Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42451) Mr Bond 007 válasza desirex (#42450) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ilyesmire otthoni routerek nem képesek sztem. Esetleg ha ddwrt vagy tomato-t raknál rá.

[ Szerkesztve ]

(#42452) jeni válasza Intruder2k5 (#42449) üzenetére


jeni
félisten

Irány vonalat akartam neki mutatni,mivel a Digi NET 500 ami ma sokaknak elérhetetlen. Ehhez mérten írtam,hogy nem érdemes a legolcsóbb routerek közt keresni.

(#42453) Alex91 válasza Mr Bond 007 (#42451) üzenetére


Alex91
félisten

Hat, a Linksys routerem ezt tudja...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#42454) Intruder2k5 válasza Mr Bond 007 (#42451) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem még a TP-LINK-ben is vannak ilyen funkciók, Parental Control és Access Control menük alá elbújtatva...

http://www.tp-link.com/resources/simulator/TL-WR841ND_V8/Index.htm

És az ASUS is képes rá, Firewall -> Network Services Filter menüben...

http://demoui.asus.com:8080/Advanced_Firewall_Content.asp

[ Szerkesztve ]

(#42455) desirex


desirex
újonc

Srácok!

A diginet 500 számomra nem létfontosság, és nem az én kényelmemet szolgálja. Egész egyszerűen lejárt a hűségem, a szolgáltató meggyőzött a hosszabbításról, és az általam szánt havidíjba a ez az internet van benne. Olvasgattam erről, a sebességű internetről, és rájöttem, hogy a jelenlegi rooterem nem lesz jó. Pontosabban jó, csak nem lesz képes kihasználni a sebességet. Ha már rootert váltok, akkor úgy szeretném, hogy mindenhez passzoljon.

Köszönöm! Attila

(#42456) Intruder2k5 válasza desirex (#42455) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt írtad lakótelepre kellene. Igazság szerint ott biztosan jól jönne az 5GHz, mert feltehetően van sok más zavaró WiFi hálózat is, és gondolom a sok WiFi klienseteknek legalább egy része alkalmas az 5GHz-es sáv használatára, ami meg nem, az marad a hagyományos 2.4GHz-en. Ami behatárolja a lehetőségeket, az az általad megadott ár, ugyanis ekkora sebességhez már azért teljesítmény is kell, és ebben az árkategóriában dual band router talán csak a TP-LINK WDR3600 van, tehát ebből választhatsz!

(#42457) desirex válasza Intruder2k5 (#42454) üzenetére


desirex
újonc

Szuper!

A két rootert ajánlod?
Látom, hogy az asus az drágább, de ér annyival is többet?

Köszönöm! Attila

(#42458) popely16


popely16
tag

Sziasztok,

Tudnátok ajánlani egy olyan rootert ami kezel LTE-s mobil sticket ? Komolyabb darabok is érdekelnek, áldoznék rá ha van jó.

köszi

(#42459) Gubek-Einste válasza popely16 (#42458) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware alatt ellenőrizni kell a weboldalon, hogy kompatibilis-e a modem a router-rel.
TP-Link NR3220/3420, Asus N10U B ami gyárival tud mobilnet megosztást az alsó házból.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42460) Intruder2k5 válasza desirex (#42457) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mármint melyik kettőt? Én csak a TP-LINK WDR3600-at említettem konkrétan név (típus) szerint.

Na de akkor kifejtem bővebben...

Jómagam nem igazán szeretem a TP-LINK-et, így aztán ha lehetőség van rá, akkor ajánlani sem szoktam azt. Persze, ha a megadott kritériumok (főként a pénztárca vastagsága) nem enged mást, akkor kénytelen vagyok azt ajánlani.

Én BroadCom Chipset párti vagyok, ami manapság leginkább az ASUS modellekben testesül meg, és ezek közül ami a Gbit-es DIGI-hez használható, és az egyik legolcsóbb darab, az RT-AC56U

És igen, szerintem megéri a felárat a TP-LINK-hez képest, mert lényegesen erősebb vas, tehát nem csak a nevet fizeted meg benne.

[ Szerkesztve ]

(#42461) desirex válasza Intruder2k5 (#42460) üzenetére


desirex
újonc

A 42454 es hozzászólásodban egy asus linket csatoltál. Arra gondoltam, mint másik router.
A utolsó hozzászólásodat köszönöm! Ott érthető lett minden. (saját nyelvemre fordítva a következőt írtad: van egy AMD proci 15eFt, és egy ugyan olyan tudású INTEL 30eFt.) Így már értem. A tudást is és az ár közötti különbséget is. Valami ilyen válaszra vártam, amikor feltettem a kérdést!

Üdv mindenkinek!

Intel párti vagyok ;) :R

Köszönöm! Attila

(#42462) Gubek-Einste válasza desirex (#42461) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus linken egy demo van amin meg lehet nézni, hogy milyen is a router-nek az admin felülete, ismerkedni lehet vele vásárlás előtt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42463) desirex válasza Gubek-Einste (#42462) üzenetére


desirex
újonc

Az oldal bal felső sarkában a következő áll: ASUS RT-AC3200. Ezt beírtam, a googleba, és első oldalként ezt dobta ki: KLIKK

Köszönöm! Attila

(#42464) Intruder2k5 válasza desirex (#42463) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja igen, de azért még nem akarlak az RT-AC3200-ra rábeszélni! Az ára 300$, és szerintem még nem is kapható itthon. :)

Az RT-AC56U is Dual Core, tehát 2x800MHz két magos SoC (procis) router, 256MB RAM-mal, és 128MB flash-el, ami az egyik legerősebb ma kapható SOHO hardver.

[ Szerkesztve ]

(#42465) desirex válasza Intruder2k5 (#42464) üzenetére


desirex
újonc

A google is sejtette, hogy nem s 300$-os eszközre gondoltál. :Y
Majd 4 év múlva. Addigra már csak 100$ lesz.... :)

Köszönöm! Attila

(#42466) qisqaqas válasza desirex (#42463) üzenetére


qisqaqas
senior tag

RT-AC3200 úgy néz ki mint egy süni.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#42467) Intruder2k5 válasza qisqaqas (#42466) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Főként ha többet teszel egymásra...

(#42468) qisqaqas válasza Intruder2k5 (#42467) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Most majdnem kiköptem az innivalómat.

You, sir, you made my day.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#42469) zozy84


zozy84
senior tag

Sziasztok.

Routert kellene cserélnem mert a kb 8-10 éves TP-Link WR542G-m felett eljárt az idő. Meg azért is mert pár hete vettem egy Synology DS215j-t és wifin max a telefon meg a laptop van a többi eszköz (NAS, Ps3, Med600, külső vinyó, stb.) meg kábellel van összekötve oda meg jó lenne a 1000MBps.
Szóval haverok a TP-Link 1043 ajánlották, hogy nekem az elég lenne. Gondoltam benézek ide is, hogy ti mit ajánlatok. Itt olvastam párszor a TP-Link 3600-ról.
A netem 30megás csak. (a 8 éves Sony Vaio-m Speedtest-en viszont wifin max 22megáig megy, ha dirktbe rákötöm akkor jön a 32 is. )
Szóval mivel jobb vagy miért járnék jobban 3600al mint egy 1043al? :F (a 1043as kb 12eft, a 3600 meg 14-15eft, az a 2-3eft már mind1)
Esetleg más max 15eft-ig?

Előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#42470) zozy84


zozy84
senior tag

Esetleg egy TP-LINK Archer C2 13eft-ért?

(#42471) kali válasza zozy84 (#42469) üzenetére


kali
legenda

szia,

a legfőbb eltérés a tl-wr1043nd v2 és a tl-wdr3600 között, hogy előbbi csak 2.4 GHz wifi képes, utóbbi pedig dual band (2.4 és 5 GHz).
más eltérések is vannak persze, egy kontra két usb port, illetve a szoftveres konfigurálhatóság terén is vannak eltérések.
az archer c2 nem annyira javasolt, mivel 5 GHz sávon csak 1*1:1, ami elég soványkának számít.

[ Szerkesztve ]

(#42472) zozy84 válasza kali (#42471) üzenetére


zozy84
senior tag

Köszönöm.

Akkor igazából nekem bármelyik jó lenne. Kicsit a jövőre is gondolva jobb lenne a 3600.

A mostani kis WR542G-m szerintem 8-10 éve is belépő kategória volt és most, hogy több eszköz is rá van kötve + wifi-n 2 telefon , néha tablet meg laptop gondolom már sok neki. (Folyamatosan össze akadnak a portok, több eszköznek is kiosztja ugyan azt az ip címet, ilyenek. Nem tudom ez mennyire a router hibája de pl a haveromnál egy 1043-as van és ott soha nem voltak ilyenek. Pedig ott is van NAS meg több laptop, stb.)
Na mind1. Az árát már megszolgálta. :)

A 3500-as jól látom, hogy nem tud Gigabitet lanon? Mert Emag-on 12900ft , a 3600-as meg 14000ft csak az már nem rendelhető.

[ Szerkesztve ]

(#42473) Gubek-Einste válasza zozy84 (#42472) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, a 3500-n csak 100-as portok vannak és 1 USB port, addig a 3600-s gigabites portokkal és 2 db USB porttal rendelkezik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42474) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Halihó Emberek.
A kérdésem a következő: melyik routert ajánljátok, hogy egy leendő NAS-t (vezetékes) , 2 laptopot (wifi), 2 okostelót (wifi), egy SmartTV-t (wifi), valamint egy asztali gépet (wifi és vezeték), multifunkciós nyomtatót (wifi) és egy PS4 (wifi)-et is gond nélkül kitudjon szolgálni?
Jelenleg 60 megás a net, de ez duplázva lesz, amint meglesz a kicsi NAS, amin egyébként kiszeretném használni a Linkagregációt... Csakhogy nehezítsem a válaszadást...
Olyan routert keresek, ami full menedzselhető, fontos, hogy eszközökhöz stabil sávszélet tudjak állítani, és stabilan működjön 0-24-be (2 havi restart belefél).

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#42475) SztiviVander válasza kakuk.tamas (#42474) üzenetére


SztiviVander
őstag

"amint meglesz a kicsi NAS, amin egyébként kiszeretném használni a Linkagregációt... Csakhogy nehezítsem a válaszadást..."
mármint a NAS-ban lesz két hálókártya és ezeket szeretnéd összefogni? és mi lenne a cél vele?

(#42476) kakuk.tamas válasza SztiviVander (#42475) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Igen, 2 enternet csati van a nason, és a gyorsabb, stabilabb adatátvitel miatt akarom kihasználni, hamár ezért veszek ilyet.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#42477) bambano válasza kakuk.tamas (#42476) üzenetére


bambano
titán

szerintem ezt akkor tudod kihasználni, ha egyrészt a diszkek is bírják, másrészt a céleszközökön is van bonding.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42479) Zwitter


Zwitter
tag

Üdv!

Annyi kérdésem lenne, hogy (csak az válaszoljon, aki halálosan biztos benne) az ASUS RT-N18U tudja kezelni a UPC semmirekellő ocsmány hulladék Ubee EVW3226-osát? Össze lehet úgy hangolni a kettőt, hogy ne induljon újra az a sz*r kétszázmilliárdszor percenként? Mert most a saját gépemen kívül üzemeltetni fogok egy szervergépet is, és itt már nem jöhet szóba az uborkától holmi "Figyu, kicsit elfáradtam, pihenek 2 percet, aztán használhatsz tovább, de majd 10 perc múlva újra csütörtököt mondok."

Ott tartok lassan, hogy BRIDGE módban sem bírja ki EGY géppel. Így is újraindul. És ezért vagyok iszonyatosan bizonytalan. Ha 1 géppel nem bír megbirkózni Bridge módban, akkor mit kezdjen egy Routerrel?
Megmondom mit. Már egyszer vettem hozzá egy ASUS RT-AC56U-t, és 2(!) percig nem tudtam online lenni, mert az uborka egyfolytában meghalt. (Azóta persze eladtam)

De mivel az Undorítóan Pocsék Cég (UPC) úgy döntött, hogy most nem hagy egyik ügyfelének sem B tervet, hogy esetleg használhasson egy másik márkájú modemet, ezért valahogy meg kell küzdenem a helyzettel.

És nem EZ a modem rossz, ami itt rontja a levegőt, mert már volt cserélve. Egyik kutya, másik eb.

Nagyon megköszönök minden segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#42481) Intruder2k5 válasza Zwitter (#42479) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Halálosan biztos, hogy a routernek nem kell kezelni a szolgáltató HGW-t, és fordítva sem, bármilyen típusokról is legyen szó! Ha ez valóban így van nálad, akkor azt jelenteni kell hibára amíg meg nem csinálják, és addig is kötbérezni őket, meg felnyomni a fogyasztóvédelemhez, hírközlési felügyelethez, meg mindenhova, ha maguktól nem oldják meg.

(#42482) Zwitter válasza Intruder2k5 (#42481) üzenetére


Zwitter
tag

Szerintem hiába szólok nekik, megint csak kicserélnék az ubit, aztán megint, és megint... Lehet meg kell várni, míg úgy nem döntenek, hogy elkezdenek forgalmazni egy másik típust.

De mivel erre nincs lehetőségem, ezért akkor megveszem az N18U-t, és mindent összerakok úgy, ahogy kell, utána lenaplózom pár napig az újraindulásokat, statisztikát készítek, és ezt elküldöm nekik. Ezt addig fogom csinálni, míg a statisztika 0 nem lesz!

[ Szerkesztve ]

(#42483) Intruder2k5 válasza Zwitter (#42482) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valami oka egész biztosan van az újraindulásoknak, az Ubee HGW kétségtelenül elég hulladék, de mindemellett sokan használják, és állítólag bridge módban egészen elviselhetően működik, szóval lesz ott más gond is ezen kívül, csak az már nem ebbe a topikba tartozik...

(#42484) Gubek-Einste válasza kakuk.tamas (#42474) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 120-as net miatt mindenképpen gigabites eszköz kellene, a sok eszköz miatt is ajánlatos lenne ilyet beszerezni.
20k-s határral: Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2, ha kell akkor Asus N56U, TP-Link 3600/4300.
30k-s határral: Asus N65U/AC55U/AC56U, TP-Link Archer C5/C7
30k felett: Asus N66U/AC66U/AC68U/AC87U
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42485) zöldfülű


zöldfülű
csendes tag

Sziasztok!

Ezt a routert néztem ki : [link]
A kérdésem az lenne, hogy két (viszonylag) közel lévő ház között ( kb 10 méter) kellene átlőni a netet, tehetem esetleg ablakba is, de egy fal akkor is érinteni fogja, a másik ház oldaláról. A kérdésem, hogy megfelelő ez a router ilyen célra is? Vagy valami mást ajánlotok? Netán még egy router a másik ház abalakába pl jobb megoldást nyújtana? Esetleg cseréljem majd eleve le az antennáit egy jobb minőségűre? Több számítógép is csatlakozna a rendszerre wifin keresztül, megközelítőleg a két házban együttesen 4 vagy 5. Köszönöm előre is a válaszokat, tanácsokat. :R

[ Szerkesztve ]

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#42488) Gubek-Einste válasza zöldfülű (#42485) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet előre megmondani, hogy milyen lesz a helyzet.
A legjobb megoldás 4 db eszköz használata lenne de ez nem lenne valami olcsó.
A másik épületben érdemes lenne telepíteni egy másodlagos eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42489) zöldfülű válasza Gubek-Einste (#42488) üzenetére


zöldfülű
csendes tag

Köszönöm a választ :)

Akkor a másik épületbe is veszek egy ilyen routert. A 4 eszköz mit jelent? 4 db router?

[ Szerkesztve ]

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#42490) salander válasza Gubek-Einste (#41943) üzenetére


salander
tag

Gubek-Einste: Köszönöm szépen, az Asus N18U nagyon király!

(#42491) kakuk.tamas válasza Gubek-Einste (#42484) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A környezet ilyen szempontból tökéletes, mivel panelról van szó, vékony falakkal, vannak hálózatok bőven a közelben, de eddig ezzel nem volt semmiféle probléma. (kopp-kopp) A jelenlegi kis wifi is tökéletes, csak ugyebár a NAS miatt akarok egy új routert, meg egyébként is érett a cserére.
A lényeg, amint írtam, hogy stabilabb legyen a hálózat mint az átlag, mint wifin, mint vezetéken. Ez azért fontos, mert a NAS-nak távolról is elérhetőnek kell lennie mindig. (Van egy iroda a városban, és néhány cuccot ezen akarunk tárolni, valamint a családdal a NASon fogunk fájlokat megosztani (főleg képek és videók)).
A NAS egyébként egy 4 fiókos Netgear ReadyNAS 204, kezdetben 2 db 2 terrás merevlemezzel.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#42492) Gubek-Einste válasza zöldfülű (#42489) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy ILYEN rendszerre gondoltam.

#42491 kakuk.tamas
Az zsúfolt környezet miatt inkább ajánlatos lenne a dual band router beszerzése.
Az ajánlott típusok általánosságban megbízhatóak de természetesen hibák mindig lehetnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42493) zöldfülű válasza Gubek-Einste (#42492) üzenetére


zöldfülű
csendes tag

Köszönöm :) ez tényleg jól néz ki :))

lehet érdemes rá beruházni... egyszeri költség, de hosszútávon megéri

Üdv és köszönöm: :R

Beatrix.

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#42494) Speede05 válasza blakey (#42440) üzenetére


Speede05
tag

Sry, hogy ilyen későn reagálok, nem volt időm olvasgatni egy ideig a fórumot.

@kali: Az eszközök egész biztos, hogy támogatják a gyorsabb sávszélességet, mert használtam már őket sokkal jobb eredménnyel is. Pár napja leírtam az eszközöket, de amik leginkább érintettek, és számít a sebesség, azok a saját eszközeim: iPhone 5S, Retina MacBook Pro 2014-es, Apple TV, és egy iPad Mini... utóbbi kettő nem biztos, hogy tudja az 5Ghz-et, de a másik kettő biztos. A többi eszköz családtagoké, és kevésbé használják ki a sávszélt :-) Nem streamelnek filmeket eszközök között, nem néznek online adásokat, miközben szinkronizálják a gépeket a hol egyik, hol másik felhőszolgáltatással. De végül ahogy írtam is, jó lett :)

@blakey: Nagyon mókás dolog történt. Az eszköz bridge módban volt, a UPC távolról bekapcsolta rajta a wifit, ahogy bejött nálunk is a WiFree szolgáltatás. Az eszköz nem állt vissza router módba teljesen, mert a felületet nem értem el. Viszont a WiFi aktív maradt. Csináltam egy resetet, visszaállt gyári beállításokra, ismét beraktam bridge módba, és azóta nem zavarja a wifi jelét, és azóta tökéletes.

(#42495) Linlithgow


Linlithgow
csendes tag

Sziasztok!

a segítségeteket kérem, bízom benne ti értetek hozzá:

néhány éve van egy egy antennás 150 es kis TL WR741N, sokáig megfelelt minden elvárásnak, bár később kiderült némely kütyünek a felső szinten már nem mindenhol elég a jel. Hagyján, de tavaly nyáron bekerült egy új Dell laptop, mely (a frissített wifi driverrel is) a következőket csinálja: rááll a a hálózatra, felmegy a netre műxik egy percet, majd leveri a netelérést és a többi eszköz sem tud kilépni. Kihúztam egy lan kábelt, ha arra kapcsolom ( wifi ki) akkor semmi gond. Érdekesség, hogy azután még be került egy másik (másik modell) Dell laptop, amivel az ég világon semmi baja.

Többen mondták vegyek egy másik routert, de tényleg kell? Az egy dolog, h vhogy a hatótávolságot növelni kellene, h a legtávolabbi szobában is elérhető legyen, de ha ez működne - valahogy - akkor azt már egy repeaterrel , vagy vmi hasonlóval megoldanám, vagy egy hosszabb madzaggal rendelkező antennát felvezetni, na mindegy ez most másodlagos...

Tudtok jó ötletet adni? Kell vegyek új routert?

kösz előre is

üdv: Lin

(#42496) Gubek-Einste válasza Linlithgow (#42495) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen mindenhol megfelelő jel akkor érdemes lenne beszerezni egy másik eszköz a jelenlegi mellé.
Vegyél egy Asus N12 D1-t vagy TP-Link 841ND-t és ez legyen az elsődleges netre csatlakozó eszköz, a jelenlegi pedig mehet fel az emeletre AP/Switch módba hatótávot növelni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42497) zozy84


zozy84
senior tag

Mivel a TP-Link 1043ND-t amit rendeltem csak holnap adnák postára és még változtathatok a rendelésen ezért még nézegettem a routereket és rátaláltam az Asus RT-AC51U AC750-re.
Egy árban van a kettő.
Melyik a jobb router?
TP-Link 1043ND vagy Asus RT-AC51U AC750?

(tökre nem értek a routerekhez :) )

Köszi a válaszokat. :R

(#42498) zozy84 válasza zozy84 (#42497) üzenetére


zozy84
senior tag

Nem gigabites ha jól olvastam. Szóval marad a 1043.

(#42499) shteer válasza zozy84 (#42498) üzenetére


shteer
titán

:K

ac56u a mininum a szériából

..szerintem jónak tűnik

(#42500) rii


rii
nagyúr

sziasztok

ocsó de jó Wi-Fi router-t tudnátok mondani?
szűkös az időm most, nem tudom sajnos átolvasni az összefoglalót.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.