Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) djbahool


djbahool
senior tag

Sziasztok!

TP-LINK TL-WR941ND routert akarok venni.
Tud ez Wake-On-Lan-t?
Lehet vele normálisan torrentezni (nem dobálja el a jelet)?

(#6252) #27070592


#27070592
törölt tag

Sziasztok. Ma kaptam meg a TL- wr941ND routert a futártól. Az install kb 10 percet vett igénybe, a kicsomagolást és bekötést beleértve, és gond nélkül csatlakoznak a gépek.
Az asztali egyelőre kábellel kapja a netet, ez valszeg így is marad. A notim az N adapteren csatlakozik, sebesség 65Mbps, a routertől 2m-re 100% a jelerősség, kb 10m-re, három téglafalon keresztül 95%. Ez tetszik.

A notira ezt a tesztet kaptam:

Upc-nél vagyok 15/1-es csomaggal.

(#6253) Beri válasza Szab24 (#6248) üzenetére


Beri
addikt

1 megabitet osztani bármi elég, amit csak a piacon kapni (a minimum: [link]), de ha 10 évre előre kell, az már más tészta. Akkor mélyen zsebbenyúlós D-Link DIR-655 amit ajánlani tudok, annak elég a wan to lan sebessége gyakorlatilag bármire ami a közeljövőben várható.

djbahool: Kérj meg valakit, akinek olyanja van, hogy próbálja ki. Én még mindig tartom az elméletemet, hogy csak forwardolni kell neki és jó lesz.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6254) #27070592 válasza djbahool (#6251) üzenetére


#27070592
törölt tag

Hello.
Fogalmam sincs mi az a Wake-On-Lan, talán hozzáértőbbek tudják hogy ez a router képes-e ilyesmire, de szerintem nem nyúlsz nagyon mellé ha ezt választod. Ma azzal szórakoztam hogy a routertől kb 100 méterre neteztem a kertben, ott még mindig 45% volt a jelszint, és volt közben egy fal. ;] Biztos nem hülyeség ez a három antennás megoldás.
A torrent stabil, folyamatos a kapcsolat.

(#6255) #95590400 válasza rebugra (#5599) üzenetére


#95590400
törölt tag

a szóban forgó rúter a gúgli szerint tudja a wake on lant.

[ Szerkesztve ]

(#6256) hati válasza #95590400 (#6255) üzenetére


hati
addikt

ha tud arp táblát menteni, akkor tudja a wol-t
a 1043ND tud, sztem a kistestvér is tudja

(#6257) kali válasza hati (#6256) üzenetére


kali
legenda

igen, tudja! :K

(#6258) bmarton7


bmarton7
csendes tag

Üdv.
80/25 nethez keresnék egy időtálló routert ami nem hasal meg a töbszálu torrentektöl sem, s akár fullhd filmet is lehessen hálózatba nézni és még lenne mögötte 1kisseb szervergép
ezek között vacilálok:
Asus RT-N11
Linksys WRT120N
Linksys WRT160N
Linksys WRT160NL
Linksys WRT320N

mit számít hogy a WRT320N gigabites ? és mért kerül feleannyiba a WRT120N ?
rászánt ár : minél ocslobban :) vagy ha ezek nem is akkor más alternatívaként mit ajánlotok?

2 féle vélemény van, az enyém és a helytelen...

(#6259) forrest85 válasza bmarton7 (#6258) üzenetére


forrest85
senior tag

Itt sokan preferálták a következőt: Linksys WRT320N

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#6260) djbahool válasza kali (#6257) üzenetére


djbahool
senior tag

Köszönöm a segítségeket!
Megvettem a routert.
Tud ARP táblát menteni.
Kérdésem, hogy akkor kell forwardolni vagy sem?
Ha kell akkor melyik portot és hova?
ARP tábla beállításnál mit és hogy kell beálítani?
Az ARP tábla macadresséhez a router vagy a sajátgépem mac címe kell?

[ Szerkesztve ]

(#6261) kali válasza bmarton7 (#6258) üzenetére


kali
legenda

a wrt120n az nem igazi n szabványos router!
olcsóbb kategóriában (~ 20 e ft) vagy linksys wrt320n vagy tp-link tl-wr1043nd router kell neked!

(#6262) hati válasza djbahool (#6260) üzenetére


hati
addikt

kell forwardolnod a 9-es udp portot
kötnöd kell a wol-al ébresztendő gép mac címét a saját ip-jéhez, amire a 9-es portot forwardolod

(#6263) Beri válasza bmarton7 (#6258) üzenetére


Beri
addikt

Ezek közül csak és kizárólag a 320N megfelelő, minden másat felejts el nagyon gyorsan. A kulcsszó a 80+25Mbit.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6264) djbahool válasza hati (#6262) üzenetére


djbahool
senior tag

:DD
Siker!
Köszi

(#6265) pmatthew


pmatthew
tag

Üdv. Vettem egy TP link WR841ND típusú routert és gondoltam frissítem a Firmware-t, de ott meg azt írja hogy WR841N [Kép]. Ez miért van? Úgy vélem ez az upgrade kell hozzá: [link]. Jól gondolom? Jah és az upgradeval nem lehet elb*szni a routert ? Kösz a válaszokat.

(#6266) dr.bubo válasza pmatthew (#6265) üzenetére


dr.bubo
őstag

Az a az fw kell hozzá, amit linkeltél. :)
El lehet rontani, a routert fw frisitéssel (pl. ha fw frissités közben a géped és a router között megszakad a kapcsolat vagy áramszünet lesz), de ez ritka. Ha mégis bekövetkezne, akkor lesz egy f@sza papirnehezéked. :D

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#6267) kali válasza pmatthew (#6265) üzenetére


kali
legenda

ha nd verziósat vettél, akkor azt, mindegy, hogy a hv mit ír - ebből a szempontból amúgy sincs különbség!
az a firmware verzió kell, amit linkeltél - illetve csak kellene, ha nem az lenne már eleve fent a routereden!
csak megnyugtatásul; letöltöd a linkelt firmware verziót, kicsomagolod, és ott azt fogod látni, hogy; wr841nv5_en_3_9_7_up(090821).bin - szóval a pánikra semmi ok! ;)
nekem a tl-wr941nd v3 esetében ezt írja; WR941N v2/v3 - még szerencse, hogy tudom mit is vettem... :)

[ Szerkesztve ]

(#6268) pmatthew


pmatthew
tag

Értem. Köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#6269) McKane


McKane
senior tag

Mivel áttanácsoltak ide.. :)

Segítségetekre lenne szükségem:
elhatároztam, hogy a vezetékes router-t lecserélném egy vezeték nélkülire. (notebook miatt) A jelenlegi netkapcsolat adsl, pppoe vagy, hogy írják
3 kikötésem lenne:
- max. 6.000 ft-om lenne rá ,
- egy asztali gép lenne rákötve vezetékkel, utp kábellal. nemtudom ez mennyire megoldható az ilyen készülékeknél.
-a noti sokat van egy emelettel feljebb, szóval ott is kellene a net.

köszönöm a segítségeteket :R

[ Szerkesztve ]

(#6270) kali válasza McKane (#6269) üzenetére


kali
legenda

(#6271) Cyrin


Cyrin
addikt

Namost mitől emelkedett már föl a Dlink 825 ára hirtelen 40 ezer körülire? Jön a karácsony? Vagy hirtelen rájöttek, hogy micsoda mesterművet alkottak?

most látom, hogy a 655-ös ára is emelekedett...

[ Szerkesztve ]

(#6272) kali válasza Cyrin (#6271) üzenetére


kali
legenda

biztos a szokásos; most fel 15% karácsony előtt le 10% és máris mekkora akció lesz!?!? :W

(#6273) kulerr


kulerr
őstag

Srácok!

nagyon megköszönném ha nem kellene több mint 6000 hsz-t elolvasni a válaszhoz..melyik minőségben a legjob?? Belkin, Dlink.......valaki leírhatná tömören mit miért és miért ne :R

[ Szerkesztve ]

(#6274) dr.bubo válasza kulerr (#6273) üzenetére


dr.bubo
őstag

".valaki leírhatná tömören mit miért és miért ne"

Csak :DDD

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#6275) Beri válasza dr.bubo (#6274) üzenetére


Beri
addikt

De azért a béjemvéj jobb az ódinál, nem? :DDD

kulerr: Mit értesz minőség alatt? A kulcskérdés az, hogy mennyit szánsz az eszközre. Ha valaki azt mondja, hogy a délink az isten, vagy csaklikszisztvegyé', vagy a belkin kóc, az elvakult márkafan.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6276) #95590400 válasza Cyrin (#6250) üzenetére


#95590400
törölt tag

beüzemelés megvót mán? :DDD kv-t is főz? ébresztőóra van-e benne?

(#6277) Sickboy25


Sickboy25
addikt

sziasztok

nemrég 10 megás lett a netem és onnantól kezdve állandóan szakad. Rá is jöttem erre mitől van a router a ludas.MSI rg54se II nem bírja. Mert ha modemmel tolom akkor lényegében teljesen megszűnik.
Tudnátok ajánlani valamilyen wifis routert erre a hsználatra?

Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#6283) dr.bubo válasza kulerr (#6278) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nem kell mindent mellre szivni, ha idétlen kérdésre hülye választ kapsz. :)

Neked a TP-link wr941nd megfelelne a célra. :) [link]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#6284) kulerr válasza dr.bubo (#6283) üzenetére


kulerr
őstag

oks...nagyon köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#6285) Sickboy25 válasza dr.bubo (#6283) üzenetére


Sickboy25
addikt

azt hallottam, hogy ezeknek a routereknek van valami szériahibája, ami miatt már egy zsákkal visszavittek. Ez igaz vagy csak pletyka?

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#6286) kali válasza Sickboy25 (#6285) üzenetére


kali
legenda

rosszul hallottad!

(#6287) dr.bubo válasza kali (#6286) üzenetére


dr.bubo
őstag

Valószinü, hogy pletyka, bár minden hol előfordulhatnak hibás darabok.
Sehol nem talaáltam utalást, hogy tömeges hiba lenne vele, gondolom, akkor a fórumok telelennének vele. :F
Régebben a tp-linkeknél a táppal voltak gondok, állitólag.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#6288) kali válasza dr.bubo (#6287) üzenetére


kali
legenda

tápnál valóban volt egy széria, amivel probléma volt, de az nagyon régen volt már...

(#6289) Cyrin válasza #95590400 (#6276) üzenetére


Cyrin
addikt

Remélem csak a saját dolgát fogja tudni, de azt legalább rendesen. Estére lesz itt, de ma lehet hogy nem is tudok vele foglalkozni, szóval türelem :D

(#6290) csibor


csibor
őstag

TL-WR1043ND ehhez már van usb port is,a kérdésem lehet ftp-re is használni a routert?

(#6291) hati válasza csibor (#6290) üzenetére


hati
addikt

nem

(#6292) Beri válasza csibor (#6290) üzenetére


Beri
addikt

Ha imáink meghallgatásra találnak és lesz működő openwrt a routerre, akkor valszeg nem lesz akadálya annak sem, de a gyári szoftverrel nem megoldható.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6293) hati válasza Beri (#6292) üzenetére


hati
addikt

ha kell, akkor én is imádkozom érte ;)

(#6294) #82903040


#82903040
törölt tag

Sziasztok!

Adott egy panel épület. Egyik lakásból a másikba megy a net wifin egy alap routerrel. Az a gond, hogy eléggé elveszik a jel a másik lakásnál. Ezen lehetne-e segíteni egy nagyobb hatótávú routerrel? Vagy mindegy ebben az esetben, mert amúgy is elveszik a jel a sok vasbeton fal között?

Még azt kérdezném, hogy egy router esetébe az antennák száma mit jelent? Mivel tud többet egy 3 antennás egy 1 antennástól? Esetleg a több antenna a hatótávval, átviteli sebességgel arányos?

(#6295) Cyrin válasza #95590400 (#6276) üzenetére


Cyrin
addikt

na végeztem, még nem merültem bele a beállításokba jobban.

a hozzá adott kábel csak cat5.

a smartwizard cd igazából meg is bukott, mivel router bekötése nélkül elindítva, a modemet próbálta meg felismerni, ami nem ment neki, így aztán mindjárt az első lépésnél elakadt a folyamat. úgyhogy ezt a vonalat fel is adtam.
inkább bekötöttem a routert és mindent egymás után beindítottam, a router elég gyorsan beállította magát, gond nélkül egyből jött a net. van magyar nyelvű menü, kivéve a user manual. firmware frissítést megcsinálta, a vezetékes gépen a net érdekes módon gyorsabbnak tűnik, mint egyébként, wifi rendben (végre működik a netbookom, arra amire való). 2,4 Ghz esetén alapértelmezett az ún. szomszédbarát 130 Mbps max sávszél. ezen nem változtattam még. szintén nem törődtem a router elhelyezésével.
mindent automatán hagyva ugyanabban a szobában 65, kettővel odébb (egy vastag és egy vagy kettő vékony fal+bútorok 39-52 Mbps-et mutat az xp.
ez alapján nekem úgy tűnik hozza a tesztben mért értékeket.
szintén egyet kell hogy értsek az ott említett egyik hiányossággal, hogy a wireless kikapcsológomb ami a router elején van kár hogy egyszerre tuja csak kapcsolni a 2,4 és 5 Ghz-et. Jó lenne külön, amíg nincs 5 Ghz-es vevőm, addig minek menjen?

ennyit mára :D

(#6296) Beri válasza #82903040 (#6294) üzenetére


Beri
addikt

Mit jelent az, hogy "eléggé elveszik" a jel? Egyáltalán nem fogható, vagy csak gyenge? Ha fogható, hány százalék a jelszint?
A több antenna a több "rádió" miatt van. Nem csak egy sávon üzemel egy n-es MIMO router, pont a hatótáv és a sebesség növelése érdekében, plusz több felhasználót is könnyebben tud így kiszolgálni az eszköz. Ha simultaneous dual-bandről van szó, akkor az egyik dolgozik 2.4GHz-en, másik 5-ön.
Én első körben egy nagyobb antennát tekernék a már meglévő routerre (már ha levehető az antennája) [link]. Olcsóbban megvan és az alaphoz (általában 2dB) képest nagy változás.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6297) #82903040 válasza Beri (#6296) üzenetére


#82903040
törölt tag

Fogható a jel, megy is róla a net, de az 54 Mbps lan sebességből olyan 12-18 Mbps a jelerősség. Ha net sebességet mérek, akkor ez lecsökken 5,5 Mbps-re. A net ennyivel jön max a 10 Mbps-ből. De ami a nagyobb gond, az az, hogy sokszor eltűnik a jel (ha valaki mászkál a lakásban, vagy a lécsőházban) Antenna csere nem játszik sajna, a jelenlegi routerem nem cserélhető antennás. Az tuti kell egy új router, nade milyen? :) Mi a best buy (ár\érték,stb) mostanában?

(#6298) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Bocs,ha láma a kérdés,de ehhez totál nem értek.Adva van egy SMC VBR7004 routerem,ami ugye kábeles.Van egy wifis noti.Ltezik olyan antenna,amit csak mondjuk beledugok a routerbe,és adni fogja a jelet?Vagy van valami megoldás arra, hogy ne kelljen összekábeleznem a lakást,de ne is kelljen routert cserélni?
Köszi!
Dodo

(#6299) poweradi


poweradi
csendes tag

Sziasztok!

Én Iphone-hoz szeretnék wifi csatlakozást itthon, legyen jó hatótávolság én is a TP-LINK TL-WR941ND re gondoltam, szerintetek? Vegyek mellé nagyobb antennát, vagy kb mekkora hatótávú a széria? 2 szintes családi házban lakom.
köszi

(#6300) kali válasza dodopek (#6298) üzenetére


kali
legenda

olyan antenna nincs, valamilyen konkrét wifi eszköz (router, ap...stb) vásárlása elengedhetetlen! de amennyiért a router cseréje nélkül megoldod, abból egy wifi router is kijön - és a kínlódás is kevesebb lesz...

poweradi; a router ár/érték arányban jó választás, de a hatótávot így látatlanban nehéz megmondani, mert az függ a távolságoktól, a falak milyenségétől...stb. ja, és függ az ellenoldali képességtől is, és az iphone nem valami jó ilyen téren, egy noti jobb wifi modulja esetében látatlanban mondanám, hogy nem lesz gond, de így nem merem...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.