Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48401) szakibá... válasza TheProb (#48380) üzenetére


szakibá...
senior tag

Ha tudnám, hogy mi ez, könnyebb volna. Általában ilyenkor a kagylót ki kell szabadítani a fejpánt kengyeléből és lógatni. Amikor kiegyenesedik a vezeték csavarodása, akkor kell visszatenni a pántot.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#48402) BigBlackDog válasza gaborka8x8 (#48400) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Miről hajtottad a K550-et? Mondjuk nekem sem jött be a hangja, de a visítást nem értem.

Viszont azt, hogy nem lehet kapni semmit sem a Philips fejhallgatókhoz, hibás kijelentésnek gondolom. Ugyanis találtam bőven párnát hozzájuk, csak nem a gyártó oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#48403) gaborka8x8 válasza BigBlackDog (#48402) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Kimenőtrafós DIY csöves erősítőről. DIY Heed Canamp-ról, Linearsound OTL-ről., Rega Ear-ról (MK1).

Megköszönöm, ha küld linket, ahol a Philips Fideliókhoz fülpárnát lehet kapni. Jöhet akár privátban is, de talán célszerűbb lenne itt nyilvánosan, hátha másnak is segíthet.
Én ugyanis tavalyelőtt felkutattam az egész netet, felhívtam a magyarországi forgalmazót, utána a szakszervizt, szóval mindent, amit csak tudtam, de sehol nem találtam fülpárnát.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48404) krichd1 válasza gaborka8x8 (#48400) üzenetére


krichd1
addikt

A magas kiemelése tényleg eléggé tönkreteszi a hangképet, én is ezért nem szeretem, amúgy kár ezért a hibáért, mert amúgy elég jó hangú fejhallgató lenne áráért. Egyébként a K551 már emészthetőbb hangú. Mondjuk én például a K701-et még rosszabb fejhallgatónak tartom.

Viszont szerintem is vannak jóval visítósabb hangú fejhallgatók is a K550-nél.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#48405) BigBlackDog válasza gaborka8x8 (#48403) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hirtelenjébe ezt találtam. De nem tudok semmit sem róla, csak a google alapján jutottam ide. :B

(#48406) schawo válasza szakibá... (#48401) üzenetére


schawo
titán

.mellé

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48407) schawo válasza gaborka8x8 (#48400) üzenetére


schawo
titán

A visítást én sem értem. Egyáltalán nem visítós az a füles. Szerintem hibás darabot hallgattál. Ha nem illeszkedik, akkor mélyhiányos, ha illeszkedik, akkor enyhén mélyhiányos füles. Már legalább egy évtizede K501-ed van, ami aztán szintén rendesen mélyhiányos (nekem is van jó ideje), szóval azon tuti nem akadsz ki ennyire, mint fapaci tette. Pedig pont az ő fejlesztésében született hangdobozom volt, ami tényleg mélyhiányos volt, talán még visítósnak is hívhatnám, szóval szerintem fapaci értékrendje sem százas.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48408) Bodz válasza Sinesol (#48396) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Yamaha MT220.

(#48409) gaborka8x8 válasza krichd1 (#48404) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Én a K701-et nagyon jó fejhallgatónak tartom, mert a K550-el nem az a bajom, hogy magasba húz, mint a K701-is, hanem az, hogy ott torzít, a 701-es pedig nem.
A K701-est egy szép világos hangképű, levegős megszólalású, igen pontos térleképzésű, nagyon sok részletet mutató, torzítatlanul zenélő fejhallgatónak tartom, ami kicsit magasba húz, és kevés a mélye, amitől ez a magasba húzás még kifejezettebbnek hallatszik.
A K550 pedig középen színez, magasban torzít.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48410) gaborka8x8 válasza BigBlackDog (#48405) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Köszönöm!

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48411) .DLL válasza .DLL (#48387) üzenetére


.DLL
veterán

Hirtelen még annyi tudodd eszembe a K92-höz (vagyis dehogy jutott, sajnos tapasztaltam), hogy nagyon érzékeny a fejre tételre és az elhelyezkedésre, hatalmas hely van a kagylóiban Ø60-62mm jócskán tud előrébb is lenni, hátrébb is lenni, stb. így meg kell találni az ideális helyet, ahol a hangszóró jó pozícióban van. A párna is lehetne magasabb, az a gond vele, mint a K550-nel, nagytányér... :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48412) Bodz válasza .DLL (#48411) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor most nem tudom eldönteni, hogy igazán jó ennyiért vagy nem. :D

(#48413) Golota válasza gaborka8x8 (#48400) üzenetére


Golota
aktív tag

Hát nem tudom. Nem vagyok szakértő a témában, de ennyire lesújtó véleménnyel lenni erről a fejesről.. "visít mint a malac". Szerintem egyáltalán nem, sőt az egyik legjobb ár/érték arányú fejes.

@Sinesol: lélekben már bizonyára lemondtál az AKG 550-ről, de rosszul teszed. Saját tapasztalat nélkül törsz pálcát egy kiváló (és baromi kényelmes) fejes fölött, csupán mások szubjektív beszámolójára hallgatva. Minden fejesről fogsz negatív véleményt találni. Ez egy szubjektív műfaj. Nekem pl a Grado a nagy kedvenc, egszerűen imádom, pedig van akinek egyáltalán nem jön be. Akkor nem kellett volna megvennem? Népszerű fejest akarsz, vagy olyat, ami neked igazán tetszik...?

(#48414) gaborka8x8 válasza schawo (#48407) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Nem volt hibás a füles, nem volt illeszkedési probléma sem nálam, sem Hoffman Lászlónál, sem Ágoston Lajosnál, akikkel együtt teszteltem a K550-et.
Ezeket a köröket már megfutottuk egyszer, most mélyebben nem megyek bele.

Valóban elég régóta van K501-esem, amivel kapcsolatban már elég sokszor leírtam itt is más fórumon is, hogy
"A K501-es sávhatárolt (se mélye se magasa) és erősen a két hallgató közé szorult a tere (középről szól) de ezzel együtt is sokkal jobb fejhallgató, mint a K550-es."
És a K501-es mellett még van K601-esem, K701-esem, Sennheiser HD 650-em, Beyerdynamic DT 860-am, Beyerdynamic DT 770 pro-m, és még vagy másik 20 fejhallgatóm a Samson SR 850, Samson SR 950-től kezdve a Takstar HI 2050-en és a Denon AH D321-en át a JBL E30, AKG Y40, Sony MDR-XB300-ig igen sok minden. Tehát ne gondolja, hogy a K501, amihez mindent hasonlítok.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48415) gaborka8x8 válasza Golota (#48413) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Mi hárman (Ágoston Lajos, Hoffmann László és jómagam) akkor így hallottuk.
Fapaci a barátjával, mikor ők tesztelték ezt a típust (nem ugyanazt a példányt) szintén nagyon rossznak ítélték
Itt a fórom ellenben talán a legtöbbet ajánlott AKG.
Ezzel kapcsolatban is írtam korábban egy másik fórumon:
"Nagyon érdekes, hogy különböző fórumokon az AKG (hogy maradjunk az AKG-nál) egészen más típusa a favorit, attól függően, hogy ki, vagy kik a hangadók. A K501-et pl. azért vettem annak idején, mert az indexes audiolandon akkor az a fejhallgató volt agyon hypolva. Azt meg is tartottam, de az igazat megmondva, már az elején sem értettem, hogy egyesek mitől tartják olyan kiemelkedően jónak ezt a meglehetősen közepes fejhallgatót. De a K501-es legalább tisztességesen szól, ezért megtartottam. A K550-es a prohardveren örvend nagy népszerűségnek, ezért kíváncsi voltam rá, és vettem egyet tavaly ősszel. Az ellenben olyan pocsékul szólt, hogy eladtam. De a prohardveren szerintem azóta is a legtöbbször ajánlott AKG fejhallgató. Tehát ennyi a különbség mindössze attól, hogy melyik fórumot olvassa az ember."

Ps.: Ja és itt látszik, hogy nem tartom jó fejhallgatónak a K501-et sem.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48416) #16820480 válasza gaborka8x8 (#48415) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem nincs semmi baj a K550-nel, nem egy világmegváltó fejes, de azért eléggé a megfizethető kategóriában játszik, kényelmes, szép, és a hangja is a kategóriájában jó. Nyilván a Q701 jobb fejhallgató, én is sokkal jobban szeretem, de azért nézzünk rá az árcédulájára, és alkalmazási területeire (zárt vs. nyitott).

Nem elképzelhetetlen az sem, hogy a forrással nem volt jóban, és azért jött át ennyire fülsértőnek a hangja.

(#48417) Sinesol válasza Golota (#48413) üzenetére


Sinesol
veterán

Igazad van, de épp azt is emlitik negativumként sokszor, ami itt is felmerült, mármint a magastartományt. Még a pozitív értékelésekben is megjegyzik.
Na és akkor ott vannak az egyéb dolgok.
Az persze igaz, hogy minden fejesröl lehet negativumokat olvasni, de a k550 esetében majd annyi negativat is találni, ami kicsit elbizonytalanitja az embert.

Amugy nem mondtam le teljesen rola, de alapjában véve már korábban is gyengébb jelölt volt.

Köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget és ha van még jöhet. :K
Még pár napom van rendelésig.

Ez a Yamaha egész érdekesnek tűnik, köszönöm a tippet.

[ Szerkesztve ]

(#48418) gaborka8x8 válasza #16820480 (#48416) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Még az is lehet. :)
De mint korábban leírtam, négy különböző fejhallgató-erősítővel és négy különböző forrással [két analóg (Lenco L78, Revox G36, ami ugye egy csöves magnó, ami inkább kerekít) és két digitális] teszteltük hárman, akik mind különböző fejmérettel, fejformákkal rendelkezünk, és mind a hárman így hallottuk.
Fapaciék pedig TEAC UD-501-ről hallgatták, és szintén rossznak találták.
De mint mondtam, még az is lehet, hogy tényleg a források voltak az okai, hogy nálunk így szerepelt ez a fejhallgató.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48419) schawo válasza gaborka8x8 (#48414) üzenetére


schawo
titán

A DT770 jobban színezi a magasakat, mint a K550, a K601 jobban színezi a középmagasakat, mint a K550 a magasakat, a HD650 jobban elhangolja a hangképet, mint a K550.

Ezzel együtt a K601-et leszámítva (a K501-et viszont vastagon beleértve) mindegyik füles az én ajánlott listámon van. Nem tudom, milyen lelki bánatot okozott neked a K550 a hangján kívül, de ennyire nem hogy nem rossz, de egy korrekt hangú füles. Több példányát hallgattam már, nem arról van szó, hogy véletlenül egy jobb példányt fogtam ki. És igen, nekem is van kb. 30 fülesem (K550-et épp nem vettem) mindenféle árkategóriában sok és kevés között. Nem mintha ettől jobban igazam lenne.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48420) schawo válasza schawo (#48419) üzenetére


schawo
titán

Sőt, nem hagyott nyugodni, megnéztem az innerfidelitys méréseket, és aszerint a magas tartományon a DT770 több törzítást produkál, mint a K550. Én állítom, hogy az a darab, amit hallgattál, hibás volt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48421) .DLL válasza gaborka8x8 (#48415) üzenetére


.DLL
veterán

vicces ez a fórumos dolog, hiszen a fület nem a PH biztosítja, így mindannyiunknak különböző van. De érdekes módon az a három résztvevős ismerősi körben (ha lehet így nevezni(?)) zajló teszi is egyöntetű konszenzussal zárult. Nem tudom mi lehet ennek a pszichológiája, de több példa is azt mutatja, hogy működik a dolog. Én pl hallottam egy hibás példányt aminek nagyon furcsa tere volt (mintha fázishibás lett volna) egyértelműen más volt mint amiket máskor hallottam, és az adott helyen más fejhallgatóval nem volt ilyen probléma.

(P.H.)

(#48422) zatom válasza gaborka8x8 (#48414) üzenetére


zatom
tag

Ez egy nagyon szubjektiv mufaj, kinek mi jon be.Ujra es ujra meg szoktuk jegyezni, hogy vasarlas elott lehetoleg meg kell hallgatni.Vagy olyan helyrol vasarolni, ahova vissza lehet kuldeni.
Azontul vannak a fejhallgatos-talalkozok, ahol sok tapasztalatot lehet szerezni - de ilyet mar On is szervezett, nem mondok ujat.
Egyebkent pedig azt gondolom, hogy ennyi fejes aran lehetne egy igazan jot venni.Esetleg kettot - zart es nyitott.

(#48423) gaborka8x8 válasza schawo (#48419) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Nekem pl. a HD 650-es nincs az általam kedvelt fejhallgatók listáján, noha már több, mint négy éve megvan. Egyszerűen nekem túl sötét a tónusa még a Beyerdynamic A20-al is. Emiatt, az első negyed órában nagyon szépnek találom a hangját, de utána unalmas lesz, még pl. Jordi Savallon is, akiről még az ellenségei sem mondhatják, hogy unalmasan játszik, sőt sokkal inkább szokták a szemére vetni (köztük jómagam is), hogy "csapkod és kapkod" (by Chord)
És minél mélyebbre merülök a fejhallgatós témában, annál inkább azt látom, hogy az igazi választóvonal valahol ott húzódik, hogy a világosabb, levegősebb, élénkebb, vagy a sötétebb, nyugodtabb tónusú hangot preferálja-e valaki, és csak ezután jön a többi, hogy valakinek fontos-e a felvétel minden apró kis részletének hallhatósága, a tér nagysága, a hangszerek elhelyezkedésének pontossága, stb., stb.
Mindez persze szigorúan szerény véleményem szerint.
Én pedig úgy látszik, a világosabb tónust kedvelők körébe tartozom, azaz, engem nem a sok magas bánt, hanem az, ha azok a magasak nagy hangerőn torzítani kezdenek (ld. K550)
Pont azért kedvelem talán A Beyer T1-es hangját az A1-el párosítva, miközben mások ott már soknak találják a magas hangokat. Amiben talán van is némi igazuk, de ott a magas-többlet úgy jelentkezik, hogy nincs torzítás. Ami ennek ellenére még lehet bántó mások számára.
Tehát az én ajánlásaimnál illetve ellenjavallataimnál nem árt figyelembe venni, hogy a két nagy csoport közül én a világos hangképet kedvelők közé tartozom, így ennek megfelelően is ítélem meg a fejhallgatókat.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48424) schawo válasza zatom (#48422) üzenetére


schawo
titán

Vett igazán jó fejest. Ott a 650, aki szereti, annak az egy végállomás, onnan felfelé nem lehet fejleszteni, az egy zsák. Onnan csak oldalra, a zsákból kiépve lehet fölfelé fejleszteni, az viszont már teljesen más lesz, olyan hang amit nem biztos, hogy szeret. (Egyébként aki HD650-et igazán szereti, attól még azt is el tudom fogadni, hogy a K550-et visítósnak hallja).

(#48423) gaborka8x8
Jó vicc, a fentiek kihúzva.

De az A1 például szörnyű. Konkrétan torzít a magas tartományon. T1-gyel pedig már hangosan torzít.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48425) .DLL válasza schawo (#48420) üzenetére


.DLL
veterán

Nem ritka sajnos, járt nálam egy másik hibás AKG is, aminek az egyik membránja így nézett ki: Kép (4,8MB)
és halkabban is szólt, pedig szétszedve nem volt.

Erről a jelenségről egy Focal kapcsán beszélt Tyll @ Innerfidelity is: [video]

(#48412) Bodz: Csodák ugye nincsenek a K92 esetében sem, nyilván nem egy 50-60 ezres fejes, nem nyújthatja egy SRH840 transzparenciáját. Hogy ár-értékben milyen, azzal szerintem megvárom a fejhallgató talit, nehogy a kognitív disszonancia miatt mondják, hogy ezt ajánlom??? :DDD De szerintem rengeteg részletet szállít, monitor fejesnek igazán jó, a lecsengések, háttérhangok is sokáig lekövethetőek, és a karaktere könnyen emészthető nem bántó. Pl. szerintem tök jól meglehet a fiio cuccokkal is (Musi 01 Mark2-val is nagyon jóban van) szóval forrást sem nehéz hozzá találni az árkategóriájában. És igen szerintem méltó utódja a Pro-80-nak noha más karakter, az nyíltabb volt, ennek meg részletesebb a közepe. Csak át kell állni rá, és minden a helyén van. :K

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48426) schawo válasza .DLL (#48425) üzenetére


schawo
titán

Igen, a mylar megsérülhet, utána a fülesnek annyi.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48427) gaborka8x8 válasza zatom (#48422) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Igen, ennyi fejhallgató árán már lehetne egy, vagy két igazán jót is venni. És ki tudja, lehet, hogy egyszer még meg is történik.
De jelenleg, nekem a fejhallgatózás a Hi-Fi-nek a játszás része, és pont úgy vagyok vele, mint a gyerekek, hogy sok játék kell. És mindegy mennyi van, mindig kell egy újabb. Nem azért, mert jobb, hanem azért mert azzal még nem játszottam.
Amikor pedig nem Hi-Fi-set akarok játszani, hanem zenét hallgatni, akkor arra ott a nagy rendszerem.

Természetesen az sincs kizárva, hogy egyszer majd a fejhallgatós rendszer lesz a nagy rendszer, és a hangsugárzós pedig a másod, vagy harmad rendszer, mert az élet sok érdekes dolgot tud produkálni.
Akkor biztosan el fogok gondolkodni, hogy inkább legyen egy igazán jó fejhallgatóm, mint számtalan alsó és közép kategóriás.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48428) gaborka8x8 válasza schawo (#48424) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Ha úgy hallotta, hogy a T1 az A1-el "hangosan torzít a magas tartományon", akkor "Én állítom, hogy az a darab, amit hallgattál, hibás volt." (by schawo) :DD :DD

Bocsi, nem tudtam kihagyni. :R

Ps.: Egyébként, állítólag pár évvel ezelőtt a győri fejhallgatós találkozóra tényleg egy hibás A1-et vittek, ami valóban torzított. (Nem voltam ott, tehát csak hallomás.)

[ Szerkesztve ]

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48429) .DLL válasza gaborka8x8 (#48427) üzenetére


.DLL
veterán

Ez nagyon jó! ;D Milyen igaz :)

"De jelenleg, nekem a fejhallgatózás a Hi-Fi-nek a játszás része, és pont úgy vagyok vele, mint a gyerekek, hogy sok játék kell. És mindegy mennyi van, mindig kell egy újabb. Nem azért, mert jobb, hanem azért mert azzal még nem játszottam."

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48430) zatom válasza gaborka8x8 (#48427) üzenetére


zatom
tag

Na ja, ez is egy valtozata a zene elvezetenek, elfogadom.De jo ez igy, hogy nem vagyunk egyformak.Nalam csak a fejhallgatozas johet szoba, kulonbozo okok miatt.
A T1 engem pl. kifejezetten idegesit, pedig altalaban veve bejon a Beyer-hangzas.Megis, valami nagyon zavaro - ingyen se kene.De lehet, hogy csak azon a lancon, amivel hallottam.
A Sennheiser HD-800 detto.
Marad a jo oreg Stax.

(#48431) schawo válasza gaborka8x8 (#48428) üzenetére


schawo
titán

Legalább 3 különböző A1-T1 kombót hallgattam már :P És az A1-nek amúgy is ezer egyéb baja van.

#48430) zatom
Mindig A1-gyel demózzák.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48432) nebulo


nebulo
tag

Sziasztok!

Egy kis tanácsot szeretnék kérni, mivel nem vagyok nagyon otthon a fejhallgatókban és nem szeretném megjárni a vásárlással. Alant az elképzelések és amire eddig jutottam.

Remélem nem rossz topikban puhatolózom és előre is elnézést kérek a kisregényért... :)

Egy összehajtható Bluetooth fejhallgatóra gondolok, ami arra kell, hogy:

- gördeszkázás közeben szóljon a zene (semmi trükközés, csak sima gurulás suliba meg ide-oda a városban), de azért úgy, hogy ne legyek elszigetelve (forgalomtól, stb.)

- egyetemen lyukas órákra tanulás mellé háttérzenének, hogy ne halljam full-ba, hogy ki-kivel a pénteki buliban illetve a "... tanulnom kéne de nincs kedvem, nektek van...?" típusú szenvedéseket a szomszéd asztaltól

- az eszközt egy okos telefonról/tábláról használnám

Amit keresek:

- BT mert gördeszkázás közben fülhallgatók kiesnek, a kábel útban van, agybadúgosnál a kábelzaj is hajjaj...
- nem bánom ha vész esetére vezetékkel is használható
- összehajtható, mert nem akarok használaton kívül alkalmi nyakláncot viselni fél napon át - és itt nem csak a kagylók síkba forgatására gondolok, hanem tényleges, kicsire összehajtásra és elöszőr tokba/huzatba, majd táskába vele
- ha tán két eszközzel is párosítható az csodás

Egyebek:

- ha lehet a fejhallgatóról számot is léptetni, úgy boldogság, de kibírom ha nem
- főleg Spotify/SoundCloud lenne a forrás
- aktív zajszűrés nélkül jól megvagyok (majd az árnál kiderül, hogy naná...)

Amit hallgatnék (tudom vegyes):

- most éppen Rhapsody szól
- előtte dub technot hallgattam
- Air is gyakran vendég nálam de Diana Krall-ra sem mondok nemet
- alkalmasint podcast/hangoskönyv is befigyel
- ha teljesen kivagyok zh-k/vizsgák előtt, tanuláshoz esőt hallgatok leginkább vagy hullámverést

Nem várok csodát a hangminőség tekintetében (nézzük meg a forrásokat, de menet közben és háttérnek több mint megfelel a BT - remélem). A túlzott mélyeket ("bummogó"?) nagyon kerülném mert az valahogy zavar, valami viszonylag kiegyensúlyozott darab kéne.

Két dolgot néztem ki, eggyiket nagyon dicsérték csak nem kapni már (bár egy jó állapotúra is vevő lennék), ő lenne a Nokia BH-504 a másik versenyzőről meg nem sokat tudni, de kapható, ő lenne a Rapoo H6080.

Persze más ajánlat is érdekel, de egyelőre ezeket találtam amik részben/egészben megfelelnek az igényeknek, csak ugye egyiket sem lehet sehol sem kipróbálni...

Árban 15e körül gondolkodom, persze rugalmasan, de ennél jóval többet azért nem szánnék rá.

Szíves válaszaitokat előre is köszönöm. :)

(#48433) vodkaboy22 válasza gaborka8x8 (#48423) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Csatlakozom, Schawo-hoz.
Az A1 önmagbán egy pocsék cucc nem tudom, hogy lehet po...ja a beyernek hogy a neve alatt fut ennyiért (Az A20-ra ez szintén igaz)!
A T1-el összerakva még nekem is aki a DT990Pro magasait is elviseli bizonyos ideig és tetszik neki még úgy is baromi sok!
A T1 önmagában egy jó forrással attól még nem rossz fejes max az árát nem éri meg, de hogy HD650-hez vagy K550-hez hasonlítod az vicc..Mindhárom cucc teljesen más és más. No meg mindháromból teljesen más és mást lehet kihozni AMP-al.
Nem vagyok K550 párti nekem nem tetszik de kapásból egy zárt fejes kérdem én hogy lehet hasonlítani egy HD650-hez ??? Sehogy...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#48434) Dorien válasza gaborka8x8 (#48423) üzenetére


Dorien
veterán

A világos hangképű fejesek nagyon szépen visszaadják a részleteket, de pl. egy rockzene sokszor nem tud velük megszólalni igazán a maga testességében, ha nincs alatta valami mélyben erős forrás. Legalábbis én így voltam az ATH-AD500X-szel: [link]

Imádtam hallgatni vele Steven Wilson "Hand Cannot Erase" c. albumát, egész addig amíg koncerten bele nem csaptak az első riffbe. [link] Az meghatározó élmény volt. :) Most a Takstar HI 2050 nálam elég szépen egyensúlyoz a különböző tartományok között, basszus is van rendesen, a magasakból valamennyit vissza is kell venni, de kb. minden nagyon élvezetes vele. Az AD500X tere azért jobb volt, azt elismerem, illetve a Depeche Mode sokkal jobban állt neki.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#48435) gaborka8x8 válasza vodkaboy22 (#48433) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Lehet, hogy valami különleges tehetséggel áldott meg az isten, de én bármit össze tudok hasonlítani akármivel. Pl. simán össze tudom hasonlítani a tejbegrízt akár a marhapörkölttel is. :D :D :D

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48436) gaborka8x8 válasza Dorien (#48434) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Tökéletesen egyetértek. A világosabb hangképű fejesekhez nem árt valami "mélyben erős forrás" és egy ici-picit kerekítő erősítő, de én ezek nélkül is tudom élvezni ezt a típusú hangot.

A HI-2050 egy igen érdekes fejes. Lassan két éve megvan, de egy hónappal ezelőttig szinte egyáltalán nem hallgattam. Kb. egy hónappal ezelőtt voltunk Juhász Attila barátomnál Majkon egy házi monstre fejhallgatóteszten, ahol olyan kuriózumok is voltak, mint pl. az AKG K-1000-es fejhangszóró. És oda elvittem, mint érdekességet. Aztán tényleg ez lett a legérdekesebb fejhallgató azzal, hogy ez a "filléres" fejhallgató mindnyájunknak tetszett, noha erősen V karakterű, tehát korrektnek a legnagyobb jóindulattal sem lehet nevezni. Csal a maga kiemeléseivel, de azt ügyesen, tetszetős módon teszi. Ráadásul, könnyen meghajtható. Egy Fiio X3 pl. simán meghajtotta, nem kellett elé fejhallgató-erősítő.
Annyira megdöbbentett ennek a fejhallgatónak az ilyen mértékű jó szereplése, hogy úgy döntöttem otthon, mostoha körülmények között (alaplapi kimenetre dugva) alaposabb vizsgálódásnak vetem alá, és az eredmény az lett, hogy hosszabb távon is tetszett, noha zenék leválogatására pl. nem alkalmas, mert a részletekkel együtt a hibákat is elnyeli. Arra ellenben kiváló, hogy mielőtt valamelyik "zenekölcsönző" oldalról letöltenék egy lemezt, azelőtt a Spotify-ról meghallgassam vele, hogy tetszik-e, érdemes-e a letöltéssel az arányomat rontani.
Tehát kb. egy hónapja itt van mellettem az asztalon, és azóta talán ez a fejhallgató volt legtöbbet a fejemen.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48437) mettek válasza gaborka8x8 (#48436) üzenetére


mettek
addikt

Ugy látom most egy Stage line MD6800 típus van ami kb a Takstar 2050 utódja. Ezt hallotta már valaki? (Stage linet).

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#48438) Reinkz


Reinkz
senior tag

Sziasztok!

Azt hiszem első alkalommal sikerült le tesztelnem a muziker-t.

Szóval múlt héten kaptam meg tőlük a magnat lzr 580-as fejest, ami jobb oldalt hangszóró hibás volt és 220-240hz-en cicergett.. Szóval nem voltam boldog egyrészt mert 100ból 98 számnál nem is hallani de ahol igen ott rendkívül idegesítő,másrészt így hogy nem tökéletesen és szembetűnöen rossz megnehezíti a garanciáztatást, végül is az adta meg az utolsó löketet hogy egy filmet néztem benne és az egyik átvezető résznél fél hangerőn is hallottam cicergést. gyakorlatilag már az nap írtam neki hogy cseréljék a fejest mert rossz, küldtek érte futárt elvitték, minden oké(:

Aztán írtak hogy a szervizes kollégájuk egész nap tesztelte de nem jött elő az általam említett hiba (mellesleg mellékeltem hogy melyik számoknál és milyen frekvencián jön elő) de! ettől még hajlandóak kicserélni. (:

Ma meg is hozták a csere darabot ez már tökéletes, szerencsére.

Szóval nem csalódtam, valószínűleg máskor is vásárlok náluk, de azért a kötelező idegeskedés meg volt.

Akkor így utoljára még megköszönöm az ajánlást is mert valóban nagyon jó fejes ez lzr580-as. ;)

[ Szerkesztve ]

(#48439) deadelon


deadelon
aktív tag

sziasztok.ismeri esetleg valaki ezt a fülest?[link] megérné beruházni a leharcolt veterán akg 450 es em helyett?

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#48440) Dave™ válasza gaborka8x8 (#48415) üzenetére


Dave™
nagyúr

Pedig rendes, hozzá illő forrásról igenis remekül szól a K550. A magasai valóban kicsit nyersek, de ezt némi csillapítóanyaggal a driver mögött könnyű kompenzálni. Telefonról, tabletről, világos forrásról gyengén tud teljesíteni, ha viszont ki van szolgálva, akkor egészen megtáltosodik. Ha a fenti mod is megvan, akkor kifejezetten kellemes, kiegyensúlyozott és hosszan hallgatható hangja van. Persze csak akkor, ha illeszkedik a fejedre. Annoén is elkövettem azt a hibát, hogy elsőre ítéltem, aztán meg annyira megtetszett a hangja, hogy évek óta megvan, előtte pedig semmi sem bírta pár hónapnál tovább.

(#48441) gaborka8x8 válasza Dave™ (#48440) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Látom, itt a K550-el kapcsolatban a forrás készülék az egyik ultima ratio. (Noha a forráskészülék megfelelő fejhallgató-erősítő nélkül semmit sem ér.)

De mint korábban leírtam, négy különböző forrással [két analóg (Lenco L78, Revox G36), és két digitális] teszteltük.

Ugyan mondja már, hogy egy Revox G36-nál eredeti mesterszalaggal (Hangsúlyozom, eredeti, és nem első másolat pl., noha a nyolcadik másolatig nincs különbség.) mi a jobb forrás, és ugyan ki van itt olyan, aki legalább ezt megközelítő forrásról hallgatja a K550-et?

[ Szerkesztve ]

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#48442) Bodz válasza mettek (#48437) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Egyformán szólnak.

[ Szerkesztve ]

(#48443) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Megtort a Hifiman HE-400i kabele, ugyhogy kellene egy ujat szerezni amig rendesen szol es nem hallgat el az egyik fele. :)
Gyarto honlapja szerint ez lenne a csere kabel: [link] vagy ez [link].
Termeszetesen a store-ban mar egyik sem kaphato, csak a sokkal dragabb kabelek, viszont 60 dolcsinal tobbet nem szivesen aldoznek ra. Jopofa hogy cserelheto a kabel, csak nincs mire...
Ket alternativat talaltam amik allitolag jok: [link] [link].
Utobbinal elvileg azt irjak, hogy kompatibilis, bar a csatlakozo a kepen nem stimmel, de feltetelezem, hogy megfelelovel kuldenek.
Valaki ismeri esetleg ezeket vagy tud jobb helyet ahonnan erdemesebb beszerezni?

(#48444) Bodz válasza birno (#48443) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor neked még régi, idióta, csavaros megoldás van a fülesen?
A linkelt kábeleket nem ismerem.

(#48445) Dorien válasza gaborka8x8 (#48441) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem itt a topikban a "forrás" kifejezés általában DAC-ot és fejhallgató erősítőt takar, esetleg DAP-ot, nem magát a hanghordozót. Én pl. a jó minőségű MP3 és a lossless FLAC között sem nagyon hallok különbséget.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#48446) .DLL válasza gaborka8x8 (#48441) üzenetére


.DLL
veterán

Azért azt a próbát megéri a DAVE által ajánlott mod. Máshol is olvastam (illetve eleve külföldi fórumról származik) hogy az erős rezonancia a ház miatt keletkezik, amit lehet kezelni különböző kitöltőanyagokkal és merevítéssel. Oké, így már nem gyári az állapot, de az ár-érték arányon viszont jelentősen javíthat, és ez sokaknál elég fontos szempont pl. van egy X keretösszeg a témára, és amúgy minden másban megfelelő elnne az illetőnek a K550, akkor ajánlott. De a K551 szerintem is jobb volt, ki tudja miért...

(#48412) Bodz: Azért jön fel szépen az a prezensz sáv (azért a szöveg érthetősége még nem az igazi), ma megint került bele vagy 10 óra zene. Ha nem a Beyer vagy más populáris V karakterű fejes után próbáljuk, akkor amúgy elég kiegyenlített hangja van, jó kiterjedésű méllyel (nem fogy el), ami szintén nincs agyon emelve a közepekhez képest, nincs annyira "ütősre véve". De az egésznek alapvetően meleg hangja van. Kíváncsi leszek a találkozón az ATH M-ekre rég hallottam. M30x, M40x...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48447) .DLL válasza .DLL (#48446) üzenetére


.DLL
veterán

Kipróbáltam, hogy ekuval ráemelek, így elég fain lett. Messze nem tökéletes, most hallani, hogy lejjebb sem olyan egyenletes, de így nagyon kellemes, bár a tere sajnos nem lett nagyobb. :P Talán többet is emeltem, mint kellene, de csak próba volt, nem használok egyébként EQ-t. A felhelyezéssel még mindig durván lehet hangolni...

AKG K92 EQ

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48448) mmili


mmili
tag

Sziasztok.

Szeretnék vásárolni egy fejhallgatót. Főleg filmnézésre, és játékokhoz használnám. A keret mondjuk 5-7k lenne. Amiket néztem, és egész jó értékeléseket kaptak a vásárlóktól: Zalman HPS300 ~3k, Ozone Onda ST ~7k, Genius HS-G500V ~6k, Sharkoon Rush ER1 ~6k, Creative HS-800 Fatal1ty Gaming Headset ~7.5k, Aula Succubus gaming ~7.5k
Melyiket ajánlanátok, esetleg ha külön ötletetek van az is szívesen fogadom.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#48449) .DLL válasza mmili (#48448) üzenetére


.DLL
veterán

Takstar / Invotone HD2000 és egyéb alteregói, Maxell Retro DJ,
Beyerdynamic DTX-710, Superlux HD681 Evo, bár ők már drágábbak.

(P.H.)

(#48450) birno válasza Bodz (#48444) üzenetére


birno
addikt

Igen, olyan mint az elso linken: [link]
Az ujabbakon mar jack dugo van ha jol lattam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.