Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41451) Pampipapi válasza Alteran-IT (#41434) üzenetére


Pampipapi
tag

Köszönöm a válaszokat!
Marad az, hogy veszek egy routert, és próba, ha kevés veszek mégegyet.
Arra gondoltam, hogy ha a legalsó és a legfelső szintre teszek, akkor is max egy födém lenne a kliens és a router közöt ugyanúgy mint amikor a középső szinten van egy router...
Ezért biztam benne, hogy elég lesz egy is. Utp kábelezés elég korrekt végig a házban, ezért tudok variálni.

(#41453) Intruder2k5 válasza Killerlaca (#41452) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#41454) Alteran-IT válasza Pampipapi (#41451) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Igaz, hogy csak egy födémet kell így is úgy is átlőnie, de azért lefelé és felfelé mégse ugyan úgy terjed a jel, már csak az antennák iránya miatt se, ezért érdemes egyet az 1. szintre, egy másikat pedig a 3 szintre belőni, így a 2. szinten közrefogják. Persze egyes szinteken a falak miatt így is lehetnek majd problémák, ezért is lenne kevés egy router a 2. szinten.

Szerk.:
Intruder2k5: Köszi, most válaszolhatok neki ott is :D

[ Szerkesztve ]

(#41455) greeny1899


greeny1899
csendes tag

Sziasztok!

Módosult otthon az előfi csomag, így a net sebesség emelkedett. Az alábbi környezetben stabilan üzemelő, a jövőben mondjuk gyorsabb netet és még néhány eszközt is simán elvivő routerre lenne szükségem:
- 60/6 os net csomag jelenleg
- PS4 multizás (kábellel routerre vagy wifi-n ha a router bírja majd szépen)
- HTPC kábellel rákötve a routerre, streaming (HD főleg), valamint netes streamen tvadók nézése és torrent
- popcorn média lejátszó kábellel
- smart tv
- két telefon, két laptop, 1 tablet, 1 nyomtató csatlakozik még általánosságban

Alényeg a stabilitáson és azon van, hogy multi gaming simán menjen.

Amit néztem eddig: Asus rt n18u, viszont most elgondolkodtam hogy 5 ghz-et a 2,4 mellett tudó (tehát egyszerre tudja kiszolgálni a két sávot, ne csak egyiket egy időben) router a környező wifi hálózatok zavarának kizárása miatt lehet hogy elkellene. Tudtok ilyen routert is ajánlani? Lehet kapni ilyet 30e huf körül, ami legalább azt tudja általánosságban mint az n18u?

Köszönöm

(#41456) Shingen válasza Pampipapi (#41451) üzenetére


Shingen
addikt

:K Próbáld ki így.

風林火山

(#41457) bbendre


bbendre
őstag

Sziasztok,

Hamarosan lesz egy Digis GigaNetem.
Tudtok esetleg olyan Routerről Torrent klienssel és Gigás portokkal rendelkezik?
Wifin is használnánk, Max 1 szobát kéne átvinnie panelben.

DDWRT vagy openWRT-t nem szeretnék most még játszani.

Erre várok ötleteket.
Esetleg egy érdemes Giga portos Wifis router Torrent nélkül is érdekelne.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#41458) Multibit válasza bbendre (#41457) üzenetére


Multibit
veterán

DDWRT és openWRT amúgy sem játszana a gigabites netsebesség miatt. A beépített torrent klienssel sem mennél sokra, ha ki akarod használni torrentre a tejes sávszélességet. Olvass vissza egy keveset, mindennaposak a hasonló kérdések. Asus N18, Tp-link 1043 v2, Asus AC56 - címszavakban.

(#41459) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Üdv!
UPC Fiber Power 120 (120/10) nethez kellene egy jó wifi router, újonnan max 10k-ig (Edigital, Aqua, Rufusz előnyben). A nethez kapott Ubee modemet lassan kib***nám az ablakon, úgyhogy azt tenném bridge módba és utána a routert. Custom firmware, USB-csati, 3G támogatás, semmi ilyesmi nem érdekel, egyszerűen legyen net kábelen és wifin keresztül is, szakadások nélkül, lehető legnagyobb sebességgel :)

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#41460) Intruder2k5 válasza tonyrulez (#41459) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mivel a 120-as nethez mindenképpen Gbit-es router kell, amit újonnan 10k-ig nem kapsz, így ez megoldhatatlan feladat! A legolcsóbb olyan típus, ami itt ajánlott is szokott lenni, a TP-LINK 1043ND v2.

(#41461) kali válasza tonyrulez (#41459) üzenetére


kali
legenda

szia,

minimum tl-wr1043nd v2 kellene/illene, de ez csak 2.4 GHz képes, és ha adott 5 GHz sávot is kezelő ellenoldal, akkor wifi sebesség tekintetében jobb lenne dual band típus, ami legolcsóbban a tl-wdr3600, újonnan mind a kettő 12 e ft környékén kezdődik, így vagy kiszorítandó annyi, vagy pedig használtan találni 10 e ft alatt belőlük.
addig nézegettem a használt árakat, hogy Intruder2k5 közben válaszolt is.

[ Szerkesztve ]

(#41463) tonyrulez válasza Intruder2k5 (#41460) üzenetére


tonyrulez
őstag

+kali Köszönöm, az az árkülönbözet még megoldható :R

4 8 15 16 23 42

(#41464) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Inviteles internet előfizetésre váltok a napokban, 60/5 Mbit-es csomagom lesz.
Ehhez keresek valami nagyon stabil, megbízható routert.

Nézegetem már egy pár napja az itt ajánlott típusokat, de elég nehéz dönteni a bőség zavarában.

Ehhez a csomaghoz elég egy belépő szintű router, vagy inkább a felsőbb házból szemezgessek.
Amiket én néztem: TP-LINK TL-WR1043ND V2.1 vagy a TP-Link TL-WDR4300. Megéri a drágábbik azt a ~ 2k többletet?

A gyerek szobájában lévő gép kapcsolódna wifin, fontos lenne az alacsony ping és a stabil kapcsolat online játékokhoz ( WoT ).
Könnyű szerkezetű a ház, a gyerek gépe ~ 10 méterre van.

De ha azt mondjátok, hogy erre egy olcsóbb eszköz is megteszi akkor szívesen meghallgatom az ajánlatokat.

Azt esetleg nem szeretném ellőni, ha netán a későbbiekben fejlesztenek valamit, akkor ne kelljen már routert cserélnem. :B

A segítséget előre is köszönöm! :R

ui.: A gyerek gépe majd egy ilyen eszközzel csatlakozna: TP-LINK TL-WN722N 150M

(#41465) kali válasza smiti (#41464) üzenetére


kali
legenda

szia,

adott netes sebesség alá az rt-n12 d1 vagy a tl-wr841nd is elég lehet, persze ha kell a gigabit képes wan és lan port, valamint az erősebb hardver, akkor érdemesebb felfelé nézelődni.
a tl-wr1043nd v2 csak 2.4 GHz wifi képes, ha az úgy jó/elég, akkor megfelelő a típus, viszont 5 GHz igény esetén tl-wdr3600 vagy tl-wdr4300 kell.
egyrészt gyorsabb átvitelre képes az 5 GHz wifi, másrészt előny ott, ahol (túl)telített a 2.4 GHz sáv, de az 5 GHz használatához persze azonos képességű ellenoldal is kell.
a tl-wn722n csak 150-es és 2.4 GHz képes típus, így ahhoz jobb a csak 2.4 GHz router, és wifi tekintetében még az is mindegy, hogy az olcsóbb, első mondatomban írt két 100-as típus (azok is már 300-as wifi képességűek), vagy pedig a tl-wr1043nd v2, hiszen minden esetben a tl-wn722n 150-es szűkebb keresztmetszete érvényesül majd.

(#41466) Franz51 válasza jeni (#41450) üzenetére


Franz51
tag

Köszönöm a segítséget Neked és Multibitinek is.Meg a topic gazdának. Hasznos az összefoglaló.
Végül is az Asus RT-N12 D1 mellett döntöttem. Kaptam is itt az egyik pc boltba. Már "sűvít" a neten. LAN oldalról 100% hozza a 30Mbps, WiFi oldalon is átlag 20 körül. Tehát az első órákba jól teljesít, az igényeimnek tökéletesen megfelel. Remélem így is marad.
A jó öreg Belkint se "nyugdíjazom", csak tartalék állományba került.
Még egyszer köszi: :R Franz51

(#41467) smiti válasza kali (#41465) üzenetére


smiti
addikt

Köszönöm a tanácsokat, megfontolom! :R

Esetleg milyen eszközök kellenének ahhoz, hogy Wifi oldalról is ki tudjam a lehetséges maximumot használni? :R

(#41468) Gézengúz válasza smiti (#41467) üzenetére


Gézengúz
addikt

Wifin ezt tudnám ajánlani,

[link]

de a helyedben rejtett módon szépen bekábelezném...Ez a biztos..

(#41469) Gubek-Einste válasza greeny1899 (#41455) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a jövőre tervezel akkor mindenképpen gigabites eszközt lenne érdemes venni és mivel dual band támogatottság is elvárás így a modern, főleg AC-s wifi-vel szerelt típusokat lenne érdemes nézegetni.
Az Asus N18U-hoz hasonló eszköz dual band képességgel az AC56U.
30k-s keretben belefér még az Asus N56U/N65U, TP-Link 3600/4300/Archer C5/C7 is.

#41467) smiti
2,4 GHz-s wifi-re TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N14
Dual band-re TP-Link 3200/4200/Archer T4U/T4UH, Asus USB-N53/AC/53/AC55/AC56

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41470) faja0124


faja0124
tag

Sziasztok!
Van egy t-home netem hozzá a t-router. Az szeretném kerdezni hogy tudnák-e egy jobb routert valahogy közbe iktatni? A szerelő azt mondta a t-home routert ha ki cserélem akkor nem lesz netem , tv és telefonom. A lényeg a jobb wifi lenne. Remélem érthető voltam.

(#41471) Intruder2k5 válasza faja0124 (#41470) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Cserélni nem tudod (feltehetően kábelnet HGW-ről van szó), de mögé tudsz kötni saját routert.

(#41472) greeny1899 válasza Gubek-Einste (#41469) üzenetére


greeny1899
csendes tag

Köszi. Most találtam (kicsit 30 fölött) és igen jókat olvastam róla: Asus rt-n66u. Találkoztál már vele?

Köszi

(#41473) Intruder2k5 válasza greeny1899 (#41472) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én azt használom több, mint 2 éve, nálam teljesen hibátlan!

[ Szerkesztve ]

(#41474) greeny1899 válasza Intruder2k5 (#41473) üzenetére


greeny1899
csendes tag

köszi, megrendeltem

(#41475) Gubek-Einste válasza faja0124 (#41470) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mi a szolgáltatói eszköz típusa?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41476) Vyndree


Vyndree
őstag

Szolgáltató váltás miatt (Telekom -> Digi) vennem kell egy routert, a négy éves 4eFt-os TPlinket nem találom, talán a sors akarja így. Jelenleg egy Cisco EPC3925 egység szórja a wifi-t a lakásban, ami minden szobában megfelelő. Utódnak egy TL-WR841ND-t néztem ki (100/50 Mbit/s lesz) és szerintetek jel erősségben a TPlink tudja azt a szintet hozni mint ez a Cisco? A szobákban mért sebesség és használat közben a minőség is jelenleg megfelelő, nem szeretném ha rosszabb lenne. Nincsenek nagy távolságok, viszont kétszintes házba lenne. Van valakinek viszonyítási alapja, vagy valahol össze tudom őket mérni?
Azért kérdezem, mert ha nem elég akkor másmilyen routert választok.

(#41477) kali válasza Vyndree (#41476) üzenetére


kali
legenda

szia,

wifi szórás tekintetében még jobb is, mint a beépített antennás szolgáltatós eszköz, viszont 100/50 Mbps sebességhez javasoltabb lenne egy gigabit képes router, mert a legjobb 100-as router wan <-> lan tudománya is megáll 93-94 Mbps sebességnél és folyamatosan a felső határon fog dolgozni - pláne a pppoe kapcsolat miatt -, ami miatt nem nagyon marad tartalék a hardverben.
azt javaslom, próbáld beleszorítani a keretbe a tl-wr1043nd v2 típust, ez a legolcsóbb gigabit képes router, ami jó ár/érték arányú, ez később is kiszolgál majd, ha esetleg emelve lenne a netes sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#41478) Vyndree válasza kali (#41477) üzenetére


Vyndree
őstag

Wifin a mostani 30Mbit is bőven elég lenne, a sávszélesség az asztali géphez kell ami kábelen fog csatlakozni. Wireless-en nem lesz komoly adatátvitel, 99% webezéshez és mobilokhoz lesz használva. Jó lenne korlátozni a wifit 20-30Mbit/s-re ha van ilyen opció, A jel terjedése ami inkább aggaszt, nem szeretnék visszalépni ezen területen.

A lényeg, hogy wifire nem kell csúcssebesség, így elég a TL-WR841ND?

Amennyiben kábelen csatlakozok akkor is igaz amit írtál, vagy csak a wifi-nek szól? Wan <->[ lan -t írtál ezért gondolom csak a wifit érinti, de azért megkérdem mert nem igazán értek a szakterület ezen részéhez :)/OFF]

(#41479) kali válasza Vyndree (#41478) üzenetére


kali
legenda

nem, sajnos kábeles kapcsolatra/átvitelre vonatkozik a wan <-> lan sebesség, a wifi (wlan) más tészta, az több tényező - ellenoldalak, környezet...stb. - függvénye.
a munkaállomások számára kiosztható korlátozott/meghatározott le- és feltöltési sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#41480) Szári


Szári
tag

Sziasztok szeretném lecserélni a WiFi routeremet, hogy kihasználjam a sebességet amit kapok.
Digi 200/50 van elméletileg de nem tuom lemérni mert a TP Link TL-WR841N nek vége van 90 Mbit-nél akár kábelen akár wifin. Usb sticket használok Dlink Ranger booster N300.
A kérdésem, hogy az ASUS RT-N18U WIFi-n!!! elméletileg elég lenne 200/50 hez?
Illetve, hogy milyen USB stick lenne hozzá jó hozzá mert nem szeretnék kábelezni. "gondolom valami 600Mbit es kellene Asusnak van?

(#41481) kali válasza Szári (#41480) üzenetére


kali
legenda

szia,

200 Mbps wifi útján történő átviteléhez, ac szabványos eszközökben/kapcsolatban gondolkodj inkább.

[ Szerkesztve ]

(#41482) Alteran-IT válasza Vyndree (#41478) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Igazából én is egy gigabites router-t tudnék ajánlani, mivel a jelenlegi 100 megás routerek megvétele már csak pénzkidobás lenne, főleg hogy még azt a 100 megát se tudják, amit kellene.
Ha lehet, akkor inkább TL-WR1043ND V2 legyen, annak jó a WAN-LAN átviteli sebessége és a Wifi-je is, ráadásul a DIGI-nél még emelés is várható, illetve a később csomagot váltanál, akkor megint csak jól jársz egy gigabites routerrel.
Ami a sebességkorlátozást illeti, azt a legtöbb TP-Link router tudja, csupán egy fix IP-t kell adni a kívánt eszköznek és a Bandwidth Control menüpont alatt simán beállíthatod a kívánt sebességet.
Persze a korlátozás címre vonatkozik és nem Wifi-re, de természetesen a Wifi-t is át tudod állítani (11/54/150 Mbit/s), persze utóbbi nem túl célszerű választás.

Szári: Szerintem egy kétsávos router jobb ötlet lenne és van olyan, ami jobb árban van mint az ASUS, de rádbízom a választást.

(#41483) Szári válasza kali (#41481) üzenetére


Szári
tag

Költségeket figyelembe véve gondoltam ASUS RT-N18U mert elméletileg 600 Mbit/s tud küldeni aminek ha a harmadát tudja akkor az nekem már patent. Az a kérdés, hogy találok e hozzá elég gyors USB sticket. Tudom, hogy az AC a jövő de míg ez megvan stickel együtt 25-30 ezer az AC 40 de inkább 50 ropi annyit meg nem költök rá. De ha van "olcsó" AC amit ajánlasz azt megnézem.

(#41484) Vyndree válasza Alteran-IT (#41482) üzenetére


Vyndree
őstag

Kali és alteran95 köszönöm, akkor ha bekötötték TL-WR1043ND V2 routert fogok venni, meggyőztetek.

(#41485) kali válasza Szári (#41483) üzenetére


kali
legenda

egyrészt azt az írt 600 Mbps wifi sebességet fenntartásokkal kell kezelni, másrészt nem lesz egyszerű megfelelő ellenoldalt találni hozzá - néhány ezresét pláne nem -, hogy a kapcsolat sebessége valóban annyi legyen, és akkor még mindig nem a hasznos sebességről beszélünk, illetve nem vettük figyelembe a környezeti tényezőket sem, szóval erősen lutri a dolog...
asus termékek esetén valóban 45 e ft környékén kezdődik egy jó ac képes router és ellenoldal, például; rt-ac56u és usb-ac53/55/56 -, tp-link esetén kihozható valamivel olcsóbban is, mondjuk; archer c5 és archer t4u, vagy húzósabb környezetbe t4uh.

[ Szerkesztve ]

(#41486) lovace válasza kali (#41485) üzenetére


lovace
aktív tag

Sziasztok!
10.000 Ft alatt milyen routert ajánlanátok, aminek nagy a hatótávolsága? Tudom, hogy ezt lehetetlen megítélni, olvastam az első hsz-t, de ha valakinek esetleg személyes tapasztalata van szívesen olvasnám. Nagy családi házba lenne és nem lenne rossz, ha lehetne használni mindenhol.
Elsőre a TP-Link TL-WR842ND -t néztem ki, de bármi más ajánlatot is elfogadok! :)

(#41487) kali válasza lovace (#41486) üzenetére


kali
legenda

szia,

a kinézett típus is jó, vagy azon az ágon még a tl-wr841n(d) vagy tl-wr843nd, illetve az asus rt-n12 d1 is, de valóban nem csak a router, hanem az ellenoldalak és a környezeti tényezők függvénye is a dolog, szóval az csak próba után fog kiderülni, hogy konkrétan nálad mire lesz képes bármelyik is.

[ Szerkesztve ]

(#41488) Vyndree válasza lovace (#41486) üzenetére


Vyndree
őstag

Cserélhető antennásat vegyél és tudsz rátenni nyereségesebbet.

(#41489) lovace válasza kali (#41487) üzenetére


lovace
aktív tag

kali
És a 841, 842, 843 -ak esetében a magasabb szám rendre valami nagyobb teljesítményt/fejlesztést is jelent az előző számú modellhez képest?
Mert konkrétan az edigitalban, ahol néztem a 843-as a legolcsóbb, a 841-es 1700 Ft-tal többe kerül, viszont lényegi eltérést nem látok összehasonlításnál.

Vyndree
Biztos az lesz, azért is írtam az ND-t, ha jól tudom ez jelenti a cserélhető antennát! :)

(#41490) kali válasza lovace (#41489) üzenetére


kali
legenda

a 841-es csak router, a 842-es ruoter usb csatlakozóval, a 843-as pedig ap/client router.
az ár különbözete nem mindig tükrözi a funkcionális eltéréseket, biztos attól is függ, hogy mennyiért tudták akkor és olyan tételben beszerezni a különböző típusokat.
az nd a cserélhető antennás változat.

(#41491) lovace válasza kali (#41490) üzenetére


lovace
aktív tag

2-es és 3-as közt elgondolkodtam, de végül úgy döntöttem, nagyobb hasznát veszem a +USB csatlakozónak.
Köszönöm a segítségeteket, a 842ND mellett maradtam! :)

[ Szerkesztve ]

(#41492) rewolt


rewolt
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni router ügyben.
Az lenne a feladata hogy stabilan tudjon kb 500-600Mbit-et, wifi nem árt.
Nézegettem a mikrotikeket de nem tudom hogy a gigabites portja mennyit bír valósan.
A keret max 40k.

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#41493) Multibit válasza rewolt (#41492) üzenetére


Multibit
veterán

A Mikrotik RB850Gx2-vel kb. erre számíthatsz. Ez a modell nem fér bele 40 ezerbe.
Ha mindenképpen kell a 600 Mbps, akkor kénytelen leszel a "szokvány" SOHO routerek közül válogatni. Ja, és a kívánt sebesség kábelen lesz meg, wifi-vel be kell érd kevesebbel!

szerk:
500-600 Mbps sebességhez már izmos kliens is szükséges!

[ Szerkesztve ]

(#41494) rewolt válasza Multibit (#41493) üzenetére


rewolt
csendes tag

A wifi-nek a sávszélessége az mellékes.
Jónak tűnik csak az a kérdés hogy felfelé tudja e a 500Mb-et.
Meg mit szólna egy 500 le és kb 300 fel egy időben?

(#41495) Gubek-Einste válasza rewolt (#41494) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router-ek kb szimmetrikusan tudják a sebességeket kezelni vagyis amit lefelé tudnak azt nagyjából tudják felfelé is. Egy erősebb, főleg ARM-s router-rel valószínűleg nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41496) rewolt válasza Gubek-Einste (#41495) üzenetére


rewolt
csendes tag

Most egy 1043nd van de ez sajnos nokedli.
netto 40k

[ Szerkesztve ]

(#41497) Gubek-Einste válasza rewolt (#41496) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennyiből Asus AC56U/AC68U, ha elég a 2,4 GHz wifi akkor N18U, TP-Link-ből Archer C5/C7.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41498) rewolt válasza Gubek-Einste (#41497) üzenetére


rewolt
csendes tag

A wifi nem izgat, max mobillal néha fellépni rá.
A nagy megbízhatóságon van a hangsúly.

(#41499) smiti


smiti
addikt

A helyi sajátosságot és kínálatot figyelembe véve az alábbiakra szűkült a kör:

Asus RT-N12 D1 : 10000 1 év gar
TP-Link TL-WR1043ND : 13900 3 év gar
TP-Link TL-WDR3600 : 15100 1 év gar

Ha sokáig elegendő, legmegbízhatóbbat szeretném melyiket érdemes? Vagy inkább rendeljek neten és kockáztassam meg hogy nem jön meg péntekig? Szerencsére most nem okoz gondot azt sem ha ~ 15k-t kelljen kiadnom. :B

(#41500) Vyndree válasza smiti (#41499) üzenetére


Vyndree
őstag

Itt a TP-Link TL-WR1043ND 12,142Ft + 990Ft a kiszállítás (1-2 munkanap), viszont csak 24 hónap garancia.
[link]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.