Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42651) marilllyo


marilllyo
veterán

TL-WR841N és a TL-WR740N N a kettő között van különbség azt leszámítva, hogy 300 vagy 150Mbps sebességű?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#42652) Gubek-Einste válasza Stef@N (#42647) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A ZTE-t nem tudod kiváltani mivel az kell a netre csatlakozáshoz.
Kábelesen lenne ajánlott bekötni az új eszközt mert így lenne a legoptimálisabb az eredmény.
Repeater üzemmódnál az elérhető link sebesség felezve lesz.
Az Asus N12 D1 megfelelő lesz az igényeidhez, ehhez hasonló eszköz még a TP-Link 841ND.

#42650 SymbianOS
Az Asus hálózati eszközeivel volt gondod vagy nem? Ha nem azokkal akkor nem szabad általánosítani mert minden gyártónak vannak olyan termékei amelyek máshogyan teljesítenek a saját szegmensükben mint a többi.
Ha gondolod megveheted az új verziósat. Ami még szóba jöhet hasonló árfekvéssel: ha nem kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2; ha kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus N56U, TP-Link 3600/4300.

#42651 marilllyo
Lényegében az N150 vs N300 a két eszköz között a fő különbség de verziótól függően a használt SoC-ban is jelentős eltérések lehetnek a 841N javára.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42653) _Smooth


_Smooth
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Linksys E2000 routerem van. A problémám, hogy a NAS-ról megosztott FHD tartalmat minden eszköz hibátlanul játsza, ha kábelen csatlakoznak a routerre. Wifin azonban a tabletem (Archos 80 Cesium) már gyakran bufferel (kábelen - USB2.0LAN adapter + OTG kábel - hibátlanul viszi ez is). Kipróbáltam a notival (Lenovo X230), és az gond nélkül viszi wifin is.
Routeren jelenleg Tomato FW van. Ott a notinál 72/72Mbps-t jelez stabilan, tablet esetén ez még jellemzően több is, mégis elakad. WRT160NL-lel is próbáltam, azzal se változott a helyzet.
Elvileg már minden lehetséges beállítás az optimálison áll, mégsem megy.
Ugyanilyen tablet ismerősömnél egy Linksys EA2700-on, illetve valami N-300-as Dlinken, sőt, hálózaton kívülről (távoli elérésben), vagy akár hálózaton belül widi-vel TV-re kivetítve is hibátlanul játsza még a BD ISO tartalmat is.

Van esetleg tapasztalatotok hasonló problémával kapcsolatban? Lehetséges, hogy a tabletben lévő RTL8723BS Realtek chipnek vannak a routerrel kompatibilitási gondjai?
Tudtok esetleg olyan routert ajánlani, ami garantáltan működik ezzel a chip-pel? (fent említett EA2700-on kívül - bár a sajátomat nem tudtam még azon kipróbálni).
Nem kell semmi extra (se USB, se extra nagy sávszél), csak stabil működés.

Ajánlották még a TP-Link Archer C5-ös routerét is, de ha nem muszáj, a felesleges funkciók miatt nem fizetnék feleslegesen többet (2×USB, 1200Mbps szimultán stb - notit leszámítva nincs is 5G eszközöm, de azt se nagyon használom itthon, és akkor is tökéletesen elegendő a 2.4G).

Köszi előre is.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#42654) vjoszef


vjoszef
csendes tag

Üdv!
Tp-link tl-wr743 routerem meghalt DD-wrt volt rajta, szeretnék egy másik routert szerintetek meikkel járok jobban? TP-link tl-wr841n vagy egy Netgear WNR2000 ?

Az utóbbi használt, mindkettőn DD-wrt t szeretnék használni.

Tudom a netgear nem rossz de egy kicsit régi, a tp-link gondolom fejlettebb hw nem tudok dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#42655) Gubek-Einste válasza _Smooth (#42653) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2; ha kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus N56U, TP-Link 3600/4300.
Garantálni nem lehet, hogy menni fog az adott eszköz/adapter de nagy valószínűséggel így lesz de természetesen lehetnek X-Akták mint most is.

#42654 vjoszef
Inkább a TP-Link legyen az erősebb hardver miatt.
Hasonló még az Asus N12 D1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42656) Witelite


Witelite
csendes tag

Sziasztok!

Sürgős felvilágosításra lenne szükségem, mert azt gondoltam, picit értek a routerekhez, de úgy néz ki mégsem.
Szóval boldog házasságban éltem egy 60 mbites UPC-s előfizetéssel. Elég gyorsnak tűnt, gondolom az elején még méregettem is a sebességet. De egy ideje csak használtam, nem méricskéltem.
Aztán jött a visszautasíthatatlan ajánlat, és 2 hete 120mbit van otthon.

Na jó lassú lett minden. Látványosan. Persze biztosan a UPC a ludas, úgyhogy fel is hívtam őket. De klasszikusan házhoz mentem a lof...ért.

Adatok:

UPC előfizu: 120mbit le, 10 fel

E3000 Linksys router latest firmware. N "High" Performance router
Macbook Pro mid 2012
2,4GHz WPA2

Le: Speedtest: 10-20Mbit/sec, a UPC ügyfélszolgálatának hívásakor 3mbit/sec
fel: 2-3 mbit/sec

számítógép - router távolság 20 cm

kábelesen: 90 mbit/sec le, és 10 mbit fel.

routert kiiktatva 120 le, 11 fel.

DD.WRT felpattintva - nincs lényeges különbség a sebességekben

UPC ügyfélszolgálat: elég sok hívást kapnak hasonló esetekről, nem tud routert ajánlani, nem tudja a hiba okát, forduljak a Linksys supporthoz.

Mi a fene történt? Ennyire azért nem rossz a Linksys...

MIt vegyek akkor? Miért csak TPlink és Asus?

(#42657) Gubek-Einste válasza Witelite (#42656) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sebességre nem tudok mit mondani, talán egy Tomato-val még próbálkozhatnál.
20k-s határral ha nem kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2; ha kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus N56U, TP-Link 3600/4300.

Miért csak TPlink és Asus?
Tesztelt és kipróbált de természetesen vannak más eszközök is csak azzal nincsen tapasztalat és/vagy egyéb okok miatt nem kerülnek ajánlásra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42658) Intruder2k5 válasza Witelite (#42656) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én is javaslok egy Tomato-t rá, bár nem hiszem, hogy önmagában az megoldaná a problémát, viszont a DD-WRT meg általában bugosabb. Szerintem...

Illetőleg nem ártana egy inSSIDer kép is, még ha 20cm-ről használod is a router mellett.

90Mbps eléggé gyanús, hogy 100-as link van a modem és a router közt. Ha van másik UTP kábeled, próbáld meg cserélni...

Egyébként milyen a UPC-s eszköz? Ubee?

Folytatás pedig inkább a router gondok témába.

[ Szerkesztve ]

(#42659) Kolondrum válasza Gubek-Einste (#42652) üzenetére


Kolondrum
félisten

Asus N56U lesz, már megrendeltem. Hiszek nektek.. vga, alaplap nem jött be asusbol, talán ez. A netgearnek vége, eddig probáltam vele kapcsolatot létesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#42660) _Smooth válasza Gubek-Einste (#42655) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszi, megpróbálkozom első körben a kínai csodamárkával (Asus-hoz nem sok bizodalmam van).
5G jelenleg nem szempont, de megfizethető difi esetén talán nem lehet gond a jövőre nézve - így a 4300-as egész szimpatikus. Ennek nincs USB nélküli megfelelője, ugye?

(jézusom, ezt elfelejtettem elküldeni tegnap... :D)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#42661) vjoszef


vjoszef
csendes tag

Én is kipróbálnám ezt a tomato-t de nem találom a kompatibilis routerek listáját tudnátok egy linket dobni?

(#42662) bandeevw válasza Multibit (#42621) üzenetére


bandeevw
tag

Köszi mindenkinek a tanácsot-

Vettem végül egy AC56U-t, eddig nagyon tetszik (ez valami olyasmi, mint a mosógép, hogy az alja ki van rakva samottal...? olyan nehéz mint az atom :DDD )

Asszony LG G3 telójával (AC bennevan) 5Ghz-en mértünk egy gyenge 255 mbit/s-os netet: :DD
Speedtest

A laptopba nem találok nagyon komolyabb kártyát, próbaképpen vettem hozzá egy ilyet:
TL-WN821N

Hát ez eléggé fos...az összes N-es routeremmel max 144,5 mbps-en hajlandó csak beszélgetni (elvileg N300-as), a legfrisseb driverrel, kínomban már usb 3.0-ás portba is próbáltam :(( az már csak hab a tortán, hogy 90% szabad rálátással, 3 méter távolságból a jel olyan rossz lesz, hogy lemegy a kapcsolat max sebesség 7 mbps-re :W

Úgyhogy kifingatom ;] oszt visszaviszem hogy sajnos nem működik ;]

Milyet ajánlanátok helyette...? A 20.000-es Asus-t kihagynám, ha mód van rá, a router is 30.000,- HUF volt, asszony így is már ki akart dobni :DDD
Illetve mit kell vajon beállítani, hogy működjön a Samsung Link? Elindult, nem tudom mi lehetett a baj (össze van kötve a TV a routerrel, így szoktuk a letöltött filmeket / meséket nézni a TV-n a laptopról).

Egyébként lehet h rájöttem h hogyan jött ki a laptopnak a 65 mbps, de ez már inkább csak annyi, h nem találok más magyarázatot...11g=54mbps max, 11b=11mbps max, tehát g+b=65 összesen

[ Szerkesztve ]

(#42663) Multibit válasza bandeevw (#42662) üzenetére


Multibit
veterán

Rossz topicban vagy! Itt kaphatsz választ a kérdéseidre.

(#42664) Titmouse09 válasza bandeevw (#42662) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Hány MHz-es csatornát használsz? Ha átállítod 40MHz-es szélességűre elvileg akkor sikerülhet kihoznod belőle a 300Mbps-t.
Az adaptered által támogatott legjobb modulációs eljárás ugyanis a 64-QAM, aminek az itt látható táblázat 15. sora szerint jellemző sebessége a 144,4 Mbps 2 antenna esetén 20MHz-es csatorna használata mellett.
Egy próbát megér.

Egyébként egy ilyen kis eszköz a túl közel lévő antennák miatt nem tudja kihasználni a MIMO-t teljesen, érdemes külső antennásat venni, ha fontos a sebesség.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#42665) Gubek-Einste válasza _Smooth (#42660) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

USB port nélkül manapság már csak az alsó kategóriában lehet router kapni, a gigabites típusok között már csak olyanok vannak amelyeken van 1-2 USB port de miért is keresel olyat amin nincsen?

#42661 vjoszef
Nézz be IDE a továbbiak miatt.
ITT van egy kompatibilitási lista.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42666) _Smooth válasza Gubek-Einste (#42665) üzenetére


_Smooth
senior tag

Nem ragaszkodom hozzá. Ha nincs, akkor nincs (amúgy azért, mert feltételezném, hogy azonos funkciók mellett, a számomra felesleges extrák nélkül olcsóbb - akkor minek fizessek akár 1-2k-t is olyan plusszért, amit nem használok ki? - de mondom, ha nincs ilyen verzió, akkor maradnak ezek :) )
Köszi a tippeket, igyekszem minél előbb tesztelni.
Jól sejtem, hogy a 3antennással jobban járhatok? Esélyesebb, hogy magasabb értéket tudok elérni, mint a két antennással? (TPLink 4500 vs 3600)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#42667) Gubek-Einste válasza _Smooth (#42666) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A több antennának csal akkor van értelme ha van olyan kliens eszköz amelyik tud profitálni a jobb wifi képességből, egyéb esetben csak "dísznek" van.
A TP-Link 3600 és 4300 között az 5 GHz-s wifi-ben különbség, a 3600 2x2:2 MIMO képességű addig a 4300 3x3:3 vagyis ha van olyan kliens eszközöd/adaptered amelyik jobb mint 2x2:2 akkor látod csak előnyét a 4300-nak, egyéb esetben nem lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42668) DonMaster válasza Gubek-Einste (#42667) üzenetére


DonMaster
addikt

3600 és 4300 nál még 1 különbség hogy pl: az ipon-nál a 4300 olcsobb 500ft-al és 3:3:3 mimo-s ami jobb , én azt vettem , az usb meg relativ nem használod akkor nem , én spec a nyomtato-t rádugtam és tudok most már mobilrol is nyomtatni, nem kell a gépet bekapcsolni és ugy tökörészni, de késöbiekre ha kell torent kliens rá az is emg oldhato a 2 usb miatt, , én spec a 4300-at 2 olbol vettem 1. olcsobb volt mint a 3600, 2. tud 5ghz-et ami jövöre nézve jol fog jönni , de tudom, hogy az ac a jövö de azért kezdésnek jo. de ha nem kell 5ghz- akkor a 3 antennás 1 usb-s 1043nd v2 ha jol irtam a nevét ez is gigát natolva viszi .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#42669) kali válasza DonMaster (#42668) üzenetére


kali
legenda

az a baj, hogy arányában elég kevés olyan n szabványos 5 GHz ellenoldal van, ami jobb, mint 2*2:2 mimo képességgel bír, így ritkán van kihasználva a tl-wdr4300 előnye a tl-wdr3600 ellenében.
ez persze nem kizáró ok, hogy valaki főlé tervezzen a router tekintetében és a tl-wdr4300 mellett döntsön akkor is, ha nem lesz teljesen kihasználva a tudása.

(#42670) _Smooth válasza Gubek-Einste (#42667) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszönöm mind3toknak a válaszokat, tippeket.

Ebben az esetben szigorúan csak az ár fog dönteni, mivel az egyetlen eszköz, amelyiknél jelenleg a wifi sávszélesség és normális kompatibilitás szempont (a windows-os tablet) csak 2.4G-t támogat és mimo 1×1:1, ha jól tudom.

USB meg nekem azért nem szempont, mert van a router mögött egy NSA320S (3USB-vel - ami jelenleg több, mint elegendő) - de persze, ha nincs olcsóbban USB nélküli verzió, akkor marad ez. Ki tudja, talán egyszer még szükség is lehet rájuk :) Amúgy tényleg jó dolog, főleg a fentebb említett nyomtatós problémára.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#42671) DonMaster válasza kali (#42669) üzenetére


DonMaster
addikt

igen ebben egyet értek , viszont mint írtam, most olcsóbb 500ft-al.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#42672) _Smooth válasza DonMaster (#42671) üzenetére


_Smooth
senior tag

Nem tudom, milyen árakat látsz, de én tegnap is azokat láttam, mint most, miszerint 252Ft-tal drágább a 4300. Persze részemről ez nem tétel, a jobbat venném.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#42673) DonMaster válasza _Smooth (#42672) üzenetére


DonMaster
addikt

most nézem én is, tengapelött még drágább volt 500ft-al és egész multhéten , is, szerdán vettem és akkor 15e volt a 4300-as és 15500 volt a 3600-al akkor most ment le mind ketönek az ára , bár ahogy irtad az a 200 valamenyi nem oszt nem szoroz a 4300- a plusz 1 antenával jobb, lehet most nem használod ki de késöbiekben jol jöhet.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#42674) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Sziasztok!

Kérlek, segítsetek olyan eszközt kiválasztani, ami az alábbi célnak megfelel:

- gigabites portok
- 100 Mbps WAN-t átvisz
- megbízható, 5 GHz-es WiFi-t is tud
és a legfontosabb: VPN-t tudjon, ugyanis az irodai fájlszerverünket kellene elérnem vele egy új helyről, ahol 2-3 ember lenne csak.

Hálás lennék, ha kicsit szájbarágósan is el tudná valaki magyarázni, milyen eszközök kellenek hozzá, milyen beállításokkal, stb.

Úgy képzeltem el, hogy a fájlszerveres meglévő hálózatra rákötnék egy VPN-képes routert, amihez kapcsolódnék az új helyen egy szintén VPN-es eszközzel.
A kérdés, hogy
1.) milyen eszközök legyenek ezek?
2.) hogyan tudok bejelentkezni a meglévő hálózatba (user-pass), hogy lássa is a fájlszervert?
3.) az új helyen megoldható-e, hogy az internet forgalom ne a VPN kapcsolaton keresztül menjen?

Előre is köszönöm a segítségeket!

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#42675) SztiviVander válasza Kapanyél (#42674) üzenetére


SztiviVander
őstag

a VPN-t kivéve az összefoglalóban lévő gigabites routerek mindegyike megfelel. VPN szerver ha jól emlékszem az asus-okban gyárilag van, de kliens szerintem azokban nincs. asus-ra és tp-linkekre is lehet cfw-t tenni amiben vagy benne vannak a vpn kliens/szerver csomagok, vagy fel lehet rakni utólag.
1. lásd fent.
2. ha LAN-to-LAN VPN-t akarsz csinálni (routerek vannak összekapcsolva vpn-el) akkor ahoz nem kell user/pass (mármint a vpn-hez, a file megosztás az egy más történet de annak meg semmi köze ahoz hogy vpn-en át vagy ott helyben akarod elérni). ilyenkor a távoli irodában a router a vpn kliens, az emberek a gépeikről pedig a roteren keresztül érik el a központi irodában lévő szervert pont úgy mintha ott lennének (persze a net sebesség függvényében azért lehet hogy kicsit lassabban :) ). ehez értelemszerűen kell egy vpn szerver képes router az egyik oldalra és egy vpn kliens képességű a másikra. a másik megoldás hogy elég egy vpn szerver képes router (pl bámelyik asus gyári fw-el), a távoli irodában lévő 3 ember pedig saját user/pass -al nyit saját vpn csatornát a saját gépéről a központi routerre. ilyenkor a távoli irodában bármilyen router jó, csak internetet kell biztosítani a 3 kliensnek. te tudod melyik neked a szimpatikusabb.
3. alaphelyzetben mindkét fenti esetben csak a távoli hálózat felé irányuló forgalmat irányítja a router illetve az OS a vpn csatornába.

(#42676) Intruder2k5 válasza SztiviVander (#42675) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#42677) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

az asus n18u és n15u milyenek egymáshoz képest? illetve a 1043v2-höz hasonlítva?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#42678) Intruder2k5 válasza UnSkilleD (#42677) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az RT-N15U mindkettőhöz képest lényegesen gyengébb hardver, ami mondjuk nem is csoda, mert jóval korábbi kiadás is. A sorrend RT-N15U, 1043NDv2, és RT-N18U.

Típus | SoC sebesség | RAM | FLASH | WiFi

RT-N15U | 500MHz | 64MB | 8MB | 2x2:2 300Mbps
1043NDv2 | 720MHz | 64MB | 8MB | 3x3:3 450Mbps
RT-N18U | 800MHz (ARM) | 256MB | 128MB | 3x3:3 600Mbps

A SoC vonatkozásában generációs eltérések is vannak, nem csak ez a látható 1-200MHz, tehát egy RT-N18U hardvere mondjuk 50-60%-al gyorsabb mint az RT-N15U, hanem jóval többel. Körülbelül olyan ez, mint a Pentium III és a Pentium 4 közti eltérések.

[ Szerkesztve ]

(#42679) MasterMark válasza Titmouse09 (#42664) üzenetére


MasterMark
titán

Elméletben hogyan kellene lennie az antennáknak mimo-nál? Ha túl távol van, az sem jó, nem?

Switch Tax

(#42680) Gubek-Einste válasza MasterMark (#42679) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem szabad külön választani az antennákat, a legjobb ha maradnak az eredeti helyükön.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42681) MasterMark válasza Gubek-Einste (#42680) üzenetére


MasterMark
titán

Ja látom már egy USB-s dologról volt szó. Akkor ott a beépített antennák lennének túl közel?

Ha egyszer majd kellene, én a TP-Link TL-WN951N-et néztem ki. Habár csak 300 van ráírva, de a 3 antenna miatt nem 450-et kellene tudnia?

Switch Tax

(#42682) Gubek-Einste válasza MasterMark (#42681) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azért nem 450-es mert nem teljesen 3 stream-es, csak 3x3:2 MIMO képességű.
Ha megveszed akkor vegyél melléje még 3db TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C is mert a gépház erősen árnyékolni fogja az antennáit.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42683) kali válasza MasterMark (#42681) üzenetére


kali
legenda

a 3 antenna még nem feltétlenül jelent 3*3:3 mimo képességet, adott esetben ez 3*3:2, azért a 300 Mbps sebesség.
mobilról még lassú is vagyok... :)

[ Szerkesztve ]

(#42684) MasterMark válasza Gubek-Einste (#42682) üzenetére


MasterMark
titán

és kali: Köszi. :R

Ami már 450-et tud azoknál már mind Dual Band-os ami nekem felesleges lenne. Sima 2.4-es 3x3-as 450-es kártya létezik?

Switch Tax

(#42685) bandeevw válasza Titmouse09 (#42664) üzenetére


bandeevw
tag

Köszi a tippet, átállítottam a router 2.4 GHz-es részét 40 MHz-re, így a kapcsolat tulajdonsága valóban elméleti 300-as lett.
Viszont a gyakorlatban ez nem sokat ért, ugyanúgy 50, vagy az alatt marad a mbp/s (speedtest.net).

Holnap úgyis visszaviszem, aztán meglátjuk h milyet lehet venni helyette, nézek vmi komolyabb AC-set.

(#42686) Gubek-Einste válasza MasterMark (#42684) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem találtam ilyet. Ez azért van mert nagyon kevés olyan eszköz van (a TP-Link 1043NDv2-n kivül nem is jut eszembe másik) amelyik csak 2,4-s és 450-es sebességre képes. Ennek a fő oka valószínűleg az, hogy 3 stream kell hozzá ami 2,4 GHz-s sávon majd nem az összes csatorna egyidejű használatát jelenti így majd teljes rendelkezésre álló spektrumban használva lenne az eszköz. Sokszor még még a 2 stream használati bajos.

#42685 bandeevw
A wifi-n elérhető sebesség sok mindentől függ, nem elég a router oldalt figyelni.
inSSIDer3/Wifi Analyzer mit mutat?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
Milyen eszközzel/adapterrel méreted ezt a sebességet?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42687) bandeevw válasza Titmouse09 (#42664) üzenetére


bandeevw
tag

Így viszont a laptopba épített Atheros WLAN kártya elméleti max sebessége is felugrott 65 mbp/s-ról 150 mbps-re, és (vélhetően az antennáinak köszönhetően) a jelerősség is határozottabb, mint a stick-el.
Így már elértem egy jó 80-90 mbp/s-os sebességet :C

Bocs, ha láma vagyok, most kezdek csak elmélyülni ezekben a dolgokban, köszi mégegyszer :R

(#42688) Titmouse09 válasza bandeevw (#42687) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Én örülök, hogy tudtam segíteni! :K
Egyébként én még nem rohannák vissza azonnal vele reggel, mint írta előttem a kolléga meg kellene nézni mi a helyzet a többi csatornán. Aztán, ha nem lehet többet kihozni belőle, akkor én egy ilyenre cserélném. De ha valaki tud ajánlani jól bevált ilyen eszközt, akkor ez csak egy ötlet volt.

(#42679) MasterMark
Igazából egy pár centiméter távolság érdemes ha van, de annál fontosabb, hogy milyen szögben állnak, hogy a fáziseltolódást ki tudják küszöbölni. (Bár nem vagyok nagy mimo szakértő, azért tanultunk róla valamicskét :U )

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#42689) bandeevw válasza Gubek-Einste (#42686) üzenetére


bandeevw
tag

A számítógép 10 cm-re volt a routertől.

(#42690) MasterMark válasza Titmouse09 (#42688) üzenetére


MasterMark
titán

És milyen szög jó a routeren a 3 antennának elméletben? Most párhuzamosan állnak függőlegesen.

Switch Tax

(#42691) Titmouse09 válasza MasterMark (#42690) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

A két szélső egymással 90°-ot zárjon be (szóval a mostanihoz képest 45°-kal fordítsd kijjebb oldalra), a középső egy szintes épület esetén maradhat függőlegesen, több szint esetén azt is 45°-kal kell eldönteni, csak hátrafelé.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#42692) MasterMark válasza Titmouse09 (#42691) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi a segítséget. :R Szóval így?

Switch Tax

(#42693) Gubek-Einste válasza MasterMark (#42692) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Így jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42694) Titmouse09 válasza MasterMark (#42692) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

:K
Nagyon szívesen!

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#42695) rothadt


rothadt
aktív tag

üdv, van jelenleg egy linksys wrt120n típusú routerem, viszont kezd sokszor megszakadni, a wifi része szintén szakadozik, csak ha kihúzom, visszadugom (230v) akkor válik ismét használhatóvá, de néha magától is helyreáll. szóval megbízhatatlan.
mit ajánlanátok, illetve milyen jellegű ez a hiba, általános-e vagy nem jellemző? mi az ami szintén szép kis router nem kell nagyon külső antenna, 63m3-en panelban lenne alkalmazva, esetleg dugnék rá egy vinyót torrent futtatás végett. ja és ha már itt tartok, van-e arra lehetőség valamelyikkel, hogy külföldről is kezeljem a torrent klienst? :D az hiszem egyelőre ennyi, köszönet :R

borzasztó az, amikor az ember minden elképzelhető, addig használt nevét leregisztrálták, csak azt nem ami indulatból jön...

(#42696) Gubek-Einste válasza rothadt (#42695) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Öreg router GYIK
USB nélkül Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND
USB-vel Asus N10U B vagy TP-Link 842ND
A torrent-ezés miatt CFW-t kell majd a router-re tenni és a CFW-ben használt torrent kliensekhez van web felület így egy DDNS beállítással bárhonnan tudod a router-t és az azon futó torrent kliens vezérelni.
A torrent-ezés miatt inkább gigabites típus lenne ajánlott.
20k-s határral ha nem kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2; ha kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus N56U, TP-Link 3600/4300.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42697) Shingen válasza bandeevw (#42687) üzenetére


Shingen
addikt

Akkor mégsem fingatod ki és viszed vissza? :DDD

風林火山

(#42698) rothadt válasza Gubek-Einste (#42696) üzenetére


rothadt
aktív tag

hú, barátom, köszönöm! ilyen egy SEGÍTŐ válasz! köszönöm, megpróbálok valahogy akkor első körben a "generálra" rámenni, ha nem megy majd jelentkezem még további segítségedért. :R

(lehet esetleg a megadott telefonszámodon is információt cserélni?)

Köszönet.

borzasztó az, amikor az ember minden elképzelhető, addig használt nevét leregisztrálták, csak azt nem ami indulatból jön...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.