Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42051) qisqaqas válasza Vasy09 (#42049) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Játékhoz én kábelt javaslok.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#42052) Vasy09 válasza qisqaqas (#42051) üzenetére


Vasy09
őstag

Igen, az a B-terv! :) De jobb szeretem a vezetéknélküli dolgokat! Meg egy kábelezés most nem annyira kivitelezhető! :(

Viszont a kábellel kapcsolatban, az ugye mehet a routerből, úgy is stabil lesz, nem kell közvetlenül a modemből vinnem, csak mert akkor ugye csak a PS-en lesz net!

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#42053) Zsombe


Zsombe
aktív tag

Sziasztok!

Mivel a UPC-től kapott WiFi router finoman szólva nem az igazi, ezért lecserélném egy kétsávosra (2,4GHz és 5GHz).

Az alábbi három router közül melyik az ajánlott?
- TP-Link Archer C2 AC750
- ASUS RT-N15U
- ASUS RT-N53

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#42054) qisqaqas válasza Zsombe (#42053) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Amelyiket az összefoglalóban megtalálod. :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#42055) Zsombe válasza qisqaqas (#42054) üzenetére


Zsombe
aktív tag

Az N15U-t megtaláltam a leírásban, de az mégsem játszik, mert nem tud 5GHz-et. :(

TP-Link Archer C2 nem ajánlott? És ha nem miért?

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#42056) kali válasza Zsombe (#42055) üzenetére


kali
legenda

szia,

a c2 csak 1*1:1 kapcsolatot tud 5 GHz sávon, ami nem a legjobb, ezért nem szoktuk javasolni.

(#42057) Zsombe válasza kali (#42056) üzenetére


Zsombe
aktív tag

Köszönöm a választ! És ez az 1*1:1 kapcsolat pontosan mit jelent? Sajnos nem értek hozzá. :B

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#42058) kali válasza Zsombe (#42057) üzenetére


kali
legenda

nagyon lesarkítva, lomhább kapcsolatot jelent - legalábbis a lehetőségekhez képest -, de a kapcsolat minősége szempontjából sem mindegy, hogy milyen a mimo értéke, az ideális a 2*2:2 és felette.

[ Szerkesztve ]

(#42059) geucsa


geucsa
tag

Sziasztok!

Tudnátok routert ajánlani az alábbiakhoz?
30 MB/s kábeles internetből hozza ki a legtöbbet wifin,
smart tévére menjenek át akadásmentesen a filmek és
talán a torrentet is kipróbálnám gép nélkül, de ezt nem muszáj.
Továbbá 4-5 egységes otthoni hálózat kialakítása is cél.
A válaszokat előre is köszönöm!

(#42060) Zsombe válasza kali (#42058) üzenetére


Zsombe
aktív tag

Köszönöm a tájékoztatást! :R Akkor jobban járnék egy TP-Link N750 TL-WDR4300 típussal? Vagy ez sem ajánlott?

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#42061) kali válasza geucsa (#42059) üzenetére


kali
legenda

szia,

240 Mbps sebességű net alá ac képes router és ellenoldal - utóbbi is fontos, mert hiába a jó router, ha az arra felcsatlakozó eszköz a szűk keresztmetszet - kell, ha teljesen át akarod vinni wifi kapcsolaton.
adott az ac wifi képes ellenoldal, vagy csak n szabványos dual band az elvárás?
írhatnál egy rászánt összeget is, mert elég nagy a lehetséges intervallum és gondolom nem mindegy, hogy például 20 vagy 70 e ft környékén mozog az eszköz ára.

Zsombe; amennyiben nem kell az ac, hanem elég az n szabványos dual band, úgy jó a tl-wdr4300, illetve ha csak két antennával rendelkező és 2*2:2 mimo képes ellenoldali eszközök adottak, akkor akár a tl-wdr3600, mert a kettő között csak 5 GHz tekintetében van 2*2:2 kontra 3*3:3 mimo eltérés.

(#42062) geucsa válasza kali (#42061) üzenetére


geucsa
tag

Köszönöm a válaszod!
Amiket írtál, a fele nekem kínai. Igazából csak az ár részét értem. :)
Az ár legyen minél alacsonyabb, inkább a 20-hoz közelítsen, mint a 70-hez.
Szerintem csak az N szabvány az elvárás.

(#42063) kali válasza geucsa (#42062) üzenetére


kali
legenda

pedig hidd el, sem olvasni, sem pedig írni nem tudok kínaiul. :)
n szabvány esetén, még 5 GHz kapcsolaton sem megy át a 240 Mbps sebességű net teljesen, arra írtam, hogy ha lesz is ac képes router - ami simán tudja ac wifi útján az elvárt sebességet -, az még nem elég, ahhoz ac képes elleoldara is szükség van, de ha nincs olyan, hanem csak n szabványos (dual band), akkor annak a szűk keresztmetszete érvényesül majd és nem a router jobbsága.
kicsivel 20 e ft felett van már ac képes router, így ha előre tervezel, akkor egy archer c5 megfelelő választás lehet.
n szabványos dual band esetén rt-n56u, tl-wdr4300 vagy tl-wdr3600.
van webshop, ahol rt-ac56u is van most kicsivel 20 e ft felett - minden más helyen 30 e ft környékén mozog -, az a router mind felett áll hardverben, de ez csak lehetőség, javasolni külön nem fogom az onnan történő vásárlást, az legyen mindenkinek a saját felelőssége, ha esetleg bevállalja.

[ Szerkesztve ]

(#42064) geucsa válasza kali (#42063) üzenetére


geucsa
tag

Köszönöm, így már kicsit jobban értem. :) :R
Az ellenoldalnál a tévére és a laptopokra gondolsz?
Fogalmam sincs, milyen a TV. A laptopok max N 5GHz.
Úgyhogy szerintem nem kell az ac képes router. De lehet, hogy mégis beruházok az általad említett előrelátás miatt. Akkor a rt-ac56-t venném. Ez tudja azt, hogy ráteszek az USB-re egy winchestert és oda tölti a torrentet?

(#42065) HeavyToys válasza geucsa (#42064) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Tudja. Nekem ennek a nagytesója az AC68U-vol(HW ugyan az), volt, hogy 80-90 aktív torrent ment rajta.

(#42066) geucsa válasza geucsa (#42064) üzenetére


geucsa
tag

Találtam feleannyiért is egy ac-képest. TP-LINK Archer C2 AC750
Erről, mi a véleményed?

(#42067) kali válasza geucsa (#42064) üzenetére


kali
legenda

igen, ellenoldal esetén a routerre csatlakozó eszközökre gondolok, tv, notebook, mobiltelefon...stb.
a c2 nem annyira javasolt, néhány hozzászólással korábban írtam az okát.
tudja az rt-ac56u, nekem is az van épp, bár én egyáltalán nem torrentezek.

(#42068) krealon válasza geucsa (#42066) üzenetére


krealon
veterán

"Találtam feleannyiért is egy ac-képest. TP-LINK Archer C2 AC750"

Feleannyiert, negyed akkora tudas.

(#42069) Vasy09


Vasy09
őstag

Emag-ról merhet az ember rendelni? Csak mert ott a C7 most nagyon jó vételnek tűnik! Szerintetek?

Gamertag: Vasy09

(#42070) kali válasza Vasy09 (#42069) üzenetére


kali
legenda

itt informálódhatsz; link
részemről; túl sok problémás tapasztalat hallható, illetve olvasható a neten ahhoz, hogy rendeljek tőlük, de ez szigorúan csak az én véleményem!
sokak bizonyos értékelésben is manipulációt látnak - erre is hivatkoznak a témában -, hogy a korábbi sok negatív után, hirtelen - és a korábbi intervallumhoz képest nagyon rövid idő alatt - megnőtt a pozitívak száma, de a javulást más/egyéb tapasztalatok nem támasztják alá, ez viszont nem az én véleményem, csak megjegyeztem!

[ Szerkesztve ]

(#42071) Shingen válasza Vasy09 (#42069) üzenetére


Shingen
addikt

Én sem rendelnék, pont a napokba írták nekem is gariztatásnál lenne gondom a céggel.
Mert az hogy olcsón megveszed egy dolog, de vmi baj van?
Romániai székhelyű cég...........

風林火山

(#42072) Vasy09 válasza Shingen (#42071) üzenetére


Vasy09
őstag

Ok, köszi szépen, akkor szerintem én is hanyagolom. Viszont akkor az a kérdésem, hogy a C5 és a C7 közötti 8-9ezer forint megéri-e, hogy C7-et vegyek, vagy a C5 is megfelelő választás?

Gamertag: Vasy09

(#42073) kali válasza Vasy09 (#42072) üzenetére


kali
legenda

igaz, annak is a függvénye, hogy melyik c5 és c7 verzióról van szó, de nagy általánosságban nem feltétlenül éri meg, mert azonos proci és ram - kivéve a c5 v2 esetén a broadcom alapot -, az antennák száma, wifi vezérlők, mimo és hasonló tekintetben vannak eltérések, de azok különbözete jellemzően csak célirányos elvárások esetén érvényesül.

(#42074) Vasy09 válasza kali (#42073) üzenetére


Vasy09
őstag

Értelek, és köszi szépen. Szerintem maradok a C5-nél, ahogy nézegetem, tényleg nem olyan nagy a különbség, s számomra szerintem ez is bőven elég lesz. A verziónál mire érdemes figyelni? Jó még a V1 is, vagy ha lehet, mindenképp a V2-t keressem. Amúgy a TP-Link hivatalos weboldalán néztem, 21.700,-Ft!

Gamertag: Vasy09

(#42075) kali válasza Vasy09 (#42074) üzenetére


kali
legenda

a c5 v1 az ismertebb, az qualcomm atheros alapokra épül, mint például a tl-wr1043nd v2 és a c7 is, a c5 v2 broadcom alapú és kevesebb részlet ismert azzal kapcsolatban.
a hazai tp-link oldal inkább csak egy viszontos webshop, és ha lehet hinni a képeknek, illetve inkább a leírásnak, akkor az v1 lesz, a 3 antennás kivitelű.

(#42076) Vasy09 válasza kali (#42075) üzenetére


Vasy09
őstag

Írtam most nekik, kíváncsi leszek a válaszra. Egyébként tőlük érdemes venni? Van már tapasztalat velük? Vagy mit ajánlotok, honnan rendeljem meg?

Gamertag: Vasy09

(#42077) Alex91 válasza allein (#42036) üzenetére


Alex91
félisten

En most vettem egy Linksys EA6300-at. Jol megxopatot az elejen. Nem tudtam elerni a konfig feluletet. Aztan egy reset segitett. Semmi extra. Az elozo routerem is Linksys volt, amivel alapjaban elegedett voltam, ezert lett megint ilyen., meg a broadcom chip miatt. 50 nm-es tegla lakast elvisz szepen...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#42078) Gubek-Einste válasza jonnyjoker01 (#42050) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2, ha kell akkor Asus N56U, TP-Link 3600/4300.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42079) t-bali3


t-bali3
senior tag

Sziasztok!

Ugyan azért az árért melyiket ajánlanátok jobban?

TP-Link TL-WDR3600 vagy TP-Link TL-WR1043ND v2.x:

120/30-as UPC nethez kellene.

Mindkettő ajánlott, így nem tudok dönteni. főleg, mert nem értek hozzá :)

(#42080) Gubek-Einste válasza t-bali3 (#42079) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha kell az 5 GHz-s wifi akkor 3600, ha nem kell akkor 1043NDv2.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42081) Vasy09 válasza Gubek-Einste (#42080) üzenetére


Vasy09
őstag

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy a C5 esetében a belső antenna nem lenne gyengécske a vályog-tégla falakhoz? Vagy ez kiküszöbölhető, ha az 5 Ghz-es hálózatot használnám? Amúgy ez egyébként hogy működik?

Illetve mégegy kérdés, a Linksys routerek nem ajánlottak? Vagy miért nem kerültek a listába? Csak azért kérdezem, mert most ajánlotta nekem az egyik számteches ismerősöm.

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#42082) t-bali3 válasza Gubek-Einste (#42080) üzenetére


t-bali3
senior tag

Az 5 Ghz-es wifi mire jó?

Egyelőre 2 laptopon és 2 mobilon és egy nyomtatón kívül semmi más nem használná, de idővel gondolkodom egy NAS-ban.

Most egy öregecske D-Link van (Dir-300) és az sokszor eldobja a netet, valamint jelenleg 20 MBit-et tud...

Ehhez a D-linkhez képest jó lenne, ha a hatótáv is jobb lenne, mert csak a lakás egyik végében tudom elhelyezni, így a másik végében már most is nehezen talál jelet a telefon. Kb 10 méter egy vastag tégla és egy vékonyabb gipszkarton fal, amin át kellene jutnia.

(#42081) Vasy09 : Jó kérdés. A munkahelyen az IT-s szintén ezt ajánlott nekem.

[ Szerkesztve ]

(#42083) kali válasza Vasy09 (#42081) üzenetére


kali
legenda

az csak a helyszínen fog kiderülni, mivel nem csak router, hanem a környezet és az ellenoldalak függvénye is.
az 5 GHz - eszköztől függetlenül, a használt frekvencia és technológia miatt is - fogékonyabb az akadályozó tényezőkre, de a belső kontra külső antenna különbözete behozhatja azt a különbözetet, vannak viszont előnyei is az 5 GHz kapcsolatnak azonos szabvány esetén is; gyorsabb átvitelre képes és túlzsúfolt wifi környezetben is jobban lehet vele érvényesülni, mivel jellemzően a 2.4 GHz a jobban telített.
vannak régebbi ajánlott linksys routerek, de mióta a cisco levette róla a kezét és a belkin fogta meg, azóta nem annyira preferált, a belkin adott téren nem domborított eddig, idő kell hozzá, hogy ráálljanak, a többit eldönti majd az idő és a tapasztalatok a termékekkel kapcsolatban.

t-bali3; egyrészt lásd fent, másrészt a munkahelyi it szakemberek is többnyire a régebbi linksys termékekre asszociálnak, főként a cisco miatt, ami vállalti kategóriában továbbra is az élen jár.

(#42084) Vasy09 válasza kali (#42083) üzenetére


Vasy09
őstag

Ebben igazad van, mert az it haverom is a cisco miatt ajánlotta! :) A valóságban egyébként hogy működik ez az 5Ghz-es tartomány? Én mondom meg, hogy melyiken szórja, vagy szórja mind a két tartományba, és az eszközön eldöntöm, hogy melyikre csatlakozom? Illetve közben néztem az asus rt-n18u típust is. Erről mi a véleményed? Árban szinte ugyan az a kettő. Ha választanál, szerinted melyik lenne a jobb?

Gamertag: Vasy09

(#42085) kali válasza Vasy09 (#42084) üzenetére


kali
legenda

a szimultán dual band eszközök (a routerek többsége - főként az újabbak - ilyen) azonos időben képesek szórni mind a két frekvencián, de ha te úgy gondolod, hogy nem kell mind a kettő, akkor csak az egyiket engedélyezed.
az ellenoldali dual band wifi modulok jellemzően csak egy frekvencián képesek működni egyszerre, így neked kell beállítani, hogy melyiket használja/preferálja.
a csak 2.4 GHz wifi képes routerek között az rt-n18u az egyik legjobb, viszonylag erős hardverű és sok más tekintetben is jó, ha biztosan csak 2.4 GHz frekvenciát tudó eszköz kell, akkor érdemes azt választani, hiszen arra van kihegyezve.

(#42086) Vasy09 válasza kali (#42085) üzenetére


Vasy09
őstag

Ismét nagyon szépen köszönöm! :R Akkor meglátjuk. Remélem sikerül jól dönteni! :U Egyesek azt mondják, hogy nem kell az 5Ghz, mert annyira még nem elterjett, meg, hogy érzékeny, de mások meg azt, hogy jó az. Engedj meg még egy utolsó kérédst nekem, mi a véleményed az asus rt-n66u-ról? Ár kategóriában drágább, meg ha jól olvastam régebbi is, de tudásban ez is elég jó! Esetleg ez? Ez tudja mindkét szabványt is! :F És gondolom az ára alapján többet is tud a C5-nél és az rt-n18u-nál is!?

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#42087) papp_no1


papp_no1
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg TP link 542G routerrel rendelkezem, de a tplink router topikból hozzátok irányítottak. Szóval a routerrel gondok vannak, hálózatot dobál, instabil internetelérés.
Adott tehát a lehetőség új router választása, majd vásárlása..
Nem vagyok egy informatikai zseni, csak be kikapcsolom az eszközöket.

Alap hsz-m a tp linkes topikba :

Egy Tp-link WR542G-vel rendelkezünk. Többszöri probléma,hogy nem tölt be semmit, és eldobja a netet.Jel erősség stabil.. Az eszközök nem képesek látni a hálózatot és csatlakozni se hozzá. Hétköznaponként délelőtt, csak én vagyok itthon 1 notebook, egy okostelefon,smart tv és egy xbox one csatlakozik hozzá. De akkor se képes többre,mint amikor mindenki használja az internetet. Jel erősség jó, a szobámban kb 40 centi van az xbox és a router közt de akkor is állandó probléma, hogy wifin keresztül elveszti a hálózatot. Újrainditás után megoldódik a probléma.
Mi lehet a gond? Érdemesebb lenne lecserélni, egy TP LINK TL-WDR4300 modellre? Ha igen miért, ha nem akkor miért? Átlag felhasználó vagyok, aki be illetve kikapcsolja az eszközöket.

A környéken WR941ND még egy ilyet hirdetnek. 10e ft az utóbbi, 14e a 4300as modell.

Köszönöm előre is a válaszaitok

(#42088) t-bali3 válasza kali (#42085) üzenetére


t-bali3
senior tag

Megrendeltem a WDR3600-at.

Ezt az egyidejű sugárzást úgy képzeljem el, hogy mondjuk a telefon két azonos nevű Wifi kapcsolatot fog megjeleníteni és ebből választhatok majd?

(#42089) Intruder2k5 válasza t-bali3 (#42088) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet azonos nevű is, de lehet eltérő nevű is, ezt Te állítod be a routerben. A 2.4 és az 5GHz működhet egyszerre, de működhet külön-külön is, hogy melyikre csatlakozol, azt Te döntöd el a kliensen. Tulajdonképpen ügy képzeld el, mint ha két teljesen külön router lenne...

WDR3600 emulator

[ Szerkesztve ]

(#42090) kali válasza Vasy09 (#42086) üzenetére


kali
legenda

kellően elterjedt már az az 5 GHz - pláne, ha csak n szabványról beszélünk -, ellenoldali eszközök tömkelege is tudja alapban már régóta (mobiltelefonok, tv készülékek, tabletek, notik...stb.), és a korábban írt hátrány mellett, előnyei is bőven vannak;

- ahol zsúfolt - és amiatt akadós, lassulós és lehalós - a 2.4 GHz (panel, upc wi-free terület...stb.), ott jellemzően sokkal kevésbé problémás az 5 GHz
- ahol több ellenoldali wifi eszköz csatlakozik fel azonos időben egy router által szórt hálózathoz, ott ha nem minden eszköz csak a 2.4 GHz frekvenciát használja, hanem megosztva mind a két frekvenciát, akkor egyrészt jobban eloszlik a routerre mért terhelés, másrészt az azonos időben "kiosztott" sebességeket és adatfolyamokat/-csomagokat is jobban tudja optimalizálni
- azonos szabvány esetén is gyorsabb átviteli sebességet tud az 5 GHz, mint a 2.4 GHz sáv

n szabványos dual band kategóriában jó az rt-n66u, az összefoglalóban is szerepel az is az ajánlott típusok között.

pn199; szia, a tl-wr542g elég régi és hardveresen gyenge típus, esetlegesen már gyengébb terheléstől is lehalhat - pláne, ha már kiszáradóban vannak a kondik a tápban -, attól a tl-wr941nd is erősebb, de ár érték arányban sokallok érte 10 e ft-ot, mivel 12 e ft-tól már sokkal erősebb hardverű, gigabit képes, usb csatis tl-wr1043nd v2 kapható.
tl-wdr3600 vagy tl-wdr4300 akkor, ha kell a dual band (2.4 és 5 GHz) wifi.

t-bali3; jobb lenne majd úgy beállítani, hogy eltérő ssid értéket adni a két frekvenciának - igaz, alapban is így van beállítva -, a dual band wifi képes eszköz látja majd mind a kettőt, te pedig eldöntöd, hogy melyikre csatlakozzon fel.
amennyiben a 2.4 és 5 GHz esetén azonos ssid kerül megadásra, úgy van olyan telefon, amelyik mind a kettőre felcsatlakozik egyszerre, de használni csak az egyiket tudja, így felesleges így beállítani, illetve más anomáliákat is okozhat a dolog.

(#42091) papp_no1 válasza kali (#42090) üzenetére


papp_no1
senior tag

Szia!

Köszi a gyors választ. A dual bandet szinte mindegyik notink tudja, és a telefonok is, gondolom a smart tv is, és az xbox one is. Van értelme?

(#42092) t-bali3 válasza Intruder2k5 (#42089) üzenetére


t-bali3
senior tag

és kali :

Köszi értem! Akkor külön SSID-t adok meg majd.
Lehet már holnap itthon is lesz :)

(#42093) kali válasza papp_no1 (#42091) üzenetére


kali
legenda

akkor egy dual band wifi router mellett döntenék.

(#42094) papp_no1 válasza kali (#42093) üzenetére


papp_no1
senior tag

Okés, a 3600-as és a 4300-as közt mi a különbség?

(#42095) kali válasza papp_no1 (#42094) üzenetére


kali
legenda

hardver tekintetében (proci, ram és flash) semmi, wifi esetén 2 kontra 3 antenna, de annak is csak 5 GHz frekvencián van jelentősége, a tl-wdr3600 2*2:2 mimo képes, a tl-wdr4300 pedig 3*3:3 mimo tudású, 2.4 GHz sávon mind a kettő 2*2:2 mimo értéket szolgáltat.

(#42096) papp_no1 válasza kali (#42095) üzenetére


papp_no1
senior tag

Oké, köszi :)

(#42097) ratam23


ratam23
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Asus RT-N15U típusú routert használok. Nagyon elégedett vagyok vele stabil megbízható. Egyetlen problémám van vele, hogy hiába van 150megás netem ezt csak kábelen tudja wifin nem. Ezért döntöttem a csere mellett. Amit tudni kell egy panel házban fogom használni az újat tehát elég sok wifi hálózat van a környéken ami bezavarhat. Amit az újtól szeretnék szintén a megbízhatóság illetve, hogy vezeték nélkül is tudja ezt a 150megás sebességet. A gép amivel használnám egy lenovo Z50-70-es ha esetleg ennek gyenge a háló kártyája akkor usb-s adapter is kellene gondolom. Semmilyen extra szolgáltatás nem szükséges csak a garantált maximális sebességet tudja minden körülmények között. Hatótáv egyáltalán nem lényeges. Jó lenne max 30ból megúszni de nem tudom mennyit kell rákölteni a sikerért nyilván minél kevesebbet annál jobb.Márkában nekem az Asus nagyon bevált szívesen maradnék ennél a gyártónál. Előre is köszi a segítséget! :) Szép estét!

[ Szerkesztve ]

(#42098) Intruder2k5 válasza ratam23 (#42097) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Akkor Neked az ASUS RT-AC56U fog kelleni, ami Dual Band, és 1200Mbps AC képes router is. ARM alapú, 2x800MHz-es Dual Core SoC van benne.

http://www.argep.hu/product_2349488.html
esetleg...
http://www.emag.hu/asus-wireless-ac1200-dual-band-usb3-0

Persze fontos leszögezni, hogy WiFi esetén soha semmi nem garantált, de azért ez 5GHz-en, főként AC-s klienssel, még zsúfolt lakótelepen is jó eséllyel átviszi a kívánt sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#42099) ratam23 válasza Intruder2k5 (#42098) üzenetére


ratam23
aktív tag

Köszi a gyors választ! Ezt nézegettem is de így, hogy itt is megerősítitek h ez kell nekem nyugodtan rendelhetem.. :) És ahhoz h tudja a maximum vagyis a 150 megát wifin is vajon kell egy AC-s wifi usb adapter is? Vagy lehet h anélkül is tudni fogja?

(#42100) Intruder2k5 válasza ratam23 (#42099) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem feltétlenül, 5GHz-en már n szabványon is átvihető ekkora sebesség, de AC-n mindenképpen egyszerűbb, biztosabb a siker.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.