Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54951) Gubek-Einste válasza guer (#54943) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U
20k felett: Asus AC55U/AC58U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54952) junior11 válasza Gubek-Einste (#54950) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, igen, tudom, hogy nem csak a routeren múlik, bárcsak az N18U beleférne a keretbe, mert tutira jobb a hatótávja, mint a TP Linkeknek. Amúgy 1043ND esetén még tényleg kapható a v3 verzió is vagy már csak az újabb, v4-es? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#54953) Gubek-Einste válasza junior11 (#54952) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt nem tudom megmondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54954) cotag


cotag
senior tag

Most 18K az emagon az N18U

(#54955) bmakszim válasza Gubek-Einste (#54949) üzenetére


bmakszim
senior tag

Társasházban lakom, jelen pillanatban is 10+ wifi csatlakozási pontot találok.
Falat nem túl sokat (max 2) kell áthidalni, hatótáv tekintetében 10 méternél nincs többre szükség. 120-as UPC-nk van.
3 iPhone-t, egy 2016-os MacBook Pro-t (ez elvileg elég nagy sebességre képes, 950Mb/s fel is, le is) és egy Zenbook UX303UB-t kell tudnia kiszolgálni.

Azon kívül, hogy egy a NAS-ban lévő 7200-as merevlemez, vagy a macbook maximális sebességét ki tudjam használni Wifin keresztül, más elvárásom nincs.

Keret igazából nincs, de a lehető legkevesebbet költeném természetesen (kb. 20-25ezer forintra gondoltam).

Az nem tiszta még teljesen, hogy a Technicolor TC7200U modemet, a NAS-t és a routert milyen módon érdemes összekötni. Ha esetleg ebben is adnátok valamilyen támpontot, azt is megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

(#54956) Gubek-Einste válasza bmakszim (#54955) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Az nem tiszta még teljesen, hogy a Technicolor TC7200U modemet, a NAS-t és a routert milyen módon érdemes összekötni. Ha esetleg ebben is adnátok valamilyen támpontot, azt is megköszönném.
A TC menjen bridged módba és intézzen minden feladatot a saját router, a TC csak "modem" legyen.
A NAS pedig közvetlenül kábelen menjen a saját router-ről.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54957) bmakszim válasza Gubek-Einste (#54956) üzenetére


bmakszim
senior tag

Értem, köszönöm. :R

(#54958) kano válasza Gubek-Einste (#54948) üzenetére


kano
nagyúr

Köszönöm szépen! Van egy Asus N18U-m is, kipróbálom, hogy az mennyire "viszi át".

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#54959) Agyasima


Agyasima
senior tag

Hali, jöttem segítségért!

A Szitu: Bekötötték a Digi gigabites internetét, hoztak hozzá gigabites ZTE modem/routert is, ezzel nincs gond. Ez van a házban. Innen megy ~25 méternyi CAT5E kábel a műhelybe. Ennek a kábelnek a végére kellene egy olyan hálózati eszköz - tudásom szerint ennek routernek kéne lennie, de lehet, hogy ez nem így van, ügye - amiből a műhelyben lévő gép is meg tudja kapni a ~ gigabites netet vezetéken, és van neki egy masszív WIFI-je is, hogy a műhely körül is minél erősebb legyen a lefedettség. (Most egy ~10 éves N-es router van ott, ami ugyan ellátja a dolgát, de hát, lássuk be, nem az igazi. Nyáron a pihenőágyban szakadozik a youtube :) )

A kérdés: Néztem ezt az összefoglaló oldalt. A kérdés pedig adott: innen érdemes választanom? És ha igen, akkor melyik az ajánlott márka, típus? USB nem kell rá. WiFin a "5GHz - 867Mbps" bőven elég lenne. Bár azt nem tudom, hogy ebből a 867-ből mennyi a realitás. Egy vékony falon túl, 4-5 méterre az eszköztől, mennyi maradhat meg belőle?

A nő:

[ Szerkesztve ]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#54960) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!

Egy kollégámnak keresek routert, mégpedig olyat, ami gyárilag rá tud kapcsolódni egy megosztott wifire.
Kb 15k a keret, létezik ebben az ársávban ilyen eszköz?
Tudom openwrt-vel biztos meg lehet csinálni, de a srác annyira nem ért hozzá, ezért minél egyszerűbb megoldás kellene.

Köszönöm a választ előre is! :R

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#54961) Gubek-Einste válasza Agyasima (#54959) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott AC-s router-ek: Asus AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54962) Gubek-Einste válasza Honkydoo (#54960) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Alapvetően kétféle eszköz lenne ami gyári firmware-rel kliens módot is ismert: TP-Link 843ND (100-as LAN portokkal) és az Asus N18U (gigabites LAN portokkal).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54963) Llew


Llew
senior tag

D-Link DIR-842 13900 Ft
vagy
TP-LINK Archer C5 AC1200 20900 Ft
Sajnos nagyon nem mindegy az ár, a 842-es még olcsóbb, mint a T-nél, de a C5-t sem nagyon találok ennyiért azt hiszem. Érdemes másfélszeres árat fizetni? DDWRT, torrent szempontból melyik a jobb?

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#54964) Honkydoo válasza Gubek-Einste (#54962) üzenetére


Honkydoo
őstag

Szia!

A TP-Link 843ND jó lett a srácnak!

Köszönöm még egyszer a segítséget! :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#54965) makhandi


makhandi
csendes tag

Sziasztok!

Diginet 500-as nethez (500/200 - garantált = 200/50) szeretnék venni Wifi routert. Amit kinéztem az a TP-LINK Archer C2. Mivel most a Digi és az Euronics közti promóció által 30% kedvezménnyel vásárolható meg.

https://www.euronics.hu/TP-LINK-Archer-C2-p45640#details

Amire/ahogy használnám a routert:

vezetékesen nem kötnék rá semilyen eszközt (maximum playstation), minden wifin keresztül menne:
- 2-3 mobil
- 2 laptop
- 2 tv
- 2 tablet
- 1 playstation
Emellett láttam, hogy megosztható USB-n keresztül a médiatartalom, ez sem lenne utolsó szempont.

Láttam, hogy a nem ajánlott kategoriában van a TP-LINK Archer C2. De csak ezt a szöveget látom folyamatosan "ctrl+c, ctrl+v-zni":
"A TP-Link Archer C2, Asus RT-AC51U és az összes AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik, valamint CFW ellátottságuk sem gyakori."
Végigolvastam az elöző bejegyzéseket, de nem nagyon van ezen kívül részletezve, hogy miért nem ajánlott... ráadásul ha jól látom ez az eszköz 1000-es porttal rendelkezik (10/100/1000)...
"Gyenge 5GHz-s wifi"... ez pontosan mit takar? Mi számít gyengének?
"Hardveresen sem olyanok, mint a nagyobb testvéreik"... ez hogy is mondjam... logikus! De miben különbözik, mint a nagyobb testvér, egy felhasználó ezt miben veszi észre?
Nem kötekedésből írom ezeket. Csak szerintem nagyon sokan úgy fordulnak ehhez a fórumhoz, hogy teljesen vagy nagy részben laikusok a témával kapcsolatban.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv:

Jani

(#54966) hash99 válasza makhandi (#54965) üzenetére


hash99
senior tag

Amit linkeltél az 21.000 Ft a C2 -ért... Vicc. Emagnál ugyan ennyiért C5 -t kapsz. Aprón meg C7-et.

(#54967) makhandi válasza hash99 (#54966) üzenetére


makhandi
csendes tag

Ebből jön le a 30% kedvezmény = 14.700 Ft. De ha máshol olcsóbb akkor természetesen ott venném. De ettől nem lettem okosabb...

(#54968) bluemirage válasza Llew (#54963) üzenetére


bluemirage
őstag

A torrent és custom firmware kérdéshez nem tudok hozzászólni.
A Dlink-el vegyesek a tapasztalatok, ezért nem merik itt sem ajánlani. Lehet vele szerencséd és vannak kevésbé peches típusok is.
Én nemcsak magamnak nem, de ismerősnek sem ajánlom a Dlink termékeit.

Innen nézve szerintem megérheti a Tp-Link C5 a felárat. A Tp-Link, Asus termékek is csak belépőszint a hálózati eszközöknél, de legalább átlagos és egyenletes minőségükkel, komoly elterjedettségükkel egy biztos pontot jelentenek. A Te döntéses és pénzed, hogy 7-8 eFt spórolásért cserébe mit vállalsz fel.

Meliora sunt bono inimica

(#54969) Brogyi válasza Llew (#54963) üzenetére


Brogyi
senior tag

Egyik se tudja. Nézz másikat ha kell a DD-WRT.

(#54970) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy tudnátok-e olyan routert ajánlani ami árban nagyon olcsó, viszont van rajta Guest internet access?
Igazából 1db eszköz használná a routert, de azért kellene a guest internet access mert nem szeretném ha valaki hozzá férne a routerhez és ezáltal a rá csatlakozó eszközhöz és azt olvastam erre a legjobb a guest internet + erős jelszó.

(#54971) Cirax


Cirax
csendes tag

Sziasztok.
Megérkezett az Asus AC 58U routerem.Konfiguráltam is,majd mértem wgy sebességet wifin keresztül és 45-50 mb/s körül mér az 500-as netemből.Valamit lehet nem jól állítottam be rajta?

(#54972) bluemirage válasza Daywalkerke (#54970) üzenetére


bluemirage
őstag

Elég zavaros amit írtál és a válasz szerintem off, de ha jól értettem, akkor...
erre pl. a MAC adress szűrés a jó, amit minden router tud.
Tehát csak azt a MAC adress kell engedélyezned ami ahhoz az egy eszközhöz tartozik, ami használná a routert, az ettől eltérő tiltva van.
Ezen kívül valóban egy erős, generált jelszó és a router admin felületéhez tartozó alapértelmezett jelszavának szintén erős jelszóra történő megváltoztatása javasolt.
Nagyjából ennyit tehetsz.

Meliora sunt bono inimica

(#54973) bluemirage válasza Cirax (#54971) üzenetére


bluemirage
őstag

A 2,5 Ghz-es vagy az 5Ghz-es SSID-ra csatlakozva mérted? Az utóbbin valóban kevés, az előbbin bizonyos kliens esetén még normális is lehet a kapott érték.
Az eszköz amit használsz az min csatlakozott fel, mire képes? AC-n? Vagy 5Ghz N-en stb... stb...

Meliora sunt bono inimica

(#54974) Multibit válasza makhandi (#54965) üzenetére


Multibit
veterán

500-as net kizárólag wifi-n? Ráadásul Archer C2-vel? Fizess elő olcsóbb csomagra!

(#54975) Core2duo6600 válasza KD6-3.7 (#54944) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Annyi féle termék van, képtelenség raktáron tartani mindent
Az IPON pl relative gyorsan beszerzi, és akár ki is szállítja, de sok más webshop is létezik PCX is akár.

Tehát az, hogy nem lehet beszerezni, nem igaz, az meg hogy rendelni kell, az is normális, 2-3 nap a normális, az 1 hét hosszú.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#54976) Cirax válasza bluemirage (#54973) üzenetére


Cirax
csendes tag

Szia! ne haragudj kérlek de nagyon zavaros nekem ez a beállítás,egyébként 5Gh-en mértem a sebességet,és laptopról csatlakoztam fel ha esetleg erre irányúlt volna a kérdésed. Sajnos a laptopomba nem gigabites hálókártya van,így azt tudom,hogy nem fogom tudni kigasználni a teljes sebességet ha kábelről csatlakoznék fel,de azt gondolom attól még wifin keresztül többet kellene mérnie,vagy nem?

(#54977) guer válasza Gubek-Einste (#54951) üzenetére


guer
csendes tag

Szia,

Köszönöm a segítséget végül megvettem a TP-Link 1043ND-t, majd meglátjuk, hogy muzsikál.
Családi házról van szó, így nincs sok wifi a környéken illetve házon belül wifivel is leginkább egy szobában lesz használva, így azt hiszem megfelelő lesz.

Üdv

(#54978) Core2duo6600 válasza Agyasima (#54959) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Erre a feladatra nem kell Router,

Lehet, hogy jobban jársz egy Switch el és egy Acces Pointtal .
Meg kell nézni árban melyik a kedvezőbb.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#54979) makhandi válasza Multibit (#54974) üzenetére


makhandi
csendes tag

Ezzel sem lettem előrébb. Kérdésre kérdés a válasz...
Tudtommal a topic neve "Milyen routert?", nem pedig milyen netet. Igazából meg mindig nem tudom, hogy az Archer C2 miért nem jó. Senki nem tudja a választ vagy nem ért hozza? Azt nem értem, hogy ha így van (mert normális ha valamiről nem tudja az ember, hogy milyen), akkor miért csak annyit írnak, hogy nem jó/nem ajánlott. Csak akkor más csatornákon próbálok segítséget kérni, ha erre itt nem lehet meg tudni a választ.

(#54980) Enter65 válasza Gubek-Einste (#54945) üzenetére


Enter65
senior tag

Köszi a segítséget! :R :R
Amúgy, igen elfelejtettem, hogy hova lesz. 2 Szintes családi házba lenne amúgy.

(#54981) Gubek-Einste válasza makhandi (#54965) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

"Gyenge 5GHz-s wifi"... ez pontosan mit takar? Mi számít gyengének?
Azt jelenti, hogy 5 GHz-s sávon csak 1x1:1 MIMO képességű vagyis csak egy stream-et tud kezelni így az elérhető link sebesség csak 150/433 Mbps lesz (N/AC). Természetesen a mérhető sebesség ennél még sokkal alacsonyabb, N150-es linken jellemzően 40-50 Mbps-re lehet számítani.

"Hardveresen sem olyanok, mint a nagyobb testvéreik"... ez hogy is mondjam... logikus! De miben különbözik, mint a nagyobb testvér, egy felhasználó ezt miben veszi észre?
A nagyobb testvérek Broadcom vagy Qualcomm Atheros SoC-ra épülnek, az AC750-es eszközök pedig MediaTek/Ralink/Realtek-re így a CFW ellátottságukra az esély nagyon kicsi, többnyire nincs is rájuk semmilyen.
Ezek az SoC-k gyengébbek így nem is bírják annyira terhelést mint a másik SoC-ra épülők.
Több is velük a baj velük, nem annyira stabilak.

500-as netet még AC kapcsolaton keresztül vinni se egyszerű, min AC1200-as eszközpár kellene, hogy egyáltalán értelme legyen ekkor nettsebességre előfizetni. A teljes sebességhez pedig még még egy kategóriát kellene lépni, min AC1750 vagy jobb wifi képességű az amivel már komolyabb esély lenne a teljes sebesség érérésre.

Ajánlott AC1200-es router-ek: Asus AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5
AC1750-esek vagy jobb: Asus AC68U/AC87U, TP-Link Archer C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54982) Gubek-Einste válasza Daywalkerke (#54970) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54983) Gubek-Einste válasza Cirax (#54971) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54984) Gubek-Einste válasza Core2duo6600 (#54978) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy switch és egy AP árban már több mint egy wifi router így jobban megéri már pénzügyileg is egy wifi router megvétele, azonkívül funkcióban is többet tud.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54985) Daywalkerke válasza Gubek-Einste (#54982) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Fal nem lenne mert csak a routerrel egy helyiségben lenne mindig használva, sehol máshol nem, így a teljesítmény lehet nagyon gyenge is. Net sebesség max. 10Mbit.

[ Szerkesztve ]

(#54986) Daywalkerke válasza bluemirage (#54972) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszönöm a választ.
Ezt a MAC szűrést egy Linksys WRT54GL router is tudja, illetve be lehet akkor állítani, hogy csak az én okostelefonommal lehessen vezeték nélkül rá csatlakozni és így más eszköz még ha akar sem tud vezeték nélkül rá csatlakozni, így kvázi feltörni sem tudják a routert?

(#54987) GoHawks


GoHawks
újonc

Sziasztok!

Ahogy láttam többnyire ugyanazokat a routereket ajánljátok.
Azok közül nálam ők jöhetnének szóba ár alapján leginkább:
TP-LINK Archer C5
(ő nem volt kimondottan ajánlott, de még ő is versenyző: Asus RT-AC1200G Plus AC)

ASUS RT-AC58U
TP-LINK Archer C7 AC1750

Előbbi kettőt picit jobban preferálom az ár miatt (~20K vs ~30K) :D

Jelenleg nagyon minimális a használat: LAN zéró, WiFi: 2 mobil (a/b/g/n), 1-2 laptop, esetlegesen egy tablet (b/g/n)
DIGI 100 pro (100/100 - 50/25 gtd) csomag :(
Szóval jelenleg egyik routert sem maxolnám ki, de ha a DIGI is úgy akarja, akkor fél éven belül növekedhetnek az elvárások a router felé (sebességben is, meg eszközökben is - NASon gondolkodom, Raspberrys otthonokosításon, TV, stb)

Viszont ami fontos lenne az a stabilitás és jeltovábbítási képesség. Panelről van szó, 15 wifi-t lát jelenleg a laptopom, és beton falak vannak. Nem nagy a távolság, a router tervezett helyétől a legtávolabbi pont szerintem nem lenne több 15 méternél, viszont jelenleg a nagyszobában van a router, és a hálóban (nagyszobának nincs ajtaja, egyenes folyosó vezet a hálóhoz, azon van ajtó :D ) már szakadozik és nagyon gyenge a jel (Cisco-Linksys E900 a mostani eszköz). Tudom, hogy csodát nem lehet várni azért ilyenkor, de ha a működési és jel stabilitás, aránylag jó hatótáv az elsődleges, akkor melyiket ajánlanátok?
Ilyen helyzetben érdemes a drágábbakon gondolkodni, vagy nem használnám ki, és jobb valamelyik olcsóbb?
Nincs személyes preferenciám ASUS vs TP-LINK vitában, szóval ha azt mondjátok az egyikből a legjobb az xxxxx-xx modell, akkor elhiszem :)

Köszi!

(#54988) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

N18u vagy tp c5 a jobb választás? Emagon elég jó az ár. Lakásba kell. 40 m2, gipszkarton fal a háló és Ps4-hez elsősorban. Kábel lenne a jó megoldás,de most kivitelezhetetlen. Netem valami inviteles családi,közepes cucc. Talán 50 megás a net. Telefonnal nézve 3 wifit látok körülöttem.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#54989) Gubek-Einste válasza Daywalkerke (#54985) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND lenne az ajánlott az alsó kategóriában.

A MAC szűrés nem ér sokat könnyen kideríthető a kommunikációból a kliens eszköz MAC címe és maszkolható egy másik eszközre, többet ér egy erős WPA2-AES jelszó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54990) Gubek-Einste válasza GoHawks (#54987) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC1200G+ a folyamatos újraindulgatásai miatt nem ajánlott.
Ami még hasonló eszköz az az Asus AC55U.
Alapvetően bármelyik jó lesz, hatótáv/sebességben nem lesz különbség közöttük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54991) Gubek-Einste válasza FIREBLADE78 (#54988) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha kell az 5 GHz-s wifi akkor TP-Link Archer C5, ha nem kell akkor Asus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54992) Daywalkerke válasza Gubek-Einste (#54989) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi a választ.
Árban amiket ajánlottál nekem már drágák, igazából mivel ugyanazon helyiségben lenne az eszköz és a router így 1 antennás router is elég lenne, erről mi a véleményed:

ASUS RT-N10E

Nem találtam róla infót, hogy van-e benne guest internet access, de amit írsz(WPA2) az elvileg van, illetve lenne még egy régebbi Linksys WRT54GL V1.1 router is, de erről még kevesebbet tudok, de Linksys weboldalán egy egész friss(2016-os) firmware van hozzá, ami lévén, hogy már 6 éves router elég jónak tűnik, csak ez a router, pláne az új firmware-val teljes homály számomra.

(#54993) Gubek-Einste válasza Daywalkerke (#54992) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az E verzió nem ajánlott, itt is a D1-t kell keresni.
TP-Link-ből pedig az 741ND a hasonló eszköz.
A több antenna nincsen hatással a hatótávra, nagyobb sebesség érhető el miatt a jobb MIMO képesség miatt.
A Linksys már régi eszköz, csak G-s.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54994) Daywalkerke válasza Gubek-Einste (#54993) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

És erről mi a vélemény:

ASUS RT-N12+

Ezen a weboldalon elvileg írják, hogy ezen van guest network, csak félek picit mert ahogy írtad az Asus AC1200G+ állandóan újraindulgat, ha ez ennél a fenti routernél nincs így akkor nekem bőven megfelelne és árban sem vészes 5900Ft körül lenne 3 év garanciával, ez még talán beleférne a keretembe, mert max 5000Ft körülig gondoltam, de mivel erre 3 év garancia van ezért így talán megéri.

A Linksys WRT54GL routert akkor azt mondod teljesen felejtsem el? Mert ez egy ismerősöm ingyen odaadná, mert neki már nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#54995) mondomén


mondomén
őstag

Sziasztok! Szuloknel szeretnek lecserelni egy TL-WR940N-et. Megy tonkre... 120-as upc melle kellene. 100m2-es tegla lakas, hosszukas elrendezesu. Wifinek elkene ernie a routertol kb 13 meterre levo haloig (2 fal van koztuk). 5ghz nem kell. Csak a wifi lenne hasznalva. 2-3 telefon, 2 laptop log majd rajta (sokat nyomtatnak wifin:) ). Legyen stabil, megbizhato. 18 ezer a max, nem baj, ha ala lovunk. :D
Ajanlanatok nekem valamit? Koszonom!

(#54996) Gubek-Einste válasza Daywalkerke (#54994) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez sem ajánlott, N12-ből csak a D1 jó.

Igen, nem éri meg már a Linksys.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54997) Gubek-Einste válasza mondomén (#54995) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N18U/N56U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 lenne az ajánlott ebben az árkategóriában ehhez a nethez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54998) szemesi69 válasza Gubek-Einste (#54996) üzenetére


szemesi69
addikt

Miért nem jó? Kb. féléve használom hiba nélkül :)

Xiaomi redmi note 12 pro

(#54999) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Egy 48 négyzetméteres lakásba szeretnénk egy olyan routert, ami 4G-képes, mert korlátlan Telenoros mobilnettel tervezzük ellátni netezési igényeinket. (kőkorszaki 10mbit-es ADSL-ért nem vagyok hajlandó 8ezret fizetni havonta)
Tudnátok olyan routert ajánlani, ami 4G-képes, lehetőleg AC-s, és elbírna egy Synology NAS-t ami filmet streamelne esetenként wifin keresztül?

(#55000) Gubek-Einste válasza szemesi69 (#54998) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Többen is panaszkodtak már rá, nincsenek vele jó tapasztalatok, nincsen rá CFW.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.