Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54651) psg5 válasza psg5 (#54650) üzenetére


psg5
veterán

5db lan eloszto azért jó lenne rá...

F.K.T.

(#54652) psg5 válasza psg5 (#54651) üzenetére


psg5
veterán

Specifikaciokban mi mondja meg hogy mekkora netet szolgal ki a router?

F.K.T.

(#54653) krealon válasza psg5 (#54647) üzenetére


krealon
veterán

"Nemsokára nagyobb netsebességre váltunk (120MB). Kérdésem, hogy a mostani Asus RT-N12 D1-es router és a netet elosztók: Tp-Link SG108, Tp-Link SG 1005D elegendők lesznek a sebességhez?"

Az ASUS RT-N12 D1 biztosan nem tudja WAN-LAN atvitelben (NAT) a 120 Mbps sebesseget, hiszen 100 Mbps portjai vannak.

"Cserélnem nem kell valamelyiket?"

Ha ki szeretned hasznalni kabelen a teljes 120 Mbps sebesseget, akkor az osszefoglalobol tudsz magadnak keszuleket valasztani az RT-N12 D1 helyett.

(#54654) psg5 válasza krealon (#54653) üzenetére


psg5
veterán

Igen közben nézegetem. Az 500Megáig és 10k környékén rendesen beszűkül a piac :)

Nem kell valakinek egy tökletesen működö RT N12 D1 ? :)

F.K.T.

(#54655) krealon válasza Palika71 (#54648) üzenetére


krealon
veterán

"A TP-LINK Archer C8 megéri azt a pár ezer Ft többletet a C7-hez képest?"

Ha
- nem zavar, hogy nincs alternativ firmware a C8-hoz, igy ha a gyarto nem javit egy hibat a firmware-ben, akkor keszulek cserevel tudod csak orvosolni a problemat,
- BroadCom chipset parti vagy, mert Apple (MacBook, iPhone, stb) eszkozoket hasznalsz,
akor megeri.

Bar BroadCom chipset seten jobban megeri ASUS iranyba nezelodni, mert ott letezik alternativ firmware is, es az arkategoria sem sokban kulonbozik.

A valasztas a tied.

(#54656) rooland


rooland
senior tag

Sziasztok!

Van egy nem épp mai TP-LINK WR543G routerem. Nincs vele különösebb gond, teszi a dolgát (néha napján azért eldobja magát nagy ritkán). Viszont annyi baj van, hogy habár a LAN-ja elvileg 100Mbit, a Windows is írja a kapcsolat állapotánál és a gyári specifikációja is ez, mégsem megy csak ~60-70Mbit-el. Ha a PC-re direktben kötöm a bejövő UTP kábeles netet 104Mbit-el megy (100Mbit-es a net), ha közbe iktatom a routert (mert WIFI kell), akkor LAN-on csak a fent említett ~60-70Mbit jön át.
Ez miért lehet, egyszerűen ennyit tud? De akkor miért 100Mbit a specifikációja? Vagy beállítás kérdése?

Előre is köszi az ötleteket!

(#54657) psg5


psg5
veterán

Azzal ugye bajt nem okozok addig a hálozatomban ameddig gigabites routert nem veszek hogy a 120megás netet az rt n12 es asus routerrel használom egy darabig? Amit mutat 90mega kornyeke az azert valos lehet? Speedtest.

F.K.T.

(#54658) krealon válasza psg5 (#54657) üzenetére


krealon
veterán

"Amit mutat 90mega kornyeke az azert valos lehet?"

Nem, kepzetes. ;] (Lasd matematika: komplex szamok wikipedia)
Ertelmetlen kerdesre, csak ertelmetlen valaszt lehet adni.

Tehat az a kerdes, hogy
- egy elvileg 120 Mbps atvitelre kepes internetszolgaltatas,
- RT-N12 D1 router a 100 Mbps kapcsolatra kepes portjan keresztul lemert, 90 Mbps atvitel hiheto-e?
A valasz: igen.

(#54659) psg5 válasza krealon (#54658) üzenetére


psg5
veterán

Jojo kimondva is lüke kérdés volt de azert valljuk be informatikaban barmi elofordulhat es az ellenkezoje meg annal inkabb. :)

F.K.T.

(#54660) Gubek-Einste válasza korren (#54646) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Tenda mint gyártó nem ajánlott, van 1-2 használható típusa de azok is csak CFW-vel.
Nem ajánlottak a kombo eszközök, helyette sima modem és router párosa.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54661) Gubek-Einste válasza psg5 (#54647) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54662) Gubek-Einste válasza rooland (#54656) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tud nagyobb sebességet lekezelni ez a típus, wifi-n is max 20 Mbps-et tud.
A portjainak az interfész sebessége 100 Mbps, szabványos jelölés.
Ehhez a nethez már gigabites portokkal rendelkező típus lenne az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54663) psg5 válasza Gubek-Einste (#54661) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!
N18U lesz majdnem biztos, mert az Asus nagyon bevállt., semmi baj nem volt vele, az előző is az volt, meg Mutternál is az szuperál. (hogy miért nem Black Friday környékén jött elő ez a dilemmám)
Nagy átalakítás kell majd a routerbeállításnál hogy minden klappoljon a hálózaton, ha kicserlem őket? Minden eszköz külün fel van véve a mostani routerben fix-re.

F.K.T.

(#54664) Gubek-Einste válasza psg5 (#54663) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ugyan úgy néz ki a gyári firmware menüje így könnyen elfogsz benne igazodni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54665) psg5 válasza Gubek-Einste (#54664) üzenetére


psg5
veterán

Szuper, akkor már csak vevő kell a mostani routerre :))

F.K.T.

(#54666) Gubek-Einste válasza psg5 (#54665) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Másodlagos/tartalék eszköznek még jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54667) nickedez89 válasza Gubek-Einste (#54643) üzenetére


nickedez89
senior tag

Végülis az ASUS N18U mellett döntöttem és úgy néz ki nagyon jó kis router! Simán átjön kábelen a teljes sávszélesség! :)

A 600Mbps sebességű Wi-Fi -jét viszont mivel lehet kihasználni? Mert se a laptopom, se a telefonom nem gyorsabb semmivel Wi-Fi-n mint az előző 10/100 -as WAN porttal rendelkező router 300Mbps sebességű kapcsolata.

2.4GHz -en a régivel is és ezzel is 50-60Mbps körüli a sebesség!

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#54668) korren válasza Gubek-Einste (#54660) üzenetére


korren
aktív tag

Köszönöm a választ, ezekben egyet is értek veled. Az érdekelt volna inkább, hogy a szóban forgó típus Annex B-e.
A mostani 10 éves Invitel ZTE modemnél valószínűleg jobb lenne még ez a Tenda is. Azt a 8 ezer Ft-ot megéri kipróbálni, az "i" betűs számtech bolt simán vissza veszi a terméket és visszautalja az árát ha nem válik be.

-I like the misery. -I like this world!

(#54669) --Ham-- válasza Gubek-Einste (#54150) üzenetére


--Ham--
csendes tag

Hali!

Folyamatosan téma a TP-LINK Archer C2 AC750 nem ajánlott az 5 Ghz -es teljesítménye miatt ( meg a 100 as port az nemtom mit akar). A kérdésem az lenne, ha ez az eszköz egy árban van TP- LINK TL-WR1043ND Gigabit -tel, akkor még mindig nem az AC750 -et kéne választani ?

"Rablótámadás, kezeket fel! Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb! "

(#54670) MaCS_70 válasza --Ham-- (#54669) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 1043-asnak gigabites LAN-portjai vannak, azaz a belső hálózatodon is nagyságrendileg 1 Gbps-mal forgalmazhatnak az eszközök. A 100-as portok a fast ethernetet, azaz a 100 Mbps-ot takarják, azaz a vezetékes hálózat 10× lassabb.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54671) Gubek-Einste válasza nickedez89 (#54667) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olyan adapterrel amelyik 2,4 GHz-s sávon TurboQAM és 3x3:3 MIMO képes, jellemzően az AC1900-as vagy jobb képességű adapterek ilyenek.
A legelterjedtebb wifi adapter a 2x2:2 vagyis az N300-asok amelyek 2,4 GHz-n, körülményektől függően 80-100 Mbps-re képesek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54672) Gubek-Einste válasza korren (#54668) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább kérjél a szolgáltatótól egy új modemet vagy vegyél egyet valamilyen használt cikk kereskedő oldalon.
Tehetsz egy próbát a Tenda-val ha úgy gondolod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54673) Gubek-Einste válasza --Ham-- (#54669) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A C2-nek gigabitesek a portjai.
A főgond még mindig a gyenge 5 GHz-s wifi képesség ami csak 1x1:1 vagyis N-es kapcsolattal max 150 Mbps-s link sebességet jelent.
A 1043ND egy ismert kipróbált eszköz, erős CFW támogatással.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54674) nickedez89 válasza Gubek-Einste (#54671) üzenetére


nickedez89
senior tag

Ja értem, köszi!
De látom ez az AC1900 mégegyszer annyi mint maga a router úgyhogy elég lesz nekem kábelen a sebesség!:D

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#54675) hunaqua


hunaqua
addikt

A 1043ND V4-re még nincs semmi alternatív firmware? (OpenWrt, DD-WRT)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#54676) jpisti


jpisti
senior tag

Üdv, és mindenek előtt boldog új esztendőt mindenkinek!

Nagyon úgy néz ki hogy az öreg TP-Link TL-WR842ND wi-fi routerem elérte az élete végét, sajnos nem lehet beállítani és mindig leblokkolja magát, úgy hogy csak telnet kapcsolattal failsafe módban lehet ismét alaphelyzetbe állítani, de az ismételt konfigurálási kísérlet vége mindig egy ilyen blokk.

Szeretném megkérdezni, hogy milyen routert javasoltok váltótípusnak.
Amiket feltétlenül tudnia kellene:
- legalább 1 (de inkább 2) USB port!
- nyomtató szerves funkció!
- a nyomtató IP címen legyen elérhető és ne kelljen kliensprogramokat telepíteni a hálózaton lévő összes gépre!
- ne legyen nagyon drága, mondjuk max 15-20 ezer Ft!
- lehetőleg legyen 300Mbit/s sebességű a Wi-Fi-je!

Köszönöm a segítséget és várom a javaslatokat.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#54677) MaCS_70 válasza jpisti (#54676) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az egyik leglényegesebb paramétert nem határoztad meg: milyen wifi kell? Milyen körülmények között használnád?

Olvasd el az összefoglalót!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54678) jpisti válasza MaCS_70 (#54677) üzenetére


jpisti
senior tag

A Wi-Fi ebben az esetben egyáltalán nem lényeges. Van itthon egy UPC Fiber net a UPC-s modemmel. Ezy szórja a Wi-Fi hálózatot és a dolgozószobában van egy nyomtató meg másik 3 számítógép. Ezekben nincs Wi-Fi, szóval ezek a dolgozószobában lévő routerre vannak csatlakoztatva. Ez a router a UPC-s Wi-Fi hálózatra csatlakozik.
Amit el kell érjek az csak annyi, hogy a dolgozószobában lévő gépeken legyen internet és minden eszköz amik a Wi-Fi hálózaton is vannak tudjanak nyomtatni.
Maga a router nem létesít saját Wi-Fis hálózatot. (talán használnám a meglévő hálózat kiterjesztésére, de ez sem biztos)

A lényeg a fentieken túl az, amit lentebb is írtam, hogy a nyomtató legyen közvetlenül elérhető IP-címről és ne keljel használni segédprogramokat. Alap esetben a TP-Link is ilyen, de ezen egy Gargoyle FW van amivel már nincs ilyenre szükség.
(van egy másik router is a házban, az egy szintén TP-Link, de az egy TL-WR1042ND v1-es és ehhez sajnos nincs, vagy eddig nem találtam olyan FW-t amivel a nyomtatás megoldható lenne. A saját gyári FW-jével meg csak egy segédprogrammal használható a hálózati nyomtatás ami nem túl kényelmes. Ezen most egy USB háttértár van amivel egy hálózati meghajtó van a helyi hálón.
Ha lenne egy olyan amin két USB port is van -a HUB nem túl jó, mert nem valami stabil- akkor a két router helyett elég lenne csak egy is.)

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#54679) Sub-ZeRo válasza jpisti (#54678) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A saját gyári FW-jével meg csak egy segédprogrammal használható a hálózati nyomtatás ami nem túl kényelmes.

Én ezt úgy oldottam meg, hogy minden gépre felraktam a programot és működött... Igaz macera.
Amúgy meg vegyél egy Samsung M2026W-r és wifiről és telefonról is tudsz nyomtatni...
Én is ilyet vettem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#54680) jpisti válasza Sub-ZeRo (#54679) üzenetére


jpisti
senior tag

Köszönöm, de pont ezt a macerát próbálom elkerülni és a Wi-Fi routerre meg azért lenne szükségem mert vannak a dolgozószobában nem Wi-Fi képes gépek is és azok nak is kellene internet.
...bár lehet, hogy egy jó Wi-Fi-s hálózati nyomtató és egy USB-s Wi-Fi adapter is megoldaná a gondomat, bár a meglévő nyomtatónak sincs sok baja...

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#54681) psg5 válasza Gubek-Einste (#54666) üzenetére


psg5
veterán

Jogos, lehet nem adom el.
Köszönöm a segítségeket!
:R

F.K.T.

(#54682) hunaqua


hunaqua
addikt

Honnan indulnak árban az ajánlott routerek (Tp-Link vagy Asus) amik ki tudják mondjuk Openwrt vagy hasonló custom cuccokkal hajtani a Digi 500-at?
A Tp-link 1043nd-t (v3) néztem ki,az viszont nem tud Openwrt alatt max. 200-at.(Ezt az információt kaptam.)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#54683) Gubek-Einste válasza hunaqua (#54675) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Még új típus így nem meglepő, ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54684) Gubek-Einste válasza jpisti (#54676) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U, ha kellene akkor Asus N56U ami ajánlott lenne ebben az árkategóriában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54685) Gubek-Einste válasza hunaqua (#54682) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak az Asus ARM alapú eszközei olyanok, hogy CFW alatt is tudnak hardveres NAT-ot/CTF-t. Mondjuk a gyári firmware és így annak leszámozottai (Merlin/HGG) is Tomato alapúak.
A legtöbb típus csak gyári firmware alatt tudja a hardveres NAT-ot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54686) woodworm válasza hunaqua (#54682) üzenetére


woodworm
veterán

Ha ragaszkodsz az openwrt-hez, akkor szinte az egyetlen szóba jöhető eszköz jelenleg a d-link 860l b1. Kábelen tudja natolni a gigabitet is, viszont a wifiről elég vegyes az összkép. Az ára nem vészes, olcsóbb, mint a 1043-as újabb verziói. Olvass utána az openwrt topikban.

(#54687) hunaqua válasza Gubek-Einste (#54685) üzenetére


hunaqua
addikt

Akkor mondjuk Asus rt-n18u tomato cuccal tudná simán a Digi 1000-t is?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#54688) jpisti válasza Gubek-Einste (#54684) üzenetére


jpisti
senior tag

És ez az ASUS RT-N18U DHCP-n oszt ki a nyomtatónak egy IP címet és egy segédprogrammal kell nyomtatni, vagy fix IP címe van a nyomtatónak és mountolható simán hálózati nyomtatónak?

Most vettem egy SAMSUNG M2026W Wi-Fi-s nyomtatót és még direkt meg is kérdeztem a MM-ben, hogy ehhez kell-e segédprogram vagy fix IP-s. Azt mondta a büdös parasztja, hogy lehet fix IP címen is használni, nem kell hozzá használni segédprogramot, azután most telepítettem volna és ez is DHCP-n kr és kap IP címet, így kell hozzá segédprogram...
Rögtön felrobbanok, most indulok vissza és húzom a büdös parasztja fejébe ezt a kacatot.... :(((
Nem tudom, hogy elállhatok-e a vásárlástól, vagy le kell-e vásárolni a vételárat. Nem nagyon szeretném onnan megvenni a routert mert ott ez az RT-N18U 28 ezerbe kerül és azért az e-digital-tól is meg tudom venni 19990 ért...

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#54689) hunaqua válasza woodworm (#54686) üzenetére


hunaqua
addikt

Nem szeretnék D-Link routert.Volt több az évek alatt,mind sz@r volt. Linksys és Tp-Link nem okozott problémát.Asus még nem volt.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#54690) Levi123 válasza jpisti (#54688) üzenetére


Levi123
senior tag

Már vittem vissza műszaki cikket másik boltba, ott 3 napon belül visszavették és visszakaptam a vételárat (persze csak akkor amikor a boltvezetőt kértem, mert első nekifutásra azt mondták vásároljam le az összeget, de nem akartam semmit venni - ezt nem értették meg az eladók, de a boltvezető igen amikor a fogyasztóvédelmet említettem neki, visszakaptam a pénzt és elköszöntünk egymástól.

Levi

(#54691) woodworm válasza jpisti (#54688) üzenetére


woodworm
veterán

Nagyon egybemosod a címkiosztást és a segédprogram témát, nem is csodálom, ha a boltos nem teljesen értette, esetleg mit szeretnél. Az asus pl. alapesetben dhcp-n osztja ki a címet, viszont tudtommal tud nyomtatószervert és segédprogram is elérhető hozzá.

(#54692) psg5 válasza Gubek-Einste (#54666) üzenetére


psg5
veterán

Ha egy arban van az asus n56u és a 18 akkor erdemesebb az 56 osat venni? Ha jol latom 5gherz re kepes wifin ez mit jelent kesobb feltetlenul szukseg lehet rá.

F.K.T.

(#54693) Gubek-Einste válasza hunaqua (#54687) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérdezzél rá a Tomato topikban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54694) Gubek-Einste válasza jpisti (#54688) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha hálózati a nyomtató akkor a router-nek semmi köze a használathoz mert a router számára a nyomtató ugyan olyan kliens eszköz mint a többi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54695) Gubek-Einste válasza psg5 (#54692) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha kell az 5 GHz-s wifi akkor N56U, ha nem akkor az N18U jobb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54696) hunaqua válasza Gubek-Einste (#54693) üzenetére


hunaqua
addikt

Te mit használsz a Asus RT-N18U-n?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#54697) psg5 válasza Gubek-Einste (#54695) üzenetére


psg5
veterán

Mire hasznalja az emberfia az 5 ghz et?

F.K.T.

(#54698) Gubek-Einste válasza hunaqua (#54696) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári, 3.0.0.4.378.9545 firmware-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54699) Gubek-Einste válasza psg5 (#54697) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ugyan arra mint a 2,4 GHz-t, mindenfélére.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54700) jpisti válasza woodworm (#54691) üzenetére


jpisti
senior tag

Mindegy, visszavittem és visszaadták az árát.
Egyébként az eladónak csak annyit mondtam, hogy mindenféle segédprogram nélkül szeretnék nyomtatni a nyomtatót hálózati nyomtatóként szeretném csatolni a gépekhez. Mondtam neki, hogy ez eddig egy Wi-Fi routerrel volt megoldva egy sima lézer nyomtatóval. Vagy egy hálózati nyomtatót keresek vagy egy olyan routert amivel ez megoldható. Erre mutatta ezt a Samsung nyomtatót és két ASUS routert, az RT-N18U-t és az RT-N14U-t
Szóval szerintem és mint kiderült szerintük is ők hibáztak, mert a másik kolléga akinek visszavittem egyből értette, hogy mit akarok...

Egyébként már meg is vettem az e-digital-ról az RT-N18U-t 19990-ért ingyen kiszállítással...

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.