Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40551) Exodius válasza Gubek-Einste (#40549) üzenetére


Exodius
őstag

Ha Asus router-t veszek akkor nem fog összeveszni a TP-Link kártyámmal?

(#40552) paci88 válasza Gubek-Einste (#40537) üzenetére


paci88
tag

Rendben. Utánanézek ezeknek. Köszönöm a segítséget :R

(#40553) krealon válasza faramuci69 (#40523) üzenetére


krealon
veterán

"Azt látom, hogy ha egy erősebb antennával bíró routert vennék"

Csak a pontossag kedveert: nincs olyan, hogy erosebb antenna. Olyan van hogy fokuszaltabb, vagy iranyitottabb. Az fokuszaltsag foiranyaban merheto terero es a gombsugarzo (minden iranyban egyenletesen sugarzo) antenna kozotti kulonbseget tuntetik fel mint antennanyereseg. De hangsulyozottan ez csak kijelolt iranyokban igaz. Ezert hibas az "erosebb" jelzo hasznalata.

"aminek az alap 4 LAN portja van, akkor legalább egy switchet kell még vennem."

Pontosan.

"Láttam hogy a mikrotik routerek nem kerültek ajánlásra. Ennek mi a fő oka? Túl drágák, vagy nehezen konfigurálhatók?"

A mikrotik profik szamara keszult. Nincs hozza "Wizard" es "Quick setup". Aki nem erti a halozat mukodeset protokol szinten, annak szinte eselye sincs normalisan beallitani.
Mellesleg hasonlo processzorral szerelik oket mint az otthoni (SoHo) routereket, de kifinomult szoftver es a meglehetosen nagy tarterulet (flash) joval tobb lehetoseget nyujt.

"Állítólag az antennájuk elég erős, de ebben nem vagyok biztos."

Ez igy altalanossagban biztosan nem igaz.
Sokkal tobbet szamit az antennanal, hogy milyen minosegu alkatreszekbol van van osszerakva radios egyseg. Ez utobbi szempontbol valoban jobbak az atlagnal.

(#40554) Sárpac válasza krealon (#40553) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Tökéletesen működik! Ajánlom mindenkinek, nagyobb hordó besejében szépen széthengergetett vastagabb alufólia a tuti! :DDD
[link]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#40555) Exodius válasza Gubek-Einste (#40549) üzenetére


Exodius
őstag

Ha külső adaptert veszek, akkor kb. mennyivel lenne jobb [utolsó kérdés :) ]?

(#40556) krealon válasza Sárpac (#40554) üzenetére


krealon
veterán

Ilyen moddingolok mellett ne csodalkozzunk, ha egy lakotelepen hasznalhatatlan a WiFi...

(#40557) Sárpac válasza krealon (#40556) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Pont, hogy nem, pl nálam is moddolva van, nélküle a konyháig nem jutna el a jel. Viszont a lépcsőház felé totál árnyékolva van ez által, így a szomszédok wifijét már egyáltalán nem zavarja.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#40558) libus


libus
őstag

Sziasztok!

Van egy Tp-Link WDR3600 routerem, amin Vargalex 1.1.7 fw van fent, és repeater módban működik nálam.
Ugyanis mástól kapom a Net-et, egy irányított antennával vagyok ráállva, ami a 3600 egyik levehető antenna helyére van rácsatlakozva.
Meg az NFS is fel van telepítve ebbe a Vargalex Fw-be, mert Média lejátszóval nézem a filmeket, a routerhez csatolt HDD-ről.
Ami problémám van a 3600-os routerrel, hogy ha filmet akarok nézni, és az a film elég magas bitrátájú (pl. 40MB/s feletti), akkor vissza kell vennem a feltöltési sebességet, vagy le kell állítanom addig a Transmissiont, mert néha beakadozik a film. :(((
Meg pl. ha töltök le valamit, akkor a routerhez csatolt HDD-ről elég lassan tudok a gépre másolni.
Meg a wifi sebessége se valami fényes. :(
Ennyire gyenge lenne a 3600 hardvere?
Már nézegettem más routert helyette, de érdemes lenne pl. erre: ASUS RT-N18U cserélni?
Megszűnnének ezek a problémák az ASUS RT-N18U-vel??
Ha igen, akkor az ASUS RT-N18U-nek le lehet cserélni az antennáit? Mert csak akkor jó nekem ez a típus, hisz csak akkor tudom az irányított antennám hozzá csatlakoztatni.
NFS szervert is tudom létrehozni? Vagy ezt csak Tomato fw-vel??
:R :R :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#40559) crissprivat válasza crissprivat (#40539) üzenetére


crissprivat
senior tag

Szerintem,egy új router vásárlása helyett inkább vennék egy ILYEN smart poe switch-et.
Van,aki használ valami hasonló smart switch-et a routere mellett? Érdekelne,hogyan is müködik a bekonfigurálása az ilyen cuccoknak. Semmi értelmes videót nem találtam róla.
Azt szeretném megvalósítani vele,hogy szépen tudjam beosztani azt a kis internet sebességemet amim van.
Mert jelenleg a syno nasom elveszi az összes feltöltése sávszélemet. Ezt szeretném automatikusra állítani QoS segítségével,hogy csak akkor menjen a feltöltés és a letöltés,ha semmi más nem használja a netet.
Néztem a mikrotik routereket is amit nemrég ajánlottak,de számomra azok tényleg túl bonyolultak. Meg hát a mostanitól sem szeretnék megválni.
Érdemes beruháznom egy ilyenbe,megoldhatnám vele a gondom?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40560) krealon válasza libus (#40558) üzenetére


krealon
veterán

"Ugyanis mástól kapom a Net-et, egy irányított antennával vagyok ráállva, ami a 3600 egyik levehető antenna helyére van rácsatlakozva.
[...]
Ami problémám van a 3600-os routerrel, hogy ha filmet akarok nézni, és az a film elég magas bitrátájú (pl. 40MB/s feletti), akkor vissza kell vennem a feltöltési sebességet, vagy le kell állítanom addig a Transmissiont, mert néha beakadozik a film. :(((
Meg pl. ha töltök le valamit, akkor a routerhez csatolt HDD-ről elég lassan tudok a gépre másolni.
Meg a wifi sebessége se valami fényes.
"

Es meg csodalkozol? :F
1000 es egyszer le volt mar irva: a tobb antennas routerek antennai nem szetvalaszthatok, mert egy antennarendszer reszet kepezik.
Ha pedig szetvalasztod, akkor a fennt leirtakat fogod tapasztalni. Barmilyen router-rel. Pont.

A megoldas, hogy egy dedikalt eszkozzel (Access Point; AP modu router; stb) veszed a WiFi-t, es azt UTP-vel osszekotod a belso halozatot biztosito masik AP-vel. (Vagy, ha a routered tamogatja, egy USB-s WiFi stick is hasznalhato, mint fuggetlen radios egyseg.)

Vagy te az autod egyik kereket traktorkerekre csereled, hogy terepen is jol menjen? :W

(#40559) crissprivat
A QoS-t a router-en (a legkisebb keresztmetszeten) celszeru megvalositani, kulonben hatastalan.

A mikrotik jo, de feltetelezi, hogy ertesz a halozathoz.
Letezik video a konfiguralashoz, de az nem helyettesiti a halozati protokolok ismeretet.

(#40561) crissprivat válasza krealon (#40560) üzenetére


crissprivat
senior tag

Sajna a jelenlegi routerem csak Bandwidth Control van. És nem tudom úgy beállítani,ahogyan szeretném. Ott csak megadhatok sebesség értékeket IP címmel rendelkezö hálózati eszközöknek. Semmi egyéb.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40562) libus válasza krealon (#40560) üzenetére


libus
őstag

De annak mi köze az NFS sebességéhez, hogy repeater módba megy a router és az egyik antenna helyén van az irányított antenna?
Meg a Transmissiont is miért kell lekapcsolni ahhoz, ha 3DBD ISO filmet akarok nézni, akadozás mentesen?
Nem értem, mi köze lehet ezekhez, hogy a router egyik antenna bemenetén van az irányított antenna. :U :F
Írd le légyszíves, mert nem értem... :F :R :R :R
Mert nekem ez inkább gyenge hardver problémának tűnik.
Azt még megjegyezném, hogy kábelesen vagyok csatlakozva a géphez.

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#40563) krealon válasza crissprivat (#40561) üzenetére


krealon
veterán

Ahogy latom a PDF manual-ban, hasonlo a "Bandwidth Control", mint a tobbi otthoni TP-link routerben, amiknel igy kell beallitani. (szampelada)

(#40564) crissprivat válasza krealon (#40563) üzenetére


crissprivat
senior tag

Köszönöm szépen,átnézem a beállításokat.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40565) SztiviVander válasza libus (#40562) üzenetére


SztiviVander
őstag

krealon nem azt írta hogy az NFS sebességhez vagy transmission-hoz lenne köze az irányított antennának, csak csak erre válaszolt: "Meg a wifi sebessége se valami fényes". nekem ez egyértelmű volt, neked miért nem? ;)
és igen, az is ezerszer le lett írva hogy a router az alapvetően router és nem egy szerver ami egyszerre kiszolgál 40Mbit/s (mert 40MByte/s kódolású filmet még nem láttam) stream-et, meg egy halom torrent le/feltöltést és mellette még a hálózati másolás is teljes sebességű marad. lehet hogy az R18 jobb valamivel de csodákat attól se várj, az is elsősorban routernek készült. ha nagy sebességre és egyidejűleg sok task-ra vágysz akkor be kell ruházni egy egyszerű kis szerverbe amit NAS-nak hívnak és amit pont az általad elvárt dolgokra terveztek.

(#40566) krealon válasza libus (#40562) üzenetére


krealon
veterán

"De annak mi köze az NFS sebességéhez, hogy repeater módba megy a router és az egyik antenna helyén van az irányított antenna?"

En arra reflektaltam, hogy " egy irányított antennával vagyok ráállva, ami a 3600 egyik levehető antenna helyére van rácsatlakozva. [...] Meg a wifi sebessége se valami fényes."

A szetvalasztott antennakon a WiFi adapter a ket teljesen eltero jelet fog, a tervezett, kis faziskesesel szinte egyforma jelek helyett (az egyforma antennakon).
Ezt a WiFi adapter zajkent ertelmezi, vagyis latszolag megno a zaj.
A jelszint nem novekszik, mert a max erteket nem letphetik tul a szabalyos eszkozok.
A radiacsatornan atviheto adatmennyiseg aranyos a jel / zaj viszonnyal. ( Shannon–Hartley-tétel )
Minel tobb a zaj, annal kisebb kapcsolati sebesseg lehetseges.
Minel kisebb a kapcsolati sebesseg, annal kisebb a hasznos savszelesseg.
Minel kisebb a WiFi hasznos savszelessege, annal kevesebb adat viheto at egysegyi ido alatt a kulonbozo halozati protokolokon (pl NFS, SMB, HTTP, satobbi) a WiFi halozaton.

Tehat ha szandekosan szabotalod az antennat, ne csodalkozz, ha rosszul mukodik a vezetek nelkuli halozat.

"Meg a Transmissiont is miért kell lekapcsolni ahhoz, ha 3DBD ISO filmet akarok nézni, akadozás mentesen?"

Transmission + 3DBD mar egy kicsit sok egy router-nek.
Ha sebesseg kell, megfelelo teljesitmenyu celhardvert kell hasznalni (pl NAS, PC szerver), vagy megfeleoen korlatozni a szolgaltatasokat, hogy megferjenek a router hardverenek szukos eroforrasain.

"Mert nekem ez inkább gyenge hardver problémának tűnik.
Azt még megjegyezném, hogy kábelesen vagyok csatlakozva a géphez.
"

Maradjunk annyiban, hogy a megfelelo elmenyhez talakoznia kell a hardver teljesitmenyenek es a vele szemben tamasztott elvarasoknak.

(#40565) SztiviVander
+1 :R

(#40567) chillytommi


chillytommi
csendes tag

Sziasztok!
Gondban vagyok...
Vettem egy ASUS RT-AC66U routert, mivel megrendeltem a DIGI-től az 1000-es netet. Amíg nem jöttek, addig szépen beállítottam rajta mindent.
Tegnap jöttek - nem én voltam otthon, amikor megcsinálták - és hoztak egy ZXHN H298N ZTE routert, amelyre rákötötték a bejövő jelet és arról "muzsikált" a net.
A gondom abból van, hogy a ZTE router tudja csak kezelni a telefon kimenetet, viszont én az ASUS-t szeretném használni elsődlegesen.
Mivel csak egy WAN kábel jön be, így gondoltam pár megoldásra, amit kipróbáltam, de elsőnek az jutott az eszembe, hogy ketté kellene osztani a WAN jelét és azt bekötni mindkét routerbe...
Amit kipróbáltam, az annyi, hogy a ZTE routerbe ment a WAN kábel és arról egyik LAN-t bekötöttem az ASUS WAN portjára, de így nem ment.
Fordítva, meg a ZTE-ről nem működött a telefon.
Hogyan kellene megoldani, hogy mindkét router működjön?

(#40568) crissprivat válasza krealon (#40563) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nos átnézegettem a BC beállítást. De nálam ez így nem jó.
Én azt szeretném,hogy maga a router adjon prioritást a sebességeknek,de automatikusan. Ha mondjuk elkezdek letölteni a nas-szal,akkor ö elveszi a teljes sávszélt a laptop elöl. Ilyenkor nem lehet szinte semmit csinálni,mert minden akad. Ilyen helyzetben szeretném azt,hogy mérlegeljen a router és addjon nekem is sávszélt,hogy tudjak továbbra is netezni,you tube-t nézni stb. Mondjuk a felét. És ha abbahogyom a netezést,akkor automatikussan adja vissza a teljes sávszélt a nas-nak. Ne kelljen állítgatnom furt manuálisan. Pár napja is pár MB adatot nem tudtam szinkronizálni a Dropbox-al,mert a nas egyszerüen elveszi mind a 2Mbps feltöltésem. 1 órát írt mindaddig,amíg a nas feltöltést le nem nulláztam. Utánna gond nélkül szinkronizált. Nem lenne gond,ha gyorsabb netem lenne. De a 8/2-böl nem nagyon tudok gazdálkodni úgy,hogy jó legyen mindennek. Ha pl a nasnak engedélyezek a 8megabit-böl 5-öt,akkor persze hogy jobb lesz neteznem. De ha abbahagyom netezést,akkor vesztek 3megabitet,hacsak újra nem megyek a BC-be és a nasnak nekiadom újra a 8megabitet. A legjobb lenne nekem is egy jó kis optikai net,ami gyors és stabil. De ez nálunk nem adatik meg jó pár évtizedig az biztos.
Nem tudom érthetö e az amit szeretnék. De ezt a BC-al nem tudom megcsinálni sajnos. Ezért érdeklödtem a QoS-t tudó smart switch-röl. Ott valami hasonlót írnak,hogy tudja.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40569) libus válasza SztiviVander (#40565) üzenetére


libus
őstag

Utána miután válaszoltam, már rájöttem, hogy a wifire értette a dolgot. :B
30-40 torrent nem mondható szerintem soknak, és a transmission se úgy van beállítva, hogy max. feltöltési sebességen van engedve neki a feltöltés, hanem a feltöltési sebességem max. 70%-ra van állítva a feltöltési korlátozás.
De a 3600-nak ez is sok, hogy egy 40Mbit/s (na ezt az előbb elírtam :D ) feletti filmet akadás mentesen továbbítson NFS-en. :(((

krealon
"Maradjunk annyiban, hogy a megfelelo elmenyhez talakoznia kell a hardver teljesitmenyenek es a vele szemben tamasztott elvarasoknak."
Ezért már csak olyan verziót töltök le és nézek meg, ami 40Mbit/s alatti a bitrátája. :K
Mert 44Mbit/s alatt nincs akadás! :N

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#40570) Klara_ válasza chillytommi (#40567) üzenetére


Klara_
őstag

Szinten digi, nalunk egy bejovo LAN kabel van, az megy egy dobozba (kb gyufasdoboz meret) innen pedig egy kabel a telefonhoz, egy a routerbe. Igaz nem 1000es a net. De gondolom ez nem fugg ossze a jel megosztas modjaval. Hivd fel az ugyfelszolgalatot, biztosan tudnak megoldast.

[ Szerkesztve ]

(#40571) Gubek-Einste válasza Exodius (#40551) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem mivel szabványok által történik a használat, ez biztosítja a különböző gyártók eszközei közötti zavartalan működést.
#40555 Előre nem lehet megmondani, a körülményektől függ.

#40567 chillytommi
Ezt inkább a Digi LAN témában kérdezd meg, nem ide illő kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40572) Exodius válasza Gubek-Einste (#40571) üzenetére


Exodius
őstag

Köszi azért. Egy Asus N56U lett a kiválasztott, mivel az N18U csak 3 ezerrel olcsóbb, de nem tudja az 5 Ghz-t amire lehet majd ráállok egyszer. Meg ő a legkorszerűbb az árkategóriájában. :)

[ Szerkesztve ]

(#40573) Gubek-Einste válasza Exodius (#40572) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az N18U újabb és erősebb is mint az N56U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40574) Exodius válasza Gubek-Einste (#40573) üzenetére


Exodius
őstag

Akkor nem kell az 5 Ghz, N18U lesz. :)

(#40575) hann


hann
tag

Sziasztok!

UPC Fiber 120-hoz, Cisco epc3925 mellé keresek routert.
5 telefon, 4 laptop, 1 TV csatlakozna hozzá wifin, kábelen max. 1 gép.

Milyen lehetőségek vannak br. 25e-ig?

Köszönöm!

(#40576) darkarthur


darkarthur
senior tag

Sziasztok!

Eddig 10/05-ös net kapcsolatunk volt. (Vidék :W )

Most váltottunk 20/1-re, viszont lefele max 12 jön. Állítólag ez a Huawei SmartAX modem miatt van.
Mellette egy D-link DIR-600 van ami amúgy jól teszi a dolgát, nincs rápanasz.

Kérdés, hogy éri meg jobban. Vennem egy új modemet (Erre is szeretnék konkrét típusra tippet kapni)

Vagy venni egy DSL+Router kombo kütyüt.

10K környékén szeretném megúszni a dolgot maximum.

Előre is köszi a válaszokat! :R

Samsung S23 Ultra 5G

(#40577) Gubek-Einste válasza hann (#40575) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2, ha kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus N56U/AC56U, TP-Link 3600/4300/Archer C5/C7.

#40576 darkarthur
Semmiképpen se vegyél kombo eszközt, sok baj van velük, vegyél egy sima fekete D-Link 360R T1E vagy 321B modemet, mehet is rá egyből dchard-féle firmware.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40578) nightzone


nightzone
aktív tag

Sziasztok!

Kis segítség kellene, nem igazán vagyok a téma szakértője.
Szóval lenne egy okostelefon és egy win8-os aztali pc ami 30 Mb/s-os kábeles nettel csatlakozik router nélkül belső hálókártyával a nethez és szeretnék a két eszköz között wifin adatokat másolni úgy, hogy a 30 Mb/s-es pc-s netet megosztanám egy adapterrel a két eszköz között ha ez lehetséges így. Kérdéseim a következők lennének:
1. Erre a célra megfelelő lenne egy ilyen, (ez az) Usb-s adapter?: TP-LINK Archer T4U AC1200 Wireless USB adapter
2. Ha nem, akkor milyen ac-s USB-s adapter kell erre a célra, vagy külön router kell ehhez?
3. Win8-ban hogy tudom megnézni hogy támogatja e a fenti USB-s adaptert? Kell-e külön szoftver wndows-ra vagy az op rendszerben pontosan mit kell beállítani és hogyan hogy ez működjön?

Még annyi hogy a telefon tudja az Access Pointot (wifi hotspot) és a ac-t is amiket elvileg a fenti USB adapter is.

(#40579) Gubek-Einste válasza nightzone (#40578) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábeles netet ÍGY kell megosztani wifi-n.
Sokkal jobb megoldás ha veszel egy router és nem a gépen szórakozol a megosztással, gép nélkül is lehet majd így netezni a telefonon.
Ehhez a nethez elég lesz egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 8411ND is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40580) kristof_


kristof_
tag

Sziasztok!
Nagyon nem vagyok jártas ilyen témában, végignéztem az első bejegyzést és csak annyi lenne a kérdésem, hogy az mennyire friss? Az ASUS RT-N12 D1-t vagy a TP-Link TL-WR841ND v8-t néztem ki elsősorban, de max 8000Ft-ig van valami jobb ajánlat? 20Mbps a letöltés 2Mbps a feltöltésünk, ezt bírja mindegyik, de elsődleges szempont a tartósság és a megbízhatóság lenne. Ne ingadozzon a jel, ne keljen újraindítani azért, hogy működjön (jelenlegi probléma). 3 asztali pc, 2 notebook, 4 mobil.

[ Szerkesztve ]

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#40581) proradeon válasza kristof_ (#40580) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Nincs jobb ajánlat az adott kereten belül. Az adott sávszélességhez bőven elegendő mindkét említett router. Stabilak, megbízhatóak.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#40582) kristof_ válasza proradeon (#40581) üzenetére


kristof_
tag

Rendben, köszi a gyors választ :)

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#40583) nightzone válasza Gubek-Einste (#40579) üzenetére


nightzone
aktív tag

Lehet akkor router lesz belőle. Köszi szépen, meglesem őket. :R

(#40584) libus


libus
őstag

Egy 30/5 Internet van az adott helyen, és 8-10 gép, + kb. ennyi mobil lóg még rajta egy Tp-link 940N routeren.
Ezt a routert szeretnénk lecserélni nagyobb routerre, mert úgy gondoljuk, hogy ennyi minden kiszolgálásához már kevés a 940N, mert többször le szokott fagyni.
Hdd nem lenne csatolva a routerhez, meg transmission se futna rajta, csak az említett mennyiségű gép és telefon kapcsolódna hozzá többnyire wifin.
Ezeket néztem ki:

Tp-link 1043 v2.
Asus N18U
Melyik ajánlottabb?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#40585) zsolt501 válasza libus (#40584) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az Asus N18U-ban erősebb proci és több ram van, még a gyári szoftver is többet tud benne, mint a TP-Link-ben.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40586) Shingen válasza zsolt501 (#40585) üzenetére


Shingen
addikt

+1 Asus javára!

風林火山

(#40587) libus válasza Shingen (#40586) üzenetére


libus
őstag

Köszönöm a választ mindkettőtöknek! ;)
Akkor Asus lesz helyette. :)

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#40588) libus


libus
őstag

Még egy kérdésem lenne. :)
Grid antennához (csak venni akarom a jelet) milyed AP-s routert ajánlotok? Egy Tp-link 843ND jó választás?
Jelenleg egy Tp-link 3600-al használom. A 3600 egyik antenna csatlakozójára van kötve a Grid antenna, és a 3600 veszi is, meg szórja is az Internetet. De így az Internet sebessége Wifin feleződik, meg akadozik is.
Ezért gondoltam egy AP-s router közbe tételére, amit kábelesen kötnék össze a 3600, és így a Grid antennán kapott teljes sebességet tudná szórni a 3600. Meg gondolom jobb lenne a wifi minősége is!?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#40589) radgyulaba


radgyulaba
tag

Hello,van most 1 routerem ami TL-WR740N miota 200Mbs lett a sebbeségje a netnek a másik szobában a lányaimnak nincs csak 1-2 jelük,régen jo volt a 100 as sebbeség ment a laptopjuk jol most hogy nagyobb mi lett,nékem megvan mert direkt be van,lehet kéne vegyek 1 másik routert,ki is gondoltam 1 TP-Link TL-WR 1043ND,szerintetek jo lesz vagy kell más.Ez a sebbeségem http://www.speedtest.net/result/4104368007.png

[ Szerkesztve ]

Ford Mondeo 1995

(#40590) proradeon válasza radgyulaba (#40589) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Egy TP-Link TL-WR1043ND v2.x tökéletesen megfelel a 200 mbps sávszélességű internetkapcsolat mellé.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#40591) radgyulaba válasza proradeon (#40590) üzenetére


radgyulaba
tag

Ok,kőszi a gyors választ,tehát v2.x legyen a végén.

Ford Mondeo 1995

(#40592) proradeon válasza radgyulaba (#40591) üzenetére


proradeon
őstag

Igen, v2.x legyen a hardver verzió (manapság éppen az x=1, azaz v2.1).
Könnyen felismerhető, mert a régi, v1.x az fehér színű, a v2.x pedig fekete, teljesen más design-nal. Valamint a normálisabb boltok külön feltüntetik, hogy v2.x-ről van szó.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#40593) radgyulaba válasza proradeon (#40592) üzenetére


radgyulaba
tag

Értem ,kősz.Majd az ára érdekel,de a lányoknak talán lesz jobb jelük,most lopják tőlem a kábelel amit a aTV-Smarthoz vedtem.

Ford Mondeo 1995

(#40594) Andrew31 válasza proradeon (#40592) üzenetére


Andrew31
senior tag

Kék-szürke. :DDD

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#40595) Gubek-Einste válasza libus (#40588) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lesz jó mivel továbbra is a MIMO-s router-t szeretnél használni egyetlen antennához. Olyan kell neked amelyiknek csak egy antenna csatlakozója van, pl TP-Link 743ND. Jó lesz olyan is amelyik csak CFW-vel tudja a kliens módot, pl Asus N10 B vagy TP-Link 741ND.
Mivel a 3600-n visszaállnak a természetes rend így biztosan normális lesz a wifi minősége.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40596) libus válasza Gubek-Einste (#40595) üzenetére


libus
őstag

Azért választottam a Tp-link WR843ND-t, mert az 300Mbps-os, és mivel a 3600-as is az, ezért gondoltam, hogy ez való hozzá. Bár amit veszek jelet, az b/g...
A leírtakból inkább a TP-Link 743ND-t választanám, hisz ez gyárilag tudja az AP/Client módot, meg ez erre is van kitalálva, és így nem kell CFW felrakásával szórakozni a másik két ajánlott router esetében.
:R
Még egy kérdés. :B
Ha beteszem ezt az TP-Link 743ND AP/Client routert, és ugye erre kötöm a grid antennát, akkor fogom látni a hálózatomat az adó oldalán??
Mert jelenleg simán látom onnét (kb. 200m) a hálózatomat a mobilomon. :U :Y
Ez azért lehet, mert jelenleg a 3600 veszi is a jelet, meg adja is, ami gondolom a grid antennára is kihat és ezért láthatom az adó oldalán is a hálózatom?
De a TP-Link 743ND meg mivel csak vevőként lesz beállítva, így megszűnik ez, és nem lehet majd látni a hálózatomat az adó oldalon? :U
Jól gondolom? :F

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#40597) Gubek-Einste válasza libus (#40596) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Beállítástól függ, hogy egy vagy több alhálózatba van/lesz sorolva a rendszer.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40598) libus válasza Gubek-Einste (#40597) üzenetére


libus
őstag

Ezt hogy lehet beállítani? :B

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#40599) kenyerpirito


kenyerpirito
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy TP-LINK WR841N ver:7.1 típusú router van itthon. 1 darab gép van rákötve utpvel, a többi eszköz wifivel csatlakozik, aminek száma minimum 6, általában 8. A problémám az, hogy a wifi néhány telefonon nem szuperál a legjobban, eldobja a wifit, lassú stb., illetve most kezdett el az utpvel kötött gépen is gyengélkedni, aminek idáig nem sikerült kideríteni az okát (csak játékban észrevehető, diablo 3, 3-4mp-es lagok jelentkeznek kb. fél-egy percenként). Viszont ha csak 3-4 eszköz csatlakozik wifire akkor működik rendesen. Szerintetek lehet az a probléma, hogy túl sok eszköz csatlakozik wifin keresztül, van rá esetleg megoldás?

A net 80/25-ös. A wifi beállítások a következők: rejtett ssid, 11bgn mixed mode, max tx rate: 300mbps, WPA-PSK/WPA2-PSK beállítás WPA2-PSK verzió AES encryption.

A válaszokat előre is köszönöm!
kenyerpirito

[ Szerkesztve ]

(#40600) Shingen válasza kenyerpirito (#40599) üzenetére


Shingen
addikt

Ez a kérdés inkább ebbe a topcba való [link] ;)

風林火山

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.