Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90038) blakey válasza Bubukain (#90035) üzenetére


blakey
titán

Röviden, minden miatt érdemesebb használni, itt vannak az eltérések a gyárihoz képest.
Merlinnel AX58U esetében 5GHz-en megvan az 1733Mbps letöltési sebesség, feltöltésnél van 866Mbps.

Amit nem írtam és sehol sem találkoztam ezekkel az infókkal, AX82U esetében nem villognak a ledek hanem világítanak, tehát nincs működés visszajelzés, az elülső AURA led ugye meg úgy működik ahogy beállítjuk, hátrány AX82U esetében, hogy ha pl. nincs net akkor nincs ledes visszajelzés, hogy "hahó, elment a net",ugyanúgy világítanak mintha semmi sem történt volna, ez egy picit furcsa volt számomra, csakis UI-ból tudunk tájékozódni ha netán érdekelne, hogy mi a gond. AX58U-nál meg minden led a működésnek megfelelően villog vagy nem, ha nincs net akkor piros, stb.
Az AX82U antennái nagyon közel vannak az ethernet portokhoz, ha mindkét szélén van kábel akkor nincs forgatás, a hálózati csatlakozónál is nagyon szűk a hely. Maga a ház elég gagyin van megcsinálva (AX58U-é egy picit minőségibbnek hat, AX92U meg sokkal jobb), látszódnak a fröccsöntési nyomok, hibák, a két szélén lévő vékony láb nem 100%-os, némileg billeg illetve a gumitalpak nem sokat érnek, előző routereimhez képest nagyon könnyen elmozdul, csúszik. Szellőzése jó.

#90036 woodworm
"Koca" méréseket végeztem, tehát a meglévő eszközeimet bekapcsoltam, használtuk ahogy kell és ilyen helyzetekben mértem 1-1 készüléken a sebességet, sehol nem vettem észre, hogy hátránya lenne az AX58U-nak.
Amióta végre Merlint használok azóta semmilyen szinten nem kell figyelnem a routert, működik és kész, ez jó érzés. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.