Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93020) Borzas2


Borzas2
csendes tag

Sziasztok!

20-30 ezer Ft kategóriában gondolkozóm új routeren, az alábbi 2 típust néztem ki a jelenlegi C6 helyére:
Asus AX55, TP-Link Archer AX55.

Az eszköz kis lakásba megy (43nm), a fontosabb eszközök vezetéken csatlakoznak (4db) WiFi-re max 4-5 eszköz csatlakozik azok is közvetlenül rálátnak a routerre nincs fal közöttük.
Nem szeretnék extra funkciót a ruteren (pl: NAS ként használni, torrentezni, DNS szűrés).A vendég WiFi-be mennek az "okos" eszközök, szükséges funkió a vendég hálózat leválasztása a belső hálózattól, kliensek izolálása a vendég hálózaton.
Fontos számomra, hogy kapjak frissítéseket az eszközhöz hosszabb ideig, az is megfelelő ha moddolt firmware-t rakok rá és azt firssítik.

Ami még érdekes topic az IPv6 támogatás és ebben vagyok a leg bizonytalanabb (vagy fölösleges ezen agyalnom és nem fognak kényszeríteni a szolgáltatók CGNAT mögé pár év múlva).
TP-Link esetén Digis neten be tudom állítani, hogy DualStack-be működnjön és a belső ezközök kapjanak IPv4/6 címeket párhuzamosan, illetve PPPoE is mind a 2 protokollal párhuzamosan kiépül. Asus esetén nem láttam ilyen funkciót. Tippre a leg több gyártónál ez a rész hiányos.
Úgy látom, hogy IT biztonsággal 0 a törődés TP-Link oldalról nincs tűzfal a C6-on IPv6-esetén minden is elérhető ilyenkor a netről közvetlenül még az 10000 éve nem frissített okos eszközök is, illetve a router saját protjait sem védi SSH, DNS nyitva a net felé korlátlanúl miközben én nem tudom letiltani és a jelszavakat sem tudom hozzá a funciója is ismeretlen.
C6-hoz összesen 2-3 frissítés jött ki és vége a támogatásnak.

Érzésre Asus esetén stabilabb gyártói támogatást kapok viszont TP-Link esetén jobb hardware-t gyorsabb WiFi-t.
A frissítéssel, IT biztonsággal kapcsolatos hiányosságok csak a C6-ot érintik vagy TP-Link sajátosság? :)

A fenti eszközök közül melyikkel van jobb tapasztalatotok?
Fölöslegesen félek a TP-Link től?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.