Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) Beri válasza Yoe (#6149) üzenetére


Beri
addikt

Csak neked, csak most, csakittapéhán kipróbáltam. Beállítottam 1000/1000kbps-t, aztán ezt mértem:

Jelentem, tökéletesen működik.

Andris_2: Nehéz megmondani, hogy elég lesz-e, ki kéne próbálni...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6152) Matess válasza Beri (#6147) üzenetére


Matess
tag

köszi

"I'll face it with a grin! I'm never givin' in"

(#6153) Yoe válasza Beri (#6151) üzenetére


Yoe
tag

Köszi szépen jövök egy sörrel :R
Most már szerintem ez a router lesz megrendelve! :C
Üdv: Yoe

(#6154) Az-X


Az-X
őstag

Üdv mindenkinek!

Engem is elért a vég.... :)) UPC bekötötte a 120/10-es netet. Uploadban szépen megvan a 10Mbit de downloadban eddig max 20-25-öt mértem. Ha direktbe kötöm a gépet a modemre akkor ez olyan 70-80Mbit lesz. Gondolom a routerem fogja meg :( Egy ASUS WL500G Deluxe-on lógnak a gépek. Ehelyett kellene nekem valami amivel ki is tudom használni ezt az igen tisztességes sávszélességet.
Ami még bonyolítja a dolgot, hogy a mostani ASUS-on egy DDWRT firmware van ami tud futtatni VPN szervert. Erre a funkcióra továbbra is szűkségem lenne így olyan router kellene amire létezik VPN-es DDWRT firmware, vagy esetleg alapból tud VPN-t.

:)

(#6155) dr.bubo válasza Az-X (#6154) üzenetére


dr.bubo
őstag

#6143 :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#6156) Beri válasza dr.bubo (#6155) üzenetére


Beri
addikt

A 320N neki egy csöppet halovány, ha azt vesszük, hogy egy szálon tud cirka ~140Mbitet. Mondjuk kíváncsi lennék rá, hogy mit tud dd-vel.

Sonja: Egy WAN to LAN sebességtesztet kérhetek, ha már feltetted a fw-t?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6157) dr.bubo válasza Beri (#6156) üzenetére


dr.bubo
őstag

Arra én is kiváncsi volnék. :)
Csak a dd-wrt miatt ajánlottam ezt.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#6158) Az-X válasza dr.bubo (#6155) üzenetére


Az-X
őstag

Köszi, én is pont erre a típusra gondoltam, de a ddwrt router database-ben keresve ennyit kaptam: Linksys WRT320N v1 wip. Ezek szerint már kész is van a firmware :) Már csak el kell különíteni rá ~19K-t :)

:)

(#6159) dr.bubo válasza Az-X (#6158) üzenetére


dr.bubo
őstag

A #6143-nál a link is ott volt: [link]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#6160) Pörp


Pörp
senior tag

Sziasztok!

ADSL internetemet a t-home 15mbit-re növelte, mivel lejárt a hűségidőm, és 8mbit-es meg már nincsen. Egy TP-Link TL460 típusú router osztja szét a netet háromfelé. A sebességváltás után a szolgáltató (t-home) se állt a helyzet magaslatán, mert nem egyszer kellett nekik újraindítani a rendszeremet, mivel folyton szakadt, instabil volt. Na most úgy tűnik az ő részükről minden ok. Router-el azonban nem igazán érem el a 15mbit sebességet, van amikor 8-9, illetve 11-13. Router nélkül meg 15 vagy akár felé is megy, amit a GTS sebességmérőjével mérek. Gondolom eme router nem a legjobb , mit tudnátok helyette ajánlani? Olyan kellene ami tud válaszolni a pingekre (vagy mi), cfosspeed-nél.
Router firmware update nem oldja meg a gondomat.

Mondjuk egy ilyen?

THX!

[ Szerkesztve ]

(#6161) Beri válasza Pörp (#6160) üzenetére


Beri
addikt

Annak a routernek tudnia kell 15 megát, 30 felett is sikerült már mérni vele. Az a D-Link pedig annyiért egy vicc. Helyette: [link], ha mindenáron routert akarsz venni, de nem lesz rá szükség. Ha nem igényled a wifit, akkor simán jó kell hogy legyen az az R460. Pingre meg készséggel válaszol, ha engedélyezed.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6162) Pörp válasza Beri (#6161) üzenetére


Pörp
senior tag

Oke, kösz az infókat. Majd még méregetem. Hol kell engedélyezni pinges dolgot? :) Illetve milyen néven kell kutatni?
Kösz!

(#6163) gid


gid
tag

Sziasztok, megvettem az Asus RT-N 16 ot, de kissé gyanús hogy nem nagyon találom a beépített ftp/torrent klienst. Tudnátok nekem ebben segíteni? Vagy ebben nincs is?

(#6164) kali válasza gid (#6163) üzenetére


kali
legenda

(#6165) Alex91 válasza gid (#6163) üzenetére


Alex91
félisten

Ki mondta neked azt a marhasagot, hogy ebben barmifele ftp/torrent kliens van :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6166) gid válasza Alex91 (#6165) üzenetére


gid
tag

Itt voltam bátor utánakérdezni a dolognak :)

Többek között ebből következtettem:

[link]

De több hsz ban is elhangzott, hogy ez a az ASUS azon termékének az utódja ami képes ilyesmire.

Mindegy, nem egy rossz router, csak elég egyértelműnek tűnt nekem hogy ez képes erre.

(#6167) hati válasza gid (#6166) üzenetére


hati
addikt

Te kevered, a gyári és a módosított fw-t.

(#6168) ecaddict válasza Alex91 (#6165) üzenetére


ecaddict
senior tag

Pedig van (hogy mennyire használható azt most hagyjuk). USB-s tárolót kell csatlakoztatni a routerhez és el kell kezdeni olvasni a használati utasítás 5. fejezetét (download master-t kell keresni).

Hadd ne másoljam már ide, van hozzá magyar nyelvű használati utasítás.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#6169) Jugar


Jugar
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni abban, hogy van T-Home a szolgáltató és ADSL van. Az XP Operációs rendszert újra telepítettem, de az internet nem működik. A hálózati kártyát simán felismeri az xp, telepítő nem kell hozzá. A szerelő a teloba azt mondta, hogy semmit nem kell beállítani, csak bedugom a kábelt a hálózati kártyára, és lesz net. De semmi. Azt írja hogy csatlakoztatva van, és hogy 100Mb/s stb, de valami sárga háromszögbe van egy felkiáltó jel a hálózati ikonon, hogy valami mégsem jó. Szerintem kell valamit beállítani, de mit, és hol?

(#6170) gid válasza hati (#6167) üzenetére


gid
tag

Az lehet, akkor még van remény ezek szerint? módosított firmware val elvileg (előbb-utóbb) lehet hogy lesz ilyen lehetőség is?

(#6171) gid válasza ecaddict (#6168) üzenetére


gid
tag

Köszi, utánanézek. :)

(#6172) gid válasza Jugar (#6169) üzenetére


gid
tag

Gondolom van routered, ha annak a beállításai nem változtak meg akkor tényleg csak ennyi a dolgod mint amit a szerelő mondott. Ha közvetlenül az adsl modemből jön az utp kábel akkor viszont még be kell állítanod a kapcsolódást:
ADSL telepítési útmutató

Vagy itt a T-home leírása erről.

[ Szerkesztve ]

(#6173) dr.bubo válasza Jugar (#6169) üzenetére


dr.bubo
őstag

A gépedben be kell állitani az internet kapcsolatot. :)
Hálozazati kapcs.-->Új kapcsolat varázsló--->Kapcs. internethez-->kézzel állitom be a kapcsolatot-->kapcsolodás felhasz.nevet és jelszot igénylő szélesávukapcs. segitségével-->internet.szolg neve: T-home-->Felhasz.név, jelszó (ide beirod a t-homtól kapott felhasz.nevet és jelszót)-->Paranacsikon elhelyezése az asztalon,( ha akarod)-> Befejezés
:)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#6174) Jugar


Jugar
tag

Azt értem, de a szerelő szerint nincs semmiféle jelszó és felhasználói név. Szerintem is ez hiányzik. A router kiosztáshoz van, de azt mondta a szerelő, hogy annak ehhez semmi köze, az csak a routeré. Ha közvetlen kábel megy a gépbe akkor nem kell semmi beállítás!!! Igaz ez?

(#6175) Alex91 válasza ecaddict (#6168) üzenetére


Alex91
félisten

Tenyleg, pedig en is megneztem hirtelen a hasznalatijat, de ugy latszik atsiklottam rajta... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6176) Beri válasza Pörp (#6162) üzenetére


Beri
addikt

Jugar: Egyrészt ez nem ebbe a topicba tartozik, másrészt ha neked nem megy a kapcsolat beállítása, hívj "technikust" a szolgáltatótól, aki majd megoldja.
A problémádat sem tudod körülírni, csak annyit, hogy nincs net. A routernek kell megadnod a szolgáltatótól kapott nevet, jelszót, ahogy mondták is már neked. Itt a topicban azért írták, hogy kapcsolat beállításai, stb. vindóz alatt, mert nem szóltál az elején, hogy routered van.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6177) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Ki tudja megmondani:
TP-LINK WR841n mennyire használná ki a 60as upc-és fiber powert? És milyen hálókarit vegyek 10/100as az nem elég, ugye?

(#6178) Beri válasza zeorsdfd (#6177) üzenetére


Beri
addikt

Azzal a routerrel 100%-ban ki tudnád használni a sávszéledet, a 10/100-as hálókari pedig elég, mivel a router nem gigabites.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6179) ecaddict válasza Alex91 (#6175) üzenetére


ecaddict
senior tag

Tök lényegtelen funkció, mondhatni senkit sem érdekel :) .
OK, végülis nem számít rá az ember, hogy router ilyet is tudhat (ha korábban nem volt dolga Asus WL-500-al).

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#6180) bme válasza Beri (#6178) üzenetére


bme
tag

Ma beüzemeltem a routert, tökéletesen működik, chello fiber power 60-nal.

Köszi

(#6181) Myron


Myron
csendes tag

Hali!

Olyan router érdekelne amiben nagyon jó QoS-van, de mégjobb lenne, ha be tudnám állítani h pl. egy bizonyos MAC című hálókártya (vagy ethernet port szerint, tökmind1, szal kábellel van minden összekötve) szerint korlátozni tudnám a gépet, hogy pl. max 100k letöltés és 5k feltöltés-t tudjon csak.

Azért kellene mert ha játszok és a másik gépen elkezdenek tölteni valamit, akkor hiába a cfosspeed (igaz nem 2000 lesz a pingem csak 300), elkezdek laggolni, amitől dührohamot kapok... :W :O

Mivel a Xanax sem olcsó, ezért kellene valami megoldás kb. 20k alatt, ha valaki tud, ossza meg velem.

(#6182) Beri válasza Myron (#6181) üzenetére


Beri
addikt

IP alapján min-max sebességet beállítani gyakorlatilag bármelyik router tud (a TP-Link r460 tudja, ami 3700 forint), amelyik tud QuoS-t. A protokollok szerinti korlátozás-priorizálás nem szokás, ahhoz jó ha van dd :)

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6183) Myron válasza Beri (#6182) üzenetére


Myron
csendes tag

dd?

(#6184) Myron válasza Myron (#6183) üzenetére


Myron
csendes tag

ez? www.dd-wrt.com

(#6185) Myron válasza Beri (#6182) üzenetére


Myron
csendes tag

TL-R460-ban van Minimum Bandwidth Guarantee, elvileg ez kell nekem, ha ez működni fog faszán akkor über. (ez jobb mint ha Maximum Bandwith-et állítanék be a másik gépre, mert akkor is korlátozna ha nem lenne rá szükség)

Vagy vehetnék kb 3-szor annyiért Linksys WRT54G2-t, és felakhatnám rá a DD-WRT-t, de ott nincs sávszél korlátozás csak priorizálás, ha jól láttam.

Szerintem megveszem a TL-R460-at, majd meglátom hogy működik a gyakorlatban.

Az lehetséges hogy nem tapasztalok majd javulást a TL-el, de mondjuk DD-WRT-vel jó lenne? Szóval mennyivel lehet az jobb?
Csak mert kicsit olcsónak találom a TP-Link-et.

[ Szerkesztve ]

(#6186) Beri válasza Myron (#6185) üzenetére


Beri
addikt

Nem tudom a minimum mennyire működik jól az R460-nál, sosem próbáltam. Viszont nincs olyan dolog, amit a tp-link jobban tudna, mint egy másik router dd-wrt-vel.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6187) Sickboy25


Sickboy25
addikt

sziasztok!

Most növelték a sávszélességemet 2,5 Mb-ról 10 Mb-ra (externet). Ez eddig szép és jó, de sajna kb 6,4 mb-ot kapok belőle! Kijött egy muksó a tcomtól és csak modemre (dlink 360r)kötve mért ey testet állítólag 9,9 Mb-ot mért és az mondta, hogy a router (Msi rg54se II )nem jó. Viszont mikor hazaértem én is mértem sebességtesztet ahol ő, router nélkül és sajnos nekem két gépen is csak 7 megát tudott!

Kérdés :
1.lecseréljem a routert vagy ennek bírnia kell a 10 megát?
2.Ha le kell cserélnem milyet ajánlanátok?
3.Véleményetek szerint a beépített modemes routerek is jók?
4.Esetleg cseréljem le a modemet, mert sok a szakadás is és szerintem a szerelővel ellentétben, szerintem a modem szarakodik.

Köszi a válaszokat előre is!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#6188) gid válasza Jugar (#6174) üzenetére


gid
tag

Na még egyszer:
Ha a router osztja a netet és abból megy az utp kábel a gépedbe, akkor a routerben kell beállítani a felhasználónév jelszó párost és az adsl kapcsolatot.
Ha közvetlenül a modemből megy a kábel a gépedbe, akkor meg végig kell csinálnia korábban linkelt kapcsolat telepítést. Ahhoz is kell név/jelszó.

(#6189) Locutus


Locutus
veterán

DLink DIR-300-ról mi a vélemény?
15mbit-es upc nethez kéne, 1 lan, 1 wlan gép, játék, torrent stb.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#6190) pmatthew


pmatthew
tag

Sziasztok !

Tanácsot szeretnék kérni, hogy 32 / 16 os nethez milyen routert ajánlanátok.
Szempontok: kábelen hozza a max sebességet, WIFI legyen, de ott nem fontos a teljes sávszélesség (de pl. torrenttől ne haljon meg), továbbá megbízhatóság és persze mindez minél olcsóbban :)

Fentebb ajánlották, a TP-LINK WR-941N- et, vagy az egyel kisebb TP-LINK WR-841N, ezek esetleg megfelelnének ?

Előre is köszi a segítséget !

[ Szerkesztve ]

(#6191) Beri válasza Sickboy25 (#6187) üzenetére


Beri
addikt

Ha nincs difi a routerrel és a router nélkül mért eredmények között, akkor valszeg az nem szűk keresztmetszet. A modem meg csak nem lehet annyira ratyi, mivel mindenkihez ezt rakják valószínűleg. A beépített modemes routerek sima routerek plusz egy modemmel. Nincs difi a router részében.

pmatthew: Az a kettő elég akkora sávszél alá, csak majd az ND-t vedd.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6192) Sickboy25 válasza Beri (#6191) üzenetére


Sickboy25
addikt

lehet akkor lecserélem egy modemes routerre. Nincs szeritem akkora különbség a két mérés között.

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#6193) pmatthew válasza Beri (#6191) üzenetére


pmatthew
tag

Kösz a választ. Mi a különbség az N és ND között ?

(#6194) Beri válasza Sickboy25 (#6192) üzenetére


Beri
addikt

Ha nincs difi a mérések között, az pont azt támasztja alá, hogy nem kell cserélned semmit.

pmatthew: Semmi számodra releváns különbség nincsen azon kívül, hogy az N-eket már nemigazán kapni, tehát ha találsz egyet, az valószínűleg raktárban ragadt, túlárazott darab lesz.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6195) slymblzs


slymblzs
csendes tag

Helló
Azt szeretném tudni hogy az Asus Rt n13 és az n13u között mi a különbség?
És azt hogy ezek a routerek mennyire alkalmasak torrentezésre?
Vagy ha tudtok más alternatívát az is jó lenne ami jó torrentezésre, jah és wifis legyen.
Előre is köszi.

(#6196) Beri válasza slymblzs (#6195) üzenetére


Beri
addikt

TP-Link TL-WR941ND a feléért. Semmi pluszt nem ad az n13. Az u egy usb porttal több. Ha arra szükséged van, akkor is inkább 1043ND.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6197) Beri válasza slymblzs (#6195) üzenetére


Beri
addikt

Sry, dupla lett.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6198) Sickboy25 válasza Beri (#6194) üzenetére


Sickboy25
addikt

szia

viszont ott van a tény, hogy nagyon sok szakadás van! óránként 4-5x kb 1 percre. Ez viszont gyanús, hogy modem hiba , nem?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#6199) #95590400 válasza Beri (#6196) üzenetére


#95590400
törölt tag

viszont azzal a torrent feledzsdel... monnyuk a' ánuszos download masterrel is :DDD

(#6200) No-kia


No-kia
őstag

hello! haveromék most építettek egy szintet a házuk fölé, és nem nagyon akarja bekábelezni az egész házat a net miatt, szerencsére az új szobája pont a tesóója fölöt van- Az lenne a kérdésem h milyen wifis routert éredemes venni-e aminek nem akadály a fal s még lent is jól lehet fogni a jelet? 10K fölé nem nagyon kéne menni, de h vmi nagyon megéri kicsit fölöttti az még belefér :R jah és elég sokat multizik neten, nem tudom ez fontos adate, de gondoltam megemlítem

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.