Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54851) st3v3np3t3r válasza bluemirage (#54850) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Az hogy cserélhető, persze plusz pont, de nem képesség hanem lehetőség, nem ugyan az, de beállítási lehetőség is sokkal több van a netgearben mint a tp-linkben...meghát a tp-link alul méretezi nagyon a processzor hűtését...főleg a 741nél, nekem 2hét alatt megsűlt a processzor :) cserélték gariban, az 1hónapig bírta, gyári fw-vel...szóval...ja...az a jó router ami a max terhelés mellett sem forrósodik fel, sajnos a tp-link-ek hajlamosak rá...
Az antenna bőven jó, 47m2es panel lakást lefed :) jelerősség mindenhol ok :)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#54852) maxima válasza bluemirage (#54849) üzenetére


maxima
tag

Hali!

A DIR-842 témához én annyit tennék hozzá, hogy nálam hozza
amit ígér, 50 nm-es panelt tökéletesen lefed 2,4 GHz-en pedig van
zsúfotság rendesen, a telefon két emelettel lejjebb szakad le róla.
Az 5 GHz milyenségét eszköz híján nem tudom megítélni,
talán majd más.

Az pedig, hogy 3 óra kellett a beállításhoz, nem a router hibája.

(#54853) sziada5925


sziada5925
aktív tag

Sziasztok!

Asus RT-N12 Plus routerre feltehető valamelyik tomato firmware?

Üdv: Ádám

(#54854) Gubek-Einste válasza sziada5925 (#54853) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem, csak a D1 CFW kompatibilis.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54855) sziada5925 válasza Gubek-Einste (#54854) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Köszönöm.

Üdv: Ádám

(#54856) Motoxxx válasza Gubek-Einste (#54735) üzenetére


Motoxxx
tag

Köszönöm szépen a tanácsot. Végülis az Asus RT-N18U mellett döntöttem. Bekötötték a Gigabites netet is és szépen zavarmentesen teszi a dolgát. Pár nap alatt semmi gond nem volt. És simán hozza az adott értékeket is. :R Big THX! :)

(#54857) Darwen


Darwen
csendes tag

Sziasztok!

Eddig a szolgáltató által adott Routert használtunk, amit szeretnénk lecserélni.
Pest belvárosában egy századfordulós társasházban lakunk, a lakás 34m2, egy szoba, a konyha és a fürdő 20cm-es fallal van elválasztva (a nappali+hálótól)
A 2.4 GHz-es frekvenciák teli vannak, de a párom gépe nem viszi az 5 GH-ez, ezért mindenképp dual-bandban gondolkodunk.
Az eszközparkunk: 2 latop, 2 tablet, 2 smartphone és 1 TV, ez várhatóan nem fog bővülni.

Olvastam az összefoglalót, de a legtöbb ajánlott készülék nem kapható jelenleg.
A tervezett keret 20k, de amennyiben sokkal jobb ajánlat van felette, a keret bővíthető.

Az előfizetésünk 120 megás, így gigabites routert keresünk.
Mit ajánlotok?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#54858) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Milyen routert vegyek, ha nem wifire akarom használni, csak lan kábelt továbbosztani?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#54859) krealon válasza sutyesz96 (#54858) üzenetére


krealon
veterán

"Milyen routert vegyek, ha nem wifire akarom használni, csak lan kábelt továbbosztani?"

Ha csak az a gond, hogy keves a router LAN ajzata, akkor egy egyszeru switch-el oldhato meg a problema.

Ha ezen felul az is szukseges, hogy elkulonult alhalozatot hozz letre, hogy a "kulso" halozat gepei ne tudjak elerni a "belso" halozat gepeit, akkor vezetekes router-re van szukseged.

Vezetekes router-t gazdasagosan ugy lehet eloallitani, hogy egy olcso wifi router-en letiltod a wifi-t.
A wifi nelkuli router-ekre kisebb az igeny (es a kereskedelmi forgalmuk is nyilvanvaloan), ezert ezek sokkal dragabbak mint a wifi router-ek.

(#54860) sutyesz96 válasza krealon (#54859) üzenetére


sutyesz96
őstag

Akkor leírom mi a probléma forrása..

2 szintes házban lent van a router (máshova semmiképp nem lehet helyezni), és a fenti szinten van 3 eszköz amihez szükség lenne vezetékes hálózatra (wifi nem elég megbízható, illetve elég vastag téglafalak vannak). Eddig ez úgy volt megoldva hogy folyamatosan ráncigálva volt a LAN-kábel -látszik is rajta-, na ehhez szeretnék valami életszerűbb megoldást találni.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#54861) krealon válasza sutyesz96 (#54860) üzenetére


krealon
veterán

"Eddig ez úgy volt megoldva hogy folyamatosan ráncigálva volt a LAN-kábel -látszik is rajta-, na ehhez szeretnék valami életszerűbb megoldást találni."

Ezek szerint neked egy switch-re van szukseged.
Az egyszeru, nem menedzselhetok, mar nehany ezer forintert kaphatok.
100 Mbps portokkal olcsobb, de a gigabites (1000 Mbps) switch-ek sem dragak.
Erdemes tultervezni, mert arban nincs jelentos kulonbseg egy 5 es egy 8 portos eszkoz kozott.

(#54862) sutyesz96 válasza krealon (#54861) üzenetére


sutyesz96
őstag

Ez akkor a célnak megfelelő?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#54863) krealon válasza sutyesz96 (#54862) üzenetére


krealon
veterán

"Ez akkor a célnak megfelelő?" ( TP-LINK TL-SF1005D )

Ha eleg szamodra a 100 Mbps kapcsolat, akkor jo lesz.

(#54864) Gubek-Einste válasza Darwen (#54857) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k-s kerettel az Asus N56U az ajánlott dual band router.
20k felett már AC-s eszközt érdemes venni, ebből az Asus AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7 lenne ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54865) Darwen válasza Gubek-Einste (#54864) üzenetére


Darwen
csendes tag

Köszi!
Az N56-on belül van számunkra érdemi különbség a típusokon belül? Egy B1-est találtam, az Asus honlapján R és U jelzésűt találtam.

(#54866) Gavcsi


Gavcsi
újonc

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat. Sajnos nincs most 20-25 ezer forintom routerre. Kérdés itt gondolom akkor azt hogy mit kell elengedni és itt nyilván a dual band lesz a nyerő. Szóval a kérdés hogy megéri dual band nélkül venni panelba is? Például ez a router megéri? TP-LINK TL-WR1043ND V3.
Ne haragudjatok tudatlanságomért sokat keresgéltem de mégis jobb ez így. Köszönöm előre is a válaszokat.

(#54867) sutyesz96 válasza krealon (#54863) üzenetére


sutyesz96
őstag

10 megás net van a házban, így bőven kielégíti igényeimet. :)

Köszi szépen a segítséget! :R

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#54868) Gubek-Einste válasza Darwen (#54865) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A B1 az erősebb hardverrel rendelkezik és olcsóbb is de olyan sok különbség nincsen közöttük.

az Asus honlapján R és U jelzésűt találtam.
Pontosan melyikre gondolsz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54869) Gubek-Einste válasza Gavcsi (#54866) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen nagyon sok idegen hálózat és nem kell nagy távolságra/sebességre akkor még használható lehet a csak 2,4 GHz képes eszköz.
Megéri a TP-Link 1043NDv3, az Asus N18U hardveresen erősebb és gyári firmware-rel többet tud.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54870) Multibit válasza sutyesz96 (#54867) üzenetére


Multibit
veterán

De azzal a LAN-on belüli adatmozgás sebessége is csak 100 Mbps lesz!

(#54871) cotag


cotag
senior tag

Asus RT-N18U.... van neki alternatívája 20.000Ft-ért??
Vályogfalak vannak 60cm vastagok.
Vagy ezt megvehetem?
Most Cisco router van, telefon abba van dugva, ebben hová dugnám? Nem láttam telefonnak bementet sehol....
Cisco beépíttet antennái gyengék.

(#54872) MaCS_70 válasza cotag (#54871) üzenetére


MaCS_70
félisten

A vályogon át nemigen fogsz stabil wifit működtetni, még emelt teljesítménnyel sem.

Ha a telefont modemként akarod használni, arra az N18 USB-n keresztül alkalmas (Androiddal és nem minden telefonnal), de de messze nem tökéletes a rendszer. Az új firmware-ben a hírek szerint javították az USB-drivert, de használati tapasztalatok az újjal még nincsenek.

Szerintem egyébként nincs reális alternatívája ennyiért -- feltéve, hogy nem kell az 5 GHz, ami vályog falak között igencsak valószínű.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54873) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Milyen routert ajánlotok mobilnethez ?
Jelenleg telenor a szolgáltató.

Természetes 4 G képes legyen vagy akár 4G+

Jó lenne, a mobil antennája külön választható lenne, és akkor fel tudom ragasztani az ablakra ahol a legjobba térerő.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#54874) cotag válasza MaCS_70 (#54872) üzenetére


cotag
senior tag

A telefonnál a vezetékesre gondoltam.
Most a tarros ciscoban van ilyen kimenet a telefon kábelének. Az Asuson nemláttam.
Ez zavar még hogy, hogy lesz telefonvonalam, addig nem merem megvenni..

(#54875) sutyesz96 válasza Multibit (#54870) üzenetére


sutyesz96
őstag

És hol számít ez 10 megánál? Bocs nem igazán vagyok jártas a témában. :F

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#54876) pajszer91


pajszer91
tag

Sziasztok!

Diginet 500 (Maximális sávszélesség: 500 / 200 Mbit/s) Internet hozzáférésem van, melyik router ajánlott ehhez az előfizetéshez, hogy a maximális sávszélességet ki tudjam használni?
Jelenleg egy Tp link 1043nd v1 router használok.
Sebességmérés kép.

(#54877) MaCS_70 válasza cotag (#54874) üzenetére


MaCS_70
félisten

A telefonkimenet nagyon nem routeres szolgáltatás, gyakorlatilag egy beépített ATA-egységet jelent. Volt régen ilyenem Linksysből (még az Ephone árulta), de szabad piacon még nem láttam, könnyen lehet, hogy nincs is ilyen készülék -- tehát egy routerrel szemben ne támassz ilyen követelményt, ez a szolgáltatók és HGW-ik felségterülete!

A megoldás egy külső ATA egység (mondjuk PAP2T használtan olcsón) vagy egy VoIP-központ lehet. A Gigaset A540IP 20e Ft alatt megkapható, 6 SIPés egy PSTN vonalat támogat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54878) Gubek-Einste válasza Core2duo6600 (#54873) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen kellene, SIM kártyás vagy jó a sima USB stick támogatású?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54879) Gubek-Einste válasza sutyesz96 (#54875) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Belső hálós adatmozgatásnál jól jöhet a nagyobb sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54880) Gubek-Einste válasza pajszer91 (#54876) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

A teljes sebesség csak kábelen lesz meg.
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U
20k felett: Asus AC55U/AC58U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54881) pixelmester.


pixelmester.
aktív tag

Sziasztok!
egy kis segítségre lenne szükségem. nem nagyon vagyok hálózat szakértő, csak annyit tudok, hogy hol kell belépni a router és a modem beállításaihoz.
vettem egy LG okostv-t, ami tud a routerhez csatlakozni, és tud netezni. viszont a mobil eszközök nem látják a tv-t a helyi hálózaton keresztül. (így nem tudom a tv-s alkalmazást használni a mobileszközeimről)
Viszont kipróbáltam azt, hogy a modem-en is bekapcsoltam a wifi funkciót, és erre csatlakozva viszont sikerült a fent leírt funkció, az itthoni eszközök látták egymást. Viszont a modemnek borzalmas gyenge a jele, így ez kb használhatatlan. (kábelezésre nincs lehetőség)
mi lehet a routeren elállítva, ami miatt a tv nem látható a többi eszköz számára?
ha esetleg új routert vennék, mire kell figyelni, hogy a fent leírt probléma ne forduljon elő?
köszönöm! :R

(#54882) Core2duo6600 válasza Gubek-Einste (#54878) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Sim kártyás, gondolom azok stabilabbak, aztán ha ezen felül van rajta usb bemenet is, az nem baj.

(#54881) pixelmester.
Nincs elálítva semmi, másik alhálózat van a router mögött, ezért nem megy.
Amit kipróbálhatsz, hogy a routerben kikapcsolod a dhcp kiszolgálót, és a szolgáltató eszközébe nem a wan portjával, hanem az egyik lan csatlakozóval kötöd össze.
Ekkor már csak egy alhálozat lesz az egész, és így elviileg mennie kell a telonak és a tv nek is tudnak kommunikálni.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#54883) pixelmester. válasza pixelmester. (#54881) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

vagy ha esetleg valami jelerősítő megoldaná a problémát? (mert a modem wifijén keresztül működik a varázslat, csak annak meg gyenge a jele. és akkor a router helyett bekötnék egy jelerősítőt...)
nem lehet, h ott felmerülne ugyanaz a probléma, ami a routernél is?

[ Szerkesztve ]

(#54884) TeeJay


TeeJay
félisten

Asus AC58U kinél mennyire stabil?
wifi 2,4 és 5GHz-en eldobja?
1000-es DIGI alatt 930-940megabitet tud hozni?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#54885) Multibit válasza sutyesz96 (#54875) üzenetére


Multibit
veterán

És hol számít az internet előfizetésed sebessége LAN-on belül?

(#54886) Gubek-Einste válasza pixelmester. (#54881) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT tedd fel a kérdésedet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54887) Gubek-Einste válasza Core2duo6600 (#54882) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azok elég drágák erre készülj fel.
Tapasztalat sincsen nagyon ilyen eszközökkel.
Ajánlható eszközök: TP-Link TL-MR6400/Archer MR200, Asus 4G-N12/4G-AC55U, D-Link DWR-921

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54888) Gubek-Einste válasza TeeJay (#54884) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézz be a saját topikjába.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54889) pixelmester. válasza Core2duo6600 (#54882) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Koszi!
De pont igy van, h a routeren ki van kapcsolva a dhcp, es ugy van osszekotve, ahogy te is irtad.

(#54890) pajszer91 válasza Gubek-Einste (#54880) üzenetére


pajszer91
tag

Köszi a választ!
Kertes ház, tégla falak, 1 pc, 1 notebook és 2 okostelefon lennének a fő "fogyasztók" ezen kívül még 1 okostelefon meg egy tablet csatlakozna rá néha, smart tv (ritkán). Érdemes 802.11ac szabványt tudó routert venni?
Beszerzésre 20k körül gondoltam.

(#54891) MaCS_70 válasza pajszer91 (#54890) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha ennyi a keret, akkor szerintem jobban jársz egy Asus RT-N18u-val. Ez ugyan csak 2,4 GHz-es, de jó eséllyel ellátja wifivel az egész házat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54892) pajszer91 válasza pajszer91 (#54890) üzenetére


pajszer91
tag

ASUS RT-AC1200G+ Router nem ajánlott?

(#54893) TeeJay válasza Gubek-Einste (#54888) üzenetére


TeeJay
félisten

hát vegyes vélemények vannak még
azt hiszem jó nekem jövőre is az AC-s router
addig még jobb procikat adnak ki meg fejlődik minden

mondjuk a Qualcomm 4magos procija tetszik az biztos elég bika lehet :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#54894) krealon válasza pajszer91 (#54892) üzenetére


krealon
veterán

Itt talalhatsz tulajdonosokat, akik nyilatkozni tudnak: ASUS RT-AC1200G+ topik

(#54895) pajszer91 válasza krealon (#54894) üzenetére


pajszer91
tag

Köszönöm, akkor ez felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#54896) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Sziasztok!

DIGINet200 nett csomagom van, ugye a digi szolgáltató ilyen router adott Huawei Echolife HG8247H és erre szeretnék vásárolni routert amihez hozzá csatlakoztatnám, milyen routert ajánlanátok max.: 18 ezer ft-ig?

(#54897) viperabácsi válasza pajszer91 (#54892) üzenetére


viperabácsi
addikt

Sok a panasz a random újraindulások miatt .

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#54898) pajszer91 válasza viperabácsi (#54897) üzenetére


pajszer91
tag

Köszi, végül ma megrendeltem Asus RT-AC58U AC1300
Egyúttal megrendeltem a Diginet1000 internethozzáférést is mert csak 500 Ft-tal kerül többe havonta, mint a jelenlegi 500as előfizetés. Cat6-os UTP kábel megfelel ehhez a sávszélességhez?

(#54899) Gubek-Einste válasza Rathrol (#54896) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54900) Gubek-Einste válasza pajszer91 (#54898) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz a CAT6-os kábel, min CAT5E kell a gigabithez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.