ahol kiírná hogy milyen hang szól ténylegesen...
a statisztikában hang nincs...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#49671) petata válasza Dorien (#49669) üzenetére


petata
őstag

Koszi, ennek a topicnak a letezeserol nem tudtam. :)

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#49672) Sinesol válasza .DLL (#49665) üzenetére


Sinesol
veterán

Ha jól emlékszem a 192bit AAC az régebben volt, az ujabb feltöltéseknél már max 160 vagy 128at enged. :((( PoNemrég változtatták meg, jelenleg a max : 128 az MP4-hez, a 160 meg talán a WebM-hez.

[ Szerkesztve ]

(#49673) .DLL válasza Sinesol (#49672) üzenetére


.DLL
veterán

De remek.... Persze megértem, nem lehet bírni tárhellyel azt az eszetlenséget, hogy minden apró szír-szar hülyeséget mobilról is feltöltünk fullhádéba.

(P.H.)

(#49674) Tomacko válasza Tin (#49668) üzenetére


Tomacko
senior tag

Nem is gondoltam ilyet, hogy kritikának szántad volna. Csak jeleztem, hogy az előadók eléggé maximalisták és tanulták is a szakmát amellett, hogy borzasztó tehtségesek is.... legalábbis szerintem :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#49675) Tulku válasza Vasinger! (#49661) üzenetére


Tulku
veterán

Igen...délutánra már tompább a hallásom, a mélyek is kevésbé érvényesülnek...és persze hangosabbra kell állítanom a digit hangerő szabályzót, mert azzal a hangerősséggel már nem igazán hallom...lehet ehhez hozzájárul a kor (49) is....vagy az hogy sokat hallgatok zenét fülessel és rongálja a hallásom...

(#49676) Leigazoka válasza Tomacko (#49674) üzenetére


Leigazoka
tag

Hát igen, de ha mindent a mérnökre bíznának.. és nem a saját ízlésükre..lehet jobban sikerülnének az albumok.

(#49677) schawo válasza Tin (#49663) üzenetére


schawo
titán

Autotune (vagy valamilyen másik pitch correction) dolgozik rajta, amit nem sikerült jól beállítani a technikusnak. Továbbá van rajta kevés plate és sok hall reverb, delay, és egy kis kórus. Meg persze EQ, de az amúgy is értelmezhetetlen, minden jelútba eső eszköz belepiszkál a frekimenetbe. Trafós, csöves előfokot használtak, amit alaposan meghajtottak. Lehet, hogy kapott egy kis torzítót is a hangja, de az is lehet, hogy a meghajott cső önmagában elég volt.

Az autotune-nal a techie bánhatott volna kicsit óvatosábban, de amúgy egy nagyon jó felvétel és előadás.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49678) Tulku válasza schawo (#49677) üzenetére


Tulku
veterán

Mintha egy photoshop effekt-layer készítési leírást olvasnék...

Erre mondják, hogy az orvos megtanult írni, a gyógyszerésznek meg kell tanulnia elolvasni (mert más úgy sem tudja) :)

(#49679) Tin válasza schawo (#49677) üzenetére


Tin
veterán

a visszhangot hallani, a hang volt túl tiszta nekem. de nem kételkedem benne, hogy ennyire jól énekel a srác, csak nekem egy kicsit túl "steril" lett tőle ez az amúgy rockzenére átdolgozás.

Tomacko: azért írtam, hogy nem kritikának szántam, mert sok a sértődős manapság, és semmi kedvem nem volt egy szócsatához, de örülök h te nem ilyen vagy ;)

(#49680) PuMbA válasza Sinesol (#49672) üzenetére


PuMbA
titán

Viszont most már nem AAC van, hanem az a 160kbps Opus kodek, tehát hasonló a minősége a 192-es AAC-val :)

(#49661) Vasinger!: Igen, van, hogy semmit se bírok hallgatni, mert annyira fáradt vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#49681) lugosi válasza PuMbA (#49680) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is, pl mikor alszok. 😀
Én amúgy esténként szeretek a legjobban zenét hallgatni.

(#49682) .DLL válasza Tulku (#49675) üzenetére


.DLL
veterán

Nálam is ez van, amikor melóból hazaérek és még zsong a fejem. De estére már teljesen jó, megjönnek a mélyek is, a részletek is. :) Emiatt van hogy sokszor nem tudok lefeküdni, mert csak még ezt a zenét, csak mégegyet, és így tovább... :DDD

(P.H.)

(#49683) zsocy válasza .DLL (#49682) üzenetére


zsocy
őstag

A házimozis topikban olvastam hogy a legolcsóbb upgrade 1 kupica pálesz. Egyből megjönnek a részletek meg a rejtett hangok :) Csak vigyázni kell, mert ha túltolod minden tompa és fátyolos lesz :)

(#49684) .DLL válasza zsocy (#49683) üzenetére


.DLL
veterán

Inkább egy pohár vörösbor... :D

(P.H.)

(#49685) syler123


syler123
veterán

Superlux hd 681 Evo-hoz milyen kábelt érdemes venni? 2m kellene, de olyan, ami a gyárinál puhább, nem is értem miért ilyen kemény kábellel adják. Esetleg ha szövetborítású az még jobb, de túl drága se legyen.

És persze köszönöm az ajánlást, nagyon elégedett vagyok a fejessel, pláne azért a pénzért amiért vettem... :)

(#49686) Dorien válasza syler123 (#49685) üzenetére


Dorien
veterán

Pl.: [link]
Aztán, hogy ez elég puha-e neked, azt nem tudom. :) Ebben az árkategóriában szerintem sokkal jobbat nem kapsz. Nekem a Takstar HI 2050-hez teljesen megfelel.

Drágábban: [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49687) syler123 válasza Dorien (#49686) üzenetére


syler123
veterán

Köszönöm! :R

(#49688) Dorien válasza syler123 (#49687) üzenetére


Dorien
veterán

Szívesen. :)

Egy kis éji zene:
akusztikus gitár
elektromos gitár
SW

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49689) DemonDani


DemonDani
addikt

Aliexpessen napi akcióban 20,4 dollár a Superlux HD681B.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#49690) TaaT


TaaT
veterán

Sziasztok!

Sajnos megtört a Superlux HD681EVO fülesem kábelének a védő burkolata (már újkorában éreztem hogy ott baj lesz) [link] persze ettől még hibátlanul szól de félek hogy a rendes kábel lesz a következő ami megtörik. :(

Milyen lehetőségeim vannak a javításra? Már nem garanciás.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#49691) drzozo


drzozo
senior tag

Az új gép mellé beruháztam egy fehér maxell retro dj-re (Budaörsi MM-ban 4.990,- forint, az árukeresős ár helyett), hogy amíg nem lesz elég keret, addig tudjak valamivel kínlódni.

Ha le kellene írnom néhány szóval milyen, az így nézne ki: ENNYIÉRT KVA JÓ!

(#49692) Dorien válasza drzozo (#49691) üzenetére


Dorien
veterán

Az hát. :) Nem hiába van az ajánlóban. Én 3500-ért vettem a sajátomat Tescóban. :) A Superluxokat (főleg a 668B + 681 szériát) meg a Takstar HD2000-t én azért többre tartom nála.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49693) biega


biega
aktív tag

Kérhetek egy kis segítséget?
Fejhallgatót szeretnék vásárolni.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Utcán és a lakásban is.

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenét hallgatok telefonról, illetve filmet néznék a laptopon.

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
30.000 Ft, de örülnék, ha kevesebből kijönne.

4.) Új vagy használt?
Új.

5.) Circumaural vagy supraaural?
Mindegy, jelenleg egy HD681 van, de szorítja a fejem, illetve jó lenne, ha kisebb méretű lenne a párnája.

6.) Zárt vagy nyitott?
Mindegy.

7.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Nexus 5 + laptop.

(#49694) .DLL válasza biega (#49693) üzenetére


.DLL
veterán

Creative Aurvana Live! ;)

(P.H.)

(#49695) dgyuri0123 válasza .DLL (#49694) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem én vettem meg az utolsó darabot. Már csak Live2 van.

"csak a zene van"

(#49696) Dorien válasza biega (#49693) üzenetére


Dorien
veterán

ATH-M30X

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49697) jengab


jengab
tag

Sziasztok!

Eddig egy Sennheiser HD407-es fejhallgatót használtam a Denon PMA-480R erősítőmmel együtt. Hallgattam vele CD-t, gépről lejátszott zenét, stb. Viszont miután kipróbáltam egy Grado SR125-öst (tudom, ég és föld a két füles) föltűnt, hogy a Sennheiser mintha túl erősítené a basszust. És nem is olyan levegős, mint a Grado, inkább doboz hangja van. Ugyanezt a túl sok basszust észrevettem akkor is, mikor egy kis AKG K323XS-t próbáltam. Abban is sokkal kevesebb a basszus, és mintha élethűbb hangja lenne.

Kérdésem az lenne, hogy milyen fejesre lenne érdemes váltani a Sennheiser helyett? Nagyjából max. 30 ezer ft-ig gondolkozok. Úgy láttam ilyen kategóriában az Audio Technica elég jó, ebből a T500-ast néztem. Viszont találtam egy HD555-ös Sennheisert is. E közül a kettő közül melyiket érdemes megvenni (nagyjából ugyanaz lenne az áruk).

Kizárólag itthon, szobában, és erősítőről hallgatnám (nem fejhallgató erősítő). Ezen kívül legyen legalább 2,5 m kábele, és valami jobb fajta 6,3-as Jack dugója. Zenében elsősorban komolyzenét hallgatok vele, esetleg nem túl durva rockot. Zongorát pl. szeretem, ha szépen szól, úgyhogy előny, ha valami ilyenben jó :) Kialakítást tekintve pedig jó a nyílt is, zárt is. Viszont szempont, hogy ne legyen akkora impedanciája, hogy az erősítőm egymagában már nem képes megszólaltatni. Valaki tud még ezek alapján a fenti árkategóriában ajánlani valamit? Esetleg AKG-k? A kis fülesnek sikerült meggyőznie, hogy jó márka az AKG, szóval az is érdekelne, de minden másra is kiváncsi vagyok.

(#49698) Dorien válasza jengab (#49697) üzenetére


Dorien
veterán

Pár tipp:
Takstar TS-671
Audio-Technica ATH-AD500X (külföldről vagy használtan)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#49699) jengab válasza Dorien (#49698) üzenetére


jengab
tag

Köszönöm a tippeket. A Takstar jónak tűnik, bár még sose hallottam a márkáról. Viszont nem túl nagy a 120 ohm impedancia? Mennyire lesz ez így halk?

Esetleg a HD-555 vs. T500 összehasonlításról tud valaki valamit mondani?

(#49700) Bukk900 válasza jengab (#49697) üzenetére


Bukk900
őstag

Pioneer SE-A1000-et is vedd fel a listára.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.