Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) #41635072 válasza pereces (#6950) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nah basszus.
Linksys WRT54GS-sel is ez a gondom.
Akkor most nem tudom hogy lecseréljem-e valamire ha minden ilyen ratyi. :Y

(#6952) Beri válasza dferee (#6931) üzenetére


Beri
addikt

N-eset, szabványosat.

Tel Elek: dd-wrt-t rá gyorsan! Biztosan találsz valakit a környezetedben, aki már csinált olyat, és ráflasheli neked szívesen. Másrészt nem nagy ördöngősség, többnyire csak az arra a modellre szánt buildet kell simán a webes felületről ráupdate-elni és kész.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6953) Bdanyy válasza pereces (#6950) üzenetére


Bdanyy
addikt

Én meg pont ilyenen gondolkozom :(

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#6954) #41635072 válasza Beri (#6952) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az enyémre 1000%, hogy nem lehet, mert arra a verzióra pont nem készült. Még a micro sem ajánlott. Amit venni akarok azt a chipsetet meg még nem támogatják. Meg ha már ennyi pénzt kiadok érte, akkor igazán lehetne buherálás nélkül is normális firmware rajta.

(#6955) esa366


esa366
csendes tag

:R Sziasztok
ALAP-ALAP-ALAP ! Volna egy kérdésem ! Abszolut kezdő vagyok a számitogépezéshez !
Routert szeretnék venni:otthoni 1+1 gép használatához.10-15 MB internethez.Nem tudom hogy fontos-e de, általába játszáshoz van használva a gép.
Annyi féle router van és fogalmam sincs hogy mit kell néznem !! Ajánlanátok 1-2 félét.
Leírás nem kell(ugy se tudom ),csak tipus !
köszi :esa

(#6956) bivalyolo válasza esa366 (#6955) üzenetére


bivalyolo
őstag

mennyit szánnál rá?

"Let's agree to disagree!"

(#6957) esa366 válasza bivalyolo (#6956) üzenetére


esa366
csendes tag

árban nem gondolkodtam. olyan kellene amivel működik és egyszerü a kezelése. kb. 5000-10000 Ft között. üdv. esa366

(#6958) bivalyolo válasza esa366 (#6957) üzenetére


bivalyolo
őstag

akkor tp-link wr941nd

"Let's agree to disagree!"

(#6959) Brogyi válasza pereces (#6950) üzenetére


Brogyi
senior tag

Hiaba irnak rola nagy letoltesi sebesseget ha tartosan nem birja ki reset nelkul. Add el, es vegyel helyette LinksysWRT320-at (Broadcom chip), vagy TPlinkTL-WR1043ND-et (Atheros chip).
Ha ocsot akarsz ,akko tplink 5000Ft-os valami. Korabban irtak mar.
D-link Ubicom 5160 chip-et hasznal abba a darabban, gyors de valamiert fagyogat, lassul.Rossz firmware, keves memoria.

(#6960) polonic válasza zolo96 (#6937) üzenetére


polonic
félisten

A verziósra szerintem ne tegyél fel B verzióra való firmwaret.
Gyári garancia egyébként meg 11 év szokott lenni D-Linknél, ami lejárt garancia, az a bolti lehet.

(#6961) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
A WRT 400N routerről mi a vélemyénetek?
Jobb, mint a WRT 320N?

Jelenleg egy WRT54GL van, azt cserélném le a gyorsabb net miatt, amit a GL már nem bír.
Főleg a hatótávolság érdekelne jobbak-e ezek már?

Köszönöm

(#6962) gyiku


gyiku
nagyúr

otthonra szeretnek vmi wlan-os routert, ami laptop + telo wlan, desktop + wdtv + mybook gigabites utp. 15/1-es net.

hüllő

(#6963) fakopacs11


fakopacs11
csendes tag

Tanácsot szeretnék kérni. Karácsonyra kaptam egy TP-WR741 -es routert, 4 gépet használunk 1 géoen letöltés is megy de állandon szaggat kiakad. Probáltam állitgatni, de nem sok sikerrel Még lehetőség lenne a boltban egy TL-WR1042ND-re átcserélni persze ráfizetéssel.
A lényeg érdemes-é kicsrélnem az stabilabb? Van valakinek tapasztalata ez ügyben?
Üdv és Boldog Ujévet Mindenkinek!

(#6964) fakopacs11


fakopacs11
csendes tag

A csere tárgye TP-WR1043ND elirtam az elöbb.

(#6965) kali válasza puru (#6961) üzenetére


kali
legenda

a wrt400n nem kimondottan gigabit képes router, így kicsit más, mint a wrt320n típusú...
ha gyorsabb net - amit a wrt54gl már nem képes kiszolgálni -, akkor wifi hálózaton n szabvány használata mind a két oldalon, és ezért nehéz hatótávolságot hasonlítani a g és az n szabvány között, de legalább is nem szerencsés...

gyiku; mennyit szánsz rá? mondjuk a net sebességéhez egy olcsóbb - de megbízható - g szabványos router is elég, főként ha nem tervezel gyorsabb netet, valamint a notiban és a telcsiben is g szabványos modul van - utóbbiban biztosan, de gondolom annak a sebessége nem mérvadó...
ha más terveid is vannak - a net sebességétől függetlenül - az eszközeid maximális kihasználásához, akkor gigabit képes router kell, legolcsóbban 20 e ft környékén; tp-link tl-wr1043nd, illetve ettől árban felfelé...

[ Szerkesztve ]

(#6966) puru válasza kali (#6965) üzenetére


puru
senior tag

Szia!
Köszönöm a válaszod.
Közben kiderült, hogy a wrt400n-t nem is nagyon árulják Magyarországon.
A hatótávolságot azért kérdeztem, mert 2 szintes házban vasbeton födémen keresztül még használható a wrt54GL, remélem a WRT320N is az lesz.
Mondjuk tartalékba marad a wrt54GL, így vész esetén visszakötöm azt.

Üdv.

(#6967) kali válasza fakopacs11 (#6963) üzenetére


kali
legenda

TP-WR1043ND - ilyen típus nincs!
TP-WR741 - ilyen típus sincs!

gondolom tp-link tl-wr741n(d) típus akart lenni!?!? elég stabil jószág, nehéz kiakasztani - kivéve rosszul beállított torrent, de az a legtöbb router halála stabilitás szempontjából!
amúgy milyen letöltés megy? torrent? annak beállításai? a neted sebessége? természetesen a tp-link tl-wr1043nd gigabit képes router sokkal jobb, ha nem sajnálsz ~ 20 e ft-ot kiadni érte, illetve kihasználod majd, akkor érdemes lecserélni a jelenlegit!

[ Szerkesztve ]

(#6968) fakopacs11 válasza kali (#6967) üzenetére


fakopacs11
csendes tag

Persze TP. A gépelésem szörnyü boccs. Letöltés föleg Rapidshare. Nem tudom, hogy mit lehet ezzel kapcsolatban állitanom. A net UPC fiber Power 60.

(#6969) kali válasza fakopacs11 (#6968) üzenetére


kali
legenda

rapidos letöltés nem ölhetné meg a routert, ott akkor más gond lesz...
a 60/6 upc net maximális átviteléhez terhelés mellett már kevés a tl-wr741nd, oda minimum tl-wr941nd router illik, de még jobb a korábban általad is említett tl-wr1043nd

puru; több ismerősöm is használ wrt320n router két szint között aránylag vastag födém elhatárolásával, és nincs panaszuk - bár a belső antennák elsőre nem sejtetnek túl jót, de szerencsére a valóságban ez nem így van!

[ Szerkesztve ]

(#6970) zolo96 válasza polonic (#6960) üzenetére


zolo96
tag

Szerintem nem cserélik ki az én A verziósomat egy B verziósra csk azért mert nekem az kell most.

(#6971) FixY67


FixY67
senior tag

Biztos-ami-biztos megkérdezem (aztán majd átnézem a régebbi hozzászólásokat is ;) ) :
Olyan (wifi-s) routert keresek, ami
- működik a Digi hálózatán (állítólag nem mindegyik? )
- openwrt-vel egészen biztosan működik (most sikerült tönkretennem a backupnak használt routeremet, mert névleg ugyan működik rajta az openwrt, gyakorlatban belepusztult)
- egy elrontott firmware csere esetére rendelkezik egyszerű, beépített menekülési úttal (a'la Asus WL500GP - abból is a V1 verzió)
- van USB portja, amire mondjuk egy mobil vinyót is lehet csatlakoztatni.
- Ha netán úgy adódna, bírja akár a 100Mbps sávszélt is (emiatt úgy sejtem, gigabites kell)

Ismertek ilyet?

...

(#6972) gyiku válasza kali (#6965) üzenetére


gyiku
nagyúr

koszi. esetleg mas marka, nem szeretem a tplinket :N D-link, Asus, Linksys?

hüllő

(#6973) highness válasza kali (#6947) üzenetére


highness
tag

Tanácsodra beszereztem egy TP-LINK TL-WR1043ND tipusú routert a digi 80/25 kihasználása miatt.
Vezetékes konnektálással simán viszi, de WIFI hálózaton sehogy sem akar 10/15 fölé menni. Valószínűleg valami beállítási gond lesz, mert az előző Linksys-wrt54gl simán ment 25/25 megabittel.
A router és az n-es notebook egy szobában van kb 2m van köztük.
Ha tudsz valami megoldást, vagy esetleg más fórumtársunk, kérem segítsetek.

(#6974) kali válasza gyiku (#6972) üzenetére


kali
legenda

ha nem feltétlenül kell usb csatis router, akkor linksys wrt320n, ha kell usb csati, akkor asus rt-n16 - utóbbi már egy kicsit drágább kategória, de szélesebb körben is használható! a kettő között van még a d-link dir-655

[ Szerkesztve ]

(#6975) Beri válasza FixY67 (#6971) üzenetére


Beri
addikt

[link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6976) kali válasza highness (#6973) üzenetére


kali
legenda

először is nézd át a router wifi beállításait;
hazai régió adott, ha csak n szabványos ellenoldal csatlakozik hozzá, akkor n only mód legyen beállítva, max tx rate mehet fullra, a csatorna meg annak - az űrnek - megfelelően, hogy milyenek elérhetőek a közelben! például a wireless net view (link - nem kell telepíteni, csak futtatni!) megmutatja neked, hogy melyik a jó csatorna, ami nem foglalt elérhető közelségben. lehetőség szerint olyat keress, aminek a szomszédos értékei sem foglaltak!

(#6977) FixY67 válasza Beri (#6975) üzenetére


FixY67
senior tag

Köszi, de... kettővel alattad?
És ennek van olyan vészki-/bejárata, hogy ha elrontom a firmware cserét, akkor is helyre tudom állítani? (nekem úgy tűnt, hogy nincs)

...

(#6978) Gabesz84 válasza zolo96 (#6937) üzenetére


Gabesz84
őstag

11 ev gari van erre a tipusra, legalabbis az enyemre annyi van....

(#6979) ecaddict válasza FixY67 (#6971) üzenetére


ecaddict
senior tag

Ha tudsz várni akkor várhatólag az Asus RT-N16-ra is lesz OpenWRT. DD-WRT már most van rá.
HW-esen ez az egyik legerősebb WiFis router ma a piacon.

RT-N16 Hardware (OpenWRT oldalról):
CPU: Broadcom BCM4718 @ 533MHZ
RAM: 128MB (2x64MB)
Flash: 32MB
ETH: 10/100/1000 (4xLAN + 1xWAN)
Switch: Broadcom bcm53115skfbg
USB2 Ports: 2
Wifi: Broadcom B,G,N

TL-WR1043ND:
CPU: AP83@400MHz
3 detachable antennas
4 Port 1000/100/10 Switch
1 Port 1000/100/10 Wan Interface
8 MiB Flash
32 MiB DDR Ram
1 x USB 2.0 Host

Bár az RT-N16-nál nem írják (ez nem igazán olyan feature amit érdemesnek tartottak megemlíteni), az antenna ott is leszerelhető (ha jól emlékszem gyárilag is így van csomagolva).

Egyébként miért kell neked OpenWRT? A legtöbben a WL-500gP/W-t is Oleg-el használjuk és az is készülget az RT-N16-ra.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#6980) highness válasza kali (#6976) üzenetére


highness
tag

Akkor szerintem a notiban van a hiba, mert amikor n only-ra állítottam, be sem jött.
Hogy kell ezt a routert resetelni, mert nem tudok a routeren keresztül sehogy sem csatlakozni? (vezetékesen sem)
A HP oldalán a wlan hálózati kártya driver leírásában valami olyasmit olvastam, hogy csak n-es adapterrel tudja a draft n szabványt. Lehet ilyen? (mert enyém angol lenni hiányos) :)
Szóval tp-link pöcökkel hasítani fog a net nyolcvannal?
Köszönöm a segítséget!

(#6981) kali válasza highness (#6980) üzenetére


kali
legenda

a router hátulján a tápcsati mellett van a reset gom, azt kell benyomni és úgy tartani több, mint 5 másodpercig - a ledekből látni fogod, amikor megtörténik a reset!
a draft még akkor volt, amikor még nem volt végleges az n szabvány.
biztosan n szabványos modul van a notidban? pontosan milyen típusú wifi modulod van? nézd meg például az eszközkezelőben!

[ Szerkesztve ]

(#6982) FixY67 válasza ecaddict (#6979) üzenetére


FixY67
senior tag

Köszi, akkor pontosítok: linuxos firmware-rel működő routerre van szükségem, amit lehet parancssorból is konfigurálni.
DD-WRT-től erősen elriasztott a tény, hogy amikor először vetemedtem ilyesmire, nem voltam képes végigmenni a leírásán. ;)
(valamiért túl bonyolultnak tűnt, az openwrt meg két órányi olvasgatás után felkúszott, elindult)

Lényeg, hogy normális linux módjára működjön a rajta futó rendszer.

...

(#6983) highness válasza kali (#6981) üzenetére


highness
tag

Na sikerült csatlakozni. Nagyon köszönöm a segítséget!
A beállítások után azt a sebességet értem el, mint régebben a Linksys routerrel. 25/25
A kártya ethernet része gigabites, de a wireless része szerintem csak g-s. :(
Ha veszek egy TP-Link TL-WN821N 300Mbps USB adaptert, akkor ki tudom használni a digi és a szép kis tp-link router sebességét?

(#6984) kali válasza highness (#6983) üzenetére


kali
legenda

a notiban lévő wifi modul pontos típusát nem nézted? csak, hogy konkretizálni tudjuk a dolgot. ha esetleg mégis n szabványos lenne, akkor beállítási probléma is lehet, például csak g szabvány használatára van beállítva, vagy hasonló...
az említett usb adapterrel jelentősen jobb lesz a wifi hálózatod sebessége!

[ Szerkesztve ]

(#6985) zolo96 válasza Gabesz84 (#6978) üzenetére


zolo96
tag

Köszi. De tökéletesen működik. Nem cserélik ki csak azért mert nekem a B verziós kell.
Vagy mégis? Ha tudsz valamit oszd meg velem. :)

(#6986) highness válasza kali (#6984) üzenetére


highness
tag

A gyártó oldalán a specifikációk között ezt találtam:
Wireless connectivity: Intel PRO/Wireless 3945ABG Network Connection
Network card: Ethernet 10/100BT integrated network interface
Kb másfél éve vettem a gépet és úgy emlékeztem, hogy ki is hangsúlyozta az eladó hogy n-es. Ezek szerint tévedtem.
Hamarabb is megnézhettem volna. Az usb adapter akkor jó megoldásnak tűnik a probléma megoldására? Mert akkor a héten beszerzem. A MM-ban négyezer valamennyi az ára, ezt még rászánnám.

(#6987) Beri válasza ecaddict (#6979) üzenetére


Beri
addikt

Az tény, hogy a legtöbb szolgáltatást otthoni felhasználásra szánt routerek közül az n16-tól kapja az ember. 128MB memója meg még a wndr3700-nak sincs, viszont annak még gyorsabb a procija, plusz wifin veri a komplett mezőnyt. Vélhetőleg készül majd kismillió fw is az asusra, lehet, hogy majd én is váltok, de nekem még nem éri meg egy 1043ND árának dupláját, aminek most lett publikus a fw forráskódja, tehát a lehetőség megvan, hogy jöjjön mindenféle alternatív megoldás.

Tényleg, te a gyári szoftverrel használod az n16-odat?

FixY67: Kicsit várnod kéne, ha belefér. Mindegyik felsorolt router friss még, a wrt320n a legidősebb, de arra is csak mostanában lett dd-wrt. Idő kell a fejlesztőknek...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6988) kali válasza highness (#6986) üzenetére


kali
legenda

igen, ez g szabványos modul, mondhatni erő felett teljesít, ha 25 megabit/sec sebességet átvisz!
a korábban említett usb adapter használatával legalább a duplája lesz a sebesség, de ideális körümények között akár a maximum - vagy ahhoz közeli - sebesség is átvihető!

(#6989) ecaddict válasza FixY67 (#6982) üzenetére


ecaddict
senior tag

Max 3/4 órát töltöttem el a DD-WRT felrakásával (ebből a firmware csere legalább 1/4 óra volt mert két lépésben lehet csak felrakni a "big" firmware-t), de tény, hogy azután újrahasználtam a működő Oleg HDD konfigom (optware).

Vsz. sokan nem tudják mi a firmware, mi az optware, dióhéjban:
A firmware egy Linux kernel (Eredeti Oleg 2.4-es, RT-N16-os 2.6-os) + busybox/uClibc+iptables/ipset+Samba+valamilyen ftpd (Oleg: vsftpd, DD-WRT: ProFTPD)+Oleg esetén még NFS+apróbb segédprogramok.
Kb. ennyi fér a flash-be. Ha valaki csak router/NAS funkciókat szeretné használni itt meg is lehet állni. Persze ekkor lehet a szükségesnél egy kicsit drágább/profibb routerünk lesz mint kellene.

Az optware amit a USB HDD-re lehet/kell tenni. Ez lényegében olyan programok gyüjteménye ami a routerünkből egy majdnem teljes értékű Linuxot varázsol (ezek olyan programok amiket lefordítottak MIPS-re is uClibc-hez). Persze videó kimenet nincs, azaz vagy SSH vagy web interface van. Ha megnézed a fenti linket, minden dolog ami értelmes lehet egy ilyen környezetban megvan.
Ne ez az (optware) aminek a felrakását kihagytam a DD-WRT-ből. Elkezdem használni az Oleg egy másolatát. Minden nagyobb cucc (http szerver, php, rtorrent stb) elindult.
Egyébként kilóra az Oleg meg a DD-WRT optware listája nekem egyformának tűnik.

Na azt viszont, hogy ez egy normális Linux-e, neked kell eldöntened.

[ Szerkesztve ]

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#6990) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Optikai kábeles háló lett bevezetve egyik haverhoz és a kérdésem az lenne, hogy milyen router tudna megbírkózni wan porton a nagy sávszéllel?

üdv
s

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#6991) kali válasza sonar (#6990) üzenetére


kali
legenda

mennyire nagy az a sávszélesség?

(#6992) sonar válasza kali (#6991) üzenetére


sonar
addikt

30/20 Megabit

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#6993) kali válasza sonar (#6992) üzenetére


kali
legenda

azt a sebességet vezetéken még a (jobb) g szabványos routerek is simán átviszik, ha wifi hálózaton is a maximális sebesség kell, akkor viszont már csak az n szabványos router a jó!
n szabványos router esetén ár/érték arányban az egyik legjobb választás; tp-link tl-wr941nd (~ 10 e ft) - és ekkor már előre is tervezve, mert nagyobb sebességet is bír!

[ Szerkesztve ]

(#6994) #41635072 válasza kali (#6993) üzenetére


#41635072
törölt tag

A TP-link routerek mennyire megbízhatóak?
Mert elég gyanús, hogy túl olcsó mind.
Úgyhallottam h elég sokat fagyogatnak.

(#6995) bmarton7


bmarton7
csendes tag

Üdv.
25/5 ös netemhez szeretném routert venni. a közeljövőben várható 1 váltás digire szóval jó lenne ha bírni a 80/25 is osztani és a hálózatba lenne 1 fájl/net szerver is szal ha gyorsan is tud másolni az se hátrány :)
eddig néztem a Linksys WRT320N & TP-LINK TL-WR1043ND de jó lenne ha 15 körül maradna az ára vagy ezt a ~5k ne spóroljam meg ezen?
várom ötleteiteket és hogy hol vegyem.
előre is köszönöm!

2 féle vélemény van, az enyém és a helytelen...

(#6996) kali válasza #41635072 (#6994) üzenetére


kali
legenda

én meg azt tapasztalom, hogy nem fagyogatnak, jól bírják a terhelést! ;)
például a tl-wr941nd típust sem ajánlgatnám, ha nálam - és még nagyon sok embernél, ahová telepítettem - nem teljesítene jól!

bmarton7; a két általad említett router már jó 80/25 sebességű nethez! olcsóbban csak edimax és társai vannak, amik nem kimondottan ajánlottak!

[ Szerkesztve ]

(#6997) bmarton7 válasza kali (#6996) üzenetére


bmarton7
csendes tag

TP-LINK TL-WR941ND gyenge lenne? és amiket elözőleg írtam annak nem tudja valaki hogy max mennyit vinne át?

2 féle vélemény van, az enyém és a helytelen...

(#6998) SaboteurN


SaboteurN
csendes tag

Sziasztok erröl Linksys WRT160NL Wireless Router mi a véleményetek ?

(#6999) FixY67 válasza ecaddict (#6989) üzenetére


FixY67
senior tag

Gondolom, nem ez volt életed első ilyen firmware cseréje. ;)
(mondjuk az optware elnevezés számomra újdonság volt)

Nekem csak annyira van szükségem, hogy ssh-n bejussak és a routing táblát, dnsmasq-t stb. tudjam konfigurálgatni az aktuális szükségleteimnek megfelelően. Szóval elméletileg akár a gyári is megfelelhetne.

---
Bár épp most szopatom magam a régi 8tartalék)routerrel: kiderült, hogy mégsem tettem tönkre, csak a LAN portok átköltöztek a WAN portra, meg nem műxik a Wifije és egyelőre úgy tűnik, hogy az opkg install sem működik.

...

(#7000) #41635072 válasza kali (#6996) üzenetére


#41635072
törölt tag

Mondjuk ezekre meg nem megy 3rd party firmw. Legalábbis ddwrt nem. :(

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.