Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41351) kali válasza Attila 1 (#41350) üzenetére


kali
legenda

igen

(#41352) kisbalazs83 válasza Sotyks94 (#41349) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Szia!
5gép menne lanról, szóval az nem szól bele a wifi részbe. Ha sok wifi hálózat működik a közelben, akkor szokták javasolni az áttérést 5GHz-re, mivel az még feltehetően nem annyira telített. Kérdés, hogy az eszközök többsége, amivel használni szeretnéd, támogatják-e. Különben nincs értelme. A 3laptop támogatja-e az 5GHz wifit, mert ha nem, akkor plusz költség a wifi kártya csere is. Akkor marad a 2.4GHz-es wifi és ott az egyik legjobb a ASUS RT-N18U.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#41353) Sotyks94 válasza kisbalazs83 (#41352) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Az 5GHZ valszeg el lesz vetve, mert van pár régebbi/alsóbbkategóriás készülék is. Ez az Asus viszont jónak néz ki, köszönöm az ajánlást. :R

(#41354) kali válasza Sotyks94 (#41353) üzenetére


kali
legenda

szia,

a routerek szimultán dual band szórásúak, szóval az nem zárja ki az 5 GHz használatát, ha nem minden eszköz kezeli, de akkor legalább nem minden kapcsolat lenne problémás, ha valóban annyira telített a 2.4 GHz frekvencia, hanem csak az azon a sávon működők.

(#41355) Gubek-Einste válasza Sotyks94 (#41349) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebbe a környezetben az 5 GHz-s wifi használata lenne a legjobb de ez erősen függ a használt eszközök támogatottságától.
Ajánlott eszközök:
AC-s wifi-vel: Asus AC56U, TP-Link Archer C5/C7
N-s wifi-vel: Asus N56U/N65U, TP-Link 3600/4300
Nem dual band: Asus N18U, TP-Link 1043NDv2

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41356) Sotyks94 válasza kali (#41354) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Oh, ok, akkor mielőtt még egy butaságot mondok előbb picit jobban utánanézek ennek a technológiának. :DD Annyit még ezzel kapcsolatban had kérdezzek meg, hogy ezek az 5GHz-s készülékek árban hasonló árfekvésben vannak? Vagy perifériára szorult teknika révén drágább árfekvésben van ugyanaz a minőség/tudás? Szóval ebben a 10-20ezres kategóriában lehet belőlük jót venni?
:R

(#41355) Gubek-Einste
Köszi a tippeket, utánanézek, csak még 10-ig elvileg melóznom kéne :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#41357) bari012


bari012
tag

Sziasztok!

Jelenleg van egy Cisco EPC3925 telekomos modem/routerem, 120mb-os nettel. Ezt kábelen viszi is, ahogy a mellékelt képen látható.

Viszont wifin kb. 40-50 mb/s-el tölt.
Milyen routert ajánlotok a ciscora rákötve, amivel kitudom használni a meglévő letöltési sebességet?
Köszönöm a választ!

(#41358) speedygonzi2 válasza adika4444 (#41269) üzenetére


speedygonzi2
tag

köszi a választ, szerintem rápróbálok egy ilyen TP link 1043ND v2.1-re a hétvégén.
azért tud annyival többet mint a 6-8k-s megoldások hogy megérje.

Még egy kérdés, ha nem is router, hanem a másik végé a wifi adapter.

Ezeknél kell valamire kimondottan figyelni (a sebességet leszámitva)?
Előbb utóbb a régi wifi kártyát is le kell majd cserélnem, (az is még 54mbs-es), csak még nem tudom hogy usb-sre, vagy pci-express-re. (lesz gépcsere nyáron, kicsi lesz, és kérdéses hogy lesz-e slot...)

Vagy veszek egy adott TP-link adaptert ami sebességben illik a routeremhez és viszlát?

Köszi,
Speedy

(#41359) anonym1s


anonym1s
őstag

Sziasztok.

Routert keresek itthonra, ami 2-3 teglafalon keresztul kepes tovabbitani full hd filmeket wifi-n a router 8 meteres korzeteben akadasmentesen.

Majd elfelejtettem, hogy legalabb egy darab usb 3.0 port is jo ha van rajta.

Tudnatok ajanlani nehany tipust?

En ezeket neztem ki eddig:

LINKSYS WRT1900AC
ASUS RT-AC87U
NETGEAR Nighthawk X4

[ Szerkesztve ]

(#41360) kali válasza Sotyks94 (#41356) üzenetére


kali
legenda

gyártója és/vagy típusa válogatja, de ha komoly eltérés van árban, akkor az jellemzően nem csak direktben a dual band wifi képesség miatt van.
olcsóbb kategóriában a tl-wdr3600 vagy a tl-wdr4300 adott.

bari012; szia, az a szolgáltatós eszköz is képes gyorsabb wifi sebességre, de ahhoz megfelelő ellenoldal szükséges, az adott?
mert ha nem és a te ellenoldalad a szűk keresztmetszet, akkor a routert hiába cseréled.
milyen típusú wifi modul van abban a munkaállomásban, amivel csatlakozol a szolgáltatós eszköz által szórt hálózathoz és méred a 40-50 Mbps sebességet?
a kapcsolatot tesztelted más/minden csatornán?
40 MHz beállítás adott mind a két oldalon?
a 120 Mbps wifi átviteléhez 5 GHz n szabványos kapcsolat javasolt - de sokszor még úgy sem garantált a dolog, mert nem csak az eszközök, hanem a környezeti tényezők függvénye is a dolog -, ha veszel is dual band wifi routert, az ellenoldalon is adott az 5 GHz wifi képesség?

anonym1s; szia, látatlanban (sajnos) senki sem tudja garantálni, hogy akár adott szempontból a legjobb wifi router is megfelelő lesz az elvárt feladatra, mivel az nem csak a router függvénye, hanem az ellenoldalak és a környezeti tényezők is befolyásolják a kapcsolatot, így ha az a 2 - 3 téglafal annyira problémás és/vagy nem megfelelő az ellenoldal, akkor hiába a jó/jobb router.
a kinézett típusok a csúcskategóriába tartoznak, de azokkal is csak a gyakorlati próba során derülne ki - adott környezetben és eszközökkel -, hogy kivitelezhető az elvárás, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#41361) bari012 válasza kali (#41360) üzenetére


bari012
tag

A gépemben Qualcomm Atheros AR9485 802.11b/g/n WiFi Adapter van.
Minden csatornán próbáltam, az 1-es vált be a legjobban.
40 mhz-es wide-on póbáltam, de only n-re állítva, 20mhzen, gyorsabbnak bizonyult.
5 ghz-hez a gépemnek mit kell tudnia?

[ Szerkesztve ]

(#41362) Gubek-Einste válasza speedygonzi2 (#41358) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az USB-s adapterek az ajánlottak mert a PCI-E-sekkel az a baj, hogy az antennájukat a fémgépház erősen árnyékolhatja és ezzel rontva az eredményeken.
A TP-Link 1043NDv2 mellé egy TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N14 az ami illik.

#41359 anonym1s
Pont a lényeges infokat nem adtad meg úgy mint:
Milyen net sebesség mellé kellene?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
Milyen és mennyi eszköz/adapter használná?

Az általad kinézett három pont a kapható legdrágábbak, ha van rá kereted, de lényegesen olcsóbban is lehet kapni megfelelő eszközt.
Az USB3.0 port megléte nem jelent semmit sem mivel egyetlen router sem képes kihasználni az USB 2.0-hoz képesti többlet sebességet, még az újabb AC eszközök sem.
Olcsóbb eszközök:
AC-s wifi-vel: Asus AC56U/AC66U/AC68U, TP-Link Archer C5/C7
N-s wifi-vel: Asus N56U/N65U/N66U, TP-Link 3600/4300
Nem dual band: Asus N18U, TP-Link 1043NDv2

#41361 bari012
5 GHz képes wifi adapter kell az eszközbe, hogy ki tudja használni az 5 GHz-s wifi-t.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41363) kali válasza bari012 (#41361) üzenetére


kali
legenda

a t-s epc3925 2.4 GHz 300 Mbps wifi kapcsolatra képes, az ar9485 viszont csak 2.4 GHz 150 Mbps tudású; link, így amellé hiába veszel jobb routert, nem fog jelentősen javulni a helyzet.
magának a munkaállomásnak semmit, csak egy jobb wifi modul kell, akár a jelenlegit - azonos csatolásúval - lecserélni, vagy usb csatolással egy jobb, külső wifi modult beszerezni.
ideális esetben, illetve megfelelő egyéb beállítások mellett a 40 MHz dupla kapcsolati sebességre képes, ami a "mérhető" hasznos sebességnél is valamennyivel többet jelent.

[ Szerkesztve ]

(#41364) anonym1s válasza Gubek-Einste (#41362) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Kossz a valaszt, es neked is kali!
Megadtam minden adatot amit irsz, 2-3 teglafal, max 8-10 meterrea rutertol. Netsebesseg nem erdekes, mert a full hd film tovabbitas a lenyeg.
3 laptop, 3 telefon, 1 tablet, 2 tv, 1 erosito, 3 media lejatszo lesz hozza kapcsolva, de egyszerre max 3 eszkoz fogja hasznalni, jellemzoen 2 laptop, meg egy lejatszo.
Ebben a tesztben azt irjak, hogy a nagy fajl masolasakor a linksys wrt1900 usb3 portjan keresztul 80MB/s sebesseget mertek, ami tobb mint jo.

(#41365) Multibit válasza anonym1s (#41364) üzenetére


Multibit
veterán

Sok sikert hozzá! Három falon keresztül csoda számba megy, ha sikerül az akadásmentes lejátszás.
Egy lényeges dolgot vegyél figyelembe: nem elég info az, hogy "FHD" film! A jeltovábbítás szempontjából ugyanis nem a felbontás, hanem a bitráta számít. Vagyis egy 720-as 30 Mbps film problémásabb, mint egy FHD 6 Mbps sávszélességű.

(#41366) anonym1s válasza Multibit (#41365) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Igen, eleg problemas 3 teglafalon keresztul, ezert kell a legjobb :)
Egy normalisan kodolt 720p film bitsebessege 8-10mbps, mig a full hd 16-20 mbps, bd meg 35-40.
Amit te irsz, azok nagyon szelsoseges ertekek, gyakorlatban nemigen csinalnak ilyeneket, max tesztelesi celbol.

(#41367) thEndeR


thEndeR
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy TP-LINK TL-WR740N routert használok egy 60 mbps internethez, amivel nem nem bír megbirkózni, sajnos óránként elmegy az internet kapcsolat, persze ha kiveszem a képből a routert akkor máris működik minden gond nélkül.

Az lenne a kérdésem, hogy mit ajánlanátok nagyjából 15.000 forintig bezárólag ami képes befedni egy 25-30 méteres kört? Szeretném, ha nyáron elérne a kertig a Wi-fi jel.

(#41368) Gézengúz válasza thEndeR (#41367) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ha tényleg csak 60Mbites netet kell továbbítanod, akkor vegyél 2db. Tp Link 841N routert egyiket kapcsold hozzá a másikhoz switch módban [link](10-15m kábellel) és helyezd el a portának megfelelően...

Persze a régi routert is lehet elég volna átkondizni, illetve tápcserét próbálni és akkor már csak egyet kellene mellé venni..

[ Szerkesztve ]

(#41369) thEndeR válasza Gézengúz (#41368) üzenetére


thEndeR
tag

Sajnos nem tudnám úgy megoldani a kábelezést, hogy ne vinném át a madzagot az egész konyhán/étkezőn, ami elég zavaró lenne. :N

(#41370) Gézengúz válasza thEndeR (#41369) üzenetére


Gézengúz
addikt

Padlás?

(#41371) thEndeR válasza Gézengúz (#41370) üzenetére


thEndeR
tag

Lehet megpróbálkozok vele, de nem biztos, hogy a gégecsövön lefog jönni még egy cső. Na mindegy egy próbát megér, ha nem jönne össze akkor mit tudnátok ajánlani ami kiszolgálná az igényeimet?

(#41372) Gubek-Einste válasza thEndeR (#41371) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Net sebességhez elég egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is, de hogy mekkora területet fog lefedni azt előre nem lehet megmondani, csak a beüzemelés után fog kiderülni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41373) speedygonzi2 válasza Gubek-Einste (#41362) üzenetére


speedygonzi2
tag

Köszi,

akkor USB-set keresgélek majd.
eredetileg azt gondoltam hogy a pci-e gyorsabb lehet mint az usb port, de akkor ez ebben az esetben nem igaz.

még egyszer thx.
speedy

(#41374) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Sziasztok!

Keresek olcsó, 5 GHz-et támogató WiFi routert otthonra, azért kell az 5 GHz, mert lakótelepi lakásban lakunk és hát elég zsúfolt az összes 2,4 GHz-es csatorna (van legalább vagy 10 router a környéken).
Jelenleg egy TP-Link TR-WR740N van otthon, amit ki kéne szolgálnia az egy laptop, egy-két okostelefon, és egy asztali számítógép (LAN-on egyenlőre, de veszek bele WiFi kártyát vagy ha tudtok, akkor a routeren legalább 1 Gigabit LAN port legyen)
Az internet sebességem 30/4 Mbps.

Előre is köszi! :))

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#41375) kali válasza HoaryFox (#41374) üzenetére


kali
legenda

szia,

mondanám, hogy adott sebességű net alá a 100-as wan és lan portokkal rendelkező tl-wdr3500 is bőven elég, de érdemesebb lehet inkább - akár minimális felárral is - a gigabit képes tl-wdr3600 típust venni.

[ Szerkesztve ]

(#41376) HoaryFox válasza kali (#41375) üzenetére


HoaryFox
őstag

Hmm... a TL-WDR3600-as tetszik, úgyis van otthon nyomtató, amin csak USB van és asztali gépet be kell kapcsolni, ha nyomtatni akarok laptopról :DD
Nekem ennyi felárat megérne a Gigabites LAN, hisz csak ~3000 JMF a különbség.

Köszi a tippet! :R

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#41377) farkas-j


farkas-j
őstag

Csak érdekességképen írom ide. Vettem egy TP-Link Archer C5-öt a 120MBit-es netemhez. Panelben lakunk, a router a kisszobába lett elhelyezve. A nappaliban csináltam egy WiFi tesztet. A két szoba között házgyári beton fal van, a távolság kb. 4m a falon keresztül. A tesztet a Samsung S4-es telefonommal csináltam.
Sebesség 5GHz-en:


A jelszintek:


2,4Ghz-en a 13-as csatornán lévő zöld a routerem, 5GHz-en ugye egyértelmű
Az eredménnyel elégedett vagyok! ;) A 3-as csatornán lévő kék jel a másik régi routerem jele, amit a lefedettség javítására (bár kiderült nincs rá szükség), de leginkább a "g" szabványú WiFi eszközeimnek tartok fenn. Ez a router egy TP-Link WR941ND, és a nappaliban van.)

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#41378) blakey válasza anonym1s (#41366) üzenetére


blakey
titán

Mi lenne ha két routerben gondolkodnál? Egy szerintem nem fogja megoldani a problémádat viszont kettő már megoldhatja, van a fő router és van egy AP-ként működő router ami jól elhelyezve veszi a fő router jelét és továbbítja a megfelelő eszközőkhőz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41379) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Egyre több spamet kapok konnektorba dugható wifi routerekkel kapcsolatban. Jók ezek valamire? Mondjuk egy okostelefont ki tudnak szolgálni adott esetben? Van otthon upc kábel és wifree, csak épp az utóbbi időben elég hektikus a szolgáltatás.

Let the Zone take me if I am.

(#41380) speedygonzi2 válasza speedygonzi2 (#41373) üzenetére


speedygonzi2
tag

Még valami:
asus ASUS USB-N14 és TP-LINK TL-WN8200ND között van lényegi különbség?
árban kb egy ezres.

(#41381) anonym1s válasza blakey (#41378) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Tegnap elfelejtettem irni, hogy azert kel usb3 a ruterre, mert arra akarom kotni a vincsesztereimet. Igy a ruter nas funkciot is ellatna, amihez kel a gyors iras/olvasai (foleg olvasasi) sebesseg az usb porton, es ezt csak az emlitett kategoriaju ruterek tudjak. Annyit meg nem szivesen koltenek ruterre, szoval egy kell, a legjobb. Van tapasztalatod valamelyikkel a 3 emlitett kozul? Olvastam rengeteg tesztet tegnap, de minden teszt oldalon mast irnak legjobbnak, es a teszteredmenyeik is kulonboznek. Igy nem konnyu beszerezni a legjobbat.

(#41382) blakey válasza anonym1s (#41381) üzenetére


blakey
titán

A tapasztalatom az, hogy a nagy bitrátával rendelkező anyagok csak vezetéken mennek át, stabilan. A wifis átvitel nagyon sokat függ a környezettől. Nálam vezetéken mennek a cuccok a "médiaközponhoz" ahol egy gigabites switch küldi tovább a jeleket. Az említett routerekkel nincs tapasztalatom, nálam a nas funkciót egy kis gép látja el, lehet, hogy a router is normálisan ellátná a feladatát, még nem próbáltam, nekem "csak" egy wdr3600-asom van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41383) farkas-j válasza blakey (#41382) üzenetére


farkas-j
őstag

Alapesetben teljesen igazad van! Az 5GHz-es sávban viszont megfelelő eszközökkel és jó lefedettség mellett remekül lehet bármilyen full HD-t vagy 4k-t nézni. Lásd a sebességtesztemet.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#41384) blakey válasza farkas-j (#41383) üzenetére


blakey
titán

A vezetékes megoldás stabilabb. Nem azt írtam, hogy nem lehet, hanem azt, hogy nagyon befolyásolják a helyi körülmények, tehát pl. ha nálad tökéletesen működik vezetéknélkülin az nem jelenti azt, hogy nálam is fog. Tudom, hogy elviekben a sebesség adott, stb, ac-vel mégjobban működne, van rá eszközőm (gépem), de a tv-k, médialejátszók többsége max n-nes. Én is tudok neked 240-et mérni wifin, ettől még semmi garancia nincs rá, hogy 1,5-2 óra alatt egyszer sem akadna meg a film, kábelen ennek csekély az esélye.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41385) soldi3r


soldi3r
veterán

Hello!
Routert vennek, egy nehany fos irodaba. Jelenleg egy Draytek Vigor 2830 uzemel, ez melle kellene egy masik, vele parhuzamosan. Igazabol semmi extra igeny nincs, tuzfal, DHCP, WAN bemenet es ne akadjon meg ha 15-20 gep van ra csatlakozva. Szoval egy felso kategorias otthoni is megfelelne. Ezt neztem ki, van jobb vetel?

E30 (oo=[][]=oo)

(#41386) kisbalazs83 válasza soldi3r (#41385) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Szia!
Szerintem ASUS RT-AC68U is bőven kiszolgálná az igényeket és olcsóbb. Összehasonlítást ezt találtam: [link]

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#41388) Gubek-Einste válasza kutga (#41379) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.

#41380) speedygonzi2
A TP-Link egy kicsit gyengébb MIMO képességgel rendelkezik mint az Asus.

#41385 soldi3r
A 15-20 gép kábelen vagy wifi-n menne?
Ha nem kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2, ha kell akkor Asus N56U/N65U/N66U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link 3600/4300/Archer C5/C7.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41389) anonym1s


anonym1s
őstag

Hello ujra.

Az emlitett 3 ruter (LINKSYS WRT1900AC, ASUS RT-AC87U, es NETGEAR Nighthawk X4) kozul azt hiszem az asust kiveszem, mert azon leglassab az usb iras/olvasas.

Igy maradt a Linksys WRT1900AC es a NETGEAR R7500.

Annyit mar kideritettem, hogy a netgearben Qualcom IPQ8064 processzor van, a linksysben meg Marvell MV78230, de nem tudom melyik szamit jobbnak.

A linksysben eleg komoly hutobordak vannak rajta egy ventillatorral. Valoszinuleg sokkal jobban melegszik mint a netgear. Ez azert lehet mert nagyobb teljesitmenyu a marwell processzor, vagy azert mert regebbi?

[ Szerkesztve ]

(#41390) Gubek-Einste válasza anonym1s (#41389) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor inkább a Netgear legyen arra legalább esélyes a CFW támogatás.
Volt olyan a fórumon aki vett ilyet, keres rá tapasztalat úgyben.
Én a helyedben az Asus-t venném meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41391) anonym1s válasza Gubek-Einste (#41390) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Mi az a CFW tamogatas?
Miert az asust venned inkabb a 3 kozul?

(#41392) Gubek-Einste válasza anonym1s (#41391) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A CFW az a custom firmware, olyan szoftver amelyet nem a gyártó készít, sok előnye van.
Azért az Asus-t mert az tetszik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41393) soldi3r válasza Gubek-Einste (#41388) üzenetére


soldi3r
veterán

WiFi-n.

E30 (oo=[][]=oo)

(#41394) Multibit válasza anonym1s (#41389) üzenetére


Multibit
veterán

Egy valamit árulj el kérlek, nekem, tudatlannak! Miért jobb egy eszementen árazott USB3-as router, mint egy NAS+olcsóbb router kombó?

(#41395) Gubek-Einste válasza soldi3r (#41393) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor az újabb AC-s eszközök közül válasszál az erősebb hardver miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41396) anonym1s válasza Gubek-Einste (#41392) üzenetére


anonym1s
őstag

Igy mar ertem. Open wrt, dd-wrt, rotten tomato, stb. A regi linksys ruteremen (wrt54gs) volt dd-wrt hosszabb ideig. Idonkent elment a wifi, mintha kikapcsoltam volna, es csak az segitett rajta ha ujrainditottam. Probalkoztam meg masokkal is, de vegul visszaraktam a gyarit, azzal nem volt semmi nyug.
A netgear-re van open-wrt, mar le is toltottem.

(#41397) soldi3r válasza Gubek-Einste (#41395) üzenetére


soldi3r
veterán

Koszonom.

E30 (oo=[][]=oo)

(#41398) anonym1s válasza Multibit (#41394) üzenetére


anonym1s
őstag

Ez a kombod annyiba kerul, mint a netgear R7500, es csak 2 vincseszteremnek van hely egy 600mbps sebessegu ruterrel. A masik 2 vincseszteremnek kellene meg egy ilyen nas, vagy egy 4 fiokos, es akkor meg mindig szarabbul allok mint az r7500 ruterrel mert fele annyi sebessegu a wifi halozatom.

Azon kivul usb vincsesztereim mar megvannak es nem akarom kibelezni oket hogy nas-ba rakjam a vincsesztereket beloluk.

(#41399) Multibit válasza anonym1s (#41398) üzenetére


Multibit
veterán

Hidd azt, hogy jól jársz!
Szerinted mi akadálya annak, hogy a másik két vinyódat USB-s külső egységként a NAS-ra kösd? Mindegy, a Te pénzed, a Te döntésed.

(#41400) Gabesz25


Gabesz25
tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni wifis adsl router kapcsán.
jelenleg 2 eszközzel van megoldva a vidéki családi házunkban az internet,egy dlink 360R adls modem és egy dlink dl-524 wifi router segítségével, ezt szeretném 1 eszközre minimalizálni.
milyen típust ajánlanátok helyettük?
kiszolgálni egy asztali gépet, egy smart tv-t esetenként laptopt és okostelefonokat kellene.
olvastam erről az Annex A,B dologról, nem tudom mennyire kell még erre odafigyelni. t-home vezetékes telefon van, ezen jön a net.

köszi előre is

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.