Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48501) Leigazoka


Leigazoka
tag

Sziasztok,

Ha Massdropról rendelnék.. akkor a terméket terheli vám+áfa?

Fostex Th-x00 lenne a kiszemelt.. mert elég jó árban van. 1000 helyett 450 dollár.

(#48502) s4tch válasza Leigazoka (#48501) üzenetére


s4tch
veterán

Ha az EU-n kívüli eladótól rendelsz, számíts vámeljárásra. (Rövidebben: igen.)

(#48503) f4lcon válasza Leigazoka (#48501) üzenetére


f4lcon
őstag

arra még rájön 15 dollár posta
plusz ez egy "virtuális" ár, lévén, hogy ez a modell csak a Massdrop-on létezik, emiatt bármennyire is árazhatták volna ;)
ha komolyan gondolkozol (ahogy én is tettem) akkor így számolj:
450 + 15 = 465$ * 275 = 127.875 HUF erre jön rá a vám és az áfa, mindkettő a szállítási díjjal együtt értendő összegre, azaz * 1,27 * 1,02 = 165.650 bruttó forint.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#48504) Leigazoka válasza f4lcon (#48503) üzenetére


Leigazoka
tag

Hmm át még így is jónak tűnik..
Lehet gondolkodni...

(#48505) claire78


claire78
senior tag

Sziasztok!

Fej- vagy fülhallgató vásárlás elott állok.
Volt régebben egy JBL J88i-m, hangja tetszett, de nagy mérete miatt nem tudtam kényelmesen fekve zenét, tabletről videót nézni. És persze a vezeték.
Majd vettem egy JBL Reflect BT, amivel nem volt gondom, de gondoltam lecserélem az újabb Reflect Minire.
Nem nagyon van eladó használtan, ezidáig nem találtam.
Közben rátaláltam a JBL E40BT-re és a Pioneer SE-MJ771BT típusokra, melyek szimpatikusak, de sosem hallottam őket.
Bizonyára van itt olyan aki találkozott már néhányukkal, van róluk tapasztalat.
Köszi, előre is! :)

(#48506) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Asszonynak szeretnék venni egy fejhallgatót,filmezésre/youtubra/zenére.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
- Otthon

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
- Film,youtube,zene

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
- 10.000Ft a max de nem bánnám ha még egy fél lityis unicumra futná belőle. :D

4.) Új vagy használt?
- Elsősorban új de nem probléma ha használt csak indokolt legyen az ajánlás.

5.) Circumaural vagy supraaural?
- Circumaural

6.) Zárt vagy nyitott?
- Passz,ezt rátok bízom,asszonynak mindegy.

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
- Tiszta,kiegyensúlyozott hangzást,érthető beszédet a filmek alatt,ugyanakkor a zenehallgatás is élvezhető legyen.

8.) Honnan vásárolnál?
- Itthoni webshop,külföldi webshop vagy akár apróról.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
- Nas-ról mennek a filmek egy LG 32LB650V tv-n ami optikai kábellel van összekötve egy HK AVR 132 tipusú erősítővel. Így választható hogy tv-be vagy erősítőbe dugjuk a fejhallgatót.Amelyik szerintetek jobb.
Zene, youtube szintén a tv-n megy illetve toshiba encore 8 tabon is előfordulhat.

Viszonyítási alapnak egy Sharkoon Rush fülesem van,bár nekem nem jön be a hangja de játékra elmegy.

Üdv:Viktor

(#48507) DBAtti válasza Bodz (#48499) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Tudom, köszönöm, megvan a névlista:

CITRONIC MH50
CHORD MH50
DENOX DNX 1250
IDANCE IBIZA 101
INVOTONE HD2000
LDSYSTEMS HP700
NEU HX6000
REDROCK KP30
SOUNDSATION HD40
STAGG SHP5000H

Azt hiszem Schawo-tól másoltam ki, de azóta láttam head-fi-n is.
Azt sem láttam sok helyen, nem tetszik a matricázás, de drágább. Ha találok lehet mégis ott kötök ki. Esetleg tudnál boltot is mondani ahol kapható? Keresgélek, de nem teljesen triviális.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#48508) pulutodurumo válasza Viktoár (#48506) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az utánad lévő hsz. válasz lehet a kérdésére. Superluxok közt nézz még szét.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#48509) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

huh ez szépen néz ki kár hogy itthon nem kapható

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#48510) Dorien válasza Viktoár (#48506) üzenetére


Dorien
veterán

Soundsation HD40 (Takstar HD2000)
Superlux HD681, HD681B

Én mondjuk még dobnék rá pár ezret és beneveznék egy Superlux HD681 EVO-ba a plüss párnák miatt. [link] [link]

DBAtti: Milyen király, hogy némelyik Soundsation darabon ott figyel a HD2000 felirat is... :)) [link] (felső kép)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#48511) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

pulutodurumo és Dorien köszönöm az ajánlásokat.Nem tudom mennyire vájtfülű az asszony, de szerintem nem fog rábólintani a Superlux HD681 EVO-ra. Az a párezer plusz nem okozna gondot de a nőket nem lehet észérvekkel meggyőzni. :D

Apropó az hogy lecsatolható a vezeték csupán kényelmi funkció vagy van más jelentősége is?

Üdv:Viktor

(#48512) EQMontoya válasza vodkaboy22 (#48509) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hey bro! Épp van massdropon occsósba. :)

Same rules apply!

(#48513) GML válasza Viktoár (#48511) üzenetére


GML
őstag

Én ráadtam az asszonyra egy Shure SRH440-et, utána meg egy Audio-Technika AD500X lett a fejére húzva. AT lett a győztes. Szerencsére annyit elértem, hogy legalább próbálja ki, mielőtt megveszi.

(#48514) Stylerr válasza Dorien (#48497) üzenetére


Stylerr
addikt

(#48515) Viktoár válasza GML (#48513) üzenetére


Viktoár
addikt

Na elsőre megrendelte a superlux hd681evot-t. :C Holnap hozza a futár,izgatottan várjuk. :)

Üdv:Viktor

(#48516) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Elgondolkodtam fejhallgató vásárlásán, de bizonytalan vagyok, hogy vezetékes vagy vezetéknélküli lenne megfelelő, ha mozizni is szeretnék HTPC-vel. Ezt hogy szokták megoldani? 3-4 méter kábelt nem fogok átlógatni a szobán ilyenkor. :D Létezik olyan, ami mindkét módra képes?

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Elsősorban otthon, cipelésre van fülesem.

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás (mindenféle stílus, de főleg elektronikus), filmnézés.

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
A lényeg, hogy minél olcsóbban minél jobbat. A plafon 20-25 ezer.

4.) Új vagy használt?
Inkább új, de nem feltétlenül.

5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural, ha fekve is kényelmes.

6.) Zárt vagy nyitott?
Nem akarok mást zavarni vele, szóval inkább zárt.

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Kiegyensúlyozott hangzást. Minden tartományból legyen elég, de ne túl sok. Jelenleg Apple EarPods fülest használok, elégedett vagyok vele.

8.) Honnan vásárolnál?
Megbízható helyen.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Elsősorban iPhone-nal és MacBook-kal (Apple Music). Jó lenne HTPC-vel, esetleg TV-vel is.

(#48517) Stylerr


Stylerr
addikt

Uraim, erről és erről a két termékről tudnátok véleményt mondani? A kettő közül szeretném megrendelni valamelyiket, viszont nem tudok dönteni, így a segítségeteket kérem.

[ Szerkesztve ]

(#48518) .DLL válasza megema (#48516) üzenetére


.DLL
veterán

Ennyiért jó vezetéknélkülit nem kapni sajnos (ill. az esetlegesen jó ár-érték arányú kínai belpiacos termékeket nem ismerem) Vezetékesben a leírtak alapján az ATH M30X-et mondanám illetve ha találsz még a kereten belül egy Takstar Pro-80 alteregót az szintén elég jól szól (pl. Hyperx Cloud 1.)
Ha nagyon fontos az ágyból filmnézés, akkor fixen elvezetnék odáig egy 3,5mm-es "Jack" hosszabbítót, elrejtve például a fal mellett, kábelvezető csatornákban/alatt, stb.

(#48517) Stylerr: Műanyag hulladék kategória, esetleges hanggal. Vegyél inkább egy jó sztereó fejhallgatót (nem G4mer-t!!!) és sokkal jobb hangot fox kapni. (vagy ugyanazért a hangért kevesebbet kell fizetned) :K

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48519) Stylerr válasza .DLL (#48518) üzenetére


Stylerr
addikt

Viszont nekem nagyon fontos lenne hozzá a mikrofon, mert játék közben TS-en kommunikálunk.

(#48520) Bodz válasza Stylerr (#48519) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha mikrofon nem jó, akkor vegyél egy ilyet.

(#48521) megema válasza .DLL (#48518) üzenetére


megema
őstag

Köszi! Takstar Pro-80 alteregó kapható itthon is? Az ATH-M30X egész jónak tűnik, de kilátszó fém lemez és a 3 méteres kábel egy kicsit zavar, de talán meg tudnám szokni.

(#48522) chosa91


chosa91
aktív tag

Üdv! :R

Marley fejhallgatókkal kapcsolatosan pro-contra (esetleges személyes vélemény, összehasonlítás)?

"Find something boring, and make it funny!"

(#48523) Tim82


Tim82
nagyúr

Egy napja vettem Brainwavz HM5 párnákat, amiket élből fel is húztam a Philips N6330-amra (akarom mondani, az acélpántos AKG K240 Sextett-emre). Némileg erőltetni kellett az eltérő alak miatt (ugye a HM5 inkább ovális, a K240-nek meg szabályos kör formájú a drivere - de ráment), de egyelőre úgy érzem, hogy megérte, mert kényelemben ég és föld az eredeti, még csak nem is túl lapos párnákhoz képest.

A legnagyobb gondom szűnt meg ezzel, ami miatt nem szívesen használtam a Sextett-et; az eredeti párnákkal kb. 15-20 perc után gyilkolni kezdte a driver műanyagrácsa a fülkagylómat. HM5-tel meg érzésre órákig tudnám még viselni, illetve talán egy idő után azért biztosan zavarni kezdene a fejes súlya az acélpánt miatt.

Én úgy érzékelem, hogy a hangján sem rontott, talán egy kicsit kevésbé sötét hangú lett így a Sextett; de elég részletet ad át, elég kiegyensúlyozott ahhoz, hogy még így a vintage Beyer-ek hangképéhez szokott fülemnek is tetsszen az előadása.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48524) Tim82 válasza DBAtti (#48507) üzenetére


Tim82
nagyúr

GearBest-en kb. 22 USD-ért láttam Takstar HD2000-et.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48525) Dorien válasza chosa91 (#48522) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem csak kontra van. Talán a legsz@rabb hangú fejhallgatók, amiket eddig hallottam.
Javaslom keress inkább valamit innen: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#48526) chosa91 válasza Dorien (#48525) üzenetére


chosa91
aktív tag

k550-em volt, most már k7xx-nél járok, barátom miatt érdeklődtem csak :) de azért köszönöm az ajánlót :D

"Find something boring, and make it funny!"

(#48527) csƵ válasza chosa91 (#48526) üzenetére


csƵ
őstag

Mi a különbség a kettő között? Szöget ütöttél a fejembe...

(#48528) GML válasza csƵ (#48527) üzenetére


GML
őstag

Valami olyasmit olvastam korábban, hogy a 712 párnája a Q701 driverével. Ha megtalálom a posztot, akkor linkelem.

[ Szerkesztve ]

(#48529) csƵ válasza GML (#48528) üzenetére


csƵ
őstag

Nekem így nem sokat mond. A K550-hez képest érdekel.

(#48530) sexymusprime


sexymusprime
tag

Üdv!
Milyen párnát tudnék venni ehhez? Az átmérőt úgy ~65mm-nek mértem. (ha valakinek van elfekvőben, akkor PM-ben is lehet jelentkezni)

ui.: durván leesett az ára az évek során, 8e-ért még lehet, hogy ajánlanám is, ha ismerném a konkurenciát

(#48531) #16820480


#16820480
törölt tag

Mindig szó van róla, hogy nem lehet fejhallgatóval zenét keverni, mert nem. De azért néha tudnék neki örülni, ha a keverésnél feltenne valaki egy fejest, és meghallgatná az anyagot azon is :U Korai Van Halen albumoknál egyszerűen a szólógitár annyira durván a baloldalra van kevere, hogy nem bírom fejessel hallgatni, mert zavar, elhúzza a figyelmem.

(#48532) p_adam válasza #16820480 (#48531) üzenetére


p_adam
addikt

Ízlés kérdése hogy ki szeret/egyáltalán nem szeret/alkalmatlannak tartja, de ettől még alapvetően lehet, csak nem feltétlen szabad csak és kizárólag erre hagyatkozni.
Az pedig egy teljesen másik dolog (probléma) hogy ki milyet használ ilyen célra, amennyiben használja, mert ez alapvetően meghatározhatja az arányokat.

A túlságosan elszeparált felvételek utólagos "javítására" meg pl. ott a crossfeed, a Lavry DA11-ben a beépített hardveres pl. elég jól működik, csak a mélyekből vesz le kicsit.

(#48533) contaxg válasza #16820480 (#48531) üzenetére


contaxg
veterán

Nálam most járt egy zeneszerző úriember és kiderült hogy pár felvételét a kedvenc fejesével keverte és így is adták ki.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#48534) schawo válasza contaxg (#48533) üzenetére


schawo
titán

Van egy csomó ilyen. Kérdés, hogy ennek most örülni kell, vagy sírni miatta.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48535) balisz válasza Leigazoka (#48504) üzenetére


balisz
senior tag

Én is gondolkozom a dolgon, az még a baj hogy csak augusztus második felében fogják postázni, addig oda mászik a dollár ahová akar, így elég bizonytalan.

(#48536) #16820480 válasza p_adam (#48532) üzenetére


#16820480
törölt tag

Semmi kifogásom azellen, hogy valaki mvel kever, kivéve ha ilyen eredménnyel jár, mert hangfalnál kevésbé zavaró, hiszen mindkét füleddel hallod mindkét csatornát, de fejesnél és fülesnél borzasztóan kiugrik, hiszen ott a két csatorna teljesen szeparált.
Ez a crossfeed nem rossz ütletvégüls, de ez gondolom a teret is hazavágja (már ami egyáltalán volt belőle). Viszont lehet, hogy érdemes adni neki egy esélyt. Esetleg ezt nem lehet valami szoftveren átzavarni, ami összekeveri a két csatornát? Illetve a másik ötletem a monósítás, az tuti megoldja, csak akkor ugye megint információ vész el.

(#48537) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Ez melyik Momentum lehet? On-Ear vagy Over-Ear verzió? Ennyiért megérheti lecserélni egy SRH-840-et rá? Még ha kicsit el is maradna hangban, de hordozhatóságban és strapabíróságban sokkal jobb lenne és hát vadi új, garanciával

(#48538) paavoo


paavoo
aktív tag

Sziasztok!
Pár éves HD681 EVO-nál jött elő, hogy a jobb oldala nem szól, lehet valamit kezdeni vele? Próbáltam mozgatni a csatlakozást, kábelt de semmi, korábban volt olyan hogy el el ment a jobb oldala, de most teljesen süket.

[ Szerkesztve ]

(#48539) szakibá... válasza #16820480 (#48536) üzenetére


szakibá...
senior tag

Lehet fejhallgatón is keverni. Mivel igény van rá, készült erre a célra több megoldás is, ez az egyik. Közelebbről nem ismerem, lehet, hogy használható, a Waves nem szokott sz@rral dobálózni.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#48540) Tulku válasza Vasinger! (#48537) üzenetére


Tulku
veterán

A képen a régi Momentum over ear van, ezeket most értékelik, mert kijött a mk2-es verzió, ami állítólag részletesebb, jobb hangzású nála...de szerintem ennyit megér!
Az új modellen ezen kívül a bőr és a szivacs is más, de az a duplája most...
(nekem az új van, de a wireless-es verzió)

(#48541) Tin válasza Vasinger! (#48537) üzenetére


Tin
veterán

ez az on-ear változat, lényegesen olcsóbban.

én hallottam, nem szól rosszul, ilyen alkalmi fejhallgatónak-headsetnek teljesen jó. mondjuk én ennyiért előbb vennék egy over-ear-t, de aki az ilye kis kompaktot szereti, annak jó.

(#48542) Vasinger! válasza Tulku (#48540) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És mit gondolsz, fel tudja venni egy SRH-840-nel a versenyt? Az asztali DAC/AMP-om egy Soundblaster X-FI HD, ami lehet kicsit sok lesz a 18 Ohm-jához, nem? A mobilhoz viszont nagyon ideális lenne.

Tin:

On-Ear nem jöhet szóba, mert azt nem szeretem. Ezzel is vannak kétségeim, hogy mennyire lesz kényelmes, de mivel neten veszem, így vissza tudom vinni bármikor, nem?

--

Ami egyedül aggaszt, az az, hogy kb. 15-20 ezret kéne ráfizetnem egy SRH-840-re, mert jó ha 35-ért el tudom majd adni aprón, bár 2 szett párnával és 2 kábellel adnám...De így legalább lenne egy vadi új fejhallgatóm, garival, amit hordozni is tudnék, akár buszon hallgatva is.

(#48543) #16820480 válasza Vasinger! (#48542) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem hangban nem fogja elérni a 840-et, viszont kényelemben biztos, hogy jobb nála, az egyik legkényelmesebb fejes a Momentum. Könnyű, nem nyom, stb.

(#48544) assemble válasza Vasinger! (#48537) üzenetére


assemble
addikt

Ez a nagy, over-ear sztem, ennyiert sztem nincs is rossz aron. Mondjuk ugye van belole 2.0-as verzio is azota, nem tudom mekkora a kulonbseg..

(#48545) Vasinger! válasza #16820480 (#48543) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Azt vettem észre, hogy a Frekvencia válasz görbéjén, hogy elég kiegyensúlyozott, a Shure-hoz képest. A Shure a mély hangokat eléggé levágja az elején, ha jól látom, tehát mintha picit mély súlyosabb lenne a Momentum.

Igazából mivel interneten rendelem, 14 napon belül bármikor visszavihetem, ha nem tetszene, így nem igazán látok sok rizikót a vételben.

[ Szerkesztve ]

(#48546) #16820480 válasza Vasinger! (#48545) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az ábra alapján valóban. Illetve magasban jóval visszafogottabb, a Shure emel egyet olyan 10kHz körül, szóval ez is lényeges különbség. Illetve még azt érdemes megnézni, ha találsz róla vízesésdiagramot, hogy mennyire jó a lecsngése a mélyeknek.
De mindez persze nem érhet fel azzal, hogy meghallgatod. :K

(#48547) Vasinger! válasza #16820480 (#48546) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, és az olyan tulajdonságok is, mint az izoláció és kényelem is csak akkor fog kiderülni. Ha meg nem jön be, visszakapom a pénzem, amennyiért vettem. :)

(#48548) Tulku válasza Vasinger! (#48542) üzenetére


Tulku
veterán

Kényelemben biztosan jobb a Momentum...az új tovább fejlesztette memóriahabbal a puha bőr alatt, nekem a nirvána..most hallgattam egy OPPO PM3-at ami kb pont ilyen szerkezetű bőrileg, de a szivacs alatta nem ilyen kényelmes
Hangban...hmmm..ki mit szeret...én annak idején egy nyers 840-et hallottam, de tetszett a hangja...
Az biztos, hogy a momentum a könnyebben hajtható, tehát erősen forrás függő, hogy milyen hangot fogsz hallani...egy mobil is simán meghajtja és nem rosszul, én asztaliakhoz nem javasolnám...ellenben a 840 kívánja a petróleumot, talán azt jól kihajtaná az asztali cucc...de az adott terméket nemismerem, ezért ezzel kapcsolatban ez teória marad...élj a 14 napos elállási joggal...

(#48549) gyenesmartin válasza paavoo (#48538) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Szedd szét és meg kell forrasztani. Az enyémnek is elnémult a jobb oldala, mert elengedte a forrasztás az első hónapban (ilyen ez az ólommentes forrasztás amit manapság használnak). Azóta semmi baja.

(#48550) silver1400


silver1400
újonc

Sziasztok! Regota szeretnek egy profi fejhallgatot Csak zenehallgatasra. Sok fejhallgatot kiprobaltam mar de amit szeretnek az a mely hang illetve a kozep es magas hangok tiszta hangzasa. A mely hang fontos mert a doboz hangoktol megorulok :) nem az olcso kategoriat keresnem.koszomon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.