Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54101) Tom1939 válasza Gubek-Einste (#54097) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszönöm! Én is a M7350-re jutottam a google segítségével. Itt a nagyobb szám az újabb/jobb vagy itt is bonyolultabb (mint a videókariknál)?

(#54102) Alex91 válasza Gubek-Einste (#54099) üzenetére


Alex91
félisten

Amikor megvettem az elso wifi routerem (ami egyebkent a 2. routerem volt), akkor egyeten wifi eszkozom se volt. Csak vezetekes, de gigabites routert szerettem volna, de nem igazan volt wifi nelkuli, igy lett egy gigabites wifi-s veve. Akkor a 100-as, g-s routerek mentek, en meg megvettem a Linksys wrt320n-t... Es szerintem hosszu tavra jo dontes lett. Jottek aztan a wifi-s cuccok ezerrel! Persze, aki gyakran cserelget, meg mindig ujat probal...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#54103) csabi10


csabi10
senior tag

Sziasztok!
Egy Tp-Link TL-WDR4300 routert szeretnék lecserélni, 70 nm lakást kéne lefedjen, kétsávos kéne, usb port legyen rajta. Szerintetek mi a legjobb választás?

(#54104) weather88


weather88
csendes tag

Sziasztok!
Van egy cisco epc3925-ös csodamasinám (T-home)
Olyan hibát produkál(amikor ő úgy gondolja) hogy a wifi elmegy(mintha megszakadna).
Amikor ő úgy gondolja akkor megint van wifi.
Volt kint szerelő hard resettel is próbálkozott,de mondta hogy a wifi szolgáltatásra a szerződésben nem vállalnak garanciát(szóval ha teljesen behalna a wifi akkor még nem cserélnek modemet).
Esetleg valaki járt már így?
Most egy külön wifis router vásárlásán gondolkozok ez a csoda mellé,mit ajánlotok,normális árba meg normális hatótávolságban is :)
Előre köszi a segítséget.

(#54105) Gyurike válasza Gubek-Einste (#54099) üzenetére


Gyurike
tag

Köszönöm szépen a választ, megnézem ezeket a típusokat!

Dual Band nem szükséges. :)

Már azt hittem, hogy marad az a válasz, hogy a pontosan 0 db AC eszközöm mellé vegyek AC-s routert...

(#54106) Cirax válasza Gubek-Einste (#54080) üzenetére


Cirax
csendes tag

Szia! valahol olvastam,hogy sok tényezőtöl függ a router választás.
Nos: Nekem Digi 500-as netem van,modem nincs.A lakás 70nm,az egyik szoba árnyékolt,ott a falak tele vannak vassal (ott szeretném majd használni a netet vezetékről) További eszközök amik igénybe vennék a netet,azok javarészt okos telefonok,és 1-2 táblagép max.
A Laptopon használnám vezetékről a netet. Gépben van egy I3-as proci,120-as SSD.A hálókártyája sajnos csak 10/100-as,így majd megoldásként talán szóban jöhet egy usb-s 1000-es hálókártya. (Toshiba satellite LI500)

Az a baj,hogy nagyon amatőr vagyok a routerek választásában,nem tagadom,ezért hát sajnos azt sem tudom hogy 2.4GH,vagy 5GH-es routert keressek. Javaslatodra a D-Link kilőve,marad a Tp-Link.

(#54107) Gubek-Einste válasza Tom1939 (#54101) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Itt is bonyolultabb a képlet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54108) Gubek-Einste válasza csabi10 (#54103) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott AC-s eszközök: Asus AC55U/AC58U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54109) Gubek-Einste válasza weather88 (#54104) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha teljesen megdöglene a wifi akkor biztosan cserélnék, csak sebességre/stabilitásra nincsen garancia, az eleve működésre igen.
Ha nincsen IPTV-d akkor kérheted, hogy tegyék át az eszközt bridged módba és akkor a saját router-ed teljes funkcionalitással működhet.

Ha csak wifi-re kell és elég a 100-as portok akkor Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND.
Gigabites portokkal:
Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U/AC55U/AC58U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54110) csabi10 válasza Gubek-Einste (#54108) üzenetére


csabi10
senior tag

Köszönöm.

(#54111) Tom1939 válasza Gubek-Einste (#54107) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszönöm.

Nincs ezek között, de elkezdtem nézni a netgear aircardokat. Árban drágább, de a látott tesztek alapján szimpatikusabb.

Ezért felmerült bennem a kérdés hogy általában mienek a netgear routerek? Minőségiek?
Belső modemet váltanék ki, és áldoznék a minőségre ( a referencia amihez képest a TP M7350). De ha nem jobb akkor nem költenék rá (pl. a dell precision nekem megérte az asus consumerhez képest, de a routerekhez nem értek).

(#54112) Moretimer


Moretimer
aktív tag

Sziasztok,
A "router gondok" topikban javasolták, hogy vegyek egy 5GHz-en működő gigabites routert.
Erősen "szennyezett" felém a 2,4-es frekvencia.
Milyen készüléket javasoltok ha az ár lényeges egy 100/50-es Digi nethez?
Köszönöm.

Moretimer

(#54113) assemble válasza Gubek-Einste (#54100) üzenetére


assemble
addikt

Koszi!

Utanaolvasgattam, es a AC68U/AC87U a ket legeselyesebb versenyzo. Arban nincs koztuk hatalmas kulonbseg, elobbi 50k alatt valamivel korul, utobbi 60k felett kicsit.

Ugy nezem, az AC87U-ban gyorsabb proci van, es az USB3 sebessege is joval jobb, ezek hasznosak lennenek (AC68P-ben is meglenne ez a ket dolog, de az nem kaphato nalunk - vagy talan egesz europaban.. kar, pedig tok jo lenne), gondolom eleg jol tudnak jonni ha USB3-on rakotnek egy kulso vinyot (es torrent akar futhatna magan a router-en is melle).
Viszont ehhez az AC87-hez kapcsolodoan tobb olyan velemenyt olvastam a korai tesztekben, hogy egy felkesz termek (hianyzo 1733 Mbps, MU-MIMO miatt), es hogy az 5 GHz-es teljesitmennyel voltak problemak, instabil volt - kesobbi teszteket viszont nem nagyon talaltam. Ezek javultak a kesobbi firmware-ekkel (vagy Merlin-nel/egyeb custom cuccal), megbizhato es jo teljesitmenyu 5 GHz-en is mar? Illetve olvastam olyat, hogy elegge tud melegedni, nem tudom ez mennyire tud problema lenni..

[ Szerkesztve ]

(#54114) Gubek-Einste válasza Tom1939 (#54111) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos kevés tapasztalat van a Netgear eszközeivel de többnyire nem rosszak így próbát megérhet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54115) Gubek-Einste válasza Moretimer (#54112) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus N56U/AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54116) Gubek-Einste válasza assemble (#54113) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olvass bele/kérdezzél rá a tulajoktól a saját topikjában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54117) cozmo válasza cozmo (#54071) üzenetére


cozmo
őstag

Ezért: kinyirja-az-internetet-a-windows-10-egy-uj-frissitese :W
Mielőtt kalapáccsal szerelnétek meg a routert ;]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#54118) woodworm válasza cozmo (#54117) üzenetére


woodworm
veterán

Ha a windows nem tud kérni címet a dhcp szervertől, a router újraindítása után miért tudna? Ráadásul úgy, hogy közben esetleg változna is a cím.

(#54119) bluemirage


bluemirage
őstag

Az előzmények:
TL-600VPN-es vezetékes routerem haldoklik, néhány óránként elveszíti a hozzá csatolt AP az Internet-et, csak akkor éled újra, ha a vezetékes router diagnostic fülén pingelek, vagy egy vezetékes eszköz belép a hálózatba és az internetre! Sajnos bármely hozzá kapcsolt AP-vel eljátsza ezt (TP-Link, Dlink) és az AP-re beállított, a routert célzó ping watch dog sem tartja életbe a kapcsolatot, a mögötte lévő AP sajnos leszakad a INTERNET-ről... De a hálózaton fenn marad és elérhető. A vicces az, hogy ha ki be kapcsolom az AP-t, akkor elvileg újra csatlakozik a routerhez és ezért kellene, hogy INTERNET-et is kapjon... de nem. A Router csak akkor ébred fel az alvásból, ha egy vezetékes eszköz a LAN portján keresztül ki akar menni a NET-re. Próbáltam más LAN aljzatban, hátha az aljzat haldoklik... de semmi. Ilyennel még nem találkoztam. Sajnos a hiba egyértelműen a vezetékes routeré. Az első ötletem az volt, hogy egy normális fém aljzatos vezetékes routert keresek... de aztán inkább egyszerűsítek. Router + Wifi legyen az egyben.
A kábelnet sajnos légkábelen jön be, így a belső villámvédelem hiánya is aggasztó a jövőre nézve (a router tudja), de hát ez van... :(

A lakás Cat6 Ftp-vel van kábelezve és WiFi-re csak 1-2 mobil telefon kapcsolódik. A komolyabb, nagyobb képernyőt érintő dolgok kábelen történnek (TV, asztali gép) nincs egérmozizás, vagy A4 felületű képernyő előtti gubbasztás, így elvileg egy 5Ghz-es N-es router is időtálló lehet.

Olyan Wifi routert keresek ami:
- belefér 40 eFT-ba.
- Nem magasabb antennástól, mint 31 cm-es
- Lehet N-es is, ha van 5Ghz (társasházi lakás :( )
- Árnyékolt kábelt tud fogadni a LAN portja (a céges Draytekek pl. ilyenek, de azok már drágák)
- A bejövő internet 30 megás és a jövőben sem a nagy csomagokat fogjuk használni, mert tényleg csak böngészünk.
- Gigabit LAN is jó lenne, de ez nem killer kritérium.

Amit próbáltam: rákerestem a fém (ezt szót csak a topikgazda birtokolja) :), aztán az árnyékolt és ftp szavakra, de nem találtam olyan WiFi routert, ami árnyékolt kábelhez jó, hogy mindig legalább az egyik felén legyen földelve a kábel árnyékolása...
Amit még próbáltam: topik összefoglaló, de ott több régi router van, vagy nem felel meg a kritériumnak.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#54120) Gubek-Einste válasza bluemirage (#54119) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nehéz lesz megfelelő eszközt találni számodra.
Ajánlott eszközök: Asus N56U/AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54121) KisApám


KisApám
addikt

TP-LINK ARCHER C7-em van 1 hete.
Most gondoltam, hogy rátelepítem a legfrissebb firmware-t, de utána néztem előtte azért.

Ez derült ki: az ARCHER C7(EU)_V2_160616 firmware is locked a DD-WRT fórumán olvasva (This firmware block you to upgrade to DD-WRT and give the error 18005).

Bár ha utána gondolok, nekem tök mindegy.
Azt hiszem nekem elég a gyári firmware.
Legalábbis így "tudatlanul" (hogy más, pl. a DD-WRT mit tudhat) elégnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#54122) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!
Átnéztem az ajánlott routerek listáját. Több már nem forgalmazott terméknek van feltüntetve (Asus, Netgear), ha rákeresek.
Ezért inkább kérdeznék: DIGI 200 mellé (Maximális sávszélesség: 200 / 100 Mbit/s / Garantált sávszélesség: 80 / 40 Mbit/s) milyen - lehetőleg árban nem elszállt - router az ajánlott? Ha lehet, akkor 10-12k között jó lenne megoldani. Illetve, ha már DIGI, és van náluk TP-Link akció, a TP-LINK Archer C2 az ajánlott kategória? (kedvezménnyel 13-14k lenne)

Szerk: jelenleg egy Tp-Link Archer C20i van üzemben, bajom nincs vele, csak nem tudom, hogy a nagyobb "csomagot" bírná-e...

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#54123) Gubek-Einste válasza Hunork (#54122) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az összes AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik, valamint CFW ellátottságuk sem gyakori.

10-12k-ért nincsen ajánlott eszköz, a TP-Link 1043ND a legolcsóbb ilyen, 20k-s határral szóba jöhet még az Asus N18U és N56U is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54124) Tom1939 válasza Gubek-Einste (#54114) üzenetére


Tom1939
őstag

Ok, köszönöm. Külön szimpatikus hogy van dokkolójuk (mondjuk itthon nehezen beszerezhető...). Remélem jó lesz ez a 790-es aircard.

(#54125) Hunork válasza Gubek-Einste (#54123) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm a segítséget!
Akkor erről beszélünk: TP-LINK TL-WR1043ND, ugye? Mert ez Digi kedvezménnyel 14k lenne. Gondolom, ennyit megér. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#54126) Multibit válasza Hunork (#54125) üzenetére


Multibit
veterán

Digi kedvezmény nélkül egy kicsit olcsóbb is - ha tájékozódsz ;]

(#54127) Hunork válasza Multibit (#54126) üzenetére


Hunork
veterán

Hát nem tudom, te hol nézed. ;]
A V3 és V4 jöhet szóba, ha már ennyi pénzt kiad az ember, nem veszem meg az 1-es szériát. :U
A V3 14 felett indul, a V4 -et meg csak a Magicomp-nál találtam, és szállítással is drágább. (mert ott viszont a kiszállítás kötelező) Ja, és a V2 is 14-15 ezerről indul... (ez mondjuk érdekes nekem is)
A V3 Vízboltban 15k, ez még ami szimpatikus. (kari előtt az 1k spórolás is szép húzás :) )

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#54128) Moretimer válasza Gubek-Einste (#54115) üzenetére


Moretimer
aktív tag

Olcsóbb ami még megfelelhet létezik?
Látok olcsóbb 5GHz-en működő routereket, de találomra nem venném meg.

Moretimer

(#54129) szaboi6512 válasza Hunork (#54127) üzenetére


szaboi6512
őstag

Talán ez?

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#54130) Gubek-Einste válasza Moretimer (#54128) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Melyikre gondolsz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54131) Hunork válasza szaboi6512 (#54129) üzenetére


Hunork
veterán

Hááát.
Emag. Remélem nem döglik meg, mert ott a gariztatás egy külön élmény. :Y (Barátomnak volt része benne, nekem nem.)
És köszönöm, hogy ezt jelezted, érdekes, hogy nálam nem írta ki. :F Viszont honnan tudod, hogy V4-es? A V3 is oké, de ezt honnan látod? (vagy én vagyok béna az emag oldalán...)
Szerk: Az értékeléseknél azt írták, hogy V3-as, vagy V2-es... :F

Multibit: oké, már látom, csak azt nem, hogy milyen verzió? Fentebb írtam, mit írtak az értékelők. Mert azért ha már, akkor V3, V4, és nem V2... Sajnos, voltak kifejezetten rossz tapasztalatok is...

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#54132) Gubek-Einste válasza Hunork (#54131) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Dobozon van csak rajta.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54133) Multibit válasza Hunork (#54127) üzenetére


Multibit
veterán

Itt

(A V1-et hagyjuk, már nem kapható)

(#54134) szaboi6512 válasza Hunork (#54131) üzenetére


szaboi6512
őstag

5 nappal ezelőtti bejegyzés szerint v4 :)

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#54135) Hunork válasza Multibit (#54133) üzenetére


Hunork
veterán

Hehe, most nézem, van, aki még V1-et árulja, Műholdastévé boltja. :D

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#54136) Hunork válasza szaboi6512 (#54134) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm szépen! :R De most várok EDigital válaszára, hogy ugyan náluk melyik V van 13.490-ért. Mert akkor ők a nyerők, már csak a billentyűzet okán is, mert az meg karira lenne. :K És itt is ingyen kúszik házhoz a cucc. :))

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#54137) Multibit válasza Hunork (#54135) üzenetére


Multibit
veterán

Nehogy azt gondold! Sanszos, hogy csak rossz kép van a honlapon :K

(#54138) Moretimer válasza Gubek-Einste (#54130) üzenetére


Moretimer
aktív tag

TP-Link Archer C2, Asus RT-AC51U, TP-Link Archer C50?

Moretimer

(#54139) Hunork válasza Moretimer (#54138) üzenetére


Hunork
veterán

Nekem fentebb azt írták, hogy az AC750 sorozatból ne vegyek...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#54140) bluemirage válasza Gubek-Einste (#54120) üzenetére


bluemirage
őstag

Köszönöm a segítséget
Elvileg ez TL-ER604W Safe Stream a kiscéges router is szóba jöhetett volna az FTP miatt, de sajna nem tud 5GHZ-et.
Így aztán a javasolt Archer C7-et veszem meg. Köszönöm a tanácsot. :R Találtam kollégát is, akinek évek óta online és stabilan megy.
Az FTP kábel nem játék, ha már van... földelt árnyékolás nélkül rosszabb mint az UTP, hozzá nem értő földeléssel vagy hozzá nem értő használattal (egyenpotenciál problémák) meg maga a rémálom.

Így most a home WIFI router kényszeréből azt találtam ki, hogy az árnyékolást a fóliára bilincselt, ragasztott (ezt majd még meglátom) földelő vezetékkel oldom meg a Router oldalán. A TV-t pedig csekkolom, ha ott van áthozott föld (koax vs ftp kábel) és, ha emiatt szükséges, akkor a koax kábelre meg egy galvanikus leválasztót rakok (népi nevén földhurok leválasztó izolátor). Az is van még a régi stúdiós időkből. :U :B
--
A cégnél a gyártásban használunk FTP kábeleket, az irodai szinten csak UTP-t. De nálunk sosem volt gond, hogy az végpontokon lévő eszközök az FTP kábelt támogatják-e vagy sem. Csak otthoni környezetben főleg WIFI routereknél hiányzik ezek supportja. :( Már egy közepes vezetékes router is támogatja...
Vissza nézve látom, hogy ajánlgatva van az FTP kábelezés, pedig kétélű fegyver! És bár ide ottfopik a vezetékes hálózat építése, de szerintem ha nem megy tartósan erős áram vagy koax!! mellett a kábel, akkor egy CAT6-os UTP jobb választás otthonra, hosszú távra sok-sok évre... a falban csövezve. Ha nem falban megy, azaz bármikor könnyen cserélhető... akkor egy hevenyészett CAT5e is jó. Ha kevés lesz, akkor majd cserélve lesz.

Meliora sunt bono inimica

(#54141) Pete55555


Pete55555
addikt

TP-LINK TL-WR1043ND V1.5 mennyire ajánlható? Jó áron tudnám szerezni...

Felhasználás: DIGI200 net, 2 db asztali gép, 1 laptop, 2 mobil.

...Szeretem leracsniztatni...

(#54142) woodworm válasza Pete55555 (#54141) üzenetére


woodworm
veterán

Semennyire, pppoe-n nem sokkal tud 100 felett natolni!

(#54143) Hunork válasza woodworm (#54142) üzenetére


Hunork
veterán

Jujj de jó. :B Nekem ma ajánlották DIGI200/500-hoz. És a hivatalos oldal szerint is 800-ig jó kábelen... Mondjuk a V2, V3, V4 került szóba, nem tudom, ez mennyire releváns információ...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#54144) woodworm válasza Hunork (#54143) üzenetére


woodworm
veterán

A v2-esektől hardveresen támogatva van, azokkal nincs gond. A v1.x régi vas, már nem gyártják őket.

(#54145) Hunork válasza woodworm (#54144) üzenetére


Hunork
veterán

Ok, akkor megnyugodtam! :R Bár sem a E-digital, sem Euronics nem válaszolt, hogy ők most pontosan melyiket forgalmazzák. Csak a Vízről tudom, hogy V3. Emag nem játszik, mert ha gond van, akkor fejet falba verős lesz a történet. :D

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#54146) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Mekkora routert ajánlatok 100mb-os nethez? Van egy asztali gép vezetéken, meg van 2 laptop 2 telefon wifivel. Ha nem megy az asztali gép,akkor is karcsú a laposon a sebesség. Mitől lehet ez? Köszi.

(#54147) vicces


vicces
addikt

sziasztok!
routert vagy repeatert keresek 85 nm-es lakásba. a nappaliban van a szolgáltatós, modem-router-wifis cuccos. utána jön az előszoba - ez a középső helység-, majd a hálószoba. a hálóban már inkább nem megy a net. van egy nonmmae repeaterem, de ha az előszobában dugom be egy konnektorba akkor nem nagyon működik, mert gyenge a jele amit a hálóban a mozizós notebook és a telefonok vesznek tőle. gondolom gyenge az antennája. ha a hálóban dugom be akkor már az eszközök full térerőt mutatnak, de a modemmel nem tud mindig kapcsolódni a repaeter, mert akkor már az kerül messzire a modemtől és nincs ent vagy nem lehet csatlakozni a repeaterhez.. szóval sehogy nem jó.

ezt néztem ki: [link]

mit gondoltok, hogy ennyi pénzért már akár egy routert is vehetnék vajon ami ki tud szolgálni 2 telefont fullhd youtubra és és notebookot, netflix-youtube-amazon fullhd-re?

de nem lenne rossz az 5 ghz és a gigabit lan egy esetleges fejlesztéshez. nyomtató megosztás, hdd megosztás. torrent sajnos törvényileg nem játszós.
mit javasoltok hasonló áron mint a linkelt kütyü?

közben találtam még egy ilyet is: [link]

[ Szerkesztve ]

:)

(#54148) Pete55555 válasza woodworm (#54142) üzenetére


Pete55555
addikt

:R

...Szeretem leracsniztatni...

(#54149) pictigjis


pictigjis
senior tag

helló, kérdésem lenne. telekomos optikai net, 120 mbittel. a huawei ont-ről előre mondták, hogy nem tud ennyit. oké, vettem egy másikat, amit itt ajánlottak, telepítettem a leírtak szerint. ont-n dhcp-t kikapcsoltam, user/passt kivettem, hogy ne legyen ütközés - az nincs is, de továbbra is ugyanakkora a sávszélesség wifin, mint eddig, az archer c7 is csak 50 mbitet tud. ezt most így hogy, mit rontottam el? köszi

(#54150) Gubek-Einste válasza Moretimer (#54138) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link Archer C2, Asus RT-AC51U és az összes AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik, valamint CFW ellátottságuk sem gyakori.
100-as portokkal rendelkező AC-s eszközt sem veszünk, még akkor sem ha AC1200-as a wifi képessége.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.