Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42701) ittakary


ittakary
nagyúr

Sziasztok!

Nem feltétlenül router, de hasonló: ezt a jeltovábbító látta meg faterom az újságban, csak ott 10ezerért.

TP-Link TL-WA850RE hálozati csatoló

"hosszúkás" panellakás egyik végében van a router és a másik végében már elé fakó a jel.

Itt 7900ért adják. Ennyiért jó lesz ez a repeater?

Köszönöm :R

(#42705) Gubek-Einste válasza ittakary (#42701) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha megfelelően van elhelyezve akkor javíthat a wifi helyzeten.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42706) bandeevw válasza Shingen (#42697) üzenetére


bandeevw
tag

Dehogynem :-) már túl is vagyok rajta :-)
Kicseréltem inkább a laptopban lévő wlan kártyát egy AC-sra.

(#42707) bandeevw válasza Shingen (#42697) üzenetére


bandeevw
tag

Itt leírtam bővebben a fejleményeket.
A gyári kártya 80-90 mbps-el töltött le.

(#42708) Shingen válasza bandeevw (#42707) üzenetére


Shingen
addikt

:DD Lényeg, hogy sikerült és jó is lett!

風林火山

(#42709) bandeevw válasza Shingen (#42708) üzenetére


bandeevw
tag

Hát igen, örülök mint majom a farkának :))

Mégiscsak praktikusabb így egy laptop, mint a 10 centis stickkel :DDD

Meghát, félő volt hogy
1. Nem eszi meg a laptop az intel kártyát esetleg
2. Gyárilag 2,4 GHz-es volt, és (értelemszerűen) ugyanarra az antennára kötöttem a kártyát, fene tudta hogy fog e így rendesen működni az 5GHz-es tartomány is

A driverrel szívtam mondjuk kicsit, de aztán csak sikerült ráerőltetni az akaratom a winfosra (win 7 32 bit) :D

Úgyhogy minden lecsó :C

(#42710) emitter


emitter
őstag

Sziasztok!

Az alábbi szempontok szerint keresnék routert:
- gigabites LAN-portok
- min. N-es wifi
- min. 2 antenna
- USB port nyomtatóhoz
- NAS-t szeretnék majd rá csatlakoztatni, erre alkalmas legyen
Torrentre nem használnám, emiatt talán elég egy egyszerűbb modell is.

Asszem ennyi.. köszi előre is!

(#42711) Multibit válasza emitter (#42710) üzenetére


Multibit
veterán

A témaösszefoglalóban találsz a pénztárcádnak megfelelő típust.

Torrentre nem használnám, emiatt talán elég egy egyszerűbb modell is.
Úgy érted, hogy egyáltalán nem torrentezel? A NAS-on sem fut torrent kliens? Egyébként mindegy is, mert a legolcsóbb ajánlott gigabites router is elég erős.

(#42712) btomi9


btomi9
aktív tag

Sziasztok!

200-as csomagra váltás miatt kaptam a Digitől ZTE ZXHN H298N CPE routert (telefonom is van tőlük). Az lenne a kérdésem, hogy ez az eszköz tudja a Wake-on-Lan funkciót? Arra gondolok, hogy kintről az internet felől be tudok-e küldeni egy ilyen csomagot, és a belső hálózaton (mondjuk a fix IP -t használó) asztali PC -t fel tudom ébreszteni vele)?

A leírását olvastam, de ott nem látok ilyet, kipróbálni még nem volt időm. Próbálok tájékozódni.

(#42713) DonMaster válasza btomi9 (#42712) üzenetére


DonMaster
addikt

szerintem nem , és ha mégis tudja akkor levan tiltva , és nem feloldhato, összefogllaoban van emg oldás miszerint lehet kikerülni viszotn az egy plusz switch és saját routert kell hozzá .
a DIGI lan topic összefoglalojában.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#42714) Atis34


Atis34
csendes tag

Sziasztok!
Van egy digi 100/50-es netünk. És ehhez keresnék egy routert, amit úgy használnánk, hogy a routerbe megy be a kábel, a routerből kábelen menne a net az asztali gépbe, és wifin csatlakozna a telefon. Ehhez keresnék valamilyen routert, olyat ami az asztali gépre kábelen nem csökkenti le a net sebességét. Mert nekünk van egy régebbi routerünk, és az nem enged át csak 60 megát a százból. Vagyis pontosítok, router nélkül 93-94 mega a sebesség, routeren keresztül pedig csak 60 mega körül van. A keret az kb. 10-12 ezer lenne.
Köszönöm a segítséget előre is.

(#42715) Titmouse09 válasza Atis34 (#42714) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Szia! Amennyiben nincs szükséged 5GHz-es wifi-re, ajánlott a TP-LINK TL-WR1043ND v2.1, ha van rá szükséged akkor TP-LINK TL-WDR3600 vagy 4300.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#42716) Gubek-Einste válasza emitter (#42710) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az összes ajánlott gigabites router min N300-as (min 2 antenna és N-es wifi) és van rajtuk 1-2 db USB port is.
20k-s határral ha nem kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2; ha kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus N56U, TP-Link 3600/4300.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42719) Csabi0415


Csabi0415
csendes tag

Sziasztok, mivel nem vagyok jártas a router ügyekben, ezért a segítségeteket szeretném kérni.
Mivel a mostani routerünk haldoklik, (egy TL-WR740N- ről van szó)ezért szeretném lecserélni.
Nagy lakásban, 5-en használnánk.
Mivel nem tudom, hogy mennyibe kerül egy számomra megfelelő router, ezért nem tudom, hogy mennyire kellene belenyúlnom a zsebembe, de örülnék ha 10.000 forintból kijönne. Ilyen bedugom oszt' jóvan terméket szeretnék. Köszi előre is. :)
Szerk.: 15-ös Digi netünk van.

[ Szerkesztve ]

(#42720) MasterMark válasza Csabi0415 (#42719) üzenetére


MasterMark
titán

Mit jelent hogy haldoklik?

Switch Tax

(#42721) Csabi0415 válasza MasterMark (#42720) üzenetére


Csabi0415
csendes tag

Ha online valaki elkezd filmet nézni, akkor nagyon belassul és csak a router újraindítas segít rajta. Néha elmegy a net(ha jobban belegondolok akkor nem is annyira ritkán.) És szerintem a jelerősseg sem a legjobb.

(#42722) Gubek-Einste válasza Csabi0415 (#42719) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

10k alatt csak az Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND ami ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42723) Tomi845


Tomi845
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek egy Tenda W301A Acces point erősebb jelet sugároz egy átlag alsó kategóriás routernél? A gigabit és a magas wifi mbps szempont lenne.

(#42724) Gubek-Einste válasza Tomi845 (#42723) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt előre nem lehet megmondani, csak a helyszíni teszt során derülhet ki, hogy milyen is lesz a sebesség/lefedettség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42725) Tomi845


Tomi845
csendes tag

Ok köszi! Akkor úgy kérdezem, hogy egy acces point erősebb wifi jelet sugároz mint egy router? Vagy ha nem az az erőssége akkor miért van? Kb 1 árban van egy routerral de a router sokkal több dolgot tud.

(#42727) Gubek-Einste válasza Tomi845 (#42725) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen szempontból nincsen semmilyen különbség egy router és egy AP között.
Melyik két eszközről lenne szó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42728) Kapanyél válasza Tomi845 (#42725) üzenetére


Kapanyél
őstag

Nincs különbség a consumer kategóriában általában, csak a firmware más, meg ugye a portok száma.
Ha erős cucc kell, keress profi eszközt, nem túl drágák már pl. a Ubiqiti Unify vagy nano/picoStation sorozat tagjai, csak nézd meg a sebességet, mert a legtöbb csak egy antennás, b/g szabványú. (tapasztalat, több áruházba és villába telepítettünk már ilyet, nagyon érzékeny a vevője és bivaly a teljesítménye!)

Más: köszönöm a VPN routeres tanácsokat!!! :R

[ Szerkesztve ]

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#42729) emitter válasza Gubek-Einste (#42716) üzenetére


emitter
őstag

Gubek-Einste, Multibit: köszi a válaszokat, a TP-Link 1043ND jónak tűnik!
Már csak az a kérdés, hogy a v2.x a fekete készülékházas verzió, és a fehér a régi? (vagy most már nem is kapni a régit..?)

(#42730) Tomi845 válasza Gubek-Einste (#42727) üzenetére


Tomi845
csendes tag

"Egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek egy Tenda W301A Acces point erősebb jelet sugároz egy átlag alsó kategóriás routernél? A gigabit és a magas wifi mbps szempont lenne." Tehát egy átlag 6-8K router és Tenda W301A acces point

(#42731) MasterMark válasza emitter (#42729) üzenetére


MasterMark
titán

A fekete az sötétkék, és igen az a jó a V2. A régi is jó, de csak lassabb netet tud rendesen kihasználni. (Kb. 300 Mbps-t, a V2 az már 800 Mbps fölött.)

Switch Tax

(#42732) Gubek-Einste válasza Tomi845 (#42730) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapvetően nincsen különbség a két eszköz között.

#42731 MasterMark
A v1 jó ha a 120-as netet elviszi, a v2 viszont a gigás Digi-t is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42733) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

melyik a legolcsóbb asus router amiben van vpn server fukció?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#42734) Intruder2k5 válasza UnSkilleD (#42733) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gyárilag PPTP VPN van az RT-N12 D1-ben, az erősebb vasakban (RT-N18U, RT-AC56U, RT-N66U, RT-AC66U, RT-AC68U, stb...) pedig már van OpenVPN is. Tomato fw-ben az RT-N12 D1-re is létezik OpenVPN.

[ Szerkesztve ]

(#42735) Radomer válasza Intruder2k5 (#42734) üzenetére


Radomer
aktív tag

Sziasztok!

ArcherC7-es routerrel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. (V1.1).

Szeretnék egy háttértárat (usb) megosztani a routerrel internet felé, de valamiért nem akar működni. Belső hálózatból el tudom érni, de kintről nem megy. Sajna csak gyári firmware-el tudom használni. A firm megadja melyik ip címen érem el a háttértárat kintről, de mindhiába.

Köszönettel,
Rado

(#42736) Intruder2k5 válasza Radomer (#42735) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem ide való kérdés, inkább itt tedd fel.

Router gondok
TP-LINK routerek

(#42737) Radomer válasza Intruder2k5 (#42736) üzenetére


Radomer
aktív tag

:R

[ Szerkesztve ]

(#42738) Tomi845 válasza Gubek-Einste (#42732) üzenetére


Tomi845
csendes tag

Köszönöm a válaszodat, így már könnyebb a döntés!

(#42739) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Kellene nekem egy olyan switc ami tudja a 802.3ad szabványt. Azaz a Link Aggregation-t. Elég egy 5-8 portos darab is. Akár TP-Link is lehet. :R

Köszönöm :R

(#42740) Multibit válasza XuChi (#42739) üzenetére


Multibit
veterán

[link]
[link]
... de még ezeken kívül is rengeteg találatot ad a gugli a "lacp switch" kulcsszavakra.

(#42741) Sasos


Sasos
senior tag

Üdv urak!

Router csere előtt állok, viszonylag nagy itthoni hálózattal (13 vezetékes eszköz + 4-5 vezeték nélküli), úgyhogy mindenképpen a felső kategóriából kellene választanom valamelyik darabot. Viszont nézegettem a business kategóriás darabokat is (konkrétan őt)és ugyan némileg többe kerül, illetve wifi sincs rajta (ez nem gond, mert most is 3 AP-vel van megoldva a wifi), viszont eléggé stabilnak tűnik (bár hardver szempontjából nem sok derült ki róla a leírása alapján) és nem hiszem, hogy a hardver gyengesége miatt le lehetne könnyen fektetni a vasat. A kérdés a következő: Van valakinek esetleg tapasztalata business kategóriás darabokkal? Érdemes beruházni egy ilyen darabba, vagy inkább nézegessem a SOHO kategória felső szélét?

(#42742) Multibit válasza Sasos (#42741) üzenetére


Multibit
veterán

TP-Link TL-ER5120 spec:
OCTEON™ CN30XX Single Core MIPS64 Based Embedded Processors
So this is a RISC 64-bit Processor running at 500MHz.
16KB Instruction Cache
8KB Data Cache
2KB Write Cache
128KB L2 Cache
(forrás: OpenWrt fórum)

Miért is jobb ez neked, mint a SOHO kategória felső vége? Mint - mondjuk - ezek valamelyike: Asus AC56U, Asus RT-AC68U, Asus RT-AC87U. Vagy ha mindenképpen valami félprofi eszközre vágysz és ezzel bevállalod a nehezebb konfigurálhatóságot (azért nem vészes, csak nagyobb hozzáértést kíván), akkor valamelyik Mikrotik, vagy Ubiquiti eszköz javallott.

(#42743) Sasos válasza Multibit (#42742) üzenetére


Sasos
senior tag

Köszi, megnézem az ajánlott típusokat is. :R

Elsősorban a gond nélkül kezelt 120 000 egyidejű munkamenet miatt csábító az eszköz. (SOHO kategóriában egyik gyártónál se találtam ilyen jellegű adatot.) Továbbá sokkal jobban szabályozhatóak az userek akár munkamenet akár sávszél tekintetében. Nem ragaszkodok a drágábbhoz, de ha 30+k kiadok egy SOHO routerért, akkor elgondolkodtató, hogy 50+k magasságában már ipari felhasználásra tervezett darab is beszerezhető, ami valószínűleg jobban bírja a nyúzást. Úgyse cserélgetem az eszközöket 2-3 havonta.

(#42744) Intruder2k5 válasza Sasos (#42743) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogy mit marketingelnek ezzel kapcsolatban a gyártók, az tejesen mellékes. Az ASUS RT-N16-nál már sok évvel ezelőtt ott állt a paraméterei közt, hogy "Support up to 300,000 sessions", ami persze nem jelenti azt, hogy valójában is tudna 300000 kapcsolatot kezelni. Anno láttam egy tesztet Tomato-val ezen a routeren, valami 75xxx kapcsolatig bírta, ebből kiindulva azért egy mai Dual Core ARM utódja szerintem ennek a többszörösét is elviszi.

[ Szerkesztve ]

(#42745) Sasos válasza Intruder2k5 (#42744) üzenetére


Sasos
senior tag

Köszi neked is. Elsősorban csak érdeklődés volt, hogy érdemes-e feljebb kacsintgatnom, mint a SOHO, ha már úgyis beruházok. Illetve, az érdekelt volna, hogy a SOHO teteje, és a business alja között van-e jelentős differencia (hardver tekintetében, a beállítások és a skálázhatóság egyértelmű) De ezek szerint egy felső kategóriás SOHO router elegendő lesz, egy viszonylag nagyobb, nem kimondottan home kategóriás hálózathoz is.

(#42746) Gubek-Einste válasza Sasos (#42745) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy dual core ARM mindenképpen elég lesz egy kisebb irodai szintre is, ha komolyabb menedzsment igényeid vannak akkor Mikrotik/Ubiquiti/pfSense.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42747) SztiviVander válasza Sasos (#42745) üzenetére


SztiviVander
őstag

na meg az sem mindegy hogy -bár nem írtad mennyi az annyi- ha 350Mbit-nél gyorsabb előfizetésed van akkor ezzel a tp-link-el nem tudnád kihasználni (NAT Throughput - 350Mbps). otthonra olyat válassz ami az otthoni igényeket kielégíti, 50K-ért már elég csúcs soho kategóriát lehet venni (és mind átviszi NAT-on a gigabitet) ami az otthoni igényekre van kialakítva.

(#42748) Mr Bond 007 válasza Sasos (#42741) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Érdemes beruházni, de ebbe a konkrét típusba semmiképpen se. Ennél egy Archer c7-el is bőven jobban jársz. Főleg mert ez csak 350Mbitet tud natolni (ahogy fentebb is írták). Ha viszont ilyesmibe gondolkodsz ár/értékben egy Edgerouter Lite is elég egy switch+wifi access point kombóval, és még mindig marad pénz a zsebedben. Vagy Mikrotik is szóva jöhet, de az már borsosabb. Fontos megjegyezni hogy ezek az ipari cuccok már picit több hozzáértést igényelnek konfigurálás szintjén is.

[ Szerkesztve ]

(#42749) BB9000


BB9000
senior tag

Sziasztok,

Kinőttem az otthoni WiFi-met. Múlt héten vettem egy Linksys EA6300 at a MM webshopban. Jónak tűnt. Mindig Linksys párti voltam. Hazavittem és elkezdtem konfigurálni. Alapos és kiadós bosszankodás :W után rákerestem a "hate smartwifi" szópárra a google-n. :) Elkerülendő a további konfigurálási gondokat és az agyvérzést nyomtam egy nagy nagy hard resetet és tegnap vissza is vittem az egészet a MM ba. Korrektek voltak és szó nélkül visszaadták az árát. 25 rugót. Most ASUS-os routerem lesz. Az egyik nagy webshopból 26.9-ért megrendeltem az új kiszemeltemet: RT-AC56U. Erre már készen van a DD-Wrt firmware is. :K Már letöltve figyel az otthoni gépemen. :D

2 kábeles + 9 WiFi-s eszköz van működésben otthon. A terület is elég nagy amit be kell szórni jellel. Ráadásul a 2.4 GHZ es sáv túlzsúfolt a környéken. Szerencsére az 5 GHZ tök üres. Eddig mégsem éreztem a hiányát egy jobb WiFi eszköznek, de most felmerült az igény. A video streaming időnként akad. Sajnos a kábeles megoldást nem tudom egyszerűen megvalósítani.

(#42750) Lizsó


Lizsó
csendes tag

Sziasztok,

Hozzáértőket kérdeznék, mert én nem vagyok az :)

egy NAS, mint médiaszerver és egy wifis Mede8er MED600X3D-WP lejátszó közé (802.11b/g/n up to 300Mbps)
milyen wifi routert ajánlotok? Nem a net miatt kérdezem, mert az csak megás T-home, hanem a filmek miatt.

Elképzelhető egy 3D BD50 fim vezeték nélküli átvitele a két eszköz között? Vagy mindenképp kábeles kapcsolat kell? Utóbbit nehézkesen tudom csak megoldani...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.