Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54451) MaCS_70 válasza hash99 (#54450) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy gyors válasz: mégis mihez, milyen igényekkel?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54452) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv
Érdekelne , hogy egy Asus RT-N12 D1 router Range extender módban tud e anporton netet adni egy settop box-nak ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#54454) hash99 válasza MaCS_70 (#54451) üzenetére


hash99
senior tag

2 pc az egyik lanon 2 tv 2 mobil. A lakás routertől legtávolabbi pontján jelenleg nem fogható a wifi jel a t-s routerrel. Nincsenek nagy igények csak jó hatótáv és probléma mentes működés. Tehát ne dobja el a jelet illetve induljon újra stb.

Mivel azonos áron tudom a két routert megvenni a kérdés inkább az melyik éri meg jobban.

(#54455) woodworm válasza Multibit (#54448) üzenetére


woodworm
veterán

A sebesség technológiai korlát, a mai vasak nincsenek kihegyezve, a 100-as netből amit ki lehet hozni, erőltetés nélkül kihozzák. Néhány chipset pl. pariban van a nagyobb vasakkal is és 100-as hwnat van benne. A visszább említett c20i-vel nincs személyes tapasztalatom, de a soc erősebb, mint a 3600/4300 páros, és a 1043v2/c5/c7 magasságában van, mellette ott a hwnat. A xiaomi miniben csodálatosan muzsikál, nagyon jó lefedettséggel.
Egyetlen hátránya az ac sebesség és a 100Mbit. Én megértem, ha egy technikai beállítottságú fórumon nem ajánlott, de ha összehasonlítom a 1043v2-vel, akkor a pohár lehet félig üres és félig tele is.

(#54456) Gubek-Einste válasza mateus (#54449) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, manapság már minden új eszköz szimultán dual band vagyis egyszerre tudnak dolgoznak mindkét sávon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54457) Gubek-Einste válasza hash99 (#54454) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szükséges az 5 GHz-s wifi vagy sem? Ha nem akkor Asus, ha kellene akkor TP-Link.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54458) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok.
Kellene egy acces point a gyerekszobába, és gondoltam, akkor lehet veszek fő routernek egy erősebbet a mostaninál.
Jelenleg egy Tplink 1043nd v4 van pppoe módban, adja a 2.4 ghz-es wifit 2 telefonnak és 2 tabletnek, egy Tplink Wdr4300 AP módban az 5 ghz-es wifit egy laptopnak , (mellette vpn, dlna és torrent szerver is) kábelen ezeken felül még 2 eszköz lóg a rendszeren.
Nos a jelölt vagy egy Tplink Archer C2 vagy egy Dlink Dir842.
Ezek közül valamelyik száműzné az 1043ND-t, és kerülne a helyére, így 1 eszköz adná a 2 wifi sávot (Sajnos a Wdr4300-é nem olyan jó lefedettségű, AC-n jobb is lenne a laptopnak egy AC-s router)
Csak kérdés, ajánljátok-e a fenti eszközök valamelyikét? Ha nem, akkor az ő ársávjukban milyet? Gigabit LAN fontos.
Vagy inkább bele se ugorjak ezekbe, és vegyek egy sima 10/100-as AP-t a gyereknek?

[ Szerkesztve ]

(#54459) Brogyi válasza kovbandi82 (#54458) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha a Dir-842 tetszik akkor kevesebbért AP-nek egy teljesen ua. az a hardware a Netis WF2780. Fő router-nek nem ajánlott. Esetleg aprón jó áron találhatsz Dlink-et a T akció miatt.

(#54460) Renato1993


Renato1993
tag

Üdv!

Digi 1000-es nethez szeretnék egy routert a jelenlegi TP-LINK WDR3600 helyett (az le lenne fokozva ap-nak).
Jelenlegit néha megfekszi a 3 PC meg a számtalan mobil eszköz.
Tehat hardverileg valami izmosabbat szeretnék a jelenleginél, 25k a max keret.
Ha szimpla, wifi nélküli routert néz az ember, akkor ugyanannyiert jobb teljesitmenyt kap hardveresen, vagy már nem sokat oszt-szoroz hogy van benne wifi is?

Köszi előre is a válasz(oka)t!

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#54461) Gubek-Einste válasza kovbandi82 (#54458) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link Archer C2 ahogyan az összes AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik, valamint CFW ellátottságuk sem gyakori.
Külön álló AP-t nem érdemes venni, inkább egy sima wifi router AP módba jobb megoldás lenne.

AP-nak: Asus N12 D1 (gyári firmware-rel dedikált AP és repeater mód képes) vagy TP-Link 841ND
Router-nek: Asus AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54462) Gubek-Einste válasza Renato1993 (#54460) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha szimpla, wifi nélküli routert néz az ember, akkor ugyanannyiert jobb teljesitmenyt kap hardveresen, vagy már nem sokat oszt-szoroz hogy van benne wifi is?
Az általánosan otthonra ajánlott eszközök között nincsen csak vezetékes router, amik vannak azok már komolyabb tudással rendelkeznek és így a beállításuk sem olyan egyszerű.

Ajánlott eszközök: Asus AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54463) viperabácsi válasza Gubek-Einste (#54462) üzenetére


viperabácsi
addikt

Erre esetleg ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#54464) Gubek-Einste válasza viperabácsi (#54463) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Biztosra nem tudom megmondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54465) babosf


babosf
aktív tag

sziasztok
100M-ás Vidanetes netem van. Emiatt routert cseréltem. asus rt-ac1200g+ az új.
a sebesség modemen mérve 90 M körül van de wifi-n nem tud csak 50-et (speedtest és torrent szerint sem)
ennyit tudott az eloző asus routerem is.
(laptop egy légtérben a routerrel 3m táv.) mit kellene tennem?

köszi

Galaxy S23 Ultra

(#54466) Erdei88 válasza Gubek-Einste (#54414) üzenetére


Erdei88
veterán

Köszönöm! Meg is rendeltem az Asus-t :R

(#54467) kovbandi82 válasza Brogyi (#54459) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

és (#54461) Gubek-Einste:
Köszi, akkor a D-Link se jobb mint a 1043ND?
AP helyett routert nézek akkor AP módban, viszont a gigabites LAN port fontos lenne a belső hálózat miatt. Gigabites LAN portal szerelve milyet ajánlotok? A D-link jó erre, vagy inkább nézzek másikat?

(#54468) Brogyi válasza kovbandi82 (#54467) üzenetére


Brogyi
senior tag

Na még 1x. A Dlink, és a Netis ua. csak kevesebb zsét adsz ki érte. A switch IC azonos Realtek. Tudja a gigabitet.
Ha erősebbet akarsz akkor Archer C5 V2.

[ Szerkesztve ]

(#54469) woodworm válasza Brogyi (#54468) üzenetére


woodworm
veterán

Sőt, a c2-esben is ugyanaz switch van, bár az erősebb vas. A tp-link kapcsán a gyártó oldalán van sebességmérés, és valahol ~600Mbit környékén vége az átvitelnek pppoe kapcsolattal, dhcp-n tudja a gigabitet.

(#54470) Gubek-Einste válasza babosf (#54465) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Átmenni IDE mert ez itt OFF.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54471) Gubek-Einste válasza kovbandi82 (#54467) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7 jó lesz akár router-nek, akár AP-nak.
A D-Link is jó lenne AP-nak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54472) PcForCe


PcForCe
tag

Van bárkinek bármi tapasztala tp link archer c8-al?
Szerintetek jo valasztas lehet?

Samsung Galaxy S9+

(#54473) Brogyi válasza woodworm (#54469) üzenetére


Brogyi
senior tag

Mitől lenne erősebb a Ralink MT7620 (BogoMips385)? Kb. fele annyit tud mint a Realtek RTL8197D (BogoMips 657). Mit nézek el?

(#54474) laskr99


laskr99
addikt

Végül sikerült összeszedni a pénzt egy Asus RT-N56U B1routerre. Holnap megyek érte.Ha megjön a garis router a szervízből akkor eladom azt.

(#54475) maxima


maxima
tag

Sziasztok!

Ma értesítettek a gariba leadott Asus RT AC66U miatt. A sűrű wifi
leszakadás, újraindulás miatt adtam le, és közel 30 nap után simán
visszaadták az árát.
Az Asus szerviz nem javította.
Azért írtam meg mert nem egy panasz jelent már meg itt a fórumon
hasonló okokból.

Üdv.

(#54476) babosf válasza Gubek-Einste (#54470) üzenetére


babosf
aktív tag

köszi

Galaxy S23 Ultra

(#54477) woodworm válasza Brogyi (#54473) üzenetére


woodworm
veterán

Mert a bogomips érték nem mutatja igazán a cpu erejét? Főleg, ha eltérő architektúrájú!
Az mt7620 valamivel erősebb, mint a wdr3600/4300 páros, és kb. a 1043/c5/c7 szintjén van. Ha azt mondod a RTL8197DN ennél erősebb, akkor viszont nem gyenge az a cpu, mint korábban írtad.

Utánanézve (a dir-825-ösben is ez szolgált) tényleg erősebb. Lényegében akkor egy erősebb cpu gyengébb switch, wifi párosítással a c5-össel összehasonlítva.

[ Szerkesztve ]

(#54478) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni.
Van egy lg 42lm620s-ze Tv-m, és szeretnék rá wifit, amit támogat is, de kell először neki egy hardverkulcs.
Amikor vettem a routert kaptam hozzá egy TP-Link TL-WN721N 150mbps-es hardverkulcsot.
A kérdésem az hogy ezzel mit kell csinálni? A TV azt írja hogy csatlakoztassam az USB portba a kulcsot, ezt meg is teszem, de nem volt hajlandó érzékelni, azt írta hogy nincs csatlakoztatva.
Kell ezzel a kulcsal csinálni valamit elötte? Feltelepíteni, engedélyeztetni a wifi routeren vagy valami?

Köszi.

(#54479) Alex91 válasza Teasers (#54478) üzenetére


Alex91
félisten

[link], ilyet kell venni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#54480) Teasers válasza Alex91 (#54479) üzenetére


Teasers
tag

Aha, valahogy sejtettem hogy nem lesz tmogatott a TP-linkes. Köszi szépen

(#54481) samy-d


samy-d
csendes tag

Sziasztok!

Előre is elnézést a hosszú felvezetésért.
Otthonra a kábelmodem mellé szeretnék egy wifi routert, mert előbbi ugyan cseréve lett, de így is vacakol a wifije (valami cisco). Nemrég vettem egy D-Link DIR-842 routert. Négy antenna meg minden, de rosszabb a vétele mint az antenna nélküli cisconak. Nem beszélve arról, hogy sebességet nem igazán tudtam előcsalogatni belőle.
Sajnos a szolgáltatói modemen nem elegendő a LAN dugalj. Ha csak ennyi lenne a probléma, akkor vennék egy sokportos switchet, de jó lenne egy AC wifi is, hogy mikor vezeték nélkül másolok a NAsról/ra, akkor legyen sebesség.

Szóval nem érdekel hány antenna, de jó vétele legyen, működjön APként, és mondjuk egy AC1200 azért legyen benne.

Archer C5 (v2?)-t nézegettem, de az ára pont túl van a lélektani határon. Viszont ott vannak még a C58-59 meg ilyenek, amik a leírás alapján ugyanazt tudják. De vajon mi lehet az árbeli 5-8K különbség?

(#54482) Gubek-Einste válasza samy-d (#54481) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Pontosan milyen típusú a kapott szolgáltatói eszköz és melyik szolgáltatónál vagy?

Sajnos az ajánlott AC-s router-ek 25-30k-s kategóriában kezdődnek.

Viszont ott vannak még a C58-59 meg ilyenek, amik a leírás alapján ugyanazt tudják. De vajon mi lehet az árbeli 5-8K különbség?
Az, hogy csak 100-as LAN portjaik vannak és az USB portokból kevesebb van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54483) samy-d válasza Gubek-Einste (#54482) üzenetére


samy-d
csendes tag

Jelenlegi konfigban a szolgáltatói modemből két kábelen iptv megy az alsó emeletre. Az egyiken van egy AP. Fent a modem mellett van egy AP, amibe be van dugva egy NAS, a TV (stabilabb a csatlakozás mint wifin), illetve egy PC. A net alap, csak 30/5. Viszont megy netezés, stream meg miegymás. A lenti router BG, a modem N szabványt tud. A bajom az, hogy a fenti router wifije baszakszik. Ledob, visszajön, majd megint elmegy. Kéne egy stabil hálózat, amin nem tart örökkévalóságig a kapcsolódás és egy film másolása, és persze 4-5 eszköz kiszolgálása nettel.

Kertes ház, így a szomszédok hálózata épp csak látszik a "radaron". A több wifit igyekeztem szétszórni külön sávokba (1-6-13). Sajnos falak vannak, téglából. De legfeljebb 6-7 méterről van szó két fallal.

A modem pedig egy Cisco EPC3925.

Remélem mindenre tudtam válaszolni.

(#54484) ripla


ripla
őstag

Nézegettem az összefoglalót, meg a netet is, de brutál árai vannak a 10/100/1000 cuccosoknak, tényleg nem létezik olyan, ami 10.000 forint alatt van és jó minőségű?

[ Szerkesztve ]

(#54485) Gyurka6 válasza ripla (#54484) üzenetére


Gyurka6
őstag

Használtban, wi-fi nélkül [link], wi-fi-s új 10 fölött már.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#54486) Gubek-Einste válasza samy-d (#54483) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott AC-s router-ek 30k-s határral: Asus AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54487) samy-d válasza Gubek-Einste (#54486) üzenetére


samy-d
csendes tag

Köszönöm szépen. Akkor marad a C5.

(#54488) ripla válasza Gyurka6 (#54485) üzenetére


ripla
őstag

Végül jobb megoldást találtam. Egy UTP Y elosztóval lesz megoldva. Az alsó szárába bedugom a netkábelt, a két felső szárából meg az egyik megy a gépbe, a másik a routerbe, netem is lesz, meg a wifi is megoldva.
A kis cuccos kb. 170 forint. :)

[ Szerkesztve ]

(#54489) Gubek-Einste válasza ripla (#54488) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ugye tudod, hogy a kábel mindkét végére kell 1-1 ilyen?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54490) ripla válasza Gubek-Einste (#54489) üzenetére


ripla
őstag

Miért kellene? Mármint melyik kábel, melyik két végére?
Az a terv, hogy bejön a szobába a netkábel, rádugom az Y-t, és onnantól az Y 2 szabad slotjába bedugva, 2 darab UTP vezetékkel megy az egyik a routerba, kizárólag a wifi miatt, a másik meg az asztali gépbe.

(#54491) MaCS_70 válasza ripla (#54490) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem jó. Az Y-elosztó arra való, hogy a nyolc eres kábelt két négy eressé párhuzamosítsa (sebességcsökkenéssel - 100 Mbps), így az adott kábelszakasz két végének pontosan szimmetrikusnak kell lennie. A szolgáltatód pedig nem két netkapcsolatot szolgáltat 2x4 éren...

Ha egy y-nal kettéosztod a szolgáltatói UTP-t, lesz két használhatatlan kábelvéged.

Az UTP logikai továbbosztásához hálózati eszköz kell, ami a biteket válogatja szét, ami a switch. De egy netkapcsolathoz eleve csak egy NAT-olást rendelhetsz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54492) woodworm válasza ripla (#54490) üzenetére


woodworm
veterán

Mert sajnos ez nem így működik. Az y két kábelt közösít egy szakaszon, azzal a korláttal, hogy max. 100Mb az átvitel rajta, majd a közös szakasz után szétválassza megint külön vezetékre.
Általában a szolgáltatók 1 ip-címet biztosítanak, tehát mindenképp kell egy útválasztó , ha egynél több készüléket szeretnél üzemeltetni.

(#54493) Jim74 válasza ripla (#54484) üzenetére


Jim74
nagyúr

Használt ugyan, de 10k alatt van és ajánlott az összefoglaló alapján: [link]

(#54494) ripla válasza Jim74 (#54493) üzenetére


ripla
őstag

Hát, mondjuk én ilyen max. 5-6000 környékén gondoltam, 9000-ért... akkor már hozzácsapok még 4 ezret és veszek egy zsír újat. Azért köszi. :)

Többiek:
Hát ez elkeserítő. :(
És nem létezik olyan UTP elosztó, amelyikkel ezt meg tudnám oldani?

(#54495) Gubek-Einste válasza ripla (#54494) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Switch-nek hívják amire gondolsz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54496) ripla válasza Gubek-Einste (#54495) üzenetére


ripla
őstag

Hát, ahogy nézegetem az árakat, nem sokkal maradnak le egy gigabites router mögött, akkor meg már egy router inkább. Ehh, nem tudom mi lesz.

(#54497) ripla


ripla
őstag

Oké, LAN3-ba bedugtam egy harmadik vezetéket, és felhúztam a routerhez, megy a wifi is. :)

(#54498) Gyurka6 válasza Gyurka6 (#54485) üzenetére


Gyurka6
őstag

Rövid kábelekkel, mint passzív hub működhet(ne), ha mind a 3 csatlakozót egyformán kötötték be (telefonhoz láttam ilyen(eket). A sebesség az kérdéses, nyilván maga a működés is, de 170Ft-ot egy próba megér(het).

Gyurka

(#54499) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Asus AC53, amennyiben a 2 LAN port elég mi a vélemény? Tudom, a Wifi csak 750-es, vagyis gyenge, de ettől eltekintve.
Másik az Asus Ac1200G+ Mindkettő gigabites.
Usb port nem kellene az illetőnek, 100 megás nethez kellene, 5 vezeték nélküli eszköznek ( csak böngészés vagy videó streaming) és 1 vezetékes eszköznek.
Gondolom hardwarea Nat egyikben sincs

[ Szerkesztve ]

(#54500) Jim74 válasza kovbandi82 (#54499) üzenetére


Jim74
nagyúr

AC1200G+ típust nem ajánlom. Olvass bele a topikjába... Újraindulgat ad-hoc jelleggel. Van személyes tapasztalatom is vele... Visszavittem garanciába és visszakaptam a pénzt. Azóta egy AC68U boldog tulajdonosa vagyok. :D

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.