Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48151) s4tch válasza Pisti1972 (#48149) üzenetére


s4tch
veterán

Nekem bevált a HP50. Ha Gyöngyös felé jársz, tudok belőle mutatni egyet.

(#48152) .DLL válasza cubix (#48150) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem jó minőségű TRS Jack elég oda, ráadásul ha véletlen megrándul a kábel (lefelé) akkor csak kirántódik a csatlakozó, nem a vezeték szakad.

(P.H.)

(#48153) cubix válasza .DLL (#48152) üzenetére


cubix
tag

Erre gondoltam először, de pont azért vetettem el amiért te ajánlottad.

「시작이 반이다」

(#48154) .DLL válasza cubix (#48153) üzenetére


.DLL
veterán

Attól nem kell félni, hogy véletlenül kijönne, ha jó a dugó. ;)

(P.H.)

(#48155) Varoz válasza Bodz (#48148) üzenetére


Varoz
őstag

Értem. Bíztam benne azért, hogy hátha megúszom a Pesti utat, mert Debrecenbe megyünk és onnan is jövünk a repülővel. :D
Az a baj, hogy itt Németországban meg fingom sincs hol lehetne hallgatózni, leszámítva a Médiát és a Saturnt, de ott meg nincsenek ezek a fejesek. :/

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#48156) #20655360


#20655360
törölt tag

Üdv! Melyiket választanátok: HD661 vs. Soundstation HD40B (HD2000)?
Melyiknek egyenletesebb a hangképe? Megéri a 661 az ~5k-s felárat, hangminőség tekintetében?
Otthon fogom csak használni, de ennek ellenére zártra van szükségem, ha valaki kérdezte vna.
Köszönöm.

(#48157) Bodz válasza Varoz (#48155) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Valószínű azért Németországban is vannak fejhallgató, hifi, hangtechnika boltok, ahol lehet hallgatózni. :)

(#48156) ayy_lmao: A HD2000-é egyenletesebb (de nem egyenletes), HD661-nek erősebb a magas kiemelése, de ettől függetlenül az a jobb fejhallgató.

(#48158) EQMontoya válasza Bodz (#48157) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ugyan már, szegény ország az! :))

Same rules apply!

(#48159) #20655360 válasza Bodz (#48157) üzenetére


#20655360
törölt tag

661 lesz akk. Thx.

(#48160) Montesantos


Montesantos
senior tag

Sziasztok!

Van értelme lecserélni az ath a500x-et ATH-A900X-re spartan a dac van hozzá, és sense v1.... vagy ehhez a kategóriához már másik dac is illik?

Gabi

(#48161) .DLL válasza Montesantos (#48160) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem ez még maradhat az A900x alá, ha alaplapi lenne vagy valami 10k-s szonár, akkor azt mondanám... de itt ráérsz egy későbbi lépésben fejleszteni szerintem.

(P.H.)

(#48162) gyerecske


gyerecske
senior tag

Végre megvan a Grado 125e.Nagyon komoly cucc.Nem tudom ki írta, hogy nem kényelmes, az egyik legkényelmesebb fejes , amit próbáltam és nagyon dögös a hangja, bár még tesztelés alatt van, de már most tudom hogy jól választottam.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#48163) Montesantos válasza .DLL (#48161) üzenetére


Montesantos
senior tag

Köszi, nem ugrok még bele.... megpróbálok eljutni 10.-én a fejes talira csak kicsit messze van....

Gabi

(#48164) EQMontoya válasza Montesantos (#48163) üzenetére


EQMontoya
veterán

A1000X-et viszek. :)

Same rules apply!

(#48165) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok,
Játék közbeni dumáláshoz kellene egy headset, néha esetleg jól jön pl. egy FPS játéknál, ha gamer headset, de nem lényeges, hogy külön "gamer" legyen :) Keret az olyan 10 ezer Ft lenne. Logitech-et nagyon szeretem, csak már elég pofátlan áraik lettek, régen amikor vettem a jelenlegi jó kis G330-ast [link] akkor még rendes árban volt...
Nem szeretem annyira, ha teljesen zárt, mert volt már olyanom, és 1 óra után nyomja a fülemet szinte mindegyik...Ezért vettem anno ezt a G330-ast, csak már el is van törve, és a fülpárna is lejött mindkét oldalról..
Ajánlanátok esetleg valamit? :R

(#48166) Samtya válasza Chereiose (#48165) üzenetére


Samtya
senior tag

Nem ajánlás akar lenni, mert nem ismerem csak találtam egy olyat, hogy Edifier K830. Olcsó és jól néz ki, valaki kipróbálhatná. ;]
Ne haragudj, hogy nem adtam teljesen adekvát választ a kérdésedre, de ez nem is a gémer fejhallgatós topik.

(#48167) Chereiose válasza Samtya (#48166) üzenetére


Chereiose
addikt

Tudom, de nem találtam olyan topikot, ami jó lenne erre a kérdésre :D

(#48168) Montesantos válasza Chereiose (#48167) üzenetére


Montesantos
senior tag

[link]

EQMontoya: köszi, csak el kell menjek a fejes talira :)

[ Szerkesztve ]

Gabi

(#48169) Bodz válasza Montesantos (#48160) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Fülest cserélni van értelme, Spartant még nincs. Kivéve ha hallasz valamit, ami jobban tetszik. :)

(#48165) Chereiose: Még egy kicsit megtoldod és máris tiéd lehet a HMC681. :D

[ Szerkesztve ]

(#48170) Chereiose válasza Montesantos (#48168) üzenetére


Chereiose
addikt

:R

(#48171) Montesantos válasza Bodz (#48169) üzenetére


Montesantos
senior tag

Csak próbálkozom :) a spartan bejött eddig... szép lassan fejlesztgetek füles csere első körben de mivel nincs összehasonlítási alapom marad első körben a füles tali majd utána lépek egyet....

Gabi

(#48172) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Megjött az EMU Walnut. Így elsőre nem rossz, de nyilván járódnia kell még. Inkább a mélyekben jeleskedik, de összességében vállalható kis cucc.
Viszont volt rajta 1-2 minimális sérülés, esélyesen még a gyártásnál került rá, mert elég okosan és jól volt csomagolva. Írtam a Massdropnak, csináltam makrókat róla, majd beszámolok, hogy mit reagáltak.
A gyári dobozért pluszpont, szép, igényes cucc.

Fejestalira majd viszem.

A vámot pedig szerencsére megúsztuk. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#48173) #16820480 válasza EQMontoya (#48164) üzenetére


#16820480
törölt tag

Arra kíváncsi leszek :K A két nagyobbikból csak a nyitottakat hallottam még eddig.

(#48174) f4lcon


f4lcon
őstag

újra van Fostex TH-X00 a Massdropon, és bizsereg a tenyerem az egéren... megéri?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#48175) EQMontoya válasza f4lcon (#48174) üzenetére


EQMontoya
veterán

Valószínűleg igen, de vigyázz, augusztusi szállítást írnak rá!

Same rules apply!

(#48176) #16820480 válasza f4lcon (#48174) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tulajdonképpen mennyi az annyi?

(#48177) Tulku válasza f4lcon (#48174) üzenetére


Tulku
veterán

Erre gondolom még rájön vám áfa....

(#48178) f4lcon válasza #16820480 (#48176) üzenetére


f4lcon
őstag

450$ plusz vám plusz áfa nagyjából 160k

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#48179) #16820480 válasza f4lcon (#48178) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az nem olyan rossz ár :K Kíváncsi vagyok hogy viszonyul a TH900-hoz. De ennyiért továbbra is azt tartom valószínűnek, hogy egy mutatósabb TH600.

[ Szerkesztve ]

(#48180) f4lcon válasza #16820480 (#48179) üzenetére


f4lcon
őstag

olcsóbb, mint a TH600 és van egyfajta gyengém a fa borítás felé :)
ja, és szintén olcsóbb, mint a fa ATH-W1000Z

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#48181) MésziGab


MésziGab
tag

Hali

Milyen fejhallgatót ajánlatok,gamelésre és zene hallgatásra(jó basszus) szeretném használni!
A keret max 50.000 Ft!

A kiszemeltek.:
- Steelseries Siberia V3
- Kingston Hyperx Cloud II KHX-HSCP-GM
- Steelseries 9H 7.1 fekete headset

(#48182) .DLL válasza MésziGab (#48181) üzenetére


.DLL
veterán

A Stealseeriesek felejtősek ár/hangminőség arányban. A Clud nem rossz, mivel egy rendes fejhallgató adta az alapját (Takstar Pro-80), de ebből is a Clud I. jobban megéri, mert a fejes az ugyan az, mint a II-es csomagban.
A rendes és jó hangú fejhallgatók vonalán maradva ajánlott neked, a Beyedynamic DT770 Pro 32Ohm, 80 Ohm, Audiotechnica M40X, de ha nyitott is szóba jöhet akkor a Beyer DT990-et is hallgasd meg, ennek nyitott létére elég jó a mélye, a tere pedig hatalmas, és részletes, ez játéknál is jól jöhet (ellentétben a kamu térhatású 7.1-ekkel amik csak zavaróak...) Olcsóbb vonalon Magnat LZR 580 a bass monster.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48183) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
10 ezer forint alatt keresnék valami fejhallgatót főleg zenehallgatáshoz illetve játékokhoz.
Mit ajánlanátok?
Amit eddig kinéztem: Sharkoon Rush Core

(#48184) Varoz válasza Bodz (#48157) üzenetére


Varoz
őstag

Nem azt mondtam, hogy nincs, csak, hogy nem tudom hol. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#48185) EQMontoya válasza f4lcon (#48180) üzenetére


EQMontoya
veterán

ja, és szintén olcsóbb, mint a fa ATH-W1000Z

Ha beszopod a vámot, akkor nem.

Same rules apply!

(#48186) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

Sziasztok,

lenne pár kérdésem :)

"Studio" fejhallgatót szeretnék venni, 50 rugóig mennék el árban.
Elektronikus zenéket kezdtem el írni: trance, techno, house , tehát ezekben a stílusokban akarok jó hangminőséget produkálni.
Egy focusrite scarlett 2i4 hangkártyám van, erre megy majd a fejhallgatóm.
Olyan fejhallgatót szeretnék, amit rendesen meg is tud hajtani a hangkártyám, külön erősítő nélkül.
Eddig ezeket néztem:
- AKG K271 MKII
- Beyerdynamic DT-770 Pro / 80 Ohm
- Audio Technica ATH-M50X (esetleg M40X)

Bár a DT-770 Pro -t nem tudom, hogy rendesen meghajtaná-e a hangkártyám.
Nem a kényelem a legfontosabb számomra, mert úgy sem lesz 1-2 óránál többet a fejemen egyszerre.
Esetleg még félig nyitott vagy nyitott fejesekben is gondolkodjak (pl Beyerdynamic DT-990 Pro / 250 Ohm - igaz ehhez már valsz. kellene erősítő is)?
Bár azt olvastam, hogy azoknál a basszus nincs meg rendesen. Amúgy más szempontokból nekem teljesen mindegy hogy nyitott-e vagy zárt.
Ezeknél a komolyabb cuccoknál mennyire általános a kábeltörés? Mert erre is szeretnék odafigyelni, és ha jellemző, akkor inkább cserélhető kábeles fejhallgatót vennék.

Illetve még 1 kérdés: ha bemegyek boltba kipróbálni pár fejhallgatót, akkor lejátszót nekem kell vinnem vagy van nekik? Csak mert ha nekem kell vinni, akkor nyilván nem a középkategóriás mobiltelefonról kellene majd lejátszanom a referencia/teszt zenéket :)

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Éljenek a nyulak!

(#48187) f4lcon válasza EQMontoya (#48185) üzenetére


f4lcon
őstag

vámmal a 450$ az kb 160 ezer HUF
amit itthon néztem ATH-W1000Z-t, az meg 250 ezer HUF
:F

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#48188) Reinkz


Reinkz
senior tag

Sziasztok

Kb egy hete javasoltátok nekem a magnat lzr 580-asát, ami ma jött meg a muzikertől.
Valóban baromi jók a mélyei, tényleg, kb az első fejesem ahol equalizer-t nem is használom.
Szóval rohadt jó, azonban kicsit meg vagyok ijedve mert bizonyos számoknál, max hangerőn és közelében cicereg az egyik oldala, és még csak nem is azoknál ahol a legdurvább a basszus, gondolom ez hangszóró hiba és a "bejáratástól" nem tűnik el.

Nem tudom mit csináljak egyrészt mert postázni kéne bármilyen gari ügyben de baj az hogy 100/98 számnál nem is hallani, szóval elég kétes lenne az is hogy kapok egy újat, valószínűleg kénytelen leszek bele törődni.

(#48189) EQMontoya válasza f4lcon (#48187) üzenetére


EQMontoya
veterán

Itt kicsit olcsóbb

Same rules apply!

(#48190) dgyuri0123 válasza Reinkz (#48188) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem dugd be valami más forrásba is, hátha...

"csak a zene van"

(#48191) BigBlackDog válasza Reinkz (#48188) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem lehetséges, hogy a hanganyag minősége ratyi? Nem idegen számomra ez, nem egyszer volt már, hogy az ilyen hangminőségbeli furcsaságok alacsonyabb kategóriás rendszeren nem voltak hallhatóak, míg egy komolyabb cuccon zavaróan megjelentek.

(#48192) Tulku válasza BigBlackDog (#48191) üzenetére


Tulku
veterán

:K

Esetleg még egy tipp: félhangerőn járatni egy 50 órát és megnézni utána....

(#48193) Reinkz válasza BigBlackDog (#48191) üzenetére


Reinkz
senior tag

Meghallgattam gépen és mobilon is, a jelenség fenn áll pl major lazer lean on számánál az első 8mp-ben, és csak jobb oldalt van jelen.

Baromi idegesítő, szerintem ez megy vissza sajnos ..

(#48194) BigBlackDog válasza Reinkz (#48193) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Több hanganyagról is (youtube, mp3, flac)?

(#48195) schawo válasza Mákosmetélt (#48186) üzenetére


schawo
titán

Az AKG-t lehúznám a listról, és helyére betenném a Sennheiser HD25-1 II-t és a Sony MDR-7506-ot. Az AT és a Beyer jó lehet

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48196) lowzor válasza ReFleXx (#48078) üzenetére


lowzor
veterán

Megvettem én is a Cloud-ot, 20,5k-ért sikerült beszereznem feketében a Pcland-ből, szerintem ennyiért eléggé megérte.
A hangja nagyon tetszik már most (még be kell járatni). Párnából nekem a műbőr jött be jobban, a szövettel kevés volt számomra a basszus (sokat utána kellett állítanom az EQ-ban), a műbőrrel alapon hagyva tökéletes. A magason emeltem 10%-ot a hangkártya szoftverével, így az is fasza.
A minősége első osztályú, meg a kiegészítők mennyisége és a csomagolás is.
Egyedüli negatívum eddig, hogy kicsit mintha nyomná a fejem, de remélem, hogy megszokom.

[ Szerkesztve ]

(#48197) Reinkz válasza BigBlackDog (#48194) üzenetére


Reinkz
senior tag

Igen, volt már egy ilyen fejesem sajnos felismerem..
Már írtam a Muzikernek hogy csereljek pont ugyan erre mert jo fejes hallom a hangjan :D csak hat legyen jo.

[ Szerkesztve ]

(#48198) nagydom1991


nagydom1991
csendes tag

Sziasztok,
Segítségre lenne szükségem fejhallgató választásban. Az alap elgondolás meglenne, viszont kipróbálás nélkül, amire sajnos nincs lehetőségem elég nehéz a választás.

A modellek amiket kinéztem review-k alapján: Audio Technica ATH M50X, V-moda crossfade M100, Beyerdynamic dt-990, Sony MDR-XB950BT(Igen tudom, hogy vezetzék nélküli és hogy azt nem szeretitek), Sony MDR-XB950AP.

Első választásom az Audio Technica ATH M50X volt, amit kb egy hónapig tartottam, viszont mivel szeretem a basszust ezért elcsábultam a a két sony irányába. Az XB950BT-ről nagyon sok jót hallottam, viszont a vezetékes társáról szinte semmi, így nem tudom hogy mennyire térhet el a kettő teljesítményben. Álom választás talán a V-moda lenne ha nem lenne olyan piszkosul drága. A Beyer pedig csak azhért került bele a listámba, mert szinte minden top 5 videóban benne volt (Ez igaz az Audio Technica-ra, a V-moda-ra és a Sony MDR-XB950BT-re is).

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Elsősorban munkahelyre venném, de valószínűbb hogy otthon is fogom használni valamint útban munkahelyre is.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zene hallgatás
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
0-50k/60k
4.) Új vagy használt?
Új
5.) Circumaural vagy supraaural?
Mindegy
6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt (igen, e miatt ha jól tudom kiesik a dt-990 és marad a dt-770 :D de erre mér nem emlékszem :D)
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Ez egy nehéz kérdés, ugyanis szeretném érezni, mint amit sok helyen írták az Audio Technica-ról, hogy olyan hangokat is meghallottak a zenében mint amit azelőtt sose, de ugyanakkor, szeretnék nagyon jó mélyeket is.
8.) Honnan vásárolnál?
Elsősorban Magyarországról, de ha nagy az árkülönbség akkor akár külföldről is.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Laptop/Mobil/TV

Válaszokat előre is köszi.

(#48199) nagydom1991 válasza nagydom1991 (#48198) üzenetére


nagydom1991
csendes tag

Javítás:
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural

(#48200) ReFleXx válasza lowzor (#48196) üzenetére


ReFleXx
addikt

alkuldtal a csajszival vagy hogy sikerult annyiert ? :DDD
elso huzamosabb hasznalat utan nekem is nyomta, meg a fulem is megfajdult, de kicsit elorebb toltam a fejemen igy jobb. elozo fejhallgatom semmit nem tartott, hatra hajtottam a fejem hirtelen es leesett a fejemrol, ebben meg pogozni is tudnek nem esne le :D
a csomagolas minosegen en is meglepodtem, meg a fules is tartos minoseginek tunik

egyebkent holnaptol kaphato lesz a HyperX Cloud Revolver.
tudom hogy headset, csak azert merem itt megemliteni itt, mert azt irjak hogy :
Studio-grade sound stage
Next-generation directional 50mm drivers
Re-engineered audio profiles create a larger sound stage that’s ideal for FPS and open environment gameplay and for a concert hall-like experience when listening to music

Fejhallgato gurukat kerdeznem hogy ez is valami jobb fele fejjhallgato headset adaptacioja lenne?

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.