Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41501) Shingen válasza Vyndree (#41500) üzenetére


Shingen
addikt

Szerinted ez a pcx megbízható bolt?
Nem szürke importos?

風林火山

(#41502) Gubek-Einste válasza rewolt (#41498) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor inkább az Asus Ac56U/AC68U legyen.

#41499 smiti
Jövőre tervezés miatt mindenképpen gigabites eszközt lenne érdemes venni, ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2, ha kell akkor Asus N56U, TP-Link 3600/4300.
Inkább webshop-ból rendeljél mert ott olcsóbban is tudsz rendelni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41503) Alteran-IT válasza Shingen (#41501) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Megbízható, már én is rendeltem tőlük és eddig nem volt probléma, mondjuk garanciáztatni még nem kellett semmit, így azt a részét nem tudom minősíteni.
Viszont a linkelt routernél az első kép hibás, amit kicsit gond egy ilyen webshopnál, de bakik néha előfordulhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#41504) smiti


smiti
addikt

Itt most nem az a kérdés, hogy honnan és mennyiért vegyek, hanem ár érték arányban melyik éri meg legjobban mondjuk 16k-ig bezárólag.
Nem akarok több éves technikát venni, inkább a korszerűbb, jobb megbízhatóbb eszközt szeretném megvenni természetesen nem aranyáron.

(#41505) Gubek-Einste válasza smiti (#41504) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ajánlott router-ek közül az Asus N18U a legújabb, az AC eszközökkel megegyező hardverrel rendelkezik, után jön a TP-Link 1043NDv2 majd a TP-Link 3600/4300 és végül az Asus N56U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41506) Vyndree válasza Shingen (#41501) üzenetére


Vyndree
őstag

Nagyon remélem hogy megbízható, mert onnan szeretném rendelni ha bekötik végre.

(#41507) yossarian14 válasza Vyndree (#41506) üzenetére


yossarian14
tag

Én már gariztattam is náluk idén, nem volt gond.

(#41508) bigdady válasza Gubek-Einste (#41505) üzenetére


bigdady
nagyúr

De n18 nem dual vagy tevedek?

(#41509) kali válasza bigdady (#41508) üzenetére


kali
legenda

nem tévedsz, az rt-n18u csak 2.4 GHz wifi sávot tud.

(#41510) anonym1s válasza Gubek-Einste (#41390) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.

Megjott a ruter (netgear r7500), meg az intel ac7260 adapter a laptopba. Usb wifi meg uton van.

Egyik laptop 5 meterre van a rutertol es egy fal kozottuk. Igy a wifi kapcsolati sebesseg stabil 520mbps, es a BD3D akadasmentesen megy DTS HD hanggal!
Mivel ez meg sem kottyant neki, elkezdtem tesztelgetni, meddig birja. Innen toltottem le fajlokat. A 120mbps videoval mar idonkent megtorpan a lejatszas, de a 110mbps-os akadasmentesen megy :) Lejatszo a kodi volt. Mpc-hc 100mbps-ig akadasmentes.

Masik laptop kb. 8 meterre van es 2 fal kozottuk. Igy a kapcsolati sebesseg stabil 195mbps, es a full hd mkv (22gb meret, 22,2mbps bitsebesseg) akadasmentesen megy. Ezen a gepen nem tudtam tesztelni a BD3D-t ma, de holnap szanok ra idot, meg a jellyfish videokra is.

Egy falon keresztul kb. 35 meterrol is mutatott 1 egysegnyi tererot a telefonom 6mbps sebesseggel. Onnan meg betoltodott a forum es tudtam olvasni a telefonommal.

Usb-re/rol masolas sokkal gyengebb mint szamitottam, iras 15MB/s, olvasas 18MB/s. Az asus tesztjeben irtak, hogy az usb3 es wifi zavarjak egymast ha egyszerre vannak hasznalatban. Ez lehet a magyarazat a tesztekben olvasottnal joval gyengebb eredmenyekre.
Viszont meg lehet osztani neten is az usb-n levo tartalmat.

Szerintem prima gep, eddig azt mondom nem bantam meg :) Remelem stabil lesz, es nem kell ujrainditgatni 1-2 naponta.

Majd elfelejtettem, hogy a menuje lassu es hosszu a boot ido, de ezekhez eleg ritkan kell piszkalni, annyit meg kibirok.

[ Szerkesztve ]

(#41511) trufa12


trufa12
addikt

Sziasztok milyen routert ajánlanátok 10-20 k között ami 3 gépet normálisan kitud szolgálni, wifin keresztül, ne akadjon, ne omoljon össze...

Előre is köszönöm.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#41512) trufa12 válasza trufa12 (#41511) üzenetére


trufa12
addikt

Közben néztem az első hsz-ást aztán 1 asus rt-n56u melett döntöttem, remélem jól .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#41513) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek router választani!
Kritériumok:
- Gigabit LAN
- 300Mbit Wifi
- Minimum két lecsatlakoztatható antenna
- QoS

Köszi előre is a segítséget!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#41514) Intruder2k5 válasza trufa12 (#41511) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha csak nem Gbit-es DIGI nethez kell, akkor megfelelő lesz.

(#41515) trufa12 válasza Intruder2k5 (#41514) üzenetére


trufa12
addikt

Neem :D jó is lenne ha lenne itt a városban , szaros 15mb os :D adsl....

Örülnék én már 150 mb-nak is

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#41516) Intruder2k5 válasza ratkaics (#41513) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ASUS RT-N66U, RT-AC66U, RT-AC68U

Persze függ attól is, hogy milyen szintű QoS kellene, mert komolyabb elvárásokat legfeljebb CFW-vel lehet kielégíteni, a gyári szoftok SOHO kategóriában nincsenek felkészítve erre.

Ha olcsóbbat szeretnél akkor TP-LINK, 1043NDv2, WDR3600, WDR4300, de ezekben inkább Bandwidth Control van, mint QoS.

Szóval vagy készülj fel szoftveres moddolásra, vagy ne akarj komoly QoS-t.

ASUS QoS

Tomato QoS

[ Szerkesztve ]

(#41517) Intruder2k5 válasza trufa12 (#41515) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Oké, 6-700Mbps-ig jó lesz azért ez is. :)

(#41518) ratkaics válasza Intruder2k5 (#41516) üzenetére


ratkaics
senior tag

Szia!

Jelenleg egy 1043ND-m van. Végül is azt szeretném, hogy a torrent kommunikáció alacsonyabb prioritással tudjon kommunikálni mint mondjuk a böngészés, mert jelenleg hiába van a torrentezés sebessége "bekorlátozva" a max sávszélesség 65%-ánál, akkor is, ha megy a letöltés, akkor sokat kell várni, mire betöltődik egy tetszőleges oldal a böngészőben. Nem igazán tudom, hogy mi okozza ezt, de úgy gondolom, hogy a QoS-en be lehetne állítani a torrent kommunikáció portját alacsonyabb prioritásra, mint a többi, akkor nem lenne ilyen gondom.

Szerinted?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#41519) Gubek-Einste válasza ratkaics (#41518) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem elég csak a sebességet korlátolni, a kapcsolatok számát is kell, sőt inkább azt kell mert az az ami meg tudja fektetni a router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41520) ratkaics válasza Gubek-Einste (#41519) üzenetére


ratkaics
senior tag

Jelenleg úgy van beállítva, hogy a torrentenként max. kapcsolatok száma: 20 és az egyszerre futtatott torrentek max. száma: 20. Ez így összesen 400 kapcsolat lehet, de a valóságban egyszerre 5-6 torrentem fut. Szóval szerintem ennek nem szabadna problémának lennie, vagy?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#41521) Vyndree válasza ratkaics (#41520) üzenetére


Vyndree
őstag

Nálam ez van:

(jelenleg 71 torrent fut)

Mindez úgy, hogy 30/5 Telekom netem van.
(a Diginél a leglassabb letöltés ennek a duplája a feltöltés pedig az ötszöröse, szóval mondhatni lassú a netem)

Soha semmi nem akadt még eddig, pedig IPTV is megy mellette HD-ban.

[ Szerkesztve ]

(#41522) tonyrulez válasza smiti (#41499) üzenetére


tonyrulez
őstag

TP-Link TL-WDR3600 pedig itt 12.764, 2 év garanciával, mindenhol készleten. Ugyanezt tervezem én is megvenni innen.

4 8 15 16 23 42

(#41523) ratkaics válasza Vyndree (#41521) üzenetére


ratkaics
senior tag

Nekem még ennél is gyengébb netem van (8/0,5), de a Te beállítasaidból is az látszik, hogy nem a túl sok kapcsolat a problémám.

Egyébként ez Neked hol van beállítva (gondolom a torrent kliensnél, de mi az ami torrentezik)?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#41524) blakey válasza tonyrulez (#41522) üzenetére


blakey
titán

Tőlűk vettem, egyelőre hibátlan.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41525) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Érdeklődés szinten.. :)

Van-e bármiféle tapasztalata valakinek az alábbi router-ekkel?

Tenda F300
Tenda FH302D
Tenda FH303
Tenda WR303R

Egész jó árban elérhetőek.. :) Ami érdekelne, hogy a TP-Link 841N-hez és a 940-hez képest hová lehet őket besorolni? - 100Mb-s nettel (mivel 100Mb-s a WAN oldal) még elbírnak? Wifi milyen ezekben?

Előre is köszi a segítséget! :) :R

Véleményem szubjektív...

(#41526) anonym1s válasza anonym1s (#41510) üzenetére


anonym1s
őstag

Megneztem a masik gepen is.
BD3D DTS HD hanggal teljesen akadasmentesen megy azon is, a jellyfish videokbol meg az 50mbps hibatlanul megy, a 60-as mar akad, az 55-ost nem tudtam kiprobalni, mert hibas lett a letoltes.

Nagyon bika ez a ruter :)

(#41527) Gubek-Einste válasza hackeeeee (#41525) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

100-as net alá már gigabites eszköz használata az ajánlatos.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41528) hackeeeee válasza Gubek-Einste (#41527) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

841-el és 940-el olyan 90-95Mbps megy, azért viszonyítottam azokhoz.

Véleményem szubjektív...

(#41529) trufa12 válasza Intruder2k5 (#41517) üzenetére


trufa12
addikt

és egyébként majd 2.4 v 5 ghz re állítsam ?

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#41530) Intruder2k5 válasza trufa12 (#41529) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt én nem tudom megmondani, a klienseid és a környezet függvénye is, 5GHz általában gyorsabb, viszont a 2.4GHz nagyobb területet fed le.

(#41531) utolsolevel


utolsolevel
tag

Sziasztok.

Mit vagy miben számít inkább a RAM illetve a Proci sebessége két hasonló routernél?
Pl két hasonló sebességet tudó Tp-Link router esetét véve:

WR1043ND v2.x: 720 MHz, 64 MB RAM

WDR-3600: 560 MHz, 128 MB RAM

Azért kérdezem, mert meghatározó lehet vásárlás előtt hogy az egyik miben jobb v rosszabb emiat..

üdv

ß

(#41532) kali válasza utolsolevel (#41531) üzenetére


kali
legenda

szia,

felhasználási mód függvénye, hogy a proci vagy a ram fontosabb tényező, az a legjobb persze, ha mind a kettő értéke jobb, de ezen a szinten mondhatni szélsőséges esetekben lehet csak kimutatni a különbséget, mert mind a két típus hardverének mind a két összetevője elég az átlagos - nehezen megfogalmazható ugyan, hogy mi az átlagos, mert mindenkinek eltérő - használathoz.
sarkítok, de; bizonyos módoknál a proci nyers ereje számít inkább, például bizonyos adatmozgatások - ahol a nat nem játszik -, máskor meg a ram fontosabb, például több/sok ellenoldal egyszerre történő kiszolgálása esetén, de itt sem 2 vagy 3 ellenoldal szerényebb terhelése mellett fog kijönni érezhető/látványos különbség.
ezen a szinten, hacsak nincsenek elvárások nagyon szélsőséges felhasználási módok tekintetében, a különbséget a csak 2.4 GHz kontra dual band wifi fogja jelenteni, illetve egyszer találkoztam olyan esettel, ahol az egy kontra két usb csati döntötte el a tulaj számára a dolgot.

(#41533) smiti válasza tonyrulez (#41522) üzenetére


smiti
addikt

Nagyon sokat vacilláltam a két router között.
Különböző online áruházaknál olvasgattam végig a felhasználói tapasztalatokat és ezek alapján döntöttem a TP-Link TL-WR1043ND v2.1 mellett.
Igaz, hogy 13900 Ft.-ba került, de papíros 3 év garanciát kaptam rá, ráadásul itt helyben.

(#41534) Gubek-Einste válasza hackeeeee (#41528) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet, hogy képesek az interfész sebességű NAT-olásra de azért még mindig nem ajánlott az ilyen szintű terhelésük.
A Tenda eszközökről nincsen tapasztalat így nem is lehet megmondani tesztelés nélkül, hogy menni fog vagy sem a teljes sebesség rajtuk de minden esetre inkább egy gigabites típusnak a beszerzése lenne jobb megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41535) hackeeeee válasza Gubek-Einste (#41534) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Oké, tiszta sor.

Csak viszonyítás miatt hoztam fel a két router-t.

Lesz alkalom valószínűleg kipróbálni őket, ha így alakul, és lesz lehetőségem, megosztom a tapasztalatokat. Köszi! :R

Véleményem szubjektív...

(#41536) Mr Bond 007 válasza hackeeeee (#41525) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Háááát nekem van egy Tenda A3 wifi acces pointom. Mondjuk úgy hogy kínai, de nem a jó értelemben. Én is azért vettem mert az ubi edgerouter lite csak vezetékes és kellett mellé wifi is. Ez volt a legolcsóbb, és 5 év garit adtak mellé. De pl a dobozban lévő leíráshoz képest teljesen más ip címen érhető el a webes konfig felület, meg miután be konfigoltam már el se lehet érni :) (igaz működik és gyors) Szóval olyan mint az ára. Ne várj sokat. :N

[ Szerkesztve ]

(#41537) qisqaqas válasza utolsolevel (#41531) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Én a procira szavazok, NAT prociigényes dolog. Ha jó a szoftvert akkora RAMnak elegendőnek kell lennie. Az 1043 2.x sorozatáról hallottam jókat, nekem az 1.x ből van kettő és egyikkel sincs gond.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#41538) qisqaqas válasza ratkaics (#41518) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Ha nem vagy techfóbiás, megpróbálhatod felokosítani a routeredet OpenWRTvel. Az ingyen van. :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#41539) Multibit válasza qisqaqas (#41537) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, a NAT prociigényes dolog. Éppen azért alkalmaznak hw NAT-ot a mai SOHO routerekben, hogy tehermentesítsék a CPU-t. Az említett két modell is hw NAT-os.

(#41538) qisqaqas:
Ha nincs szüksége hw NAT-ra, akkor valóban segíthet az OpenWRT.

[ Szerkesztve ]

(#41540) qisqaqas válasza Multibit (#41539) üzenetére


qisqaqas
senior tag

NAT-ot sok cucc csinál hardveresen megtámogatva, de ebben az ársávban nem tartom valószínűnek hogy építenének bele ilyet. Ezek általában komolyabb holmik kiváltsága.(komolyat árban értsd)
Amit írtál elég új nekem, tudnál mutatni olyan (olcsóbb eszközt) amiben van ilyen ketyere?

OpenWRTvel az eszköz 200-300 megáig bírja az iramot, ahogy kivettem a hozzászólásokból: kicsi nethez kellene QoS. Arra meg pont alkalmas. Szerintem. :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#41541) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Üdv!

TP-Link TL-WR1043ND és TP-Link TL-WDR4300 Között vacilálok, ha jól nézem, akkor csak annyi a kül, hogy 1 usb és nincs dual band?

Dual Band mennyire fontos manapság? Jobb vmivel az 5GHz-es freki? Itt nálunk kb 7k-val drágább a 4300-as.

(#41542) qisqaqas válasza SzlobiG (#41541) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Annyival jobb hogy kevesen használják még és nincs interferencia :)) Mai gépek szinte már ac wifivel jönnek ki. Ha tervezel a jövőre és szeretnél is használni ilyet akkor lehet érdemes beruházni a jobbra.
Attól függően hogy mire kell a wifi. Ha telefonnal/táblával böngészel arra jó az N is, de ha laptopról akarsz torrentezni, akkor elkél a plusz sávszél.

Szeretnék majd ac wifire átállni, mert a 2,4GHz tartomány zsúfoltabb mint a Józsefvárosi piac. Ez nálam az elsődleges ok. Itt összeszedték nagyjából hogy miújság van az 5GHz tartománnyal. Ahogy a cikkben is írják: a nagyobb sávszél az elméleti, laborkörülmények közötti, ugyanez vonatkozik az N-re is. Társasházban lakom, mindenhol 2,4Ghz-es net, és alig csorog az adat még az antenna mellett is.(MIMO nélkül)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#41543) SzlobiG válasza qisqaqas (#41542) üzenetére


SzlobiG
félisten

Értem, falun lakom szal itt alig van wifi ami zavarná szal akkor ezek szerint nem kell nekem a dual band vagy is felesleges. Net is csak 25megás vdsl van. Annyi, hogy van kettő TV hálózatba kötve és filmeket streamelek azt jó lenne ha bírná mert a jelenlegi router bepített wifis iszonyat gyenge jeladásra képes szóval a csere fő oka ez. A 2. TV-hez már el se ér ami a nappaliba van.

(#41544) blakey válasza SzlobiG (#41541) üzenetére


blakey
titán

Akkor inkább a 3660-as. Én is gondolkodtam, hogy 3600 vagy 4300 aztán teszteket olvasva eldölt, hogy 7e Ft. különbséget nem ér meg nekem és nem tud semmivel sem többet, legalábbis számomra nem nyújtana többet.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41545) SzlobiG válasza blakey (#41544) üzenetére


SzlobiG
félisten

Látom az Dual Band-os. Attól függ a dolog, hogy a helyi boltba lesz-e 3600-as délután rákérdek, ha nincs akkor marad az első verzió. :)

Mod: Viszont látom ez csak 2 antennás mennyit számíthat a hárommal szemben?

[ Szerkesztve ]

(#41546) poli27 válasza qisqaqas (#41540) üzenetére


poli27
veterán

Pedig valószínűsítsed, a 1043 v2 és a wdr3600 ba is van hw nat támogatás!

[ Szerkesztve ]

(#41547) blakey válasza SzlobiG (#41545) üzenetére


blakey
titán

Korábban volt 3 antennás eszközöm és semmivel sem volt erősebb. Utána jött a upc-s router-modem kombó ami wifi szempontjából gyengécske volt. Ezt olvasva döntőttem el, hogy nekem elég a 3600-as és valóban így is van, ott ahol eddig gyenge volt a jel, most stabil és ez volt a lényeg. Nem szeretném az utcát lefedni. :)

(#41546) poli27
:K

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41548) SzlobiG válasza blakey (#41547) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor az ilyen parasztvakítás féleség. Mindenesetre a beépített antennás jelenleginél sokkal jobb lesz ebben biztos vagyok. Köszi a helpet délután elválik mit tud a bolt beszerezni. :)

(#41549) Multibit válasza qisqaqas (#41540) üzenetére


Multibit
veterán

... de ebben az ársávban nem tartom valószínűnek hogy építenének bele ilyet
...
Amit írtál elég új nekem, tudnál mutatni olyan (olcsóbb eszközt) amiben van ilyen ketyere?

:Y
Frissítsd ezirányú ismereteidet!

(#41541) SzlobiG:
A wifi-zsúfoltság csak az egyik ok, azaz érv 5 GHz mellett. A másik a sebesség. Ha vannak 5 GHz-es klienseid, érdemes dual band routert venni.

(#41543) SzlobiG:
van kettő TV hálózatba kötve és filmeket streamelek azt jó lenne ha bírná mert a jelenlegi router bepített wifis iszonyat gyenge jeladásra képes szóval a csere fő oka ez. A 2. TV-hez már el se ér ami a nappaliba van.
A wifi-s kommunikáció erősen környezetfüggő. Sajnos előállhat az az eset, hogy az új routerrel is gond lesz wifi-s video streammel. Ez csak akkor derül ki, ha már megvetted a routert. Amennyiben ez a helyzet áll elő, UTP kábelt kell használnod.

(#41545) SzlobiG:
2 vs 3 antenna. Ez a sebességet befolyásolja. Ha van három antennás kliensed (elég ritka), akkor tudod kihasználni a három antennás routert.

(#41550) SzlobiG válasza Multibit (#41549) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az a baj, hogy nem tudom a TV-k melyik szabványt tudják 2.4 vs 5GHz. Nem írják az adatlapjuk. :( A telefon az 5GHz-es ennyit tudtam kideríteni, de az meg nem olyan fontos. Laptop van még elég régi az tuti 2.4-es meg kettő pc azok kábelen mennek.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.