Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41401) soldi3r válasza Gubek-Einste (#41388) üzenetére


soldi3r
veterán

Rendeltem egy AC66U-t. Meglatjuk.

E30 (oo=[][]=oo)

(#41402) adika4444 válasza Gabesz25 (#41400) üzenetére


adika4444
addikt

Ezek az egybe cuccok semmit nem érnek, maradj a külön felállásnál, az a D-Link modem amúgy is jó féle...

üdv, adika4444

(#41403) Intruder2k5 válasza soldi3r (#41401) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A dual band miatt külön jó választás, így el lehet osztani a klienseket, amik tudják az 5GHz-et, azok használhatják azt, így kevésbé lesz terhelt a 2.4GHz-es rádió.

(#41404) flash-


flash-
veterán

wifi routert keresek torrentezésre,

net:adsl 5megabit

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#41405) anonym1s válasza Multibit (#41399) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.

Semmi akadalyaat nem latom, de ha nas-t veszek, akkor benne akarom tudni a vincsesztereket es nem korulotte logva koldokzsinorokon :)
Ket ilyen nas meg mindig olcsobb mint egy 4 fiokos, ezert erdekelhet, felteve hogy ebben a tesztben irt 6tb-os kapacitas teves, es legalabb 10 de inkabb 12tb-ot tud.
Ha tud legalabb 10tb-ot, akkor megyek majd a nas-os forumba is rovidesen :)

A ruter egyaltalan nem erdekel, mert N-es, 600mbps, es mar rendeltem egy netgear r7500-at. Elvileg hetfon erkezik, es egy het hasznalat alatt kiderul mennyire stabil a gep. Ha nyugos lesz, visszakuldom es veszek egy linksys wrt1900-at.

Tudna valaki ajanlani wifi adaptert a netgear r7500 ruterhez? Egy laptopba valo es egy usb-s kellene.

[ Szerkesztve ]

(#41406) proradeon válasza Gabesz25 (#41400) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Nem ajánlottak az ADSL-es 2 az 1-ben kombinált eszközök. A 10 ezer forint alattiak nevetségesen gyenge hardverrel rendelkeznek, amikben pedig korrekt hardver van, azok a 20 ezer forintos árkategóriát súrolják. (Utóbbira példa: TP-Link TD-W8970B)

Ha nincs gondod a jelenlegi eszközökkel, és nem akarsz 17 ezret kiadni egy 2in1 eszközre, akkor nem ajánlott őket lecserélni. De ha bármi gondod van, akkor ADSL-es felhasználókat az alábbi kombinációt szoktuk ajánlani:
- D-Link 360R T1E modem (Azaz a fekete színű, nem a régi szürke. T pontban lehet kapni, ha esetleg jelenleg nem ilyened van.)
- Asus RT-N12 D1 vagy TP-Link TL-WR841N router.

Ha mégis a 17 ezres 2in1 modem-router mellett döntesz, akkor az eszköz modem részének beállítása során a VPI értéke 1, a VCI értéke pedig 32 legyen.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#41407) Gubek-Einste válasza anonym1s (#41405) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

USB-s adapternek TP-Link Archer T4U/T4UH, Asus USB-AC53/AC55/AC56.
Laptop esetén jó lenne tudni, hogy milyen kártya való bele de lehetne oda is venni USB-set.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41408) anonym1s válasza Gubek-Einste (#41407) üzenetére


anonym1s
őstag

Kossz a tippeket, megnezem oket.
A laptopban intel centrino n100 van.
Parom gepebe 2 hete raktam egy intel 7260 kartyat. Az addigi 7-11 mbps kapcsolat felment 40-45 mbps-ra.
Ennel a kartyanal van jobb?

(#41409) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Ma meg is jött a TP-Link TL-WDR3600 routerem :C Jó nagy dög az előzőhöz képest, kicsit át kellett variálni a dolgokat a gép körül!
Így első nap meg vagyok elégedve vele, bezzeg a laptop nem látja az 5 GHz-es AP-t csak a 2,4-eset... :((( Telefon gond nélkül felmegy rá. Na mind1, majd pattintok bele egy Intel Wireless-AC 7260 kártyát oszt jónapot!

Köszöntem segítségeteket, szerelem lett első látásra :DD

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#41410) jeni válasza HoaryFox (#41409) üzenetére


jeni
félisten

előbb nézd meg,hogy a laposod támogatja -e az 5Ghz wifi-t? ha az az Asus van akkor a chipset jó ahhoz.
mert ellenkező esetben plusz pénz kidobás lenne a wifi adapter cseréje.

[ Szerkesztve ]

(#41411) Multibit válasza HoaryFox (#41409) üzenetére


Multibit
veterán

Miért akarsz az N-es wifi-vel bíró routerhez AC-s wifi modult rakni a laptopba? Ha már 7260, akkor elég a jóval olcsóbb N-es változat... vagy az N6205 (bár az utóbbit már nehezebb beszerezni, drágább is).

(#41412) Gubek-Einste válasza anonym1s (#41408) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A laptop adapternél a méretet/csatlakozót kérdeztem de a típus alapján half PCI-E kell.
Ha a másik gépbe 7260-ból az AC verzió van akkor annál nincsen jobb és nagy valószínűséggel ebbe is jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41413) anonym1s válasza Gubek-Einste (#41412) üzenetére


anonym1s
őstag

Intel Wireless-AC 7260
Ez a neve az eszkozkezeloben. Az AC miatt gondolom AC-s verzio.
En azt hittem ebbol csak AC verzio van, de most neztem az intel driver letoltojeben, hogy van N-es is.
Akkor ezt veszek az enyembe is.

(#41414) anonym1s válasza Gubek-Einste (#41407) üzenetére


anonym1s
őstag

A laptopba megrendeltem az intel ac7260 kartyat, es egy ilyen usb adaptert.
Itt vannak a teszt adatok rola.
Azt gondolom ez jonak szamit es fele annyiba sem kerult mint az asus ac56.
Mi a velemenyed?

(#41415) HoaryFox válasza Multibit (#41411) üzenetére


HoaryFox
őstag

"Ha már lúd, legyen kövér" alapon vennék bele AC-s kártyát :D De nemrég írtam egy emalit Asus Supportnak, hogy tessék megmondani, hogy működik-e valamelyik (Wireless-N 7260 vagy Wireless-AC 7260) a laposban, mert sokan mondták, hogy ilyen korlátozás, meg olyan OEM.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#41416) jeni válasza anonym1s (#41414) üzenetére


jeni
félisten

ez csak 2000 Ft-L DRÁGÁBB de garanciával a boltban megkapod.

(#41417) Gubek-Einste válasza anonym1s (#41414) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel az eszközt nem ismerem így nyilatkozni sem tudok róla.
Nem szeretem az ilyen ismeretlen eszközöket, elég nagy lutri velük.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41418) jeni válasza jeni (#41416) üzenetére


jeni
félisten

anonym1s
ráadásul ha nem komp. a laposoddal,a routerrel akkor még mindig vissza VIHETED.

(#41419) Multibit válasza HoaryFox (#41415) üzenetére


Multibit
veterán

Ha hosszú távon gondolkodsz - ami nem baj -, akkor miért nem vettél AC-s routert? Én egyébként két lapos esetén is belevágtam az "AC-sítésbe". Az egyik egy viszonylag modern Dell, a másik egy öt éves Toshiba. Mindkettővel tökéletesen működik az AC7260! Az öreg laptopban még teljes magasságú kártya volt gyárilag.

(#41420) Franz51


Franz51
tag

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot, javaslatot kérni.
Kábelmodemes internetre váltottam a korábbi ADSL helyett. Egy Motorola SBV6120e modemre érkezik 30Mbps internet. Innét egy Belkin 54g F5D 7230-4 routerre csatlakozik. A routeren 4 LAN van, ebből egyről csatlakozok az asztali géphez. A többi eszköz WiFi.
A gond az hogy sem a LAN csatlakozásról, sem a WiFi-n nem jön több mint 12-14 Mbps, sőt a WiFi-ken még 10 Mbps alatt. Ha az asztali gépet közvetlen csatlakoztatom a modemhez masszívan jön a 30/4 Mbps.
A szolgáltató szerint a router nem alkalmas, javasolják, hogy cseréljem ki. Egy Cisco epc3925 –öt hoztak volna de az eléggé alsó kategória, nem kértem.
Vennék egy jobb routert, Ti mit javasolnátok? A Netgear JWNR2010-100PES –t nézegetem.
Várom a véleményeteket.
Üdv: Franz

(#41421) Multibit válasza Franz51 (#41420) üzenetére


Multibit
veterán

Inkább a témaösszefoglalót nézegesd először! Szerintem abban megtalálsz mindent, amire szükséged van.

[ Szerkesztve ]

(#41422) Franz51 válasza Multibit (#41421) üzenetére


Franz51
tag

Kedves Multibit!
Természetesen olvastam!
De ugye minden eset más és más. Így pl. nem értem, hogy ha az asztali gépre közvetlenül jön a 30Mbps a router LAN-hoz csatlakozva miért csak a fele vagy az sem.
A Netgear JWNR2010-100PES -ről sem láttam semmit. De lehet el kell olvasnom még egyszer.
Azért kösz.....

(#41423) jeni válasza Franz51 (#41420) üzenetére


jeni
félisten

Üdv
Jelenleg az Asus RT-N12D1 a javasolt routert 7500 Ft alatt új áron.
Igaz 10/100 a LAN,ha hosszabb távra gondolsz és majdan váltanál felfelé akkor a Asus RT-N18U-t érdemes megvenned,vagy a TP-Link TL-WDR3600 esetleg a nagyobb 4300-t.Az utóbbi 3-nak a LAN csatlakozójuk,azoknak már 1GB.
Az Asus-ra full magyar és custrom firm (főzött roomok) is van rá. Nagy nyerseségű az antennájuk. 3év garanciával adják

Ha direkt módon router nélkül kötöd rá akkor megközelítőleg hozod az értéket.

[ Szerkesztve ]

(#41424) Multibit válasza Franz51 (#41422) üzenetére


Multibit
veterán

nem értem, hogy ha az asztali gépre közvetlenül jön a 30Mbps a router LAN-hoz csatlakozva miért csak a fele vagy az sem.
Azért mert a jelenlegi routered múzeumi darab, nem bírja a terhelést. Mindenképpen cserélni kell!

A Netgear JWNR2010-100PES -ről sem láttam semmit.
Azért nem láttál, mert - gyaníthatólag - kevesen használják. Ettől persze még lehet jó. Megveheted, de ebben az esetben Te leszel a kísérleti nyúl. Majd számolj be róla, hogy milyen a kütyü!
A "bevált" routerek szerepelnek a témaösszefoglalóban. Így tiszta?

[ Szerkesztve ]

(#41425) Mr Bond 007 válasza Franz51 (#41420) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Minek bonyolítod magadnak? Amit adtak volna az is bőven elég. A mostani routeredhez képest az is atomvillanás :D

[ Szerkesztve ]

(#41426) Franz51 válasza Multibit (#41424) üzenetére


Franz51
tag

Köszönöm!!
Abszolut tiszta. A Netgeart azért néztem, mert a szolgáltató első helyen javasolta. De valóban kevesen használhatják, mert alig van vélemény róla.
Még egyszer kösz: :R

(#41427) Franz51 válasza jeni (#41423) üzenetére


Franz51
tag

Kösz, már nézegetem ezeket is.

(#41428) Franz51 válasza Mr Bond 007 (#41425) üzenetére


Franz51
tag

Plusz ötezret kértek volna érte! És a szolgáltató is úgy ajánlja, hogy alsó kategória.A Belkinem 12 évig ment folyamatosan, zéró probléma. Szóval valami hasonlóan stabilat szeretnék.

(#41429) Gubek-Einste válasza Franz51 (#41428) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor vegyél egy Asus N18U-t ha nem kell 5 GHz-s wifi, azzal egy darabog biztosan el leszel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41430) Pampipapi


Pampipapi
tag

Sziasztok!
Egy 3 szintes házat szeretnék lefedni wifi-vel, minél kevesebb eszközzel. Netem: Digi 100/50 Mbit/s.
Ha a középső szintre tennék egy ASUS RT-N18U routert, akkor milyen sebesség várható kb. a másik két szinten? Wifi-n csak, tablet és telefonok csatlakoznak. Vasbeton gerendás födémek vannak, vasalt aljzatbetonnal (családi házak esetén átlagos rendszer). Tudom, hogy nehéz megmondani, de ha valaki használ hasonló házban ilyen routert...
Sajnos nem tudok kölcsön kérni próbára ilyen vagy hasonló routert.

[ Szerkesztve ]

(#41431) Multibit válasza Pampipapi (#41430) üzenetére


Multibit
veterán

Egy eszközzel nem fog menni szerintem. Mindenképpen meg kell venned a kiszemelt routert, hogy kiderüljön...

(#41432) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok!

Meglévő Asus n12d1-et, amin tomato fut be szeretnék állítani AP-nek (kábeles dome kamerát kéne kiszolgálnia majd), ezért le akarom cserélni egy akkor már gigabites routerre. Ti melyiket vennétek és miért? (kiszolgálja majd wifin AP-t, tv-t, laptopot; kábelen pedig NAS-t, ip kamerát, 3 telefont, erősítőt, media lejétszót)
-TPlink 1043
-TPlink 3600
-TPlink Archer c2
-TPlink 4300
:R

ui: asus párti vagyok de azok drágák. Esetleg más ötletet is elfogadok :)

[ Szerkesztve ]

(#41433) jeni válasza Pampipapi (#41430) üzenetére


jeni
félisten

lehet,hogy érdemesebb 2 routert használni és az egyiket AP módban.

(#41434) Alteran-IT válasza Pampipapi (#41430) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Szerintem egy router nem lesz elég, minimum kettő kell, de a másik lehet akár AP is, vagy egy AP módba állított router és az egyiket az 1. szinten, a másikat a 3. szinten helyezném el.
Vagy esetleg a Wifi router antennáit le lehetne cserélni jobbakra és azokat irányítani esetleg, de ahhoz most meg kellene nézni (úgy hogy a 2. szinten van), hogy milyen a lefedettség és hogy érdemes lenne szórakozni vele, vagy nem és inkább venni még egy router-t. Na meg a második routernek nem muszáj drágának lennie, 3-4 ezer forintért már tudsz venni egy 150 Mbit/s wifi routert is akár (TL-WR740N vagy TL-WR741ND), persze ha csak két routert akarsz, akkor érdemesebb a másodiknak is egy jobbat nézni.

bigdady: Én a TL-WDR4300-at venném meg, na de az én vagyok.

Egyébként úgy látom az edigital kicsit elcsesszintette a 4300-as leírását, legalább is ami a Wifi-t illeti, na de nem mennék bele.

[ Szerkesztve ]

(#41435) bigdady válasza Alteran-IT (#41434) üzenetére


bigdady
nagyúr

Miért jobb mint az archer c2? Azt irja az 750-es :U

[ Szerkesztve ]

(#41436) Alteran-IT válasza bigdady (#41435) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Mármint melyik, mert mindkettő az elméletileg. Nézd meg a gyártó honlapját.
Azért írtam, hogy az edigital elírta a specifikációt, de nem is kell tőlük olyan sokat várni.

Mellesleg, ha már Archer, akkor úgy vagyok vele, hogy minimum C5, mivel a C2 csak belépőszintű, azt meg nem mindig éri megvenni

[ Szerkesztve ]

(#41437) bigdady válasza Alteran-IT (#41436) üzenetére


bigdady
nagyúr

ja értem. És miért jobb mint archer?

[ Szerkesztve ]

(#41438) eri


eri
tag

Sziasztok!

tp-link wr-842nd-t tervezek venni. szerintetek hd video streamelésére, ha a falakat nem vesszük figyelembe, hdd-t rákötve jó e? Akadna e a video? (mkv, mp4, avi, nagy tömörítésű)

http://www.edigital.hu/Single-band-Router/TP-LINK-WR-842ND-Wireless-300Mbps-p299047.html

[ Szerkesztve ]

(_8(l) - The Simpsons

(#41439) Gubek-Einste válasza eri (#41438) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább egy gigabites típust lenne érdemes venni az erősebb hardver miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41440) bigdady válasza eri (#41438) üzenetére


bigdady
nagyúr

nekem volt ilyen, nem voltam vele megelégedve. Most Asus n12d1 van és nem akad semmi. Árban hasonló.

Összefoglalót nézd meg fel vannak sorolva.

[ Szerkesztve ]

(#41441) eri válasza Gubek-Einste (#41439) üzenetére


eri
tag

Tudnál ajánlani, mondjuk tp-link-en belűl? Nem akarok sokat költeni rá

(_8(l) - The Simpsons

(#41442) Alteran-IT válasza eri (#41438) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Szerintem is egy normális gigabites routert kellene venni, egy sima 100 megás már ilyen feladatokra nem túl jó választás. Vagy esetleg a mostani routered mögé tehetsz egy gigabites switchet, de inkább egy normális gigabites routert vegyél.

Pl. TL-WR1043ND V2, vagy ha már kétsávost szeretnél, akkor egy TL-WDR3600.

[ Szerkesztve ]

(#41443) Gubek-Einste válasza eri (#41441) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2, ha kell akkor Asus N56U, TP-Link 3600/4300, áruk 20k-s határral van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41444) eri válasza Gubek-Einste (#41443) üzenetére


eri
tag

Akkor a 10k alatti usb-sek cask fájlmegosztásra, de streamelésre nem jók?

(_8(l) - The Simpsons

(#41445) bigdady válasza eri (#41444) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az usb-ről akarod streamelni? Hát szerintem arra esély nincs akadás nélkül... (azt hittem hálózaton belül)

[ Szerkesztve ]

(#41446) eri válasza bigdady (#41440) üzenetére


eri
tag

azt néztem, cask hallottam mástól, hogy "wifin nem megoldható akadásmentesen a stream"

(_8(l) - The Simpsons

(#41447) eri válasza bigdady (#41445) üzenetére


eri
tag

igen, olcsó médiaszerver megoldásként

(_8(l) - The Simpsons

(#41448) Franz51 válasza Gubek-Einste (#41429) üzenetére


Franz51
tag

Köszi, megnéztem jó ez az eszköz. Sőt jóval többet tud mint amire nekem kell.
Most az ASUS RT-N12 D1 -el szemezgetek.

(#41449) Franz51 válasza jeni (#41423) üzenetére


Franz51
tag

Amit elsőnek javasoltál - meg az összefoglaló is ajánlja - ASUS RT-N12 D1 amit jónak találnék. Azon túl, hogy a topic is ajánlja különösen az egyszerű kezelése tetszik. Nálam ez is lényeg. Amúgy ez mikortól van a piacon? Részletesebb tesztet nem találtam. Tudnál ilyet?

(#41450) jeni válasza Franz51 (#41449) üzenetére


jeni
félisten

ebből több variánsa létezik,a megjelenését,idejét nem tudom.
RT-N12 test test1
Best router test

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.