Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54801) Losicica válasza Losicica (#54800) üzenetére


Losicica
csendes tag

Hmm, ahogy látom V4-re nincs is openwrt, akkor ez is elég halott ügy, ha nem tudom előre, mit kapok. Meg ennyivel régebbi modellt, mint a V3 egyáltalán ha lehet is kapni, de érdemes-e.
Azt hittem a routervásárlás egyszerűbb történet :D

(#54802) Brogyi válasza zex (#54778) üzenetére


Brogyi
senior tag

- PPPoE-s kapcsolatot naponta többször eldobja, majd újracsatlakozik új IP-vel.

Ezért írtam, hogy ua. mint az Asus RT-AC1200G+. Nem is lehet más hiszen ua a hardware.
Bár más gyártó firmware fut rajta, de bugos az a chip.
Igaz az Asus-ra újraindulást mondanak, de ez a felhasználónak teljesen azonos kiesés. Nem értem miért próbálkoznak vele. Itt most a vásárlókra értem ezt.

(#54803) zex válasza Brogyi (#54802) üzenetére


zex
aktív tag

Köszi az infót. Valóban valami ilyesmi lesz a dologban, mert mint a korábbi bejegyzésemben írtam, nálam is újraindulás jelentkezik. Sajnos nem igazán volt más alternatívám a cserére, ugyan is egy garanciális csere kapcsán került hozzám ez a router. És hát vagy ennél rosszabbat kínáltak, vagy ami ennél jobb az meg már zsebbe nyúlós történet lett volna. Mindenesetre, ha nagyon sokat szaraxik akkor gariban megreklamálom...

(#54804) Gubek-Einste válasza viperabácsi (#54785) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez is az, többféle is van de nem az összes típushoz mint a TP-Link-nél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54805) Gubek-Einste válasza TeeJay (#54786) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Adminisztráció/Rendszer menüpontban az Időzóna-nál megadott alapján történik a beállítás. Nem 100%-ra biztos.

#54787 viperabácsi
Ott csak a menü nyelvét lehet állítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54806) Gubek-Einste válasza viperabácsi (#54793) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54807) Gubek-Einste válasza ImI882 (#54795) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link 940N is ajánlott, a 841ND-hez képes jobb a MIMO képessége de mivel kevés olyan kliens eszköz van amelyik 2x2:2-nél jobb MIMO képességgel rendelkezik így annyira nem éri meg a többlet árat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54808) Brogyi válasza zex (#54803) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nem akarom elkiabálni, de nálam mintha beválna a C5 V2. Igazából azért bizonytalan a kijelentésem, mert a wifi nálam teljesen háttérbe szorul, és nem pppoe-zik a router (DHCP megy az ISP miatt). A wifi-jéről nem tudok pontosat mondani. Az 5Ghz-es sáv itt teljesen üres. Ez nekem elég.

(#54809) Gubek-Einste válasza Janoo_07 (#54799) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A vályog a wifi nagy ellensége!
Jobb megoldás lenne a kábelezés a két eszköz között de elvileg nem tudja oldani a feladatot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54810) Gubek-Einste válasza Losicica (#54800) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább ITT kérdezzél erre rá.
Teljes mértékben érdemes még v3-at is venni, több olyan eszköz is van amelyik már régebb óta jelen van a piacon de még mindig kapható és ajánlott is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54811) TeeJay válasza Losicica (#54800) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem 1043ND V2 van másfél éve és betonstabil a 2,4GHz wifi igaz én 13-as csatornán nyomom fix 20MHz módban WPA2-PSK-AES titkosítással és így semmi baja
amiért én cserélném hogy van két LG G4 okostelefonunk és 5GHz AC jobb lenne oda
de egyelőre kivárok mert szerintem még lesznek olcsóbbak is az AC-s routerek
illetve a 1043ND V2 már bizonyított, 1,5éve tolom neki 1000/200-as DIGI-t de még le nem tudtam fagyasztani
1laptop 2PC 1TV LAN-on tehát tele van
wifin meg 6okostelefon és a wifit sem sikerült még kiakasztani

bestbuy 2,4GHz-re
remélem találok ilyen routert 5GHz AC-hoz is
kár hogy az Archer C7 V.2 még mindig a gagyi ósdi TP-Link webes felületet futtatja

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#54812) Llew


Llew
senior tag

Sziasztok!

Elolvastam az összefoglalókat, megnézegettem a környékbeli boltok kínálatát, de nem jutottam közelebb a döntéshez.
Társasházi környezetben, tégla falas lakásban van egy DIGI 100-as net, ami jelenleg csak simán kábellel van a gépre kötve. Egyelőre egy mobilhoz kéne csak a wifi, időnként laptophoz. 12-13 hálózatot látok.
Kérdés, hogy érdemes-e a jelen körülményeken túlnézve, előretervezve egy gigabites, dual bandes routert keresni ~15e-ig, vagy vegyek egy jó, de olcsó valamit, aztán ha nagyobb net, több eszköz lesz akkor csere?
A TP-LINK TL-WR1043ND-t nézegettem, de az meg nem dual band. Nem tudom van-e 15-e alatt olyan amit érdemes is megvenni.
A telefon egy 4 éves készülék, de hamarosan csere lesz, ez nem tudom a dual band esetén számít-e.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#54813) Gubek-Einste válasza Llew (#54812) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemes a jövőre tervezni.
15k alatt nincsen dual band eszköz.
20k-s határral az Asus N56U, illetve most a t jóvoltából a D-Link DIR-842 van nagyon forgalomban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54814) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Van egy régebbi dlink 321b adsl modemem, ami nem működik. Ma szellőztettünk kb 5 percig, a modem az ablak közelében van es utána mar nem működött. Lehetséges az, hogy a hirtelen hidegtől valami tönkrement benne? A ledek vilagitanak rajta, de nem tudok kapcsolódni, 651-es hibát dob ki a windows...

(#54815) Gubek-Einste válasza gg72 (#54814) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT tedd fel a kérdésedet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54816) Brogyi válasza gg72 (#54814) üzenetére


Brogyi
senior tag

Kondit kell benne cserélni. Ha nem értesz hozzá akkor mindegy.

(#54817) gg72 válasza Brogyi (#54816) üzenetére


gg72
veterán

Köszönöm, gondoltam, hogy vmilyen hardveres hiba lehet... Nem értek hozzá, így rendeltem egy újat, habár tudom, hogy az már nem annyira ajánlott típus, mint a régebbi 321B sajnos...

(#54818) Llew válasza Gubek-Einste (#54813) üzenetére


Llew
senior tag

A d-link még belefér a költség keretbe, de nem ajánlgatjátok.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#54819) TeeJay


TeeJay
félisten

amúgy lehet tudni hogy normális router és eszköz közt 433mbit és 866mbit-es AC esetén milyen valós max sebességre lehet számítani?
433-as AC-t tudtam múlt héten tesztelni egy T-home ED3.0 (sagem) eszközön és ott csutkán átvitte a 120/10megabites netet, többre nem tudtam nézni telefonnal

866mbit-es link hoz legalább 200megabitet vagy kb. mi a maximum tökéletes vétel esetén?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#54820) Gubek-Einste válasza TeeJay (#54819) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Előre nem lehet semmit sem mondani, sok mindentől függ az elérhető eredmény.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54821) viperabácsi válasza Gubek-Einste (#54806) üzenetére


viperabácsi
addikt

WiFi Analyzer programot használva a 2,4 ghz-n 11 es csatornára tettem az Asus rt AC55u- t mert az üres volt.A gondom , hogy nem tudom az 5ghz milyen , mert nem tudom hol tudom a programban ( WiFi Analyzer) hol tudom átállítani , hogy lássa azt is.Ehhez kellene kis segítség.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#54822) Egon válasza viperabácsi (#54821) üzenetére


Egon
nagyúr

Én az InSSIDer-t használom, az tutira kijelzi.
Illetve az 5 GHz-en lényegesen több csatorna van (többszöröse a 2.4 GHz-nek), és lényegesen kevesebben használják, így nem nagyon szokott lenni ütközés.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#54823) viperabácsi válasza Egon (#54822) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nekem a router csak 36 , 40 , 44 , 48 at lát .

Valami hasonló program nincs IPhone-ra ?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#54824) viperabácsi válasza TeeJay (#54819) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ma megnéztem neked az én routerem menüjében ( asus RT-AC55u ) Az időzónát tudod állítani nem az országot.

Adminisztrácio / rendszer fülön ! Szerintem ez amit kerestél.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#54825) Intruder2k5 válasza TeeJay (#54819) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még akár jóval többet is. RT-AC56U topikjában mérte anno valaki, 370-380Mbps ment át WiFi-n.

szerk.: Egy példa.

De volt ~380Mbps mérés is, csak most nem találom. ~200Mbps sebesség átmehet n szabványon is 5GHz-en, RT-N18U-val 2.4GHz-en is volt stabil 160Mbps mérés, de a topikjában ott is írta valaki, hogy 200 közelében megy neki stabilan. Mondjuk ehhez már minimum a világűrbe kell költözni, de 450Mbps linken elképzelhető.

[ Szerkesztve ]

(#54826) Brogyi válasza viperabácsi (#54821) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ahol kiírja, hogy "2,4GHz" bökd meg az ujaddal. :D Bal felső sarok a képen. Alaphelyzetben nem ír ki semmit. No, persze ha teló nem tudja a sávot akkor ba...

(#54827) scr


scr
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy perpill 120/10-es Telekom internet, ami fel lesz upgradelve 1000/200-ra. Jelenleg egy D-Link DCM-704 (amiből D-LINK DIR-842 AC1200 lesz, ha jól sejtem az upgraddel) és egy Linksys EA6200 bridgelve. Ez jól el van rejtve esztétikai okokból egy szekrénybe, nagyjából egy 150m2-es házikó közepén. Innen kéne valami megoldással wifit szórni amennyire messzire csak lehet (főleg a kertbe, sacc egy 20 méter lehet). Jelenleg egy 7ezres tplink repeater van odarakva a routerektől egy 2 méterre, ami nyilván nem ér kb semmit. Milyen megoldást javasolnátok, ami nagy valószínűséggel működőképes? Tudom, hogy ez így most kicsit ezoterikus kérdés, de most nem nagyon tudok ott egyéb méréseket végezni, anélkül kéne egy legalább elméletben működő megoldással előállni. Az ár nem igazán korlátozó tényező. Leginkább vezetéknélküli megoldásokra lennék vevő, szintén az esztétikai szempontok miatt. Nem kizárt, hogy a jövőben wifis IP-kamerák is kerülnének felszerelésre, ez is egy szempont.

TP-LINK RE580D AC1900 Dual Band Wireless Range Extender
Ilyesmiket nézegettem, nem tudom, hogy ez mennyire a helyes irány.

(#54828) Gubek-Einste válasza scr (#54827) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha most kábelneted van akkor egy ideig biztosan nem lesz ott optika.
A router-t nem rejtjük szekrénybe mert csak feleslegesen árnyékolja a wifi-t így aztán a kezdetnek a router-t a szekrényből kerüljön ki, mondjuk a tetejére mondjuk 1,5-2 méter magasba.

TP-LINK RE580D AC1900 Dual Band Wireless Range Extender
Ilyesmiket nézegettem, nem tudom, hogy ez mennyire a helyes irány.

Az ilyen külső antennás típusok rendben vannak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54829) Multibit válasza viperabácsi (#54823) üzenetére


Multibit
veterán

Ajánlott 5 GHz-en kisebb csatornaszámot választani! Számítógépnek mindegy, de vannak olyan mobil eszközök, amelyek csak alacsonyabb csatornákon kapcsolódnak.

(#54830) viperabácsi válasza Multibit (#54829) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszi akkor leraktam a leg alacsonyabbra ami nálam 36 gyárilag 44 -en volt .

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#54831) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#54749) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez a jelek szerint egy nyelvtani probléma.
Hiszen ha valamit nem ismerünk, azt nem ajánlhatjuk, de ellene sem beszélhetünk, azaz nem "nemajánlhatjuk". :)

Mondjuk tehát azt, hogy a "nem ajánlott" az csak annyit jelent, hogy pl. tapasztalat hiányában nem vállalható fel az ajánlása, ami nem azonos azzal, mintha "ellenjavallott" lenne.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54832) viperabácsi válasza MaCS_70 (#54831) üzenetére


viperabácsi
addikt

Szerintem a helyes megfogalmazás a következő: Az ajánlottak között , csak az van amvel csak jó tapasztalat van a forumokon. A nem ajánlott az ami kimondottan rossz tapasztalatok vannak.Ami nincs az ajánlottak / nem ajánlottak között sem Azzal kapcsolatban még nincsenek tapasztalatok .

Én így értelmezem , és szerintem még sokan mások is hozzám hasonlóan !

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#54833) MaCS_70 válasza viperabácsi (#54832) üzenetére


MaCS_70
félisten

Alapvetően szemantikai a probléma.
A magyar nyelv ebben a fordulatban nem tud különbséget tenni a "nem ajánlott" és a "nemajánlott" között. (Ez utóbbi persze helytelen, de talán elég kifejező.

Teljes mondatban már jobbak a lehetőségek:
Ezt a routert nem ajánlhatom -- mert nem ismerem.
Ezt a routert nem ajánlom -- mert ismerem.

Lehet, hogy érdemes lenne egy kicsit finomhangolni az összefoglalót.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54834) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

Az miért van hogy gigabites LAN kábellel összekötött PC és Asus RT-N18U router között a router-hez USB 3.0-n csatlakoztatott USB 3.0 HDD-re a file másolásnál az átvitel max. 250 MBit/sec?

Valahol itt a fórumon írta valaki hogy van gigabites LAN-on valamilyen technikai korlát de nem emlékszem micsoda, mert nem ezzel kapcsolatosan kerestem, csak felkeltette a figyelmemet az a hozzászólás. Persze már nem tudom, hogy hol láttam...

Valaki tudja, mi ez?

Gippazoid Novelties Inc.

(#54835) MaCS_70 válasza gippazoid (#54834) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez ennyi -- ennyit tud a hardver. Ez nem egy NAS, ami erre lenne kihegyezve.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54836) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

MaCS_70 és viperabácsi

Pontosítottam a megfogalmazást a felvetett kritika miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54837) viperabácsi válasza Gubek-Einste (#54836) üzenetére


viperabácsi
addikt

Én védeni akartalak mert nekem sokat segítettél :R

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#54838) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#54836) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hálás köszönet érte!

Már eleve egy minden igényt kielégítő, nagyon profi módon és lelkiismeretesen összeállított összefoglaló volt, de most már a finomhangolás finomhangolása is remek képet mutat!

Minden elismerésem érte!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54839) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#54838) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem csak az én érdemem, több korábbi Tg is hozzájárult ehhez az állapothoz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54840) TeeJay válasza Intruder2k5 (#54825) üzenetére


TeeJay
félisten

köszönöm
akkor egy 1antennás okostelefon 180-200megabit körül karcolhat 433mbit linken :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#54841) gippazoid válasza gippazoid (#54834) üzenetére


gippazoid
senior tag

Ez azt is jelenti, hogy ha gigabites net-em lenne akkor ráb.sztam mert az annak mondott router valójában nem az?
Vagy csak a file transfer-re érvényes?

Gippazoid Novelties Inc.

(#54842) Gubek-Einste válasza gippazoid (#54841) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az USB porton való kommunikációra vonatkozik, a sima NAT-olást interfész sebességi szinten tudja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54843) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Üdv, van egy dlinkgo go-rt-n300-as routerem, ezt cserélném le erre [link],véleményt szeretnék kérni

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#54844) Gubek-Einste válasza st3v3np3t3r (#54843) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem járnál nagyon jobban a cserével, esetleg egy Asus N12 D1 ami már dedikáltan AP és repeater képes eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54845) st3v3np3t3r válasza Gubek-Einste (#54844) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Annyival járnék jobban hogy a netgearben van erősebb netoldali védelem, a dlinkgo-ban meg nincs

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#54846) Gavcsi


Gavcsi
újonc

Sziasztok!

Erről a routerről mi a véleményetek? Esetleg van valakinek tapasztalata vele kapcsolatban?
D-Link DIR-842 Dual Band AC1200
Sajnos szükség van a dual band-re és a gigás LAN/WAN-ra de nincs igazán szükség az usb és ehhez hasonló dolgokra és próbálom megúszni olcsón a dolgot ezért kérdezek :)
A segítségeteket előre is köszönöm! :))

(#54847) Gubek-Einste válasza Gavcsi (#54846) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég vegyes vele a tapasztalat, a T osztogat ilyet a gigabites netje mellé.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54848) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Nos kellemes csalódás ez a Netgear router, ami 6500Ft a Médiában :)
Megosztanám veletek a tapasztalataim a routerrel kapcsolatban :)
- Elvileg tud magyar nyelven is
- Max. 3 Vendéghálózatot tud kezelni akár titkosítással is!
- Max. 300Mbit/s-es 2.4Ghz-es Wifi
- Nincs WEP titkosítás, csak WPA/WPA2
- Képes weboldal szűrésre is
- Szolgáltatás tiltás funkciója is van(bár erre még nem jöttem rá mire jó)
- Online frissítés ellenőrzés
- Nagyon felhasználóbarát beállítás felület Basic(Alap)/Advanced(Bővített)
- DoS elleni védelem, NAT funkció, Port Forwarding/Triggering funkció
- Bár nem tartom biztonságosnak, de andridra és ios-re van alkalmazás hozzá
- elfelejtett jelszó visszaállítás lehetőség teljes visszaállítás nélkül!
- Visszaállító CD is a csomag tartalma
- WPS/WDS/Repeter
- 2 külső antenna
- 12+12hó garancia(elvileg)
és még sok más

Én funkcionalitásban és ár/tudás arányában mint 10.000Ft alatti router kategóriában 5csillagot adnék, képességei messzemenően jobbak és többek mint a TP-LINK TL-WR841ND család. Ez a router egy Dlinkgo GO-RT-N300-at váltott, ami 1éve 5500Ft volt és tudásban eléggé gyér, de akinek nem fontos otthon a biztonságos internetezés annak nagyon jó vagy esetleg alhálózat kialakításban. Az ASUS RT-N12 D1 routerről kevés infót találtam, de leírások alapján a Netgear többet tud az ASUS RT-N12 D1-nél is.

Aki olcsó és jó routert akar venni, annak én ezt ajánlanám :) Ha a topik gazda gondolja, beteheti az összefoglalóba :)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#54849) bluemirage válasza Gavcsi (#54846) üzenetére


bluemirage
őstag

Igaz, hogy még csak néhány hsz, de az sem biztató. DIR-842
Nagy az esélye, hogy egy gigabites TP-Link eszközzel kevesebb gondod lenne. Ha AC-s eszközbe futsz bele, akkor az legalább AC1200-as minősítésű legyen.
Főleg a Dual Band és Gigabit nagyon megdobja az árat
Itt beállítottam neked egy szűrőt (TP-Link, Asus //középkategóriás márkák// + Gigabit + dual //
Ha ebből kizárod az AC750-es eszközöket, továbbá van még egy viszonylag új, így kicsit lutri tp-link ac1200-es, akkor látható, hogy a már számtalanszor leírt C5 és N56U-nál kezdődik a dual band-es, gigabites otthoni belépő szint...
Ha beikszeled a Dlink-et is, akkor láthatod, hogy csábítóan olcsóak, de az nagyon necces döntés. Persze szerencséd is lehet vele. A Te pénzed és így Te is fizeted meg az árát minden értelemben.

@st3v3np3t3r (Netgear)
- még jó, hogy nincs benne WEP. Régi, elavult... Ma már nagyon könnyen feltörhető kódolás. A WPA2 ma már az alap.
- az legnagyobb hátránya az Netgear W614-es eszközödnek a 2 x 3 dbi antennája, ami bizonyos esetekben kevés lehet egyeseknél (falak stb...) Az 5 dbi-s eszközök ezért drágábbak. De ha nálad pl. ez nem gond, mert mindenhol megvan a megfelelő jel, akkor OK és nem foglalkozz vele... de a többieknek ezt tudniuk kell.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#54850) bluemirage válasza st3v3np3t3r (#54848) üzenetére


bluemirage
őstag

A szerkesztési idő lejárt, nem voltam biztos benne és utána akartam nézni:
"képességei messzemenően jobbak és többek mint a TP-LINK TL-WR841ND család"
Az említett TL-WR841ND-nek cserélhető! 2x5 dbi antennái vannak, így akár 8dbi-i antennákkal is lehet használni, ha a helyzet megkívánja.
Nem védeni akarom, hiszen sosem volt, de a túlzásokba ne essünk ;) :R

Meliora sunt bono inimica

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.