Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) Beri válasza Sickboy25 (#6198) üzenetére


Beri
addikt

Nem a te gondod megtalálni a szakadás okát. Azért fizetsz a szolgáltatónak, hogy ha kell, karbantartani, hibakeresni is küldjenek valakit, ne csak bekössenek, aztán küldjék a számlát.

No-kia: Egy falat átvisz gyakorlatilag bármelyik. Ha 10k a határ, akkor neked is a 941ND-t mondanám.

avman: Feledzsem el a torrentet? De mer' mér' mer'? :)

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6202) No-kia válasza Beri (#6201) üzenetére


No-kia
őstag

köszi :R

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#6203) Pinty


Pinty
csendes tag

Hali!

Wifis routeren keresztül szeretnék továbbítani egy 2 megás netet, kisebb panellakásban. (max 2 válaszfal). Mivel sem a távolság, sem a falak, pláne a sávszálesség nem nagy feladat, ezért inkább azt kérdezem, h a 10k alatti árkategóriában van-e olyan márka, amit jobb, ha elkerülök?
Ha a TP-Link nem jó, akkor első körben az SMC WBR14-G2, Belkin F5D7234, Edimax EW-7206APg is érdekelne, de gondolom inkább egy ismertebbet ajánlotok 8k körül (Asus RT-G32, D-Link DI524, Netgear WGR614EE)

Van olyan jellemző paraméter, amit ebben a kategóriában érdemes nézni, vagy ami ezeket a típusokat megkülönbözteti egymástól?

Érdemes azonos márkájú usb portot venni? (Egyáltalán, az usb-s megoldásnak van nagy előnye/hátránya a pci-vel szemben?)

Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni!

(#6204) #95590400 válasza Beri (#6201) üzenetére


#95590400
törölt tag

má' úgy hogy nincs rajta torrentkliens... de lehet h nem is olyat keresett, csak én értettem félre.

(#6205) kali válasza Pinty (#6203) üzenetére


kali
legenda

az említett smc router inkább kerülendő - igen, neki már a két fal, vagy húzósabb terhelés is problémát jelenthet! -, mint a legtöba tp-link!
viszont akár az olcsóbb asus rt-g32 is jó választás lehet!

(#6206) Sickboy25 válasza Beri (#6201) üzenetére


Sickboy25
addikt

köszi a segítsége és ennek fényében fogok eljárni

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#6207) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok!

TP-Link WR340GD 54M Wifis routerrel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Egy PSP-re szeretném vele küldeni a netet, ez jó lessz hozzá?

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy az acces point mit jelent?

(#6208) Balázs1621 válasza Balázs1621 (#6207) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Bocsi, lejárt az idő, inkább úgy tenném fel az utolsó kérdésem, hogy mi a különbség a wifis router és az access point között?
Ha psp-n szeretnék netezni melyiket kell megvennem?

(#6209) Pinty válasza kali (#6205) üzenetére


Pinty
csendes tag

Kösz a választ!

(#6210) Beri válasza Balázs1621 (#6208) üzenetére


Beri
addikt

Egyszerűen fogalmazva az access pointon csak egy lan port van, míg egy routeren egy wan és több lan. Ha már van valami, ami osztja a netet nálad, de nem wifis, akkor jöhet szóba egy AP vásárlása, egyébként a router ami neked kell. Egy TP-LINK TL-WR542G pl. simán elég kell hogy legyen.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6211) Balázs1621 válasza Beri (#6210) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Értem, köszi a segítséget! :R

(#6212) lpepe


lpepe
tag

tud valaki ajánlani olyan wifi routert, amin USB port van, és lehet pendrive-al, külső HDD-vel használni mondjuk torrentre?

Asus WL-500G Premium-ot találtam, de sok helyen írták, hogy 2 Mbs-nél nem tud nagyobb sebességgel másolni a eszközökre...

(#6213) #95590400 válasza lpepe (#6212) üzenetére


#95590400
törölt tag

asus nt-r13u, -r16 -> gyári download master. seedelni nagyon nem lehet vele.
linksys wrt160l de csak moddolt firmware-el.
aztán meg az adls modemes fritz! box fon wlan sorozat. használtan 20k körül láttam hirdetésben.

[ Szerkesztve ]

(#6214) lpepe válasza #95590400 (#6213) üzenetére


lpepe
tag

úgy látom mindenhol, hogy ezek az usb-s megoldások nem tökéletesek torrentre...
mégisinkább érdemes lenne NAS-t venni?

(#6215) Beri válasza lpepe (#6214) üzenetére


Beri
addikt

Ha seedszervernek kell nagyobb sávszél alá, akkor mindenképpen egy NAS a megoldás. A routerek gyári letöltőkliense nincs a helyzet magaslatán. Esetleg egy linuxos router, amire fel lehet vmi alternatív megoldást dobni... De olyat még nem próbáltam sosem.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6216) #95590400 válasza lpepe (#6214) üzenetére


#95590400
törölt tag

az rtn16 totyikban ötletelte valaki a legóccóbb eeeeepéczét.
http://www.edigital.hu/Notebook/Asus_eeePC_700X_netbook-p50074.html?bid=19&partner=30428
egy 2,5"-os vinyót rányomva simán lehet vele tolni, keveset eszik, halk, ráadásul többfunkciós.
torrentklienses nas sem olcsóbb és több vele a szopószorzó. akkor már inkább atomos itx gép home servernek.

(#6217) Alex91 válasza lpepe (#6214) üzenetére


Alex91
félisten

Esetleg egy MyBook World+transmission, de 10 aktiv torrentnel tobbet nem erdemes benne hasznalni. (Egy Synology NAS is max 20-at enged, QNAP 10-et....)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6218) lpepe válasza Alex91 (#6217) üzenetére


lpepe
tag

hmm, nem volt dolgom még nas-al, de ennél többre számítottam...
most kipróbáltam a FreeNas-t egy Acer Aspire One gépen, USB-ről bootolva, ez tetszik, már csak valami olcsó és halk hardware-t kellenne hozzá összerakni...

egyelőre tesztelem hogy szerepel torrent vonalon...

(#6219) #95590400 válasza lpepe (#6218) üzenetére


#95590400
törölt tag

sok lehetőség nincs, vagy valami passzívra moddolt p3 használt vonal, vagy esetleg itx:
http://shop.awex.hu/kereses/20/ar/asc/itx/1/1
vagy gsejt http://www.argep.hu/trend/INTE/INTEL-D945GSEJT.html

(#6220) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok! Még egy hónap az új router érkezéséig. Megkéreztelek Titeket,hogy ha a sebesség és stabilitás a legfontosabb,milyen routert ajánlanátok.Árhoz nem kötöttem. Ti a D-link Dir-655-öt ajánlottátok,de minnél többet olvasgatok, annál bizonytalanabb vagyok. Nem szeretném, hogy a szokásos 1,5-2 év múlva elkezdjen hülyülni,és hetente lefagyjon. Biztos,hogy ez lenne a legjobb választás? N-es wi-fi kellene, és mind LAN-to-LAN, mind WAN-to-LAN a lehető legnagyobb, és legstabilabb sebesség, és jó lenne, ha max fél évente fagyna le, és sok-sok évig kiszolgálna. :D Most egy SMC vbr7004-esem van. Azon kívül,hogy többszörös kapcsolatnál hajlamos véletlenszerűen belassulni, és nincs rajta wifi,meg ugye 100mbit-es, semmi gond nincs vele, hónapokig megy mindenféle újraindítás és reset nélkül. Nálam ez minimum elvárható egy 30k-s routertől is.. :D

(#6221) Cyrin válasza Spirit (#6220) üzenetére


Cyrin
addikt

azt el kéne még döntened, hogy szükséged van-e az 5 Ghz-es sávra, van vagy lesz-e ilyen kliensoldali eszközöd.

egyébként meg olyat úgyse fogsz találni, amelyikről csak jókat írnak.

a 655-ösről lehet olvasni az új 1.32NA usa firmware miatt rosszakat, ez viszont nem biztos hogy eu-ban is van, mert itt az 1.21-es van még, ami jó.

(#6222) Spirit válasza Cyrin (#6221) üzenetére


Spirit
őstag

Nem, nincs rá szükségem. Csak sok rosszat olvasni a D-linkről, hogy minden szép és jó, de 1-2 év után kezd meghülyülni, és a végén behal. Sajnos egy régi D-link Di-604-esem is ezt az utat járta be, már félek a márkától. 4 gép fog csatlakozni hozzá vezetékkel, ahol mindenki mindenhova másolgat, filmet néz, közben neten valaki játszik, valaki böngészik, valaki torrentezik. Van egy 5. gép, egy noti n-es wifivel, annál csak annyi a lényeg,hogy stabil kapcsolat legyen a lehető legtöbb helyen a házban :D 30k-ért nem szeretnék olyan routert venni, ami tökéletes ugyan,de csak 1,5 évig.

(#6223) Alex91 válasza Spirit (#6222) üzenetére


Alex91
félisten

Es szerinted mi a biztositek arra, hogy ugyanabbol a sorozatbol kapod a cuccot, mint akik masfel eve vettek :F :W

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6224) #27070592


#27070592
törölt tag

Sziasztok!
Egy másik topikban már feltettem a Nagy Kérdést, amit még valszeg soha senki nem kérdezett... :), de lehet hogy itt megfelelőbb helyen lesz:
UPC-s netem van, 15-ös, és két gép között szeretném megosztani. Egyik a régi asztali gépem amit lepasszolok családi szervernek másik a notim. Az asztali gép kaphatná kábelen a netet, viszont a notival wifizni szeretnék.
A kérdés pedig hogy milyen routerrel működik a fenti konfig, kinek milyen tapasztalata van esetleg. Válaszokat köszönöm.

(#6225) Cyrin válasza Spirit (#6222) üzenetére


Cyrin
addikt

A 655-ös már a negyedik hardver változatnál tart. Ezt nem lehet összehasonlítani az 1-2 évvel ezelőttivel.
Más kérdés, hogy egyesek szerint ezzel nem lett jobb, sőt...

És mostanában pedig nem azt lehet olvasni, hogy minden szép és jó, hanem, hogy már eleve nem jó :D

Szóval dönts okosan, ha tudsz :D

(#6226) Spirit válasza Cyrin (#6225) üzenetére


Spirit
őstag

Idegesíts csak nyugodtan. Van egyátalán bármilyen hasonló kategóriájú cucc, ami szóba jöhet? Asus N-16-ról mi a véleményetek, azon kívül,hogy WAN-to-LAN lassabb,mint a Dir-655.

(#6227) Spirit válasza Spirit (#6226) üzenetére


Spirit
őstag

NETGEAR WNDR3700 35k-ért mit gondoltok róla? Milyen a márka megítélése? Elég impresszívnek tűnik, főleg a 680mhz-es proci, és a 409mbit-es WAN-to-LAN, amire a büdös életben nem lesz szüksége senkinek. :D Jah, és még a D-link dir-825-nél is magasabb a wifi sebessége.

[ Szerkesztve ]

(#6228) #27070592 válasza #27070592 (#6224) üzenetére


#27070592
törölt tag

Kicsit utánaolvastam, szerintetek ez a router 10k-ért jó vétel? Draft-N-t is ismeri, amit a notimmal tudnék használni.

(#6229) #95590400 válasza #27070592 (#6228) üzenetére


#95590400
törölt tag

Csak azért nem lett ajánlva, mert Beri fórumtárs még nem érkezett meg. Folyton ilyeneket ajánl. Eddig még senki nem jött vissza, aki hallgatott rá, h megfenyegesse, mert elégedetlen... :DDD

(#6230) #95590400 válasza Spirit (#6227) üzenetére


#95590400
törölt tag

NETGEAR WNDR3700 35k-ért mit gondoltok róla?
hol lehet kapni itthon?

[ Szerkesztve ]

(#6231) Cyrin válasza Spirit (#6227) üzenetére


Cyrin
addikt

nade hol lehet azt kapni itthon?

egyébként az egy jónak tűnő eszköz, de bizony ott is vannak gondok az usb-vel pl.

"még a D-link dir-825-nél is magasabb a wifi sebessége."
csakhogy a kétségeket növeljem: [link]

(#6232) Beri válasza #27070592 (#6228) üzenetére


Beri
addikt

Igen, az egy teljesen korrekt eszköz, olcsón.

camelferr: Mennyit szánsz rá? Mert ha ~10k rendben van, akkor neked is jó lesz az a 941ND.

Még kétszer ajánlottam TP-Linket, asszem írnom kéne a cégnek, h jöhet az osztalékom :))

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6233) Spirit válasza Cyrin (#6231) üzenetére


Spirit
őstag

Akkor ez micsoda? [link]

Tök jó, na mind1, ha nem írtok semmi gázosat róla- még olvasgatok- akkor asszem ez lesz a kiszemelt, mert hardware-esen ez a legerősebb, úgyis lutri az egész :D

És hogy válaszoljak a "holra" is: [link]

(#6234) Cyrin válasza Spirit (#6233) üzenetére


Cyrin
addikt

az is csak egy review, semmi több...

jóhogy nem írunk róla gázosat, mert senkinek nincs még, ma jelenthetett meg a boltban, mert eddig nem volt.

gázosat így szemre? fényes fekete burkolat, fogja a port meg az ujjlenyomatot, meg egyébként is, mijaza tepsi alatta :D

[ Szerkesztve ]

(#6235) Spirit válasza Cyrin (#6234) üzenetére


Spirit
őstag

Sajnos csak december 15-én jön meg a pénz, szóval addig nézelődök még, úgy értettem a "semmi gázosat". Remélem sikerül beszerezni, mert körbenéztem, tényleg sehol máshol nem lehet kapni:( Karácsonyra akarom meglepni magam vele :D

[ Szerkesztve ]

(#6236) Cyrin válasza Spirit (#6235) üzenetére


Cyrin
addikt

na, ennek örömére gyorsan meg is rendeltem....

(#6237) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy tudtok-e megoldást a következő problémára? A havernak az egyik szobába megérkezik a zúpécé kábel, ott van a modem is, de a PC a szomszéd szobában van. Rühelli a kábeleket, így vagy nagyon sokat vésünk, vagy valamiféle wifi-t találunk ki neki. A kérdés, hogy van-e olyan eszköz, ami PC nélkül átküldi a cuccot a másik szobába a PC-hez? Gyakorlatilag asszem, egy wifi routerre lenne szükség, ami egy falat kell, hogy átvigyen biztonsággal, 30Mb/s az előfizetés. Esetleg egészen konkrét javaslatot is adhattok.
Köszi előre is! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#6238) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

egy wireless router-re lenne szükségem, csak nem nagyon tudom, hogy mit lenne érdemes venni. a net a koleszos hálózatról jön, és ezt szeretném megosztani vezeték nélkül, ha már úgyis notebookom van.

melyik típust tudjátok ajánlani?

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#6239) #27070592 válasza Beri (#6232) üzenetére


#27070592
törölt tag

Köszi a segítséget. Majd elkűldöm mailben a számlát és a Ph topik linkjét, mi szerint a javaslatodra vettem ilyen routert. Te továbbkűldöd a TP-linknek, és ha utalják a zsét felezünk. :DDD

(#6240) libus


libus
őstag

Sziasztok!
A laptopomhoz szeretnék venni egy Wi-Fi-s Routert.
Én erre gondoltam. Szerintetek jó?? Teljesen zöldfülű WLAN téren, :B Úgyhogy ha van jobb, ill. megbizhatóbb ajánlatotok ebben az árban, akkor nekiméljetek, ajáljátok. :K
:R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#6241) Beri válasza Játékos (#6237) üzenetére


Beri
addikt

Igen, wifi router kell nektek, ha n-es adaptere van a notinak (márpedig 30Mbithez illene), akkor a szokásos 941ND a minimum, ha nem, akkor lehet nézelődni olcsóbban is, de nem lesz meg a max sávszél.

szaszayanou: Mekkora sávszél? N-es wifire szükség van? Mennyit szánsz rá?

libus: Az teljesen rendben van.

camelferr: Egy pár ajándék router is jöhet, nem kell ott bajlódni a számlaszámommal :))

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6242) szaszayanou válasza Beri (#6241) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

akkor elég ha a routert rákötöm a switchre és akkor működni fog a wifi?

a notim nem tudja a n-es wifit szal az felesleges. kb 5mb a max sávszél és 5-7 ezret szánnék rá. az viszont fontos lenne, hogy egy falon keresztül is stabil legyen a kapcsolat.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#6243) Beri válasza szaszayanou (#6242) üzenetére


Beri
addikt

Azt senki nem fogja neked garantálni, hogy tökéletes lesz a jelerősség falon át, viszont egy 2-es antennával simán láttuk el nettel az alattunk lakót panelban, szal nem kéne, hogy gondod legyen. Egy ilyen elég is lesz: [link]. Ha mégis gyenge lenne a jel, hát rátekersz egy ilyet: [link] és kész (bár nem hiszem, hogy szükség lesz rá). A kettő együtt is csak 7309 forint, nem vészes.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6244) eBeni


eBeni
tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy megéri ez a Router?: [link]
Vagy van ennél kedvezőbb árú, vagy jobb teljesítményű router (ami nem sokkal drágább), ami bírja a 100megabites netet wlan-on és gigabites lan-ja van?
Előre is köszönöm a segítséget!

szerk.: És fontos lenne az aránylag nagy vételi körzet. (kb 20-40 méter házon belül)

[ Szerkesztve ]

(#6245) Beri válasza eBeni (#6244) üzenetére


Beri
addikt

100Mbitet egy router sem visz át WLAN-on, amit emberi áron adnak. A 1043ND-ről meg már csevegtünk a topicban nem is olyan régen, csak a magyarországi árával van gond, bár 19k alatt sem hiszem, hogy kapsz ekkora wan-to-lan sebességet.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6246) nrbii


nrbii
tag

Üdv mindenkinek!

Van egy UPC-től érkező 15/1 Mbps sebességű netem. Szeretném ezt megosztani, két gép lenne, az egyik kábellel, a másik gép Wi-Fi-ről menne, 4 méterre van légvonalban, de egy fal (panelház) választja majd el a routertől.

Az ár, amit rá tudnék szánni az 13-15 ezer Ft, végső esetben max. 18 ezer. Nem tudom, manapság melyik router, ami megbízható, jó, bírja a torrentet, FTP-t, VNC-t stb. Vannak egyes Linksys routerek, amikre ahogy olvastam, különféle firmware-t lehet rátenni, amivel mégjobban ki lehet használni a hardvert. Ezek milyen plusz funkciók például? Tehát mondjuk olyasmit (akár alapból) meg lehet csinálni egy max. 18 ezer Ft-os routerben, hogy mondjuk a sávszélességet az egyik gép javára szabályzom?

És a leglényegesebb, nem tudom, hogy a mai Linksys routerek közül melyikre lehet ilyen Tomato-t, vagy hasonló nem hivatalos firmware-t tenni?

Egyáltalán mit ajánlotok, mi az, ami nekem ideális lenne?

Köszönöm a segítséget előre is. :))

[ Szerkesztve ]

(#6247) Beri válasza nrbii (#6246) üzenetére


Beri
addikt

Egy 18k-s router alapból tud sávszélességkorlátozást, de pl. dd-wrt-ben sokkal részletesebben, protokollokra, portokra, alkalmazásokra tudsz min/max sebességet, prioritást beállítani. Nincs egy szinten egyik router gyári fw-ével sem abból az árkategóriából.

A mai vasak közül a WRT320N már támogatott, de az ~22k, vagy a 160N, de abból csak a rev. 1, 1.1, 2.0.
Ha nincs kilátásban gyorsabb kapcsolat, akkor egy régebbi modell után néznék, ha az alt. fw a szempont. Egy jó öreg wrt54gl, vagy egy g2 (a rev. 1.5 nem támogatott), esetleg egy asus wl-520gc simán elég 15/1 alá.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6248) Szab24


Szab24
tag

Sziasztok!

Milyen routert tudtok ajánlani a következőkhöz: adott egy asztali gép 1megabites inviteles nettel ezen kellene internetet megosztani lakáson belül egy toshiba p300ie9 laptop és a mobiltelefon között. Egyenlőre ennyi de valószínűleg a később nő a sávszél is és lehet hogy több gép is lenne kábellel összekötve (ott már nem kell a nethozzáférés) és még annyi h az kellene hogy bírja a gyűrődést mert lehet, hogy több hely között kell ingáznia és hosszabb távra szeretném venni (10év :) )

Teljesen kezdő vagyok a a hálózatos témában. Köszönöm a segítséget

(#6249) Spirit válasza Cyrin (#6236) üzenetére


Spirit
őstag

Na átvetted már a routert?Mik az első benyomások?Írhatnál róla valamit:)

(#6250) Cyrin válasza Spirit (#6249) üzenetére


Cyrin
addikt

még nem, ma megy el érte egy ismerősöm, aki hétvégén hozza el...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.