Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41301) celka5


celka5
tag

Helló!
Digi 1000-es netem lett.
Jelenleg egy mikrotik 951G-2HnD-m van, de az 270Mbitet szurkol le max(valamint nem szeretem mert bugos is hiába jön ki hozzá x időnként update).
Az ajánlott routerek között max 800Megabitet ír az összefoglaló.
Van olyan router ami visz Ggiabitet?(Valamint erős wifi-je van, emeleten jön be az internet, ott is van használva, azonban lenti szinten van egy tv android mini stickel ami wifin él,és még ez a mikrotik sem elég erős neki egy 720p-s filmhez.(Igaz leviszek majd egy UTP-t amikor a TV-t hozzák tehát ez annyira mégsem top prior))
Erről tudtok valamit mondani?[link]
Köszi.

[-CeLkA-]

(#41302) Multibit válasza celka5 (#41301) üzenetére


Multibit
veterán

Födémet nehéz átlőni rádiójellel, az a jó megoldás, ha több routert használsz, azokat UTP kábellel összekötve.
Ha mindenképpen ki akarod centizni WAN-LAN áteresztőképesség tekintetében a dolgot, akkor itt van két link, de ha kizárólag ez alapján választasz, lehet, hogy mellényúlsz. [link] [link]
Inkább olvass vissza egy keveset! A "közszájon forgó" típusok általában megfelelnek. Egyéb szempontokat is vegyél figyelembe: milyen wifi kell, milyen alkalmazásokat futtatnál a routeren? (ha egyáltalán terhelnéd a routert ilyesmivel, pl. DLNA, torrent, stb.)

(#41303) celka5 válasza Multibit (#41302) üzenetére


celka5
tag

Leviszek egy routert a TV mellé.A fenti a kérdéses aminek 2 gépet kell kiszolgálnia, mindkettőn torrent :)(+2 telefont wifin de az mellékes).DLNA-t a gépen levő Serviio szolgáltat(azt veszi a lenti android mini pc), tehát az is játszik.Megnézem a linkeket, köszi.

[-CeLkA-]

(#41304) Mr Bond 007 válasza celka5 (#41303) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ár/értékben az archer c7 jó.

Ubiquiti edgemax lite mellé még kellene neked wifi access point + gigabites switch is. (Másik topikban kérdezted)

(#41305) celka5 válasza Mr Bond 007 (#41304) üzenetére


celka5
tag

Itt is kérdeztem, miért kellene? 3 gigabites portja van.
Jah most látom, hogy a link-et elírtam, ott azt az ubiquityt akartam kérdezni,ezt:[link]
Már látom, 3 port miatt lenne kevés,jah és no wifi, felejtős,köszi.-.-
A c7 jónak tűnik)

[ Szerkesztve ]

[-CeLkA-]

(#41306) Tom72 válasza Gubek-Einste (#41286) üzenetére


Tom72
újonc

Köszi!

(#41307) fogirobi válasza adika4444 (#41264) üzenetére


fogirobi
senior tag

Köszi a segítséget! Elég sok olyan dolgot írtál, amiről fogalmam sincs. :( Sajnos a routerekben nem vagyok otthon. Annyi kérdésem lenne, ha akkor veszek egy TP-LINK TL-WR841ND routert, azzal a lentebb írt problémám megoldódik és tudok normálisan netezni mind a 2 gépen, miközben töltök? Ja és a net marad ez, nem fogok nagyobbra váltani.

Most nézem, hogy jóval olcsóbban van TP-LINK TL-WR841N. Mi a különbség a fenti és e között, a "D" betűn kívül? :)

[ Szerkesztve ]

(#41308) Mr Bond 007 válasza celka5 (#41305) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nem azért! Ennek 3 szabadon konfigolható portja van. 1 wanra megy (vagy 2 ha load balance-ot csinálsz 2 isp-vel) és a lan port(ok). Viszont pppoe kapcsolatnál bridge-nél nincs hardveres natolás. Tehát ennél is procin fog menni minden. (120mbit-ig fog menni). Ezért kell mellé switch hogy 1 wan meg 1 lan portra legyen konfigolva. Így ki tudja nyomni a gigabites netet pppoe-n. Én egy sima 5 portos TL-SG105- öt vettem mellé.

(#41309) celka5 válasza Mr Bond 007 (#41308) üzenetére


celka5
tag

Értem, köszi.Akkor eddig az archer 7 a nyerő )

[-CeLkA-]

(#41310) Mr Bond 007 válasza celka5 (#41309) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Sima otthoni routernek tökéletes lesz.

(#41311) Backspace


Backspace
tag

Ezek közül melyiket válasszam, már lassan nem látom a különbséget:
Asus RT-N66U
ASUS RT-N18U
Asus RT-AC56U (belső antennán kívü, mi a különbség?)
TP-Link Archer C7

Linksys-eket is nézegettem, de a legtöbb 30k-s árban belsőantennás, ami nem is lenne baj, de nincs vele tapasztalatom. Bár tudom, hogy a cisco az egyik legjobb cég a hálópiacon.

Jelenleg egy 150mbit-es TP-Link-em van. De már sokszor összeesik a nagy forgalom alatt.
Kb 30k-ig vagyok hajlandó elemenni. Jelenleg 100/50mbites digi netem van. Szeretnék hosszabtávon beruházni, ha később nagyobb lakásba költöznék és ha a netem bővülne, akkor ne érjen meglepetés és ki tudja szolgálni a router ezeket az eszközöket.
A hálózaton van:
- 2db laptop wlan
- 1db pc lan
- 1db nas lan
- 1db smart tv (lan/wlan)
- 1db ps3 (wifi)
- 2db smartphone

Előre is köszönöm a tanácsaitokat! :R

(#41312) krealon válasza fogirobi (#41307) üzenetére


krealon
veterán

"Most nézem, hogy jóval olcsóbban van TP-LINK TL-WR841N. Mi a különbség a fenti és e között, a "D" betűn kívül?"

Olvasd a Téma összefoglaló-t.

"TP-Link TL-WR841ND v8:
- Max. 80-90 Mbit sávszélességû internetkapcsolat mellé
- AR9341 @ 535 MHz, 32 MB RAM
- 10/100 ethernet
- Teljesértékû N WiFi (300 Mbit névleges linksebesség), 2x2:2 MIMO
- 2 db külsõ 5 dBi antenna

TP-Link TL-WR841N v8:
- Ugyanaz mint a TL-WR841ND, csak ennek nem eltávolíthatóak az antennái. (Az ND típusnál a D a Detachable-re utal, azaz "levehetõ".)
"

[ Szerkesztve ]

(#41313) kali válasza Backspace (#41311) üzenetére


kali
legenda

a linksys mögött már nem a cisco áll egy ideje, hanem a belkin, így típusa válogatja.
rt-n18u - csak 2.4 GHz n szabványos wifi, 800 MHz egymagos proci, 256 MB ram és 128 MB flash
rt-n66u - dual band (2.4 és 5 GHz) n szabványos wifi, 600 MHz egymagos proci, 256 MB ram és 32 MB flash
rt-ac56u - dual band (2.4 és 5 GHz) n + ac szabványos wifi, 800 MHz kétmagos proci, 256 MB ram és 128 MB flash
archer c7 - dual band (2.4 és 5 GHz) n + ac szabványos wifi, 720 MHz egymagos proci, 128 MB ram és 16 MB flash

hosszabb távra, szerintem érdemesebb már ac wifi képes típusokban gondolkodni, a fentiek közül az rt-ac56u a legerősebb hardverű típus, egy ideig biztos nem lesz szűk keresztmetszet.

(#41314) Backspace válasza kali (#41313) üzenetére


Backspace
tag

Köszönöm az ésszerű magyarázatot. Megfogadom a tanácsod és a rt-ac56u mellett teszem le a voksom.
A belső antennák és a külsőantennák teljesítményében mekkora kb. átlagban a különbség?

(#41315) kali válasza Backspace (#41314) üzenetére


kali
legenda

a router típusa és a környezete is válogatja, de ha dual band külső antennás eszközökről van szó, akkor nincs komoly eltérés a belső antennások ellenében, abban szoktam inkább látni a külső antennák előnyét, hogy azoknál egyszerűbb csak az antennákat megfelelő szögbe és helyzetbe állítani, belső antennás eszközöknél az egész routert mozgatni kell.

(#41316) fogirobi válasza krealon (#41312) üzenetére


fogirobi
senior tag

Értem, köszönöm!
Viszont azt még megkérdezném, hogy miért jobb és miért jóval drágább egy router csak azért mert az antennái eltávolíthatóak? Bocs a hülye kérdésért, de nagyon nem vagyok képben ezekkel a dolgokkal :)

(#41317) celka5 válasza Mr Bond 007 (#41310) üzenetére


celka5
tag

720Mhz 1 mag biztos elég lesz? Nincs ennek dual-core változata ?

[-CeLkA-]

(#41318) Mr Bond 007 válasza celka5 (#41317) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Biztos hogy elég. Ha hardveresen gyorsítja a natolást pppoe-n akkor nem a procit fogja tekerni. Nekem is csak 2-3%-ra hajtja gigás neten. Ennél is így lesz.
Itt a fórumon asszem Xeronak is ilyenje van. Simán megy neki vele. Én is ilyet akartam, végül inkább ubi lett a megbízhatósága és a rugalmassága miatt.

[ Szerkesztve ]

(#41319) fogirobi válasza fogirobi (#41316) üzenetére


fogirobi
senior tag

Konkrétan most az edigital oldalát néztem ahol a TP-Link TL-WR841ND 8 790 Ft, a TP-Link TL-WR841N 5 290 Ft. Szóval igazából ezért nem értem, hogy mi ez a nagy árkülönbség, ha csak annyi van közte, hogy a drágábbnak eltávolíthatóak az antennáji. :) Miért jó egyáltalán ha le tudom szedni?

[ Szerkesztve ]

(#41320) celka5 válasza Mr Bond 007 (#41318) üzenetére


celka5
tag

Rendben, köszönöm. :R

[-CeLkA-]

(#41321) kali válasza fogirobi (#41319) üzenetére


kali
legenda

a pontos verziókat is ismerni kellene, mert más tekintetben is lehet különbség, de az antennák eltávolíthatósága inkább a cserélhetőségről és/vagy a hosszabbításról, az antennák elvezethetőségének lehetőségéről szól.

(#41322) kisbalazs83 válasza Mr Bond 007 (#41318) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

2-3% terhelés PPPOE kapcsolattal 1000Mbps-es net kihajtva? Dobhatnál egy képet.
Nekem az ASUS RT-N18U DIGINET1000-nél 100%-on ment a CPU és abban is van hwNAT:

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#41323) tagagaba53 válasza fogirobi (#41319) üzenetére


tagagaba53
tag

Hali !

Nekem N-s van.
Az ND-s az USB-s.
Tőlem óóókosabb valaki azt mondta, hogy másban nem tér el. :)
Neki ND-s van.

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#41324) celka5 válasza fogirobi (#41319) üzenetére


celka5
tag

Pedig csak annyi a különbség, nekem van egy haldokló 841ND-m(nincs rajta USB), rá tudsz kötni erősebb antennát.

[ Szerkesztve ]

[-CeLkA-]

(#41325) kali válasza tagagaba53 (#41323) üzenetére


kali
legenda

egyik 841-es sem usb-s.
a tl-wr842nd rendelkezik usb csatlakozóval.

(#41326) tagagaba53 válasza kali (#41325) üzenetére


tagagaba53
tag

Jogos !! Bocsi ! :)
A lényeg, hogy kaptam volna egy olyat, de nincs értelme a cserének.
Csak az usb miatt nem kell.

[ Szerkesztve ]

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#41327) Shingen válasza fogirobi (#41319) üzenetére


Shingen
addikt

Igen csak ennyi a különbség. :)
Le lehet cserélni az antennákat nagyobb dbi antennákra.

風林火山

(#41328) Mr Bond 007 válasza kisbalazs83 (#41322) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Este majd mérek. Egyelőre itt a hivatalos fórumon egy post hogy pppoe-n 500mbiten a srác is annyit mért. KATT

(#41329) kisbalazs83 válasza Mr Bond 007 (#41328) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Hiszek neked. Bocs Topikgazdák. Nem offolni akarok, de ez így elég érdekes. Szerintem a router vásárlás előtt állókat is érdekelheti, hogy akkor hwNAT és hwNAT között is van különbség? Ráadásul ekkora? Valaki megmagyarázhatná ezt.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#41330) bohitomi


bohitomi
csendes tag

Sziasztok. A következő funkciók ellátására szeretnék Routert vásárolni:

USB 3.0 PORT ( szeretnék ide egy backup hdt) hfs+ Particio
Egy 5 lemezes NAS rol folyamatosan írni olvasni WiFin Keresztül több eszközzel egyszerre. Ezek támogatják az új AC szabványt.
A szomszédokat el kell nyomnom mert túl erős a jelük de gondolom ami a fent emlitett igényeket kiszolgálja annak ez nem kihívás.

Linksys wrt1900 és tarsai jöhetnek szóba? Ez az árkategória?

(#41331) bbubby00


bbubby00
őstag

Sziasztok! Segítsetek nekem :)
Adott egy kb. 100x100méteres telek, amin 2ház található, viszont mindkettőbe kéne internet.
Tudtok nekem ajánlani olyan wifit, ami képes lenne kiszolgálni az igényeimet? Esetleg átjátszóval próbálkozzak? Segítsetek ki! Köszi előre is!

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#41332) Intruder2k5 válasza bbubby00 (#41331) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha van rálátás, akkor semmi gond! Mindkét házba kell egy-egy Access Point, ami lehet akár egy olcsóbb router is, valamint kültéri irányított antennák, erre a távolságra a legkisebb panelantenna is megteszi, és tuti kapcsolatod lesz.

Milyen sebességet szeretnél átvinni?

Sajnos egy routerrel a 100 métert lefedni nem tűnik túl esélyesnek.

[ Szerkesztve ]

(#41333) bbubby00 válasza Intruder2k5 (#41332) üzenetére


bbubby00
őstag

A két ház között kb 5méter van. Ez egy balatoni nyaraló lenne, csak szeretnénk a házak előtti medencénél illetve a ház minden pontjában lenne internet elérhetőség. Tehát úgy gondoltam, hogy az egyik ház belső falára lenne felszerelve egy router, arra a falra, ami a legközelebb helyezkedik el a másik házhoz, így nagyobb lefedettség érhető el szvsz. Tehát a routernak egy 15-20méter sugarú területet kéne effektíve, hogy lefedjen. A sebesség nem számít, szvsz youtube lesz ami a legnagyobb sávszélességet foglalná. Tehát üdülő embereknek kéne kiszolgálni az enyhe internetezési szokásait.
Inkább megéri venni 20-30e körül venni egy nagy teljesítményű wifit, vagy inkább átjátszók segítségével oldjam meg? :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#41334) Intruder2k5 válasza bohitomi (#41330) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

"A szomszédokat el kell nyomnom mert túl erős a jelük"

Azért ez nem ilyen egyszerű! Van egy szabvány, és egy Magyarországon forgalomba került soho eszköz sem fog a megengedett maximum teljesítmény felett sugározni! Ugyan vannak custom firmware-ek, amivel bele lehet piszkálni az adási teljesítménybe, de csodát várni ettől sem kell, illetve ez nem feltétlenül úgy működik, hogy az ár egyenesen arányos a teljesítménnyel.

Célszerűbb szabad csatornát keresni és azt használni, ha meg ilyen nincs, akkor a lehető legtöbb eszközt kábelen használni, nem ragaszkodni a wifi-hez, főleg ahol sebesség kell!

Ezen kívül lehetőség, hogy át kell állni az 5GHz-es sáv használatára, gyanítom ott még nincs nagyon sok a szomszédokból se.

(#41335) Intruder2k5 válasza bbubby00 (#41333) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaaa, hogy 5 méterre, hát ez az előbbi hsz-ből nem derült ki, csak, hogy 100 méter a telek! :)

A jelenlegi ajánlott modellek közül a legjobb WiFi-vel talán az ASUS RT-N18U rendelkezik, ennek szerintem nem lehet akadály két fal, meg 5-10 méter, de ha ez nem viszi át, akkor elég valószínű, hogy más típus sem fogja.

Nekem RT-N66U-m van, itt írtam róla, de minden WiFi-vel kapcsolatos dolog, ez sem vehető szentírásnak, hogy máshol, másnál is így lesz.

(#41336) bbubby00 válasza Intruder2k5 (#41335) üzenetére


bbubby00
őstag

Köszi a tanácsokat! :R
Veszek egy ilyen asus-t, leviszem hétvégén a balcsira és kipróbálom, hogy működik-e. Remélem kb 50méter átmérőt lefed. Ha nem fog menni, akkor jelentkezek és további kérdésekkel bombázlak titeket! :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#41337) Intruder2k5 válasza bbubby00 (#41336) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy pedig nem tudom milyen sebességről lenne szó internet tekintetében, de ha valami kicsiről, akkor vehetsz két "filléres" eszközt is, mondjuk 841ND-t, összekötöd kábellel a két házat, és akkor tuti lesz jel mindenhol! Persze még az is lehetséges, hogy egy ilyen TP-LINK 841ND is megoldaná a gondodat, de sajnos ezeket lehetetlen előre megmondani, és mai álláspontunk szerint a fentebb javasolt ASUS-nak van a legjobb 2.4GHz-es WiFi-je.

(#41338) bbubby00 válasza Intruder2k5 (#41337) üzenetére


bbubby00
őstag

Internetelőfizetés nincs még, most lesz kötve!
De 50 v 100mb/s lesz, az bőven elég oda. Nem a sebesség a lényeg nekem oda, hanem a hatótáv! Azért kell valami vezetéknélküli megoldás, mert a 2ház között labdajátékokat szoktunk játszani, így a madzag kizárva. Tehát olyan wifi is azóba jöhet, ami tud vezeték nélkül kommunikálni egymással!

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#41339) gogi? válasza Intruder2k5 (#41337) üzenetére


gogi?
tag

Hali . Melyiket válasszam nem tudok dönteni ! TP-LINK WDR-3600 vagy Tp-link 1043ND V2 !!!

(#41340) Shingen válasza gogi? (#41339) üzenetére


Shingen
addikt

Kell az 5GHZ vagy nem?
Ha kell akkor a 3600, ha nem a 1043ND V2. :)

風林火山

(#41341) gogi? válasza Shingen (#41340) üzenetére


gogi?
tag

Jelenleg 200mb/s- digi-hez lesz asztali + laptop ! Gyakorlatilag árban ugyan az a kettő !

(#41342) Shingen válasza gogi? (#41341) üzenetére


Shingen
addikt

Az, hogy árban ugyan az egy dolog.
De pl. a 1043ND V2 mivel az csak 2.4GHZ az stabilabb és erősebb lesz 2.4ghz mint a dual band-es 3600.
Neked kell tudni nálatok mennyire telített a 2.4GHZ hálózat.

風林火山

(#41343) gogi? válasza Shingen (#41342) üzenetére


gogi?
tag

Sebessége egyforma 200-as vagy 500 as Diginethez kellene?
Hogy mennyire lefedett ?? : Asztali fixen rákötve laptop szomszéd szobában ritkán tv - telefon azt hiszem ez nem sok ??

[ Szerkesztve ]

(#41344) Rolly


Rolly
veterán

két router között vacilálok (bár lehet más tipus is ha jó lenne nekem arra amire kell :) )
- Asus RT-AC56
- Asus RT-AC66

amit tudnia kellene
- openvpn kliens (legalább kettő de jó lenne több :) ) ahogy neten néztem mintha opevpn-t nem tudna az ac56 csak az ac66?
- 2,4 és 5 GHz
- AC wifi a jövő miatt
- quest wifi

(#41345) Multibit válasza Rolly (#41344) üzenetére


Multibit
veterán

Mindkettőben lehet OpenVPN klienst (és szervert) definiálni.
Mindkettő dual band.
Mindkettő AC wifi-s (is)
Viszont a quest wifi-t egyik sem tudja (szerencsére a guest wifi-t igen) ;]

(#41346) Gubek-Einste válasza gogi? (#41343) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindkét router megfelelő lesz a 200-as vagy 500-as nethez is de akár a gigabites alá is.
Ennél több eszköz egy idejű használatával is simán elboldogulnak majd.
Hogy mekkora területet fednek le azt csak a helyszínen végzett teszt során fog kiderülni, előre nem lehet megmondani.

#41344) Rolly
Ha ténylege a jövőre tervezel akkor inkább az AC56U lenne az ajánlott az erősebb hardver miatt, az AC66U mellett a külső antennák szólnak.
Hasonló eszköz még a TP-Link Archer C5 és C7.
Ha nem lenne elég a gyári firmware nyújtotta lehetőségek akkor CFW telepítésével bővíthetőek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41347) bohitomi válasza Intruder2k5 (#41334) üzenetére


bohitomi
csendes tag

Igen az 5 GHz sokkal fedetlenebb, most átálltam arra, de egyelőre az UPC sajátja van ami enyhén szólva megbízhatatlan....
Nincs ötleted hogy az USB-s routerek közül mi az ami megéri es nem 80 000?

(#41348) Gubek-Einste válasza bohitomi (#41347) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van egy pár olyan ajánlott router amelyik lényegesen olcsóbb mint 80k.
AC-s wifi-vel: Asus AC56U/AC66U/AC68U, TP-Link Archer C5/C7
N-s wifi-vel: Asus N56U/N65U/N66U, TP-Link 3600/4300
Nem dual band: Asus N18U, TP-Link 1043NDv2

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41349) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

Sziasztok!

Kérném a szakik segítségét egy picit :)

Belvárosi lakásba keresek valami jó kis routert. A jelenlegi az valami alap UPC-s vacak, aminek a wifije nyitott téren keresztül sem megy 10 méterre rendesen, csak lassan/akadozva (lannal is szokott néha probléma lenni kb 12 hetente, de egy router restart legtöbbször megoldja). 140 négyzetméteres régi építésű, belvárosi, téglás házba kéne. Ami (lehet hogy) probléma az az hogy nagyon erősek a körülöttük lévő wifi jelek is. Néztem wifi analyzerrel, és minden csatornán van több wifi is, összesen meg vagy 20-30 jelet fogok a nappaliból ahova el kéne érnie a jelnek erősen (google chromecastot szeretnék használni, de jelenlegi wifi túl gyenge hozzá. chromecastnak 2/5-ös jelerőssége van, 1 szobával arrébb a routertől 15-20 méterre...). Nem tudom hogy ezt valahogy megoldható e, vagy ezzel nem lehet mit kezdeni.

Az internetünk 120/40 vagyis egy 200+Mb-es router kéne kb.

Nagyon sok készülék van a háztartásban, 5 asztali gép lanról 3 laptop lan/wifi. 6 telefon wifiről (+néha plusz pár is ha jönnek vendégségbe, ami gyakori), 2 tábla, és egy chromecast. Mind 30 méteres körzetben, legmesszebbit is 2 (tégla) fal választja csak el. Nyilván egyszerre nem szoktak üzemelni, de csúcsidőben a fele kb megy. Fontos lenne hogy ennyit ki tudjon szolgálni (tudom hogy ez az internetszolgátatótól is függ, de jelenleg sokszor van hogy nem az korlátoz le, hanem a gyenge wifi jel)

Az ár lenne még kritikus. Biztos van olyan 30+ ezres wifi ami valszeg mindennel elbirkózik, de én inkább az olcsóbb kategóriában keresnék. Konkrét ár nincs, mert most még csak felmérés stádiumban van a dolog. Ha azt mondjátok hogy nem fogok elérni jobb teljesítményt ilyen körülmények között olcsóbban akkor valszeg nem lesz belőle semmi, de elsődlegesen egy 10-20e lenne a max keret amit még jó szívvel rászánnék. Persze ha ennyiért nincs akkor megköszönném ha valaki írna egy minimum árat hogy honnan érdemes elkezdeni nézegetni ha olyan routert akarok ami a fentebb leírt körülményeknek megfelel.

Köszönöm annak az idejét aki végigolvasta, és különös köszönet annak aki segíteni is tud ebben
:R :R :R

(#41350) Attila 1


Attila 1
tag

DIGINET 500/100-ra TP-Link Archer C5 router jó ?

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.