Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41101) lgabster


lgabster
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni a tapasztalataitok alapján, hogy milyen routert ajánlatok ami a gyári firmwarrel is repeater képes?
A keret max 15e HUF
Előre is köszi a tippeket!

Aki korán kel, egész nap álmos!

(#41102) Dr_Senkihazi


Dr_Senkihazi
aktív tag

sziasztok

van valakinek tapasztalata a vodafone/zte k4607-z modemmel kapcsolatban?
pontosan az érdekelne,hogy van-e olyan wifi router amivel kompatibilis?(tapasztalat érdekel,nem tipp vagy egy lista)
köszönöm.
üdv

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#41103) Itachi82 válasza kali (#41087) üzenetére


Itachi82
aktív tag

Az igaz! Akkor a kettő közül melyiket ajánlanád inkább?

(#41104) kali válasza Itachi82 (#41103) üzenetére


kali
legenda

mind a kettő jó a maga módján, olyan alapján szoktak inkább dönteni, hogy a tl-wr841n(d) hardvere tudja a 100-as háló maximális sebességét (~94 Mbps) wan <-> lan irányban, az rt-n12 d1 pedig valamivel kevesebbet, jellemzően 80 Mbps alatt vége - moddolt firmware esetén feljebb tornázható -, vagy az rt-n12 d1 alapban ap/range extender képes, a másik router pedig csak moddolt firmware felhúzásával tudja.
mind a kettőből elég sokat kihelyeztem/bekonfiguráltam már, és egyikre sem mondhatom a másik ellenében, hogy többször csörögne konkrétan a router hibája miatt a telefonom.

(#41105) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#41100 tomcsi23
Asus N56U, TP-Link 3600/4300 ami belefér a keretbe.

#41101 lgabster
Gyári firmware-nél elég ritka az ilyen, ami van az az Asus N12 D1 és a TP-Link 743ND.
Miért ragaszkodsz a gyári firmware-hez?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41106) vmaxter válasza kali (#41087) üzenetére


vmaxter
tag

Jól hangzik. Meg is rendeltem a TL-WDR3600-ast. Remélem lesz belőle maholnap kézelfogható valóság. :) Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#41107) Charx


Charx
senior tag

Sziasztok!
Egy kis megerősítés kellene, tudtok jobb routert max 13e-ért a TP-link wr1043nd v2-nél?
Max 500-600 Mbit/s net alá, vezetéken csatlakozik 2 gép
Wifi nem különösebben szempont, csak telók, + 1 tabi lenne 2,4Ghz-en
Inkább ami fontos, hogy a kapcsolat stabil legyen, bírja a feltöltést 24/7-ben
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#41108) lgabster válasza Gubek-Einste (#41105) üzenetére


lgabster
csendes tag

Köszi a választ.
Munkahelyemre lesz így mindenképpen számla kell róla. Az egyetlen opció tehát ha újat veszek, viszont nem akarom ha egy firmware cserével rögtön ugrana a gaancia. Ha esetleg tudtok más megoldást számlás dd-wrt router vásárlására, azt szívesen meghallgatom.

Aki korán kel, egész nap álmos!

(#41109) tomcsi23 válasza Gubek-Einste (#41105) üzenetére


tomcsi23
veterán

Köszi.
A kettő között van valami lényeges különbség (ami egyik javára billentheti a mérleget pl) a külsőt leszámítva?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#41110) hackeeeee válasza Egon (#41080) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha meg aktuális, akkor speedtest.net és Dunaújvárosbol merj.

Véleményem szubjektív...

(#41111) Lizardman


Lizardman
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek, hogy mégis milyen router-t kellene vennem.

Elvárások:
- Vásárlástól számított 2-3 évet minimum bírja ki
- Wi-fi átviteli sebessége min. 100/100Mbit legyen, és ne akassza meg (ne fagyjon le működésileg), ha több 100 peer-rel kell boldogulnia.
- Min. 2 antennás legyen

Árban nincs korlát igazából, de örülnék, ha max 30e Ft-ban megállna a dolog.

Köszönöm válaszotok előre is! :)

(#41112) lgabster válasza lgabster (#41108) üzenetére


lgabster
csendes tag

Módosítom a kérdésemet:
Két opciór közül valamelyikre (nyilván a jobb megoldásra) szeretnék tanácsot kérni:
- 1db gyári firmwarrel repeater képes router ~15-20e összegig
- 2db WPS képes router vétele, amikre a max keret ~15e/db.
A fő szempont, hogy stabil wifi kapcsolatot tudjon biztosítani, és a minél nagyobb jelerősség. Az 5GHz nem szempont.

[ Szerkesztve ]

Aki korán kel, egész nap álmos!

(#41113) Gubek-Einste válasza Charx (#41107) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az árkategóriában nincsen jobb eszköz mint a TP-Link 1043NDv2, ami jobb nála az 20k környékén az Asus N18U.

#41108 lgabster
CFW telepítésével nem ugrik a garancia mert vagy vissza tudod tenni a gyári firmware-t garanciáztatás előtt, vagy annyira gajra ment az eszköz, hogy nem lehet kideríteni mi is volt rajta.
DD-WRT és más CFW-vel nem nagyon szerelnek gyárilag eszközöket, ami van is azokról pedig semmi tapasztalat így nem is ajánlottak.
#41112
Gyári firmware-rel repater képes eszköz csak a korábban említett Asus N12 D1 és a TP-Link 743ND van.
WDS képes eszközből pedig TP-Link 841ND lenne az ajánlott.

#41109 tomcsi23
Bár az Asus N56U belső antennás de elég jó teljesítményt tud biztosítani.
Igazándiból nem nagyon lehet ilyen kérdésre válaszolni mert van amiben az egyik és van amiben a másik job egy picit.

#41111 Lizardman
Általánosságban az ajánlott típusokkal ki lehet húzni évekig is de természetesen mindig közbe jöhet valami.
Senki sem fogja garantálni a 100/100 Mbps átvitelét wifi-n mert erősen a körülményektől függ ez, a legjobb esély 5 GHz-n van erre de természetesen semmi sem garantált.
Wifi-n nem torrent-ezünk mert a sok párhuzamos kapcsolat könnyen megfektet bármilyen router-t, komoly terhelés kábelre való.
Csak MIMO képes eszközöket szoktunk ajánlani, ritka kivétel ha nem ilyet mondunk de annak is meg van az oka ha ezt tesszük.
30k-ból ki jönnek a következőek: Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2, ha kell akkor Asus N56U/N65U/AC56U, TP-Link 3600/4300/Archer C5/C7.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41114) lgabster válasza Gubek-Einste (#41113) üzenetére


lgabster
csendes tag

Köszi a gyors választ!

Ezek alapján tudsz olyan routert ajánlani, ami a CFW-vel stabilabb, és jobb a jelerőssége, mint az ASUS RT-N12 D1?

Aki korán kel, egész nap álmos!

(#41115) Gubek-Einste válasza lgabster (#41114) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A "jobb jelerősség" relatív, környezet függő.
A CFW általánosan stabilabb tud lenni mint a gyári.
Az Asus N12 D1-nél jobb eszköz akkor van ha kell 5 GHz-s támogatás, gigabites portok, USB használat, egyéb esetben nincsen sok értelme repeater üzem módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41116) woodworm válasza Gubek-Einste (#41113) üzenetére


woodworm
veterán

Nálunk 543-743-843-asokkal szerelték a rádiós netet, de a wifit nem lehetett mellette használni, client üzemmódban nem működött a továbbszórás. Több opció viszont nincs, biztos, hogy tud repeaterként működni?

[ Szerkesztve ]

(#41117) Gubek-Einste válasza woodworm (#41116) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak a 743ND az ami tud gyári firmware-rel repeater üzem módot is, a másik kettő csak AP és kliens módot.
Ha kliens módba van az eszköz akkor csak CFW alatt lehet ekkor wifi AP-t is használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41118) Charx válasza Gubek-Einste (#41113) üzenetére


Charx
senior tag

Köszi szépen, tesómnak akarom ajándékba, szerintem is ennyiért a legjobb!

(#41119) denko


denko
senior tag

Sziasztok'

Lenne egy fontos dilemmám és kérek töletek segitséget:

Adott egy ruter: TP-Link TL-WR941ND .
Sajnos a garantált WLAN átviteli sebesség: 300 Mbit/s helyett csak 100 ra képes ez a sz@r ahogy kiderült miután bekötöttem a 200 mbites digi-t. Mivel csak 4 szálon van csatlakodás utpnek. Ami alapból átvágásnak érzem, na mind1.

Keresek olyan rutert ami képes lenne kezelni 500 mbit/s-t. (tervezek feljebb éven belül )
És nagyon stabil legyen a Wifi..ez fontos lenne, mivel streamelek tvre.
Árfekvés : megnézem minden ajánlatot10-k 25k.

Köszönöm

(#41120) kali válasza denko (#41119) üzenetére


kali
legenda

szia,

a tl-wr941nd 100 Mbps wan és lan portokkal rendelkezik, így 200 Mbps net alá nem alkalmas, hiszen a fele netes sebességnél többet fogadni és wan <-> lan/wlan irányban átvinni nem képes, a 300 Mbps wlan (wifi) jelölés és képesség másra vonatkozik és nem garantált, legalábbis nem a te értelmezésed alapján.
router nélkül, gigabit képes munkaállomásra direktben kötve a netet, adott a 200 Mbps, de legalább 100 Mbps feletti sebesség? a 4 szál említése miatt kérdezem, mert a digi sok helyen még csak 100-as hálón és eszközökkel szolgáltatja a netet, így a 200 Mbps sebességre várók (volt topnet) 100 Mbps alatt kapnak csak eleve netes sebességet.
500 Mbps nethez;
csak 2.4 GHz képes típusok; tl-wr1043nd v2, rt-n18u
dual band (2.4 és 5 GHz) képes típusok; tl-wdr3600, tl-wdr4300, rt-n56u, rt-n65u
ac képes típus; archer c5,

(#41121) denko válasza kali (#41120) üzenetére


denko
senior tag

Köszönöm szépen a választ.

Akkor mire vonatkozik a 300mbit/s, ha kábelen sem wifin nem tudja szolgálni ezt a sebességet?
A kérdésed viszont nem értem.

A Net alapból ruterbe megy onnan a főgépbe kábellel. A többi eszköz-re egyenlőre csak Wifi-vel.
TV-t is Wifivel van összekötve.
A 200mbps-hez elvileg már 8 szál kell, 4 kevés neki, azért nem is tudta a ruter ahogy a digisek magyaráztak. Model sincs rendszerben direktben ruterbe megy.

(#41122) Igel válasza Gubek-Einste (#41097) üzenetére


Igel
csendes tag

Köszönöm szépen!

(#41123) kali válasza denko (#41121) üzenetére


kali
legenda

a wifi "kapcsolati" sebességre vonatkozik a 300 Mbps, amit a router tud is, ha szintén 300 Mbps wifi sebességre képes eszközzel csatlakozol hozzá, akkor ki is írja a munkaállomás, hogy a kapcsolat sebessége 300 Mbps, tehát wifi útján tudja azt, ami rá van írva.
gigabit képes router kell, ha 100 Mbps feletti netes sebességről van szó, márpedig a gyártói leírás szerint a tl-wr941nd nem az, ahogy korábban is írtam, csak 100 Mbps wan és lan portokkal van szerelve.
a kérdésem arra vonatkozott, hogy a digi által ténylegesen biztosított a 200 Mbps netes sebesség, vagy esetleg a szolgáltatásban is van szűk keresztmetszet, tehát hiába teszel majd be egy megfelelő gigabit képes routert, ami akár a diginet 1000 sebességet is tudja, azzal sem lesz több 100 Mbps sebességnél gyorsabb a net, mert a szolgáltató is csak 100-as sebességet biztosít, ahogy jelenleg a te 100-as routered is.
fogsz egy gigabit lan port képes munkaállomást, rádugod a digi netes kábelét direktben, úgy 100 Mbps vagy 1000 Mbps/Gigabit kapcsolat kerül kiírásra?

(#41124) denko válasza kali (#41123) üzenetére


denko
senior tag

Otthon megnézem ha hazaérek.
De kell hogy tudjon szerintem.

Speedtest is kimuatja nem?

(#41125) kali válasza denko (#41124) üzenetére


kali
legenda

így igaz, a speedtest a sebességet is méri, de már a gigabit képes munkaállomás is árulkodó lehet, hogy 100 Mbps vagy gigabites kapcsolat adott a digi netes kábel csatlakoztatásakor.

[ Szerkesztve ]

(#41126) denko


denko
senior tag

Illetve kérdezném hogy:

TP-LINK TL-WDR4300 Router és
TP-LINK TL-WDR3600 Router között van e valami nagy külömbség?

És még egy kérdés ARCHER C5- az menyivel jobb mint N -es fentebb lévő ruterek?

(#41127) Shingen válasza denko (#41126) üzenetére


Shingen
addikt

TP-Link TL-WDR3600:
- Akár 800 Mbit-es sávszélességû internetkapcsolat mellé
- Atheros AR9344 @560 MHz, 128 MB RAM
- 2 db USB 2.0 port fájl vagy nyomtató megosztásra, FTP vagy média szerver futtatásra
- Teljesértékû Dual Band N WiFi (szimultán 2.4 GHz - 300 Mbps & 5 GHz - 300 Mbps), 2x2:2 MIMO
- 2 db 5 dBi külsõ antenna, 2 dBi nyereség 2.4 GHz-en, 3 dBi nyereség 5 GHz-en

TP-Link TL-WDR4300:
- Akár 800 Mbit-es sávszélességû internetkapcsolat mellé
- Atheros AR9344 @560 MHz, 128 MB RAM
- 2 db USB 2.0 port fájl vagy nyomtató megosztásra, FTP vagy média szerver futtatásra
- Teljesértékû Dual Band N WiFi (szimultán 2.4 GHz - 300 Mbps & 5 GHz - 450 Mbps), 2.4 GHz-en 2x2:2 MIMO, 5 GHz-en 3x3:3 MIMO
- 3 db 3 dBi külsõ antenna, 2 dBi nyereség 2.4 GHz-en, 3 dBi nyereség 5 GHz-en

Minimális 5GHz jobb a 4300.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#41128) denko válasza Shingen (#41127) üzenetére


denko
senior tag

Srácok az TP-Link Archer C7 csak : WLAN átviteli sebesség: 1.750 Mbit/s-1.200 Mbit/s helyett és kodolással, illetve frisebb softverrel jeleskedik jobban az elődjénél a C5nél?

(#41129) béke


béke
aktív tag

Sziasztok az lenne az S.O.S Kérdésem hogy megfelelne e ez a típusú Router egy 200Nm2-es 1 szintes Családi házba? TP-Link Archer C7 AC1750

Tegnap vettem egy Asus rt-n18u cuccot amit minap bekötve nem hogy a szinten vagy az erkélyen bármi jelet is adott volna, de még csak egy jó 5 méterre már 1-esen 5-8 méterre pedig már elveszett még az éterből is egyszerűen szégyen ez az Asus pedig pont azért vettem hogy nem egy no name valamivel álljak oda a megrendelő elé és erre tessék jól leégett a pofám, nos ezt szeretném ki küszöbölni egy jó fajta routerrel ami nem is kerül eget verő összegekbe ha létezik ilyen akkor légyszi segítsetek köszönöm a válaszokat előre is.

Alá írás :)

(#41130) kali válasza denko (#41128) üzenetére


kali
legenda

az antennák száma, a wifi sebessége, és ha valaki nagyon elmélyül benne, akkor belül talál még eltéréseket, például mini pci-e csatolás a jobbik modulhoz.

béke; szia, biztos, hogy rendben vannak az rt-n18u beállításai (wifi tekintetében a csatornák...stb.)?
2.4 GHz sávon - az rt-n18u csak azt tud -, nem hiszem, hogy sokkal jobb lesz az említett ac képes router, vagy bármelyik másik, ha a jelenlegi annyira problémás - már ha környezeti tényezős vagy ellenoldali probléma van és nem routeres.

[ Szerkesztve ]

(#41131) denko válasza kali (#41130) üzenetére


denko
senior tag

3-3 antetta mindegyiknél

(#41132) Gubek-Einste válasza béke (#41129) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
Hol van elhelyezve a router?
Mivel próbáltad a wifi-t?
Az Asus N18U egy nagyon jó eszköz, szinte teljesen biztos, hogy valami beállítási hiba lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41133) kali válasza denko (#41131) üzenetére


kali
legenda

már ha a gyártó (verzió függvényében) is úgy akarja; c5 és c7
a specifikációban;
c5; 2 dual band detachable antennas (RP-SMA)
c7; Three detachable antennas ( RP-SMA)

(#41134) béke válasza Gubek-Einste (#41132) üzenetére


béke
aktív tag

Szia Első Lépés az eredeti helyén Garázsban van a Fő modem (Digi 50Mb/s) Ott volt egy "Tp-Link...3-4K-s Router", Ez lett lecserélve az Asus-ra, A Garázsból kilépve 1m-- Jel Fullon 3-ason a jel, (Próbálva: Sony Xperia S,Fujitsu Laptop,iPhone 5s,) majd jobbra menetelve (nincs fal) 4m---konyha már csak 2-esen a jel, tovább menetelve hálószoba felé a nappalin át 8-10m--- jel 0-1 mind a három eszközön itt már lassan töltött be bármi is, vissza a ki indulóponthoz---- Előre lépve 2m-- Főbejárat kinyit jobbra 4-5m--- nos itt a terasz falak vastagsága 40cm-es Tégla.. itt 0 a jel nincs net vissza az ajtón belépve újra van jel 2-3-as.
Fenti szinten lépcsőn felfele majd a kis szobába leültem 0-1-es a jel használhatatlan.

Majd egy hosszabb kábel segítségével ki helyeztem az előszobába a bejárathoz a routert antennák kihajtva, nos itt a konyhába garázsban és a Hálószoba ajtó-ig fullon volt a jel, de a hálószobába belépve ami 7-8m már csak 1-esen volt a jel és használhatatlan, az erkélyről nem is beszélve hiába vittem ki a főbejárat hoz a routert a falakon nem hatolt át így az erkélyen ismételten nuku jel.

Olyat is csináltam hogy a régi routert vissza kötöttem majd az asus-al rá csatlakoztatam elméletileg így is fel tudja erősíteni a jelet legalább is ezt írta, de semmi ugyan az. Nem volt sokkal jobb mint a 3K-s Router ami szerintem eléggé vicces :)

A Lényeg az lenne hogy még ha ki is helyezzük a Routert mondjuk a nappaliba akkor is legalább a Hálószóba 7-8m,Fenti szobák 10-15-25m, és az erkély ami a nappali-tól a leghosszabb része is max 10-15m-e van és jó formán ugyebár műanyag nyílászárók választják el na ezeken a helyeken fontos lenne a jó minőségű jel.
Na ehhez kellene valami jó fajta tényleg erős de azért ne túl drága kütyü

Letört az ujjam ha valamit nem írtam le szólj.

Alá írás :)

(#41135) Gubek-Einste válasza béke (#41134) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide nem egy eszköz kell, hanem a jelenlegi mellé még legalább 1-2.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41136) kisbalazs83 válasza béke (#41134) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Szia!
Európában 100mw az adóteljesítmény limit. Tehát akármelyik otthoni felhasználásra szánt routert veszed, ennyi lesz a maximum gyári FW-vel, mert ez a szabályozás. Az ASUS RT-N18 egy nagyon jó router, nekem is az van itthon és a munkahelyre is azt vettem. Gyári FW-vel 80mw 18dBm sugároz, de a topic-jában van linkelve egy a gyári firmware felturbózott változata. Ahol egészen 28.5dBm 708mw-ig lehet felhúzni az adóteljesítményt, de annak már semmi értelme, mert túl nagy lesz az interferencia. Olyan 25dBm 316mW az ajánlott maximum, ami az 50%-os beállításnál van. Ki kell kísérletezni melyik a legjobb beállítás, ahogy a megfelelő csatorna választás is fontos.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#41137) simon1987


simon1987
csendes tag

Sziasztok!

A leírásban benne van, hogy a verziószámok is fontosak. Tisztelettel kérdezném, hogy a TP-Link TL-WR841N v8 ajánlott router esetén a v8.1-es ajánlott?

(#41138) béke


béke
aktív tag

Köszi a válaszokat de akkor most mit is csináljak? ne vigyem vissza a routert egy beállítási segédlet mellet megfelelne egy akkora házban?! Vagy vegyek egy Erősebb Routert? de mivel mindegyik ezt a 100mw... korlátozott akármit tudja,igazából akkor az sem lenne jó?

Gubek-Einste: Azt mondod vegyek pl. még 1-2db ugyan ilyet?! vég eredményben ezt a funkciót próbáltam ki és nem igazán erősítette fel a jelet igazából ugyan az volt.

Vegyem meg inkább ezt helyette hátha ez jobban mükszik a leírtak szerint TP-Link Archer C7 AC1750

Alá írás :)

(#41139) Itachi82 válasza kali (#41104) üzenetére


Itachi82
aktív tag

Értem, köszönöm a segítséget!

(#41140) béke


béke
aktív tag

Mostanáig olvasgattam jártam mindenféle oldalon és arra jutottam hogy talán egy picit javítana egy még jobb mínőségü router de igazából meg semmit szóval a lényeg az szerintem, ahhoz hogy ne legyen egetverő a költségek-költsége, mit mondanátok arra a megoldásra ha pl. az asus wi-fi routert belőném a konyhába ami egyben a nappali is, így a jel biztosan elérne a hálószobába illetve az gigantikus ablakokon keresztül ki az erkélyre. A Fenti szobákat pedig ellátnám még egy ilyen routerral vagy esetleg egy olcsóbb AcesPoint-al?!!

Esetleg még olvasgattam Ilyesmikről is Jelerősítők de ezeket nem tudom hogyan működnek.

Még annyi hogy ha vennék mondjuk egy AP-t vagy egy ugyan ilyen Asus-t és fent az emeletre ki Építeném akkor ugyan azokat a beállításokat kell elvégeznem mint ez idáig nem de? nem kell hozzá semmilyen varázslat remélem?!

Ha esetleg nem viszem vissza a készüléket akkor itthon be üzemelem,segítenétek ebben a csatorna választás/váltás stb. részben? A telómra már le kaptam a wifi analyzer-t és legalább megtanulom hogyan kell hátha ez is sokat segít majd amikor neki futok még egyszer a kastélynak :) Köszönöm.

Esetleg ha csak már kiváncsiságból is esetleg kicseréltetem egy ilyenre? TP-Link Archer C5 az hülyeség lenne szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Alá írás :)

(#41141) Gubek-Einste válasza simon1987 (#41137) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen mivel v8.x az ajánlás.

#41140 béke
Nem ajánlatos lecserélni másik eszközre az Asus N18U-t, jobb nagy valószínűséggel úgy sem lesz.
Repeater/másodlagos eszköz esetén inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. De az sem elhanyagolható tény, hogy az ilyen eszközök többségében kicsi és beépített antennások amely miatt nem a legjobb a wifi teljesítményük.
Végig kell próbálgatni az összes csatornát, hogy melyik lesz a legoptimálisabb teljesítményű.
Nem kell még egy ugyan ilyen eszközt venned, elég lesz egy Asus N12 D1 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41142) farkas-j válasza béke (#41129) üzenetére


farkas-j
őstag

Alapvető dolgok:
- Megfelelő hely kiválasztása a router elhelyezéséhez. Ha ez nem lehetséges, akkor kiegészítő egység használata. Lehetőleg ne WiFi repeater-t, mert az felezi a WiFi sávszélességet!
- Megfelelő kliens eszközök használata
- Az ideális WiFi csatorna kiválasztása majd a router bekonfigurálása
Ha ezután is gond van, akkor több eset lehetséges.
1. Beállítási probléma. Ebben látatlanba csak általánosságban tudnék segíteni, mert ezt a típust nem ismerem.
2. Egyedi készülék hiba, gyenge a WiFi-je. Ezt gariba cserélni kell. Ezt egy jól működő kölcsön routerrel összehasonlítva ki lehet zárni. Vagy el kell vinni valakihez akinek jól működő rendszere van, és ott összehasonlító mérést kell csinálni.
3. Környezeti -> beállítási probléma. Olvasd ezt el, hátha segít.
Ha beállítási problémád van, akkor esetleg egy hozzáértő fórumtársat megkérsz (akinek lehetőleg ilyen vagy rokon típusú eszköze van) és TeamViewer program segítségével távolról ránéz a beállításaidra.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#41143) Multibit válasza béke (#41138) üzenetére


Multibit
veterán

Erősebb Routert? de mivel mindegyik ezt a 100mw... korlátozott akármit tudja,igazából akkor az sem lenne jó?
Van olyan router, ami nagyobb akármit tud, mint az N18U. De a klienseid (laptop, telefon, stb.) is tudják a nagyobb akármit? ;]

(#41144) kisbalazs83 válasza béke (#41138) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Pont azt írtam, hogy mielőtt tovább lépnél az ügyben, előbb a kezedben lévő ASUS RT-N18-ból próbáld kihozni a lehetőségekhez mérten a legtöbbet és ha a végeredmény még mindig nem felel meg az igényeknek, akkor kell esetleg plusz 1-2 routerben gondolkodni.
-Megfelelő elhelyezés (lehetőség szerint a besugározni kívánt terület közepe és antennák \ I / állásba),
-Adásteljesítmény növelés (módosított FW-vel egyszerűen)
-Legkevésbé zsúfolt csatorna kiválasztása (inSSIDer program segítség hozzá.)
Amit linkeltem módosított firmwaret, azt a gyári felületről fel tudod tenni és ugyanúgy is néz ki mint a gyári csak tartalmaz plusz dolgokat. Nem kell hozzá szakértelem. Adásteljesítmény-beállítás is a gyári csúszkával történik csak amíg a gyáriban 18dBm 80mW fixen, addig a módosítottban pedig ezek az értékek állnak rendelkezésre a százalék beállítása függvényében:
< 25% (1-24)
100mW (20 dBm)

25% =< 50% (25-49)
200mW (23 dBm)

50% =< 75% (50-74)
316mW (25 dBm)

75% =< 100% (75-99)
500mW (27 dBm)

= 100% (100)
708mW (28.5 dBm)

(#41145) farkas-j: igen, tudom, de tapasztalatból írom, hogy javul a távolabb lévő eszközök letöltési sebessége az adásteljesítmény növelésével, persze csak egy bizonyos értékig. Ezért is írtam hogy 50% azaz 316mW az ajánlott beállítás.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#41145) farkas-j válasza kisbalazs83 (#41144) üzenetére


farkas-j
őstag

Csak felhívnám a figyelmet arra, hogy a router WiFi teljesítményét hiába húzza fel extra nagy teljesítményre, ha a kliensnek csak szabvány teljesítményt tudnak, és nem tudnak ilyen teljesítménnyel visszaszólni a routernek. Általánosságban a kliens és router oldalon is nagy nyereségű ílesztett antennák alkalmazásával lehet a legjobb eredményeket elérni.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#41146) dubplate89


dubplate89
csendes tag

Sziasztok! Ma kötik be hozzánk a fiberpower 120 netet, egy ilyen készüléken keresztül
LINK

A kérdésem, hogy ismeri-e valaki közületek, lehetne-e bypassolni teljesen a WiFi részét, és rácsatlakozni a meglévő Asus rt1n8u-val (erősebb jel, több USB/LAN kimenet miatt) LAN kábelen keresztül, illetve müködni fog-e igy zökkenőmentesen az FTP és a NAT az asuson keresztül.

Köszönöm előre is! :R :R

Update:
A szerelő kicsit akadékoskodó, és azt mondja, ha müködni is fognak a funkciók, nem lesz stabil. Bármikor állithatnak valamit a központban, és akkor majd be kell telefonáljak ilyen meg olyan portszámokért stb..

[ Szerkesztve ]

(#41147) simon1987 válasza Gubek-Einste (#41141) üzenetére


simon1987
csendes tag

Köszi!

(A leírásban valahova tényleg oda van írva az x, de ennél a típusnál pont nincs "TP-Link TL-WR841ND v8". Lehet érdemes lenne javítani)

(#41148) béke


béke
aktív tag

Gubek-Einste: Igazából akkor is elmegyek és egy ugyan ilyenre kicserélem amúgy sem tetszett volt hogy nem is indult újra és le is fagyott szóval egy próbát megér de akkor maradok ennél a típusnál.

Ezzel az eszközzel szórjam tovább a jelet wi-fi-n keresztül? vagy tegyem be fentre egy AP-nek?.

farkas-j: Nem lesz konektoros WifiRP.. tényleg lebeszéltek róla. nem szeretnék felesleges pénz kidobást és főleg nem arc sülést megint.
Az eszköz megy cserére szerintem nem akarta ez az igazságot majd meglátjuk, az elhelyezés az viszont más kérdés lesz attól függ hogy a tulajjal hogyan tudjuk ki alakítani mert most lett kész a kérója nagyon szeretne kábelek ezért is került az kábeles motyó a garázsba persze az nem az én javaslatomra valamelyik idióta ügyes volt és most én szívók ez miatt :)

Multibit: Az azt hiszem csak a szórás miatt meg a falak stb.. lett érdekes kérdés de már nem érdekes mert nem lesz készülék váltás mert ezek szerint felesleges a másik pedig hogy egyértelműen az eszközök sem tudják azt amit kellene szóval még inkább felesleges.

kisbalazs83: Elmegyek kicseréltetem a kütyüt majd az újjal itthon neki állok és akkor megpróbálom itthon módosítani az eszközt persze csak akkor ha ez feltétlen szükséges, mert ugye bár ott tartunk hogy veszek mellé egy pl.: Asus N12 D1 Glubek ajánlásával és mondjuk ezt feltenném a fenti szintre a nagyot pedig a konyha/nappaliba ha lesz rá lehetőség de ha nem akkor is ki kerülne az előszobába és így már szerintem el fog érni a jel a hálóba és a teraszra fent pedig a másik kütyü vígan elboldogul majd magának.
De a beállítás részt illetve a csatorna váltást azt itthon meg tanulnám gyorsan mert eléggé messze vok én 11.ker a létesítő hely pedig 18.ker szóval nem nagyon tudok ugrálni így is hányok az utazástól mert nem bírom sajna, és szeretnék most már biztosra menni.
Ha esetleg úgy döntünk hogy még is csak feljebb húzzuk a teljesítményt akkor ezzel a FW-bigyóval nem jár garancia vesztéssel? vagy utána vissza lehet csinálni?!

Köszi a válaszokat! :R

Alá írás :)

(#41149) kisbalazs83 válasza béke (#41148) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Természetesen bármikor vissza tudod tenni a gyári FW-t. Hiszen ez ugyanaz az, csak pár plusz dolog van benne. Vedd úgy, mint ha ez egy béta verziós gyári FW lenne amit lehetőséged van kipróbálni :)

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#41150) blakey


blakey
titán

Érdeklődnék, hogy egy E4200 v1-es Linksysre érdemes beruházni? 240/20-as nethez és állítólag Tomato firmware-rel.
:R

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.