Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42251) VANESSZA1 válasza FOX888 (#42246) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Emag? Vagy találtál egy olcsóbb forrást?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#42252) Gubek-Einste válasza explorer68 (#42244) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

30k-s határral még szóba jöhet az Asus AC56U, TP-Link Archer C5/C7 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42253) FOX888 válasza VANESSZA1 (#42251) üzenetére


FOX888
tag

Ipon-nál szerintem a legolcsóbb!

(#42254) Zoli0722 válasza Gubek-Einste (#42119) üzenetére


Zoli0722
csendes tag

Szia!

Köszi a választ!

Végül kábeleztünk egyet a hétvégén.

A modem az emeleti szobák egyikébe került, míg lehúztunk egy utp kábelt a pincébe is. A családi házban vasbeton födém van.Kérdésem az lenne, ha az emeleti modem-hez odateszek egy TP-Link C7-et, az a földszinten is stabil lesz?

A háztartásban van 2 TV-nk ami WIFI képes, 2 laptop, egy Playstation és szintén 2-2 tablet és telefon (Ha ez befolyásolja a döntést).

Olvastam a többieknél, hogy szintén jó megoldás (csak belső antennás) az ASUS RT-AC56U. Ez is szóba jöhet nálunk, vagy a belső antenna miatt kisebb a lefedettsége?

A pincébe valószínűleg végül nem routert teszek, hanem direktbe kötünk egy kábelt a gépbe.

Köszi a válaszokat.

Zoli

(#42255) Gubek-Einste válasza Zoli0722 (#42254) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Előre nem lehet megmondani, hogy milyen a lefedettség, csak a helyszínen a beüzemelés urán fog kiderülni.
Általános vélekedés, hogy a belső antenna rosszabb lefedettséget biztosít mint a külső, ami részben igaz is de nem minden esetben. Az Asus belső antennás router-ei kimondottan jók ilyen szempontból.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42256) allein válasza Zoli0722 (#42254) üzenetére


allein
addikt

Nekem TP-LINK C7 van, 5 GHZ-en hasít. Panelban lakom, 5. emeleten. Nem gondoltam volna mekkora különbség van a két sáv között. Azért írtam panelban lakom mert egy betonfalon át is full térerőm van, és ez nem a lakásban hanem a lift ajtó előtt :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#42257) explorer68 válasza Gubek-Einste (#42252) üzenetére


explorer68
tag

Szia Gubek!
A TP-LINK Archer C5 és C7 között van akkora különbség, hogy
megérje a 8e Ft különbség vagy csak pénztemető?
Hardveresen jobb vagy az 1200 vs 1300 Mbit/s WIFI sebességkülönbség kerül ennyibe?

[ Szerkesztve ]

(#42258) oraihunter


oraihunter
aktív tag

Köszönöm! :R Utánnajárok.

(#42249) farkas-j

Köszönöm!

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#42259) bambano válasza oraihunter (#42248) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azt ugye tudod, hogy ez a fajta netmegosztás illegális?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42260) Gubek-Einste válasza explorer68 (#42257) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hardveresen ugyan az a kettő (C5v1 esetén), csak a wifi-ben van eltérés a kettő között hasonlóan a 3600 és 4300 esetéhez.

#42259 bambano
Mivel azonos a telek így nem tekinthető illegálisnak. Az más kérdés, hogy két utcából is van számozva de ez nem jelent semmit sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42261) Alteran-IT válasza oraihunter (#42248) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Ha mindenféleképpen a Wifi-s megoldás felé hajlasz, akkor szükség van két normálisabb, legalább 150 (de ha lehet, akkor 300) Megás levehető antennás Wifis routerre és két normális kültéri antennára, valamint antenna kábelre.
Azt nem mondanám, hogy kifejezetten kültéri AP-t vegyél, mert a PoE megoldás miatt néha elég sok probléma van velük (rövidebb időn belül instabilak lesznek, nem lesz jel újraindításig stb. és mielőtt valaki okoskodna, hogy hát de nem így van, már volt dolgom egy csomó AP-val, főleg a TP-Link termékei közül, Cisco-t meg nem hiszem, hogy olyan sokan vásárolnának az áraik miatt).

Amúgy ha lehetséges, akkor én inkább kültéri UTP kábelt feszítenék a két ház közé, mert az azért mégis csak gazdaságosabb és stabilabb megoldás, mint a Wifi-s összeköttetés.

bambano: Ha jól vettem ki, akkor a két háztartás ismerős, vagyis rokoni kapcsolatban van, ráadásul egy telken vannak, tehát nem számít illegálisnak. Ami meg azt illeti, a szolgáltatók sokkal több illegális dolgot csinálnak, így ott kell éppen átverni és kihasználni őket, ahol csak lehet.

[ Szerkesztve ]

(#42262) soldi3r


soldi3r
veterán

Hello!
Egy egyszeru de stabil routert szeretnek venni, amivel a puszta kozepen levo gep vezerleset is el tudom erni. Szoval a kitetelek a VPN es az USB 3G lehetoseg. Tudnatok tanacsot adni?

E30 (oo=[][]=oo)

(#42263) explorer68 válasza Gubek-Einste (#42260) üzenetére


explorer68
tag

A C5 esetében azt olvastam, hogy a külső antennákat csak az 5 GHz használja
a 2,4 GHz-hez meg csak a belső antennákat. Ennek mi értelme, ha nem használom
az 5 GHz-et? Az ember azt gondolná, hogy jó jele lesz 2,4 GHz-en, közben az meg
a belső antennákkal küzd! Mit jelent az, hogy 2,4-5 GHz együttes teljesítmény?
Tudtommal a 2 sáv teljesen külön hálózatként jelenik meg, hogy tudnának együtt
dolgozni pl. egy film megnézésekor?

Természetesen mindezeket nem kérdőre vonva kérdezem, mert nem te vagy az ügyfélszolgálat! :))
Vedd úgy hogy költői kérdések és mivel te értesz hozzá, talán tudsz válaszolni a kérdésekre! :R

(#42264) Zoli0722 válasza Gubek-Einste (#42255) üzenetére


Zoli0722
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

Végül bízva abban, hogy a földszinten és az emeleten is bika erős és stabil netem lesz, megrendeltem ezt:

http://www.argep.hu/product_2353770.html

Üdv,
Zoli

(#42265) SztiviVander válasza Alteran-IT (#42261) üzenetére


SztiviVander
őstag

azért egy 300m-es tekercs kültéri utp árát (~40e Ft) + a drótkötelet és oszlopokat amik majd megtartják az utp-t 300m-en én nem nevezném gazdaságosnak. :U

oraihunter
két ubiquiti airgrid megvan az utp tekercs áránál kevesebből.

(#42266) SztiviVander válasza explorer68 (#42263) üzenetére


SztiviVander
őstag

az ember azt gondolná hogy ha valakinek nem kell 5Ghz akkor vesz egy 2.4-re kihegyezett routert. pl egy asus rt-n18-at. mellesleg abszolut nem küzd a C5 a belső antennáival. az együttes teljesítmény a router teljesítményét jelenti nem a kliensét. azaz egyszerre tudnak rajta a specifikált max sebességgel dolgozni 2.4-es és 5ghz-es kliensek. ez kb olyan hogy egy buszon akkor is kihasználható mind az 50 ülőhely ha te (mint kliens) csak egyet (esetleg max kettőt) tudsz egyszerre elfoglalni :)

(#42267) Balázs Z.


Balázs Z.
tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni, a háztartásban szükségessé vált egy router beszerzése, mert a fantasztikus UPC Ubee óránkénti újraindítása kezd unalmassá válni.

A helyzet a következő:

UPC FiberPower 120M
Ubee modem+router

a kapcsolódó eszközök:
2 telefon b/g kapcsolattal (csak 2.4GHz)
egy pc TL-WDN4800 wifi-kártyával (5GHz ok)
egy macbook air (5GHz ok)

Szeretnénk, ha a telefonokon is használható lenne a wifi, ehhez 2.4 GHz-es módban mehet csak az Ubee, de így kb. 2 óránként, rosszabb esetben 10 percenként eltűnik, és csak ki-be kapcsolás segít. Ráadásul így a 120-as net helyett kb. 50-70-es a max. sebesség... Az 5 Ghz-es kapcsolódás esetében minden oké, csak 2-3 naponta tűnik el... és persze a telefonok így nem tudnak kapcsolódni.

Tehát átraknám bridge módba, és vennék egy routert, amit szimultán tud 2.4 és 5 GHz-en működni, normálisan együttműködik az Ubee-val, STABIL és nem kell alternatív firmware-rel szórakozni, max néha frissíteni a hivatalost. Nyomtató/NAS/stb funkciók nem szükségesek!

Olcsó megoldásként a TP-Link TL-WDR4300 juttott eszembe, de arról azt olvasom, gyári firmware-rel nem elég stabil. :F

(#42268) Alteran-IT válasza SztiviVander (#42265) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Valamiért kihagytam a 300 métert :D Rövidebb távon gazdaságosabb lett volna, mondjuk ha esetleg olyan AP-t venne, amit ajánlottak, annak olyan 20 körül van darabja, tehát már rögtön 40 ezer a kettő együtt.

(#42269) explorer68 válasza SztiviVander (#42266) üzenetére


explorer68
tag

Köszönöm Sztivi! :)
Most már értem az együttes teljesítmény lényegét!
Nem szándékozom használni az 5GHz-et, de nem tudom mit hoz
az élet és azért gondoltam, hogy jó, ha van.
Szerintem maradok a TP-Link 1043ND v2-nél remélve, hogy nem
emelik 1000 Mbit/s -re a sebességemet, bár alapból kábelen
használjuk a gépeket, de a jelenlegi állapot nem tükrözi a jövőt! :))
De lehet, hogy lesz ez még így sem! :DD

(#42270) farkas-j válasza explorer68 (#42269) üzenetére


farkas-j
őstag

Nagyon helyes döntés! Én amúgy is lebeszélnék mindenkit az 5GHz-es eszközök használatáról. Ha szép lassan sokan áttérnek rá, esetleg mifelénk is, akkor majd itt is lesznek csatornaütközések, és le fog lassulni a WiFi-s hálózatom. Ezért jobb ja mindenki marad a jól megszokott 2,4GHz-es WiFi-n, lehetőleg 20MHz-es sávszéllel. ;] :))

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#42271) Gubek-Einste válasza soldi3r (#42262) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A VPN-t a router-nek kellene kezelnie vagy csak a router-re csatlakozó eszközt szeretnéd VPN-n elérni. Ha az utóbbi akkor ennek a router-nek nincsen hozzá köze, elég lesz egy sima mobilnet képes USB-s router is, gyári firmware-rel Asus N10U B, TP-Link MR3220/3420, a weboldalon ellenőrizni kell a stick kompatibilitást.

#42265 SztiviVander és #42268 alteran95
Azt se hagyjuk ki, hogy UTP-t max 100 méterre lehet vinni aktív eszköz nélkül így kell még 2-3 eszköz útközbenre ami egy újabb megoldandó kérdés.

#42267 Zoch
20k-s határral van még az Asus N56U és a TP-Link 3600 is.
Nincsen semmi baj sem a TP-Link 4300-zal, amiket jelezni szoktak azoknak a jelentős része user error/beállítási hiba.
30k-val még szóba jöhet az Asus N65U/AC56U, TP-Link Archer C5/C7 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42272) Alex91


Alex91
félisten

Edigitalban kuponkoddal minden TP-Link Acher termek 15% kedvezmennyel kaphato!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#42273) SztiviVander válasza Gubek-Einste (#42271) üzenetére


SztiviVander
őstag

valóban :K az ára miatt eddig már el se mentem gondolatban.

(#42274) Alteran-IT válasza Gubek-Einste (#42271) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Gondoltam rá, de már úgy is kilőttem az UTP-t azután, miután emlékeztettek rá, hogy 300 méter lesz :D
Viszont most eszembe jutott az optikai kábelek és az olcsóbb média konverterek használata, ami nem is lenne olyan drága, viszont tökéletes megoldást biztosítanának, legalább is vezetéken. Vezeték nélkülin maradna az irányított antenna, de annyit még hozzátennék, ha már Wifi, akkor érdemes lenne 5 GHz-en kivitelezni. Igaz, hogy kisebb távolság, viszont jobb a minőség és 300 métert simán átlő, de akár 20 km-t is, de ez is eszköz függő.

(#42275) bambano válasza Gubek-Einste (#42260) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tehát leszögezhetjük, hogy a félreinfók meg álmodozásokkal szemben külön családok között megosztani az internetet, az lopás és illegális. az, hogy azonos-e a telek, nem focizik, főleg, hogy jó eséllyel nem is azonos a telek (meg kell osztani, hogy két házat fel lehessen rá építeni). az meg, hogy két telek között nincs kerítés, szintén érdektelen.

tehát ha nem ment át udvarias kérdés formájában, akkor most megismétlem felszólító módban, mint isp rendszergazda: két lakás között a net megosztása illegális!

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42276) Alteran-IT válasza bambano (#42275) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Csak két kérdés. Egy ISP rendszergazdának mi köze van ahhoz, hogy az előfizető hogy és milyen módon használja fel a szolgáltatást? Tudom, hogy számít nektek, hogy minél több felhasználó legyen, de akkor is.
Valamint melyiknél vagy, ha szabadna kérdeznem?

Valamint kiegészíteném azzal a hozzászólásomat, hogy ez egyébként sem a mi dolgunk, hanem az előfizetőé és a szolgáltatónak az ezért felelős részének a dolga, majd ők intézik. Ne menjünk át jogi és egyéb dolgokba, maradjunk a témánál.

[ Szerkesztve ]

(#42277) SztiviVander válasza bambano (#42275) üzenetére


SztiviVander
őstag

azt elfelejted kedves ISP rendszergazda hogy a szolgáltatók ászf-je nem törvény, úgyhogy az ilyesfajta -a szolgáltató szerint- "illegális" dolgok nem minősülnek a fórumon wareznek, tehát ebben a topikban nem kéne sem udvarias de főleg nem felszólító módban offolni ilyesmiről. főleg hogy az ilyen téma csak parttalan vitához vezetne.

(#42278) Intruder2k5 válasza SztiviVander (#42277) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Úgyhogy itt vége is van, mielőtt még tényleg elfajulna! :)

[ Szerkesztve ]

(#42279) Klara_


Klara_
őstag

Asus 56U athelyezes miatt mar nem muzsikal fenyesen WiFi teren. Oldara kellen szorni a jelet, de O leginkabb elore fele szereti, amivel szivok mert a mostani helyen allandoan forgatni kellene, ami nehezkes mert falra lett furva.
Ha valtanek 68U-ra es beforgatnam a ket oldalra a 2 szelso antennat az javitana a helyzeten? Xiaomi Note 4G-t (egy gipszkarton es egy betonfalon at) es egy Intel Centrino Advanced-N 6205ANHMW-t (egy beton falon at) kellene kiszolgalnia gyakran egyszerre 5GHz-en. A router kozottuk van.
Esetleg varhato valmilyen uj modell amire erdemes lenne varni, nem kell meglepnem most azonnal, de ideje foglalkozmon a problemaval

(#42280) Gubek-Einste válasza Klara_ (#42279) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Előre nem lehet megmondani, hogy milyen a lefedettség, csak a helyszínen a beüzemelés urán fog kiderülni.
Új modell ami hamarosan megjelenik az az Asus RT-AC3200, ami már kapható az pedig az Asus RT-AC87.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42281) explorer68 válasza Gubek-Einste (#42260) üzenetére


explorer68
tag

A kiszemelt TP- LINK WR1043ND eszköz v1 a fehér (régi) és a v2 az új fekete
vagy ha nem így van hogyan lehet megkülönböztetni őket?
Biztosan a v2 kellene csak félek nem jót veszek!

(#42282) Klara_ válasza Gubek-Einste (#42280) üzenetére


Klara_
őstag

Ennyit nem szanok ra, ugy gondolom a 68U is elegge draga.
A jelenlegi is megfelelne ha nem kellene forgatni, 2 fele forgatni egyszerre pedig nem is tudom.

(#42283) UnSkilleD válasza explorer68 (#42281) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

szerintem már csak a v2-t árulják egy ideje, én is a múlt héten vettem egyet iponon, de ott oda is volt irva hogy v2

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#42284) Shingen válasza explorer68 (#42281) üzenetére


Shingen
addikt

Szerintem is függ, hogy hol veszed de általában utána írják v2, ha esetleg nem vagy biztos írj egy mailt annak az üzletnek ahol venni szeretnéd és kérdezz rá, hogy a V2 árulják-e.

風林火山

(#42285) trafipax


trafipax
tag

Sziasztok,

kérhetnék kis helpet a szakértőktől?
Megy a dilemma két router között.
ASUS RT-AC55U vs TP-LINK Archer C5 ?
erről az ASUS típusrol nem sokat tudok. A TP, mint itt sokan írjátok sokaknak bevállt.
pro és kontra.

THX
;)

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#42286) Gubek-Einste válasza trafipax (#42285) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Konkrét tapasztalat nincsen az Asus AC55U-val de a specifikációja alapján bevállalható eszköznek tűnik, ha van kedved tehetsz egy próbát.
A TP-Link Archer C5-ből két verzió van, a v1-gyel már sok tapasztalat van, a v2-vel még nincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42287) Speede05


Speede05
tag

Sziasztok!

Hálózati problémával fordulok hozzátok. Van egy UPC-s HGW-m, ami bridge módban van, illetve egy D-Link 636L Routerem. A problémám pedig az, hogy (szerintem) túl sok eszköz csatlakozik a hálózatra wifin, és ezt nem bírja az eszköz. Amíg 4-5 eszköz van csak rajta, addig problémamentes. De mikor 10+ eszköz van wifin, akkor ha csak 1 eszköznek van forgalma is leesik a sebesség 10 mbps-re kb. Totál megmagyarázhatatlan az egész... szerintem nem lehetne összefüggés a kliensek száma és a sebesség között, ha a hálózati forgalom a többi eszköznél a 0-val egyenértékű.

Firmware frissítés nem segített, a probléma megmaradt. Tehát talán egy új eszköz vásárlása oldaná meg a problémát.

Az eszközök a hálózaton:
- 1 PC Gigabit ethernettel
- 1 HP notebook
- 1 MB Pro (ez tudja az 5Ghz-et is használni)
- 6 iPhone, ebből 2 db 5S, amik azt hiszem szintén tudják az 5Ghz-et
- 1 iPad Mini
- 1 Apple TV
- 1 kamerarendszerhez tartozó rögzítő Etherneten
- 1 Fujitsu üzleti notebook (gondolom, hogy tudja az 5 Ghz-et)
- 1 HP hálózati nyomtató szintén Wifi-n

És ha jönnek ismerősök, akik használnák a wifit az még ehhez jön hozzá.

A felsorolt eszközök mindig a hálózaton vannak. Olyan eszközt szeretnék, ami ezt megbízhatóan kezeli.
Egyéb elvárás csak annyi, hogy a kamera portjaira a port forwardingot be tudjam állítani, de kétlem, hogy létezne olyan eszköz, amivel ne lehetne :D

Szóval mit vegyek?

(#42288) qisqaqas válasza Speede05 (#42287) üzenetére


qisqaqas
senior tag

A nyitott kapcsolatok száma gondolom iszonyatosan sok és a routered nem bírja szusszal kiszolgálni, vagy a netsebességed is lehet szűkös, vagy az N szabvány által biztosított 300Mbps. A kérdésedet jobb lett volna a hálózati problémás topikban feltenni.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#42289) Alteran-IT válasza Speede05 (#42287) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Az is lehet szerintem, hogy abból a 10+ eszközből valamelyik ludas a hálózaton létrejövő anomáliáért, bár ennek a D-Link-es routernek se túl sok jót hallani a wifijéről (főleg hogy csak 2.4 GHz és csak 300 Mbit/s ami ennyi eszköznél elég kevés, főleg hogy meg sincs az a 300 Mbit), legalább is nem átlag felhasználásnál.
LAN-on legalább ugyan úgy megy minden?

Ami meg a router ajánlást illeti, mivel szóba jött az is, hogy vannak 5 GHz-et tudó eszközök is, ezért már minimum egy kétsávos Wifi-s router kellene.
A dolog már csak inkább pénz kérdése, hogy mennyit szánnál rá, mert egy sima kétsávos router olyan 10-20 ezer forintból már bőven kijön, viszont egy jobb AC router már 20-50 ezer között van.
Ajánlott routerek:
TP-Link:
WDR4300 - 15 K
Archer C5 AC1200 - 21 K
Archer C7 AC1750 - 30 K
Archer C8 AC1750 - 31 K
Archer C9 AC1900 - 40 K

ASUS:
RT-AC55U - 27 K
RT-AC66U - 44 K
RT-AC68U - 54 K
RT-AC87U - 65 K

Én inkább TP-Link párti vagyok, főleg hogy az ASUS-nak igen irreális árai vannak mostanában, arról meg nem is beszélek, hogy milyen baromságokat csinál mostanában. Persze ha van pénz, akkor ASUS.

qisqaqas: Szerintem így is úgy router gond lett volna, utána meg új router és így is úgy is itt kötött volna ki, legalább is szerintem, de érdemesebb oda is benézni, de a probléma már nagyjából megvan.

[ Szerkesztve ]

(#42290) kali válasza Alteran-IT (#42289) üzenetére


kali
legenda

szia,

megkérdezhetem, hogy (szerinted) milyen baromságokat csinál mostanában az asus?
az irreális árazás is nézőpont kérdése, jellemzően van a különbözet mögött jobbság hardver, funkcionalitás, támogatás...stb. tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#42291) Alteran-IT válasza kali (#42290) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Természetesen, rögtön mondok is egy példát: RT-AC52U
Alaplapoknál és VGA-knál is van mostanában 1-2 ilyen ballépés, amit igazából nem is értek, főleg egy ekkora cégnél.
Igaz, nem csak náluk van, de ezt ők már nem engedhetnék meg, főleg nem ilyen árkategóriákban.

Ami meg az árazást érinti, igen van, de azért egyes eszközeiknél leginkább már csak a márkanév és a szép külsőt fizeted meg. Én pl azt se tudom, hogy egy RT-N18U-ban is mi kerül annyiba (mondjuk már megy le az ára), de nem éri meg az se azt az árat, mégis nyakra főre ajánlották itt is).

[ Szerkesztve ]

(#42292) kali válasza Alteran-IT (#42291) üzenetére


kali
legenda

nem értem a problémát, ez nem ok baromságnak kikiáltani, minden más gyártónál van ilyen, a tp-link esetén is; tl-wdr3500
ez nem gyártó vagy árkategória függvénye, minden gyártónál van/kell ilyen típus is.
az rt-n18u hardver és wifi (vezérlő) tekintetében is jobb a tp-link azonos kategóriás eszközétől, azért drágább is annyival.
vagy tudnál mondani, a tp-link esetén csak 2.4 GHz wifi képességű eszközt, amiben 256 MB ram és 800 MHz proci dolgozik? nem, csak töredéke ram (64 MB) és gyengébb proci (720 MHz) adott a tl-wr1043nd v2 esetén, ez a különbözet már önmagában megéri a felárat az rt-n18u esetén, és akkor még nem említve az, hogy a tl-wr1043nd v2 csak egy usb 2.0 aljzattal rendelkezik, amíg az rt-n18u egy usb 3.0 és egy 2.0 csatlakozási lehetőséggel.

[ Szerkesztve ]

(#42293) Alteran-IT válasza kali (#42292) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Én azért az RT-AC52U-t és a WDR3500-at egyáltalán nem hasonlítanám össze, mert a tp-link nem baki, már csak kiadás és a szabványok miatt sem.
Ami meg az RT-N18U-t illeti, szerintem közel se éri meg azt az árat, főleg hogy sima 2.4 GHz-nél már eleve nem éri meg. Jó, nyilván jó, ha van egy stabil router, de annak egy normális ellen oldal is kellene, aminek ha külön megint megnézzük az árát, akkor megint nem éri meg, persze gondolom itt megint a több gyengébb eszköz dolog dominál az ellen oldalon.
A WR1043ND-t meg megint nem hasonlítanám össze az RT-N18U-val, nyilván ha a TP-Link kiadott volna egy 2.4 GHz-es 600 Mbit/s routert, akkor szinte ugyan olyan hardverspecifikációval rendelkezne, mint az ASUS-os párja, csak megint jobb árban lenne, de ugye nem adott ki olyat, mert tudta, hogy nem éri meg. Valahol biztos szükség van olyanra, de én is helyette már rögtön egy normális AC routert vennék.

[ Szerkesztve ]

(#42294) kali válasza Alteran-IT (#42293) üzenetére


kali
legenda

arra írtam, hogy 100-as router, de abban a kategóriában jobb hardverrel és wifi képességgel, árban elenyésző különbséggel a gigabit képes típushoz (tl-wdr3600) képest, tehát nem tűnik jó döntésnek, de írhattam volna akár a tp-link archer c2 típust is, ami még problémásabb, mint az rt-ac52u, hiszen viszonylag jó hardver, de elcseszetten gyenge 5 GHz támogatású, csak 1*1:1, ami n és ac szabvány estén is komoly korlátozó tényező a sebesség és a kapcsolat minősége szempontjából is.
más tp-link típussal nem tudod hasonlítani az rt-n1u típust, hiszen nincs jobb csak 2.4 GHz wifi képes tp-link.
a tp-link - az asus azonos kategóriájához képest - jellemzően spórol a ram (és a flash) mennyiségével, a legerősebb típusában is csak 128 MB adott, a kétmagos proci is csak a c8 és c9 esetén adott, és azok árban már bőven ott vannak az asus hasonló kategóriás eszközök áránál, pedig ram, flash és sok más tekintetben még mindig az asus alatt helyezkednek el. (lásd; rt-ac56u)
ahogy az rt-n18u 600 Mbps wifi, úgy a tl-wr1043nd v2 450 Mbps wifi sem feltétlenül van kihasználva, az emberek jelentős hányadának jobb esetben is csak 300 Mbps 2*2:2 mimo képes ellenoldallal rendelkező eszköze van, így felesleges idekeverni az ellenoldalak kompromisszumát.
lehet elfogultnak lenni egyik vagy másik gyártó irányába, csak nem mindig lehet megfelelő érvekkel alátámasztani, legalábbis nem úgy, hogy az mindenki számára elfogadható legyen, mert ha erősebb annyival a hardver, hogy jelentősen jobban bírja a terhelést, illetve jobb az usb támogatás, a wifi modul, az adminisztrációs felület...stb., hogy megérje a különbözetet, akkor ha valakinek megéri a jobb és drágább típus, akkor nem mondható rá, hogy csak a márkát/gyártót fizette meg, hanem ár/érték arányban az jobban megérte neki, hiszen kapott is annyival többet, amennyi többletet rászánt.
nekem is volt több tp-link router is, ahogy asus is, mindig tudtam, hogy nekem mi előny és mi éri meg, pont ezért nem vagyok elfogult, mindegyiknek ismerem és elismerem az előnyét és a hátrányát is.

[ Szerkesztve ]

(#42295) Alteran-IT válasza kali (#42294) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Én is arra írtam, de a az AC-t tudó RT-AC52U a 100 megás portjaival bőven jobb vicc, mint a WDR3500-as.
Az Archer C2 meg megint más, kezdjük ott, hogy belépő szint és nem a jobbak után adták ki, hogy nézzétek viccet is tudunk.
Ami meg azt illeti, nem is kell összehasonlítani más TP-Link routerrel az RT-N18U-t, mert a TP-Link-nek egy olyanja sincs, amivel összehasonlíthatnád.
Ami a spórolást érinti, valamennyire igazuk van, hiszen a router nem igazán használna ki többet, főleg hogy direkt úgy van kialakítva, az meg más, hogy az ASUS viccből hozzádob még egy kevéske RAM-ot, hogy azzal is kiszúrják a TP-Link szemét.
Arról egyébként nem is beszélek, hogy a legtöbb olyan hálózati eszköz, ami az internetszolgáltatásban is ott van, szintén gyenge procival és kevéske RAM-al rendelkezik, de bőven elég nekik és nem mennék bele, hogy vannak jobbak is, amihez már ilyen meg olyan proci jár...

Ha meg az USB-re megint rátértünk meg a jobb hardverre, akkor hagy kérdezzem már meg, hogy hány ember használja az USB-t rajta? Illetve hány ember és hány eszköz használja ki? Még a 2.0-t se használták ki teljesen, ami tudomásom szerint 480 Mbit/s és az a vicces, hogy még a legtöbb USB 3.0 eszköz se (pl pendrive, külső HDD tok) tudja még az USB 2.0 tetejét se USB 3.0 portban, akkor miről is beszélünk? Majd pont egy SOHO router esetében fogjuk az USB portokat fullon járatni, főleg ha valaki csak nyomtatásra, vagy dokumentumok (nem gigás fájlok) megosztására használja.
Abban amúgy teljesen igazad van, hogy a jobb router valamennyivel mindig is többet fog érni, de ha én most pl. egy RT-AC87U-t annyira ismernék és kiszámolnám neked az egyes hardver elemek árát, valamint a szoftver és a munkaerő árát (ami szinte semmi, főleg nem egy ilyen cégnél és ahol gyártják), akkor az is biztos, hogy nem 70 ezer körül jönne ki. Igaz, a kezdeteknél mindig drágább, főleg hogy még nincs párja, meg benne van a vám, meg viszonteladói és egyéb ár, de ebbe se menjünk bele, mert valamennyire neked is igazad lesz, ez is csak nézőpont és eltérő vélemény kérdése.
Tovább ne ragozzuk, mert így is OFF-ba ment át.

[ Szerkesztve ]

(#42296) Gubek-Einste válasza Alteran-IT (#42295) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sokaknak igény a router-en való torrent-ezés így nekik kell az erős hardver amit az Asus N18U nyújt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42297) kali válasza Alteran-IT (#42295) üzenetére


kali
legenda

a leírtak jelentősebb hányadával nem tudok azonosulni, korábban írtam/írtunk is már példákat, hogy miért jó/kell a több ram, az usb esetén sem feltétlenül csak a sebesség miatt jobb a több usb csati és/vagy az usb 3.0, hanem a külső merevlemez...stb. által elvárt amper tekintetében kevés egy usb 2.0, de valóban hagyjuk inkább, mert más oldalról próbálsz megközelíteni dolgokat, maradok inkább annyiban, hogy ilyen érvekkel nem mindenkit/sok embert tudsz/tudnál meggyőzni - pláne a fórum ezen témájában -, miért is kell/jobb nekik a tp-link, mint például az asus.
én is gyakran ajánlok tp-link típusokat is, de vannak olyan igények/elvárások, amikor sokkal több előnyt és kevesebb kompromisszumot jelent egyik vagy másik asus típus a közel hasonló tp-link ellenében még akkor is, ha valamennyivel többe kerül.
elég megnézned a téma összefoglalóját, ott sem véletlenül soroltunk fel sok ajánlott tp-link típust, de vannak helyzetek, amikor egyszerűen jobb vételnek számít akár drágábban is egy asus vagy más gyártós eszköz.
nem feltétlenül off ez, hiszen pont a routerek különbözetéről szól, néha belemegyünk akár mélyebben is, ha van rá konkrét igény, csak ritkán van rá szükség.
nekem rt-ac56u router van jelenleg, és hiába volt előtte tl-wdr3600, amivel elégedett voltam, ac kategóriában nem találtam tp-link megfelelőt, illetve hiába jött ki azóta archer c8...stb., most sem találnék, főként a tp-link ram "korlátja" miatt, mert nekem az fontos szempont, de a szoftveres felület és a védelmi...stb. funkciók is elkényeztettek annyira, hogy a legjobb tp-link is visszalépés lenne most számomra.

[ Szerkesztve ]

(#42298) Alteran-IT válasza Gubek-Einste (#42296) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Igaz, viszont arra már nem tudok mit mondani, ugyanis a router eleve nem torrentezésre való, az hogy már arra is használják, már más.

kali: Aki csak egy oldalról közelíti meg a dolgokat, az részben elvakultan gondolkodik, ezért se csak egy oldalról nézem a dolgokat, mint ahogy már a legtöbb router se csak routerként működik, mert ha megnézed, hogy ma már mi lett egy sima routerből, mint amit Gubek-Einste is írt és még azon kívül sok más, akkor teljesen igazad van, legalább is ha a megnövekedett igényeket és eszerint a "jobb" hardver kínálatot nézzük, de ebbe megint nem mennék bele, mert teljesen felesleges.
Én így is úgy is azon a véleményen maradok most a router témától eltekintve, hogy az ASUS mostanában eléggé nagy baromságokat csinál és ezt addig nem látod be, amíg csak egy oldalról (router) nézed őket. Én ott vagyok az ASUS-nál más hardveres témában is (hálózati kártyák, alaplapok, laptopok, vga-k, monitorok) és jó pár emberrel együtt már eléggé elégedetlenek vagyunk azokkal a vacakokkal amikkel kiszúrják a szemünket, legalább is amik nem a prémium kategóriában vannak, de azok között is van pár baromság, a normál kategóriában meg eléggé bő a kínálat.
Tehát most hogy routerben adnak jobbat és rosszabbat, meg olyat amire már szükség sincs, meg olyan áron ami egyesek szerint már horror, az egy dolog, de a többihez képest ez még sehol sincs, viszont ezt már nem itt vitatnám meg

[ Szerkesztve ]

(#42299) Intruder2k5 válasza Alteran-IT (#42298) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Igaz, viszont arra már nem tudok mit mondani, ugyanis a router eleve nem torrentezésre való, az hogy már arra is használják, már más."

Ezzel nem feltétlenül értek egyet! A mai routerek hardveresen már elég erősek ahhoz, hogy mértéktartóan képesek legyenek torrentezésre. Az, hogy Te nem használod arra, vagy, hogy 10 éve egyáltalán nem lehetett arra használni egy routert, egy dolog. Ennyi erővel 15-20 éve azt is kijelenthettük, hogy a számítógép nem zenehallgatásra való, vagy épp nem filmnézésre való, erre ott a kazettás magnó, a CD, vagy éppen a VHS. Az idők változnak, ma már a router is torrentezik, de ugyanúgy az asztali médialejátszó is, mi több egy telefon is akár, a tv-n interneteznek, és stb..

[ Szerkesztve ]

(#42300) Alteran-IT válasza Intruder2k5 (#42299) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Igen, az viszont megint más dolog, hogy csak azért csinálnak hardveresen erősebb routereket, hogy más célra is lehessen használni őket és ezáltal csábítsák a (L)usereket a használatukra, de ez marketing és pénz.
A router és a PC definícióját meg ne hasonlítsuk össze, mert egy router, az egy router, az egy hálózatvezérlő, illetve útválasztó eszköz, más feladatot nem is kell(ene) ellátnia, viszont egy PC csak egy személyi számítógép, az egy dolog, hogy régen csak annyit tudott, amennyit, de kifejezetten nem volt meghatározva hogy mit tudjon, meg hogy a mai PC-kel már nem lehetne mást csinálni, persze megint párhuzamot lehetne vonni a router és a PC között, de nem illik, már csak azért se, mert nem tudod, hogy mit és miért hogy simítottak el azért, hogy egy egyszerű routerből és egy telefonból már kész viccet csináljanak a megnövekedett igények és a pénz miatt (csak tisztázzuk, a wireless dolog még mindig routerhez tartozik, itt az olyan dolgokra kell gondolni, mint torrent és hasonlók), főleg hogy pl. a telefon mellett már nem véletlenül van már tablet meg ilyesmi, holott már a telefon is tudja ugyan azt, csak külön akarták választani, de oly mindegy.
Mostanában már semmi se az ami, de ebből nem kell vitát nyitni. Ilyen a világ, ha egyetértünk vele, ha nem.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.