Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41801) Gézengúz válasza Matyesz94 (#41799) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ilyen 1szerű, [link]

(#41802) Shingen válasza Matyesz94 (#41799) üzenetére


Shingen
addikt

Szobádba kell egy másik router olcsóbb kategória és Ap módba kell bekötni a meglévő routerrel, úgy ahogy az előttem írták.

風林火山

(#41803) noco79 válasza Multibit (#41794) üzenetére


noco79
tag

király.....köszi

akkor már csak az lenne a kérdés hogy megéri e a drágább tplink 4300 vagy elég a 3600 is?
vagy az archer c5 ?

[ Szerkesztve ]

(#41804) kali válasza noco79 (#41803) üzenetére


kali
legenda

a tl-wdr3600 és tl-wdr4300 között csak 5 GHz szórásban van különbség; 2*2:2 kontra 3*3:3 mimo, emiatt a 2 kontra 3 antenna.
amennyiben kell az ac, úgy archer c5, ez prociban is erősebb a másik két típusnál.

(#41805) Multibit válasza noco79 (#41803) üzenetére


Multibit
veterán

Akarod cserélni a KillerN-1202 kártyát? Ha nem, akkor a 3600-as elég neked, az passzol a legjobban hozzá. Ha lecserélnéd - mondjuk - egy Intel AC7260-ra, azzal az Archer 5 AC wifi-jét is ki tudnád használni.

(#41806) TeeJay válasza kali (#41804) üzenetére


TeeJay
félisten

az Archer C5-ben 2,4GHz-re belső antenna van 5GHz AC-ra meg 3 külső ugye?

a sok antennás az egyedül ahol a 2,4GHz még rendes antennát kap? (5antennás router)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41807) Madycsa


Madycsa
tag

Sziasztok!

Asus RT-AC56U, TP-Link Archer C7, D-Link DIR-868L trióból melyiket ajánlanátok leginkább? Ha van más tipp, (kb. hasonló ár, tudás szinten) azt is szívesen veszem. Köszönöm!

(#41808) kali válasza TeeJay (#41806) üzenetére


kali
legenda

a gyártói leírások szerint;
v1.x; (a 3 antennás) 3 darab külső az 5 GHz szórásra (nem csak az ac, hanem az an sávra is) és 3 darab belső a 2.4 sávra; link
v2.x; (a 2 antennás) 2 darab dual band külső osztott antenna a 2.4 és 5 GHz sávra is; link
melyik 5 antennás típusra gondolsz?

Madycsa; szia, én az rt-ac56u típust vettem meg, az én szempontjaimnak és elvárásaimnak az felelt meg leginkább, de ismerni kellene ezeket a te oldaladról is, mert esetlegesen befolyásolhatja a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#41809) Multibit válasza Madycsa (#41807) üzenetére


Multibit
veterán

Attól függ mit preferálsz egy router esetén. Ár, nyers erő, wifi szórás, szoftver?
Az árakról tudsz tájékozódni az Árgépen. Nyers erő tekintetében az Asus az első. Wifi tekintetében talán az Archer 7 lehet nyerő a külső antennái miatt (ez rossz körülmények esetén jöhet jól). A D-Link szoftverét nem szokták dicsérni.

(#41810) Shingen válasza Madycsa (#41807) üzenetére


Shingen
addikt

D-Link szerintem hagyjad, másik 2 közül válassz, úgy ahogy Multibit kolléga írta, azokat a szempontokat figyelembe véve.
De még szempont lehet az ár mert nem határoztál meg.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#41811) Madycsa válasza Multibit (#41809) üzenetére


Madycsa
tag

"Nyers erő/wifi szórás" az első...de jó volna egy egészséges egyensúly e két dolognál...az ár a megadott routerek árkategóriája lenne. (30E körül)

(#41812) kali válasza Madycsa (#41811) üzenetére


kali
legenda

nyers erőben az rt-ac56u messze a legjobb; 800 MHz kétmagos(!) proci és 256 MB ram, az archer c7 720 MHz egymagos proci és 128 MB ram.
wifi szórásban 2.4 GHz tekintetében mind a kettő beépített antennás, tehát nagy különbség nincs, 5 GHz esetén az rt-ac56u beépített antennás, amíg az archer c7 külső 3 * 5 dBi antennás, így azon a sávon utóbbi a jobb.

(#41813) Madycsa


Madycsa
tag

Összességében az Asus RT-AC56U tűnik jobb választásnak. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#41814) ivanyii


ivanyii
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segitség kellne adott egy Tplink wr841nd routert amit szeretnék lecserélni.Nagyon nem vagyok megelégedve ezzel az eszközzel.Elvárásaim az új roterrel kapcsolatban:jó lenne ha külső antennás lenne a wifi,legalább 1 db usb jó lenne az nyomató megosztás miatt,stabil legyen ne kelljen naponta többször is ujrainditani,kábelen 4 eszköz lenne rajta amiböl az egyik egy Nas,wifin ,meg további 8-10 eszközt kéne kezelni.Az ára olyan 15 ezer körül lenne az ideális.Én már kinéztem egy párat pl:TP-Link TD-W8970B,TP-Link TD-W8970 300M,TP-Link TL-WR1043ND.Estleg tudtok ajánlani valmit ami megfele az elvárásoknak? :R :R

(#41815) Shingen válasza ivanyii (#41814) üzenetére


Shingen
addikt

ára olyan 15 ezer körül lenne az ideális, és nem kell az 5GHZ akkor TP-Link TL-WR1043ND V2 megfelelhet, persze ha nem rendült meg a bizalmad a Tplink-be.
Asusok amik ajánlva vannak 15-nél drágábbak.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#41816) ivanyii válasza Shingen (#41815) üzenetére


ivanyii
csendes tag

Igen ez egy jó kérdés én is elgondolkodtam rajta,hogy akarok e még Tplinket. :F
A következö,hogy az Asus anyival jobb e mint a tplink,hogy megérje a +költséget.\megbizgatóság stb... szempontjából\Asus routerem még nem volt nem tudok róla sokat :F

(#41817) kali válasza ivanyii (#41814) üzenetére


kali
legenda

szia,

a "td" kzdetű eszközök nem csak router, hanem modem + router kombó, szóval azok nem feltétlenül jók neked.
kábelen 4 és wifi útján további 8 - 10 eszköz esetén nem csoda, ha a jelenlegid nem bírja hardveresen a terhelést - mert nem a gyártóval vagy a típussal van baj, hanem inkább a túlzott elvárásokkal -, de még abban sem vagyok teljesen biztos, hogy a hardveresen erősebb tl-wr1043nd v2 (fontos a verzió!) teljesen megfelelő lesz az elvárásaidnak.
viszonyítási alapnak;
tl-wr841nd; verzió függvényében 400, 500 vagy 560 MHz egymagos proci és 32 MB ram
tl-wr1043nd v2; 720 MHz egymagos proci és 64 MB ram
15 e ft környékéig beleférhet még a dual band wifi képességű tl-wdr3600 és tl-wdr4300, ezek; 560 MHz egymagos proci és 128 MB ram (a több ram jól jön a sok ellenoldal párhuzamos terhelésekor)
amennyiben az a 4 kábeles és 8 - 10 wifi ellenoldal egyszerre lenne használatban, vagy legalábbis közel mind, akkor érdemes lenne a fentiektől is erősebb hardverben gondolkodni, de például egy rt-n18u (ami 800 MHz egymagos proci és 256 MB ram) már 20 e ft felett kezdődik.

[ Szerkesztve ]

(#41818) ivanyii válasza kali (#41817) üzenetére


ivanyii
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a választ nagyon kielégitő volt a leirás. :R
Következő kérdés akkor mi az a router ami biztosan megfelene az elvárásoknak?Úgy hogy mondjuk lenne még benne egy kis tartalék a hálózat bövitésre értem ezalatt Ip camerák beüzemelését szeretném még betervezni 2-3db.Tehát lenne olyan 10-12 eszköz wifin talán még a meglévő 841 nd router switc-ként beüzemeli és hozzá meg 3 eszkösz kábelen. :R :Y

Ez nagyon jónak tünik:ASUS RT-N18U

[ Szerkesztve ]

(#41819) TeeJay válasza kali (#41808) üzenetére


TeeJay
félisten

már rájöttem melyik volt az
TP-Link WDR7500 de hogy melyik verzió vagy mi a publikusabb neve nem tudom
ezen van 6antenna 3-3 felosztásban

közben megtaláltam melyik verziók hány antennásak
[link]

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41820) Gubek-Einste válasza TeeJay (#41819) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt csak Kínában forgalmazzák.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41821) Shingen válasza ivanyii (#41818) üzenetére


Shingen
addikt

Ez nagyon jónak tünik:ASUS RT-N18U - De te írtad, hogy kellene a tartalék mert lehet bővítesz és ez a router csak 2.4GHz frekit használja csak.
Nem akarlak elkeseríteni, de lehet ennél is feljebb kellene lépned routerben és árban is.

風林火山

(#41822) ivanyii válasza Shingen (#41821) üzenetére


ivanyii
csendes tag

Milyen routert lenne érdemes akkor nézegetnem? :F

(#41823) Shingen válasza ivanyii (#41822) üzenetére


Shingen
addikt

Topikgazdák jobban tudják, vázold fel mik lennének rá csatlakoztatva + még amit bővíteni szeretnél azt is nagyjából.

Azért is érdemesebb lenne egy komolyabbat venned, mert gondolom egy pár évig nem tervezed ez után a cseréjét.
Meg akkor szerintem dual band kellene venni, ami a 2.4 és az 5 GHz frekit is tudja.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#41824) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Csak egy visszajelzés:
Lecseréltem az asus n12d1-em egy tp link archer c5 v1.2-re.
Elégedett vagyok de sajnos ennek egyértelműen gyengébb a 2.4 ghz-es távolsága mint az asus-é volt. Ezzel a kertből még éppen tudok netezni de sokszor elveszti a jelet, amíg asus ugyanitt végig stabil volt.
Suste openwrt van rajta és 20 dBm (100mw)-n fut

(#41825) ivanyii


ivanyii
csendes tag

Oké köszike.
Jelen pillantaban a következő eszközök vannak rajta:
1 lanport Nas
2 lanport:Aztali pc
3 lanport blu ray lejátszó
4 lanport Smart tv

Wifin:2 laptop,2 tablet,2 Smart tv.4 okos telefon.
A Nas miatt fontos lenne stabilitás mert ugye a ddns megy rajta.
Bővités szempontjábóll szeretnék még 2 ip camerát bekötni meg a meglévő routert ap-ként beüzemeli a wifi hatótáv növelés miatt.Jó lenne a routerre egy Usb port is mert szeretnék majd megosztani nyomtatót a hálózaton.Ami még fontos lenne a külső antennás kivitelnek jobban örülnék.
A következő router kiszolgálá az igényimet a fentikete tudomásul véve?
ASUS RT-N18U vagy esteleg TP-LINK Archer C5.Bár ez nem külső antennás ,de jónak tünik:ASUS RT-N65U.
Esteleg tudtok ajánlani valamit :F :F :F

(#41826) Multibit válasza ivanyii (#41825) üzenetére


Multibit
veterán

Jó lenne a routerre egy Usb port is mert szeretnék majd megosztani nyomtatót a hálózaton.
Ha van NAS-od, miért a routert akarod a nyomtatómegosztással terhelni?

(#41827) ivanyii válasza Multibit (#41826) üzenetére


ivanyii
csendes tag

Amenyit én nyomtatok attol nem lesz leteherve a router, havi 10 oldalt ha max nyomtatok havonta. :Y

(#41828) noco79 válasza Multibit (#41805) üzenetére


noco79
tag

isten őriz hogy cseréljem a wifi kártyát,fél éves a laptop :) ........de szeretek hosszú távon gondolkodni,és azt a plussz pár ezer forintot megérheti még ha most nem is használom ki az AC wifit......

és az Archer c5 helyett a c2?

(#41829) Gubek-Einste válasza noco79 (#41828) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A C2 nem ajánlott mivel 5 GHz-n csak 1x:1-es képességű.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41831) ivanyii válasza ivanyii (#41825) üzenetére


ivanyii
csendes tag

Eről a routerről mi a vélemyényetek?
Asus RT-AC52U ez már kezeli a 5Ghz sávot is

(#41833) kali válasza bigdady (#41824) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem csoda, hiszen a c5 esetén a v1.x verziónál a 2.4 GHz belső antennákon szór, ez a verzió az 5 GHz sávra van kihegyezve, a külső 5 dBi antennákat az a sáv kapta.

(#41834) easy...rider válasza kali (#41754) üzenetére


easy...rider
őstag

Engem a sugárzás erőssége érdekelne. Antennák cserélve lesznek. Meg hiába nagy antenna, ha gyenge a jel. :) Úgy tudom 1000mW a max az USA-ban, és arra lennék kíváncsi h a 941 is tudja e, mert 1043 tudja. Igaz lehet csak 500-on menne. Sőt ha eléggé jó lesz az antenna, akkor 100-on.

Úgy láttam a tplink szimulátorban hogy mindkettőn van alacsony közepes és magas fokozat. Ezek elvileg 100, 500 és 1000 mW sugárzást jelentenének. Ezt olvastam 1043-ról, de 941ről nem találtam infót. Ezért kéne megerősítés.

[ Szerkesztve ]

(#41835) TeeJay válasza Gubek-Einste (#41820) üzenetére


TeeJay
félisten

csak tudnám miért... a kis kínaiaknál talán több antenna kell alapból vagy mi?
ha már 1x gyártják a 6antennás routert oda akkor pár kamion mennyiség miért nem juthat el európába is?
szerintem sokan vennék és legalább lenne rendes 2,4 és 5GHz tudás is végre

akárhogy nézem ha több pénzt áldoznék most új routerre akkor TP-Link Archer C5 V1.20 lenne az
de mivel minden wifi eszközöm 2,4GHz tudású ott meg hátrányban lennék a belső 3 antenna miatt...
akkor inkább lemondok az 5GHz-ről meg az AC-ról is mert nincs ilyen eszközöm de akkor ott van 3 antenna a 1043ND V2-n 2,4GHz-re és nagyobb az esély a jó wifire mint belső antennával

na a WDR7500 pont ezt oldaná meg sokaknak :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41836) Gubek-Einste válasza ivanyii (#41831) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlott mivel 5 GHz-n csak 1x:1-es képességű.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41837) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Ok, köszönöm!

(#41838) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Tegnap tönkrement a 8 éves TP-LINK 841ND (ver 5.3)-as routerem, helyette kellene egy másik. Szempontok:

1. Portok: Gigabit (WAN és LAN)
2. Netem most digi kábelnetes 8/2-es (LAN épül, nem fog kelleni 500/100-nál nagyobb)
3. Wifi: N-es eszközök, 2.4GHz, (de majd 5GHz is kellhet).
4. Wifi jel: 120nm-es egyszintes tégla családi ház
5. Eszközök: PC (net és torrent egész nap), tévé (YouTube Wi-Fi-n), médialejátszó (gigabites LAN), 2 telefon.
6. Keret olyan 25-30 körüli.
7. Szoftver: NAT-ot tudja, ARP szerinti DHCP is legyen, Wi-Fi-re engedélyezési lista. Ezeket tudja listaszerűen és ne pl. 16 eszközre (kb. 20-22 kellene).
8. Legyen stabil, ne fagyjon, ne dobja el a wifit, ne melegedjen hülyére, ne kelljen már újraindítgatni.

A régi 841-esemmel eddig nem igazán volt gondom. Az utóbbi 3 éveben egyszer kell újraindítanom, mert nem szellős helyre raktam és túlmegelegedett. (Szerintem most is csak a tápegysége szállt el, mert mikor ránéztem az eleve hideg volt és rámérve nem kaptam rajta 9V kimenőt.)

Amiket néztem: ASUS N66U/AC56U/N56U, TP-LINK Archer C7/Archer C5/1043ND V2.1.

Igazából az 4., 7., 8. pontokkal vagyok bajban. A 7-esnek utána tudok nézni, de a 8-as - többek között a 4-es függvényében - függ a körülményektől, szóval innen már tapasztalatból adódó javaslat kellene nekem.

Mit ajánlotok?

Köszi: sinick

[ Szerkesztve ]

(#41839) SztiviVander válasza easy...rider (#41834) üzenetére


SztiviVander
őstag

annak az usa-beli 1W-nak olvass utána valami komolyabb oldalon mielőtt még nagy csalódás ér. pl hogy a b/g szabvány kicsit lassú lesz neked, vagy hogy nincs olyan ellenoldali eszközöd ami támogatja az USA-ban ilyen teljesítményre engedélyezett 5Ghz-es csatornákat. a 1043 nem tudom honnan vett high/middle/low transmint power "elvi" értékeit meg oszt el nyugodtan 10-el :) 1W egy 10e ft-os soho routertől szép is lenne, a microtik meg rögtön le is húzhatná a rolót.

[ Szerkesztve ]

(#41840) TeeJay válasza sinick (#41838) üzenetére


TeeJay
félisten

Archer C5 a te routered szerintem :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41841) SztiviVander válasza TeeJay (#41840) üzenetére


SztiviVander
őstag

+1 C5
esetleg az AC56U (bár nem tudom az mennyire hűvös, az N66 egy jó kis tojásfőző). a többi a felsorolt okaid miatt esik ki, illetve a C7-nek (a C5-höz viszonyítva) plusz wifi képeségeihez olyan ellenoldal(ak) kellene(k) ami elég drága.

(#41842) easy...rider válasza SztiviVander (#41839) üzenetére


easy...rider
őstag

Hehe :D

Jó akkor mindegy :) lesz egy WR941ND aztán jó lesz az is. Amúgy a WR1043ND specifikációira rosszul emlékeztem. Elvileg 251mW a sugárzása maximum. Tudtommal az engedélyezett max az 1W az usában 2.4GHZ-en, ezzel keverhettem, vagy egy fórumon értettem valamit félre.

(#41843) sinick válasza SztiviVander (#41841) üzenetére


sinick
senior tag

Neked is és TeeJay-nak is köszönöm a választ.

Akkor ezt úgy értem, hogy részetekről elsődlegesen C5, másodlagosan AC56U.

"... illetve a C7-nek (a C5-höz viszonyítva) plusz wifi képeségeihez olyan ellenoldal(ak) kellene(k) ami elég drága."

A C7-esnek mik a "ellenoldalai"? :)

[ Szerkesztve ]

(#41844) Multibit válasza sinick (#41843) üzenetére


Multibit
veterán

Rád is vonatkozik: [link]
Bármilyen router "ellenoldalai" a routert használó wifi-s kliensek: laptop, telefon, tablet, stb.

(#41845) szegto


szegto
senior tag

Üdv.
Szeretnék venni egy routert, ami viszonylag nagy hatótávolságot tud és ár/érték arányban is megfelelő.
kb 15k-t szánnék rá, viszont nem nagyon tudom mik a lehetőségek, ugyanis nincs viszonyítási alapom hogy melyik router milyen hatótávval rendelkezik.
USB port és hasonló kiegészítők nem szükségesek, csak wifi szórásra lenne használva egy nagy kertes házban. :)
TP Link wrd3600?
Ez a kategóriájában mennyire jó hatótávban?

Köszi a válaszokat.

Üdv

(#41846) sinick válasza Multibit (#41844) üzenetére


sinick
senior tag

OK, köszi! Első körben nem eszközre gondoltam, hanem "ellenoldara"-ra, úgy mint "negatívum" jelzőre.

A specifikációkban úgy látom, hogy mindkettő tudja a 802.11ac-t, csak a C7 javára van sebességnövekedés (2,4-en másfélszeres). Ilyen eszközöm ugyan nincs, de még lehet! :)

Amit nem értek, hogy a C5 oldalán a fényképen háromantennás router van, lejebb a speckóben pedig kettőt ír, azaz "2 dual band detachable antennas (RP-SMA)" (a C7-esen szintén háromantennés kép, viszont ott "Three detachable antennas (RP-SMA)"-ként úgy is írja).

Három antennás router ugye +1 csatorna. Ez - a témafoglaló szerint - csak másik háromantennás eszköznél ad pluszt. Több egyantennás kliensnél is adhat?

(#41847) Callmaster


Callmaster
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi szempontok alapján mit ajánlanátok.
Ár : 15.000.- Huf ( max )
Port : Gigabit
Antenna : 5dbi (min)
Wifi : 2.4 GHZ, nem feltétel az 5-s
A stabilitás eléggé fontos, főleg mert a torrentek napi 8-16 órában is mennek( ~800 db ), illetve a Wifi erőssége is számít .
Panelben, 1 fal , max 7-8 méter N-s kliensek, pc-k mobilok stb vegyesen ( max 6-8 kapcsolat egyszerre).
Eredetileg kiszmelet ez lett volna : ASUS RT-N18U , de sajnos ez magasabb árban van, mint amennyit tudok rá költeni.
Köszönöm.

(#41848) Multibit válasza sinick (#41846) üzenetére


Multibit
veterán

a C7 javára van sebességnövekedés (2,4-en másfélszeres)
Csak akkor, ha az ellenoldal is három antennás! Ez sajnos elég ritka.

Amit nem értek, hogy a C5 oldalán a fényképen háromantennás router van, lejebb a speckóben pedig kettőt ír
A C5 esetén nem rég történt modellváltás, ahol két antennássá tették a korábban három antennás routert: Archer C5 v1, Archer C5 v2

(#41849) sinick válasza Multibit (#41848) üzenetére


sinick
senior tag

OK, köszi!

(#41850) sinick válasza Multibit (#41848) üzenetére


sinick
senior tag

Utolsó kérdésem. hogy C5 vagy C7 tekintetében érdemes (lehet) törekedni a V2-es hardverek beszerzésére?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.