Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106301) zgospel válasza zgospel (#106254) üzenetére


zgospel
őstag

0 km range jelzéssel gurultam be a kútra. A tank papíron 17,4 liter, nekem kerek 15-öt sikerült rátöltenem úgy hogy tényleg csurig toltam. Azzal a 2 literrel még hazajöttem volna meg legközelebb vissza a kútig :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#106302) Micsurin válasza zgospel (#106301) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#106303) Burt1793 válasza zgospel (#106301) üzenetére


Burt1793
veterán

Ilyen ez a tartalék, én a tdm-mel nemrég kezdtem a motorozást, egyelőre 2szer tankoltam bele... 60 km-t mentem a tartalékkal és így is csak 16,8 liter ment a 20 literes tankba. Pedig középállványon töltöttem.

(#106304) HSM válasza Burt1793 (#106303) üzenetére


HSM
félisten

Nekem szerencsére kettő van az SV-n. Amikor elkezd villogni még van vagy 5L, az szűk 100km, és papír szerint 1,5, gyakorlatban szerintem inkább 2L körül világítani kezd, hogy most már tényleg tölteni kellene, gyorsan. :C Idővel kitapasztalja az ember.

(#106305) zgospel


zgospel
őstag

Péntek-szombat kiváló idő lesz és motoros nap az Euroringen, gondolkozom hogy egy fél napra kimegyek. Valaki még?

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#106306) Novics válasza Novics (#106026) üzenetére


Novics
senior tag

Tegnap megjött a farmer. Passzentos. Szóval a fene tudja, hogy ezek hogyan számoznak, de az XL gyakorlatilag leesik rólam az L meg alig jön rám... Persze az egyik cordura a másik meg farmer, de ruházati mérettáblázatuk csak egy van.
Amúgy baromi jól néz ki a farmer, a protektorok is jó helyen vannak benne. Tetszik. Csak vigyáznom kell, hogy ne hízzak el. :D

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#106307) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na nem variáltam a gumikkal.

Megrendeltem a Bridgestone BT023-ast, erről jó tapasztalatokat olvastam itt a fórumon is.

Remélem nem túl öreg gumit kapok :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#106308) runner 125 válasza Graphics (#106307) üzenetére


runner 125
nagyúr

Még a 800-as VFR-emre én is olyat vettem, cimborámén is az van most, qrva jó gumi, én nagyon szerettem.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#106309) Graphics válasza runner 125 (#106308) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, pont a Te bejegyzésed is olvastam, először nem is került képbe az a gumi, mert mondom túl olcsó...Aztán olvasva mindenki jókat írt róla, így nekem mint hétvégi motoros tökéletes lesz. CBF 500-ason lesz, oda szerintem jó.

Most hívott a Taylorgumi, holnap itt is lesz, már csak a gumist kell zaklatni :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#106310) Graphics válasza Graphics (#106309) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nadrág megjött ma, megy is vissza, téves terméket küldtek... :(

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#106311) baboss


baboss
őstag

GSM GPS nyomkövető HUF 2,741

(#106312) kcsa válasza baboss (#106311) üzenetére


kcsa
veterán

Óvatosan, a leírás szerint nem GPS-es:

Positioning:GSM Base Station Positioning
GSM Accuracy:≤50m(60%) it will depend on the local base station number and density

(#106313) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

elugornék ma megvenni életem első motoros felszerelését: sisak, kabát kesztyű kombinációt. nem szeretnék semmire sem várni, helyben rendeznék raktárról mindent. mindenből a kezdő, relatíve jó áras, olcsóbb de biztonságos terméket választanám, tudatában annak, hogy kompromisszumot kell kössek. eddig kettő helyet néztem ahova ki tudok ma jutni budapest belvárosából munka után: moto.hu és a rider13 férne bele távolság tekintetében. hol szokott nagyobb raktárkészlet lenni helyben szerintetek? utóbbinál mondjuk aggaszt, hogy mindenre 5-8 nap, meg x. héten szállítjuk van írva... : ((

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#106314) canniball válasza Agostino (#106313) üzenetére


canniball
nagyúr

Fokt, Shox, Darázsgarázs, Superzone, Bázismotor.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#106315) vendingo válasza baboss (#106311) üzenetére


vendingo
veterán

Gps/gsm blokkoló ~20k a piacon.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#106316) Mentolka


Mentolka
senior tag

Sziasztok,
Ez a fajta kesztyű tetszik, csak nem tudom, hogy nyáron nem izzad-e bele a kezem? Van valakinek hasonló?
Sixgear

(#106317) Chris0321 válasza Agostino (#106313) üzenetére


Chris0321
addikt

Itt van a Modeka is, elég sokáig nyitva van. Érdemes elmenni több helyre nézelődni/felpróbálni ruhát biztos kényelmes-e neked és megfelel-e az izlésednek.

(#106318) whYz


whYz
addikt

Sziasztok

14 eves gyereknek milyen elso motort ajanlanatok? Robogot nem szeretne, de tul sokat nem akarunk rakolteni, igy a legolcsobb meg epphogy normalisan kinezo dolog erdekele, termeszetesen hasznaltan.

(#106319) Micsurin válasza whYz (#106318) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Valami Minarelli AM6-tal szereltet néznék alkatrész van hozzá dögivel, nem drágák arányaikban.
Derbi GPR 50, Yamaha TZR50,Rieju RS2, Cagiva Mito 50
Ha valamivel magasabb a srác akkor szóba jöhetnek a Derbi senda 50, Rieju RR50

Néhány régebbi Beta RR50-ben azt hiszem talán KTM blokk szökevény van, azok sem rosszak.

Emellett még tuti ránéznék az Aprilia RS50-ekre, tucat motorok azokhoz is találsz szinte mindig alkatrészt.

Az ár szegmensek aljával ne legyenek illúzióitok, biztosan kell majd költeni a kismotorra, hogy teljesen üzembiztos legyen! :)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#106320) zgospel válasza Agostino (#106313) üzenetére


zgospel
őstag

Még talán az Euromotort tenném hozzá az eddigiekhez, az is a Lehel úton van ahova amúgyis terveztél menni, vagy a Kelo motor van még itt a 7. kerületben a Városligethez közel.

Viszont azt nem értem hogy miért akarsz mindent egyszerre, azonnal megvenni? Mármint értem is meg nem is. Inkább megveszel egy neked kompromisszumos valamit mert épp az volt raktáron, mintsem átmennél egy másik boltba vagy várnál pár napot?

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#106321) etnies


etnies
senior tag

Szeretem az angol rendőrség megoldásait.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#106322) Agostino válasza zgospel (#106320) üzenetére


Agostino
addikt

köszönöm mindenkinek a tippeket!

átmegyek másik boltba szívesen, összeraktam magamnak mára egy több megállós útvonaltervet. : ) ha csak tényleg pár napot kellene várnom akkor az is belefér, viszont jövő hét végén kezdődik a rutin, szóval heteket nem tudok várni egy termék beérkezésére, eddig meg a munkám miatt nem volt időm fizikailag boltokat látogatnom : ) plusz mostanában azt látom, tisztelet a kivételnek, hogy ha az eladó azt mondja egy-két nap alatt itt lesz és szólunk ha bejön azonnal, nekem kell két hét után csörögnöm hogy wtf, nem ebben állapodtunk meg.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#106323) whYz válasza Micsurin (#106319) üzenetére


whYz
addikt

Koszi, ezek jonak tunnek, viszont ha jol latom mind erosebb mint egy segedmotor, ugye? Az nem lenne gond?

(#106324) Micsurin válasza whYz (#106323) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Mire gondolsz? Ezeket mind vezetheti a kis srác AM-mel.
Az, hogy jobban mennek mint 45 abba ne menjünk bele egy gyári 4T 50 is jobban megy attól. :)
Nyugodtan vehetőek AM mellé.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#106325) #74459392 válasza Agostino (#106322) üzenetére


#74459392
törölt tag

Cipőn kívül mindent tudnak adni oktatáson. Tudom, nem a legjobbak, meg más után felvenni sem a legjobb, de egy-két alkalom belefér szerintem, ha ezen múlik, hogy neked tetsző, normális cuccokat tudj beszerezni. És legalább azt is tudni fogod, hogy milyet nem akarsz biztosan :)

(#106326) zgospel válasza Agostino (#106322) üzenetére


zgospel
őstag

OK, akkor mégis értem :D

A példádról jut eszembe, vettem a Motoroázisban egy féktárcsazárat, de amit kinéztem az nem volt raktáron. Mondták hogy nem kell se rendelnem, se előlegeznem, küldenek sms-t kb 2-3 hét múlva ha megjött, mert az importőrre várnak már ők is egy ideje. Így is lett, felhívtak amikor megjött, félreraktak nekem egyet, 1 héttel később mentem érte és ennyi volt.

Ez a bolt a Bosnyák térhez van közel Zuglóban, és itt is vannak olyan kategóriás cuccok amiket keresel.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#106327) Agostino


Agostino
addikt

kayaman - valóban, ez is igaz és annyira nem is zavarna a dolog, de telefonon az oktató fickó kb azt adta le, hogy ha nincsen cucc, oda se menjek. persze pontosan nem ez hangzott el, de ezt szűrtem le. mondtam is a feleségemnek, hogy na remek, ha megint kifogok egy önjelölt káplárt mint tizenöt éve B vizsgán akkor szuper napoknak nézek elébe...

zgospel - megnézem a bosnyák teret is mizujs arra, köszi

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#106328) Reaper válasza Agostino (#106327) üzenetére


Reaper
őstag

Hasonló volt nálam is, bár nálam azt mondta, hogy vannak, amiket tudnak adni, de plusz pénzért kellene "bérelnem". Úgyhogy meg is volt a bevásárlás. A Fokt-nál nagyon-nagyon jófejek és segítőkészek voltak, onnan lett a dzseki meg a térdvédő, onnan csizmáért és kesztyűért át a superzoneba, majd a Rider 13 lezárásnak sisakért. Így elvileg már minden megvan.

protektoros dzseki - Ross - BTB569 - 64 900 Ft [link]
+Safe Tech hátprotektor LEVEL 1 13 900 Ft [link]
betétes cipő vagy csizma - Csizma BOT-MNR-1996 39 900 [link]
térdvédő - Nordkapp protektoros térdvédő - PR4 EVO - 13 900 Ft [link]
kesztyű - Kesztyű G-MNR-1666 14 900 [link]
sisak - Nolan N87 Classic - 70000 [link]

Sajnos nem volt mindenből az, amit kinéztem, egy gatyát még lehet veszek a jövő hónapban, de legalább már a vezetést el tudom kezdeni, jó lenne már gurulni egyet :)

[ Szerkesztve ]

(#106329) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Egy gyors kérdés:

lecseréltem XS-es LS2 bukómat mert elég szeles és hangos volt, egy Shark Skwal-ra, szintén XS. Szorít, ami tudom, hogy alap egy új bukónál, az arcpárnákon, meg eléggé nehezen bújok bele, de szerintem csak hozzászoktam az LS2-höz, amit lehet picit másképp, más szögben kellett a fejemre húzni. Mennyi idő kell, hogy kitáguljon, megszokjam? Igazából a mérettáblázat szerint pont XS és S közé mértem a fejemet. Pár óra, vagy hetek?

[ Szerkesztve ]

(#106330) baboss


baboss
őstag

Sajnos szomorú hír.
Aki ismerte:
"Sziasztok.Mindenkit sokk ként ért a hír hogy mi történt. link Úgy gondoltuk Zsolt Samantha Kemény fiával Márk Keménnyel hogy 2019.04.20.án(szombaton)
egy tisztelet kör keretében elbúcsúzunk egy igaz barátunktól és egy apától Zsolt Samatha Kemény től!
Mindenkit várunk aki részt venne velünk ezen az eseményen.A tervek szerint 11:00 kor lenne egy gyülekező Tökön a Fenyves étkezde elötti parkolóban
majd 12:00 kor elindúlnánk leróni tiszteletünket.Az uticél Páty irányában elmegyünk Budakeszire és onnan Perbál felé vissza Tökre."

[ Szerkesztve ]

(#106331) etnies válasza RAiN91 (#106329) üzenetére


etnies
senior tag

Hol nyom? Nekem egy hónapja hörcsög a fejem az új bukó miatt, de ez normális.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#106332) Agostino válasza Reaper (#106328) üzenetére


Agostino
addikt

nahát nekem a térdvédő kimaradt, de nem hangzott el, hogy kellene vinnem... : ( valójában mindegy, azt már szerzek bármikor. sikerült megvennem mindent amit kinéztem weben, ritka esetek egyike volt, amikor az elképzelés a valóságban is bejött. shox-nál kezdtem hátha alapon, mert a weben nem volt annyira egyértelmű hogy van-e az adott méretből, gondoltam autóval vagyok, megyek tovább ha szükséges, de végül volt minden. egy laza stílusú szettet raktam össze magamnak a következő pár évre (+ táposabb gerincprotektor), mert egyébként is így öltözködöm. picit budget minden, de azt gondolom kezdésnek megteszi városon belüli szaladgálásra : )

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#106333) vendingo válasza RAiN91 (#106329) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem is nyomta a fejem a buko a halántékomnál de csak pici 5 forintos méretű ponton mind kettő oldalon.
Hetekig vártam, hogy majd csak jó lesz, de nem lett jobb. Néha meg kellett állnom, hogy levegyem pár percre a sisakot, mert már annyira zavart. Itthon kivettem belőle a bélést, és finom csiszolópapírral lecsiszoltam egy nagyon minimálist a belsejéből. (1-1mm)
Azóta a sisak nagyon passzentos, nem nyom sehol.
Én azt tanácsolom próbálgassad, hátha majd pár összeizzadás után idomul, , vagy cseréld le kényelmesebbre. A szivacs előbb utóbb felveszi az arcod formáját, sajnos nekem a belső héj nyomott, amin könnyen tudtam segíteni.
A mérettáblázatok semmit nem érnek. Nekem az összes shark bukó olyan volt, hogy alig fért bele a fejem, illetve az összes létező ponton szorított még az eggyel nagyobb méret is. Nem minden sisak jó mindenkire.
Amúgy érdekes, hogy a boltban felpróbáltam a sisakot, ott teljesen jó volt, végül netről rendeltem, mert nem volt az a szín, amit kinéztem, annál meg nyomott a halántékomnál. Gyártón és típuson belül is lehetnek minimális eltérések.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#106334) canniball válasza Agostino (#106332) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha van protektor a nadrágban akkor nem kell külön térdvédő.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#106335) RAiN91 válasza vendingo (#106333) üzenetére


RAiN91
őstag

Hmm, akkor lehet megér még egy próbát? Mentem vele egy 5km-es kört, a halantekomnal mindket oldalt kb. 5 centi átmérőjű piros folt lett. Azt érzem, hogy vékony a bélés ezen a részen, az LS2 mintha vastagabb lett volna. Viszont az biztos, hogy passzentos. Az arcparnánál is nyom, de amiatt nem aggódom, ott a puha vastag bélés nyom.

[ Szerkesztve ]

(#106336) -Mike- válasza Agostino (#106332) üzenetére


-Mike-
addikt

Mik vannak, motoros pulóver...
Várom a motoros atlétát, papucsot, biztos piacra dobják majd. ;]

:D

[ Szerkesztve ]

(#106337) Geresics válasza -Mike- (#106336) üzenetére


Geresics
addikt

miért, Te nem motoros alsónadrágban jársz? :Y

Szerk.:
amúgy van motoros zokni, nadrág, cipő, aláöltöző, póló, kabát, kesztyű, csizma, sapka, és pulóver. Már tényleg csak a rövidnadrág, alsógatya, fürdőnaci, bikini, és úszósapka hiányzik...

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#106338) Bogyó bá' válasza Geresics (#106337) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

...esetleg terepmintás, motoros óvszer jöhetne még.... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#106339) Chris0321 válasza Bogyó bá' (#106338) üzenetére


Chris0321
addikt

Nem krómozottot akartál írni?

(#106340) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

No srácok, történés van ismét. :D Tegnap 8 óra kitartó szerelés után összeállt a gép.

Ilyen volt, ilyen lett (már ami a külsőt illeti, persze annak a folyamat nem tegnap történt.):

Monster matrica és társai elmaradnak... Ebből nem épül czigányhintó. :D

Noh, de gondoltam 17:00 van, a hétnek vége, megyek egy veretőset végre földúton, erdőben, most h nagyjából átalakult teljesen a gép, ha már egyszer ennyi munkaórám benne van.
Amit megcsináltam tegnap:
Kikötöttem teljesen a kartergázvisszavezetőt belőle (durrogás kb fullra meg is szűnt, de ugyebár a szelepknek az nem tett jót..) és gyártottam egy platnit, ledugózni a hengernél a helyét.
Szétkaptam a karbit teljesen, elpucoltam, beraktam ultrahangos tisztítóba 1 órára, minden belső tömítést, szűrőt, tűszelepet kicseréltem, illetve a kinti DR-Z forum szerint felfúvókáztam 10%-kal a fő és alapjárati fúvóákat, kicseréltem a gyárilag ledugózott levegőcsavart egy állíthatóra és belőttem 2,5 fordulatra.
Kicseréltem az összes gumi csövet újra.
Beáztattam olajba a légszűrőt, megfújtam a láncot, aztán nekivágtam. Qrva jó lett a gép. :D 1-2-ben nálam is jön fel az eleje. 3-4-ben pedig elforog még bőven a hátulja terepen. Végsebességet még nem néztem, azt majd ma.

Egyébként nem semmi, h 10-12 év fölötti motornál a benzin milyen szinten megeszi és szétroncsolja a gumi és műanyag alkatrészeket, kedzve az O gyűrűktől, a tűszelepen át, a gumicsövekig, mindent... Ha valaki hasonló korúmotort vesz, vagy lép az övé ezen korba, szvsz a (jó) működésétől függetlenül, mindenképpen cseréljen ki minden ilyen - pláne üzemanyagellátásért felelős - alkatrészt újra.

(Lenti link alatt mindenről van összehasonlító fotó - régi vs. új)

Lényeg a lényeg, az örömöm nem tartott sokáig (9,5km :D).
Félután megálltam tankolni, majd földúton elmentem cimborámhoz, h próbálja ki ő is (YZF450-hez képest milyen). Odaérek, berakom üresbe, leállítom, dumálunk egy fél órát, mondom akkor usgyi, muta mit tud a gép egy tapasztaltabb alatt. Előtte ahogy megmozdítottam és meg akartam fordítani, látom h a váltókar hozzáér a deklivédőhöz.. Leguggolok, nézem, mozgatom föl alá, hozzáér.. ezt meg h a pitsába.. Konkrétan emlékszem rá, h volt legalább 5-6 mm közötte. Jól össze is karcolta 1 íven, de igazából azt leszarom.
Az egészben az volt a legfurcsább, h se nem estem, se nem mentem át tuskón, se nem kapott be faágat (na jó, azért párszor elemelkedett a talajtól, de az a váltókarra nincs befolyással), tehát nem értettem h miért "hajlott el" a váltókar. Annyira azért nem vagyok combos, h crosscsizmába csak úgy szétrúgjak egy öntvényt, pláne ennyi idő után, és befelé.. tehát vakartam a fejem (meg haverom is), h ezt h. Mondom, ok, probléma egy szál se, majd otthon leveszem és megnézem miért hajlott el.
Tolnám tovább, de nem megy. Sebességben van. Gondoltam amikor kézzel mozgattam, véletlenül beraktam. Húzok egy kuplungot, próbáltam lábbal megkeresni az ürest, de nem megy. A kar mozog föl le, ütközéstől ütközésig de mintha a másik felén nem lenne mechaniai kapcsolat a váltó többi részével.. csak úgy lifegett magában a kar. Nah itt kezdett eltűnni a kezdeti vigyor az arcomról. Qrván beszartam. Már vízionáltam, h ez egy combos váltósfelújítás lesz és nem úszom meg blokkszéthúzás nélkül. Na mondom qrva jó, szó szerint több munkaórám elment az építésre, mint a használatra, és kemény 9,5 km után kinyírtam. Nem hittem el. Próbáltam ott az utcában menet közben is, de semmi. Érzésre azt sem tudtam eldönteni, h most 1-esben, vagy 2-esben "ragadt". De a lényeg h nem lehetett kivenni sebességből. Nem tudtam mást csinálni, abban a fokozatban tette a dolgát, nem recseget, nem ropogott semmi. Szépen 25-tel hazagurultam vele pár km-ről.
Betoltam a garázsba, méregembe ráhúztam a kaput, aztán bejöttem puffogni.
Google-ztam, kérdeztem cimborámat is. Állította váltig, h ő még soha a büdös életbe nem olvasott váltógondot a DR-Z-knél. Sehol. Se itthon, se kint (hozzáteszem én se). Na meg 16.000km-nél, végig utcai használat után, azért nemá'. Tehát típushibáról nem beszélhetünk.
Agyaltunk a dolgon még este. Azt tudtam h a váltó tengelyén van egy zéger, sőt én azt egyszer le is vettem, mert a berugókar rögzítő csavarján folyadékcseppet észleltem (aztán rájöttem, h az előtte nap, a karbi gázmechacikájára fújt WD40 maradéka..) és beszartam, h a mögül jön. Megnéztem, de szerencsére semmi. Konkrétan emlékszem, h tökéletesen visszaraktam a helyére. Tehát tiszta volt a nút, beugrott a helyére.
Ennek ellenére bszki, valahogy kiugrott a helyről és az egész váltótengely kb 1 cm-t bentebb csúszott a blokkba.. Tehát kiakadt a belseje. Ezt már ma konstatáltam..

Teljesen készen voltam már ma reggel, mondom végre itt a jó idő, lehetne egy kicsit próbálgatni az endurozást, erre a következő pár hónapban max csak tologathatom. Pontosabban még azt se.., mert nem lehet üresbe rakni. :D :(
Nekiálltam újra google-zni és találtam egy 10 éves postot, a sportmotor forumán: [kép]

Csávó hasonlóan járt mint én, a lényeg, h ezen felbuzdulva reggel elkezdtem játszani vele. Húztam kifelé, rángattam föl le, kuplunggal, kuplung nélkül. 10 perc játszadozás után visszaugrott a helyére!
Ahh, olyan megnyugtató érzést rég éreztem. :D
Természetesen nem akarom elkiabálni, de remélem h minden fokozat megmaradt és jó. 1-0-2 biztos jó, ebből kfolyólag remélem a többi is.
Délután kiderül.

A mostani folyamatról, elöüregedett alkatrészekről pár kép akit érdekel: [link]

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#106341) Pocee válasza runner 125 (#106340) üzenetére


Pocee
senior tag

a zéger mögött nem kellene még valaminek lenni?olyan mint ha az öntvény meg a nagy alátét között nagy lenne az űr,vagy csak a kép nem adja vissza,ja újra ránéztem,a kép a kiugrott állapotot mutatja...semmi.
alkatrészboltokban mm-enként lehet seeger gyűrűt venni,lehet kinyúlt a régi.

Mr.Brightside

(#106342) runner 125 válasza Pocee (#106341) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igen, cserés lesz, köszi. De a biztonság kedvéért most gumicsőből (elég merev gumi), vágtam addig ideiglenesen egy távtartót a zéger és a váltópedál közé.. h ha netán kiugrana, ne tudjon becsúszni a tengely.
Na most lépek, próba. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#106343) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Gondolkodom hogy a 2004-es fz6 fazerem (72kw, 98le, 201kg) lecserélem egy pár éves mt07-re ami 55kw, 75le viszont csak 185kg.
Visszalépés vagy a 10 év és a 10%-kal könnyebb súly miatt nem?

[ Szerkesztve ]

(#106344) vlevi válasza bigdady (#106343) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem visszalepes.
Az mt07 kéthengeres, távolról hasonlít az sv650-re, alulról, közepén is szépen muzsikál, viszont felső fordulatszám tartományban nincs meg az ami az fz06-ban.
Akkor már inkább mt09.

Én mentem tavaly parádi mindkettővel. Nem rossz az mt07, de aki rá van kattanva az 5 számjegyű fordulatszámokra, annak nem való.

[ Szerkesztve ]

(#106345) zgospel válasza bigdady (#106343) üzenetére


zgospel
őstag

Menésben ha huzatod mindenképpen visszalépés, de ha ez téged nem annyira izgat akkor menj el és próbáld ki. Idén is tolják a roadshowt, majdnem minden hétvégén van tesztmotorozás, de lehet hogy némelyik kereskedésben amúgy is van tesztmotor. A súlyt biztos érezni fogod kanyarokban, azt én is érzem lassú és gyorsabb menetnél egyaránt.
Ültél már rajta amúgy? Mert méretre is kisebb motor mint az FZ6.
Ja meg valamelyik évben frissítették a 07-est, 2018-tól ha jól emlékszem.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#106346) bigdady


bigdady
nagyúr

A könnyebb irányíthatóság kanyarodás (keskenyebb az egész motor) és a súly miatt gondoltam főleg erre, 190-200 feletti végsebesség nem igazán érdekel már (taknyolás óta) és 10ezer fordulattal vagy azaz alatt is el vagyok szerintem, ezek az új sor2esek inkább alul középen jobbak mint a régebbi sor4esek azt hallottam. Még nem ültem mt07-en azért érdeklődöm persze ki fogom próbálni. Méret sem baj ha kicsit kisebb csak 180 vagyok és tempósabb lehet vele talán a kanyar is az alacsonyabb magasság miatt.

[ Szerkesztve ]

(#106347) boogie84


boogie84
veterán

Sziasztok,

most néztem, hogy mikor rendeltem a gumijaimat. Első gumim 2012-es, hátsó 2014-es (PILOT POWER 2CT).
2014 óta 2500km-t mentem vele. Szégyenlem is. :B
Melléképületben, sötétben van tárolva a motor, a gumik sok fényt nem kapnak. Jó állapotúak. Idén még meg szeretném tartani őket, ennek ellenére néztem gumikat.

[link]

Kérdés: miért olcsóbb a PP mint a többi? Ilyen olcsó gumikon még el is gondolkodom. Ha út közben érzem, hogy valami nem ok a gumikkal akk azonnal csere.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#106348) etnies


etnies
senior tag

Ti mivel tisztítjátok a kipufogót? Valami ráéget, leszedném, de nem kezdenék nagy glancolásba.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#106349) Geresics válasza etnies (#106348) üzenetére


Geresics
addikt

Kipufogó-leömlő tisztítóval. ;)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#106350) etnies válasza Geresics (#106349) üzenetére


etnies
senior tag

Ezt pont megnéztem :) Végül úgy döntöttem, hogy petróleummal ezt is, és láss csodát, lejött.
De azért köszi!

"önmagam hite vagyok magamban"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.