Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96127) hurjup


hurjup
csendes tag

Sziasztok!
Igy 2022 masodik feleben milyen routert ajanlanatok az alabbiak ismereteben?
- Digi FTTH -> 1000-es LAN portok, legalabb 3
- Legyen okosithato (openwrt), a stock firmware-ben tapasztalati alapon nem bizom
- ha USB port is van rajta, nem fogok megharagudni.
- A wifi6 nem must have, az en felhasznaloi stilusom mellett inkabb csak gimmick. Mesh-ben sem gondolkodom egy ideig.
Jelenleg egy fekete es feher xiaomi ax1800-am van (cserelgetem oket). Jo hardver, pocsek szoftver, sosem lesz ra openwrt. Hiaba tortem be ra es piszkaltam fel, nem lett sokkal jobb. (Amikor a Digi b*zizik valamit es ujrakapcsolodik a modem, sulyos esetben egy oraig nincs net. De szvsz a hold allasa, vagy ha a kinai kemkozpont offline-ba megy is eleg hozza. Ertelmes logokat nem tudok kiszedni belole.)
Egy bo eve probaltam tp-link ax10-et es ax20-at, azok a digis net-rancigalast meg kevesbe toleraltak.
ASUS RT-AC85P a jelenlegi befutom, de leginkabb mert alulinformalt vagyok. (A MT7621AT az internet szerint legalabb 8 eves, es ugye MIPS).
Illetve (lasd elozo HSZ-em) most jott egy fules hogy allitolag a xiaomi ax3200 global(!) verzioja is okosithato. 40EUR-ert megerhet egy probat, ha nincs jobb otletetek.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.