Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54301) DoItYourself válasza Intruder2k5 (#54254) üzenetére


DoItYourself
addikt

Meghozták az Asus RT-N56U-t, amit az edigitaltól rendeltem. A honlapjukon nem volt kiírva külön, de B1 verziót küldtek. Jó áron van most náluk, ajánlom őket. :K

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#54302) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok. Van egy 3 antennás tp link routerem és van egy 40 centis antennám. Mondjuk ha a középsőt kicserélem rá az működik vagy kizárólag 3 egyforma antenna lesz jó?

(#54303) DoItYourself válasza Rainman05 (#54302) üzenetére


DoItYourself
addikt

:( összefoglaló

Működéssel és / vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye. Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#54304) oil120 válasza Rainman05 (#54302) üzenetére


oil120
senior tag

Szia,
Pont 2-vel feljebb volt szó az összefoglalóról, én most onnan másoltam ki egy részt neked:

Minden antennának azonos típusúnak és nyerseségűnek kell lennie és azonos helyen is kell lenniük, nem lehet különböző típusú/nyerseségű/helyszínű antennákat használni egy eszközön. Ennek oka a MIMO képesség működése.

(#54305) oil120 válasza DoItYourself (#54301) üzenetére


oil120
senior tag

Szia,
Van DLNA képes tv-d?
Ha van, kipróbálnál mobilról megosztani rajta a routeren keresztül médiatartalmat?
Nekem is ez van, még fekete pénteken rendeltem ugyanezen az áron.
Nem boldogulok a DLNA-val, ezért kérlek.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#54306) DoItYourself válasza oil120 (#54305) üzenetére


DoItYourself
addikt

Úgy néz ki karácsony után tudom csak beüzemelni. De inkább az RT-N56U topikban kéne erről társalogni.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#54307) oil120 válasza DoItYourself (#54306) üzenetére


oil120
senior tag

Ott is téma volt, csak a Te pont kapóra jöttél.
Ha még aktuális lesz, nem oldódik meg, karácsony után keresnélek

[ Szerkesztve ]

(#54308) assemble válasza Locutus (#54299) üzenetére


assemble
addikt

Gondolom azert (reszemrol legalabbis, az eddigi tapasztalataim szerint), mert ezek (Tomato is pl) baromi jok es stabilak, mig a gyari szoftverek kb mindig kis tudasuak es instabilak. Van nehany kivetel, peldaul az ujabb Asus-okon elvileg a gyari szoftver is eleg jo, de valszeg pont azert, mert az is Tomato alapu :)

(#54309) Rainman05 válasza oil120 (#54304) üzenetére


Rainman05
tag

Köszönöm :R

(#54310) Locutus válasza assemble (#54308) üzenetére


Locutus
veterán

Mi az, hogy stabil meg nem stabil? Sorry, eddig 2 linksysem volt, de sose volt gond velük. Mások lefagynak, vagy mi? És mi a különbség kis tudás, meg nagy tudás között?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#54311) lacy86


lacy86
addikt

Egy gyors szakmai kerdes.

Ez a routerrel mar lehet tervezni egy par evre?
[link]

Film streameles, stb...

[ Szerkesztve ]

(#54312) Multibit válasza lacy86 (#54311) üzenetére


Multibit
veterán

Nem semmi! Rendesen túlárazták! Ahhoz képest, hogy elavult technológia, megkérik az árát. Keress valahol egy Asus RT-AC55U-t, vagy egy TP-Link Archer C5-öt!

(#54313) woodworm válasza Multibit (#54312) üzenetére


woodworm
veterán

Ha már a B1 van forgalomban, akkor annyira nem elavult.

(#54314) Multibit válasza woodworm (#54313) üzenetére


Multibit
veterán

Az nem. Kérdés kapható-e már nálunk és kérdés mennyiért? Tartok tőle, hogy a MIPS modellt hozza még általában az Árukereső.

Szerk:
Amúgy miért kellett az AC68U-t "átnevezni"? ;]

[ Szerkesztve ]

(#54315) vicces


vicces
addikt

ma az archer c7-et újra kellett inditani, mert a 2,4 ghz-es szignálhoz nem lehetett csatlakozni..... :(
remélem ezek az 1-2 napos restartok nem lesznek állandóak, mert akkor megy vissza a francba. v2-es verziót kaptam, júniusi firmwarrel.

:)

(#54316) Gubek-Einste válasza stb123 (#54295) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND ami ajánlott az alsó kategóriában.
Az Asus-ban van dedikált AP és repeater mód is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54317) Gubek-Einste válasza Fery 04 (#54296) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

és #54297 Tigi

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54318) stb123 válasza Gubek-Einste (#54316) üzenetére


stb123
tag

Köszönöm, szerintem az asus lesz a nyerő!

(#54319) assemble válasza Locutus (#54310) üzenetére


assemble
addikt

Nekem is 2 linksys-em volt, WRT160N a regebbi ha jol remlik, az ujabb az E4200, az megy most is. Mindketto csak par napot huzott ki a gyari szoftverevel. Az elso ugy remlik idonkent (par naponta) ujraindult, ddwrt-vel utana teljesen stabil lett, a masodiknal pedig elkezdett akadozni egy videolejatszas egy masik helyi halozati helyrol mikozben ment egy letoltes (de semmi extrem dolog), ment ra egy tomato, azota se volt hasonlo baja. Mindent tud amit tudhat, az UI rommaveri barmelyik masikat (nem az a semmittudo, igenytelen, csicsas, lassu, soha nem frissulo igenytelenseg amit az ember gyari szoftvereken lat), es ATOMstabil. Nem indul ujra magatol, es nem kell ujrainditani sem soha, semmihez (a legtobb beallitas modositasahoz sem). Konretan tobb, mint 1 eves uptime-ja volt nemreg, alig hittem el magam is (igazabol csodalkoztam, hogy ezek szerint aramszunet sem volt 1 evig).
Most gigabit netem lett, amit ha ki akar hasznalni az ember, ahhoz hardveres NAT kell, amihez csak a gyari szoftvere jo (Tomato-val csak 200 Mbps-t bir belole), szoval most meg vagyok love vele kicsit..

(#54320) GoZoL


GoZoL
senior tag

Sziasztok!

Vendéghálózat kezelésére alkalmas routert keresek. Tplinkben gondolkodok. Hogy működnek a vendéghálózat? Lehet szabályozni sávszélességet? Be lehet állítani egyéb más korlátokat? Köszi.

(#54321) bluemirage válasza GoZoL (#54320) üzenetére


bluemirage
őstag

A TP-Link támogatás fülén lehet a kinézett routerhez szimulátort, emulátort keresni. Az összefoglalóba írtak a többiek iránymutatást, hogy mennyi pénzért milyen routereket nézegess.
Általánosságban a TP-Link-nél lehet a vendéghálózatnál a hozzáférés idejét: mely napokon, mikor illetve a hozzáférés sávszélességét szabályozni. Illetve minden nap, de akkor milyen időszakban stb... Lsd egy itt gyakran ajánlott C7-es vendég fülét:

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#54322) bibliator válasza Gubek-Einste (#54288) üzenetére


bibliator
aktív tag

Köszi!

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#54323) ssid3956


ssid3956
tag

Sziasztok!
Milyen wireless routert vegyek max 20-25 ezer forintig? 240/20 (UPC) internethez kellene. Mivel a macbook air 802.11ac szabványt tudja, így jó lenne olyan router ami szintén tudja ezt :)

(#54324) Gubek-Einste válasza ssid3956 (#54323) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U/AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54325) Locutus válasza assemble (#54319) üzenetére


Locutus
veterán

Ezért kérdeztem én is, hogy mi is lehetett a gond, mert nekem is E4200 volt évekig gyári szoftverrel, és gyakorlatilag day1-től a szekrény mögött hevert, sose volt gond vele. Csak ment és ment. Bár lehet, hogy nálam más volt a hálózati környezet, és felhasználás mint nálad, és akkor én is belefutottam volna valami gondba.
Most bár az EA7500 csak egykét hete megy, egyelőre ezzel is ugyanez a tapasztalatom. Nem fagy le, nem indul újra, és nincs egyéb gond se a gyári szoftverrel. A wifivel kicsit kísérleteztem rajta, hogy a megfelelő beállítással átvigyen jó nagy sávszélt, de ez is sikerült. Igazából szerintem nálam is a 2.4Ghz-es sáv telítettségével van a gond a környező egyéb wifik miatt, de 5Ghz-en minden ok.
Arra gondolok, hogy azért valószínűleg a gyártók is fejlődtek már annyit az évek során, hogy manapság már versenyképes szoftverekkel tudják adni a routereket. Talán nincs már ekkora jelentősége a custom firmwareknek, mint a régebbi routereknél. Olyan featureről se tudok, amit csak a custom tudna, és tényleg szükségem lenne rá.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#54326) Brogyi válasza assemble (#54319) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha nagyok az igényeid akkor semelyik gyári router nem lesz jó az 1G-hez, vagy az ára túllő a 80 ropin.
Ekkor jön előtérbe az x86-os vonal.
[Válogass!]

[ Szerkesztve ]

(#54327) GoZoL válasza bluemirage (#54321) üzenetére


GoZoL
senior tag

Köszönöm az infókat! Másik VLAN-t tud kezelni vagy külön DHCP-zni tud a 2. hálózatba?

[ Szerkesztve ]

(#54328) assemble válasza Locutus (#54325) üzenetére


assemble
addikt

Anno eleg frissen vettem, valoszinuleg az meg eleg korai gyari szoftver volt, es amivel nalad ment, az mar jobb lehetett.
Most a hw NAT miatt feltettem egyelore a gyaribol a legfrissebbet, es nem tunik olyan rossznak, mint volt, nagyjabol hasznalhato. De azert ezerszer szivesebben hasznalnek tomato-t, az azonnal latszik igy is.

Brogyi: igen, kinti tomato forumon is rakerdeztem, es ugy tunik, hogy ezek az otthoni routerek meg ma is egyszeruen hardveresen alkalmatlanok a gigabit netre, ezert trukkoznek hozza a hardveres NAT-tal, amivel ki tudjak kerulni a CPU-t, de ez a hardveres NAT valojaban csalas, mert olyan dolgokat is megkerul, amiket nem szabadna egy router-ben (olvastam egy olyat h kvazi csak egy switch-kent mukodik igy). Erdekes tema, az biztos. Mondjuk a flagship telefonokban eleg bika hardver van, kivancsi vagyok, hogy azokkal se birnak-e meg hardveresen a dolgot. x86-ot csak igy otthoni hasznalatra kicsit overkill-nek ereznek :)

(#54329) Locutus válasza assemble (#54328) üzenetére


Locutus
veterán

Valszeg pont annyira overkill egy x86 otthoni használatra, mint a gigabites net :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#54330) Brogyi válasza Locutus (#54329) üzenetére


Brogyi
senior tag

He-he. Ott a pont. :)

(#54331) leviske válasza Gubek-Einste (#54324) üzenetére


leviske
veterán

És amennyiben valakinek a WiFi nem lényeg, de a vezetékes teljesítmény igen, annak ezek közül melyiket érdemes? N56U B1 / N18U / WR1043ND?

Nem szeretnék 4-5k miatt hosszú távon rosszabb teljesítményt, de feleslegesen se költenék pluszban, ha a hw NAT miatt mindegyik kb ugyanazt hozza.

(#54332) assemble válasza Locutus (#54329) üzenetére


assemble
addikt

Hat nem tudom.. Konzumer kategoriaban is kezd egyre inkabb megfizethetove es mainstream-me valni a gigabit net (digi-nel, ill. most mar telekom-nal is van, egesz korrekt aron - sok ember a mobil hasznalataert joval tobbet fizet), mikozben az azt lehetove tevo eszkozok kb meg nem leteznek konzumer kategoriaban..

(#54333) Gubek-Einste válasza leviske (#54331) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U, ha kellene akkor N56U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54334) Diego2002


Diego2002
tag

Sziasztok, jelenleg TP-Link TL-WR1043ND routerem van, a kérdésem az lenne, hogy Wifi szempontjából előrelépés lenne-e vagyis jobb teljesítményt érhetnék-e egy ASUS RT-N56U-val abban az esetben, ha a itthon 30 Mbps net van?

Kertesházban lakunk, nincs nagy konkurrencia ami a szomszédos wifi-t illeti (kb. 1-2-t ha találok).

..::Diego::..

(#54335) Gubek-Einste válasza Diego2002 (#54334) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Körülményektől függ, ha van dual band kliens eszköz/adapter akkor jelenthet előnyt a csere.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54336) gjohnny


gjohnny
tag

Sziasztok!

Eddig egy TP-Link TL-WR841ND router-em volt, amit 6 éve használok. Mivel mostanában már sokat kellett újraindítani az itt ajánlott router-ek közül vettem egy TP-Link TL-WR1043ND V3.0 router-t. Tegnap este lett meg az új, és be is üzemeltem. Mivel a társasházban több wifi is van a környezetben, ugyanúgy mint a réginél ezt is a 13 channel-re állítottam be. Én szinte mindig bekapcsolva hagyom a telefonon a wifi-t estére is. Most azt vettem észre reggel, hogy a 80% töltöttségről reggelre 30% esett a telefon akku-ja. A régi router-nél ilyet nem tapasztaltam. Mi lehet a gond? Nem lenne túl jó, hogy egy 6 ezerbe kerülő router-t egy 14 ezresre leváltva nemhogy javulna a helyzet, de romlana.

Köszi előre is a segítséget!
Üdv, gjohnny

[ Szerkesztve ]

(#54337) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

lenne egy jó láma kérdésem :)

Társasházban lévő UPC 120-as netem van (belváros), a modemem Technicolor, routerként is használom. A wifire jelenleg kizárólag 2 telefon miatt van szükségem, más miatt nem. Néha elég bizonytalan a wifi része, de azért elmegy, van bármi értelme nekem ez miatt routert vennem, van vmi egyéb haszna esetleg, ami indokolná a dolgot? Régen volt egy Tplink 741ND-m, de a 120-as net nem jött már rajta jól, ezért váltam meg tőle.
Előre is köszi a tanácsokat!

(#54338) leviske válasza Gubek-Einste (#54333) üzenetére


leviske
veterán

Köszi! :R Szóval LAN-on a N18U és N56U egyenértékű?

(#54339) entoni1989


entoni1989
tag

Sziasztok.

Véleményetekre lennék kíváncsi, szerintetek melyik a JOBB:

ASUS RT-AC66U

vagy

D-Link DIR-842

Mire tennétek bizalommal a voksotokat?

Köszönöm :R

(#54340) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv

Vásároltam egy Asus RT-AC51 u routert. Mikor hazavittem és konfigoltam ngyon meg voltam elégedve vele. Azután mértem egy sebesség tesztet és rádöbbentem , hogy nem gigabyt lanok vannak benne.

Tudnátok ajánlani helyette egy AC-s GIGABYT-es ezközt ? Esetleg Asus RT-AC55U AC 1200 jó választás lehet ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#54341) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Esetleg Asus RT-AC53U ?

Még ezt is néztem : Asus RT-AC1200G+, de láttam van topikja és nagyon lehúzták :
Agy ezt elvetettem (((

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#54342) Gubek-Einste válasza gjohnny (#54336) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT tedd fel a kérdésedet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54343) Gubek-Einste válasza Orgi (#54337) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a kliens eszközeid között van olyan ami dual band és ilyen router-t veszel akkor profitálhatsz a váltásból.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54344) Gubek-Einste válasza leviske (#54338) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az N18U-nak erősebb a hardvere.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54345) Gubek-Einste válasza entoni1989 (#54339) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus már régi szériás eszköz, az D-Link-kel elég vegyes a tapasztalat azután, hogy a T ilyet osztogat a gigabites netje mellé.
Inkább valami más AC-s eszközt lenne érdemes lenne beszerezni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54346) Gubek-Einste válasza viperabácsi (#54340) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC55U rendben van, hasonló eszköz még az AC58U is.
Az Asus AC53 nem ajánlott az AC750-es volta miatt, az AC53U pedig a 100-as portjai miatt.
TP-Link Archer C5/C7 lehetne még alternatíva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54347) tong


tong
tag

Sziasztok!

4g mobilinternet megosztására alkalmas wifi-s routert akarok vásárolni, milyet ajánlanátok 25ezer forintig.
Válaszokat előre is köszönöm.

(#54348) Gubek-Einste válasza tong (#54347) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

SIM kártyás nincsen ennyiért.
USB port-os pedig 3G / 4G mobilnet megosztásra alkalmas routerek

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54349) tong válasza Gubek-Einste (#54348) üzenetére


tong
tag

Jól értem, hogy inkább a sim kártyás az ajánlott?

(#54350) Gubek-Einste válasza tong (#54349) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Abból kevesebb van és azok sem olcsóak de nem ajánlottabb, USB-s könnyebb beszerezni és olcsóbb. Viszont szükséges a kompatibilis stick megléte.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.