Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41651) bandi0000 válasza Intruder2k5 (#41650) üzenetére


bandi0000
nagyúr

És más gyártótól érdemes venni másfajtát? tehát a máködési frekvenciája csak 2,4 ghz ez befolyásolna nálam valamit? ez a fajta amit linkeltél 7k most 10k alatt más gyártótól érdemes lenne jobbat venni?

Xbox One: bandymnc

(#41652) Shingen válasza bandi0000 (#41651) üzenetére


Shingen
addikt

10 alatt még ezek jöhetnek szóba más márka esetében: TP-Link TL-WR841N v8 TP-Link TL-WR842ND v2:

風林火山

(#41653) bandi0000 válasza Shingen (#41652) üzenetére


bandi0000
nagyúr

van értelme ezeket venni? vagy ugyan nem lennék előrébb velük mint asussal?

Xbox One: bandymnc

(#41654) Shingen válasza bandi0000 (#41653) üzenetére


Shingen
addikt

Asus RT-N12 D1:
- Max. 65 Mbit sávszélességû internetkapcsolat mellé
- Broadcom BCM5357C0 @300 MHz, 32 MB RAM
- 10/100 ethernet,
- Teljesértékû N WiFi (300 Mbit linksebesség), 2x2:2 MIMO
- 2 db külsõ 5 dBi antenna

TP-Link TL-WR841ND v8:
- Max. 80-90 Mbit sávszélességû internetkapcsolat mellé
- AR9341 @ 535 MHz, 32 MB RAM
- 10/100 ethernet
- Teljesértékû N WiFi (300 Mbit névleges linksebesség), 2x2:2 MIMO
- 2 db külsõ 5 dBi antenna

Nézd 10 alatt ezek vannak.
van értelme ezeket venni? Ezt neked kell eldönteni.
Ha a tulajdonságokat nézzük láthatod a különbséget: asusban gyengébb a proci, csak 65 Mbit képes.

Nem szeretnélek befolyásolni csak a tényeket írtam le.
Választás a tiéd.

風林火山

(#41655) Intruder2k5 válasza bandi0000 (#41653) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az említett TP-LINK modellek valamivel nagyobb teljesítményre képesek mint az ASUS, de hozzád hasonlóan én is ASUS (BroadCom) párti vagyok, így lehetőség szerint azt szoktam ajánlani is. Illetőleg 10k alatt nem fogsz kapni dual band képes modellt, amit érdemes lenne megvenni.

Mondhatnám még 10k alatt a szintén BroadCom alapú Tenda N6-ot, ami már Dual Band, tehát tud 5GHz-et is, de ezt én csak custom fw-vel tartom valamire, arra meg nem akarlak rábeszélni, hogy vedd meg, és azonnal cseréld le a szoftverét nem gyárira.

[ Szerkesztve ]

(#41656) Shingen válasza Intruder2k5 (#41655) üzenetére


Shingen
addikt

ASUS (BroadCom) párti vagyok Milyen probléma van a Tp-linkkel, ami miatt az asus kedvezőbb?

風林火山

(#41657) bigdady válasza bandi0000 (#41653) üzenetére


bigdady
nagyúr

Csak az Asus

(#41658) Shingen válasza bigdady (#41657) üzenetére


Shingen
addikt

Neked milyen negatív tapasztalataid vannak a Tp-linkkel?

風林火山

(#41659) Intruder2k5 válasza Shingen (#41656) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem az a meglátásom, hogy a BroadCom alapú eszközök stabilabbak, kevésbé problémásak, illetőleg az azon használható custom fw-k hozzám közelebb állnak, mint mondjuk az OpenWrt. De ne menjünk ebbe itt bele mélyebben, én elfogadom ha Te, vagy bárki más másképpen ítéli ezt meg, de az az én meglátásomon sokat nem fog változtatni. Kinek a pap, kinek papné... Ez olyan mint az Intel vs. AMD, mindkét oldal mellett van érv és ellenérv is, valamelyik mellett mégis dönteni kell. Én az Intel mellett vagyok! :)

(#41660) Shingen válasza Intruder2k5 (#41659) üzenetére


Shingen
addikt

Nem vagyok TP-LINK párti csak kérdeztem mik a tapasztalataid. :)
Én is Intel párti vagyok.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#41661) bandi0000 válasza Shingen (#41654) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Köszi, az erősebb processzor mit befolyásol?

8 megás netemmel tök mind1 értelmezésem szerint hogy 65 vagy 80 mega a sávszél, mostani d-link dir 301 van gondolom annál klasszisokkal jobb lenne bármelyik típus

Xbox One: bandymnc

(#41662) Intruder2k5 válasza bandi0000 (#41661) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pontosan, jól látod! Ha 65-70Mbps-nél gyorsabb neted lenne a későbbiekben, akkor lehetnének problémák az ASUS-al.

(#41663) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Na az Asus RT-N14U hoz mit szoltok? 8,5k ph n

Xbox One: bandymnc

(#41664) tibz03


tibz03
őstag

Sziasztok!

Az 1. hsz.-ból idézek:

TP-Link TL-WR743ND:
- Ugyanaz, mint a TL-WR741ND, csak tud kliensként kapcsolódni vezeték nélküli hálózathoz.

Ez azt jelenti, hogy jelerősítőként használható? Tehát egy meglévő routerhez szeretném WiFi-n keresztül csatlakoztatni, hogy kibővítse a hatótávot.

(#41665) Intruder2k5 válasza bandi0000 (#41663) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt inkább ne, ha egy mód van rá.

(#41666) Intruder2k5 válasza tibz03 (#41664) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Külön hálózatot fog csinálni, de lényegében igen, megnyújtható vele egy WiFi hálózat. Mellesleg WDS mód van a 741ND-ben is, ami hasonló funkció, vagy custom firmware-el tud az is kliens módot.

Kérdés persze, hogy az elsődleges routerhez is van-e teljes hozzáférésed...?

[ Szerkesztve ]

(#41667) bandi0000 válasza Intruder2k5 (#41665) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Mert mi a baj vele?

Akkor marad az rt n12, viszont ezt tud olyat hogy UPNP?

Xbox One: bandymnc

(#41668) Intruder2k5 válasza bandi0000 (#41667) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A MediaTek Chipset-je. Természetesen, UPnP-t már minden ma kapható SOHO router tud.

(#41669) bandi0000 válasza Intruder2k5 (#41668) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Okés köszönöm akkor

Xbox One: bandymnc

(#41670) tibz03 válasza Intruder2k5 (#41666) üzenetére


tibz03
őstag

Tehát ha jól értem, a "jelerősítő" funkció (az Asus RT-N12 D1-emben így hívják) nem hoz létre új hálózatot, hanem kiterjeszti a meglévőt? (Még nem volt alkalmam kipróbálni.)

És ha nem zavar, hogy két hálózat lesz, akkor mire figyeljek oda, milyen funkciót kell tudnia a WiFi routernek, hogy csatlakozhassak vele másik WiFi routerhez?

Szerk.: Van hozzáférésem az elsődleges routerhez, otthoni hálózat hatótávját szeretném bővíteni, de kábelek nélkül és olcsón.

[ Szerkesztve ]

(#41671) Intruder2k5 válasza tibz03 (#41670) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ezt többféleképpen is szokták nevezni, vagy Wireless Client mód, vagy Wireless Internet Service Provider (WISP) mód, ezek esetén új hálózatod is lesz, még WDS esetén egy hálózatban lesz a két router, és elvileg észrevétlenül váltogatnak a kliensek köztük, és van még a repeater mód is, szóval elég sok a lehetőség egy meglévő wifi hálózat megnyújtására. A WDS az, ami esetén kell hozzáférés az elsődleges routerhez is, illetve annak is támogatnia kell a WDS módot, és az sem hátrány, ha legalább hasonló chipset van a két eszközben.

Az ASUS gyári fw-vel repeater módot tud...

Nem gyárival rávehető WDS-re is.

[ Szerkesztve ]

(#41672) tibz03 válasza Intruder2k5 (#41671) üzenetére


tibz03
őstag

Igen, ez a repeater mód lett úgy magyarítva, hogy "jelerősítő üzemmód". :) Akkor lehet, hogy veszek még egy ugyanilyen routert, mert ez bevált, a TP-Linkekkel eddig amúgy is csak a bajom volt. Köszi a segítséget! :R

Szerk.: a "nem gyári" firmware alatt a Tomatora gondoltál, ami az aláírásodban is szerepel? A WSD-n kívül más előnye is van?

[ Szerkesztve ]

(#41673) Intruder2k5 válasza tibz03 (#41672) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen főként arra, bár van más alternatíva is. Sok előnye lehet, sok plusz funkció van benne, de ha nincs bajod a gyárival, és nincs konkrét dolog ami Neked hiányzik belőle, akkor nem feltétlenül kell lecserélned azt.

(#41674) Gubek-Einste válasza kelemen1 (#41648) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ITTENI típusokat nézd meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41675) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Asus RT-N12 D1 VS. TP-Link TL-WR841N

Melyik a jobb, stabilabb router tapasztalataitok alapján. :F
(5Mb nethez kellene elég a 2.4 GHZ freki)
Ha az összefoglaló tulajdonságait nézzük a különbség: asusban gyengébb a proci, csak (65 Mbit képes bár ez az én esetemben tök mind 1)

Melyik router tud stabilan működni, ha több eszköz csatlakozik hozzá? (3 telo, tab wifin, és egy pc,Tv lan kábelen) :F

Köszi!

Illetve Asusnál van vmi amire figyelni kellene? Pl. hogy a TP-Link TL-WR841N-nél a V8 vagy V9 verziót érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#41676) Multibit válasza Shingen (#41675) üzenetére


Multibit
veterán

Ezek szerint a TP-Link TL-WR1043ND v2 már nem játszik nálad, mint lehetőség?
Úgy tudom, hogy az Asusnál csak arra kell figyelni, hogy D1 legyen. Én egyébként ma már nem vennék routert 100-as portokkal, még akkor sem, ha a netelőfizetésem letöltési sebessége nem haladja meg a 100 Mbps-t!

(#41677) Shingen válasza Multibit (#41676) üzenetére


Shingen
addikt

Én egyébként ma már nem vennék routert 100-as portokkal, még akkor sem, ha a netelőfizetésem letöltési sebessége nem haladja meg a 100 Mbps-t! Miért?

Az az igazság, annyi véleményt hallottam, hogy már nem tudom mi legyen. :F

Első az anyagi, mert a család nem akar kiadni egyenlőre oly sokat egy routerre, most kölcsönbe kaptam egy ilyet, [link] bekötöttem AP módba és kiszolgálja wifin pár eszközt, így a család azt mondta ha ez ki tudja szolgálni ne vegyünk komolyat arra nem akarnak áldozni.

Másik szempont olyan véleményt is hallottam, hogy amennyibe kerül a TP-Link TL-WR1043ND v2 és az csak 2.4GHz, annyiért nem éri meg.
Akkor miért nem próbálok hozzá tenni és vegyek egy 4300-ast mert az dual band és akkor az elég lesz egy időre.

Aztán kaptam régebben olyan választ itt a fourum, hogy biztos legyek vegyem a ASUS RT-N18U, mert az a legjobb 2.4GHz frekin, de az meg 20 felett van, akkor ha annyit rászánnék miért nem veszek annál jobbat.

Na így aztán most..................................

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#41678) anonymus89 válasza anonymus89 (#41620) üzenetére


anonymus89
addikt

Tudtok ajánlani készüléket?
Volt egy Tp-link WR2543ND de sajnos trombitának nézték és megfújták.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#41679) Gubek-Einste válasza anonymus89 (#41678) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND jó lesz másodlagos eszköznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41680) Multibit válasza Shingen (#41677) üzenetére


Multibit
veterán

Miért? Azért, mert azzal, hogy 100-as routert veszel, eleve a LAN-od sebességét is korlátozod 100 Mbps-re. (Most tekintsünk el a switch alkalmazásától). Nekem ez fontos, lehet, hogy neked nem.

(#41681) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok.

Vennék egy Asus RT U18N-et 3 nyomtatóhoz (printerservernek megcsinálva cfw-vel), illetve van egy TP-Link WR842ND, ezt is CFW-zném, a kérdésem az lenne, hogy utána bármilyen nyomtatót képes kezelni? Ilyet még nem csináltam soha. Samsung 4623F lesz rákötve, scannelni is szeretnénk róla.

Cél az lenne, hogy összelenne kötve a 2 router, mindenki mindenhova tudjon nyomtatni illetve scannelni.

(#41682) J00hnny


J00hnny
aktív tag

Hello,

Adott egy Asus AC87u router. Szeretnek rajta VPN kapcsolatot konfiguralni, sikerult is beallitani ugy hogy kapcsolodni tudok otthonra tavolrol, a kapcsolat mukodik, kiveve hogy az otthoni halozat gepei/eroforrasai nem lathatoak szamomra csak az adott gep amin bejelentkeztem. :F

Tudna valaki valami jo tanaccsal szolgalni?

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#41683) RedCat


RedCat
senior tag

Sziasztok!

Az Archer C5 nem ajánlott? Vagy csak kimaradt az összefoglalóból? Érdemes helyette inkább C7-et venni? megéri az árkülönbözetet?

(#41684) balaaa88


balaaa88
aktív tag

Sziasztok! 35.000 HUF-ig vannak dual core CPU-s routerek? Vagy az csak felsőbb árszinteknél létezik? Igazából egy 256 MB RAM-al, USB 3.0-val és két magos CPU-val szerelt routert keresnék.

(#41685) Intruder2k5 válasza balaaa88 (#41684) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ASUS RT-AC56U. Ez minden kritériumnak megfelel, amit leírtál.

RedCat, amennyire tudom, hamarosan be fog kerülni az összefoglalóba az említett modell is.

PainKiller13, a nyomtatás nem probléma, de a scannelés már sokkal kevesebb esetben működik. Bár gyári fw-vel voltak olyan visszajelzések is, hogy többeknek megy, de CFW-vel tuti nem, csak ha telepíted a sane server-t is rá, és persze a scannernek támogatottnak kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#41686) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok!
Asus RT-N12 routert használok, azonban tönkrement az ezzel használt modemem, ami több èves volt, erről lenne szó.[link]
Addig visszaraktam a nagyon rossz t-home routert, de ez tènyleg katasztrófa. Szóval hol lehet ilyen modemet kapni, mint ami a kèpen látható? Lehet rosszul rèmlik de láttam már ennek újabb fajtáját ami fekete színű.

[ Szerkesztve ]

(#41687) Chereiose válasza Chereiose (#41686) üzenetére


Chereiose
addikt

Talán ez a modem kène a routeremhez? D-LINK DSL360R T1
[link]

Illetve nem tudom hol lehetne venni ilyet, esetleg a telekom pontokban?

[ Szerkesztve ]

(#41688) Intruder2k5 válasza Chereiose (#41687) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Így van, nagyjából mindent megválaszoltál magadnak! A fekete színű DSL-360R T1 jó fajta modem, de üzletben tudtommal nem, csak T pontokban beszerezhető, utolsó általam ismert ára 6000Ft körül volt. DSL-321B is jó, de az igencsak 10000HUF körül mozog, viszont bárhol megveheted. Ellenben annak már van valami Z verziója, amit nem ajánlott megvenni.

Bővebben ITT.

(#41689) Shingen


Shingen
addikt

Topikgazdák mi a véleményetek?
Asus vagy tplink?

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#41690) Gubek-Einste válasza J00hnny (#41682) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ide való kérdés, menj át EBBE a témába.

#41689 Shingen
Ha nem lesz nagy a hálózaton belüli forgalom akkor elég lesz egy 100-as portokkal rendelkező router is.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41691) Chereiose válasza Intruder2k5 (#41688) üzenetére


Chereiose
addikt

Mivel egyszerűbb rendelnem, szerintem ezt fogom venni.
[link]

Akkor ez tutira megy az RT-N12 routerrel?
És, hogy ennyivel drágább, akkor jobb is valamiben, mint a másik, amit csak t-pontban lehet megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#41692) Shingen válasza Gubek-Einste (#41690) üzenetére


Shingen
addikt

Te melyik márkát ajánlanád?
Asus vagy tplink?

風林火山

(#41693) Gézengúz válasza Chereiose (#41691) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem jobb szinte ugyanaz, ráadásul meg is szivhatod mert lehet, hogy a Z-t kapod, vegyél aprorol, 360r feketét...

(#41694) Chereiose válasza Gézengúz (#41693) üzenetére


Chereiose
addikt

Okés, megnèzem :)
Meg akkor lehet mègis a telekomba is bemegyek, hogy van-e nekik...Amúgy ott simán meg lehet venni, vagy akkor kèrdezik az előfizetèsem meg stb-t is? :U

(#41695) Gubek-Einste válasza Shingen (#41692) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én személy szerint inkább az Asus felé húzok de dönteni neked kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41696) blakey válasza Chereiose (#41691) üzenetére


blakey
titán

Nekem lehet, hogy van egy elfekvőben, jóféle és felesleges, már egy ideje nincs ADSL-em. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41697) Shingen válasza Gubek-Einste (#41695) üzenetére


Shingen
addikt

Rendben, köszi!

風林火山

(#41698) Chereiose válasza Chereiose (#41694) üzenetére


Chereiose
addikt

Ezt találtam, ez akkor megfelelő? [link]

blakey: mennyit használtad? :)

Találtam egy jót itt PH-n :) Ennyiért lehet, hogy tőle kéne vennem nem? :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#41699) blakey válasza Chereiose (#41698) üzenetére


blakey
titán

Látom nem olvastad amit írtam, ráadásul kevesebbért is odaadom, megkeresem.

Bp-i vagy? Nem tudom, de azt igen, hogy a jobbik fajta, azt hiszem T a vége, az R-es a gyengébbik, butított, de lehet, hogy pont fordítva van. Minden esetre nálam is ez volt a gond és használtan vettem egy jobbat.
Ha megtalálom, akkor írok, megpróbálom még ma megkeresni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41700) Chereiose válasza blakey (#41699) üzenetére


Chereiose
addikt

Rendben, a jobbik kéne nekem is :D Most ennek a neve nem DSL-360R T1, vagy van egy sima ami nem T1? :U
inkább privi

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.