Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) poweradi válasza kali (#6300) üzenetére


poweradi
csendes tag

Értelek, de ha ilyen gond lesz, akkor kicserélem mondjuk 8dBi-s antennákra akkor már sokkal jobb lesz nem?

(#6302) Beri válasza #82903040 (#6297) üzenetére


Beri
addikt

A best buy a tp-link 1043ND lenne 12k-ért, de sajna az még mindig 19, úgyhogy marad a 941ND, ha belefér a keretbe. Milyen távolságra van egymástól a két lakás egyébként?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6303) #82903040 válasza Beri (#6302) üzenetére


#82903040
törölt tag

Egy emeleten van a két lakás kb.: 20-25 m-re van a router és a másik gép usb-s vevője.Közte fal, ajtó, bútorok.
Szerinted javulna a vételi helyzet egy 941ND-vel? Megér 2k különbséget egy [link] ilyenhez képest?
Elsősorban vételi nehézségek leküzdése lenne a szempont. Hosszú távú szempont meg egy esetleges sávszél növekedés (majd később másik net előfizetés). Ez esetben a linkelt d link bírna e mondjuk egy 30\20-as netet (a jelenlegi 10\06-ot bírná szerintem simán)? Vagy ebben is a 941ND a jobb?

[ Szerkesztve ]

(#6304) kali válasza #82903040 (#6303) üzenetére


kali
legenda

ha 30 mbit/s sebességű netet tervezel, akkor feltétlenül n szabványos router - és n szabványos ellenoldal - kell, a g szabvány ~ 20 mbit/s sebesség átvitelére képes, ha a router és az ellenoldal is tud valamilyen kiterjesztést (super-g vagy hasonló), és ebből a szempontból kezelik is egymást, akkor 26 - 28 mbit/s átvihető, de ott a vége!
az usb csatolású vevők használata nem szerencsés olyan helyen, ahol nagyobb a távolság, fal(ak) van(nak)...stb, ilyen esetben a legjobb router is kevés lehet a jó átvitelhez!

[ Szerkesztve ]

(#6305) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Jelenlegi WRT54G-met szeretném "N"-es routerre cserélni, fontos lenne a megbízható működés, erős, nagy hatótávolságú jel, távolról (nem a helyi hálózaton) is betudjuk kapcsolni az itthoni gépeket (nem lenne baj ha ehhez nem kellene másik FW-t ráhaxolni), valamint a portforwarding. Jelenleg 26/5-ös kábelnetet használunk. 8 portos TP-Link Gibabites switchre vannak rákötve az eszközeink.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#6306) kali válasza dni (#6305) üzenetére


kali
legenda

tp-link tl-wr941nd

(#6307) Beri válasza kali (#6306) üzenetére


Beri
addikt

Ha gigabites switch van a hálóban, akkor gondolom igény is van rá, tehát 1043ND vagy linksys wrt320n. Egyedül a hálózaton át bekapcsolni gépEKet egy kicsit nehézkes lehet (enyhén szólva).

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6308) kali válasza Beri (#6307) üzenetére


kali
legenda

ha a gépek továbbra is switch elosztáson maradnak, akkor a többi feltételhez adott a nem gigabit képes router is! nem kért külön gigabites routert, a net sebessége nem követeli meg, a többi meg a switch dolga!

(#6309) Beri válasza kali (#6308) üzenetére


Beri
addikt

Ez így igaz.
Én már csak arra a WOL-ra lennék kíváncsi, hogy hogyan is gondolta azt a többes számot internetről.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6310) dni válasza Beri (#6309) üzenetére


dni
őstag

A gépek továbbra is a switchen keresztül lesznek összekapcsolva, kivéve ha nagyobb sebességet lehet elérni a routeren keresztüli kapcsolattal. Blu-Ray lemezeket is fogunk lejátszani egy hálózati tárolóról, tehát a lan sebesség is fontos szempont lehet.
A többes számot nem egy időpontban értettem. Nem tudom pontosan, hogyan lehetne megoldani, mert még nem mélyültem el benne, de igény volna rá :) (viszont a vnc, wol, dyndns, portforvarding most is megy és a jövőben is szeretnénk használni.)

A 941-es és a 1043-as esetében csak a portok sebességében van különbség, csak emiatt kerül a duplájába?

Az egyik szobába sajnos csak egy utp-t tudtunk behúzni, milyen kütyü segítségével tudnánk 2 eszközt rácsatlakoztatni?

(#6311) #82903040 válasza kali (#6304) üzenetére


#82903040
törölt tag

Igen tervben van a jövőben 30-as net.
Akkor n-es router kell, a notimban n-es a vevő, tehát ez ok. A másik noti az csak b\g-t tud (de ez nem gáz ha majd nem megy rajta a net 30 Mbit\s-el).
És a 3. gép a cikis, az egy asztali és annál van az usb-s vevő(ez van a másik lakásban). :(

Összegezve akkor mindenképp a 941ND -t javasolod? Aztán vagy jobb lesz a hatótáv (jobb jel a másik lakásban) vagy nem, de a majdani 30\20 hoz az kell, mert a dlink nem tudná a 30\20-at. Jól értem?

(#6312) kali válasza dni (#6310) üzenetére


kali
legenda

amiért a tl-wr1043nd drágább; gigabit + usb

Ózon; igen, jól érted; a dir-300 wifi kapcsolaton nem képes 30 mbit/s átvitelére, ~ 20 mbit/s körül vaan a vége! és esetedben a 3 antennás tl-wr941nd jól jöhet!

[ Szerkesztve ]

(#6313) dni válasza dni (#6310) üzenetére


dni
őstag

A topic olvasgatása közben eszembe jutott még, hogy ha megoldható lenne egy Canon IP4300-as nyomtó megosztása, az nem lenne rossz, de ez nem elsődleges szempont.

(#6314) Beri válasza dni (#6310) üzenetére


Beri
addikt

Ugye egyszerre csak egy belső IP-ről tudod ugyanazt a portot forwardolni, tehát annál több gépet nem tudsz bekapcsolni távolról. (Persze meg lehet oldani, hogy más porton jöjjön a magic packet, de azt már nem a routernek kell tudnia, ő csak forwardol.)

Hát, igen, "csak" a portok sebessége a difi, így a 1043 át tud 146Mbitet vinni a WAN portján, míg a 941-nek értelemszerűen ott a 100Mbites korlát, ami ugye csak egy teoretikus érték.

Abba a szobába pedig egy switch kell.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6315) dni válasza Beri (#6314) üzenetére


dni
őstag

Köszönöm a válaszokat, 941 lesz akkor a befutó egy 5 portos switchel.

(#6316) Beri válasza dni (#6313) üzenetére


Beri
addikt

Az nem lenne egyszerű művelet, USB portos routerre van szükség, amely tud nyomtatómegosztást is. A D-Link DIR-655 megoldja, igaz, hogy csak saját szoftverrel, amit minden gépre telepíteni kell, de kivitelezhető a dolog. A TP-Link 1043ND csak pendrive-ot, usb-s vinyót tud megosztani alapból. Esetleg régebbi modellek közül lehetne választani egy usb-s megoldást, ami kevesebbe kerülne, de az meg kevés lehet 30Mbit alá. Hirtelen nem ugrik be olcsóbb router, ami kínálná ezt a szolgáltatást, de majd hátha másnak lesz ötlete.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6317) #82903040 válasza kali (#6312) üzenetére


#82903040
törölt tag

Rendben! Köszönöm mindenkinek, akkor a tl-wr941nd lesz a dologból. :)
Olvastam a v3-as a pereferált a tl-wr941nd-ből. Miben jobb ez mint a v2?

Még azt is kérdezném, hogy néztem a notim specifikációját és ilyet ír:
Network Support : 802.11a/g/Draft-N
Wireless Technology : Wireless LAN (802.11a/g/Draft-N)

Mi az hogy Draft-N? Az N oké, de mi az a Draft? Nem okoz ez kompatibilitási gondot egy N-es routernél?

[ Szerkesztve ]

(#6318) dni válasza Beri (#6316) üzenetére


dni
őstag

Nyomtatómegosztás elvetve, majd megoldja a nas. Még egy N-es usb stickre lenne szükségem, melyiket érdemes választani a 941-hez?

(#6319) nova001


nova001
senior tag

hello
ASUS RX3041 Router szeretnék venni chello megosztásra...van valami tapasztalat efelöl valakinek ?? vagy más routert vegyek ?

(#6320) ecaddict válasza dni (#6313) üzenetére


ecaddict
senior tag

Asus RT-N16 tud ilyet, de mielőtt megveszed nézd meg tudja-e a nyomtatód.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#6321) Reszi


Reszi
tag

Sziasztok!

A D-LINK DKT-400-ról mi a véleményetek?
A TP-Link TL-WR941ND-el egy kategória?

12 ezret megér? :)

Előre is köszi!

(#6322) #82903040


#82903040
törölt tag

Megint lenne egy kérdésem!
Egy D-link usb-s vevő és egy TP-Link TL-WR941ND vajon gond nélkül együttműködik?

[ Szerkesztve ]

(#6323) Messi1983


Messi1983
csendes tag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség! :K
Most lett upc 15mbit-es netem és telefonom a hozzá tartozó modemmel!
Speedtest szerint minden rendben van, de letöltésnél (torrent, fájlmegosztó) korlátozzák a letöltést! Egy ismerősöm mondta, hogy egy routerrel gyorsulhat a letöltés és nem kell programokkal szórakozni! Ez tényleg így van? :F
Ő a D-link 524-et ajánlotta, de a forumot olvasva a tp-link típus sem lehet rossz!
Vagy van más megoldás is?
5-7eft-os sában kéne, de nagyon láma vagyok!
Előre is köszi! :)

(#6324) Beri válasza dni (#6318) üzenetére


Beri
addikt

Kb. mindegy, csak azért ne a legolcsóbb megoldást válaszd.

Ózon: Minden gond nélkül működniük kell.

Messi1983: Nem, semmi nem változna egy routerrel.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6325) Messi1983 válasza Beri (#6324) üzenetére


Messi1983
csendes tag

Köszönöm a választ!
Akkor már csak valami megoldást kérnék, ha tudtok! :)

(#6326) kali válasza #82903040 (#6317) üzenetére


kali
legenda

ha jelentős különbség nincs is a v2 és a v3 széria között - még a firmware verziója is azonos - , általában akkor is oka van annak, ha valamiből több széria jön ki; jobb/más kell, és nekem elég ok arra, hogy az újabbra törekedjek - kivéve, ha esetlegesen az újabb szériással valami gond van, de adott esetben ez nem igaz! ;)
ha a notidban lévő wifi modul pontos típusa ismert lenne, akkor egyszerűbb lenne, de a draft-n az tervezett n jelölés lehet, mert amikor azt piacra dobták, akkor még nem volt hivatalosan elfogadott az n szabvány! viszont olyannal is találkoztam már, ahol ezt írták egy notira, és úgy értették, hogy nem volt teljes értékű n képes modul a notiban, ezért is lenne jó tudni a wifi modul pontos típusát...
mondjuk attól még együtt fog működni az n szabványos router és a wifi modul, de a sebesség nem mindegy!

(#6327) libus


libus
őstag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen típusú Wi-fi-s routert kellene vennem, hogy a szembeszomszédig (kb.50-70m) ami 2-3 falat jelent ebben a távban.
Előre is :R

Most próbáltam egy TP Link 741-et, de az a kiskapúig se ért el:(

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#6328) Beri válasza libus (#6327) üzenetére


Beri
addikt

Csak magában a router nem fogja átvinni azt a távot. Kültéri antennát javaslok, vagy beltérit, de úgy, hogy max egy-egy üvegfelület legyen a kettő között.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6329) Beri válasza Messi1983 (#6325) üzenetére


Beri
addikt

A bittorrent topicba nézz be, vagy a UPC topicba. Titkosításra keress rá, az kell neked :)

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6330) #82903040 válasza kali (#6326) üzenetére


#82903040
törölt tag

Értem, akkor én is v3-ra törekszem. :)

Ilyen van a notimban: Intel(R) WiFi Link 5100 AGN
Ezt találtam róla: [link]

Ez egy 2008 májusi cikkből idézet:
"Első körben le kell szögeznünk, hogy jelenleg a szabvány a Draft-N 2.0-s változatánál tart, tehát még nem végleges, de használható. Sőt, a Wi-Fi Alliance szerint a 2.0-s előzetes szabvánnyal kompatibilis termékek nagy valószínűséggel az idén végleges formáját öltő 802.11n-nel is teljesen kompatibilisek lesznek. Persze kivételes esetben előfordulhat nagyobb változás..."

Ez alapján elvileg működnie kell gond nélkül, de hát sose lehet tudni... :)

Beri: köszönöm, remélem nem lesz gond!

(#6331) kali válasza #82903040 (#6330) üzenetére


kali
legenda

azóta már véglegesítve lett; veglegesitettek_a_802_11n_szabvanyt
az 5100agn modul esetében nem lesz problémád a sebességgel!

(#6332) libus válasza Beri (#6328) üzenetére


libus
őstag

Akkor miben jobbak a 3 antennás routerek az 1 antennásnál? Jobb, stabilabb jel? De viszont távban nincs változás?
Kül. mennyiben van egy ilyen router + kültéri antenna? A szomszédba, azaz a vevőhöz kell v.mi? Bocsi, de nekem ez a Router dolog teljessen új, ill. kezdő vagyok ebben a dologban. :B

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#6333) Beri válasza libus (#6332) üzenetére


Beri
addikt

Egy pár hsz-el ezelőtt leírtam, mért van 3 antennája egy n-es routernek. Hoz hatótávnövekedést a dolog, de nem ekkorát.
Az antennás dologhoz meg még annyit, hogy minimális mennyiségű kábelt illik használni hozzájuk, mivel ott is elvész a jelből. 10m-en belül szokták mondani, hogy az még OK, de én inkább az 5ön belülre szavazok, átlagos, olcsóbb drót esetén.
Egy 8-asat szoktam linkelgerni embereknek, az még 2000 forint alatt van, viszont az beltéri. Látni kéne a helyet, ahová a megoldást tervezed, így elég nehéz előállni 100%-osan működőképes ötlettel.
Mivel szembeszomszédról van szó, ezért a két első szobába egy-egy ilyen beltérit elhelyezve össze lehet hozni a hálózatot. Talán az egyik oldalon egy sima gyári 2-es is elég. A lényeg, hogy a falakat ne kelljen átlőni, mert az nem fog menni (2-3 fal, plusz 50-70 méter mellé azért nem kevés).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6334) #82903040 válasza kali (#6331) üzenetére


#82903040
törölt tag

Rendben! Köszi!

(#6335) libus válasza Beri (#6333) üzenetére


libus
őstag

Értem.. Köszi! :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#6336) Messi1983 válasza Beri (#6329) üzenetére


Messi1983
csendes tag

Köszi megkérdeztem!
:) Üdv

(#6337) Ziog


Ziog
aktív tag

Adott egy házi szerver egy 100 Mbites hálózati csatolóval. Erről folyna az adatforgalom egy notebookkal g-s wifin keresztül. Milyen sebességgel kellene mennie?

Jelenleg olyan 2-2.5 MByte körül van. Ez így normális, vagy ennél azért többet kellene tudnia?

Ha a szerver gigabites lenne és egy n-es wifit használnék, mennyit javulna a rendszer?

Bocsi, ha hülyét kérdezek, de már nem hiszek a "tudásomban."

(#6338) kali válasza Ziog (#6337) üzenetére


kali
legenda

a sima g szabványos hálózat esetén a valós átvitel ~ 20 megabit/s, tehát 2.5 megabyte/s, ezért normális a jelenlegi sebesség!
n szabvány esetén a sebesség akár több, mint a duplája is lehetne, de a gigabit felesleges, mert egy jobb 100 mbit/s sebességű hálókártya kiszolgálja az n átvitelt!
a másik probléma a notid, amiben ha jelenleg g szabványos wifi modul van - vélhetően 2 antennával -, akkor abban nincs értelme a wifi modult n szabványosra cserélni, mivel annak 3 antennához van csatlakozója, amiből csak kettőt tudsz majd bekötni, így oda a valós n!

(#6339) #27070592 válasza #82903040 (#6330) üzenetére


#27070592
törölt tag

Én is pontosan ilyen modult használok a notimban, történetesen egy 941ND routerrel, :D és nagyon stabil a net lakáson belül. De a routertől kb 100 méterre is 45% jelerősséget kaptam. A win szerint a modul az N1 csatornát használja, sebesség 65 mbps.

(#6340) #82903040 válasza #27070592 (#6339) üzenetére


#82903040
törölt tag

Köszi! Ez megnyugtató! :)

(#6341) djbahool válasza #27070592 (#6339) üzenetére


djbahool
senior tag

Azt hol tudom megnézni, hogy melyik csatornát használja a win? (win7)

(#6342) kali válasza djbahool (#6341) üzenetére


kali
legenda

amit a router kioszt neki - manuálisan is beállíthatod -, ha esetleg automatikus kiosztás van, akkor pedig ezzel ellenőrizd; wireless net view (nem kell telepíteni, csak futtatni!)

(#6343) djbahool válasza kali (#6342) üzenetére


djbahool
senior tag

Mármint arra gondoltam, hogy N vagy G módban megy!

(#6344) Ziog válasza kali (#6338) üzenetére


Ziog
aktív tag

És mi a helyzet egy USB adapterrel? Abban meg van oldva a 3 antenna valahogy?

(#6345) kali válasza djbahool (#6343) üzenetére


kali
legenda

ja, hogy te nem a csatornára, hanem a szabványra gondoltál!
akkor; jobb alul a tálcán klikk a hálózati kapcsolat ikonjára -> az aktuális kapcsolat felé helyezed a mutatót, és már ki is írja a szükséges infókat!

Ziog; usb csatolás esetén nincs ilyen probléma, mivel úgy notitól - annak belső kialakításától - független a dolog!

(#6346) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziaztok

Nekem volt egy tplink 941-em, de csak 22Mbit/sec-et tudott wan-lan iranyban pppoe-vel. Ez ismeros valakinek? Lecsereltem egy linksys wrt 54gl-re, ugyanott ez a router 40Mbit/sec-et tud.

vl

(#6347) kali válasza vitezlejszlo (#6346) üzenetére


kali
legenda

a tl-wr941n(d) jelentősen többet tud wan-lan irányban pppoe mellett is, bőven ráver a jelenlegi routeredre! valami más gond lehetett nálad...

(#6348) ecaddict


ecaddict
senior tag

Akit eddig csak az tartott vissza attól, hogy Asus RT-N16-ot vegyen, hogy nem volt rá custom firmware, íme ez is megoldódott.
DD-WRT Asus RT-N16-ra.

Még kicsit béta, a WiFi-s része is gyengélkedik, de pl. láthatóan megugrottak az USBs sebességek. Bár PC-s környezetben a 10 MByte/s gyengécskének tűnik, mégiscsak egy routerről van szó, ami halkan minimális fogyasztással tudja tenni a dolgát.

Remélem Oleg firm. is hamarosan lesz rá. Igény az láthatóan van.

[ Szerkesztve ]

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#6349) pista1235


pista1235
tag

beköttettem a digi 80 megás netet és valahogy meg kellene osztanom. most egy Linksys WRT54gc routerrel van megosztva de ezzel az a baj hogy wifin nem jön át csak max. 20 mega míg kábelen is csak max 30 mega. milyen router vegyek hogy nagyobb legyen a sebesség?

(#6350) kali válasza pista1235 (#6349) üzenetére


kali
legenda

g szabványos wifi router esetében ~ 20 mbit/s a valós átvitel (link), bizonyos kiterjesztéseket tudó (108-as/125-ös) router esetén kihozható 26 - 28 mbit/s, de ebben az esetben az kell, hogy adott kiterjesztést az ellenoldal is kezelje! ettől gyorsabb sebesség wifi hálózaton történő átviteléhez már n szabványos eszközök kellenek mind a két - vagy több - oldalon!
a másik problémád az, hogy egy 10/100 mbit/s sebssségű router esetében csak a jobbak - nem túl gyakori! - tudnak 80 mbit/s sebességet átvinni, de ha ehhez még társul egy jobb feltöltési sebesség is, akkor már ajánlott a gigabit képes router, különben még kábelen sem lesz meg a teljes le- és feltöltési sebesség!
olcsóbb gigabit képes router; tp-link tl-wr1043nd és linksys wrt320n (20 e ft környékén mind a kettő beszerezhető)
ha sokallod a pénzt egy gigabit képes router beszerzésére, akkor vegyél 10 e ft környékén egy tp-link tl-wr941nd típust, ha a teljes sávszélesség nem is feltétlenül lesz meg, de sokkal közelebb leszel, mint a jelenlegi rotered mellett!
fontos; hiába veszel n szabványos routert, ha az ellenoldal - például a notiban lévő wifi modul - g szabványos marad, akkor wifi hálózaton marad a jelenlegi ~ 20 mbit/s körüli sebességed!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.