Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) #82903040 válasza Alex91 (#6500) üzenetére


#82903040
törölt tag

Köszi! Pont a design ami kissé eltántorított az eredeti elképzelésemtől (TP-Link) a Liknsys felé. De ha jobb a TP, akkor az marad. Egyébként miben tud többet a TP?

Valami még nem tiszta számomra:
Router vásárlás előtt vagyok (Gigabit vs. nem Gigabit), és olyat szeretnék venni, ami bírná a közeljövőben várható digis"gyorsnetet"(80\25). Olvasgattam a témában itt és a többi témába vágó topicban. Odáig eljutottam, hogy ilyen nethez Gigabites routert ajánlotok (LINKSYS WRT320N).

Még azt kérdezném, ha a noti nem Gigabites akkor egy Gigabites router képességeit sem tudom kihasználni? Ergo értelmetlen lenne ilyen routert venni és elégedjek meg egy lassabb digis nettel (30\20), amit elvisz egy szintén ajánlott router (TL-WR941ND)?
Azért lenne ez fontos kérdés, mert árban nem egy kategória a kettő, és nem szeretnék 20 k körüli router megvenni amiről később kiderül, hogy ki sem tudom használni.

[ Szerkesztve ]

(#6502) Beri válasza #82903040 (#6501) üzenetére


Beri
addikt

A 80/25-tel meggyűlhet a baja egy 941ND-nek, mert nem bírná procival. Egy 1043ND viszont gond nélkül átviszi, a 100as hálón pedig simán átfér (különben is full-duplex). Tehát ebben az esetben nem csak akkor érdemes egy gigabites routert választani, ha olyan hálókarival használnád.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6503) #82903040 válasza Beri (#6502) üzenetére


#82903040
törölt tag

Köszi!
És a 941nd-n mennyi jönne át max a 80\25 -ből? Mert ha teszem azt wifin 60 átjön a 80 -ból az már jó lenne. Vagy ez csak álom? :)

[ Szerkesztve ]

(#6504) kali válasza #82903040 (#6503) üzenetére


kali
legenda

szerintem - mint a másik témában is írtam -, olyan 60 - 70% átvihető!
wifi kapcsolat esetében attól függ, hogy milyen modul van a notidban; ha g szabványos, akkor a fele sem, ha n szabványos, akkor talán - de nem biztos, több összetevő függvénye is!

Beri; nem tesztelted még, hogy a tl-wr1043nd wifi kapcsolaton mit bír? bármilyen érték érdeklne, csak azt is írd le, hogy milyen n szabványos eszköz van az ellenoldalon. :R

[ Szerkesztve ]

(#6505) syler válasza Alex91 (#6497) üzenetére


syler
aktív tag

Azon a routeren nem szamit, hogy a wan port nem gigabites csak 10/100? Nem ertem egy gigabites routerbe a wan miert nem gigabites? Ennyi penzert en is bevallalom ha jo nekem.

MOD: valahol a wan portot 10/100/1000-nek valahol meg 10/100-nak irjak? :F

[ Szerkesztve ]

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#6506) Beri válasza kali (#6504) üzenetére


Beri
addikt

Nem teszteltem, nincs egy darab n-es eszközöm sem. Nekem a gyors route-olás volt a lényeg, meg a gigabit LAN.

syler: Az N csak 10/100, az N+ gigabites.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6507) #82903040 válasza kali (#6504) üzenetére


#82903040
törölt tag

Ilyen wifi van a notiban:[link]
Ez alapján akkor a 80Mbit/s 60-70%-a meglesz elvileg, ami kb.48 Mbit/s?

[ Szerkesztve ]

(#6508) csibor válasza Alex91 (#6497) üzenetére


csibor
őstag

Ha jól látom,ö sem ftp képes :U

(#6509) syler válasza csibor (#6508) üzenetére


syler
aktív tag

Latom, hogy itt tenyleg nagyon korultekintoen kell valasztani. Mi az , hogy nem ftp kepes?:) Nem nagyon vagyok otthon ebben a temaban. Viszont ftp-rol szoktam letolteni, meg torrent. Szoval akkor megse valalljam be ezt a belkin-t?

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#6510) kali válasza #82903040 (#6507) üzenetére


kali
legenda

én a vezetékes kapcsolatra írtam azt a ~ százalékot, és úgy, hogy a 80+25 értéket néztem - valamivel több lesz azért, jobb esetben 50-60/20-25 mbit/s közé tenném -, és a wifi modulod típusának ismeretében hozzávetőlegesen majdnem annyi lesz a wifi sebessége is.

[ Szerkesztve ]

(#6511) csibor válasza syler (#6509) üzenetére


csibor
őstag

Nem láttam egyik leírásban se,bár nem értek hozzá :U Mert ha véletlenül mégis akkor azonnal megrendelném.

(#6512) #82903040 válasza kali (#6510) üzenetére


#82903040
törölt tag

Köszi!
Összegezném akkor, csak hogy jól értem e az információkat:
Ugye az volt a dilemmám, hogy gigabites routert vagy nem gigabitest vegyek. Meg az, hogy érdemes-e vennem gigabites routert annak elenére hogy nem gigabites a notim. Amiért ez felmerült az az, hogy a majdani 80\25 (PPPoE-s) netet (amit csak wifin használnék) melyik bírná jobban, melyiknél jönne ténylegesen vagy legalábbis legközelebb a 80\25-höz

941nd és 1043nd esetében nincs különbség, megközelítőleg azok a sebességek lesznek amit a (#6510)-ben írtál. Itt nem számít gigabites-e a router vagy sem mert wifiről beszélünk.
Különbség a két router között (gigabit vs. nem gigabit) vezetékes kapcsolatnál jelentkezik. Éspedig a 1043nd jobban bírná a 80\25-öt mint a 941nd, ahogy a (#6502)-ben Beri írta. Ezek alapján jó nekem a fele annyiba kerülő 941nd.
Ez így rendben van?

Viszont megint van valami amit nem értek:
Itt [link] egy upc-s 60 megás net-ről van szó és csak 30-35 mega ment át neki wifin a 941nd-vel. 1043nd-vel viszont átment a 60 mega wifin is. Akkor ha nem számít a gigabit wifinél, miért ment jobban a net a 1043nd-vel? A gigabiten kívül miben tud még többet a 1043nd a 941nd-nél?

(#6513) kali válasza #82903040 (#6512) üzenetére


kali
legenda

a tl-wr941nd wifi kapcsolaton - megfelelő ellenoldal, és ideális körülmények mellett - jóval többet bír, mint 30 - 35 mbit/s, ott szerintem más gond lehetett - 50 mbit/s felett tud!
nem gigabit képes router esetében számít például az is, hogy az összes port/kapcsolat osztozik például a 100 mbit/s átvitelen!
a maximális sebesség elérése/megközelítése egyértelmen a gigabit képes router esetében adott, azt kell eldönened, hogy adsz érte kétszeres árat, vagy sem!?!?

[ Szerkesztve ]

(#6514) Alex91 válasza csibor (#6511) üzenetére


Alex91
félisten

Asus RT-N16, vagy veszel egy MyBook World-ot, vagy egy jobb NAS dragabban...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6515) csibor válasza Alex91 (#6514) üzenetére


csibor
őstag

Február végén váltok szolgáltatót addig ráér,csak 13K-ért ajándék lenne.Bár a mostani Zyxel P334WT mintha döglődne. A wifi-n mintha darabosan jönne a jel pl:torrentnél 0,majd 100k-0 -20k -0-150k.Netezénél is néha ugrál.

(#6516) syler válasza Alex91 (#6514) üzenetére


syler
aktív tag

Nem akarok az idegeidre menni de ha ezt a routert veszem akkor csak fogok tudni torrentrol meg ftp-rol letolteni ugye? Ezzel a kis nyavajas asus rx3041-el is lehet:)

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#6517) csibor válasza syler (#6516) üzenetére


csibor
őstag

Persze :) Csak van rajta usb port,és elméletileg ha lenne ftp kezelése akkor maga a router kezelné a letöltéseket,nem kéne csak ezért a gépnek is mennie.

(#6518) syler válasza csibor (#6517) üzenetére


syler
aktív tag

Ahha :R Mondjuk ez nem lehet rossz amit mondasz, de nekem ez volt az elmeleti max amit adni akartam erte. 13k-ban egyeztem ki magammal, de nalam a gep amugy is egesz nap megy:)

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#6519) #82903040 válasza kali (#6513) üzenetére


#82903040
törölt tag

Ez tiszta és érthető volt! :R Köszi!
Szerintem maradok a 941nd-nél. Ha a majdani 80 Mbit-es netből ezzel lesz megközelítőleg 50 Mbit wifin, akkor elégedett leszek.

[ Szerkesztve ]

(#6520) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

5-6 k körül érdekelne wifis router min 4 lan porttal
mi mit ajánlana
meg az is érdekelne melyik a legolcsóbb router ami a következőket tudja:
-min 4 gigabit lan port
-n-es wifi

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#6521) Beri válasza Speeedfire (#6520) üzenetére


Beri
addikt

TP-Link 542G vagy 642G.

A legolcsóbb gigabites router pedig ez a BELKIN F5D8235 N+. Már csak az a kérdés, hogy mennyire bírja a strapát.

Mindegyik routeren 4 (vagy több, de az már nem otthoni felhasználásra készül általában) LAN port van. Biztosan van kivétel, de nem túl sűrű jelenség.

1043ND kéne már Magyarországon is európai áron, akkor nem lenne ez a para gigabit ügyben a 18k miatt.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6522) Speeedfire válasza Beri (#6521) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

26 helyett 14 a belkin nem is hangzik rosszul :K

köszi a segítséget :R
meglátjuk mennyit tudok összespórolni :B

esetleg azt is megtudod mondani melyik routerekbe lehet építeni torrent klienst?

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#6523) Beri válasza Speeedfire (#6522) üzenetére


Beri
addikt

26 helyett? Azért nem kerül feltétlenül annyiba egy gigabites router. Egy linksys wrt320n ~20k, vagy egy tp-link 1043ND ~18k, és mind a kettő gyorsabb annál a belkinnél, plusz már vannak személyes tapasztalatok is ezekkel.
Torrentezni viszont többek szerint NETGEAR WNDR3700 köll, azzal lehet érdemben seedelni is a gyakorlatban.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6524) Csakii


Csakii
csendes tag

hali!

tudnátok tanácsot adni?
szeretnék egy monorteles vagyis upc telekomos adsl-t megosztani wireless módon. és ehhez kéne valami jó olcsó router. mindenféle extra szolgáltatás nem kell, egy viszonylag jó titkosítás elég, de nem akarok l2tp-zni meg ilyenek.

köszi! :)
csakii

(#6525) Beri válasza Csakii (#6524) üzenetére


Beri
addikt

Akkor neked is tp-link 542G kell.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6526) Csakii válasza Beri (#6525) üzenetére


Csakii
csendes tag

olvastam olyat hogy az nem mindig hajlandó működni a monorteles nettel, vagy ez csak régen volt így? :B

mod: annak milyen a hatótávja?

[ Szerkesztve ]

(#6527) Speeedfire válasza Beri (#6523) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

az egyik webshopban volt h 26 k helyett 14 k most
ezért írtam h 26 helyett :)
viszont ez a netgear kicsit sok nekem :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#6528) Beri válasza Csakii (#6526) üzenetére


Beri
addikt

Nincs itthon egy monorteles kábel, hogy erről véleményt tudjak mondani, de ott is csak olyan jön a dróton, mint mindenütt máshol.
Hatótávot meg senki nem fog tudni neked mondani.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6529) Csakii válasza Beri (#6528) üzenetére


Csakii
csendes tag

köszi szépen!:)

a szomszéd szobáig már csak átviszi a jelet... :D

(#6530) Drakenet007 válasza #82903040 (#6501) üzenetére


Drakenet007
csendes tag

Sziasztok,
Teljesen amatőr vagyok ebben a témában de karácsonyra akarok venni egy routert magamnak. Informatikához értő ember vagyok, de nem tudom mi lenne a megfelelő márka/technológia ami kell.
Szóval:
Van egy ADSL-s netem amit szétakarok osztani WLAN-on és azt kellene hogy kétszintes házban + kert végig érjen tehát kb. 3 szobán át (beleszámoltam a külső falat). Kb. 10.000 Ft-ból. :) (2 szobán át az ami mindig kellene kb. max. jellel)
Milyen márkák hogy indulhatnék el?

Drakenet

Drakenet

(#6531) bivalyolo válasza Drakenet007 (#6530) üzenetére


bivalyolo
őstag

sztem tp-link vagy linksys közül válassz. a neted mien amugy? mert ha ilyen csudigyors akkor 10k-ból nem naon lesz hozzávaló router.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#6532) Drakenet007 válasza bivalyolo (#6531) üzenetére


Drakenet007
csendes tag

Ööööö most csak egy 5 Mbps-s netem van amit nem tervezek bővíteni.
Lehet 15.000-ig is elirtam. :)

Drakenet

(#6533) bivalyolo válasza Drakenet007 (#6532) üzenetére


bivalyolo
őstag

akkor szinte bármeik jó lesz. ha nem bővítesz szerintem ez lenne a legjobb választás: TP LINK TL-WR941ND és kb 10k-ból ki is jön :K

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#6534) Drakenet007 válasza bivalyolo (#6533) üzenetére


Drakenet007
csendes tag

Ok, Köszi megfontolom.
Szerintem jó lesz remélem jó a hatótávolsága is. Megbízható márka a TP-Link?

Drakenet

(#6535) bivalyolo válasza Drakenet007 (#6534) üzenetére


bivalyolo
őstag

megbízható :K bár nekem egy régebbi linksysem van nem bántam meg h az ótvar smc-t lecseréltem rá.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#6536) Drakenet007


Drakenet007
csendes tag

Ok. Köszönöm szépen a segítséget.

Drakenet

(#6537) tkesy


tkesy
őstag

Üdv!

Kis segítséget szeretnék kérni router vásárlás ügyében.
Olyan router-t keresek, ami :
- bírja a 15 Mbit/s-es letöltést (esetleg a későbiekben többet is)
- gigabites LAN legyen benne,
- tűzfal, stabil müködés, alapvető köv. és lehetőleg normális support-al rendelkezen,
- WiFi : elég a /g is,
- és a legfontosabb: rendelkezen nyomtató szerver funkcióval, és USB-s nyomtató csatlakoztatási lehetőséggel.

Jelenleg egy ZyXel PW-335WT használok, de ez már nem bírja a fent említett tempót, meg úgy tünik kezdi a végét járni... (egyre többször inditja újra magát, akár üresjáratban is...)

Előre is köszönöm... :R

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#6538) Beri válasza tkesy (#6537) üzenetére


Beri
addikt

Nem hiszem h van újabb modellek közül g-s gigabites router.
A D-Link DIR-655 megoldja, de fel kell telepíteni a saját szoftverét minden gépre, amivel használni akarod a nyomtatót, és nem tudom mennyire megbízható a dolog. Talán valami régebbi darabra kéne rámozdulni (pl. ASUS WL-500g), de ott meg kérdéses lehet a nagyobb sávszél route-olásának képessége...
Alapkérdés: mennyit szánsz rá?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6539) agyaska


agyaska
csendes tag

üdv! Tanácsot kérnék router vásárlás ügyben!
Ugy érzem tök hülye vagyok,rá nem tudok jönni mely tipusu router felelne meg nekem.Jelenleg Wireless netem van,szoval van egy antenna a tetőn meg a pc ben d-link dwl520-as kari.Ugyanezt a netet szeretném használni ezentul is csak egy routeren keresztül.kérem segitsetek,mely ruoter tipusok jöhetnek szóba?mely adatot kell figyelembe venni?

(#6540) tkesy válasza Beri (#6538) üzenetére


tkesy
őstag

A /g csak azért írtam, mert a wifi-s eszközök, csak /g-t tudnak, szóval ha elég az is.. de ha csak /n-es van, az nem gond...
Megnéztem a 655-ös manuálját, sokat nem írnak a telepítendő programról, a ZyXel-nél elég volt a port-ot átírni a router ip-címére...
kb 30k-t...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#6541) ps_feri


ps_feri
csendes tag

Sziasztok! Elvileg a napokban fogják bekötni az UPC Telekom (volt Monortel) ADSL solo csomagját nálunk és mivel idáig csak mobil internetet használtam, teljesen kezdő vagyok a vezetékes net terén. Annyit tudok, hogy hozni fognak egy DSL modemet ugye, viszont későbbiekben négy gépet kötnék majd a netre. Gyártanak még CSAK vezetékes routert, vagy nyugodtam vehetek egy modern wifi-set, maximum egyelőre nem használom ki a képességeit. Vagy tudtok ajánlani valami klassz régebbi modellt, amit érdemes használtan beszerezni? Volna még sok kérdésem, nem tudom itt feltehetem-e vagy van erre alkalmasabb fórum. Pl.: normális "központi" tűzfal, időbeli forgalomkorlátozás egyes gépekre, forgalom mérése gépenként stb., ezeket kéne majd megoldanom. Ezeket azért írom itt, mert olvastam, hogy vannak routerek, amik igen komoly naplózást is tudnak. Annyit már leszűrtem az utóbbi hozzászólásokból, hogy a gigabites képesség előnyös. Némi torrentezés is szóba jöhet, mivel szeretem a minőségi dolgokat és sokszor csak ez az egy módja létezik.

(#6542) Beri válasza tkesy (#6540) üzenetére


Beri
addikt

Ha ekkora a keret, akkor ASUS N16: [link]. Nem kell semmi hókuszpókusz, semmilyen progit nem kell telepítened. Plusz van már rá alternatív fw is.

agyaska: Olyan routerre van szükséged, ami tud kliensként is működni, a minimum: [link]

ps_feri: Mindent, amit felsorolál, gigabittel együtt, meg lehet oldani ~20k körül, kivéve a forgalom naplózását kliensenként. Az egy kicsit neccesebb, valamilyen alternatív fw lehet a legolcsóbb megoldás. Én csak a dd-wrt micro-t próbáltam, ott csak a wifit és a kábelt lehetett külön mérni (bár lehet h azóta van kliensenként is, vagy már akkor is volt, csak nem vettem észre, én nemigazán figyelem, hogy ki mennyi adatot visz át), nem tudom, hogy mivel megoldható a dolog. Talán itt valaki másnak vannak ilyen tapasztalatai.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6543) #95590400 válasza tkesy (#6537) üzenetére


#95590400
törölt tag

az rtn16 jó választás, de a 13u szintén, és költséghatékonyabb. én legalábbis ma már inkább az utóbbit választottam volna. eggyel kevesebb usb, nincs gigabit. a proci szerényebb, de még erős, illetve kevesebb ram. ezeknek átlagos felhasználói igények mellett már nincs akkora jelentősége. szofferben meg ua-t tudja.

(#6544) Balli válasza tkesy (#6540) üzenetére


Balli
őstag

Neked egy minőségi Cisco router kell, itt a hírben szereplő első modell az tökéletesen megfelel az elvárásaidnak (csak gondolom hogy ez birja a lent megnevezett tempot): [link] Nem tudom hogy lehet-e mar kapni, ha minden igaz 70euro kulfoldon, ugyhogy gyanithatóan baráti ára lesz itthon is

[ Szerkesztve ]

Athens 2004

(#6545) #95590400 válasza Balli (#6544) üzenetére


#95590400
törölt tag

írni nem írta, h adsl kapcsolata lenne. és szerintem a 15 megabitből gyanítható, h nem az van, lévén elég ritka madár.
másrészt volt szerencsém wag linksziszbájsziszkó modemrúterhez. történetesen a 160-hoz. soha többet. részemről a háza tájára sem megyek többet ezért a linksysnek. érdemes beírni a guglibe, linksys wag crap.
harmadrészt, max csak a nevében sziszkó, ráadásul a mindenki azóta köpködi, mióta odakerült. ezeket az okokat emlegetik: szar firmware, szar hardware, szar support.

(#6546) #95590400 válasza #95590400 (#6545) üzenetére


#95590400
törölt tag

de egyébként meg 2 árlistán is látom, 35k környékén.

(#6547) Balli


Balli
őstag

Latom otthon vagy a temaban... bevallom en nem... ugyhogy tudnal nekem alternativakat mondani egy stabil megbizhato routerre, aminek van gigabit kimenete es 20k-ba belefer. En a WRT320N modellt neztem ki magamnak: [link] -ha van valakinek errol tapasztalata az irjon:)
Nekem anno egy WRT54g Linksysem volt amit nagyon szerettem, viszont PS3-al nem volt hajlando egyutt mukodni, amit SMC-re csereltem -ez pedig azt jatsza hogy neha elmegy a net es csak aramtalanitas utan tamad fel ujra. -ismerosomnek ASUS routere van es ugyan ezt jatsza. Minden routernek van bakija es minden nepszerubb (ergo nagz mennyisegben ertekesitett) -nel talasz hibakat a neten.
Egyebkent a Cisco/Linksys markat egy rendszergazda ajanlotta nekem, akinek a napi szinto feladata rendszerek tobbek kozott routerek beuzemelese, o ezt a modellt ajanlotta meg anno, ami megbizhato (csak akkor meg nem gondolkoztam gigabitben): [link]

[ Szerkesztve ]

Athens 2004

(#6548) #95590400 válasza Balli (#6547) üzenetére


#95590400
törölt tag

a WRT320N-at itt is szokták ajánlgatni, vissza még senki nem jött anyázni.
az amazonon se sok értékelés van, és az is megoszlik.
http://www.amazon.com/Linksys-WRT320N-Dual-Band-Wireless-N-Gigabit/product-reviews/B001SEL326
szerintem nagyon nem lehet mellényúlni vele. de a wag vonal nagyon felejtős lett, én 1 hónap szívás és keresgélés, netes fórumok olvasgatása után feladtam. és pluszban megfogadtam, többet linksys-t soha.

(#6549) odrif


odrif
MODERÁTOR

Sziasztok!

Gondolom azon nagyon nem kell csodálkoznom, hogy hat éve szinte folyamatosan üzemelő Trendnet TEW-432BRP típusú routerem reggelre megadta magát sajnos, sem resetelni, semmit nem lehet vele csinálni.
Szóval az lenne a kérdésem, hogy milyen wifi routert ajánlanátok Fiber Power 30-as internethez?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#6550) need


need
addikt

Üdv..

Itt a vég..

néznem kellene 1 routert csak hát süket vagyok hozzá...

a körülmények...

digi Utp hálózat PPPoE 80/25

64 bites windows 7 és xp..

nem akarok rá kötni laptopot simán csak a hálókaryba bekötni lényeg hogy 80/25 meg legyen a gép felé..!

kb ennyi lenne a kivánalmam:)

kellene nekem tip hogy milyen lenne jó nekem!?!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.