Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) #95590400 válasza cellpeti (#6640) üzenetére


#95590400
törölt tag

2 usb-vel nem sok router rohangál. asus rt-n16 32k környékén, vagy az elődje egy 10-essel olcsóbban Asus WL-500W vagy WL-500gP V2, ha lehet még egyáltalán kapni

[ Szerkesztve ]

(#6652) cellpeti válasza #95590400 (#6651) üzenetére


cellpeti
veterán

nekem elég egy usb is.

D-linknek van valami DIR szeriás amire bármit rá lehet dugni és érzékeli :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6653) #95590400 válasza Beri (#6646) üzenetére


#95590400
törölt tag

én még olyan belkin tulajt nem ismertem, aki komolyabb terhelés mellett nem köpködte volan őket... :DDD

(#6654) #95590400 válasza cellpeti (#6652) üzenetére


#95590400
törölt tag

ez esetben asusból van rtn13u. 23k.

[ Szerkesztve ]

(#6655) #95590400 válasza cellpeti (#6652) üzenetére


#95590400
törölt tag

DIR-655
bocs a floodért.

[ Szerkesztve ]

(#6656) Alex91 válasza #95590400 (#6654) üzenetére


Alex91
félisten

Inkabb vegyen egy gigabites routert, MyBook-ot, meg egy halozatos nyomtatot. Mar ezerszer el lett mondva neki, de nem ert a szep szobol :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6657) #95590400 válasza Alex91 (#6656) üzenetére


#95590400
törölt tag

ez a májbúk ez szintén hekkelős téma? milyen hardver van benne? rákerestem, de semmit nem találok.
találtam ilyet WD MYBOOK ELITE 1TB USB2 ENCRYPTION 30k-ért, essential 23k-ért. ezek vajon mennyit tudnak? ez így már elég korrekt. 1 terás vinyó 20k alatt valamivel, egy jobb külső keret 4-6k. ha ennyi felárért nas + torrent funkció is jár...

[ Szerkesztve ]

(#6658) Alex91 válasza #95590400 (#6657) üzenetére


Alex91
félisten

World-ot kell keresni... Van gyarilag is torrent kliens, de nem sokat er. Transmission feltesz (pofon egyszeru), es igy mar elfogadhato. Persze esszel, mert mindenre ez se jo!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6659) cellpeti válasza Alex91 (#6656) üzenetére


cellpeti
veterán

kapom a nyomtatót,nem határozhatom meg,hogy milyen legyen...örülök,hogy kapom(karácsonyra). Ezért gondolokodom más módszeren!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6660) Alex91 válasza cellpeti (#6659) üzenetére


Alex91
félisten

Ne haragudj, de az elozmenyekbol, ami itt honapokkal ezelott ment, nekem nem ez jott le....

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6661) Tubi2 válasza Beri (#6646) üzenetére


Tubi2
senior tag

Húh, akkor ha nem tudtok mást mondani, úgy néz ki 1043ND-t veszek.
És köszi a segítséget!

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#6662) csdm


csdm
senior tag

Hali!
Karácsonyra szeretnék kérni egy Wifi-s routert. Már van itthon router, az 10/100-as, és nincs wifi ( nem tudok többet rola... :) ). Itthon a gépembe már 10/100/1000 hálókártya van, a többi gépbe csak 10/100-as. A Wifit laptopon, és telefonon használnám, és le szeretném a kedves szomszédok, és egyéb személyek, akik esetleg hozzáférhetnének a wifimhez, ellen védeni. EZT néztem ki. Erről szeretnék véleményeket kérni, hogy tulajdonságai alapján jó ez, avagy sem, maga a gyártó nem-e szar, biztonságos eléggé, és a Wifi sebessége gyors lesz-e? Telefonomba, és laptopomba is egyaránt b/g-s wifi van, de gondolom ha eljutunk odáig hogy n-es lesz itthon, akkor ez azt is ki fogja szépen szolgálni ugye?

(#6663) Kazaar


Kazaar
csendes tag

Hali!
15 Mb-es netet szeretnék 2 felé megosztani. Mostani routerem TP-Link TL-R460. Szegényke már megöregedett és "lassítja a netet". De nem is ez a lényeg.
Ezt néztem ki helyette: [link]
1 dolgot nem értek. Mi az hogy "10Mbps sebességû kapcsolat a modem felé"? Ezt csak elírták, vagy azt jelenti hogy csak 10Mb-es netig elég?

(#6664) kali válasza csdm (#6662) üzenetére


kali
legenda

modhatni a legolcsóbb - nálunk kapható - gigabit képes router. ha húzósabb igénybevételt tervezel (például torrent), akkor egyáltalán nem javasolt, mert nem kimondottan bírja a komolyabb terhelést! ha feltétlenül gigabit képes router kell, akkor csapj még az árhoz néhány ezrest, és legyen tp-link tl-wr1043nd vagy linksys wrt320n
a neted sebességét nem írtad ugyan, de wifi kapcsolaton a g szabványos ellenoldalak miatt ~ 20 - 22 mbit/s megy/menne csak át valósan.
ha nem feltétlenül kell gigabit képes router, akkor ár/érték arányban a favorit; tp-link tl-wr941nd

(#6665) csdm válasza kali (#6664) üzenetére


csdm
senior tag

4 megás a netem. sokat torrentezek, tehát köszi az infót! :)

(#6666) Uzmany


Uzmany
őstag

Honnan tudom letölteni a 320N-hez a dd-wrt-t? esetleg létezik más ajánlottabb fw hozzá?
köszönöm a segitséget előre is.

® visions created with passion

(#6667) Beri válasza Kazaar (#6663) üzenetére


Beri
addikt

Ha továbbra sincs szükséged wifire, akkor semmi értelme váltani. Az a router megy 30 fölött is. Ahelyett a router helyett meg inkább a wrt54gl, ha már arrafelé nézelődsz, de az se gyorsabb semmivel.

Uzmany: [link] itt rákeresel a 320n-re és kapsz leírást, meg különböző buildeket.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6668) csdm válasza kali (#6664) üzenetére


csdm
senior tag

TP-Link-eknek mekkora a Wifi hatótávolságuk? Látom 3 antennájuk van. Bonyolult lesz levédeni a Wifit? Kapok mellé CD-t vagy van a neten esetleg leírás hozzá?

(#6669) kali válasza csdm (#6668) üzenetére


kali
legenda

a wifi hatótávolsága több összetevő függvénye; ellenoldal milyensége/minősége, annak illesztője, adott távolságon belül a környezeti tényezők - falak, árnyékolás, nagyobb fémtárgyak...stb -, de úgy általában jók wifi terén is a tp-link termékei! cd lemezt és leírást is kapsz hozzá, de nem szükséges használni, böngésző alól könnyű a router konfigurálása, a titkosítás beállítása is egyszerű!

(#6670) Kazaar válasza Beri (#6667) üzenetére


Kazaar
csendes tag

Beri. Megnéztem azt a routert amit írtál. Az, hogy Linux alapú az okozhat gondot windows-os rendszeren? Bocs ha hülyeséget kérdeztem, de nem igazán értek hozzá.

(#6671) Kazaar


Kazaar
csendes tag

ja és még annyi, hogy nincs szükségem wifire és nem szeretnék amiatt többet fizetni.

(#6672) bivalyolo válasza Kazaar (#6670) üzenetére


bivalyolo
őstag

a linux-os routerek annyiban különböznek a többitől h rakhatsz rájuk opensource firmwareket pl. tomato, dd wrt meg még ezenkívül van pár..

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#6673) Beri válasza Kazaar (#6670) üzenetére


Beri
addikt

A router szoftvere linux alapú. Ez semmilyen gondot nem okoz, az is csak egy vas, amilyen valamilyen szoftver fut, ennyi az egész. Viszont ha nem moddolható routert keresel (ebből azt szűrtem le :) ), akkor válassz egy olcsó eddig ajánlott routert, 6k körül már kapsz olyat ami vígan elboldogul a sávszéleddel és wifije is van.

Viszont ha nincs szükséged a drótnélküliségre, akkor frissítsd firmware-t ar R460-on és egy rendes reset után lődd be újra. Annak mennie kell bőven afelett is, amire neked szükséged van.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6674) csdm válasza kali (#6669) üzenetére


csdm
senior tag

Köszi! ;)

(#6675) maxview


maxview
csendes tag

Üdv,

Arról szeretnék érdeklődni, hogy ár/minőség arányban milyen WIFI-s routert tudtok nekem ajánlani ?

Üdv

www.haxx-esports.hu

(#6676) kali válasza maxview (#6675) üzenetére


kali
legenda

- mennyit szánsz rá?
- milyen sebességű nethez kell?
- wifi esetén milyen szabványos ellenoldalak vannak?

(#6677) siva válasza Uzmany (#6666) üzenetére


siva
aktív tag

linuxos firmware-k:
dd-wrt - erősen elüzletesedett open-wrt-re épülő firmware, grafikus felülettel, egyszerűbb beállítási lehetőségekkel, korlátozottabb eszköz támogatottsággal.
open-wrt - teljesen nyílt, grafikus felület nélkül (alapban), beállítások száma maxon, eszköz támogatottsága magas (usb-s nyomtató, scanner, tv tuner,....) , viszont linux ismeret kell, és fokozott óvatosság.
tomato - közép út
oleg -

Azért az ilyen firmek telepítésébe mindenki saját belátása szerint vállalkozzon, mert könnyen elküldhető a router az örök vadászmezőkre. (vagy legalább is nagyon nehezen hozható vissza.)

(#6678) Scorpus


Scorpus
csendes tag

Sziasztok!

Lehet hogy már volt kérdés, de sajnos nincs időm több mint 6600 hozzászólást elolvasni. :) Nekem FiberPower kábeles internetem van 30/3 Mb/s le/feltöltési sávszélességgel. Van egy USRobotics Wireless MAXg router (USR815465) ami egy asztali gép és egy laptop között osztaná a netet (asztalinál kábel, laptopnál wifi). Az a gondom, hogy valami nem működik megfelelően. Ha csak a modemre van közvetlenül kábellel rácsatlakozva 1 gép, akkor tökéletesen működik az adott sávszélességgel a net, de ha a modemre a routert rádugom, és az az 1 asztali gépet a routerre kötöm kábellel már akkor jelentkezik a baj. Első pillanatban lemérem a sávszélességet még minden oké, használom a netet, aztán órákkal később észreveszem hogy lassul, nehezen töltődnek be az oldalak, és ha megnézem újra a sebességmérőt már bizony nem produkálja azt amit kellene. És ez az eset már akkor fennál, amikor még csak 1 gép van csatlakoztatva a routerre, persze a laptopot is szoktam használni wifin, hiszen igazából ezért vettem a routert.
Kérlek segítsetek, mi lehet a gond! Én a routerre gyanakszom, mert azt kiiktatva működik rendesen minden, de akkor nem tudom használni a wifit. Ha kell beruházok más routerre, persze normális áron, csak működjön a dolog.

Köszönöm hogy elolvastátok a problémámat, és persze várom az építő jellegű válaszokat

A mostaniakon kívül a régi rendszerben is voltak pozitív értékeléseim -> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Scorpus

(#6679) #95590400 válasza Scorpus (#6678) üzenetére


#95590400
törölt tag

tp-link tl-wr941nd
ha gigabit is kell:
tp-link tl-wr1043nd
linksys wrt320n
szerintem ez a 3-at be kéne rakni az elsőbe, odarakni mellé a wan to lan sebességeket, melléírni fibernet/digi/upc csomagok mellé ajánlott.
sőt, csinálni kellene egy már bevált első hozzászólás összeállítást, mert most látom, itt nincs is.
szépen kategorizálni:
normál adsl, kábelnet, 10 megabitig.
nagy wan to lan
usb: printserver/storage
costum firm.
vagy valami ilyesmi.
persze így egyesek elesnek a tp link jutaléktól. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6680) Cyrin válasza #95590400 (#6679) üzenetére


Cyrin
addikt

"persze így egyesek elesnek a tp link jutaléktól."

mondod te, aki csak terelésből írtad oda a végére a linksyst :D

(#6681) Tubi2


Tubi2
senior tag

Azt hogy értitek hogy gigabit is kell?

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#6682) kali válasza Tubi2 (#6681) üzenetére


kali
legenda

ahol nem elég a 100 mbit/s sebesség portokra történő szétosztása, oda gigabit kell! :)
például amit te említettél; 80/25 digi pppoe net teljes átviteléhez már egyik 10/100 router sem elég, oda gigabit képes kell!

(#6683) Tubi2 válasza kali (#6682) üzenetére


Tubi2
senior tag

Értem! :) Köszi válaszod.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#6684) frodo


frodo
csendes tag

Sziasztok!

Egy megbízható gyors routerre lenne szükségem!
Eddig egy Edimax Br6504n-es routerem volt, de úgy látszik elhalálozott, most keresem az utódját. Kérlek ajánljatok valamit helyette. Amihez kellene:
2-3 noti lógna rajta wifivel (n-es kütyü mindegyik).
A net sebessége: 50/25
Amire használva lenne netezésen kívűl: torrent, online játék.
Keret: 25e körül.

Köszi!!!

(#6685) kali válasza frodo (#6684) üzenetére


kali
legenda

ilyen keretből egy gigabit képes tp-link tl-wr1043nd vagy linksys wrt320n - és még marad is némi pénzed!

(#6686) frodo válasza kali (#6685) üzenetére


frodo
csendes tag

Köszi a gyors választ!
Igazából nem ismerem ezeket a gyártókat, már mint a nevüket igen, de még nem találkoztam közvetlenül a termékeikkel. Mennyire megbízhatóak? Nem tapasztaltatok fagyásokat, vagy nem melegszenek túl, nem kell őket hetente újraindítani? Lehet a mai routereknél már nem jelentkeznek ilyen hibák, de az előző routeremet már vagy 2 éve vettem, akkor még nagyon nézelődni kellett :-)

(#6687) kali válasza frodo (#6686) üzenetére


kali
legenda

ha probléma lenne velük, akkor nem ajánlgatnánk! ;)

(#6688) frodo válasza kali (#6687) üzenetére


frodo
csendes tag

Köszi!
Valószínűleg tp-link lesz, valahogy megnyugtató az az 5 év gari, amivel adják :))

(#6689) szonti


szonti
aktív tag

Sziasztok!

Itthoni netemet (2mbit; 756kbit) szeretném megosztani egy asztali gép és laptop között, ehhez kellene egy router. A gépet kábelen kötném a routerhez a laptop természetesen wifin csatlakozna. A laptop csak g-s szabványt ismeri, uh gyorsabb routerre nincs szükségem. Netezéshez, torrentezéshez akarom használni. Egy stabilan működő routerre lenne szükségem 6-7 ezer Ft körül. Ezt a 2-t néztem ki:

[link]

[link]

Segítséget előre is köszönöm!
Esetleg ha vmi jobb ötletek van akkor azt is szívesen fogadom!

[ Szerkesztve ]

(#6690) Beri válasza szonti (#6689) üzenetére


Beri
addikt

[link]
Ez pont belefér a keretbe, leírásod alapján nincs szükséged többre.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6691) szonti válasza Beri (#6690) üzenetére


szonti
aktív tag

Ez mivel tud többet mint amit én linkeltem tp-linket?

(#6692) Beri válasza szonti (#6691) üzenetére


Beri
addikt

Egy 50/25öt rászúrhatsz bátran, míg a másikra már nemigazán. Van qos a legutsó hw verzióban, meg szvsz stabilabb szerkezet. Másrészt nem drágább mint a 340 ott, ahol linkelted, szal semmi pluszköltség :)

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6693) szonti válasza Beri (#6692) üzenetére


szonti
aktív tag

És az edimax amit linkeltem? Mert lehet csak azt tudom majd beszerezni a tplinkből lehet nem fogok találni eladó példányt, holnap meg megvenném rendelés nem éri meg mert több a szállítási költség mint a router. Na meg az edimax jobban tetszik kinézetre:)

(#6694) Beri válasza szonti (#6693) üzenetére


Beri
addikt

Én nem választanám azt az edimaxot (személy szerint kb. egyiket sem), és ne vedd sznobságnak, most is épp egy tp-linket linkeltem, aminél kínaibbat nem kapsz :)

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6695) szonti válasza Beri (#6694) üzenetére


szonti
aktív tag

Jó rendben! Általában TPlinkről jobb dolgokat hallottam. Köszi a segítséget!

(#6696) marcanka


marcanka
csendes tag

Sziasztok!

A TP-LINK 1043NDn 3rom antenna van, mindegy hogy a külsö nagy antenna hova van rákötve?

thx a választ........

(#6697) syler válasza Beri (#6694) üzenetére


syler
aktív tag

Szia. Még két kérdésem lenne ha nem gond:) Tehát a TP-Link WR1043ND valószínű megveszem mert nem merem bevállalni az óccsó ;] belkint. Van esely rá, hogy a torrent működni fog rajta? Másik pedig, hogy nekem a legolcsóbb utp kábelem van, gondolom azt is be kéne szereznem jobbat. Tudnál valami jóféle utp kábelt mondani? 5m hosszban kell. Mondjuk CAT 7-es kábelt nem találok sehol, belkin CAT 6e kábelt látok.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#6698) kali válasza syler (#6697) üzenetére


kali
legenda

cat5e is elég lesz, már az is gigabit képes! link

[ Szerkesztve ]

(#6699) Beri válasza marcanka (#6696) üzenetére


Beri
addikt

Igen, teljesen mindegy. De rájöttél volna, ha kipróbálod...

syler: Hogy van-e rá esély? :DD Valahol van egy screenshotom, ahol 12MBps az összsebesség utorrentben :D
A régilegolcsóbb kábel megér egy próbát egyébként, lehet, hogy cat5, csak nem tudsz róla :) . Cat6 meg simán jó. Ha van rá lehetőséged, válaszd azt a cat5e helyett. Nem sok a difi árban, de megéri. Mondjuk 5m-en nemigazán érzed meg valószínűleg.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6700) And válasza marcanka (#6696) üzenetére


And
veterán

Szerintem meg nem mindegy: n-módban eleve nem kapod meg a teljes sávszélt egyetlen antennával, hiszen ez azt jelenti, hogy csak egy spatial stream-et viszel át. Így a MIMO-s 802.11n-nél ez felejtős módszer (külső használatra n-wifit vinni csak speciális antennával / fejjel van értelme). A b/g-módoknál pedig nincs MIMO, ezért csak egyetlen antenna aktív. Hogy éppen melyik, illetve az, hogy - mivel antenna diversity használata azért e módoknál is valószínű - a router b/g-nél mindhárom ajzatot figyeli-e ebből a célból (ami szokatlan volna), teljesen hardver- ill. chipset-függő. Valószínű, hogy a háromból kettőt használ b/g diversity-hez, azok közül bármelyikre tehető külső antenna. Végülis addig kell aljzatot vátoztatni, míg jelet nem kapsz ;).

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.