Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41701) Chereiose válasza Chereiose (#41698) üzenetére


Chereiose
addikt

A felső linkre ezt írja, hogy ez a típusa: Fekete, Model: DSL-360R , pn: ESL360RESZ1..T1E és vadi új.
Akkor ez az, ami nekem kéne nem? :)

(#41702) Chereiose válasza Chereiose (#41701) üzenetére


Chereiose
addikt

Bocs, lejárt a szerkesztési idő, de linkelt egy képest is.
Ezt megvehetem szerintetek? [link]

(#41703) Intruder2k5 válasza Chereiose (#41702) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen!

(#41704) Chereiose válasza Intruder2k5 (#41703) üzenetére


Chereiose
addikt

köszi :R

(#41705) blakey válasza Chereiose (#41704) üzenetére


blakey
titán

D-Link 380T-m van. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41706) TirGael


TirGael
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Visszaolvastam egy adagot - de egy részét nem is értem annak amit írtatok - meg az elmúlt 400-500 hozzászólásban nem szúrtam ki a gondomra választ.
Adott egy szép vékony falakkal megáldott lakótelepi lakás, ahol 240 megabites UPC net van, a saját modem/router kombójukkal. Ami borzalmas. :D 5-en lakunk itt 20-on évesek, telefonok, laptopok, asztali gépek, minden létező borzalommal amivel a wifit lehet terhelni, rendszeresen össze is omlik, mi meg üvöltözünk.

Kéne helyette egy router ami elbírja ezt a terhelést, mert a sávszélességnek elégnek kéne lennie és ha lehetséges (van hülye biztos megoldás), akkor torrentezik a nagygép helyett, mert az francnak menjen éjszaka.
Ötletem nincs mennyi lehet egy ilyen router, kénytelen vagyok belefeccölni, de ha lehet 25 alatt álljon meg.

Hálás köszönet. :)

(#41707) Shingen válasza TirGael (#41706) üzenetére


Shingen
addikt

TP-Link TL-WDR4300 :)

風林火山

(#41708) PainKiller13 válasza Intruder2k5 (#41685) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ugye ezek multis nyomtatók, akkor a scannerre kicsi az esély, hogy működne, a munkahely pénzén meg nem akarok kísérletezgetni, inkább vetetek wifis nyomtatót.

(#41709) TirGael válasza TirGael (#41706) üzenetére


TirGael
tag

Közben mégis találtam választ a régi hozzászólások között, de azért nem baj, ha valaki okosabb is válaszol. :)

Nem frissítek elég gyorsan.
Köszönöm Shingen!

[ Szerkesztve ]

(#41710) Intruder2k5 válasza TirGael (#41706) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem feltétlenül a 2000 hozzászólás visszaolvasása a jó megoldás, ott a téma összefoglaló is, ami minden bizonnyal választ ad majd a kérdésedre.

Amennyiben nincsen szükség az 5GHz-re, én úgy az ASUS RT-N18U-t javasolnám, bár lakótelepen lehet szerencsésebb lenne a dual band eszköz, amennyiben azt a klinesek legalább egy része is támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#41711) blakey válasza TirGael (#41706) üzenetére


blakey
titán

Wdr 3600-ast vettem, potom 12,5e-ért. Semmivel sem gyengébb, mint a 4300-as és jóval olcsóbban is hozzá lehet jutni. Nekem is 240/20-am van, és 100 nm-t lefed.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41712) Shingen válasza TirGael (#41709) üzenetére


Shingen
addikt

Nincs mit.

風林火山

(#41713) TirGael válasza Intruder2k5 (#41710) üzenetére


TirGael
tag

Mi az az 5Ghz és mire jó?
Elnézést, hogy nem olvastam első hozzászólást, pedig szoktam igyekezni nem ostoba write-only módban működni.

A három router torrentezésre mennyire könnyen kezelhető? Hol lehet utánaolvasni?

Köszönöm mindhármótoknak akik válaszoltatok. :)

[ Szerkesztve ]

(#41714) blakey válasza TirGael (#41713) üzenetére


blakey
titán

Akkor jó sokat kell olvasnod ill. ha 240/20-as neted van és ezt wifin ki szeretnéd használni akkor kell az 5GHz, de ez mind kevés ha a gépek nem tudják. Mindkét oldalnak tudni kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41715) TirGael válasza blakey (#41714) üzenetére


TirGael
tag

Két asztali gép van (egy igazából csak most épül) aminek ki kell tudnia használni, a laptopoknál tudom, hogy elég korlátolt.

Az egyik asztali gép konkrétan a router alatt van, szóval arra kábellel kötném, a másik gép most készül, és 28 méter kábel kellene az összekötéshez, így inkább veszek bele Wifi sticket. De azt nem itt akartam megkérdezni, mert elvileg nem ide illik, de a "TP-LINK TL-WN822N"-et olvastam másik topikban jó vételnek.

Viszont ha a torrent megy a routerről, akkor az asztalinak sem feltétlenül szükséges ez a sávszél, de nem árt ha van.

Az olvasnivalót meg azért kérdeztem, mert inkább autodidaktázom, mint hogy telespameljem a fórumot.

[ Szerkesztve ]

(#41716) stag


stag
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném lecserélni az Apple Airport Express routeremet, több dolog miatt is. Találtam sok szóbajöhető megoldást, de egyik leírásában sem láttam, hogy a DHCP kikapcsolható-e bennük. Vagy ez már annyira alap?
Most 100/50 MBPS digi netem van. Az egyik amire gondolok az a TP-Link TL-WDR3600. Ez megoldás lehet?

(#41717) Intruder2k5 válasza TirGael (#41715) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az 5GHz-es WiFi általában gyorsabb mint a 2.4GHz-es, viszont a falak és egyéb akadályok jobban csillapítják, vagyis kisebb a hatótávolsága.

A 28 méter kábel egyáltalán nem probléma, 100 méterig nem lehet gond, tehát csak emiatt nem kell WiFi-re szorítkozni.

WiFi-n torrentezni nem ajánlott, az erre szánt gépeket lehetőség szerint kábellel kösd a routerre.

[ Szerkesztve ]

(#41718) Intruder2k5 válasza stag (#41716) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Természetesen kikapcsolható a DHCP, az említett modellben is!

DHCP -> DHCP Settings

(#41719) stag válasza Intruder2k5 (#41718) üzenetére


stag
csendes tag

Köszönöm! Még olvasom az ajánlott routerek listáját, ha nem találok jobbat akkor ez lesz!

(#41720) Gubek-Einste válasza stag (#41719) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Írd le az igényeidet és majd megmondjuk melyik típusok lennének jók arra.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41721) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok

Router vásárlás előtt állok.
az lenne a kérdés hogy ac56u vagy 66u kozul melyik szorhat erosebb wifi jelet?
100m2 kozepen lenne elhelyezve,a távolabb eső szobák és a router között 2db 50cm vastag téglafal van.próbából a régi 841n tplinkemet kiprobáltam,szórt mindenhová,de a távoli sarkokba csak elég gyéren..

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#41722) Gubek-Einste válasza Bacusuz (#41721) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Előre nem lehet megmondani, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mennyi is lesz az annyi.
A 2db 50-es fal elég komoly akadály így elképzelhető, hogy kell majd egy másodlagos eszköz is, hogy minden le legyen fedve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41723) Bacusuz válasza Gubek-Einste (#41722) üzenetére


Bacusuz
őstag

Az egyik belső a másik külső antennás.
Melyik lehet erősebb wifi jelben?
Szívem szerint az 56u t venném, mert usb3 van benne.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#41724) FOX888


FOX888
tag

Adott egy Tp-link WDR4300 router. Még nincs fél éves. Egyik napról a másikra nem lehet rajta keresztül internetezni.
A digi internet kábelét közvetlenül a pc-re csatlakoztatva kapcsolódik az internethez.

Én úgy gondolom, hogy a router wan portja megadta magát.
Van valamilyen ötlet vagy technika amivel le lehetne tesztelni a wan portot?

(#41726) KERiii


KERiii
tag

Sziasztok!

Gigabites nethez szeretnék routert ami stabilan ki tud szolgálni WIFI-n 15-20 embert egyszerre. Melyik lenne jó választás tapasztalatok alapján?? Köszönöm!

(#41727) Intruder2k5 válasza KERiii (#41726) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mindenképpen Dual Band eszköz lenne javasolt, hogy a klineseket el tudd osztani a két rádió közt, mert 20 kliens egy WiFi-re kicsit sok! Ezen kívül ennyi klienshez mindenképpen erős HW kell, így én egy ASUS RT-AC68U-t javaslok, esetleg ha nem nagy a beszórandó terület, és megteszi a belső antennás modell is, akkor az RT-AC56U is jó lehet.

(#41728) KERiii válasza Intruder2k5 (#41727) üzenetére


KERiii
tag

Köszi a gyors választ! 20-30 ezer közötti kategóriában nem is érdemes nézelődni?

(#41729) kali válasza KERiii (#41728) üzenetére


kali
legenda

szia,

az rt-ac56u 30 e ft körül mozog, abban nagyon erős hardver dolgozik - olyan, mint az rt-ac68u típusban; kétmagos(!) 800 MHz proci és 256 MB ram -, de attól olcsóbban csak gyengébbet találsz.
rápróbálhatsz persze gyengébb hardverre is, de gigabites net és 15 - 20 wifi ellenoldal egyszerre nem kis terhelés egy routernek, szóval kérdéses lehet a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#41730) Gubek-Einste válasza Bacusuz (#41723) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Előre nem lehet megmondani, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mennyi is lesz az annyi.
Az AC56U belső antennái ellenére is elég jó jelet tud nyújtani.
Vedd meg azt amelyik tetszik, ha online rendelsz akkor könnyen vissza tudod küldeni ha nem jönne be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41731) farkas-j válasza RedCat (#41683) üzenetére


farkas-j
őstag

A TP-Link Archer 5 ajánlott és nagyon jó típus! Most már viszont oda kell figyelni vásárláskor, mert két verzióban gyártják! Van V1-es (MIMO config: 3x3:3) és most már van V2-es (MIMO config: 2x2:2) verziója. Ha egy mód van rá, célszerű a V1-et venni az erősebb proci és a jobb WiFi miatt. Különös ismertető jelek a V1 három antennás, a V2 két antennás ;)

Kedves adminok! Kiegészítenétek a bevezetőt ezekkel az infókkal? Előre is Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#41732) stag válasza Gubek-Einste (#41720) üzenetére


stag
csendes tag

Köszönöm!
- a mostani Airport Express a bejövő 100/50-ből csak 47/40-et tud produkálni, közvetlen közelről is. Tudom hogy megvan a bejövő, mert kábellel megmértem előtte.
- a lakás távolabbi pontján viszont majdnem tudja ezt tartani (39/30). 80nm-es panel, router közvetlenül a bejárati ajtó fölött, egy kis szekrényben van.
- érdekes, hogy a legrosszabb vétel, az egyik szobában van, ahol nincs is fal a router és a szoba között hanem csak egy beépített szekrény. 8/7MBPS! Egyébként légvonalban ez kb. 6métert jelent a gép és a router között!
Szóval a fentieket szeretném orvosolni egy új routerrel, valamint szeretnék egy belső hálózatot is kialakítani, 2 gép és egy szerver között, de ehhez ki kell tudnom kapcsolni a router DHCP-jét.
Köszönöm, ha segítetek megtalálni a legoptimálisabb megoldást ehhez!

(#41733) Gubek-Einste válasza stag (#41732) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi router-t nem egy szekrényben tartjuk, hanem szabad levegő, nem csoda, hogy rossz a vétel.
Ide gigabites eszköz kell, ajánlottak: Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2, ha kell akkor Asus N56U, TP-Link 3600/4300, áruk 20k határral van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41736) fil válasza farkas-j (#41731) üzenetére


fil
őstag

Szerintem nálunk még inkább csak a V1-et árusítják.
Én tegnap vettem egyet.
A 2.4 GHz-en szuper a vétel még még az emeleten is (a router a földszinten van). Úgy ,hogy amire eddig 2 eszközt használtam ,most elég egy. Az 5 GHz nyilván kevésbé megy át a beton födémen. Lent az is jó.

(#41737) stag válasza Gubek-Einste (#41733) üzenetére


stag
csendes tag

Hát igen, ebben lehet valami. Az újat megpróbálom a szekrényen kívül elhelyezni.
Az ajánlott routerek részben lévő TP-Link TL-WDR4300 nem "erősebb" az általad ajánlottaknál?

(#41738) Gubek-Einste válasza stag (#41737) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én is írtam a TL-WDR4300-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41739) rappit4


rappit4
őstag

Sziasztok!
Akkor a megfelelő helyen is felteszem a kérdésem :) Szóval most váltottam 240-es netre és a jelenlegi modemem nem tud gigabitet. Tudnák ajánlani valami jó ár/érték arányú gigabites routert? :R

(#41740) Shingen válasza stag (#41737) üzenetére


Shingen
addikt

Ott volt! :)
Ide gigabites eszköz kell, ajánlottak: Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2, ha kell akkor Asus N56U, TP-Link 3600/4300, áruk 20k határral van.

風林火山

(#41741) Gubek-Einste válasza rappit4 (#41739) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2, ha kell akkor Asus N56U, TP-Link 3600/4300, áruk 20k határral van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41742) rappit4 válasza Gubek-Einste (#41741) üzenetére


rappit4
őstag

Okés, akkor ezek közül választok köszi! :R

(#41743) Tomek979


Tomek979
tag

Sziasztok!
Most kötötték be a 100/50-es diginetet és kéne egy jó router + stick .
Melyik a legolcsóbb megoldás ami azért jó is?

(#41744) Shingen válasza Tomek979 (#41743) üzenetére


Shingen
addikt

Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2, ha kell akkor Asus N56U, TP-Link 3600/4300, áruk 20k határral van. :)

風林火山

(#41745) Tomek979 válasza Shingen (#41744) üzenetére


Tomek979
tag

És ezekhez adnak sticket is?

(#41746) Shingen válasza Tomek979 (#41745) üzenetére


Shingen
addikt

nem ezek csak routerek, azt külön kell venned.

風林火山

(#41747) Intruder2k5 válasza Tomek979 (#41745) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Némelyik ASUS-hoz szokott lenni egy ajándék stick, de nem mindig van, és pontosan azt sem tudom mely típusokhoz.

(#41748) Gézengúz válasza Tomek979 (#41743) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ha, már írod, hogy olcsón, ha, ki birsz bekulni vele, hogy nem fog fullon menni a net 110 mbit korul, csak 94, akkor jo lehet meg egy 4500 ft körüli Tp-link 841N is...ez melle mar kapsz 821N nevű wifi sticket vagy 3 ezer korül...

(#41749) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

egy egyszerű TP-Link routerem van otthon , sajnos nem minden szobába ér el a jel vagy csak elég gyengén. Tudnátok ajánlani olyan modellt aminek nagyobb a hatótávolsága, lehetőleg minél olcsóbban?

[ Szerkesztve ]

(#41750) jeni válasza audi100td (#41749) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Szerintem a legolcsóbb megoldás egy használt jó minőségű + router megvétele és azt bekötni AP-ként.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.